Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

SlavoF (834)|19.4.2011 19:56
určite to ide pomocou "Žádosti o změnu registrace"
http://www.skylink.cz/web/document/download_file/63.pdf
http://www.satcentrum.com/clanky/3802/skylink-instrukce-pro-zmenu-regionu/
možno aj jednoduchšie, ale to neviem či a ako
moja skúsenosť: oscanované tlačivo mailom a je to otázka 1 dňa
bavorak (1494)|21.4.2011 18:57
[quote=Pitomec;340992]Region si volíš sám při zaregistrování karty a můžeš klidně jako občan ČR uvést region SK nebo opačně.[/quote]

no dobre, predpokladam ze to je cesky region, jak sa to da zistit ?
som si objednaval zato kartu na cecha, aby som mal ceske programy .....
ace960 (394)|21.4.2011 19:30
[quote=losos;340250]Pro ace960
V každém případě ti doporučuji přejít na firmware V1.07B1patch, je nejlepší a nejspolehlivější !
[/quote]

Nahodil som 16.4.2011 (ten tvoj zo 16.4.20110) a 20.4.2011 som chytil prvé ne-nahranie (nahrávanie nastavené na každý deň). Potom som chytil "zakodóvano" alebo "žádný signál" aj po zapnutí alebo počas prepínania kanálov ako pri 1.06B7p. Zatiaľ stačilo vypnúť do standby a zapnúť alebo niekedy len prepnúť na iný kanál, buď kódovaný alebo nekódovaný. Budem vdačný za rady ako ďalej.

==
edit:
Ďalšie ne-nahranie bolo dnes poobede. Konkrétne ide o seriál Pohotovosť na TV Nova. Pritom od nahratia FW 1.07B1p 2 časti tohoto seriálu a programy z iných kanálov nahralo (2x Ninja Faktor z Prima Cool, 2x Superstar z TV Markiza).
losos (2977)|22.4.2011 09:50
O nahrávání z časovače a příčinách neuskutečněných nahrávek jsem zde již psal vícekrát.
Všechny poznatky jsem shrnul do "Jak na to u Arivy...". Tam to najdeš.

Nejjistější je : před posledním vypnutím do Standby před očekávanou nahrávkou z časovače mít Arivu na té družici a programu, který se má nahrát a vypnout Arivu i zadním vypínačem na půl minuty. To proto, aby byla jistota, že Ariva bude mít správně nastavené hodiny a datum. Před konečným vypnutím do Standby raději zkontrolovat, zda zápis v časovači nedoznal během přesunů po různých družicích nějakou změnu.
ace960 (394)|22.4.2011 10:58
Tvoje texťáky mám pekne prejdené, aj pred nahratím FW 1.07B1p som si ich dôkladne prečítal. Družice mám nakonfigurované dve (23.5E a 19.2E) ale praktiky používam len jednu (23.5E pre základný Skylink). Pred vypnutím do standby nechávam na programe, kde má najbližšie nahrávať (predtým to 5 mesiacov nebolo nutné). Vypínať každý deň zadným vypínačom to už je na mňa moc, aj ked som inak s Arivou spokojný (okrem tohoto aktuálneho problému). Zápisy v časovači ostávajú bez zmeny (príčina zmeny kvôli presune na inú družicu by u mňa nemala byť, kedže som stále na jednej družici). A opakujem, že prvých 5 mesiacov som takéto problémy nemal, Arivu som vypol do standby, ani som nenechával na programe, odkiaľ malo potom nahrávať.
losos (2977)|22.4.2011 12:23
Víc neumím poradit - ještě snad zkusit nahrát firmware, či setting, přes křížený kabel RS-232 a Ariva Upgrader 551 - to prý zajistí vyčistění flash paměti. Zkusit to můžeš, určitě to neuškodí.

