Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200Hd - cslink - vypadky

jirin_cz (23)|3.1.2011 20:55
Zdravim,
posledni asi tyden mi blbne prehravac (poskytovatel?). Mám přijímač Ferguson Ariva 200 HD a jako poskytovatel cslink. A stává se mi teď, že koukám na nějaký program a po nějakím čase chci přepnout a programy na jiných frekveních než (byl ten sledovaný program) nefungují. Např. sleduji ČT 1 a funguje mi pak jen ct2,4,24 a na ostanich frekvencich nic. Pomuze vetsinou restart přehrávače (zmáčkuntí čudlíku zezadu:)) někdy první, někdy až další.

Nevíte kde by mohl být problém?
jirin_cz (23)|3.1.2011 21:03
Ještě dodám, že ty kanály někdy hlásí - špatný něbo žádný signál, někdy hlásí zakódování...
jarod72pm (841)|3.1.2011 21:22
CSlink jede normal v pohodě bez výpadků,kdyby jsi nešetřil a koupil pořádný sat.receiver pak by jsi neměl tyhle problémy .Kdo ví co tomu křápu odešlo .
jirin_cz (23)|3.1.2011 21:51
jarod72pm: děkuji za opravdu velmi přínosný komentář. nemám potřebu kupovat žádný pořádný receiver pro minimální využívání
rudlus (539)|3.1.2011 21:51
[quote=jirin_cz;319703]Zdravim,
posledni asi tyden mi blbne prehravac (poskytovatel?). Mám přijímač Ferguson Ariva 200 HD a jako poskytovatel cslink. A stává se mi teď, že koukám na nějaký program a po nějakím čase chci přepnout a programy na jiných frekveních než (byl ten sledovaný program) nefungují. Např. sleduji ČT 1 a funguje mi pak jen ct2,4,24 a na ostanich frekvencich nic. Pomuze vetsinou restart přehrávače (zmáčkuntí čudlíku zezadu:)) někdy první, někdy až další.

Nevíte kde by mohl být problém?[/quote]

inak zakladas temu ktora tu uz je...
aky tam mas fw???
to by vyzeralo na lnb ak to aj s prehratim fw bude robit to iste..
rudlus (539)|3.1.2011 21:53
[quote=jarod72pm;319712]CSlink jede normal v pohodě bez výpadků,kdyby jsi nešetřil a koupil pořádný sat.receiver pak by jsi neměl tyhle problémy .Kdo ví co tomu křápu odešlo .[/quote]

a ty sa vyjadruj k tomu ake je zadanie temy...nikoho tu nezaujima aky mas ty doma KRAP a ze iny ma horsi stb.nez ty...
jirin_cz (23)|3.1.2011 22:00
[quote=rudlus;319720]inak zakladas temu ktora tu uz je...
aky tam mas fw???
to by vyzeralo na lnb ak to aj s prehratim fw bude robit to iste..[/quote]

Díky za reakci mel bych mít firmware 1.01B5, zkusím přehrát, i když moc mi tam nehraje to, že by to začlo najednou z ničeho nic...

Případně jaké vlákno máš na mysli? To co je v DVB-S navrchu? tam jsem jen tak nahledl a nevidel nic podobneho za problem.
rudlus (539)|3.1.2011 22:18
[quote=jirin_cz;319727]Díky za reakci mel bych mít firmware 1.01B5, zkusím přehrát, i když moc mi tam nehraje to, že by to začlo najednou z ničeho nic...Případně jaké vlákno máš na mysli? To co je v DVB-S navrchu? tam jsem jen tak nahledl a nevidel nic podobneho za problem.[/quote]

ne..tou temou som myslel Naladeni arivy 200 hd ..ale to je jedno.
este jedna otazka...
ked prepinas programy...ten program z ktoreho prepinas je v akej polarizacii a ten druhy v akej???v tom pripade asi vadne LNB....teda ak si nic nemenil v nastaveni
-inak ak si opisal spravne ten fw...
tak je uz x-ty upgrade...daj si tam 1,06b7 s ich stranky orig.ale nedavaj si tam svoj settiing...daj Factory seting-prehraj-daj znova Factory setting a nalad znova vsetko...leboak pouzijes seting z toho tvojho uz to nerozchodis...
a potom napis ako to ide.
jarino1978 (8045)|3.1.2011 22:57
[quote=rudlus;319731]leboak pouzijes seting z toho tvojho uz to nerozchodis....[/quote]

