Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multemedialne centrum

danielito (25)|6.1.2011 13:32
Dobrý deň, chcel by som si nechať poradiť. Mám televizor TX-P50V10E a v nom nieje USb tak som sa rozhodol investovať do nejakej takej to krabičky. Pôvodne som chcel kúpiť bluray prehrávač aj som kupil ale vrátil som ho kôli nekompatibilite s externým hdd. Rozmýšlal som nad
- WESTERN DIGITAL TV Elements 1000GB ale neviem či je dobry čítal som že popcorn a eGreat su vraj lepšie značky ale neviem ktorý presné typ si vybrať. plánujem tak okolo 150€ investovať môže byť aj s interným HDD. Najlepšie by bolo usb porty zo zadu alebo z boku

Tento sa mi celkom pozdáva
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a hodilo by sa nahravanie z TV zo satelitu.
Ivo Mašek (10205)|6.1.2011 13:42
Zkus mrknout i sem:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=8581
jsou tam i recenze a videa na multimedialní centra
danielito (25)|6.1.2011 14:10
Pozeral som a videl som a páčil sa mi ten acer ale dosť drahé to je nato že to nemá HDD už v sebe čo zdvíha cenu o 70€ cca takže to asi nič. Dalej ten WD som dajako nenašiel v obchodoch takže neviem či to ma len prísť a tak som cenu nezistil. Takže neviem velmi do čoho ísť bral by som niečo overené čo už ma niekto doma a nieje problém v prehrávani DVD a HD formaty + slovensko/české titulky.
dodomt (276)|6.1.2011 14:12
V hned v prvych temach tu vo fore mozes vydiet ktore zariadenia su najviac diskutovanejsie a podla toho si mozes vybrat...

dodo
Pytkin (7947)|6.1.2011 21:06
danielito : ten egreat neber .. radsej si zober Xtreamer Pro , tam mozes dat 2 disky .. cize ti mas z toho aj domaci server (i ked nie moc rychly) a hlavne mozes pozerat z internetu archivy televizii ..
danielito (25)|7.1.2011 02:07
ten xtreamer by som si ked tak zobral do spalne niekedy ale do obyvačky by som chcel niečo elegantnejšie a nie taku velku krabicu......ten WD čo som postoval je zly ? možno som sa rozhodol len by ma zaujimal názor čo zobrať z tých dvoch ? je aspon jeden z nich dobry ?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pytkin (7947)|7.1.2011 02:11
danielito : nekupuj zariadenie podla designu .. ale kupuj podla toho , co vie ..
kuko61 (257)|7.1.2011 02:14
Ten xtreamer Pro iba vyzera ako velka krabica, je mensi, ako posobi na obrazkoch.
danielito (25)|7.1.2011 03:14
ale ten xtreamer pro je už tiež trochu drahy vzhladom nato že tam nieje HDD v tom lebo stoji 170 + 70€ HDD tak to vide tak na 240€ čo je dosť vela chcel by som sa max do tých 170€ zmestiť.

od čoho je ten xtreamer lepši od napr toho WDčka
xtreamer ma viac USB portov čo nieje nutnosť
esata mi netreba
xtreamer podporuje česke titulky WD neviem
xtreamer ma lepšie internetove služby
a prehravaju asi obidva všetko

ja nekupujem podla toho ako vyzera pozrel som si aj čo prehravaju ale tak do obyvačky treba aj niečo pekne. teraz som mal doma [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] len nebere to externe HDD tak som to musel vratiť ale je to fakt pekne a hodi sa to aj ku televizoru.

a chcem sa spytať takéto veci nedokážu nahrávať vysielanie ? od kolko € su takéto zariadenia čo môžu aj niečo nahravať ? mam DVB-S
ai (2993)|7.1.2011 03:45
Co se tyce WDTV:
WDTV Elements nebrat (ocesane moznosti), WDTV 1 nebrat (alfa fw, neni network) nebo WDTV HD nebrat (neni tam network) , kdyz tak WDTV Live nebo WDTV Live Plus nebo WDTV Live Hub, ten je drazsi s 1T 2.5" diskem uvnitr.

WDTV produkty jsou vyhodna koupe v USA, kde ti na tom muze bezet Netflix a Pandora (verze WDTV Live plus a WDTV Live Hub) .
danielito (25)|7.1.2011 13:51
takže to WESTERN DIGITAL TV Live Hub 1000GB vyzera dobre aj som pozeral recenzie aj čital a jedina nevýhoda je vraj hluk ale u nás telka beží extrémne hlasno :D takže to nebude vadiť. páči sa mi možnosť wifi kluča takže asi si zaobstarám toto zariadenie kedže je aj pekné a chcem sa spýtať ako je to stým nahravaním ? dá sa to na nejakom zariadení ? mám satelit od skylinku a prímač mam v telke zabudovany a tam sa to nedá takže by sa zišlo niečo sčím sa to dá.

