Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aky digitalny fotoramcek na baterie? (Prip. s TV)

Dreamer (459)|10.1.2011 16:23
Prosim o pomoc s vyberom digitalneho fotoramceku, je malo tych na baterie, uz som nasiel niekolko kandidatov, ale je ich malo, takze akekolvek dalsie su vitane.

Pisal som uz na 5 velkych for, na toto som zabudol, tak aspon tu sa snad najde niekto kto mi pomoze, lebo zatial som na vsetkych ostatnych forach dostal jedinu reakciu, ktora nebola k teme a vobec mi nepomohla.

Tu su kandidati, prvy nespla poziadavku 4:3, ostatne hlavne cenu, ale je to vsetko co som nasiel, inak ma zaujima hlavne konstrukcia, spolahlivost, skusenosti, mozne skryte nedostatky...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Poziadavky:

- cena max. do 90€
- na akumulator/baterie s moznostou vymeny
- kvalitna konstrukcia, podla moznosti
- 6-8", 4:3, 800x600
- podpora SDHC
- slusne pozorovacie uhly, podla moznosti
- podpora aspon 12MPX fotografii, bez nutnosti zmensovat a min. 5MB, najlepsie viac na subor
- podpora pod-adresarov, aj formatu z fotoaparatov a mobilov
- slideshow, prechodove efekty
- thumbnails / miniatury
- zoom / priblizenie
- nahodne zobrazovanie fotiek, nie nevyhnutne
- mp3 vitane, nie nutne, len ak je mozne prehravat popri prezerani fotiek
- podpora video suborov AVI, XVID, MOV, aj s vyssim bitrate, opat nie nevyhnutne

Dakujem.

Pre potencionalnych zaujemcov odkaz na stranku s radami pri vybere fotoramceka, ktory mne velmi nepomohol, vsetko som uz vedel, ale odkaz na konci clanku mi nasiel fotoramceky na baterie, ktore som velmi tazko hladal inde.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pokracovanie...

Mam tychto kandidatov (ostatni vyradeni koli cene, nekompaktnemu vzhladu a pod., pribudol ale 7" SENCOR SPV 6712T):

Sencor SDA 800
+ rozmery a hmotnost
+ kozene puzdro
+ interna pamat 2GB
+ okamzita dostupnost
+ podpora zoom, priblizenia
- jednemu majitelovi neprecita polovicu fotiek z rovnakeho zdroja, moze to byt vadny kus, alebo limit velkosti suboru, napr. 5MB?? - velmi podstatna vec
- udajne usporiadava fotky chaoticky, to je podstatne, potrebujem moznost zoradenia podla nazvu, v pripade pod-priecinkov aj podla priecinkov alebo podla EXIF datumu
- pravdepodobne nepodporuje nahodne zobrazovanie
- podla vsetkeho nepodporuje mp3, video
- podpora len SDHC/MMC/MS?

Philips SPH8008
+ znacka
+ stojan ako dokovacia stanica, nabijacka
+ podpora zoom, priblizenia
+ nahodne zobrazovanie
+ thumbnails, miniatury
+ podpora SD/MMC/xD/MS/MS Pro
+ bluetooth
+ podpora mp3 v pozadi
+ podpora video formatov
- rozmery a hmotnost
- otazna dostupnost 2 tyzdne?
- cena

7" SENCOR SPV 6712T
+ DVB-T tuner! (len MPEG2, nepouzitelny po prechode na MPEG4, prip. na DVB-T2)
+ podpora video formatov (otazna podpora filmov s vyssim rozl. a bitrate)
+ podpora mp3 (otazna podpora pri zobrazovani fotiek)
+ brasna
+ DO
+ cena
? otazna podpora JPG s vyssim rozl. a pouzitie ako fotoramcek, vratane vsetkych funkcii fotoramceka
- rozmery a hmotnost
- velkost, "len" 7"
- sirokouhly format, menej vhodny na 4:3 fotky

