Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

losos (2977)|24.3.2011 16:02
No, vida, vida... :D
wizzard (447)|24.3.2011 19:25
Ked to tu citam, tak som rad, ze mam predposlednu generaciu tej A200HD, ale ktovie, mozno novy model ma nejake ine vylepsenia - rychlejsi CPU, viac RAM alebo iny tuner..
vsak uvidime ked to niekto rozoberie a pozrie sa dovnutra. A co Poliaci na ich forach to nejako nekomentuju ?
losos (2977)|24.3.2011 20:37
Kudma, no tak, měj slitování...přece se tam nebudeme všech 50.000 (či kdovíkolik) majitelů Ariv registrovat, atd..., vždyť bychom to ucpali...

Buď tak hodný a podej výtah..., dík předem za všechny čtenáře.
kudma611 (702)|24.3.2011 21:55
Napisał mrsin
Ustawiłem wszystko według instrukcji ale w sile sygnału w menu mam 43 a jakość 10 ale sa to wskaźniki zamrożone.... niezależne od ustawienia talerza. Nie wiem o co chodzi. Takie rzeczy tylko na sofie zaczynajacym się od 1.0xx nieważne czy oryginał czy patch. Nikt się czyms takim nie spotkał ? na 2.08 patch wszystko dobrze chodzi ale słyszałem że 1.07b1 jest stabilniejszy

JEMPA-nowe arivy które wychodzą od producenta z softem 2.xx nie działają z softami 1.xx
Wgraj 2.08b4 na tym sofcie u mnie wszystko ładnie działa.
-------------------------------------------------------------------------------------
stan07-Nowe ARIVY mają wgraną nową listę kanałów na nowe softy ,aby wgrać starszy soft ,trzeba usunąć wszystkie kanały ,ustawienia fabryczne,sprawdzić czy zostały jakieś kanały,jak zostały to usunąć listę kanałów i dopiero wgrywać soft ...każdy wejdzie właściwy do danego dekodera
------------------------------------------------------------------------------------------
Pollini-Ja wgrałem soft 208B4, potem ustawienia fabryczne, następnie wgrałem listę z 1.07 po czym dump na pena już jako V2, następnie wgranie listy z pena jako default juz tej v2. restart. Ustawiłem sieć i sam tuner pod mój tv i ZONK c+ działa ale CP zacina, więc wyczytałem na forum że należy wyłączyć emm, po tym zabiegu przez jeszcze parę godzin wyskakiwało zakodowane ale już później było i jest OK tuner jak by załapał fixa z listą i jest dobrze, czasami raz na 2-3 dni wyskoczy zakodowane ale wtedy wystarczy przełączyc program i wrócić i jest dobrze, reasumując soft tak dobry jak wersja 1.07.
rprotonanti (1)|26.3.2011 20:44
Vie mi niekto strucne vysvetlit ake kluce EMU su nahodene v patch firmaware 2.08B4 a kde? Lebo neviem ich najst ak ich porovnavam z najmsat.com. Niektore ako bulsat sa asi updatuju automaticky (to mi stale ide aj po zmene klucov), ale Canal NL nie. Nie som pripojeny ku compu a ani nemam nahraty setting. Ariva200HD.
diky
Scorpion7 (200)|27.3.2011 14:15
zdravím Ariváci.
Vie mi niekto poradit aký Sw.treba aby mi na mojej Arive HD 2OO išla v čítačke kariet orginal skylink karta standart HD Irdeto?
Viem že ICE karta v pohode ide.Ide čisto len o sledovanie TvSat programov.Zatial ziadne emu,kluce a ine užitočné veci.Chcemlen vediet či je taká možnosť,ak ano tak poprosim o radu a pomoc.
Dakujem všetkým,ktorí mi akokolvek poradia.
mayQo008 (1)|27.3.2011 14:39
Dobry den! Chcel by som sa opytat ohladom tohto prijimaca, cez usb som nainstaloval do prijimaca upgrade, natiahlo ho, no po ukonceni mi ostala iba cierna obrazovka a prijimac vobec nereaguje. Na displeji je napisane "ASK" neviem co sa mohlo stat...som zufaly. Nie je tu niekto kto by mi vedel poradit co sa mohlo stat a ako tento problem vyriesit? dakujem za odpoved
losos (2977)|27.3.2011 16:12
Stačí se mrknout do "Jak na to u Arivy..." :

Nejnovější setting pro 37 družic s firmware V1.07B1patch + "Jak na to u Arivy..." + "settingy" je na str. 43. zde : https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=335575&postcount=636
Scorpion7 (200)|28.3.2011 17:19
Dakujem Losos.

Dík za radu aj servisnávod.Nerobil by som to keby si naši kupili ICE kartu.Samo že ešte nie je iste či sa mi to podarí,či niečo nezmrvím...
losos (2977)|28.3.2011 17:48
[quote=Scorpion7;337089]...Vie mi niekto poradit aký Sw.treba aby mi na mojej Arive HD 2OO išla v čítačke kariet orginal skylink karta standart HD Irdeto?...[/quote]

Na tenhle dotaz jsem ti neodpověděl, protože odpověď neznám. Nemám takovou kartu k dispozici.

Pokud ty tuto kartu k dispozici máš, buď tak hodný, otestuj a pak nám o tom zde napiš.
Dodám jen malé upozornění : prý se tyto karty chovají jinak před registrací a zcela jinak po registraci... - to jsem někde vyčetl, není to má osobní zkušenost.

Další vyčtená informace : pro Cryptoworks moduly Mascom byl vivinut nový software, v něm by prý tyto karty měly fungovat a tedy i v Arivě 200 HD. Protože se ale do software vloudila nějaká chybička, čeká se na opravu (oprava byla již dokončena : mascom.cz : 28.3.2011 - Uvolněn upgrade SW 1.23/3.23 přes družici 19,2°E na ORF 1).

