Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson vs. Technisat

miquell (4)|7.1.2011 13:37
Zdravím. Potřebuji pomoc s výběrem. Rozhoduji se mezi těmito 2 komplety a nevím který zvolit. Za rady a smysluplné připomínky děkuji.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

http://www.adshop.cz/satelitni-technika/satelitni-komplety/akcni-komplety-skylink/komplet-ariva-200-skylink-na-2-druzice-hdtv.html
Pitomec (10211)|7.1.2011 13:58
Ari-šrot? To má být vtip? 9-)
panasonic650 (1124)|7.1.2011 14:12
Hned prvy rozdiel mas ze jedna je Cryptoworks (konciace SkyLink) a druha Irdeto PI-sys (buduce SkyLink)
Pitomec (10211)|7.1.2011 15:17
Ari-šrot má UNI čtečku a CW zatím nekončí, byť už Skylink kóduje v obou systémech (CW i Irdeto).
jarod72pm (841)|7.1.2011 17:07
První je velmi kvalitní set
ten druhý je sázka do loterie navíc nestálá životnost!

PS: když už chceš mít jistotu Irdeto pak si kup Argus +parabolu
miquell (4)|10.1.2011 13:40
Ten první set byl favoritem, problém mám v tom, že to nemá moc společného s TechniSatem. Od prodejce mám potvrzeno, že je vyrábí korejská firma.
Ivo Mašek (10205)|10.1.2011 13:49
Že by si německý TechniSat nechal vyrábět na své jméno (a to velmi dobře zavedené jméno) výrobky jinde, než u sebe a riskoval dlouho budovanou pověst? To se mi nezdá.
http://www.technisat.cz/indexc8a2.html?nav=Sat_DVB_S_,cs,64-15228

Jestli je řeč o stejném Technisatu jako ve videu, tak zde je recenze

Pavel_tempx2 (829)|10.1.2011 13:56
Technisat ;)
miquell (4)|10.1.2011 13:57
Mě se to taky nezdálo, a proto jsem se ptal u prodejce. Navíc na německých stránkách TechniSatu mezi produkty SIR není.

Jinak podle této recenze je opravdu vyráběn v koreji:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Podle několika uživatelů je dostupný pouze firmware od těch korejců, později snad i od TechniSatu.
Dagy2 (3153)|10.1.2011 15:43
miquell ak sisi všimol, nemecká stránka TechniSat.de sa radikálne líši od "zvyšku sveta".
Keďže SIR je určený pre Irdeto, v nemecku je to nezaujímavý prístroj (a Rakušáci sa v tomto prípade chovajú úplne nerakúsky- žiadna panika ako u nás) a preto sa tento prístroj nachádza na medzinárodných stránkach vč. českej stránky.
Na nemeckej stránke sú samozrejme prístroje určené pre nemecký trh a to je hlavne HD8+, Digicorder HDS2+ a ďalšie.
Pitomec (10211)|10.1.2011 18:31
[quote=miquell;322095]Ten první set byl favoritem, problém mám v tom, že to nemá moc společného s TechniSatem. Od prodejce mám potvrzeno, že je vyrábí korejská firma.[/quote]A co má být? Dneska se všechno vyrábí někde v Koreji, Číně, na Taiwanu. Spíš jde o to, jestli na tu výrobu dohlíží někdo od TechniSatu a nebastlí to samotní čikmoočci, jako je tomu třeba u kopie právě Techniboxu SIR, což je Dizipia.
vprint (136)|11.1.2011 10:02
Samozrejme, že sa to všetko bastlí vo fabrikách za rákosmi, odkiaľ by inak rákosníci mali také technológie? Snáď im nerastú klony DM na ryžových poliach? Ja sa bojím, že nás tá čína čo nevidieť zaplaví výrobkami, čo sa už aj deje, a nám nezostane žiadna robota v eu. Keď on tam ten Shikmen Tsu za misku ryže, vychrlí denne kopec kópií mobilov.
jarod72pm (841)|11.1.2011 10:26
To že Čína má nejlevnější pracovní sílu ještě neznamená že tam nevyrábí světové značky nebo že se tam vyrábí pouze podřadné věci třetí kategorie!Co se týče kvalitní značky tak:
Májí tam svou linku/technologii a svou výstupní kontrolu a výrobek je stejně kvalitní jako kdyby byl vyrobený v EU .To že to má označení vyrobeno v Číně ještě nic neznamená!
Dokonce Poláci jeden nejmenovaný výrobek produkují v daleko horším zpracování a kvalitě jako Čína a nikomu to nevadí.Pokud jde o značku tak nemám strach o výrobky z východu.
Pavel_tempx2 (829)|11.1.2011 10:41
Čína pomalu končí, nejsou lidi, teda jsou ale né lidi co budou pracovat za dolar za den :)

