Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer vs MiniPC

gulasovka (43)|10.1.2011 09:14
Proč, místo zde hodně diskutovaného Xtreameru, neřešit přehravání multimedií a plnohodnotného internetu přes MiniPC ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]), za pomocí bezdrátové klávesnice a myši?
peatro (1054)|10.1.2011 09:41
tak si to kup a uvidis jak se ti to bude ovladat pomoci dalkoveho ovladace, jesti jsi vecny kutil ...
nicmene xtreamer vlastnim a uz bych si ho nekoupil, byl dobry pro rok 2010 bohuzel je rok 2011 a z xtreameru a jeho vyvoje nemam vubec dobry pocit, tak nejak nechce investovat do vyvvoje mi to pripada a RTD 1283+ je zkutecne znouze cnost pro rok 2011
v breznu prichazi do prodeje anroid tvix a1, tam mas uz plnou internetovou podporu vcetne flash...rovnez budou prichazet na trh prehravace na Intel platforme a snad se dockame i nejakeho, ktery konecne pobezi na tegra 2
gulasovka (43)|10.1.2011 10:07
[quote=peatro;322012]tak si to kup a uvidis jak se ti to bude ovladat pomoci dalkoveho ovladace, jesti jsi vecny kutil ...
nicmene xtreamer vlastnim a uz bych si ho nekoupil, byl dobry pro rok 2010 bohuzel je rok 2011 a z xtreameru a jeho vyvoje nemam vubec dobry pocit, tak nejak nechce investovat do vyvvoje mi to pripada a RTD 1283+ je zkutecne znouze cnost pro rok 2011
v breznu prichazi do prodeje anroid tvix a1, tam mas uz plnou internetovou podporu vcetne flash...rovnez budou prichazet na trh prehravace na Intel platforme a snad se dockame i nejakeho, ktery konecne pobezi na tegra 2[/quote]

Pokud jsem za ty leta dobre studovat - tak existence krabic typu WD TV (tu mam nekde ve skrini), Xtreamer ... je tu jenom z jednoho prosteho duvotu a to, ze uzivatel muze sedet a prdet do gauce a drzet dalkovy ovladac.

Pokud vsak vemu v uvahu vsechny problemy s tim spojene:
- nemoznost plnohodnotneho internetu
- nemoznost vstupu do TV archivu (Nova, CT...)
- spatna podpora ruznych video formatu
atd...

Tak jediny rozdil oproti MiniPC (na kterem bezi Win7 a veskere problemy odpadaji) je jen a pouze dalkovy ovladac vs bezdratova klavesnice (v pripade MiniPC).

U MiniPC prvni generace (napr. ION Prestigio PC) chapu ze byl problem pri prehravani 1080p, nicmene v dnesni dobe dvoujadrovych MiniPC predpokladam, ze tento problem je jiz minulosti.
peatro (1054)|10.1.2011 10:24
tak nevim ktery ze zminenych prehravacu ma problem s video formaty, jinak xtreamer se nejak nevyviji dal, coz me mrzi, jako BD podpora, java, google tv, novy chip treba tegra 2 a atd

jak jsem rekl, TVIX A1 ma plnou podporu internetu a muzes pouzit i bezdratovou klavesnici
a budou prichazet jine na platforme Intel neco jako boxee boxx coz je vlastne skoro XBMC, na zhranicnich forech uz se vedou diskuse jak rozchodit na tom primo XBMC
urcite bych neznest v obyvaku desktopovy PC :-)
Pytkin (7947)|10.1.2011 10:37
gulasovka : naco potrebujes plnohodnotny internet na mediacentre ?

ja tomu nerozumiem .. internet mam na telefone , na ipade , na notebooku , na desktope .. Na to , aby si na televizore precital internet , by si musel sediet od telky meter .. Neviem ci niekto ma tak blizko sedacku od TV ..

Xtreamer ti prave dava moznost sledovat Archivy televizii (Nova, Ct , ...) ..