A dost je toho i zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27178-zapisy-emm-cez-originalny-cryptoworks-cam-modul-na-windows
panasonic650 (1124)|28.3.2011 17:49
Pocuj Scorpion7 , losos podla mna reagoval na mayQo008 a nie na teba.
losos (2977)|29.3.2011 22:04
Setting pro Arivu 200 HD pro monoblock (19,2°E + 23,5°E) s firmware V2.08B4patch aktualizován 29.3.2011 v 22:00 hod. (394 TV programů + 32 rádií). Pro A1 je nastaven Port1, pro A3 Port2 (komu to nevyhovuje, tak si to nastavte obráceně). Použit "seeback" od brkulina.
Na 19,2°E funguje paket ORF digital i Austriasat.
I tento setting ovšem trpí stejnými chybami, jako každý s V2.08B4patch. S tím se nedá nic dělat, jen čekat na nový firmware....
Vyzkoušejte si třeba, zda s ním budou fungovat vaše karty Skylink ICE a Skylink Irdeto. Zkuste to i při vypnuté emulaci, zda v tom bude rozdíl... ;)
lub54 (32)|31.3.2011 10:39
losos dík dobrá práce
ace960 (394)|31.3.2011 11:03
Nazdar, rad by som sa s vami poradil. Pouzivam prijimac Ariva 200 priblizne 5 mesiacov a zaznamenal som nejake problemy.

Zakupena Ariva mala povodne fw 1.06B7 (oficialny). Ariva je z varky z dialkovym ovladacom V2. Nahodil som vtedy aktualny lososov setting 1.06B7patch. Zmenil som par nastaveni pre LNB, DVR apod. Prijimac fungoval bez problemov tych 5 mesiacov a konfiguracie som sa nechytal. Sledujem Skylink (Astra 1 a 3), nahravam denne vacsinou 1-2 nahravky. Precital som este pred kupou starsie vlakno o Arive + dalej sledujem vsetky nasledne nove prispevky ako aj nove vlakno + som si teraz presiel najnovsie textaky od lososa (ako na to a settings).

Problemy:

1.) V nedelu 27.3. som zistil, ze Ariva si nezmenila sama cas tak som isiel zmenit cas manualne. Nasiel som polozku "letny cas" tak som ho zapol. Cas sa spravne zmenil. Odvtedy sa nahravanie zo standby sprava tak, ze sa Ariva zo standby zapne na poslednom sledovanom kanali a taku ju najdem po prichode domov z prace (zrejme ani neprepne na pozadovany kanal), nenahra sa nic. Skusil som pridat novy zaznam pre nacasovane nahravanie a to nahralo ok. Je teda mozne, ze po zmene na letny cas su vsetky nacasovane nahravania nejako zblbnute. Predtym to fungovalo korektne tak, ze Ariva sa zapla, prepla si kanal, nahrala a vypla sa. Skusil som vymazat nastavenia pre casove nahravanie a pridal som ich nanovo tak snad sa to tym vyriesi, dam potom vediet ale teda je to divne.

2.) Zaznamenal som problem, ze po zapnuti Arivy zo standby mam na obrazovke bud "zadny signal" alebo "zakodovano". Kedysi davno som chytil stav "zakodovano" a vtedy stacilo prepnut napr. na nekodovany kanal TA3 a ked som prepol spat na kodovany tak uz isiel. Teraz to vsak nestaci (pre problem "zadny signal", pre problem "zakodovano" asi tiez nie). Niekedy staci Arivu vypnut do stadby a zapnut, inokedy (castejsie) musim Arivu vypnut/zapnut hlavnym vypinacom. Raz nepomoholo ani vypnutie/zapnutie hl. vypinacom a vtedy som skusil to iste ale s vytiahnutim/zasunutim Skylink karty a nabehlo to, neviem ci to nabehlo na 2. pokus alebo ci pomohlo cvicenie s kartou. Je toto syndrom postupneho umierania prijimaca/tunera alebo sa s tym da nieco robit?

3.) Kedze to par mesiacov fungovalo OK a nevrtal som do konfiguracie tak mam obavy ci neodchadza prijimac/tuner ale asi by som skusil aspon fw (re)flash a to konkretne na 1.07B1patch (losos), lebo 2-kovy fw mi podla toho co som sa tu docital nevyhovuje a navrat ku 1-kovemu je jemne bolestivy. Prechod z 1.06B7patch na 1.07B1patch by mal byt ok. Zaujima ma, ci budu nejako dotknute existujuce nahravky lebo mam asi 60 nahravok a nerad by som o ne prisiel. Zachytil som, ze nahravky cez 2-kovy fw neprecita 1-kovy fw ale ja budem prechadzat len v ramci 1-koveho tak snad tam to bude bezproblemove.
ZdenekMi (36)|31.3.2011 14:00
Ahoj,

napíšu mé zkušenosti, snad ti to pomůže. Původně jsem měl 1.07B1Patche, ale asi měsíc a půl používám 2.08B4, více mě vyhovuje a to právě z důvodu nahrávání. Má několik funkcí, které se mě hodí. Např. když se někdo kouká na televizi a je něco naprogramované, tak se to přepne a začne nahrávat. To u jedničky nebylo a prostě se nahrávání nespustilo.

1.) Letní čas jsem musel nastavit též ručně. To jsem udělal v noci. Měl jsem naprogramovanou F1 a to se mě ráno také nespustilo. Ostatní naprogramované nahrávky už ale proběhly OK. Denně si nahrávám několik pořadů.

2.) Zakódováno se mě občas objevuje v poslední době také. Nebude to nejspíše tunerem, ale tím, že Skylink mění nějaké parametry a posílá příliš zápisů na kartu. Úplně totálně nejhorší to bylo v pondělí, kdy večer nešlo skoro nic. Skylink se k tomu vyjadřuje na svém webu. Problém ale měly i kolegové se Skylink Ready přijímači a čistou Ir kartou, takže to asi nebyl problém jen UNI čteček jak tvrdí.

3.) Když jsem přecházel na dvojku, tak mě nahrávky na disku zůstaly a šly přehrát. Sice nebyly seřazené podle datumu, ale to je detail. Když jsem nedávno něco zkoušel a nahrál zpět zálohu 1.07B1Patche, tak se ale HDD kompletně promazal. Takže při případných dalších pokusech, si raději budu dělat zálohu.