Intenso 7" PhotoAlbum
+ rozmery a hmotnost
+ (ne)kozene puzdro
+ interna pamat 4GB!
+ cena
+ dostupnost
+ thumbnails
+ slideshow
+ zoom
? nahodne poradie?
- "len" 7"
- podpora len SDHC/MMC

Bol som uz viac-menej rozhodnuty pre Sencor SDA 800, ale ten s TV mi teraz vrta v hlave, dalej som sa dozvedel o niekolkych moznych problemoch Sencor SDA 800 - hlavne podpora vacsich suborov a usporiadanie fotiek, teraz som nasiel Intenso 7" PhotoAlbum a opat je moj vyber tazsi.
Dreamer (459)|13.1.2011 00:10
Do zoznamu kandidatov bol pridany "Intenso 7" PhotoAlbum".

Mam dalsiu otazku, vyzera to tak, ze asi vsetky fotoramceky maju bateriu zabudovanu a pravdepodobne nie je mozne ju vymenit. Napiste ak poznate fotoramcek na vymenitelnu bateriu.

Aku maju zvycajne zivotnost baterie ktore sa pouzivaju vo fotoramcekoch?
Dreamer (459)|19.1.2011 01:48
Tak uz som bol rozhodnuty ze ked dnes nic nenajdem tak beriem to Intenso, ale co som nenasiel medzi "citackami knih"...

IT WORKS TM-700 tablet!

Porovnanie s Intenso 7" PhotoAlbum (edit: nasiel som este Umax MID Android M002):

Intenso 7" PhotoAlbum
+ (ne)kozene puzdro
+ interna pamat 4GB!
+ cena +-83 Eur (s postovnym)
+ dostupnost
+ thumbnails
+ slideshow
+ zoom
+ hmotnost 0.3kg
- vydrz akumulatoru "len" 2.5 hodin
- ziadne mp3, video, wifi, internet, OS...

Umax MID Android M002
? podobna cena ako IT WORKS TM-700, ale nasiel som len kritiku, problemy s wifi, prehriava sa, je pomaly, problemy s google, gmail a dalsie, takze s nim velmi nepocitam

? odkaz na video recenziu: http://www.youtube.com/watch?v=eJCFzdxKISE&feature=player_embedded#!

IT WORKS TM-700
+ cena (ako tablet, 119.80 Eur)
+ Android (aj ked len 1.5)
+ internetovy prehliadac
+ wifi
+ dotykovy displej
+ video formaty AVI (Xvid, Divx 4/5/6), MKV (H.264, MPEG4, XVID, DIVX4/5/6), MOV (MPEG4, H.264)
? mp3?
+ reproduktory
+ vystup na sluchadla
+ vydrz akumulatoru (udajne) 10 hodin
+ hmotnost len 0.3kg!!
- cena (ako fotoalbum, 119.80 Eur)
- sirokouhly format menej vhodny na fotky

Zaujimaju ma hlavne Vase skusenosti s danym OS, hoci len v mobile, ja by som chcel tiez Android v dalsom mobile, ale tu je starsia verzia, napiste napr.:

1. Ake aplikacie je mozne stiahnut (zadarmo)
2. Co obrazkovy prehliadac s moznostami ako thumbnails, slideshow, efekty (prelinacky), zoom...
3. Je niekde prehladny zoznam najlepsich aplikacii, odkaz?
4. Je mozne zobrazit aj fotky priamo z fotoaparatu, 10+MPX, +-5MB?
5. Co mp3, predpokladam ze ked zvlada aj MKV, nemal by to byt problem, prip. aj ako pozadie pri prezerani fotiek?
6. Umax je udajne velmi pomaly, je to zrejme aj z videorecenzie, dokonca nezvladne rychjelsie zadavanie textu, IT Works ale udajne zvlada video az do rozl. 1280x720, takze otazka znie - je IT Works pouzitelny, lepsi ako Umax? Pretoze to video a recenzie ma vystrasili.

Potrebujem sa este zorientovat, ale myslim ze za tu cenu to je velmi kvalitny konkurent, hlavne je to vsestranne zariadenie, s wifi, internetom, Androidom, prehravacom videa...