to aj toto ešte existuje ? 9-)
jirin_cz (23)|3.1.2011 23:02
[quote=rudlus;319731]ne..tou temou som myslel Naladeni arivy 200 hd ..ale to je jedno.
este jedna otazka...
ked prepinas programy...ten program z ktoreho prepinas je v akej polarizacii a ten druhy v akej???v tom pripade asi vadne LNB....teda ak si nic nemenil v nastaveni
-inak ak si opisal spravne ten fw...
tak je uz x-ty upgrade...daj si tam 1,06b7 s ich stranky orig.ale nedavaj si tam svoj settiing...daj Factory seting-prehraj-daj znova Factory setting a nalad znova vsetko...leboak pouzijes seting z toho tvojho uz to nerozchodis...
a potom napis ako to ide.[/quote]


Je jedno jaká je to polarizace, prostě jde jen to na tom jednom kmitočtu.. Dokonce i když přepnu na Astra 1 tak ani tam se nic nechytá, tak možná to bude ten LNB

S tím upgradem zatím ještě počkám, pak dám případně vědět, zatím díky
juurosik (117)|4.1.2011 13:28
[quote=jarod72pm;319712]CSlink jede normal v pohodě bez výpadků,kdyby jsi nešetřil a koupil pořádný sat.receiver pak by jsi neměl tyhle problémy .Kdo ví co tomu křápu odešlo .[/quote]

vieš ten web a google je strašný prevít. Keď sa ho opýtaš najde spústu info napríklad o Tvojom Argus mini a o problémoch majiteľov čo ho majú. Nehaň, keď nepoznáš lebo Tvoje STB je pre 90% neznalých majiteľov detto. Viď nento odkaz.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Všetko je to o schopnostiach a IQ
jarod72pm (841)|4.1.2011 14:15
[quote=juurosik;319842]vieš ten web a google je strašný prevít. Keď sa ho opýtaš najde spústu info napríklad o Tvojom Argus mini a o problémoch majiteľov čo ho majú. Nehaň, keď nepoznáš lebo Tvoje STB je pre 90% neznalých majiteľov detto. Viď nento odkaz.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Všetko je to o schopnostiach a IQ[/quote]

Ten Argus co si bereš do ust narozdíl od toho Polského šmejdu Ariva funguje naprosto bez problémů je to výborný receiver který nemá problém a pokud se s ním naučíš zacházet dokonce umí překvapit kdežto Ariva je totální brak.(je to samá reklamace a neumí Poláci udělat ani pořádné plošné spoje natož udržet kvalitu obrazu)
U kámoše v servisu jsem viděl hromadu těch super Ariva šmejdů :-D
S tvým IQ bych sem raději nelezl to je spíš ostuda než plus.
jarod72pm (841)|4.1.2011 14:17
[quote=rudlus;319723]a ty sa vyjadruj k tomu ake je zadanie temy...nikoho tu nezaujima aky mas ty doma KRAP a ze iny ma horsi stb.nez ty...[/quote]

Ty se laskavě starej o sebe když neumíš diskutovat ! Jasně jsem mu napsal že CSlink jede a jel v pořádku a problém bude mít v tom shitu přístroji.(je to tak těžké pochopit?)
HOFAK (119)|4.1.2011 14:58
Už dle avataru je to asi hodně tvdej a drsnej chlapík ten Jar.
losos (2977)|4.1.2011 15:03
[quote=HOFAK;319877]Už dle avataru je to asi hodně tvdej a drsnej chlapík ten Jar.[/quote]

jj, četl jsem...
rudlus (539)|4.1.2011 16:24
[quote=jarod72pm;319861]Ty se laskavě starej o sebe když neumíš diskutovat ! Jasně jsem mu napsal že CSlink jede a jel v pořádku a problém bude mít v tom shitu přístroji.(je to tak těžké pochopit?)[/quote]