Na MiniPC prave vznika kopa problemov .. Odskusaj a uvidis .

BTW : mam tu ION Prestigio ION , a prehrava 1080p jak vino ! CPU ide na 10% .. Dual Core je uplne zbytocny .. Vsetko predsa robi grafika ..
gulasovka (43)|10.1.2011 10:46
[quote=peatro;322026]tak nevim ktery ze zminenych prehravacu ma problem s video formaty, jinak xtreamer se nejak nevyviji dal, coz me mrzi, jako BD podpora, java, google tv, novy chip treba tegra 2 a atd

jak jsem rekl, TVIX A1 ma plnou podporu internetu a muzes pouzit i bezdratovou klavesnici
a budou prichazet jine na platforme Intel neco jako boxee boxx coz je vlastne skoro XBMC, na zhranicnich forech uz se vedou diskuse jak rozchodit na tom primo XBMC
urcite bych neznest v obyvaku desktopovy PC :-)[/quote]

Po shlednuti videa mne ani TVIX A1 nepresvedcil o tom, ze je to lepsi reseni nez desktopove MiniPC. Je to opet krabice a rozdil vidim pouze v tom, ze se vyvojari snazi krkolomne uz nekolik let vse vmestnant do dalkoveho ovladace. Pokud vemu ovladani internetove stranky na videu TVIX A1, tak bych se z toho asi behem par minut umackal.

Stale se klanim k reseni MiniPC, uz i z duvodu designu, dnes uz to muze byt jako skvely doplnek na stolecek pod LED jez je povesena na zdi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

Vse zrejme jednou zmeni, az k nam dorazi skutecne VOD v podobe HULU, nasledne nebude treba vymyslet krkolomne prehravani videi, jen je otazka, zda na to budeme ve svych hlavach pripraveni, mit tu moznost si pustit pres VOD cokoli hrdlo raci.
peatro (1054)|10.1.2011 10:50
[quote=gulasovka;322038]Po shlednuti videa mne ani TVIX A1 nepresvedcil o tom, ze je to lepsi reseni nez desktopove MiniPC. Je to opet krabice a rozdil vidim pouze v tom, ze se vyvojari snazi krkolomne uz nekolik let vse vmestnant do dalkoveho ovladace. Pokud vemu ovladani internetove stranky na videu TVIX A1, tak bych se z toho asi behem par minut umackal.

Stale se klanim k reseni MiniPC, uz i z duvodu designu, dnes uz to muze byt jako skvely doplnek na stolecek pod LED jez je povesena na zdi [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

Vse zrejme jednou zmeni, az k nam dorazi skutecne VOD v podobe HULU, nasledne nebude treba vymyslet krkolomne prehravani videi, jen je otazka, zda na to budeme ve svych hlavach pripraveni, mit tu moznost si pustit pres VOD cokoli hrdlo raci.[/quote]

ty nejen, ze neumis cist, ale mas i problem s ocima, velky problem pripojit k tvixu IR klavesnici, nemluve kdyz zrovna jedna byla na videu...btw kup si co chces je to tvuj boj :-)
pokud vim xVOD uz funguje na xtreameru, boxee box ma taky inernetovou sdilenou filmovou databazi a americky netflix a hulu uz umi nektere HD playery take, zatim vidim, ze ten trh nemas dobre prostudovany, tak studuj dal
nemluve, ze ma vyjit od LG smart TV na tento doplnek k TV jsem hodne zvedavej
gulasovka (43)|10.1.2011 11:03
[quote=peatro;322043]ty nejen, ze neumis cist, ale mas i problem s ocima, velky problem pripojit k tvixu IR klavesnici, nemluve kdyz zrovna jedna byla na videu...btw kup si co chces je to tvuj boj :-)
pokud vim xVOD uz funguje na xtreameru, boxee box ma taky inernetovou sdilenou filmovou databazi a americky netflix a hulu uz umi nektere HD playery take, zatim vidim, ze ten trh nemas dobre prostudovany, tak studuj dal[/quote]

Duvod proc jsem zalozil tohle tema je diskuze, proc Xtreamer (Tvix, WDTV), kdyz vse reseni MiniPC.
Vyse pises, ze by sis uz Xtreamer nekoupil, kde ale mas jistotu, ze tak za rok nedopadne Tvix?

