Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV a DVB-s

frukotka (7)|25.12.2010 20:35
Dobry den,

prosim vas, kupil som si full hd TV a na prijem signalu pouzivam satelit a prijimac.

Prijimac sa pripaja iba cez scart a tu je problem. Neviem, ci je chybny kontakt, ale obraz bol zeleny a tak som musel asi 10 minut hladat spravnu polohu pre scart v prijimaci.

Preto uvazujem nad kupov HD prijimacu DVB-S. Televizor obsahuje aj slot PCMCIA a neviem ci je mozne si zakupit iba nejaku kartu na prijem DVB-s (odpadla by kupa dalsieho primaca), kedy by som rovno kabel zo satelitu napojil priamo do TV a vsetko by som mohol ovladat iba s jednym dialkovym, co by bolo super.

Dakujem za radu a prajem prijemny sviatky,
jarod72pm (841)|25.12.2010 22:30
TV musí mít v sobě tuner DVB-S což ale není běžná záležitost ,tedy nejdříve se podívej zda má vůbec tuner pro satelit a pak můžeš případně zakoupit CI modul pro kartu poskytovatele sat vysílání
rudlus (539)|25.12.2010 22:37
mozno usetris par e...ale pamataj ze funkcne bude ten sat.velmi orezany a ked sa ti poserinka jedno...vlecies to do servisu oboje...nehovorim o kvalite dvoch samostatnych komponentov..a o problemoch kompatibility cam modulov s kartami a ich bezproblemovym chodom...ale je to kazdeho vec...
frukotka (7)|26.12.2010 00:44
Dvb-s tuner urcite nema...

Moja otazka skor smerovala ktomu, ci je mozne do pcmcia slotu za
kupit zariadenie, ktore by fungovalo ako dvb-s prijimac a dal by sa do neho zapojit aj kabel zo satelita aj vlozit karta skylink. Take nieco ako ked chces zapojit dvbs tuner do notebooku do pcmcia slotu.

Diky za odpovede...
jito (999)|26.12.2010 08:38
[quote=frukotka;317518]Dvb-s tuner urcite nema...

Moja otazka skor smerovala ktomu, ci je mozne do pcmcia slotu za
kupit zariadenie, ktore by fungovalo ako dvb-s prijimac a dal by sa do neho zapojit aj kabel zo satelita aj vlozit karta skylink. Take nieco ako ked chces zapojit dvbs tuner do notebooku do pcmcia slotu.

Diky za odpovede...[/quote]

Ty máš v TV PCMCIA slot???
Jestli myslíš tu díru na boku TV,tak to je CAM slot na modul pro kabelovou TV.
Ivo Mašek (10205)|26.12.2010 10:32
Tazatel by měl hlavně napsat název TV. tedy ne jenom výrobce, ale modelovou řadu. .... no prostě co to má vlastně za TV.
Jinak se tu ničeho nedohrabem a bude to hádání z věštecké koule.
frukotka (7)|27.12.2010 11:23
Prepacte, je to LG 42le5500 a ta diera vzadu ma na sebe skutocne napisane pcmcia.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2010 12:01
Právě si stahuji manual. Poněvadž mě to samotného zajímá.
Je tady, ten manual (ke stažení):
http://www.iusermanual.com/tv/lg-42le5500-tv-manual.htm

doplňující info: má 76 MB !! To jsem zvědavý, co tam všechno bude
jito (999)|27.12.2010 12:05
Napsané to tam je,pravda.
Tento slot ale bude sloužit pouze pro vložení CAM modulu pro kab.televizi.
Hodně moc pochybuji o tom,že tento slot bude sloužit i jako "standartní" PCMCIA slot.Podle mého to je pouze technické označení té "díry".Na mé TV je napsáno Common Interface,na tvé PCMCIA.
Ivo Mašek (10205)|27.12.2010 12:26
Ten manual v *pdf má 204 stran a je určen pro několik modelů jedné řady (proto je tak velký). Nikde jsem tam neviděl byť náznak zobrazení té "škvíry", natož info, k čemu je. Takže obal té TV se prostě používá i u modelů, které mají uvnitř buď DVB-C tuner, nebo DVB-S tuner a pak je ten CI slot i popsán (ovšem v jiném mnohostránkovém manualu). Tvá modelová řada ho nepotřebuje (ten CI slot - tedy onu "škvíru"), proto není ani popisováno. Takže to vypadá pouze na otvor, který do ničeho neústí.
Ty kryty TV (a nejenom TV) se takto univerzálně vyrábí a používají - zlevňuje to výrobu (stačí na více modelových řad jeden lis)
Ivo Mašek (10205)|27.12.2010 12:57
Tak v tom "mém" manualu o tom není nic. V tom "tvém" je napsáno, že tam je jeden CI slot. ...je mu ale k ničemu.
rudlus (539)|27.12.2010 19:35
ano ten slot je pouzitelny len na vlozenie modulu s kartou pre kablovu a dvb-t telku...mal som plazmu 6000-cku s takym istym slotom...takze u nas je prakticke vyuzitie asi nulove...
Pitomec (10211)|27.12.2010 19:52
Někde se to dá využít i na DVB-T, třeba http://www.spraytv.cz/
rudlus (539)|27.12.2010 19:54
[quote=Pitomec;317977]Někde se to dá využít i na DVB-T, třeba http://www.spraytv.cz/[/quote]

ano aj taka moznost je-uz som to doplnil...skusal som vlozit aj wifi kartu ale nedalo sa s nou nic urobit
frukotka (7)|28.12.2010 09:17
Ok, dakujem.