prvy co tu asi nevie diskutovat a ani argumentovat si tu asi len ty...vid odkazy nad tymto mojim...
neviem kde si zohnal patent na ten tvoj rozum ale ja by som ho reklamoval..
ako tu uz podotkol Losos---rady typu KUP SI PORIADNY STB---by som vzhladom na tvoj High-end STB radsej ani neskusal pisat...
je milion dovodov preco mu to nejde...a nemusi to byt len tym ze tento stb je vyrobeny v PL..daj sem foto tvojho..kde je vyrobeny a co je vo vnutri...nech sa zasmejeme,ze ake mame stastie ze maje PODLA TEBA stb cerepy z PL...
asi tak...
jarod72pm (841)|4.1.2011 18:03
[quote=losos;319881]jj, četl jsem na Ab-fóru, jak si nedokázal ani sám zapsat keksíky pro Austria-sat..., :D
A když se mu to podle rad, které dostal, konečně podařilo, tak teď tady dělá machra...
Bez těch jeho rad, typu : ať si místo toho našeho křápu koupíme něco jiného (jiný křáp), se opravdu obejdeme. Vždyť jsou to všechno stejné křápy - i ten jeho, liší se jen různým firmvare, programátorské týmy se předhánějí, kdo koho trumfne, aby se ten jejich křáp lépe prodával - a vo tom to je... :)

Nicméně je nutno dodat, že jemu Austria-sat na tom jeho křápu jede, kdežto na našich Arivách ne... - ale nějak to moc nevadí, jede to přece i na kdejakých starých SD šunkách, co mají EMU, takže o nic nejde, stačí je jen vytáhnout ze skříně a oprášit... ;)[/quote]

Proč bych to nedokázal? šlo o to že každý soft to má na jiném řádku a jsou lidi co umí přímo poradit (narozdíl od tebe umím vlést do menu čož ani nevíš co to je)
.Napiš mi jedinou věc v čem dělám machra? Každý přeci ví že Ariva je obyčejný šmejd nic víc.Koupíte si nějaký laciný šmejd a hrozně se divíte že nejede :-D
A když se k tomu přidá závist že o 1000 kroun dražší Německý přístroj je na tom líp tak to není nic nenormálního. A není to jen firmware,
nicméně je nutno dodat že se tu snažíš někoho špinit ale já na ubožáky kašlu .
Lidi se spíš obejdou bez takových jako Ty co umí jen urážet ostatní. Ty jeden Papoušku :-D
jarod72pm (841)|4.1.2011 18:08
[quote=rudlus;319894]prvy co tu asi nevie diskutovat a ani argumentovat si tu asi len ty...vid odkazy nad tymto mojim...
neviem kde si zohnal patent na ten tvoj rozum ale ja by som ho reklamoval..
ako tu uz podotkol Losos---rady typu KUP SI PORIADNY STB---by som vzhladom na tvoj High-end STB radsej ani neskusal pisat...
je milion dovodov preco mu to nejde...a nemusi to byt len tym ze tento stb je vyrobeny v PL..daj sem foto tvojho..kde je vyrobeny a co je vo vnutri...nech sa zasmejeme,ze ake mame stastie ze maje PODLA TEBA stb cerepy z PL...
asi tak...[/quote]

Teď tu plivete kolem sebe všichni oheň a tváříte se nasraně a dobře vám tak!
Když kupujete levné nekvalitní krámy pak se nedivte že vám to nejede a jediné co umíte je prskat kolem sebe za to že z vlastní hlouposti jste koupili tohle. :-D
Ten důvod je prostě ten že krabička se pokazila a neumíte to skousnout nic jiného v tom není tak už to konečně pochopte .Na satelitu prostě neušetříte to ani nejde levné krámy se budou kazit furt nejvíc.
juurosik (117)|4.1.2011 19:05
[quote=jarod72pm;319861]Ty se laskavě starej o sebe když neumíš diskutovat ! Jasně jsem mu napsal že CSlink jede a jel v pořádku a problém bude mít v tom shitu přístroji.(je to tak těžké pochopit?)[/quote]

