Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Pro nebo DVICO TViX Slim S1?

martas666 (69)|26.12.2010 23:51
Ahooj uvažuju o multimediálnim centru s co největší podporou kodeků.
Poradíte mi prosím,co bych měl koupit?.
Může být uplně jinej typ od Vás.
Dík všem za radu ;-)
Martin

http://www.hdprehravace.cz/xtreamer/xtreamer-pro.html

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
peatro (1054)|27.12.2010 01:40
byt tebou bych pockal, 6.-9. ledna ma byt predstaven novy TviX Xroid A1 v Las Vegas, ktery ma mit novy Chip Sigma SMP8656, ktery je podstatne vykonejsi nez realtek, tady vice o cipu budes mit i rychlejsi sit 10/100/1000 mbps + dokaze take 3D. http://www.sigmadesigns.com/products.php?id=120

jednoduse receno xtreamer bude pristi rok hodne pozadu proti DUNE nebo TviX jestli neprijdou s novym HW, dokonce to vypada, ze opustily xJukebox project zalozeny na RSS engine kvuli nedostatecnosti realtek cipu........muj nazor, HW podobnou jakokoliv krabicku poridis pristi rok za 2.000 :-)
vsp (704)|27.12.2010 02:29
kdyz prijde neco noveho, tak trva tak 1-2 roky, nez se to vyladi (vetsina HW se nevyladi nikdy), dle zkusenosti...

dune HD, ty to mas? Neni to moc velka krava? Umi to ceske archivy vsech televizi?
Ja myslim ze Xtreamer Pro je zatim nejlepsi a nejmensi...
peatro (1054)|27.12.2010 02:48
to jsou jenom kecy, hacknute archivy nejsou vsechno...:-)
nemluve za 2 mesice ma prijit neco neveho na trh rovnez od xtreameru, jen zalezi jesli tam bude vykonejsi HW na kterym se da stavet
martas666 (69)|27.12.2010 10:01
[quote=peatro;317783]byt tebou bych pockal, 6.-9. ledna ma byt predstaven novy TviX Xroid A1 v Las Vegas, ktery ma mit novy Chip Sigma SMP8656, ktery je podstatne vykonejsi nez realtek, tady vice o cipu budes mit i rychlejsi sit 10/100/1000 mbps + dokaze take 3D. http://www.sigmadesigns.com/products.php?id=120

jednoduse receno xtreamer bude pristi rok hodne pozadu proti DUNE nebo TviX jestli neprijdou s novym HW, dokonce to vypada, ze opustily xJukebox project zalozeny na RSS engine kvuli nedostatecnosti realtek cipu........muj nazor, HW podobnou jakokoliv krabicku poridis pristi rok za 2.000 :-)[/quote]


Dík, hodně dobrej názor a souhlas,moc si mě pomohl.
O tom novym čipu jsem netušil.
Počkám s čím se klucí korejský vytáhnou a jakou nasadí cenovku.
SPAWN (744)|27.12.2010 10:08
Ja bych taky pockal co prinese CES2011. Jedinou moznou volbou je neco od znacky DUNE ale to je cenove jina kava.

Tady mam neco k tem CPU: http://www.iboum.com/artkill/chipsets.php
miras22 (10)|28.12.2010 17:59
[quote=peatro;317791]to jsou jenom kecy, hacknute archivy nejsou vsechno...:-)
nemluve za 2 mesice ma prijit neco neveho na trh rovnez od xtreameru, jen zalezi jesli tam bude vykonejsi HW na kterym se da stavet[/quote]

nevíte nikdo o čem je řeč nic na netu nemůžu najít něco nového od xtr chci si pořídit xtr pro hlavně kvůli tomu že se tam vejdou 2x2TB ale asi teda počkám chci hlavně mkv1080 a 720 kterých bude dost(zatim mám 900GBmkv) a chci přejít z vypalování na ukládání dvd,avi na disk jukebox by se hodil a český archiv tv, externí disk nemám.
vsp (704)|1.1.2011 08:13
prej kecy :-)
Esli vite o vasem "lepsim playeru" na 2 HDD s cenou mezi 4000 - 6000 Kč, ktery ma to, co ma dnes XT, tak sem s nim :-D

jinak sorry, to muzete cekat donekonecna zatimco majitele xtreamera 2 roky jedou, xtreamera pro 1 rok jedou, nez pojedete vy, tak to mozna nikdy :-D Cekejte a vybirejte :-))

Chci videt toho, kdo vymysli player na 2 HDD ve velikosti XT pro, a vypipla "novy" sigma designs cip aby umel to, co XT dnes? Mozna tak za 2 roky?

