Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

Pitomec (10211)|3.3.2011 18:28
[quote=statar;333458]Pomalé přepinání????Ty ses musel zbláznit Měl si někdy AZBox na Linuxu?[/quote]Že nějaký další šrot přepíná ještě pomaleji, tak podle toho mám Arivu chválit? Jinak dobrý? Já se radši orientuju podle TechniSatu, což je úplně jiná liga, než ty krámy pro socky za pár šupů...
zifin (9)|3.3.2011 19:32
Socka nejsem a arivu si pochvaluji a ty máš zase krásné jméno.
statar (38)|3.3.2011 19:35
[quote=Pitomec;333462]Že nějaký další šrot přepíná ještě pomaleji, tak podle toho mám Arivu chválit? Jinak dobrý? Já se radši orientuju podle TechniSatu, což je úplně jiná liga, než ty krámy pro socky za pár šupů...[/quote]

Já mám TechniSat a vše ostatní je šrot.Asi tak nějak.....
79090 (13)|3.3.2011 20:03
Takže pokud by jsi byl prodejce a já zákazník, tak rozhovor proběhl asi takhle:
Dobrý den, chci satelit s podporou emu a sharingu.
Dobrý den pane, mám tu Technisat, sice nic z toho neumí, ale rychle přepíná.

Z toho plyne, že Technisat prostě neumí co od sat. přístroje chci. A není to proto u mě šrot. Věřím, že najde někoho kdo ho ocení. Pro mne je na úrovni Mascomu. Taky bych si ho nikdy nekoupil.
Pitomec (10211)|3.3.2011 20:19
[quote=statar;333472]Já mám TechniSat a vše ostatní je šrot.Asi tak nějak.....[/quote]Já TechniSat nemám (protože mně k ničemu není), ale pokud si budu něco kupovat, tak to bude právě on. Mimo jiný kvůli tomu, že ho jednou naladím a pak už se o něho nikdy víc nemusím starat, max. naladím nový stanice, pokud se rovnou samy nestáhnou ze SATu. Až toto bude umět ten Ariva-křáp a jemu podobný, tak dej vědět a možná změním názor. Zatím je to ale tak, že pokud má zákazník právě TechniSat, tak nevolá vůbec a občas se potkáme někde náhodou, zatímco když má levnej shit, tak ho mám na drátě každejch 5 minut, že mu něco nejede :-k
Pitomec (10211)|3.3.2011 20:22
[quote=79090;333475]Takže pokud by jsi byl prodejce a já zákazník, tak rozhovor proběhl asi takhle:
Dobrý den, chci satelit s podporou emu a sharingu.
Dobrý den pane, mám tu Technisat, sice nic z toho neumí, ale rychle přepíná.

Z toho plyne, že Technisat prostě neumí co od sat. přístroje chci. A není to proto u mě šrot. Věřím, že najde někoho kdo ho ocení. Pro mne je na úrovni Mascomu. Taky bych si ho nikdy nekoupil.[/quote]Neber si to osobně, ale normální user nehledá ani EMU a sdílení, protože mu to k ničemu není - toto hledají pitomci, kteří sice neumí slovo anglicky/německy žbleptnout, ale musí si dokázat, že umí nacvakat pár kódů přes DO do přijímače a pak se světoborně prohlásit za největší guru v prolamování kódů a sharingu :D:D:D
Pitomec (10211)|3.3.2011 20:22
[quote=zifin;333471]Socka nejsem a arivu si pochvaluji a ty máš zase krásné jméno.[/quote]Že seš to ty, tak tě pasuju taky na pitomce - ode dneška jím seš :D
79090 (13)|3.3.2011 20:31
Pokud Arivu naladíš a jsi normální uživatel, tak na ni taky nemusíš kromě naladění šáhnout. Jedna taková pracuje u mého otce. Ten ani neví, že sdílí Skylink.
statar (38)|3.3.2011 21:20
[quote=Pitomec;333483]Že seš to ty, tak tě pasuju taky na pitomce - ode dneška jím seš :D[/quote]

provokater si dobrý ......
jarino1978 (8045)|3.3.2011 21:29
[quote=79090;333486] Jedna taková pracuje u mého otce. Ten ani neví, že sdílí Skylink.[/quote]

keby som niekedy zistil, že môj syn kradne a je zlodej, určite by som mu dal jednu peknú otcovskú. Ty by si si ich zaslúžil niekoľko....
jarino1978 (8045)|3.3.2011 21:31
[quote=79090;333475]Takže pokud by jsi byl prodejce a já zákazník, tak rozhovor proběhl asi takhle:
Dobrý den, chci satelit s podporou emu a sharingu.[/quote]
- každý normálny predajca neriskuje kriminál a daného zákazníka by vyhodil z predajne.
jarino1978 (8045)|3.3.2011 21:39
[quote=kudma611;333337]Čistá závisť-lebo to čo dokáže ariva za lacný peniaz-iný vyvalili kopu prachov.[/quote]