P.S. - právě jsem opět aktualizoval setting pro 37 sat a V1.07B1p - 22/4/2011 - 15:30 hod... (jen malé změny, přibylo něco v BISS...).
ace960 (394)|22.4.2011 15:46
Tak momentálne už neviem vôbec rozbehať čokolvek z 23.5E, kódované aj nekódované. Nepomáha ani vypnutie/zapnutie zadným vypínačom (x-krát). Keď prepnem na nejaký kanál na 19.2E tak to ide OK. Krížený sériový kábel nemám tak som skúsil pre-flash-ovať aspoň cez USB 1.07B1p ale nepomohlo to.

Nie je problém v monobloku LNB žeby skapínala LNB časť nasmerovaná na 23.5E? Ale keď pozriem v nastaveniach antény tak intenzita/kvalita signálu je pre túto družicu 90/76, to isté píše aj pre jednotlivý kanál, keď stlačím tlačidlo EDIT.

==
UPDATE:
Robil som nejaké zúfalé hókusy pókusy a zistil som nasledovné. Dúfam, že mi niekto na základe týchto informácií poradí čo ďalej.
1. Ariva mi predtým fungovala podľa lososovho texťáku settingy.txt: "Pro A1 je nastaven Port1, pro A3 Port2". Skúsil som to zo srandy prehodiť (A1-port2 a A3-port1) ale nenastala žiadna zmena. Očakával som, že funkčná Astra1 prestane fungovať ale stále fungovala ďalej, na nefunkčnú Astra3 to nemalo vplyv. Neznamená to, že monoblok LNB (časť diseqc) je nejaký zaseknutý na Astra1, resp. na porte 1?
2. Zobral som Arivu aj s mojou Skylink kartou ku rodičom, ktorí majú tiež monoblok pre Skylink. Ariva tam fungovala pre Astra1 aj Astra3. Takže Ariva vyzerá byť OK. Skúsil som Arivu znovu doma, či sa niečo neutriaslo cestou v aute ale doma zase nešla. Z tohoto usudzujem, že Ariva a karta by mali byť OK a problém bude niekde inde.
3. Na parabole mám v hrdle držiaka to LNB, čo smeruje na Astra 3. LNB, čo smeruje na Astra 1 je od toho prvého naľavo (ako je na obrázku v prílohe). Skúsil som do hrdla držiaka dať to LNB čo bolo pôvodne v lufte, či naň nechytím Astra 3 ale to mi nešlo (porty v nastavení antény som prehodil). Je toto úplne zlý test? Vrátil som uchytenie LNB do pôvodného stavu vrátane nastavenia portov v Arive a Astra 1 sa hneď chytila, Astra 3 nie. Na držiaku paraboly mám od pôvodnej inštalácie porobené značky polohy, k pohybu paraboly nedošlo.
monoblok.jpg
Scorpion7 (200)|22.4.2011 21:56
[quote=ace960;341509]Tak momentálne už neviem vôbec rozbehať čokolvek z 23.5E, kódované aj nekódované. Nepomáha ani vypnutie/zapnutie zadným vypínačom (x-krát). Keď prepnem na nejaký kanál na 19.2E tak to ide OK. Krížený sériový kábel nemám tak som skúsil pre-flash-ovať aspoň cez USB 1.07B1p ale nepomohlo to.

Nie je problém v monobloku LNB žeby skapínala LNB časť nasmerovaná na 23.5E? Ale keď pozriem v nastaveniach antény tak intenzita/kvalita signálu je pre túto družicu 90/76, to isté píše aj pre jednotlivý kanál, keď stlačím tlačidlo EDIT.