Ale to uz jsem nekde odpovidal,m kdo se chce kochat covery a vi, ze nekde jinde to uz dnes jede rychleji, tak proc ne...

Cena asi odpovida kvalite, ale pozor, nez znamost znacky, je dnes dulezita velikost uzivatelske komunity, ktera leccos vyvine a upravi sama, ci donuti vyrobci k upravam... A tady myslim ze XT ma velky naskok.

Jedine snad cekat, az nejaky cinan hackne XT a prijde s XTclone misto za 3990 tak za 2990...
kuko61 (257)|1.1.2011 10:09
Tak ide o to, ci chce niekto pouzivat player hned, alebo chce cakat a kolko chce don investovat.
Podla mna je v cenovych hladinach 100€ a 150€ stale najvyhodnejsou kupou Xtreamer SW a Xtreamer Pro. Co sa tyka funkcnosti aj podpory CZ komunity. Urcite tam nefunguje vsetko tak, ako by malo a fw ma chyby, ale to je rovnake u vsetkych prehravacov. Bez chyb nie je ani jeden. Staznosti citam na fore WDTV, Asusu i A.C.Ryanu. Problem trochu je, ze s kazdym novym fw u Xtreameru opravia nejake chyby, ale dalsie sa objavia aj pri funkciach, ktore predtym fungovali. Nastastie sa nejedna o pre mna dolezite veci.
Pred vianocami som mal doma Dunu Max, nastavoval som ju a kopiroval na interny HDD nejake filmy a ani tento prehravac nie je bez chyb. Osobne by ma urcite ovela viac nahnevali chyby u prehravaca za 490€, ako ked mam prehravac za 100€. ;)
Ked uz by chcel niekto pol roka az rok cakat na nove modely (kym vyjdu, vychyta sa firmware a budu ohlasy od uzivatelov), podla mna by za cakanie mohol stat A.C.Ryan Fluxx. Bude mat Atom a je mozne, ze nebude trpiet chybami, ktorymi trpia prehravace zalozene na Realteku ci Sigme. Ale to sa bude vediet az ked vyjde, kupi si ho dostatok ludi a poriadne ho otestuju...

Co sa tyka toho, ci xtreamer Pro alebo Tvix S1, tazko ich porovnavat, kazdy je v inej cenovej skupine. Tvix by mal mat odladenejsi firmware, ale napr. na fore mpcclub je reportovanych dost problemov aj pri Tvixe. Osobne som toho nazoru, ze multimedialne prehravace sa v sucasnosti dost rychlo vyvyjaju a je skoda investovat prilis vela penazi do prehravaca, ktory bude o rok moralne zastaraly, pretoze pridu na trh prehravace s odladenejsou podporou HD audia, prehravania BD ci 3D.
A co sa tyka co najsirsej popory kodekov, tam si myslim, ze je na tom vacsina prehravacov podobne a ci si kupis Xtreamer, Tvix, WDTV, A.C.Ryan ci Asus, prehras na nich vacsinu formatov. Najvacsie rozdiely medzi nimi su v sucasnosti asi v podpore HD audia.
vsp (704)|1.1.2011 10:16
Jak to myslis, HD audio? Zatim jsem nenarazil na nic, co by mi XT neprehral, muzes dat link na nejake testovaci soubory? Ono v DTS HD MA toho asi moc nevychazi... Jak to vubec poznam, ze je audio v tomto formatu?

Ad Atom, to bude Atom zpracovavat i video? Nebude to moc topit (jako notebook)?