Zdenek
panasonic650 (1124)|31.3.2011 14:27
[quote=ZdenekMi;337641]2.) Zakódováno se mě občas objevuje v poslední době také. Nebude to nejspíše tunerem, ale tím, že Skylink mění nějaké parametry a posílá příliš zápisů na kartu. Úplně totálně nejhorší to bylo v pondělí, kdy večer nešlo skoro nic. Skylink se k tomu vyjadřuje na svém webu. Problém ale měly i kolegové se Skylink Ready přijímači a čistou Ir kartou, takže to asi nebyl problém jen UNI čteček jak tvrdí[/quote]
Blbne to aj mne v TV (nie arive) v poslednom case. Som si skoro isty ze za to moze SkyLink.
ace960 (394)|31.3.2011 14:41
Ahoj a diky za informacie.

>Např. když se někdo kouká na televizi a je něco naprogramované, tak se to přepne a začne nahrávat. To u jedničky nebylo a prostě se nahrávání nespustilo.
Mne toto funguje na 1.06B7patch spolahlivo (ani som to necakal ale potesilo). Zeby to fungovalo v 1.06B7p a v 1.07B1p nie? To by som radsej potom nahodil zas 1.06B7p (v ramci 1-kovej rady).

>1.) Letní čas jsem musel nastavit též ručně. To jsem udělal v noci. Měl jsem naprogramovanou F1 a to se mě ráno také nespustilo. Ostatní naprogramované nahrávky už ale proběhly OK. Denně si nahrávám několik pořadů.
OK, diky za info. Ja mam skoro vsetky nahravky typu kazdy den alebo kazdy tyzden a vsetky som nastavil pred posunom casu tak by sa to dalo povazovat aspon za priblizne rovnake spravanie. Uvidim ako sa mi (ne)nahra dnesna nahravka podla noveho nastavenia.

>2.) Zakódováno se mě občas objevuje v poslední době také. Nebude to nejspíše tunerem, ale tím, že Skylink mění nějaké parametry a posílá příliš zápisů na kartu. Úplně totálně nejhorší to bylo v pondělí, kdy večer nešlo skoro nic. Skylink se k tomu vyjadřuje na svém webu. Problém ale měly i kolegové se Skylink Ready přijímači a čistou Ir kartou, takže to asi nebyl problém jen UNI čteček jak tvrdí.
Nieco som na webe o tomto zachytil ale bral som to tak, ze bud to ide alebo nejde a nie ze to rozbeham restartom... ale budem len rad ked bude Ariva OK a Skylink sa prestane hrat. Dik aj tebe panasonic650 za info. Tu som o tom cital: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

3.) Když jsem přecházel na dvojku, tak mě nahrávky na disku zůstaly a šly přehrát. Sice nebyly seřazené podle datumu, ale to je detail. Když jsem nedávno něco zkoušel a nahrál zpět zálohu 1.07B1Patche, tak se ale HDD kompletně promazal. Takže při případných dalších pokusech, si raději budu dělat zálohu.
OK, diky za info. A mozes upresnit teda ako boli zoradene nahravky ked si presiel z 1-ky na 2-ku? Ak by to bol uplny chaos tak to si radsej nahravky prehodim do PC a prehram odtial.

Inak od 2-koveho fw ma okrem inych detailov odradza jeden bod z lososovho textatu settingy:
>Změny u firmware V2.05B7patch
>4. - A ukázalo se, že má ještě jednu chybu - pokud používáme časovač pro každodenní nahrávání nějakého programu, tak po první nahrávce se datum příští nahrávky v časovači změní ne o jeden den, ale o dva dny. A totéž se prý děje u nahrávání "Každý týden", kdy se datum změní ne o týden, ale o dva ! Tak na to dejte pozor !
To je trochu chaos aj ked asi by som to obisiel tak ze na ten preskoceny den/tyzden nastavim jedno jednorazove nahratie. Alebo je toto uz vyriesene v najnovsej 2-ke?
edit: Ale ked tak dumam tak nastavit to jednorazove mi asi nedovoli zadat lebo by sa to prekryvalo s tym pravidelnym tak potom nahrat jedine manualne len zas ak je to vtedy ked niesom doma alebo v noci tak je to na prdlacku.
panasonic650 (1124)|31.3.2011 15:06
[quote=ace960;337644]
>4. - A ukázalo se, že má ještě jednu chybu - pokud používáme časovač pro každodenní nahrávání nějakého programu, tak po první nahrávce se datum příští nahrávky v časovači změní ne o jeden den, ale o dva dny. A totéž se prý děje u nahrávání "Každý týden", kdy se datum změní ne o týden, ale o dva ! Tak na to dejte pozor !
To je trochu chaos aj ked asi by som to obisiel tak ze na ten preskoceny den/tyzden nastavim jedno jednorazove nahratie. Alebo je toto uz vyriesene v najnovsej 2-ke?
edit: Ale ked tak dumam tak nastavit to jednorazove mi asi nedovoli zadat lebo by sa to prekryvalo s tym pravidelnym tak potom nahrat jedine manualne len zas ak je to vtedy ked niesom doma alebo v noci tak je to na prdlacku.[/quote]
Toto tusim bolo niekde spominane a mari sa mi ze to malo nieco spolocne s nastavenim ako sa ma updatovat cas.... Ale nie som si 100% isty...
ZdenekMi (36)|31.3.2011 16:00
>Např. když se někdo kouká na televizi a je něco naprogramované, tak se to přepne a začne nahrávat. To u jedničky nebylo a prostě se nahrávání nespustilo.
Mne toto funguje na 1.06B7patch spolahlivo (ani som to necakal ale potesilo). Zeby to fungovalo v 1.06B7p a v 1.07B1p nie? To by som radsej potom nahodil zas 1.06B7p (v ramci 1-kovej rady).

Nenapsal jsem to úplně přesně. Ono se to přepnulo a spustilo, ale pokud jsem před tím koukal na jiný kanál, tak po přepnutí na ten nahrávaný zůstal ve stavu "zakódováno" a nenahrálo se nic. Takhle se to u mě chovalo úplně pokaždé.

Edit:
Ještě doplním. U té jedničkové verze se nezapnulo nahrávání, pokud jsem zrovna koukal na nějaký nahraný pořad. U dvojkové se nahrávání zapne OK.