- a čo to teda je ? Ja som arivu mal doma 2 týždne, poznám kopec ľudí, čo ju MALO a už NEMÁ, poznám ju určite lepšie, ako ty sám, pretože každý týždeň robím reflash toho shitu pre kamaráta.
- čo dokáže viac ako ostatné normálne mašiny ?
- alebo opačne, čo dokáže viac, ako X-tý klon OEM z rovnakej dielne, ako je tá Ariva ? Napr. Sattelita HD2000 ?Z tej aspoň neodpadávajú tunere, F-konektory, nebehajú po doske uvoľnené skrutky....
kudma611 (702)|3.3.2011 21:39
Sestre som nahral minulý rok v apríli fw 1.03B9 ma kartu skylink základ a chcela aj nemcov-tak preto som jej dal ten fw na kd a je spokojná.Aj ja teraz už som 3 týždne nevrtal do arivy-a to len kôli dm.Ale to je len o zábave a skúmaní stb-nie žeby my nevyhovoval.Ja tiež pozerám len na skylink-a ostatné bola pre mňa len krátkodobá zábava-odkodovať cez arivu-neskoršie pohodlnejšou cestou cez pc ako server emu.Mal som deň keď som 20 x prehrával fw.Dokopy asi 200 krát a šľape stále super.Ale to všetko kôli testom a skúmaní-čo prečo.To nestačí jedna baba povedala-kto nevie zaobchádzať z stb a vŕta doňho nastavovaním-len to zhorší-prinajhoršom nastane ASH.Preto aj losos stále upozorňoval-najprv poriadne naštudovať návody a postrehy skúsenych uživateľov a až potom sa do niečoho pustiť.A nedajce še ošaľic glupimy naražkamy.Ani skylink toľko kariet nepredal ako ferguson arív.
jarino1978 (8045)|3.3.2011 21:46
[quote=kudma611;333499]Ani skylink toľko kariet nepredal ako ferguson arív.[/quote]
- hmm. tvoja predstava je síce pekná, ale čo sa stane, keď ti napíšem, že predaje Arív sú od uvedenie na trh o 1/4 nižšie, ako boli plány ?
- a od iného konca... čakacia doba na vybavenie reklamácií je už 6 mesiacov v riadnej sekere, pretože sklady sú už plné skapatých Arív a záručné opravy sa riešia v hangároch pri vonkajšiej teplote rozobratím skapatej Arivy a nahradením čriev do opravovanej Arivy bez otestovania funkčnosti ?

Tá Ariva je vhodná maximálne na krátke pohranie, ale na dlhodobé sledovanie ? No musíš mať sakra šťastie.
Vyzapovať niečo o tom, že vie EMU a sharing, koho to dnes zaujíma ? Tieto banality vie kopec STB, EMU vie aj môj STB, ale nepoužívam. Kvôli nejakým turkom, bulharom ?
79090 (13)|3.3.2011 21:48
Jarino a nebude to rukama? Arivu má 5 lidí co znám a problém nemá nikdo. Lepší než jiné určitě není, ale horší rozhodně ne.
Sharing v rámci domácnosti není krádež. To nevadí že to nevíš.
jarino1978 (8045)|3.3.2011 21:55
[quote=79090;333502]Jarino a nebude to rukama? Arivu má 5 lidí co znám a problém nemá nikdo. Lepší než jiné určitě není, ale horší rozhodně ne.
Sharing v rámci domácnosti není krádež. To nevadí že to nevíš.[/quote]

Mňa vždy pobaví to, že všetci tu tvrdíte, že s Arivou nemáte žiadne problémy. Keby to tak bolo, tento thread by mal pár strán, lenže na každej strane sa tu preberajú od začiatku len a len problémy a tých strán je tu toľko, že už netreba o nejakej spoľahlivosti debatiť.
A ešte je lepšie, že podaktorí tu pre svoje ego teraz píšete, že no problem a vzápätí sa idete posťažovať na susedné fóra, že nejde to a to... Fakt logické....
S každým FW riešite nové problémy, s ktorými zapíšete 50 strán o tom istom a výsledok žiaden.