V XT pro jsem si brejknul vetrak a ani se neprehriva s HDD.
dodomt (276)|1.1.2011 13:50
Kazdy BD je DTS HD alebo True HD a je ich vcelku dost samozrejme v EN. V cestine toho je naozaj malo a vacsinou su to remuxy. A ci to je take alebo take HD zistis bude vypisanim informacii o filme v nejakom programe alebo rpiamo na recivery.

dodo
tjurny (496)|1.1.2011 14:18
DTS-HD MA i DD tru HD passthrough umi i nekolik let stary popcornhour A-110. To snad dnes musi umet kazdej preravac.
Ja bych koupil zase neco od popcornhour.
tjurny (496)|1.1.2011 14:20
[quote=vsp;319020]Jak to myslis, HD audio? Zatim jsem nenarazil na nic, co by mi XT neprehral, muzes dat link na nejake testovaci soubory? Ono v DTS HD MA toho asi moc nevychazi... Jak to vubec poznam, ze je audio v tomto formatu?

Ad Atom, to bude Atom zpracovavat i video? Nebude to moc topit (jako notebook)?

V XT pro jsem si brejknul vetrak a ani se neprehriva s HDD.[/quote]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kuko61 (257)|1.1.2011 14:27
XTR Pro HD audio spracuje, takze ak by si aj mal nejaky rip s HD audiom ci Full BD, prehral by ti ho a ani by si o tom nemusel vediet. A ak by si mal receiver s dekodermi DTS-HD a TrueHD, xtreamer dokaze HD audio poslat cez HDMI nezmenene a receiver ho dekoduje. MKV ripov z HD audiom zatial vela nie je, vacsinou sa do nich dava len DTS alebo AC3 audio, ale napriklad grupa Framestore robi ripy ktore maju uz len HD audio. Ja si robim aj vlastne ripy alebo remuxy a tiez si v nich nechavam originalne HD audio z Blu-ray disku. Preto je pre mna podpora HD audia v prehravaci dolezita. Zatial sice nemam receiver s dekodermi HD audia, ale uz davno sa chystam vymenit receiver za novy. Len som musel nasetrit, lebo musim kupit drahsi model koli tomu, ze potrebujem analogovy multichannel audio vstup koli DVD-Audio a SACD diskom.
Ak pre niekoho nema HD audio vyznam, tam je potom vyber medzi prehravacmi, aj tymi lacnejsimi, jednoduchsi, pretoze standardne formaty audia a videa zvladaju vsetky obstojne.

K tomu Atomu, ako bude prehravac fungovat a ci bude topit, to sa predsa este nevie, zatial bol len oznameny. Vsak to je to, co som pisal, aj ked ho daju na trh mozno na jar, treba pockat, az ho kupi dost ludi a bude na forach dost poznatkov o tom, ako funguje. A to moze trvat dalsich par mesiacov. Kupovat uplne novy model je pri multimedialnych prehravacoch dost risk. http://www.acryan.com/en/fluxx.html
jarino1978 (8045)|1.1.2011 14:43
[quote=tjurny;319098]DTS-HD MA i DD tru HD passthrough umi i nekolik let stary popcornhour A-110. [/quote]

toto si myslel vážne ?
tjurny (496)|1.1.2011 14:51
Podle me se prehravace nesnazi nejak HD audio streamy zpracovat, proste je jen preposlou na vystup.
O zpracovani streamu se postara az receiver.
tjurny (496)|1.1.2011 14:52
[quote=jarino1978;319104]toto si myslel vážne ?[/quote]
Samozrejme ze jo.
kuko61 (257)|1.1.2011 15:03
Podla tejto tabulky ho vie
http://www.networkedmediatank.com/wiki/index.php/Supported_Formats

Ale pri serii 100 len z m2ts a nie z mkv. A ked si precitate napriklad toto vlakno,
http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=38474&page=1
tak ani podpora pri serii 200 nie je bezproblemova. Mozno uz problemy vyriesil nejaky novy fw, ale nechce sa mi to hladat, o Popcorne neuvazujem ;)
Kto ano, mal by si poriadne prejst nmt forum. Je dobre zistit si pred kupou, co funguje a co nefunguje z toho, co vyrobca udava v specifikacii - ale to plati pre kazdy prehravac, nie len pre Popcorn ;)
tjurny (496)|1.1.2011 15:08
Ale nevim jak ti dokazat ze to jede z popcorna. Navic to ma napsany v technickych parametrech.
01012011094.jpg 01012011095.jpg
kuko61 (257)|1.1.2011 15:09
[quote=tjurny;319107]Podle me se prehravace nesnazi nejak HD audio streamy zpracovat, proste je jen preposlou na vystup.
O zpracovani streamu se postara az receiver.[/quote]

Je viac moznosti spracovania HD audia prehravacom, idealne je, ked prehravac podporuje vsetky moznosti.