Tu IR klavesnici jsem asi prehledl (omlouvam se), otazka tedy zni proc cekat na Tvix, co bude umet vice nez MiniPC, ze ktereho si muzu pustit, prohlizet cokoli a jakkoli.
Pytkin (7947)|10.1.2011 11:14
gulasovka : ked dakto bude davat k tomu mini PC aj dialkove ovladanie a bude to vsetko fungovat , tak mozno to bude mat zmysel .. dalsia vec je , ze tie minipc su relativne drahe .. oproti tym lacnym media playyerom v cenovej relacii 100 eur .. samozrejme TVIXy za 300 EUR , to uz je za zvazenie ..

Ja mam popcorn za 200 EUR a zase by som si kupil popcorn za 200 eur . nie minipc ..
peatro (1054)|10.1.2011 11:26
[quote=gulasovka;322049]Duvod proc jsem zalozil tohle tema je diskuze, proc Xtreamer (Tvix, WDTV), kdyz vse reseni MiniPC.
Vyse pises, ze by sis uz Xtreamer nekoupil, kde ale mas jistotu, ze tak za rok nedopadne Tvix?

Tu IR klavesnici jsem asi prehledl (omlouvam se), otazka tedy zni proc cekat na Tvix, co bude umet vice nez MiniPC, ze ktereho si muzu pustit, prohlizet cokoli a jakkoli.[/quote]

ja ti to reknu asi tak, kdybych chtel hrat na desktop PC tak mi staci koupit jenom HDMI kabel, protoze uz ma notebook s geforce , mam tam taky klavesnici ,wif,i usb jeste navic monitor :-)
je to nesmysl, bud chces prehravac nebo PC, mozna muzes jeste vyzkouset Motorola Atrix

matusco (376)|10.1.2011 13:45
[quote=gulasovka;322049]Duvod proc jsem zalozil tohle tema je diskuze, proc Xtreamer (Tvix, WDTV), kdyz vse reseni MiniPC.[/quote]

Ja by som to upresnil: "MiniPC" splna vsetky tvoje poziadavky. Tak si ho kup, ako ti radil peatro a vsetci ti budeme priat, aby si bol maximalne spokojny.

Ja mam Xtreamer a ma nejake muchy (napr. prave peatro by vedel rozpravat :-) ) a za cenu 120EUR s DPH som si kupil MM riesenie, ktore absolutne neriesim a s nastavovanim ktoreho som stravil minimum casu. WAF je rovnaky ako pri XBMC na manzelkinom notebooku... :-D
Nie kazdy sedi cely vecer na intraku a ma cas riesit a vrtat sa v HTPC, alebo sediet doma v izbe, drtit PS3 a cakat kym ho mamicka nezavola na veceru (nevravim, ze ty si ten pripad).

Jednoducho s Xtreamer-om a pod. riesenim (popcorn, tvix, ...) som si za mensiu nadobudaciu cenu ako "MiniPC" kupil aj cas, ktory ovela radsej cez den venujem svojim detom alebo vecer manzelke :-).

Kto ma rodinu, vie si vazit aj cas, ktory NEMUSI travit zbytocnym ladenim a vrtanim sa v "MiniPC". Samozrejme, nie je to jediny dovod, ale pre mna osobne dost dolezity.
jarino1978 (8045)|10.1.2011 14:09
k čomu je vám net na mediacentre ? veď na to mám PC...
gulasovka (43)|10.1.2011 14:14
[quote=matusco;322098]Ja by som to upresnil: "MiniPC" splna vsetky tvoje poziadavky. Tak si ho kup, ako ti radil peatro a vsetci ti budeme priat, aby si bol maximalne spokojny.