PS : A ten sharing ? To si dúfam nemyslel vážne....
79090 (13)|3.3.2011 22:00
Problém je většinou s patch verzí. Málo kdy s tovární. Dej do Arivy tovární verzi, ožel emu a sdílení a problém nebudeš mít taky.
P.S. Ale jo myslel. Sharing by pak musel být i koaksiál vedený do jiné místnosti. Rozbočovač na analogové kabelovce apod.
Saidxxx (104)|3.3.2011 22:03
Zdravim chlapi!!

Jednoduše, jsme každý rodílný jedinec a máme rozdílné ,
zájmy tak se nedivte že jsou lidi kteří se rádi ve věcech raději vrtají než se na televizi dívají.Je to prostě sport.Já říkám,dokud si člověk dokáže hrát nestárne.Mám otce kterému bude devadesát a kdybychom mu zakázali aby do ničeho nevrtal tak nevydrží další rok.Mějte strpení s lidmi co se rádi baví, budme přejícní a vše se nám jednou vrátí až to budeme jednou nejvice potřebovat.

Mnoho zdaru ve Vaší práci.
jarino1978 (8045)|3.3.2011 22:08
[quote=79090;333504]Problém je většinou s patch verzí. Málo kdy s tovární. Dej do Arivy tovární verzi, ožel emu a sdílení a problém nebudeš mít taky.[/quote]

problém je v prvom rade s HW prevedením Arivy a s kvalitou prevedenia. O nejakej výstupnej kontrole nemôže byť ani reči... Napr. tá Satellita HD2000 tuto problém nemá a je dokonca ešte lacnejšia, ako tá Ariva.
Problém č. 2 je od vzniku neodladený FW ( od výrobcu alebo patch ). FW grupa, ktorá tvorila verziu 1, neexistuje od leta minulého roka, FW grupa, ktorá tvorí 2 verziu má dvoch členov, ktorý robia FW aj pre iné OEM klony. Už na začiatku chalani z grupy potvrdili, že nevedia spraviť stabilný FW, ktorý by v sebe nosil všetko, čo výrobca garantuje.

Sharing :
4.5.5. využívať službu Skylink výhradne pre svoju vlastnú potrebu, resp. pre potrebu
členov svojej domácnosti, alebo u právnických osôb len pre individuálnu potrebu
konkrétnej fyzickej osoby, ktorá je v pracovnoprávnom vzťahu k tejto právnickej
osobe alebo je členom štatutárneho, prípadné iného orgánu tejto právnickej osoby a
súčasné sa užívateľ zaväzuje neumožniť a zamedziť používanie karty inej osobe;

K tomu si pridaj antipirátsky zákon a máš jednu nohu v kriminále....Stačí k tomu len závistlivý sused...
79090 (13)|3.3.2011 22:19
Ano, z toho vyplívá, že se uživatel zavazuje zamezit k přístupu ke kartě jiným osobám než členům domácnosti. A to se děje. Karta se nedá sdílet mimo mojí domácnost. To je spíš ne právníky a my to tu stejně nevyřešíme.
Já jsem s Arivou spokojen ty ne. Nechci z tebe udělat zarytého Ariváka a ty mi Arivu nevymluvíš. Až přijde něco lepšího, tak klidně přesedlám. Vývoji se nebráním. Zatím mi vyhovuje.
stefos (57)|4.3.2011 07:04
Vidim ze jsem tady par dni nebyl a je zde veselo ...To me pripomina AB-forum Jarino Treba pro me nejake prolomeni kodu nebo rozkodovani urciteho kanalu nebylo nikdy nic jineho nez pouha zabava Skoro nikdy jsem se na ty programy nedival,,obzvlast kdyz to bylo v nemcine ,turectine atd...Tak jako byla kdysi davno pro me zabava loveni velice slabych kanalu na danych transporederech Takze pouze zabava to vis kazdy ma nejakou Dnes uz jsem toho zanechal nebo spis uz zridka se k tomu vracim Pokud jde o pristroj Ariva 200HD tak muzu dodat jenom jedno ze za malo penez hodne muziky mam ji asi 8 mesicu a za ty penize jsem spokojeny
Pitomec (10211)|4.3.2011 10:43
[quote=79090;333502]Jarino a nebude to rukama? Arivu má 5 lidí co znám a problém nemá nikdo. Lepší než jiné určitě není, ale horší rozhodně ne.
[COLOR=red]Sharing v rámci domácnosti není krádež.[/COLOR] To nevadí že to nevíš.[/quote]To je naprostá chujovina, protože jakýkoliv neautorizovaný příjem je nelegální. Jiná věc je samozřejmě ta, že to v domácnosti nikdo nezjistí.
79090 (13)|4.3.2011 10:55
A co je to neautorizovaný příjem? Placená karta využívaná v rámci domácnosti?
jarino1978 (8045)|4.3.2011 17:19
[quote=79090;333554]A co je to neautorizovaný příjem? Placená karta využívaná v rámci domácnosti?[/quote]