veď v tom je Tvoj problém, tvrdíš že Ariva je Shit a pred pár týždňami si bol z Tvoho Argusu slušne povedané "V.L" a teraz si najednou velký machr a ako som napísal, čo si už Ty napísal je na vebe a nemáš možnosť to zmazať, čo je veľká výhoda pre nás ostatných, ktorý vedia preklepnúť Tvoju odbornosť. A svoje schopnosti iba silnými slovami neuchrániš. Howk!!!!!!
juurosik (117)|4.1.2011 19:10
[quote=jarod72pm;319937]Teď tu plivete kolem sebe všichni oheň a tváříte se nasraně a dobře vám tak!
Když kupujete levné nekvalitní krámy pak se nedivte že vám to nejede a jediné co umíte je prskat kolem sebe za to že z vlastní hlouposti jste koupili tohle. :-D
Ten důvod je prostě ten že krabička se pokazila a neumíte to skousnout nic jiného v tom není tak už to konečně pochopte .Na satelitu prostě neušetříte to ani nejde levné krámy se budou kazit furt nejvíc.[/quote]
si taký chytrí, až mi je z toho ZLE. Škoda, že ráno bola u nás hmla, lebo by som Ťa určite bol videl ako tieň na Slnku pri tom čiastočnom zatmení.
rudlus (539)|4.1.2011 19:30
to jirin
navod od LOSOSA...nie odomna..

Odpověď pro jirin_cz
Firmware v tvé Arivě pochází z roku 2009 a není divu, že ti to dělá neplechy...je opravdu hanebně zastaralé !
Nejdříve si přečti texty "settingy.txt" a "Jak na to u Arivy...txt" a potom nahrej do tvé Arivy (za dodržení hlavních zásad) tohle :

1. jako první nahrej do Arivy přes "Allcode+bootloader" firmware "V1.02B1" - nepopleť to, je to důležité !!!

2. teprve poté, až budeš mít v Arivě již firmware V1.02B1, můžeš do Arivy nahrát i některé z nejnovějších firmware, nebo např. rovnou i setting ode mne - doporučuji setting s firmware V1.07B1patch, ve kterém jsou nejnovější změny, keksy atd..., takže ti bude fungovat maximum programů na všech družicích...

Různé firmware jsou k mání např. zde : http://laki.dvhk.pl/pliki.php

V případě nejasností, či nějakých dotazů klikni vlevo dole pod mým jménem na zelenou ikonku Skype a můžeme spolu ihned hovořit (třeba i s webkamerou)... - no není to bezva ?
jarod72pm (841)|4.1.2011 20:11
[quote=juurosik;319945]veď v tom je Tvoj problém, tvrdíš že Ariva je Shit a pred pár týždňami si bol z Tvoho Argusu slušne povedané "V.L" a teraz si najednou velký machr a ako som napísal, čo si už Ty napísal je na vebe a nemáš možnosť to zmazať, čo je veľká výhoda pre nás ostatných, ktorý vedia preklepnúť Tvoju odbornosť. A svoje schopnosti iba silnými slovami neuchrániš. Howk!!!!!![/quote]

Přesně tak je to tam a je to i u oficial dovozce doporučený soft na -Argus mini IP a mnoho dalšího
pro ostatní co jim může pomoct .Nic bych ani nemazal ale naopak veškeré informace jsou i pro ostatní a to že mi někdo poradí řádek vy s toho tady máte druhé vánoce - opravdu zoufalé.
Stále se mě snažíte napadat a odvracet pozornost od toho shitu arivy ale to se vám nějak nedaří.
Ano před pár týdny jsem toho argusa koupil a neznám člověka který by ovládal věc aniž by ji měl doma- tohle může napadnout opravdu jen hlupáka.
Těmadle řečma se tu akorát zhazujete a ukazujete druhým co jste zač :-D vy chytrolíni :-D
jarod72pm (841)|4.1.2011 20:12
[quote=rudlus;319959]to jirin
navod od LOSOSA...nie odomna..

Odpověď pro jirin_cz
Firmware v tvé Arivě pochází z roku 2009 a není divu, že ti to dělá neplechy...je opravdu hanebně zastaralé !
Nejdříve si přečti texty "settingy.txt" a "Jak na to u Arivy...txt" a potom nahrej do tvé Arivy (za dodržení hlavních zásad) tohle :

1. jako první nahrej do Arivy přes "Allcode+bootloader" firmware "V1.02B1" - nepopleť to, je to důležité !!!