Jednoducho s Xtreamer-om a pod. riesenim (popcorn, tvix, ...) som si za mensiu nadobudaciu cenu ako "MiniPC" kupil aj cas, ktory ovela radsej cez den venujem svojim detom alebo vecer manzelke :-).

Kto ma rodinu, vie si vazit aj cas, ktory NEMUSI travit zbytocnym ladenim a vrtanim sa v "MiniPC". Samozrejme, nie je to jediny dovod, ale pre mna osobne dost dolezity.[/quote]

Matusco: Ctes mi myslenky, vzdy jsem byl ten "kutil", ktery zkoumal cetl fora a casopisy, kdyz ale prisly deti je s tim konec. Cas radeji venuji rodine a koupim neco co nemusim stale nastavovat.
Pytkin (7947)|10.1.2011 14:16
jarino : a telfon a ipad ..

hehe .. vsetci co mame deti , vieme o com sa tu hovori :)
jarino1978 (8045)|10.1.2011 14:18
[quote=Pytkin;322114]jarino : a telfon a ipad ..

hehe .. vsetci co mame deti , vieme o com sa tu hovori :)[/quote]

tak tak. za týždeň tu budeme riešiť, že prečo nemá hriankovač net browser.
gulasovka (43)|10.1.2011 14:26
[quote=matusco;322098]
Jednoducho s Xtreamer-om a pod. riesenim (popcorn, tvix, ...) som si za mensiu nadobudaciu cenu ako "MiniPC" kupil aj cas, ktory ovela radsej cez den venujem svojim detom alebo vecer manzelke :-).
[/quote]

Nemluvim o sestaveni vlastniho PC, mluvim o reseni (napr. Acer), ktery je uz na trhu, zapnu nainstaluji system, zapojim IR klavesnici a funguju.

Nemyslim si, ze kdyz koupim Xtreamer, ze jej zapnu a hned pojede archiv ČT, archiv Novy, plnohodnotny Youtube a dalsi sluzby.
Pytkin (7947)|10.1.2011 15:38
gulasovka : JO .. a pustis prve MKV a zacnes riesit , preco sa zle zobrazuju titulky , preco obraz trha .. poradim ti forum .. https://www.tvfreak.cz .. to je plne takychto nestastnikov , ktory toto riesia ..
gallibob (171)|10.1.2011 18:02
presne todle sme resil pred cca 14dnama (rozpocet 10-12tis) bud htpc(neco malyho co nezere moc proudu) nebo domaci centrum.Furt sem na tydle prehravace koukal jako bezucelna zarizeni(jiz delsi dobu cca7-8 let sem mel pripojenou tv k pc takze vim jak to funguje,a stale jednu 40"tv k pc pripojenou mam).No a pak sem si rek, procti si par for,nejake recenze a dej si pro a proti.Potrebuju net u velke tv v obyvaku(nepotrebuju)co vlastne v obyvaku na tv hodlam delat(poustet filmy,hudbu,fotky pro navstevy a cas od casu neco sosnout, aby nemusel bezet velkej pocitac).Ve finale sem si koupil Asus O!play HD2 + 2TB disk a sem stimto resenim dost spokojenej(beru urcite chybky to ma a dokonale to taky 100% neni) jenze ovladani je naprosto jednoduche(pritelkyne co nikdy nedokazala poradne pochopit ovladani filmu pres PC,tzv. pridat titulky zvetsit obraz atd...) se behem 5min stimdle naucila zachazet a ja si muzu vklidu delat svoje veci...
A ted to hlavni cele me to i s kabelama a hdd vyslo pod 6tis tzv pulka rozpoctu.Pokud bych chtel HTPC tak aby zvladlo 1080p + melo vetsi disk(aspon 500GB,vim da se to resit externim,ale to sou dalsi naklady) +klavesnice a mys(neco hezciho dit to bude v obyvaku) a vylezl sem cca na tech 12tis + pritelkyne by si zas pustila pendrek ja bych furt resil mysto na disku a dokupoval predrazeny externi krabicky.
A po 14dnech sem celkem spokojenej ze sem nevyhodil o 6tacu vic za dalsi pc a radsi si za penize koupim novej monitor k pc co uz mam.Todle opravdu nejsou spatna resenia urcite do doby dokud se nedotahne ovladani HTPC na nejakou lidskou uroven(ne vsichni u toho sedi cele dny a berou to jako svuj konicek) sou tydle celkem cenove dostupny krabicky velmi zajimave reseni do obvyvaku!
vomic (671)|11.1.2011 09:16
Mám všechno co se zde řeší jak Xtreamer tak i 2x MiniPC tak i ženu a děti :))
Osobně preferuji MiniPC (Asrock, Acer, Asus) s nainstalovaným XBMC live.
celá instalace + nastavení trvá cca 20-30 min (což mě snad rodina odpustí) a pokud mě přestane vyhovovat kdykoliv to můžu přeinstalovat na něco jiného třeba na okna.