dúfam, že sa pochopíme. 1 prístupová karta = 1 STB. Zásah do karty, zneužitie = sharing = no, no ,no...
Neplatenie za službu = no,no,no = sharing
Registrácia karty = 1 karitčka = na jedno meno = na 1 box....
79090 (13)|4.3.2011 18:10
Nikde ve všeobecných podmínkách nemáš psáno nic o jedné kartě v jednom stb. Sdílení na více přijímačů v domácnosti tam není ošetřené vůbec. Nejblíž tomu je tohle:

6.2.4. využívat službu výhradně pro svou vlastní potřebu;
resp. pro potřebu členů své domácnosti, nebo u právnických
osob pouze pro individuální potřebu konkrétní fyzické osoby,
která je v pracovněprávním vztahu k této právnické osobě
nebo je členem statutárního, případně jiného orgánu této
právnické osoby a současně se uživatel zavazuje neumožnit
a zamezit používání karty jiné osobě;

A to opět domácí sdílení nevylučuje. Kartu používá člen domácnosti, což je dovoleno.

Ale tuhle debatu by jsme měli ukončit. Nepatří do tohohle vlákna.
Já budu Arivy dál používat jak je používám a ty budeš dál dohlížet nad dodržováním zákonů. :)
Pitomec (10211)|4.3.2011 19:27
Na obcházení technických prostředků poskytovatele nepotřebuješ mít nic ve VOP, k tomu stačí příslušné zákony a nikdo se s tebou nebude bavit. Navíc poskytovatel ti může kartu bloknout a dál se s tebou nebavit (přičemž samozřejmě další kartu už ti zaregistrovat nedovolí).
drto (341)|4.3.2011 19:54
[quote=jarino1978;333506]problém je v prvom rade s HW prevedením Arivy a s kvalitou prevedenia. O nejakej výstupnej kontrole nemôže byť ani reči... Napr. tá Satellita HD2000 tuto problém nemá a je dokonca ešte lacnejšia, ako tá Ariva.
[/quote]

mozem len potvrdit. mam satelitu2000HD a od kupy (cca 1 rok) nemam najmensi problem. otestoval som x fw a momentalne sharing cez net slape na 100% (skyDE, skylink, cslink - fw z 15.9.2010) takze ja na satelizu nedam dopustit. stroj za par korun ale slape ako hodinky. s arivou nemam skusenost ale satelitu mozem odporucit kazdemu kto ma zaujem o dobry stb. a emu fachci bez problemov tiez. proste za par korun dost muziky :))))
drto (341)|4.3.2011 20:05
[quote=Pitomec;333623]Na obcházení technických prostředků poskytovatele nepotřebuješ mít nic ve VOP, k tomu stačí příslušné zákony a nikdo se s tebou nebude bavit. Navíc poskytovatel ti může kartu bloknout a dál se s tebou nebavit (přičemž samozřejmě další kartu už ti zaregistrovat nedovolí).[/quote]

zdielanie v ramci domacnosti ti ziadny akon nezakazuje. daj mi sem link na nejaky zakon a konkretny odkaz kde sa spomina zdielanie a ze je zakazane :) nikde nic nenjades a je to len o interpretacii konkretneho cloveka. ja zdielam a zdielt aj nadalej budem v ramci domacnosti a zdielacku mi oficialne montovala firma take asi si to len tak dovolit nemozu keby to bolo nelegalne, kedze to ponukaju aj v letakoch :)
Pitomec (10211)|4.3.2011 21:01
[quote=drto;333628]zdielanie v ramci domacnosti ti ziadny akon nezakazuje. daj mi sem link na nejaky zakon a konkretny odkaz kde sa spomina zdielanie a ze je zakazane :) nikde nic nenjades a je to len o interpretacii konkretneho cloveka. ja zdielam a zdielt aj nadalej budem v ramci domacnosti a zdielacku mi oficialne montovala firma take asi si to len tak dovolit nemozu keby to bolo nelegalne, kedze to ponukaju aj v letakoch :)[/quote]Trestní a Autorský zákon si přečti sám. A že nějaká firma montuje sdílení ještě neznamená, že je to legální. Stejně jako hodně firem prodávalo receivery s EMU na Digi a k legálnosti to taky mělo hodně daleko.
jarino1978 (8045)|4.3.2011 22:07
[quote=79090;333616]Nikde ve všeobecných podmínkách nemáš psáno nic o jedné kartě v jednom stb. Sdílení na více přijímačů v domácnosti tam není ošetřené vůbec.
A to opět domácí sdílení nevylučuje. Kartu používá člen domácnosti, což je dovoleno.
[/quote]