Takze mi nezostava nic ine ako kupit novy prijimac s hdmi. Je moznost este aj vymenit tuner v tv (dvb-t) za (dvb-s)? Ako je to potom so zarukou? Vie to spravit serv. Technik z LG? Stale totizto rozmyslam ako to spravit, aby bol len jeden dialkovy ovladac...

Dakujem za odpoved,
Ivo Mašek (10205)|28.12.2010 09:48
[quote]
Je moznost este aj vymenit tuner v tv (dvb-t) za (dvb-s)?
[/quote]
Vyměnit "střeva" v TV? Ne, tak to opravdu nepůjde. Pokud chceš chytat digitální satelit, jedině dokoupit set-top-box (sat. antenu a vše, co k tomu patří asi už máš)
frukotka (7)|28.12.2010 13:58
Takze neexistuje ziadny iny sposob ako dostat tuner dvb-s priamo do TV ;(?

Ak som to spravne pochopil tak set top box s DVB-s = sateletny prijimac?

Nebude treba este vymenit aj tu vec, co je na parabole (myslim, ze sa to vola konektor) za nejaky hd?

Vsimol som si, ze mi tv zobrazuje satelitne vysielanie v kvalite 480i 60hz. Pri zakupeni hd prijimacu bude toto vysielanie kvalitnejsie?

Dakujem
Ivo Mašek (10205)|28.12.2010 14:08
[quote]
Takze neexistuje ziadny iny sposob ako dostat tuner dvb-s priamo do TV
[/quote]
Opravdu neexistuje žádný způsob, jak tu spleteninu drátů a součástek na tištěném spoji vměstnat do stávající TV
[quote]Ak som to spravne pochopil tak set top box s DVB-s = sateletny prijimac[/quote]
Ano, pro satelitní digitální příjem (DVB-S., dnes už i DVB-S2) je potřeba příslušný STB pro DVB-S
Na ten zbytek si počkej na někoho, kdo má osobní zkušenosti a praxi z příjmem digitálního satelitu.
juurosik (117)|28.12.2010 16:25
[QUOTE=frukotka;318161]Takze neexistuje ziadny iny sposob ako dostat tuner dvb-s priamo do TV ;(?

Ak som to spravne pochopil tak set top box s DVB-s = sateletny prijimac?

Nebude treba este vymenit aj tu vec, co je na parabole (myslim, ze sa to vola konektor) za nejaky hd?

odpoveď: nie nebude, za nejaky hd - je to len o tom obrať neznalých o peniaze.

Vsimol som si, ze mi tv zobrazuje satelitne vysielanie v kvalite 480i 60hz. Pri zakupeni hd prijimacu bude toto vysielanie kvalitnejsie?

odpoveď: neviem, aký je Tvoj zdroj signálu ale 480i 60hz, je nejaký digitál. Ak kúpiš HD STB budeš môcť pozerať na TV aj 1080i/p podľa stroja. Ale, pokiaľ zdroj signálu bude max. 576i - t.j. SD signál tak kvalita bude primerane lepšia ( záleží ale veľmi na kvalite pôvodného materiálu a spôsobe prevodu na to 576i). Ak však do STB dodáš kvalitný SD signál bude to fajn a ak pustíš HD signál, bude to súúúpeeer!!!!! Kvalita obrazu je priamo úmerná kvalite zdrojového signálu.
frukotka (7)|29.12.2010 17:46
Tak a uz sa aj stihol pokazit...;(

obraz kmita a su cez neho take sede pasy vodorovne aj zvisle, ktore blikaju...Mam uz aj technika objednaneho

neviete niekto nahodou, co by to mohlo byt za chybu. Vyzera to tak, ze Silvester bude bez TV;(

dik
losos (2977)|30.12.2010 01:07
Přiznej se nám, co jsi jí (televizi) do té díry strčil ? :D
Dagy2 (3153)|30.12.2010 08:48
Keďže silvester je už skoro tu, chcel som prideliť za predchádzajúci príspevok silvestrovský bod.
Ale bolo mi to zakázané nejakou hláškou - nestihol som si ju opísať :) - tak sorry losos
frukotka (7)|30.12.2010 10:25
Nestihol som ju ani vyskusat ;)