Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Novy TviX A1

peatro (1054)|8.1.2011 23:10
cena by mela byt udajne 7.000-8.000 kolem 300€ v prodeji v breznu

mala ochutnavka z CES 2011

Pytkin (7947)|9.1.2011 01:50
nejak ma to moc nezaujalo .. nezda sa ti to pomale ? ja som mal v rukach len stare tvixy s 8635 ale to boli letadla ..
peatro (1054)|9.1.2011 21:05
nezda se mi to pomale,treba poslouchat to anglicke video :-), proti sybasu nebo xtreameru ma rozhrani na daleko vyssi urovni, prozatim podle dostupnych informaci pro tento rok jeden z nejlepsich HDD playeru
matusco (376)|9.1.2011 21:34
[quote=peatro;321890]nezda se mi to pomale,treba poslouchat to anglicke video :-), proti sybasu nebo xtreameru ma rozhrani na daleko vyssi urovni, prozatim podle dostupnych informaci pro tento rok jeden z nejlepsich HDD playeru[/quote]

Ked to stoji cca 2 (Pro) az takmer 3 krat (SW) tolko ako Xtreamer, tak to kurnik sopa musi byt o cosi lepsie a rychlejsie..., ci nie?
peatro (1054)|9.1.2011 22:42
[quote=matusco;321904]Ked to stoji cca 2 (Pro) az takmer 3 krat (SW) tolko ako Xtreamer, tak to kurnik sopa musi byt o cosi lepsie a rychlejsie..., ci nie?[/quote]

tak to bude vzdycky, pokud si chces polepsit a mit kvalitu, musis bohuzel zaplatit vic, ono jde o ruzne licence pro bluray podporu atd., take jukeboxe a ruzne sluzby pro ne zadarmo nevytvari zadna komunita zakazniku, ale je to na profesionalni urovni s profesionalni podporou a to vse neco stoji co nakonec se promitne v cene pro koncoveho zakaznika, je to o kompromisech........mit levny prehravac s takovou to podomacku podporou nebo neco drahzsiho s radosti to pouzivat a se zpetnou vazbou primo od spolecnosti.......co se tyce update firmwaru, TviX si vzdy vedl nejlepe na trhu
Pytkin (7947)|10.1.2011 01:42
[quote=peatro;321890]nezda se mi to pomale,treba poslouchat to anglicke video :-), proti sybasu nebo xtreameru ma rozhrani na daleko vyssi urovni, prozatim podle dostupnych informaci pro tento rok jeden z nejlepsich HDD playeru[/quote]

Tak ja som teda vymenil A110 za A200 a to rozhranie je rychlejsie ako to co je na tom videu .. Mne to pripada strasne pomale ..
Pytkin (7947)|10.1.2011 01:44
[quote=peatro;321937]mit levny prehravac s takovou to podomacku podporou nebo neco drahzsiho s radosti to pouzivat a se zpetnou vazbou primo od spolecnosti.......co se tyce update firmwaru, TviX si vzdy vedl nejlepe na trhu[/quote]

Neverim , ze ty korejsky hosi naprogramuju do toho TVIXa podporu na Ceske a Slovenske TV archivy .. Neviem .. Co som videl na tom videu mi prisli same kravoviny ..
peatro (1054)|10.1.2011 08:26
[quote=Pytkin;321980]Neverim , ze ty korejsky hosi naprogramuju do toho TVIXa podporu na Ceske a Slovenske TV archivy .. Neviem .. Co som videl na tom videu mi prisli same kravoviny ..[/quote]

a kde si na to prisel?? ja se nebavil o TV archivech.................ono kdyz budes chtit sledovat archivy v mizerne kvalite, si muzes koupit xtreamer nebo na novem tvixu A1 si to pustit pres web rozhrani na flash playeru :-)
je a bude nejlepsi v tom to roce uz jen proto ,ze je anroid
Pytkin (7947)|10.1.2011 10:16
peatro : no neviem .. to ze je android , ja vidim ako brzdu .. ale nechajme toho .. cas ukaze ..
peatro (1054)|10.1.2011 10:33
[quote=Pytkin;322023]peatro : no neviem .. to ze je android , ja vidim ako brzdu .. ale nechajme toho .. cas ukaze ..[/quote]