[quote=drto;333628]zdielanie v ramci domacnosti ti ziadny akon nezakazuje. [/quote]

tak dáme si najskôr technické a potom právnické okienko...
1. Žiadam o registráciu dekódovacej karty (ďalej len karta Skylink) nižšie uvedeného čísla a prehlasujem, že ju budem
používať pre príjem televíznych programov na území Slovenskej republiky, a to len pre svoju osobnú potrebu
a súčasne sa zaväzujem neumožniť, či zamedziť jej používanie tretej osobe, okrem osôb uvedených vo Všeobecných
obchodných podmienkach Skylink.
Som si vedomý(á), že príjem programov Slovenskej televízie je podmienený riadnym platením koncesionárskych
poplatkov za používanie televíznych prijímačov.
2. čo je to dekódovacia karta ?
dekódovacia karta pre príjem kódovaných programov zo satelitu, ktorú si užívateľ
zakúpi u ktoréhokoľvek predajcu v rámci siete predajcov kariet a ktorá má byť na základe
týchto podmienok aktivovaná pre príjem zvolených programov. Karta je spravovaná v [color=red]
systému podmieneného prístupu [/color]
3. čo je to systém podmieneného prístupu ? = CAS = označenie pre kódovací systém v oblasti digitálnej televízie.
4. čiže vlastníkom systému je Irdeto ( CW+Irdeto ).
5. Dovolila Vám spoločnosť Irdeto zasahovať do jej systému podmieneného prístupu ?
6. Odpoveď je [color=red] NIE[/color]
7. Keďže Vám to nedovolila, čo z toho vyplíva ?
8. Akymkolvek technickym zasahom medzi CAM a kartu, ktorým umožníte spracovavanie ECM iných STB [color=red]porušujete [/color] autorské práva spoločnosti Irdeto.
9. § 283
odsek 1
Kto neoprávnene zasiahne do zákonom chránených práv k dielu, umeleckému výkonu, zvukovému záznamu alebo zvukovo-obrazovému záznamu, rozhlasovému vysielaniu alebo televíznemu vysielaniu atd, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky
10. Som si vedomý(á), že príjem programov Slovenskej televízie je podmienený riadnym platením koncesionárskych
poplatkov za používanie televíznych prijímačov.
11. Platiteľ úhrady je:
fyzická osoba, ktorá je koncovým odberateľom elektriny v odbernom mieste, z ktorého sa odoberá elektrina pre spotrebu v byte alebo v rodinnom dome (ďalej ako „fyzická osoba“)
12. Ak majú napr. 2 členovia domácnosti samostatné odberné miesta elektriny, tak porušujete zákon.

Čiže aj sharing v domácnosti za žiadnu odplatu je nelegálny = trestný.

OK ?
vivid.sk (11472)|4.3.2011 22:37
chlapci, nejako to zbytocne riesite.

Treba to uzavriet s tym, ze je sice nelegalny, ale trestat vas za to nikto nebude.

(podobny priklad mozem pouzit so softwarom. Kto nema(l) nikdy nainstalovany nelegalny sw, nech hodi kamenom.

A treba rozlisovat medzi studentom, ktory nieco doma obcas pouziva a nezaraba na tom a velkou organizaciou, ktora aplikaciu vyuziva komercne. Pricom zdoraznujem, ze v oboch pripadoch ide o nelegalne pouzivanie, ale pristupuje sa vzdy k tomu inak)

Sam Glisnik to naznacoval v jeho odpovediach, ze je rozdiel, ked niekto zdiela kartu v ramci domacnosti (napriklad preto aby ju nemusel neustale vytahovat a vkladat do druheho STB) a je rozdiel, ked ju zdiela pre cely barak, pripadne najhorsi pripad, ked na tom niekto zaraba ...

