Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg rht499h

radussko (4)|10.1.2011 17:00
ahojte, chcel by som sa opytat na nazor na tento dvd rekorder: LG RHT499H - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
dolezite je pre mna velkost disku; 320 gb je dost, uprednostnujem LG nakolko mam telku rovnakej znacky=ovladanie 1 ovladacom, hdmi vystup, schopnost nahravat aj vstup z videorekordera, jednoduche editovanie kvoli mazaniu reklam,

1. Ako sa vola funkcia vdaka ktorej sa da nahravat videokazeta bez problemov? niekde som cital, ze nie vsetky rekordery to zvladaju.

2 vec: System ma DVB-t tuner. niekde som cital, ze vyuzitie je nulove, kedze tento model podporuje MPEG2 kodovanie. (ako vacsina rekorderov) Ak digi vysielanie pride v kodovani MPEG4, digi signal nerozkoduje ?!?

3. googlil som, ale nenasiel. Existuje dvd rekorder, ktory by mal usb port na kopirovanie dat z HDD na USB disk/kluc to zn. bez nutnosti napalovania na DVD? Funkcia kopirovania z usb na hdd je pri dost vela modeloch.

vdaka
tulenik (3)|18.1.2011 20:32
1. Neviem, kde by mohol byť problém, okrem Macrovision ochrany, ktorá dopletie synchronizáciu...
2. DVB-T tuner má väčšie využitie ako DVB-C - napr. ani naša káblovka nepoužíva -C ale -T kódovanie... no a -T je samozrejme určené pre pozemné vysielače a nahradí dnešný analógový prenos, takže: pokiaľ nemáte nejaký "spoločný" káblový rozvod, ale budeš používať lokálnu anténu, bude to tvoje no. 1. A ak máte nejaký spoločný rozvod, ako napr. my v DNV, je stále slušná pravdepodobnosť že bude používať DVB-T proste z praktických príčin: DVB-T má každý nový TV, DVB-C nie.
Pokiaľ si to dobre pamätám, tak spracuje aj MPEG-4 stream, ale uloží ho skonvertovaný do MPEG-2. HDTV som však zatiaľ veľmi netestoval (niet čo).
3. Hľadal som, nenašiel; resp. našiel, ale je to LG MS400H/450H (a kopíruje sa cez sieť, priamo na USB disk asi nie, ale taký detail si už nepamätám)... len... analógový tuner - zabudni, DV vstup - zabudni, analógové vstupy - zabudni... jedna výhoda tu ale je, že toto zariadenie ti na disk ukladá priamo originálny transportný stream, zatiaľ čo RHT ho najprv dekóduje a potom opätovne zakóduje...

Mňa by ohľadom RHT499H zaujímala taká vec... ak si nahrám napr. vysielanie z Viasat History, uloží mi aj titulky, ale je nejaká možnosť, ako tie titulky dostať aj na DVD? Či to uložím vo VR alebo DVD Video formáte, vsjo rovno, titulky mi v tom žiadny software a ani prehrávač nevidí... niečo som prehliadol, alebo to fakt nejde?