-------------------------------------------

3.) Když jsem přecházel na dvojku, tak mě nahrávky na disku zůstaly a šly přehrát. Sice nebyly seřazené podle datumu, ale to je detail. Když jsem nedávno něco zkoušel a nahrál zpět zálohu 1.07B1Patche, tak se ale HDD kompletně promazal. Takže při případných dalších pokusech, si raději budu dělat zálohu.
OK, diky za info. A mozes upresnit teda ako boli zoradene nahravky ked si presiel z 1-ky na 2-ku? Ak by to bol uplny chaos tak to si radsej nahravky prehodim do PC a prehram odtial.

Nějak moc jsem to nezkoumal, ale neviděl jsem v tom na první pohled ani žádný systém.

------------------------------------------

>4. - A ukázalo se, že má ještě jednu chybu - pokud používáme časovač pro každodenní nahrávání nějakého programu, tak po první nahrávce se datum příští nahrávky v časovači změní ne o jeden den, ale o dva dny. A totéž se prý děje u nahrávání "Každý týden", kdy se datum změní ne o týden, ale o dva ! Tak na to dejte pozor !
To je trochu chaos aj ked asi by som to obisiel tak ze na ten preskoceny den/tyzden nastavim jedno jednorazove nahratie. Alebo je toto uz vyriesene v najnovsej 2-ke?
edit: Ale ked tak dumam tak nastavit to jednorazove mi asi nedovoli zadat lebo by sa to prekryvalo s tym pravidelnym tak potom nahrat jedine manualne len zas ak je to vtedy ked niesom doma alebo v noci tak je to na prdlacku.

To nevím. Já používán jen jednorázové nahrávání.
andy56 (53)|31.3.2011 16:42
[quote=ZdenekMi;337652]>
3.) Když jsem přecházel na dvojku, tak mě nahrávky na disku zůstaly a šly přehrát. Sice nebyly seřazené podle datumu, ale to je detail. Když jsem nedávno něco zkoušel a nahrál zpět zálohu 1.07B1Patche, tak se ale HDD kompletně promazal. .[/quote]

Potvrdzujem, aj mne vymazalo programy nahrané z dvojky
petrik1472 (16)|31.3.2011 19:48
jen pro doplnění:Nic se nemaže,jen 1.0...soft nevidí nahrávky z 2.0...softu
ace960 (394)|31.3.2011 20:47
Nove casove nastavanie pre nahravanie (po zapnuti letneho casu) sa dnes spravali nasledovne. Vcera som nechal Arivu tusim na CT24. Dnes sa Ariva zapla zo standby, nahrala serial z Novy. Potom mala este nahrat serial z Prima Cool ale nasiel som vecer zapnutu Arivu na programe Nova v stave 'zakodovane'.
Cize problem zapnutia letneho casu by snad mohol byt odstraneny zmazanim starych zaznamov casoveho nahravania a vytvorenim novych. Ale podobne ma zrejme caka pri vypnuti letneho casu. Alebo je lepsie nepouzivat automaticky cas a zmenit to manualne? To bude mat ale zrejme rovnake nasledky. Ten druhy problem (sposobeny zrejme hokusmi pokusmi zo strany Skylinku) este asi pretrvava. Pisali este nejaki ludia v kometaroch v tom clanku na zive, ze po udajnom opraveni zo strany Skylinku to stale blbne.

==
To, ze nevidi fw 1.x nahravky uskutocnene cez fw 2.0 som tu cital uz skor. Islo mi primarne o rizika pre existujuce nahravky pri zmene fw medzi 1.06/1.07 ale tie asi nie su ziadne.

ZdenekMi:
>Ono se to přepnulo a spustilo, ale pokud jsem před tím koukal na jiný kanál, tak po přepnutí na ten nahrávaný zůstal ve stavu "zakódováno" a nenahrálo se nic. Takhle se to u mě chovalo úplně pokaždé.
Toto by sa dalo ciastocne nasit na moje dnesne spravanie (prvu nahravku nahralo, druhu nie lebo to bolo predtym na inom kanale). Ale to bude asi len spekulacia a skor to bude Skylink rososo.

>U té jedničkové verze se nezapnulo nahrávání, pokud jsem zrovna koukal na nějaký nahraný pořad. U dvojkové se nahrávání zapne OK.
To je zaujimave, to som este neskusal. Skusal som akurat pustit nieco nahrate ked sa nieco ine nahravalo ale to neslo, na to mozno nestiha cpu alebo to nepodporuje sw (moj stary analogovy hdd rekorder toto vedel, preto som to automaticky chcel pouzit... manzelke sa nahravl serial co pozera iba ona a zatial sme si zvykli pozriet nieco spolocne).
losos (2977)|31.3.2011 20:59
[quote=ace960;337644]>...1.) Letní čas ...

Tak to jsem ani nevěděl, že s přechodem na letní čas může nastat problém s nahrávkami...to je dobrá informace, díky za ni...

>2.) ...Zakódováno se mě občas objevuje v poslední době také...

Nejspíš to bude opravdu tím, že Skylink mění nějaké parametry...

>4. -... pokud používáme časovač pro každodenní nahrávání nějakého programu, tak po první nahrávce se datum příští nahrávky v časovači změní ne o jeden den, ale o dva dny. A totéž se prý děje u nahrávání "Každý týden", kdy se datum změní ne o týden, ale o dva ! Tak na to dejte pozor !
....[/quote]

Nahrávky ve firmware V2.08B4patch jsem neprováděl, takže s tím nemám žádnou vlastní zkušenost...

Co se týká spolehlivosti nahrávání z časovače u V1.07B1patch, který stále používám, protože je NEJLEPŠÍ (=nejvhodnější) pro mé podmínky používání - tak to jsem již v minulosti popisoval a je o tom i v textu "Jak na to u Arivy..." ve stati : Nahrávání z časovače - zvláštnosti, body 4. a 5.