Taktiez sa predsa neplati za pocet osob, ktore sa divaju na TV (je jedno, ci sa diva v domacnosti 1 clovek, alebo cela 5 clenna rodina).
hdbox (4)|4.3.2011 23:29
Co je s podporou pro Ferguson ARIVA 200 apod .......? KONEC ?
SatElita 2000HD (prý klon...) má už dávno podporu pro nové karty IRD-ETO a Ferguson nemá ?
Kde je problém , slyšel jsme , že výroba a podpora ARIVY je ukončená , co je na tom pravdy ?
Je to fáma nebo fakt ?
Dagy2 (3153)|5.3.2011 11:36
[quote=vivid.sk;333654]chlapci, nejako to zbytocne riesite.

Treba to uzavriet s tym, ze je sice nelegalny, ale trestat vas za to nikto nebude.

(podobny priklad mozem pouzit so softwarom. Kto nema(l) nikdy nainstalovany nelegalny sw, nech hodi kamenom.

A treba rozlisovat medzi studentom, ktory nieco doma obcas pouziva a nezaraba na tom a velkou organizaciou, ktora aplikaciu vyuziva komercne. Pricom zdoraznujem, ze v oboch pripadoch ide o nelegalne pouzivanie, ale pristupuje sa vzdy k tomu inak)

Sam Glisnik to naznacoval v jeho odpovediach, ze je rozdiel, ked niekto zdiela kartu v ramci domacnosti (napriklad preto aby ju nemusel neustale vytahovat a vkladat do druheho STB) a je rozdiel, ked ju zdiela pre cely barak, pripadne najhorsi pripad, ked na tom niekto zaraba ...

Taktiez sa predsa neplati za pocet osob, ktore sa divaju na TV (je jedno, ci sa diva v domacnosti 1 clovek, alebo cela 5 clenna rodina).[/quote]


Najhoršie na tejto nikam nevedúcej debate je, že za blbcov sú považovaní tí, ktorí platia za dekodovacie karty (najväčší idioti majú dve a viac kariet), nešerujú, nepoužívajú EMU, platia za windowsy, antiviry a iné softvéry v domácich PC, diaľničné známky, DPH a pod.
A potom ten plač na inom fóre že ide neľudská vláda vypnúť STV3 - z čoho to asi zaplatiť, že?

Namietnete, že to je len taká zábavka občas mrknúť na program ktorý váš prijímač dokáže rozkodovať nelegálne. Veď to nikomu neublíži.
Ja by som namietol, že to je spôsob života aký tu beží. V mojej branži, ktorá má ďaleko do satelitov a spotrebnej elektroniky chodia podobní ľudia a sťahujú si "za fľašku alebo LCD-čko" softvéry z technologických riadiacich systémov, kopírujú výkresy a potom "rovnaké" zariadenie ponúkajú bez nákladov na vývoj o 20% lacnejšie. Takže na podobné praktiky som hodne vysadený.

Študent, ktorý doma používa nelegálny SW ho už nikdy nekúpi. Verte mi. Stane sa to pre neho "normálne". USA tu všetci v EU považujeme za smetisko a pôvod všetkého zlého. Skúste si doniesť so sebou do USA PC s nelegálnym SW a povedať to tam Vašim známym. Kto tam asi bude ten blbec? Ich ešte banánovosť našťastie nezasiahla úplne takže považujú za normálne zaplatiť za službu a dokonca za myšlienku, ktorú im niekto iný poskytne.
vivid.sk (11472)|5.3.2011 12:39
[quote=Dagy2;333690]
Študent, ktorý doma používa nelegálny SW ho už nikdy nekúpi.[/quote]

K tomuto by som rad dodal, ze celkom nesuhlasim. Je ine, ked ma student rozpocet xy euro a naozaj nema z coho. Pricom, ked bude zarabat je to uplne ina vec. Taktiez (ak program stoji za to) rad prispeje na jeho vyvoj. Aspon predpokladam.