2. teprve poté, až budeš mít v Arivě již firmware V1.02B1, můžeš do Arivy nahrát i některé z nejnovějších firmware, nebo např. rovnou i setting ode mne - doporučuji setting s firmware V1.07B1patch, ve kterém jsou nejnovější změny, keksy atd..., takže ti bude fungovat maximum programů na všech družicích...

Různé firmware jsou k mání např. zde : http://laki.dvhk.pl/pliki.php

V případě nejasností, či nějakých dotazů klikni vlevo dole pod mým jménem na zelenou ikonku Skype a můžeme spolu ihned hovořit (třeba i s webkamerou)... - no není to bezva ?[/quote]

3. vzít ten krám a hodit do popelnice ,protože tam patří! :-D
losos (2977)|4.1.2011 20:13
prosím smazat
jarod72pm (841)|4.1.2011 20:13
[quote=juurosik;319951]si taký chytrí, až mi je z toho ZLE. Škoda, že ráno bola u nás hmla, lebo by som Ťa určite bol videl ako tieň na Slnku pri tom čiastočnom zatmení.[/quote]

joj Jánošík to bolelo že? :-D
juurosik (117)|4.1.2011 20:31
[quote=jarod72pm;319861]Ty se laskavě starej o sebe když neumíš diskutovat ! Jasně jsem mu napsal že CSlink jede a jel v pořádku a problém bude mít v tom shitu přístroji.(je to tak těžké pochopit?)[/quote]

[quote=jarod72pm;319973]joj Jánošík to bolelo že? :-D[/quote]

nie nebolelo ale toho geroja by som tam bol rád videl.
Ale k téme, tvoje slová "citujem"
Ano před pár týdny jsem toho argusa koupil a neznám člověka který by ovládal věc aniž by ji měl doma- tohle může napadnout opravdu jen hlupáka.

V Tvojom podpise Arivu nevidím - chytrolinej hlupák.
P.S.
mňa v mladosti naučili rodičia, že palica má dva konce !!!!!!!!!!!!!!
jarod72pm (841)|4.1.2011 20:36
[quote=juurosik;319977]nie nebolelo ale toho geroja by som tam bol rád videl.
Ale k téme, tvoje slová "citujem"
Ano před pár týdny jsem toho argusa koupil a neznám člověka který by ovládal věc aniž by ji měl doma- tohle může napadnout opravdu jen hlupáka.

V Tvojom podpise Arivu nevidím - chytrolinej hlupák.
P.S.
mňa v mladosti naučili rodičia, že palica má dva konce !!!!!!!!!!!!!![/quote]

Ariva je tu nějaký pátek a protože jsem měl možnost ho mnohokrát vyzkoušet tak jsem si ho nekoupil když jsem zjistil co je to za krám navíc hned první dva přístroje odešli během hodiny a z jednoho se i kouřilo :-D
Takový krám mi nesmí do baráku!
ps:Mě zase rodiče učili že hlava není jen na stříhání vlasů a příjem potravy!!!!!!!!!!!!!!!! :-D
rudlus (539)|4.1.2011 20:39
[quote=losos;319972]rudlus - marná snaha, neozval se, ani na SZ neodpověděl...asi emigroval... :)[/quote]

chceli sme len pomoct...ale ako sme si uz my dvaja zvykli...bud nas okydaju alebo ani buuu nenapisu...uz to tu beriem ako taky ritual....pekny vecer prajem..
juurosik (117)|4.1.2011 20:52
[quote=jarod72pm;319982]Ariva je tu nějaký pátek a protože jsem měl možnost ho mnohokrát vyzkoušet tak jsem si ho nekoupil když jsem zjistil co je to za krám navíc hned první dva přístroje odešli během hodiny a z jednoho se i kouřilo :-D
Takový krám mi nesmí do baráku!
ps:Mě zase rodiče učili že hlava není jen na stříhání vlasů a příjem potravy!!!!!!!!!!!!!!!! :-D[/quote]
ps:Mě zase rodiče učili že hlava není jen na stříhání vlasů a příjem potravy!!!!!!!!!!!!!!!!
Mám však pocit, že to v 1/3 zabalili.
Mám ich dve, a nakoľko tú strihanú hlavu používam nemám žiadný problém.