Pro ace960 bude asi důležitý hlavně ten bod 5., kde se zmiňuji o problému s nahráváním, který způsobuje předchozí přepnutí na družici A1 (19,2°E).
Abychom se tomu vyhnuli, doporučuji před vypnutím Arivy nejdříve se vrátit na A3 (23,5°E) a přepnout na program, který se bude potom nahrávat a teprve potom vypnout Arivu do Standby.
Kdo chce mít úplnou jistotu, tak Arivu vypne i zadním vypínačem na 15 secund a po zapnutí zkontroluje v Arivě čas a teprve potom ji vypne do Standby (nejlépe na tom programu, který se bude nahrávat). Tím by měla být Ariva připravena co nejlépe na nahrávání z časovače z družice A3. Pokud chcete z časovače nahrávat z A1 (nebo jiné družice), tak bych raději doporučil v Arivě zrušit automatické načítání času...(viz zmínku v bodu 5.) a zkontrolovat čas.

A jak jsem již uvedl, na to samé je třeba dát pozor i u jiných sat. přijímačů, nejen u Arivy !
ace960 (394)|31.3.2011 21:57
No sice som si napriek odporucaniam dat si motor alebo viac LNB dal len monoblok tak prakticky pozeram/nahravam len z A3 (23,5°E) takze na popisovany problem s inou druzicou by som nemal narazit. Davnejsie som semtam prepol aj na nieco A1 (19,2°E) ale asi som potom prepol spat na nieco na A3 (23,5°E) kedze sa mi nasledovne nahravanie vykonalo vzdy ok. Alebo ten problem v 1.06B7p nie je.

Kazdopadne aktualne info k mojim problemom (letny cas a "zakodovano/no singal") ma teraz k (re)flashu fw netlacia. Letny cas je snad zazehnany ako som pisal a snad Skylink prestane takto blbnut.

Inak fw 2.x urcite nahodim ale az ked bude nahravacia pauza... ono bud nahravam ako besny ale nenahravam a akurat teraz nahravam dost. V takej pauze by som poskusal aj rozne experimenty ale teraz to musi bezat :-)
losos (2977)|1.4.2011 00:41
jerry39 na Ab-fóru napsal :
"Právě jsem vyzkoušel novou kartu Skylink HD Irdeto , funguje dobře s FW 1.07B1p...vypnuta emulace."

Bohužel neuvedl, zda ve čtečce, nebo v nějaké modulu...
Dále - kdoví, co se bude dít po registraci karty... ;)
A ještě jedna věc - zda se na kartu budou zapisovat zápisy...
interfernet422 (1575)|1.4.2011 08:30
[quote=losos;337715]
Kdo chce mít úplnou jistotu, tak Arivu vypne i zadním vypínačem na 15 secund a po zapnutí zkontroluje v Arivě čas a teprve potom ji vypne do Standby (nejlépe na tom programu, který se bude nahrávat). ...

A jak jsem již uvedl, na to samé je třeba dát pozor i u jiných sat. přijímačů, nejen u Arivy ![/quote]

No chtěl bych mít auto, které funguje jako ariva. Když zastavíš, tak než vypneš motor, tak vystup, auto 3× oběhni, při druhém oběhu poklepej 3× na víko motoru prsteníčkem levé ruky, a před nasednutím udělej ještě dva dřepy. Pak nasedni a vypni motor. Následně zatrub a můžeš vystoupit a uzamknout auto. Jinak po návratu nenastartuješ.

PS: pro škarohlídy, jednu arivu mám doma.

PS2: Ono to bude nejspíš problém v tom, že ariva synchronizuje čas s časem z transponderu. Pokud se koukáte na nějaký exotický kanál, nebo kanál, kterému nefungují hodiny korektně, pak je s nahrávkou problém. Četl jsem někde info, že např. italské kanály se s časem moc nemazlí. Tady skutečně nezbude, než před vypnutím dostat do arivy správný čas, tj. přepnout na nějaký kanál, kde jsou hodiny zaručeně dobře. Toto má např. azbox vyřešeno tak, že se dá zvolit, že má používat internetový čas, a pak s nastavením hodin není problém.

PS3:lososi nic ve zlém, děláš pro uživatele arivy více než prodejci, ale když je dneska ten apríl...

PS4: Napadl mě ještě dotaz - jaké má využití ethernetové připojení arivy, kromě sdílení a upgradu z webu?
dkdkdk (65)|1.4.2011 23:01
[quote=interfernet422;337748]No chtěl bych mít auto, které funguje jako ariva. Když zastavíš, tak než vypneš motor, tak vystup, auto 3× oběhni, při druhém oběhu poklepej 3× na víko motoru prsteníčkem levé ruky, a před nasednutím udělej ještě dva dřepy. Pak nasedni a vypni motor. Následně zatrub a můžeš vystoupit a uzamknout auto. Jinak po návratu nenastartuješ.[/quote]

Tak to seš asi jediný s takovými požadavky na auto. Mě by to třeba nevyhovovalo.
pantauleo (30)|4.4.2011 19:58
Půjde mi karta Irdeto Skylink v Arivě 200HD nebo musím mít nějakou čtečku? Děkuji za odpověď na otázku a prosím nepište mi rady, ať si pročtu celé vlákno.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
losos (2977)|4.4.2011 22:14
Setting pro Arivu 200 HD pro 37 družic s firmware V1.07B1patch aktualizován 6.4.2011 v 21:00 hod. - (Celkem 2.502 TV programů + 85 rádií). Jsou přidány poslední úpravy u Skylinku, a provedeny různé aktuální změny u různých družic. Aby vám šel zvuk u NHK World HD na 28,2°E, stačí znovu přeladit, již funguje Audio PID 2346.
Na 39°E funguje paket Bulsatcom (již jen SD), na 19°E funguje paket ORF digital, na 4°W funguje Sport2 CZ (Mediatech).
Vyzkoušejte si třeba, zda s ním budou fungovat vaše karty Skylink ICE a Skylink Irdeto. Zkuste to i při vypnuté emulaci, zda v tom bude rozdíl...