1. Downmix na 2.0 audio na analogovom cinch audio vystupe.
2. Prehravanie core z hd audia cez SPDIF digitalny vystup (alebo downmix na 2.0 cez SPDIF)
3. Passthrough HD audia cez HDMI
peatro (1054)|1.1.2011 19:42
[quote=vsp;319020]

Ad Atom, to bude Atom zpracovavat i video? Nebude to moc topit (jako notebook)?

[/quote]

Od kdy Atom topi, pokud vim atom je jeden z tech energeticky nejsetrnejsich, spis topi v laptopu podpora G-force :-)
jarino1978 (8045)|1.1.2011 20:18
[quote=tjurny;319112]Ale nevim jak ti dokazat ze to jede z popcorna. Navic to ma napsany v technickych parametrech.[/quote]

tak to ma prekvapilo. díky za screeny.
vsp (704)|2.1.2011 02:41
[quote=tjurny;319112]Ale nevim jak ti dokazat ze to jede z popcorna. Navic to ma napsany v technickych parametrech.[/quote]

jeste jeden test, nyni ale z .mkv :-) taky pojede?

[quote=peatro;319169]Od kdy Atom topi, pokud vim atom je jeden z tech energeticky nejsetrnejsich, spis topi v laptopu podpora G-force :-)[/quote]

V tom pripade ale samotny atom nedokaze 1920x1080p video :-)
peatro (1054)|2.1.2011 04:51
hmm a proc by to jako nezvladl?? Kdyz pracuje na 3-4 nasobnem taktu nez realtek, kde nekteri chodi na ty hlody
kuko61 (257)|2.1.2011 07:19
Myslim ze v tomto pripade na takte procesora nezalezi. Samotny Atom bez integrovanej grafiky by si s fullHD videom pravdepodone neporadil.
Realtek a aj Sigma totiz maju hardwerovu akceleraciu videa.

Ale rada Intel Atom CE41x0 je navrhnuta prave pre multimedialne pristroje a CE 4150 obsahuje 400MHz integrovanu grafiku s HW akceleraciou videa
s podporou H264, VC1 a MPEG2. Takze bude zavisiet len na A.C.Ryan, ako sa im podari naprogramovat firmware a vyuzit moznosti procesora.

Tu je specifikacia CE41x0 procesorov http://www.wpgholdings.com/epaper/US/newsRelease_20091215/255874.pdf
vsp (704)|3.1.2011 02:32
no prave, a je otazka, jak se bude Atom s integrovanou grafikou zahrivat :)

a nema integrovany Ethernet...
martas666 (69)|7.1.2011 15:20
Tak podle serveru Digital Versus neumí mašinka Twix Slim S1 DTS HD MA..-(

recenze zde:
http://www.digitalversus.com/dvico-tvix-s1-p501_9313_231.html
peatro (1054)|7.1.2011 18:48
[quote=martas666;321078]Tak podle serveru Digital Versus neumí mašinka Twix Slim S1 DTS HD MA..-(

recenze zde:
http://www.digitalversus.com/dvico-tvix-s1-p501_9313_231.html[/quote]

jaktoze ne?? pass-through pro reciever to umi dnes uz kdejaka konkurence :-)
http://www.tvix.co.kr/ENG/products/HDSlimS1.aspx
martas666 (69)|7.1.2011 18:58
[quote=peatro;321140]jaktoze ne?? pass-through pro reciever to umi dnes uz kdejaka konkurence :-)
http://www.tvix.co.kr/ENG/products/HDSlimS1.aspx[/quote]

Aha,jo no,tak sem tu recenzi nepochopil :-) .Asi to mysleli jinak..
peatro (1054)|7.1.2011 19:01
[quote=martas666;321145]Aha,jo no,tak sem tu recenzi nepochopil :-) .Asi to mysleli jinak..[/quote]

treba downmix na na stereo