proc brzdu, diko tomu ma plnou podporu internetu, teoreticky by na tom sli hrat i hry
Pytkin (7947)|10.1.2011 10:40
peatro : mne nechyba internet na media centre .. media centrum potrebujem na prehravanie filmov .. na internet a hry mam dalsich 5 zariadeni doma ..
martas666 (69)|10.1.2011 15:18
[quote=Pytkin;322023]peatro : no neviem .. to ze je android , ja vidim ako brzdu .. ale nechajme toho .. cas ukaze ..[/quote]

Tak zrovna Android mi jako brzda nepříde spíše naopak do budoucna určitě velký plus. viz.mobilní telefony
Pytkin (7947)|10.1.2011 15:42
martas666 : nechapem , ako mobilne telefony suvisia s media prehravcom ..
martas666 (69)|10.1.2011 16:36
[quote=Pytkin;322141]martas666 : nechapem , ako mobilne telefony suvisia s media prehravcom ..[/quote]

Nechápeš?.no to bylo přirovnání víš.Prostě Android je rychlej a například pro mobily existuje ke stažení již mnoho addonů a myslím že mult.centrum s Androidem není krok špatným směrem.toť muj názor.
jarino1978 (8045)|10.1.2011 20:20
Android nie je žiaden rýchlik, ale slimák . Máš MT postavený na ňom ? Totálne lajno. A vôbec, ako môže súvisieť nejaký Android s rýchlosťou a reakciami v menu ?
jarino1978 (8045)|10.1.2011 20:45
to video som pozrel a súhlasím s Pytkinom. Je to žalostne pomalé, ak to teda má byť novinka 2011, tak no zbohom....
Zbytočne vyčačkané menu ( spomaľovanie ), trebárs som si všimol, ako dlho trvá načítanie a spustenie filmu z Jukeboxu. Veď to má pomalšie reakcie, ako XTR PRO 9-)

Druhá nepoužiteľná vec, je ten web browser. Šak to používa tak malé fonty, že budem musieť mať nalepený nos na skle, aby som mohol browsovať s takým komfortom, ako na PC. To k čomu je ?

A to že vie flash, je už overené, že to bude vedieť aj full screen ?
peatro (1054)|10.1.2011 20:47
tak android urcite samotny vykon umocnuje zvlast pro graficke zpracovani a tim i rozsiruje moznosti samotnyho zpracovani a urcite nezpomaluje :-)
dovedu si predtavit paradni masinku na Tegra 2 CPU od NVIDIA, nemuzu se dockat az se zacnou delat medialni centra se zkutecnym barevnym x mil barev rozhranim
peatro (1054)|10.1.2011 20:47
[quote=Pytkin;322141]martas666 : nechapem , ako mobilne telefony suvisia s media prehravcom ..[/quote]

treba mit smartphone jako medialni centrum :-)
jarino1978 (8045)|10.1.2011 20:58
[quote=peatro;322232]tak android urcite samotny vykon umocnuje zvlast pro graficke zpracovani a tim i rozsiruje moznosti samotnyho zpracovani a urcite nezpomaluje :-)
dovedu si predtavit paradni masinku na Tegra 2 CPU od NVIDIA, nemuzu se dockat az se zacnou delat medialni centra se zkutecnym barevnym x mil barev rozhranim[/quote]

a čo to má spoločné s Tvix A1 ? To akože keď má Android, tak má lepší obrazový výstup, alebo prehrá 4K, alebo čo ? Ja fakt neviem.

No a za druhé som nepochopil tie skutočné farebné X mil farieb rozhrania... To bude niečo nové, napr. nejaký super, mega, giga Adobe RGB prenášané cez HDMI 1.8 ?