Čínské firmy kupovaly i některé výrobní linky z ČR
tolsta (1)|11.1.2011 15:42
Přátelé, jako absolutní laik v této oblasti položím pro někoho asi úplně elementární dotaz. Jde mi o to, že k nové LED televizi chci pořídit i SAT + příjímač DVB S pro příjem HD signálu. Chtěl bych, aby se dal i nahrávat jiný program než který sleduji, avšak např u Arivy HD je uvedeno "V době nahrávání jednoho programu můţete sledovat jiný program na jiném kanálu, který je však volně vysílán na stejném TP (transpondéru – kmitočtu)." Pokud chci sledovat pouze zákl. neplacené české a svk. programy na Skylink Irdeto se satelitem s Monoblockem Single, půjde to na tomto přijímači? (Ariva 200 HD). A umí nové karty Skylink Irdeto? Nebo nahoďte jiný, který by splnil toto mé skromné přání (do 5 tis. Kč)... Díky všem!
panasonic650 (1124)|11.1.2011 15:45
[quote=tolsta;322468]Přátelé, jako absolutní laik v této oblasti položím pro někoho asi úplně elementární dotaz. Jde mi o to, že k nové LED televizi chci pořídit i SAT + příjímač DVB S pro příjem HD signálu. Chtěl bych, aby se dal i nahrávat jiný program než který sleduji, avšak např u Arivy HD je uvedeno "V době nahrávání jednoho programu můţete sledovat jiný program na jiném kanálu, který je však volně vysílán na stejném TP (transpondéru – kmitočtu)." Pokud chci sledovat pouze zákl. neplacené české a svk. programy na Skylink Irdeto se satelitem s Monoblockem Single, půjde to na tomto přijímači? (Ariva 200 HD). A umí nové karty Skylink Irdeto? Nebo nahoďte jiný, který by splnil toto mé skromné přání (do 5 tis. Kč)... Díky všem![/quote]
Aspon cosi aj ked ludia neprispievaju. Arivu mas zodpovedanu a opravenu neskor. https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=26150
vprint (136)|17.1.2011 11:59
Kúp si klon DM800 z číny za 200 a jedeš.
miquell (4)|19.1.2011 12:20
Ještě docela ujde i tento:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Má už s ním někdo zkušenost?
Dagy2 (3153)|19.1.2011 22:23
Ako vieš "že docela ujde" keď sa pýtaš či s ním má niekto skúsenosti. Pretože je najlacnejší čo si našiel?
Kúp a daj sem recenziu.
vprint (136)|20.1.2011 10:37
[quote=miquell;324390]Ještě docela ujde i tento:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Má už s ním někdo zkušenost?[/quote]


Ja mám jednu skúsenosť. Kúp si nejakú vec podľa ceny a parametrov na nete, a zaručene budeš nadávať.
jaydoo (542)|21.1.2011 11:19
Ked si kupim ten TechniSat TechniBox SIR a mam staru kartu na Skylink, tak potrebujem este do toho kupit dekódovací modul Cryptoworks ?
Pitomec (10211)|21.1.2011 11:36
Buď koupit CW CAM nebo si kartu za doplatek vyměnit za novou (pak snad dostaneš i nějaký 2 měsíce promo vysílání)