==
UPDATE:
Robil som nejaké zúfalé hókusy pókusy a zistil som nasledovné. Dúfam, že mi niekto na základe týchto informácií poradí čo ďalej.
1. Ariva mi predtým fungovala podľa lososovho texťáku settingy.txt: "Pro A1 je nastaven Port1, pro A3 Port2". Skúsil som to zo srandy prehodiť (A1-port2 a A3-port1) ale nenastala žiadna zmena. Očakával som, že funkčná Astra1 prestane fungovať ale stále fungovala ďalej, na nefunkčnú Astra3 to nemalo vplyv. Neznamená to, že monoblok LNB (časť diseqc) je nejaký zaseknutý na Astra1, resp. na porte 1?
2. Zobral som Arivu aj s mojou Skylink kartou ku rodičom, ktorí majú tiež monoblok pre Skylink. Ariva tam fungovala pre Astra1 aj Astra3. Takže Ariva vyzerá byť OK. Skúsil som Arivu znovu doma, či sa niečo neutriaslo cestou v aute ale doma zase nešla. Z tohoto usudzujem, že Ariva a karta by mali byť OK a problém bude niekde inde.
3. Na parabole mám v hrdle držiaka to LNB, čo smeruje na Astra 3. LNB, čo smeruje na Astra 1 je od toho prvého naľavo (ako je na obrázku v prílohe). Skúsil som do hrdla držiaka dať to LNB čo bolo pôvodne v lufte, či naň nechytím Astra 3 ale to mi nešlo (porty v nastavení antény som prehodil). Je toto úplne zlý test? Vrátil som uchytenie LNB do pôvodného stavu vrátane nastavenia portov v Arive a Astra 1 sa hneď chytila, Astra 3 nie. Na držiaku paraboly mám od pôvodnej inštalácie porobené značky polohy, k pohybu paraboly nedošlo.[/quote]
Ked to islo u rodicov,tak je chyba pri parabole.Skus len tak zo srandy spustit neaky program na 19,2 a potom rukou zakri ten LNB na 19,2.
Ak program vypadne,tak je parabola okej nadstavena a uz to bude len ten monoblock.Ale ked tam mas znacky a parabola je na mieste,tak potom teoreticky skutocne odisiel v monoblocku Diseqc.Neprepina na druhy LNB.
Az mas moznost skus tam odskusat ine LNB ked aj sigl.Musi ti ist aspon ta 23,5 Astra 3A.
Este mozes skusit jemne 2 az 3 krat po nam poklepat ale jemnejsie ci tam nie je studenak.Uz som mal aj takyto pripad.
ace960 (394)|22.4.2011 22:30
Človeče, zase sa to nejak zamotáva. Zapol som Arivu, že si pozrieme niečo z nahrávok a čuduj sa svete, Astra 3 išla (vôbec som sa ničoho nechytil). Prepínam kanály a všetko pekne išlo. Skočil som do nahrávok pozrieť či mi nahralo jeden seriál ešte v noci a keď som vyskočil z nahrávok tak to zase nešlo. Prepol som z kanálu na Astra 3 na kanál na Astra 1 (BBC) a ani ten nešiel takže moje pozorovanie, že keď nejde Astra 3 tak Astra 1 ide už nie je také skalopevné.

Tým, že mi to zas raz doma išlo ani nie je smerodatné info, že to išlo u rodičov (a tom som to tam 3 krát vypol a zapol aj zadným vypínačom aby nebol len jeden test).

Ten tvoj test urobím (zajtra). Iné LNB som žial zatiaľ ani na test nezohnal ale prinajhoršom si skúsim požičať od predajcu čo mi predal Arivu aj ostatné príslušenstvo. Myslím že nebude problém len je to v inom meste kde pracujem a do práce idem až v stredu.
Scorpion7 (200)|22.4.2011 22:35
[quote=ace960;341599]Človeče, zase sa to nejak zamotáva. Zapol som Arivu, že si pozrieme niečo z nahrávok a čuduj sa svete, Astra 3 išla (vôbec som sa ničoho nechytil). Prepínam kanály a všetko pekne išlo. Skočil som do nahrávok pozrieť či mi nahralo jeden seriál ešte v noci a keď som vyskočil z nahrávok tak to zase nešlo. Prepol som z kanálu na Astra 3 na kanál na Astra 1 (BBC) a ani ten nešiel takže moje pozorovanie, že keď nejde Astra 3 tak Astra 1 ide už nie je také skalopevné.