Myslím, že tu je prehnaná predstava...
peatro (1054)|10.1.2011 21:07
ale nee, je to jako srovnavat jabka s hruskama nebo monochromaticky displey s barevnym nebo analog - digital nebo rtd - tegra 2 :-)
ano jde o to co poloze jako V vystup na tvem zobrazovaci, somozdrejme to nema nic spolecneho se samotnym prehravanym mediem , ten ti prehraje samotna sigma s hd podporou nebo uz ten Rtd te nizsi kategorie
jarino1978 (8045)|10.1.2011 21:15
mne to zatiaľ pripadá ako moc pomalé. ale možno práve týmto smerom sa budú uberať mediaplayere ďalej, boh vie ?
peatro (1054)|10.1.2011 21:24
[quote=jarino1978;322251]mne to zatiaľ pripadá ako moc pomalé. ale možno práve týmto smerom sa budú uberať mediaplayere ďalej, boh vie ?[/quote]

tak rychlost to ma jako vetsina mediacenter, je to porad sigma az to bude tegra2, to bude jina kava
jde o to , ze kazde zatim dostupne media centrum neumi graficke zpracovani v X mil barev jako rozhrani, treba takovy RTD na xtreameru je v tomto ohledu uplne omezen, na nem nikdy neuvidis nejake barvy , jedine kdyz si tam das jpg barevny soubor jako pozadi :-)
jarino1978 (8045)|10.1.2011 21:27
XTR ako aj všetky súčasné mediaplayere vedia x.v.Colour a to mi stačí ešte minimálne 10 rokov...:-)-
martas666 (69)|10.1.2011 22:14
[quote=jarino1978;322221]Android nie je žiaden rýchlik, ale slimák . Máš MT postavený na ňom ? Totálne lajno. A vôbec, ako môže súvisieť nejaký Android s rýchlosťou a reakciami v menu ?[/quote]

Android není slimák,pár MT jsem na Androidu viděl a musím říct, že pohoda.Ale když si myslíš opak, tvoje věc.Každopádně sem na tuhle mašinku hodně zvědavej.
Pytkin (7947)|11.1.2011 00:57
[quote=jarino1978;322221]Android nie je žiaden rýchlik, ale slimák . Máš MT postavený na ňom ? Totálne lajno. A vôbec, ako môže súvisieť nejaký Android s rýchlosťou a reakciami v menu ?[/quote]

Uz som si myslel , ze som jediny , kto ma tento nazor :)
Pytkin (7947)|11.1.2011 01:01
peatro : No .. Mediacentra nie su farebne vycackane , lebo to ludia nechcu podla mna .. Mam teraz popcorn A200 a som milo prekvapeny posunom GUI oproti A110 .. Farebne je az az .. nevidim problem preco by nemohlo byt farebnejsie .. Ale priznajme si .. KTO CHCE STANEK S KLOBASKAMI ?
peatro (1054)|11.1.2011 11:33
gui sybasu porovnavat s tim co sem videl na tvixu a1 je uplne nesrovnatelne, tvix je prvni player z barevne propracovanou pracovni plochou ikon.........pomaly urcite neni rozhodne je rychlejsi nez xtreamer :-) ty to posouvas a srovnavas s nesrovnatelnym, protoze to co uvadis proste nema tu HW podporu a jedine jak to muze vyobrazit je genorovanym obrazkem jako webova stranka napr.
proste je to jiny level
to nemluve ze ta nova sigma je uz si schopna poradit s 3D videm, ma to USB 3.0 a spoustu jinych veci, kde xtreamer se mozna posune za 2 roky, protoze treba dnes proste nema na licence pro BD podporu, aby udrzeli cenu tam kde je, ze

+ to ma mit super aplikaci TViXShare supports haring files between TViX users, to znamena, ze po siti muzes zdilet sva videa a streamovat s dalsimi uzivateli tvixu, neco podobneho pouziva boxee box a prijde mi to daleko lepsi nez ten VOD od xtreamru, ktery je zas tak udelany, ze je nepouzitelny kvuli sekani videa, tak jako kazda funkce na xtreameru

a tvrdit, ze to uzivatele nechteji je stejne jako pred lety by jsi tvrdil, ze uzivatele nechteji barevny displey na mobilu, protoze jim staci monochromaticky, po barevnym displeyi prisli prvni optiky pro foceni atd, proste je to nesmyls
jarino1978 (8045)|11.1.2011 12:55
[quote=peatro;322373]gui sybasu porovnavat s tim co sem videl na tvixu a1 je uplne nesrovnatelne, tvix je prvni player z barevne propracovanou pracovni plochou ikon.........pomaly urcite neni rozhodne je rychlejsi nez xtreamer [/quote]
- porovnávame zatiaľ len to, čo sme videli na videu. Ja som A1 nemal doma, určite ani ty. Keď to tak bude, porovnávajme. Zatiaľ mi to príde naopak ešte pomalšie, ako XTR.