A uplne iny priklad je firma, ktora sa si dane veci moze dat do nakladov a software je zdroj jej obzivy (resp. prinasa jej zisk). To je uplne opacna stranka veci.
jarino1978 (8045)|5.3.2011 18:20
len takú poznámočku...
1. určite sa tu nebavíme o študentoch
2. bol by som nerád, aby začali študenti ešte hromadne kradnúť v obchodoch CD,DVD,BD, na parkoviskách autá, pretože nemajú dostatok peňazí...
dkdkdk (65)|5.3.2011 18:47
Běžte si ty off topicy plkat jinam!! Prej "5000", "3000", dokonce "8000" příspěvků :) To jste se ještě nenaučili chovat na forech??
Pitomec (10211)|5.3.2011 19:24
Podle banu na parabola.cz ([odkaz, pro zobrazení se přihlaste]) se spíš neumíš chovat ty. Takže si dej odjezd i s tím Ari-šrotem a nezas*rej diskuze, nikdo na tebe není zvědavej 9-)
Ivo Mašek (10205)|5.3.2011 19:28
Na diskuzním foru na Parabole jsou totiž na slovo "sharing" dost hákliví. Asi ví proč.
Jinak bych rád, kdyby jste se opět vrátili k normální diskuzi o nových FW, jejich verzí apod. A o sdílení se tu moc veřejně nevybavovali. Děkuji
ZdenekMi (36)|5.3.2011 19:49
Pánové, víte někdo něco o tom ukončení výroby a podpory ARIVY , jak uvádí o několik příspěvků výše user HDBOX? Docela by mě to mrzelo, FW 2.08B4 má ještě svoje mouchy a docela jsem se už těšil na další verzi, která by je opravovala....
juurosik (117)|5.3.2011 21:04
[quote=ZdenekMi;333767]Pánové, víte někdo něco o tom ukončení výroby a podpory ARIVY , jak uvádí o několik příspěvků výše user ? Docela by mě to mrzelo, FW 2.08B4 má ještě svoje mouchy a docela jsem se už těšil na další verzi, která by je opravovala....[/quote]

o tom som nič nepočul a ani nečítal a user HDBOX sa ako nováčik iba pýta. No kybyže to bola aj hneď pravda, ja si s dostupnými FW u mojich Arív k max. spokojnosti za tú cenu vystačím na 200%. Ak chce niekto za cca 100 € perpetum mobile musí zmeniť GALAXIU.
jarino1978 (8045)|5.3.2011 21:43
[quote=ZdenekMi;333767]Pánové, víte někdo něco o tom ukončení výroby a podpory ARIVY ,[/quote]

čo sa týka podpory, tak tá zanikla už minulý rok koncom leta.
čo sa týka výroby, čínske babravé ručičky sa viac orientujú na linux china shity, čo mám ja informácie, tak výroba už dobieha, sklady sú plné skapatých Arív, reklamácie meškajú a kvôli času a financiám sa reklamácie vybavujú v poľských plechových hangároch v štýle : vyberiem črevá zo skapatej Arivy, dám ich do reklamovanej Arivy a hotovo.
Ferguson si bude musieť iste vybrať spoľahlivejšieho partnera OEM....
dkdkdk (65)|5.3.2011 22:03
Pitomec: no tys mi to teda nandal :) ...a příště mi sraz 10 bodů nebo co to vlastně je, ty hrdino :D

jarino1978: a co já mám zase informace, tak podpora běží vesela dál i s výrobou fungl nových Ferguson Ariva. Ty tvoje "pravdivé" zdroje o montování starých dílů do nových výrobků budou nějaké pochybné ;)
jarino1978 (8045)|5.3.2011 22:18
[quote=dkdkdk;333798] a co já mám zase informace, tak podpora běží vesela dál i s výrobou fungl nových Ferguson Ariva. Ty tvoje "pravdivé" zdroje o montování starých dílů do nových výrobků budou nějaké pochybné ;)[/quote]

- FW podpora, ktorá bežala vcelku "úspešne" od uvedenia na trhu, skončila koncom leta minulého roka. To je FW verzia 1. niečo....Smola je len tá, že sa im za 2 roky nepodarilo spraviť aspoň 1 FW, kde by všetko mastilo tak, ako by malo podľa krabice a OEM výrobcu ( Ferguson ).
FW tvorilo 6 chalanov ( tvorili aj FW pre iné klony a OEM ). Pokiaľ beháš v satelitnom nebi, tak dodnes je možné s týmito chalanmi kecať aj online, len musíš vedieť, o koho ide. Poľštine snáď rozumieš...
Potom sa snáď dozvedieš, že to chalani chceli vzdať už na začiatku, pretože podľa ich vyjadrenia bolo nemožné spraviť plne funkčný FW pre tú čínsku zlátaninu....
FW 2.niečo už pochádza od inej grupy, ktorý tvoria 2 chalani ( opäť tvoria aj iné OEM ), ale nie je to pre nich prioritou, chceli len udržať ten shit ďalej pri živote. Možno Ferguson poprosil....Ale sami viete, že verzia 2 je nepoužiteľná....
- ten upgrade pri reklamácií je pravdivý, opäť fotky a videá si nájdeš na jednom PL servery, nevylučujem, že si niekto v PL robil anti kampaň... Spätná odozva je už ale 100% overená priamo u predajcov, hlavne na Orave a východe....Podaktorí tie sklady videli naživo...
Pitomec (10211)|5.3.2011 22:57
[quote=dkdkdk;333798]Pitomec: no tys mi to teda nandal :) ...a příště mi sraz 10 bodů nebo co to vlastně je, ty hrdino :D[/quote]Jak je libo, LAMKO :-)-
losos (2977)|6.3.2011 04:10
[quote=jarino1978;333801]- ....Smola je len tá, že sa im za 2 roky nepodarilo spraviť aspoň 1 FW, kde by všetko mastilo tak, ako by malo ...[/quote]