Přidal jsem i stejný setting pro monoblock s firmware V1.07B1patch, je zhotoven prostým smazáním ostatních družic.
Pro A1 je nastaven Port1, pro A3 Port2 (komu to nevyhovuje, tak si to nastavte obráceně).
madoseznam (1)|5.4.2011 07:29
[quote=pantauleo;338264]Půjde mi karta Irdeto Skylink v Arivě 200HD nebo musím mít nějakou čtečku? Děkuji za odpověď na otázku a prosím nepište mi rady, ať si pročtu celé vlákno.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

V interní čtečce ti půjde jen karte ICE, Irdeto001 zatím v Arivě nejede .
Irdeto 001 jen v modulu.
zicofot10 (69)|5.4.2011 11:03
Dobrý den.Prosím o radu.Mohu se teda spolehnout,že ICE pojede třeba se softem 1.07B1 patch spolehlivě?Děkuji
Pavel Matějka (156)|5.4.2011 18:11
Karta ICE je vytvořená speciálně pro čtečky a moduly Cryptoworks - dekóduje Irdeto a navenek se tváří jako Cryptoworks. Takže ICE jede v A200 s Irdeto kryptováním už dnes.
Pro kartu Irdeto musíš mít Irdeto CI modul nebo doufat, že někdo někdy naprogramuje firmware univerzální čtečky v Arivě na Irdeto (na to bych raději moc nespoléhal).

Mně chodila ICE pod 1.07B1 dobře, pod 2.08B4 mi chodí taky. Někdy se (po zapnutí) stane, že některá stanice hlásí Zakódováno, ale stačí chvilku počkat nebo přepnout jinam a zase zpátky.
ace960 (394)|5.4.2011 23:05
Pavel Matějka: To je zaujimave. Ja som si myslel, ze ICE karta obsahuje ako keby dva zaznamy, jeden pre Irdeto citacku a druhy pre Cryptoworks citacku a vdaka tomu je pouzitelna ako v citacke Cryptoworks tak aj Irdeto. Cerpal som laicky odtialto: http://www.skylink.sk/web/structure/6.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_77
"ICE karty sú prechodovou verziou prístupových kariet. Podporujú totiž nielen systém Irdeto, ale rovnako aj CryptoWorks. Fungujú teda v dekodéroch oboch týchto systémov."
Podla tvojho vysvetlenia by ICE karta nemala fungovat v Irdeto citacke? Alebo vie Irdeto citacka citat Cryptoworks karty? Nehovorim teraz o uni citackach apod. ale o standardnych Irdeto a Cryptoworks citackach.

>Mně chodila ICE pod 1.07B1 dobře, pod 2.08B4 mi chodí taky. Někdy se (po zapnutí) stane, že některá stanice hlásí Zakódováno, ale stačí chvilku počkat nebo přepnout jinam a zase zpátky.
Prosim ta pekne toto mi este trochu pribliz lebo mavam tento problem (fw 1.06B7p). Chces povedat, ze v Arive sa ti takto sprava len karta ICE a stara povodna Cryptoworks v tej istej Arive s tym istym fw to nerobila?

==
zicofot10: Mne ide ICE karta s fw 1.06B7patch aj ofic. Chystam sa na 1.07B1patch (losos) a nepredpokladam zmenu oproti 1.06B7patch.

==
losos: Takisto dakujem za novy setting, na 1.07-ku sa chystam, specialne dik za monoblok. Predpokladam, ze pod poslednymi zmenami Skylinku si myslel novy TP ( http://www.skylink.sk/web/structure/6.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_106 )

==
Este sa vratim ku mojim problemom s letnym casom a problemom s nahravanim kvoli stavu "no signal" / "zakodovano". Mozno ten letny cas v tom chudak nemal ani prsty a za vsetko mozu posledne pokusy Skylinku takze ten letny cas treba brat s rezervou. Zial nemozem to teraz velmi otestovat lebo dost nahravam a navyse nie je cas lebo beham s dcerkou po doktoroch.
Co som trochu odpozoroval (ale je to tak na 90%) tak problemy s nahravanim boli snad vyhradne s kanalov Prima Cool (Fear Factor, Ninja factor) a Nova (serial Pohotovost). Nahravanie s Markizy (Superstar, aj 3 hodiny vkuse) a JOJ (posledne dve casti serialu Flash Forward vkuse) ide na pocudovanie ok. Z Novy bud nezacne nahravat alebo po par minutach prestane (nie som vtedy doma tak neviem preco) a nezalezi na tom ci som tam nechal pred vypnutim do stand-by Novu alebo iny kanal. Hladal som zlahka nejake suvisloti ale kazdy z kanalov co spominam je na inom TP.
Jedine Nova sa teraz presuva na novy TP a ja ju chytam este cez stary.
Inak nechal som bezat CT1 na vyse 100 minut ale nepomohlo to, aj som reutorizoval kartu tiez to potom zablblo. Teraz navyse skoncil Fear Factor na Prima Cool takze uz nemam tolko testov ci to stale tak blbne alebo ci sa to zlepsuje.
visis (61)|6.4.2011 10:52
No to by mě taky zajímalo jak to je tedy s tou kartou ICE. Emuluje cryptoworks nebo má paralerně cw i irdeto?
PS:Nevíte už někdo spolehlivě, jestli jde na arivě200 čistá skylink HD IR karta? Popřípadě s jakým fw. Díky moc :-)
interfernet422 (1575)|6.4.2011 12:34
Toto je vyjádření p. Glisníka, z paraboly:

[quote]Autor: Autor jglisnik
Přidáno: 04.04.2011, 20:38.30 2dny
Pánové,
moc mě mrzí ty neustálé obavy o funkčnost ICE karet po vypnutí systémů CryptoWorks.
Pořád dokola vysvětluji, že ICE karta je vlastně karta Irdeto, která pouze emuluje CryptoWorks a která tedy v dekodéru CryptoWorks bude fungovat i poté, co naše systémy CryptoWorks vypneme. Vždyď kvůli tomu ji Irdeto vyvinulo! Všude to opakujeme, dokonce si platíme bannery na hlavních stránkách odborných serverů, abychom tuto informaci mezi odbornou veřejnost dostali. Vše marné...
Mrkněte se, prosím, na http://www.skylink.cz/web/document/cms_library/194.pdf na kapitolku Co s přijímači CW - ICE karta.
Na třech setkáních prodejců v řadě to vysvětlujeme. Pořád dokola to samé. A jakoby mezi diskutujícími nebyl ani jediný, kdo pochopil. Už opravdu nevím, jak na to.
Mějte se fajn JG[/quote]

Logicky mi z tohoto vyplývá, že ICE kartu není nutno měnit a bude fungovat v CW dekoderech. Kdo si vymění starou CW za Irdeto, tak bude potřebovat i nový CAM.