[quote=peatro;322373]to nemluve ze ta nova sigma je uz si schopna poradit s 3D videm, ma to USB 3.0 [/quote]
- 3D support ma síce nezaujíma, do doby, keď bude 3D možno viac rozšírené a nebude k tomu treba hnusné 3D okuliare, to zaujímať nikoho nebude a dovtedy sa situácia zmení natoľko, že ani XTR PRO a ani A1 už nebudú aktuálne.
- 3D support je možný aj na XTR, ale len v 720p alebo 1080i, ale ako píšem, je úplne od veci sa tým teraz zaujímať
- a k USB 3.0. Načo ti to bude, keď sú stále HDD tak pomalé, že speed USB 3.0 nevyužijú ani za 5 rokov ?

[quote=peatro;322373]
prijde mi to daleko lepsi nez ten VOD od xtreamru, ktery je zas tak udelany, ze je nepouzitelny kvuli sekani videa, tak jako kazda funkce na xtreameru [/quote]
- opäť niečo hodnotíš na základe ničoho.
- papier znesie všetko, samozrejme...Apropo VOD mi neseká na XTR...

[quote=peatro;322373]
a tvrdit, ze to uzivatele nechteji je stejne jako pred lety by jsi tvrdil, ze uzivatele nechteji barevny displey na mobilu, protoze jim staci monochromaticky, po barevnym displeyi prisli prvni optiky pro foceni atd, proste je to nesmyls[/quote]
- aj toto je len nejaká teória. Hodnotíme my a nie výrobca. Ja hodnotím technickú stránku a nie nejaké omaľované menu.
peatro (1054)|11.1.2011 13:30
ja si myslim, ze je zbytecne se o tom bavit.......ja ze sve vlastni zkusenosti vim, ze uz pred 2 roky stary Tvix byl firmwarove lespi a stabilnejsi nez xtreamer kdy bude, ale to je jedno
ten kdo oceni kvalitu a neboji se priplatit si urcite koupi noveho Tvixa nebo uz ma DUNE :-)
bavit se, ze je neco zbytence, tak by nebyla nikdy z vejce slepice
a 3D uz je celkem dost, kdo nechce pouzivat bryle a ma penize muze si poridit novou LED Toshibu, ta uz to umi bez bryli
nic neni zbytecne, je to jenom o penezich
Pytkin (7947)|11.1.2011 15:05
[quote=peatro;322373]gui sybasu porovnavat s tim co sem videl na tvixu a1 je uplne nesrovnatelne, tvix je prvni player z barevne propracovanou pracovni plochou ikon.........pomaly urcite neni rozhodne je rychlejsi nez xtreamer :-) ty to posouvas a srovnavas s nesrovnatelnym, protoze to co uvadis proste nema tu HW podporu a jedine jak to muze vyobrazit je genorovanym obrazkem jako webova stranka napr.
[/quote]

huh .. no mne sa teda ovladanie syabasu paci omnoho viacej ako ten TVIX A1 .. to je typicky korejksy design .. farebne obrazky .. NO STANEK S KLOBASKAMI jak vysity .. z toho by som sa dogrcal ..