Jarino promine, ale musím oponovat. Osobně používám u Arivy 200 HD již dlouho firmware V1.07B1patch a funguje mi u něj vše perfektně ! :D

To, že se programátoři pustili do vývoje zcela nového typu firmware (tzv. dvojkového), který se snaží z Arivy udělat i přehrávač multimédií, je druhá věc (já to nepotřebuji). Tento typ firmware má zatím své mouchy, těžko říci chyby, ale určitě má dost nedostatků, které budou časem možná odstraněny, možná ne. Ale rozhodně i ten poslední V2.08B4 (i s patch) se dá docela dobře používat.
Jen je třeba se rozhodnout, který firmware si vybereme - a tím i případná určitá omezení, či výhody, při jeho používání.
Zcela stejné je to např. i u Vantage HD 8000S, kde si také musíme zvolit takovou verzi firmware, která nám vyhoví nejlépe. Někdo si zvolí tu, někdo onu. Máme prostě na výběr - A TO JE DOBŘE !

P.S. - proč nepotřebuji u Arivy přehrávací funkce ? Protože televizory Samsung toho umí přehrávat víc ! :D
A ještě mám k tomu i přehrávač BR... - ale chápu, že pro někoho to může být užitečná funkce.
ZdenekMi (36)|6.3.2011 08:34
Musím souhlasit s Lososem. Používám FW 2.08B4 a jsem s ním spokojený. Má oproti 1.07B1 některé věci, které využívám a tak jsem se rozhodl pro něj. Použitelný rozhodně je. Pokud už vím jaké mouchy má a jak se jim vyvarovat, tak funguje naprosto bez problémů. To, že dvojková řada FW je nepoužitelná je nesmysl.
EMI (71)|6.3.2011 10:31
Vážení Ariváci, nedejte se odradit takovými účastníky fóra kteří se " vecpou " jen proto aby otrávili všechny ostatní. Je demokracie, prosím, ale jestli někdo považuje Arivu za šrot proč sem vůbec leze? Osobně mám satelitní přijímače pro zábavu, tím myslím že mě baví s nimi laborovat, objevit na orbitu neobjevené, dekodovat co jde. Na tyto věci je to super mašina. S linuxy je nuda, umí všechno sami. Toto je zábavnější. A spolehlivost? Za 3 roky se mi jednou blokl když jsem nedodržel to co se má. A že jí dávám co proto. A jak píše Losos, záleží na každém co si vybere. Tak si nenechte pokazit náladu a kazit toto forum. EMI
lub54 (32)|6.3.2011 10:57
Že se necháte otravovat dvěma prudiči, jejichž příspěvky mají naprosto nulovou hodnotu a jsou úplně k hovnu. Je to ta skupina frustrovaných jedinců jejichž jediná radost je rozbíjet fóra stupidními blafy. Je to fórum o ladění Arivy tak se toho držte a pdobné rozumbrady prostě ignorujte.... děkuji za pozornost:)
Krakono? (3)|6.3.2011 10:59
Na penzionu máme Arivek 200 celkem 12 kousků a za dva a půl roku neklekla ani jedna. A čert ví co si s tím hosté na pokojích vyvádí...Takže mě nějaký "jarýýýn", může být celkem ukradený, když je ještě ke všemu na horách tak krásně!!!!
A jinak velké díky a pochvala pro Lososa, hodně jsem si od něho přečetl a dost se i poučil, protože Arivka v mém vlastnictví a mém "kumbálu" dostává co pro to a maká taky pořád!!! Díky!!!
ZdenekMi (36)|6.3.2011 11:46
Co se týče lososa. Obdivuji lidi, kteří jsou ochotni věnovat svůj čas a takhle intenzivně a fundovaně pomáhat ostatním. Bez takových lidí by amatéři s chutí se do něčeho vrtat, jako jsem já, byli ztraceni. Podle jeho návodů a settingů jsem si vše patřičně nastavil a nemám žádný problém. Ariva funguje jak mám.