Vytaženo z pdf linku:
· ICE karta není karta CW, ale karta Irdeto, která CW emuluje;
· Konec podpory CW se tedy ICE karet netýká;
· Karta ICE prodlužuje životnost přijímačů CW.
· Karta ICE funguje i v přijímačích s dekodérem Irdeto, takže v případě poruchy přijímače CW si může zákazník koupit nový přijímač bez toho, že by musel měnit kartu.
losos (2977)|6.4.2011 22:24
Mnozí poskytovatelé programů na různých družicích se zbláznili (asi na ně přišlo jaro, nebo co...) a přelaďují a přemísťují různé programy takovým tempem, že to prostě nestíhám všechno podchytit.
Ale snažím se o včasné úpravy alespoň u těch zajímavých programů - přednostně na 23,5°E.
Dnes i tam opět došlo k několika změnám, v aktualizovaném settingu pro 37sat na předchozí stránce jsou již zapracovány - a jsou změny i na 5°W a na 28,2°E, kde přibyl NHK World HD. Zvuk již jde, stačí znovu naladit, funguje Audio PID 2346.
Krakono? (3)|7.4.2011 14:24
Tak a máme tu FW 2.11B7. Zkoušel už ho někdo?
losos (2977)|7.4.2011 21:46
Provedl jsem první krátkou zkoušku takto :
(měl jsem v Arivě 200 HD V1.07B1patch)

1. tov.nast.+vypnutí
2. natáhl jsem ten nový firmware 2.11.B7
3. již jen vypnutí bez tov.nast., aby se nesmazaly případně přítomné keksy (možná se dá tov.nastavení použít i tak, nevím, nezkoušel jsem to).
4. přihrál jsem "userdb" z mého posledního settingu pro 37 sat s V1.07B1patch - kupodivu to šlo bez problémů...později jsem přihrál z téhož settingu i "seeback", což ale nemělo na nic vůbec žádný vliv - zkusil jsem přihrát i "seeback" od Brkulina, rovněž vše zůstalo beze změny...
5. U všech družic nejdříve odstranit srdíčka, potom dát EXIT a potom družice znovu označit srdíčky.

Některé zpozorované změny oproti V1.07B1patch :

- velká změna je v Nastavení zobrazení - jas, kontrast a barva
- objevil jsem možnost zadat č. programu i tehdy, když máme na obrazovce okno se seznamem programů (nevím, jestli to již v některém firmware bylo...)
- nefunguje sdílení, protože v Nastavení sítě se nelze dostat na druhou stránku
- je změněna MAC adresa
- u některých programů je třeba stisknout šipku vpravo pro hlasitost (když nejde zvuk)
- přepínání programů je znatelně pomalejší
- před stisknutím SAT je třeba nejprve stisknout OK, jinak se motor nepohne
- na 4°W nefunguje Sport 2 (paket Mediatech/SECA) - jakož i programy v BISS
- na 4,8°E fungují programy Romantica 1 i 2, Travel, Fantasy Italia, PG, PB, ESPN Europe, Global 2 (pokud některý pomalu naskakuje, přepněte do Menu a zpět a už pojede - to platí i pro programy KD na 23,5°E). Nefungují některé programy v BISS (1+1, FIRST UKR, TET)
- na 9°E nejde ESPN Classics, nejde NASN (vše v BISS), jde DCRB
- na 10°E nejde MGM ME a NBC Russia, jde CTV, F24 a PLTV
- na 13°E jde MEZZO, nefungují programy RAI (čili SECA)
- na 19,2°E nefunguje paket ORF, Austriasat a ani Canal Digitaal NL
- na 23,5°E fungují dosud fungující programy paketu Kabel Deutschland (napočítal jsem jich 59)
- při natočení na 26°E došlo k nějakému problému, vypnul jsem do Standby, po 15 sec zpět a vše jede dál..., nefungují MBC Int a Persia CA (BISS).
- na 28,2°E funguje Channel 4 HD i NHK World HD
- na 31°E nefunguje TV 7 Bulgyria (také v BISS)
- na 36°E nefunguje (v BISS) program Ch-1
- na 39°E nefungují kanály paketu Bulsatcom
- na 42°E funguje vše, co je v settingu
- na 53°E nefungují programy v BISS
- na 66°E nefungují oba programy v BISS

Je možné, že některé chyby způsobuje to natažení settingu přes "userdb"... - nechtělo se mi to všechno znovu pracně ladit...

Tento firmware je vhodný pro ty, co přijímají JENOM Astru 3 (23,5°E) a nic nesdílí. Setting si utvořte sami, mělo by to být nejvhodnější - a pro jednu družici je to snadné.

P.S. - přeji i všem dalším hezkou zábavu... :BB:

P.P.S - a všimněte si, že i v tomto firmware je již v Menu počítáno se dvěma tunery (LNB1 a LNB2) - patrně se připravuje dvoutunerák...

No a na závěr jsem se opět vrátil k V1.07B1patch - jistě nemusím psát proč... ;)
sindy (77)|8.4.2011 08:19
jenom info, nová Ariva 200 HD (bez nového firmwaru) a čerstvá karta ICE (Skylink výměna) šlape jak hodinky,žádnej problém
romandurk (13)|8.4.2011 08:32
Ahoj Losos udelal jsem presny postup podle tveho navodu,ale mam problem v tom,ze v menu pripojeni anteny nejde nastavit antena,prohledat sat,seznam transponderu,timpadem nerozebehnu motor. Prosim o tvuj nazor . Dekuji
leo1983 (0)|8.4.2011 11:55
ahojte možno sa mylím je to origo fw bez patchu a tie veci čo nejdu bullsat,zdielačka ... fungujú len v patchovom fw takže by mali fungovať ked vidaju tento fw s path ak sa mýlim nadavajte my cez sukromne spravy
ferrda (162)|8.4.2011 18:20
[quote=sindy;338732]jenom info, nová Ariva 200 HD (bez nového firmwaru) a čerstvá karta ICE (Skylink výměna) šlape jak hodinky,žádnej problém[/quote]