Ked sme pri GUI , tak sa mi paci velmi to BOXEE , a aj XBMC je fajn .. ale ten TVIX , to je pekloooo .. To nemozes mysliet vazne , ze sa ti to paci ...
Pytkin (7947)|11.1.2011 15:07
[quote=peatro;322423]ja si myslim, ze je zbytecne se o tom bavit.......ja ze sve vlastni zkusenosti vim, ze uz pred 2 roky stary Tvix byl firmwarove lespi a stabilnejsi nez xtreamer kdy bude, ale to je jedno
[/quote]

jo to jo .. ale bol aj 4x drahsi .. ja som tiez rozmyslal ci kupit popcorn alebo 2x drahsi TVIX .. rozhodol som sa pre popcorn .. prdim na tom , ze GUI je rychlejsie .. Filmy prehrava popcorn dobre .. a na nic viac ho nepotrebujem ..
peatro (1054)|11.1.2011 15:27
[quote=Pytkin;322454]huh .. no mne sa teda ovladanie syabasu paci omnoho viacej ako ten TVIX A1 .. to je typicky korejksy design .. farebne obrazky .. NO STANEK S KLOBASKAMI jak vysity .. z toho by som sa dogrcal ..

Ked sme pri GUI , tak sa mi paci velmi to BOXEE , a aj XBMC je fajn .. ale ten TVIX , to je pekloooo .. To nemozes mysliet vazne , ze sa ti to paci ...[/quote]

me osobne zaujala hodne motorola atrix,............chtel bych to mit doma odzkousene, TViX ja nemuzu zhazovat, protoze jsem ho mel doma, mam Xtreamer a s Tvixem jsem byl vice spokojeny, nemel tam ty ficuriny jako xtreamering, ktere jsou stejne spatne udelane, je kolem toho plno chyb......ale jako player i po siti byl spolihlivejsi a lepsi, auto sync mu nebyl cizi, to podle me xtreamer nikdy jako ty levne prehravace nebude umet poradne, naopak umi ruzne padani , zadrhavani site restartovani a vyhazovani do zakladniho menu, zamrzavani atd., co mi se na starem tvixu nikdy nestalo
ten Xtreamer na me pusobi jako kdyby byl zpraveny nekde na koleni, hodne neprofesionalne

co se tyce boxee box je jeden z prvnich, nechapu proc treba tvurci XBMC nevezmou trh do vlastnih rukou nenajdou investora nebo veritele a nezacnou nejake fajne krabicky s DO delat sami na Intel platforme nebo ta nova TEGRA 2 od NVIDIA, myslim, ze by byly prukopnici mezi media players
Pytkin (7947)|11.1.2011 16:28
peatro : no ale Xtreamer stoji 1/4 twixu .. dakde sa to musi prejavit .. a nehovor moc o tvixe .. im tiez trvalo rok , nez to vyladili a zacalo to poriadne fungovat .. mam doma Popcorn a na nom mi funguje tiez autosync v pohode , nic nemrzne .. zo siete pozeram filmy bez problemov .. atd atd .. ale opat to stoji 2x ako xtreamer ..
peatro (1054)|11.1.2011 17:12
ja vim, ze dnes tvix s1 na stejnym chipu jako xtreamer stoji zhruba stejne jako xtreamer pro
a je teda luxusnejsi
Pytkin (7947)|11.1.2011 17:38
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ............ 6000 korun
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .................. 3000 korun

aj tento tvix je 2x tak drahy ako Xtreamer ..

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ... Pro stoji 4200 .. stale je to o vyrazne menej a mozes tam dat 2 disky !
peatro (1054)|11.1.2011 17:53
[quote=Pytkin;322498][odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ............ 6000 korun
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .................. 3000 korun

aj tento tvix je 2x tak drahy ako Xtreamer ..

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ... Pro stoji 4200 .. stale je to o vyrazne menej a mozes tam dat 2 disky ![/quote]

tebe bych teda nenechal nakupovat ani cokoladu
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Pytkin (7947)|11.1.2011 22:41
no ved je to jedno .. kazdy si vyberie , co ho bavi ..
rado101k (298)|11.1.2011 22:58
No Tvix A1 bude podporovat 3D zobrazenie....no som zvedavy....
zatial je tu na realtek chipe Tvix s1 Duo http://www.hdshop.sk/ ....konecne ma podporu HD audia...
Tvix A1 sa vracia spat k Sigma Design chipu....zaujimave...
Som zvedavy ako vyriesia to 3D ked to nema HDMI 1.4 ale len HDMI 1.3,asi ako PS3...cize 3D ale 720p.. :-)
Dune slubuje vymenu zakladnej dosky aby islo 3D,ked pridu nove chipy.......