edit: pozerám že aj ten [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je dobrý a čo som čital ešte nejaké komenty na ten WD tak jeden nedoporučoval ho vôbec kupovať........niekto tu pisal že cez xtreamer pro idu pozerať aj všetky archivy TV ide to aj cez tuto verziu ? a keby som ho osadil 500 gb hardiskom tak by ma to vyšlo tak max na 180€ a to som pozeral v drahom obchode
tjurny (496)|7.1.2011 14:41
[quote=kuko61;320907]Ten xtreamer Pro iba vyzera ako velka krabica, je mensi, ako posobi na obrazkoch.[/quote]
Nechapu proc tato krabice je tak popularni. Hybrid nas a preravac. Nas s 100 Mbps LAN :-) , prehravac kterej neumi automaticky prepinat frame rate :-) , navic nas a prehravac nelze pouzit zaroven :-) , dva disky plus ventilator u tv dekuji nechci.
Pytkin (7947)|8.1.2011 02:04
danielito : mozno su Xtreamer a Xtreamer Pro rovnake .. len inde disky sa tam davaju a Pro ma 2x taku velku pamat , ktora ale neni tak podstatna ..
danielito (25)|8.1.2011 14:15
takže zoberem asi ten xtreamer čo som pisal snad lutovať nebudem
Pytkin (7947)|8.1.2011 20:52
Xtreamer SW je v pohode .. jediny problem je , ze tam ide len maly disk .. myslim 2.5" .. co ale je podla mna celkom OK .. dnes treba mat aj tak dakde v garazi diskove pole s velkou kapacitou .. cize interny disk nemusi byt velky .. Ja si ho chcem tiez inak asi kupit ako druhy prehravac do detskej izby ..
9z9 (188)|9.1.2011 09:38
Pak je ale otázka, proč mít u TV malou hučící krabičku (čti s diskem), když má člověk v garáži mirror internetu ;-)
tjurny (496)|9.1.2011 17:27
[quote=Pytkin;321483]Xtreamer SW je v pohode .. jediny problem je , ze tam ide len maly disk .. myslim 2.5" .. co ale je podla mna celkom OK .. dnes treba mat aj tak dakde v garazi diskove pole s velkou kapacitou .. cize interny disk nemusi byt velky .. Ja si ho chcem tiez inak asi kupit ako druhy prehravac do detskej izby ..[/quote]
Pokud ma clovek NAS tak nepotrebuje v prehravaci zadnej disk viz muj podpis.
Pytkin (7947)|10.1.2011 01:34
[quote=9z9;321649]Pak je ale otázka, proč mít u TV malou hučící krabičku (čti s diskem), když má člověk v garáži mirror internetu ;-)[/quote]

Vies preco ? Dieta tam ma rozpravky a ja sem tam potrebujem diskove pole aj restartovat .. Preto sa ta mala 2.5" celkom hodi na toho Macka Pu a Borka Stavitela ..
9z9 (188)|10.1.2011 08:30
Pokud diteti to huceni disku nevadi (jakoze asi u Macha a Sebestove ne :-) ), tak ok. Argumentovat ale nutnosti "sem tam" server restartovat je trochu divoke. Ty dve minuty na restart snad prezije a velke zasahy clovek na serveru nedela tak casto (aspon zadneho takoveho cloveka neznam ;-) ).
Pytkin (7947)|10.1.2011 10:20
9z9 : ty si schopny pocut hucanie 2.5" disku ? ty budes iny netopier ..

Ale samozrejme .. Ja nikoho nenutim davat do Xtreamera SW disk .. to uz si kazdy rozmysli sam , ci sa mu tam ten disk hodi , alebo nie .. disk je vhodny aj na instalaciu aplikacii .. ja teda radsej mam disk vnutri , ako trciaci usb kluc dakde vonku ..
Pytkin (7947)|10.1.2011 10:22
duplicita
9z9 (188)|10.1.2011 10:39
Jak jsem psal u WD TV Live Hub-"nevhodnym" konstrukcnim resenim se z toho disku prenaseji vibrace a huceni i dal - a kdyz se na to pri "testech" zamerim, tak to pri tiche pasazi slysim porad (pritulka to slysi az po upozorneni na co se zamerit). Disk samotny polozeny na necem mekkem ze 2-3m opravdu neslysim :-)
peatro (1054)|10.1.2011 10:46
[quote=9z9;322032]Jak jsem psal u WD TV Live Hub-"nevhodnym" konstrukcnim resenim se z toho disku prenaseji vibrace a huceni i dal - a kdyz se na to pri "testech" zamerim, tak to pri tiche pasazi slysim porad (pritulka to slysi az po upozorneni na co se zamerit). Disk samotny polozeny na necem mekkem ze 2-3m opravdu neslysim :-)[/quote]

a to se to neda nejak vyvlozkovat nejakyma papirovatovyma kouskama nebo neco na bazi tvrzeneho polystyrenu
9z9 (188)|10.1.2011 12:09
Myslim, ze ne. Disk je v tom WD jen tak polozen. Z jedne strany ho drzi konektor a z protejsi je gumova kostka, ktera drzi disk v rovine. Krabicka je plastova, nic extra tuheho a tak zvuk disku jeste zesiluje. Stejne tomu da korunu vetracek, ktery bych pri instalovanem disku stejne asi musel spustit. Pro me je nejsnadnejsi disk vytahnout/prodat a pristupovat po LAN k serveru/NASu.