Čo znamená "bez nového firmware"? Akú verziu tam tedam máš?
losos (2977)|8.4.2011 18:21
[quote=sindy;338732]jenom info, nová Ariva 200 HD (bez nového firmwaru) a čerstvá karta ICE (Skylink výměna) šlape jak hodinky,žádnej problém[/quote]

Zajímá nás, jestli máš kartu již zaregistrovanou - pokud ne, napiš potom znovu, co to bude dělat po registraci karty..., díky.
losos (2977)|8.4.2011 18:23
[quote=romandurk;338735]Ahoj Losos udelal jsem presny postup podle tveho navodu,ale mam problem v tom,ze v menu pripojeni anteny nejde nastavit antena,prohledat sat,seznam transponderu,timpadem nerozebehnu motor. Prosim o tvuj nazor . Dekuji[/quote]

Je to jednoduché. U všech družic nejdříve odstraň srdíčka, potom dej EXIT a potom družice znovu označ srdíčky. A JE TO ! ;)
romandurk (13)|8.4.2011 18:45
[QUOTE=losos;338803]Je to jednoduché. U všech družic nejdříve odstraň srdíčka, potom dej EXIT a potom družice znovu označ srdíčky. A JE TO ! ;)


Děkuji Losos . Jak vidím pořád se mám co učit !!!! Tvuj seting vzdy prohlédnu v Ariva editoru. Díky moc.
CharlieXXX (77)|8.4.2011 19:11
Ve druhé Arivě mám FW 1.06B7 Ariva 200HD s Ice kartou funguje naprosto bezproblémově, už od Vánoc. Samozřejmě karta registrovaná je.

Ještě se chci zeptat, mám v Arivě FW 2.08B4 a chtěl bych si tam natáhnout ten nový 2.11B7 dá se to přehrát rovnou, nebo musím složitě jak je popsáno výše? A pokud se musí složitě, mohl by někdo poskytnout ten 1.06B7 ?? Díky
romandurk (13)|8.4.2011 19:21
FW 1.06B7 jsem stahnul na AB forum,je tam vše. Co se týče nataženi FM 2.11B7 ,tak já osobně jsem ho natahnul přímo na staré V1.07B1patch a vše bez problému. seting jsem pak natahl přes userb z V1.07B1patch
brkulin (33)|9.4.2011 12:21
[quote=losos;338684]Provedl jsem první krátkou zkoušku takto :
(měl jsem v Arivě 200 HD V1.07B1patch)

1. tov.nast.+vypnutí
2. natáhl jsem ten nový firmware 2.11.B7
3. již jen vypnutí bez tov.nast., aby se nesmazaly případně přítomné keksy (možná se dá tov.nastavení použít i tak, nevím, nezkoušel jsem to).
4. přihrál jsem "userdb" z mého posledního settingu pro 37 sat s V1.07B1patch - kupodivu to šlo bez problémů...později jsem přihrál z téhož settingu i "seeback", což ale nemělo na nic vůbec žádný vliv - zkusil jsem přihrát i "seeback" od Brkulina, rovněž vše zůstalo beze změny...
5. U všech družic nejdříve odstranit srdíčka, potom dát EXIT a potom družice znovu označit srdíčky.

Některé zpozorované změny oproti V1.07B1patch :

- velká změna je v Nastavení zobrazení - jas, kontrast a barva
- objevil jsem možnost zadat č. programu i tehdy, když máme na obrazovce okno se seznamem programů (nevím, jestli to již v některém firmware bylo...)
- nefunguje sdílení, protože nelze nastavit síť
- je změněna MAC adresa
- u některých programů je třeba stisknout šipku vpravo pro hlasitost (když nejde zvuk)
- přepínání programů je znatelně pomalejší
- před stisknutím SAT je třeba nejprve stisknout OK, jinak se motor nepohne
[/quote]

Ahojte, chci se podělit o mé zkušenosti s tímto softem. Nejdřív jsem použil soft od losose a chovalo se to tak, jak popisuje výše.
Pak jsem použil zcela čistý originální soft a vše naskenoval ručně. K mému překvapení už se neprojevily citované problémy. Síť šla nastavit (ať už DHCP vyp nebo zap - prostě bez problémů).
Zajímavé, že MAC adresa byla zase jiná, než při použití lososova setingu - že by se při zapnutém DHCP měnila při každé aktualizaci i MAC adresa???
Šipku pro hlasitost jsem už taky nikde nepoužil, protože zvuk šel všude ihned po přepnutí.
Jen to přepínání je strašně líné.
Ale zklamáním je pro mě chování zvuku Dolby 5.1 (např Nova HD). Zvuk jedu přes AV receiver, abych ten pětikanál využil, ale zvuk je naprosto šíleně nesynchronní s obrazem (nastaveno BS out a vybrána dolby audio stopa). Při klasickém stereu je vše v pořádku. Už mi to některé dřívější softy dělaly, ale poslední v2.08B4 byl v pohodě.
Závěr: Návrat k v2.08B4, protože u nového softu je + pouze lepší EPG. Počkáme na patch verzi a uvidíme.
medve? (7)|9.4.2011 15:22
[quote=romandurk;338811]FW 1.06B7 jsem stahnul na AB forum,je tam vše. Co se týče nataženi FM 2.11B7 ,tak já osobně jsem ho natahnul přímo na staré V1.07B1patch a vše bez problému. seting jsem pak natahl přes userb z V1.07B1patch[/quote]

http://www.ferguson-digital.eu/en/download/HD-Satellite-Receivers/ariva-200/A200_2.11B7.zip/

Description:
Uwaga: przypominamy, że po aktualizacji zalecane jest przywrócenie ustawień fabrycznych!

Prosimy nie wgrywać list kanałów stworzonych i zapisanych na wcześniejszych wersjach oprogramowania! Wgranie takiej "starej" listy kanałów może powodować błędy w pracy odbiornika lub nawet jego trwałe uszkodzenie!

Zamiast wgrywania listy sugerujemy skorzystanie z funkcji FastScan jako podstawy do stworzenia własnej listy kanałów.