Internet Browser na TV nijak nepotřebuji, CT a Prima (stream) archív mám byť je nepoužívám a Nova archív oželím protože XBMC je prostě lepší v mnoha jiných věcech než ten Xtreamer.

Na druhou stranu musím Xtreamer pochválit, splňuje vše co normální člověk může potřebovat a s XLive i pár věcí navíc. Jen když znám xbmc tak mě pár věcí hodně chybí ale nic bez čeho se nedá obejít.
gulasovka (43)|11.1.2011 10:03
[quote=vomic;322342]Mám všechno co se zde řeší jak Xtreamer tak i 2x MiniPC tak i ženu a děti :))
Osobně preferuji MiniPC (Asrock, Acer, Asus) s nainstalovaným XBMC live.
celá instalace + nastavení trvá cca 20-30 min (což mě snad rodina odpustí) a pokud mě přestane vyhovovat kdykoliv to můžu přeinstalovat na něco jiného třeba na okna.[/quote]

Jak se takovy stroj potom ovlada? klavesnice vs dalkovy ovladac?

[quote=vomic;322342]Internet Browser na TV nijak nepotřebuji, CT a Prima (stream) archív mám byť je nepoužívám a Nova archív oželím protože XBMC je prostě lepší v mnoha jiných věcech než ten Xtreamer.[/quote]

Např.?

[quote=vomic;322342]Na druhou stranu musím Xtreamer pochválit, splňuje vše co normální člověk může potřebovat a s XLive i pár věcí navíc. Jen když znám xbmc tak mě pár věcí hodně chybí ale nic bez čeho se nedá obejít.[/quote]

To je presne ono, tech par veci pak cloveka bude mrzet ze nefunguji, ze pres MiniPC by vse fungovalo.
gulasovka (43)|11.1.2011 10:14
[quote=gallibob;322178] A ted to hlavni cele me to i s kabelama a hdd vyslo pod 6tis tzv pulka rozpoctu.Pokud bych chtel HTPC tak aby zvladlo 1080p + melo vetsi disk(aspon 500GB,vim da se to resit externim,ale to sou dalsi naklady) +klavesnice a mys(neco hezciho dit to bude v obyvaku) a vylezl sem cca na tech 12tis + pritelkyne by si zas pustila pendrek ja bych furt resil mysto na disku a dokupoval predrazeny externi krabicky.[/quote]

Ne v pripade, kdyz HTPC (MiniPC) potrebujes pouze pro rozjeti "problemovych filmu", vstupu do archivu TV Nova, Primi a CT (ostatni veci resi ma kombinace TV Samsung C650 a NAS server). Problemove filmy = mam sice na Samsungu widget NetPlayer kde si mohu pustit serial z Kinotipu, ale uz je problem, kdyz vam to spadne a pres TV tento stream dale neposunete, v pripade MiniPC ano.
Pytkin (7947)|11.1.2011 15:11
Vomic : A pozeral so BOXEE ? to sa mi paci este viac ako XBMC ..