Tým, že mi to zas raz doma išlo ani nie je smerodatné info, že to išlo u rodičov (a tom som to tam 3 krát vypol a zapol aj zadným vypínačom aby nebol len jeden test).

Ten tvoj test urobím (zajtra). Iné LNB som žial zatiaľ ani na test nezohnal ale prinajhoršom si skúsim požičať od predajcu čo mi predal Arivu aj ostatné príslušenstvo. Myslím že nebude problém len je to v inom meste kde pracujem a do práce idem až v stredu.[/quote]
A skusal si aj u rodicov test z nahravkami?To je len taka pomimo otazka.Predsa nahravky nemozu ovplivnovat Diseqc,Alebo ze by ano?Vsetko odvijam od rodicov.Tam to ide a ti si v nadstaveniach nemenil napajanie LNB,nevipol si 22Khz atd.Konektory na koaxiale su okej?Neskratuju?Pre istotu prekontroluj ,to opletenie vie niekedy narobit galibu pri zapajani a odpajani.Daj potom vediet pripadne aj sukromne.
Ahoj drzim palce.
ace960 (394)|22.4.2011 23:25
Nahrávať som u rodičov neskúšal ale myslím si, že nenahrá vtedy keď sa zapne do stavu "zakódováno" alebo "žádný signál". Dnes poobede keď sa malo nahrávať som zapol TV, že či sa nahráva a nenahrávalo sa (na displeji Arivy bola správny kanál Nova, na TV bolo "zakódováno").
Teraz som si už nie taký istý tými testami u rodičov, kedže mi to doma zase nabehlo. Inak pri teste u rodičov som nemenil vôbec nič, iba som pozapájal káble a zapol som Arivu.
Konektory som neplánovane už pozrel. Ten čo sa zapája do Arivy som dôkladne pozrel keď som odpájal a zapájal Arivu. Ten čo ide do monobloku LNB som pri tých predch. manévroch odpojil, prezrel a zapojil. Obidva sú OK.
Scorpion7 (200)|23.4.2011 08:53
Este jedna najposlednejsia moznost.Rodicia maju tie Arivu alebo inu masinku?Skusit si ju pozicat,zapojit a pokial vsetko bude okej,tak je LNB okej a chyba bude len tvojej Arive.
ace960 (394)|23.4.2011 10:02
Rodičia majú starší Homecast. Test, čo spomínaš mám v pláne na dnes, lebo včera večer to nešlo.
Urobím obidva testy čo odporúčaš a dám vedieť výsledky.
ekr (14)|23.4.2011 13:41
Chci si koupit arivu 200 hd která má podporu mpeg4 a budu jí provozovat s kartou ICe skylink,budu moci program (golf channel ) a i vlastně hd programy sledovat na tété televizi Panasonic TH-42PX80 EA ?Má jenom mpeg2 tuner a zde je můj problém vlastním sd satelit GI-S780 s kartou skylink,zaplacený multi balíček na rok.Teď po přidání nového transpordéru kde je i prg.golf channel který je SD / MPEG-4.Mi jde jen zvuk a né obraz,to chápu tak že když nemám v telce mpeg4 tunér tak se na zmíněný program nepodívám a co HD programy,které jsou v mpeg4 budu je moci sledovat.Chápal jsem do do dnes tak že vše co jede v HD je mpeg4 ale program golf mne přesvědčil že i SD program může být mpeg4,tak jak to vlastně dopadne,co když časem všechny programy přejdou ze mpeg2 do mpeg4 co pak s touto televizí za kterou jsem dal ani né před 2 lety 17 tisíc,pomůže nějaký rozšiřující modul s tunérem mpeg4 nebo mi to vše vyřeší ariva 200HD.
sirdo (1320)|23.4.2011 13:59
[quote=ekr;341651]Chci si koupit arivu 200 hd která má podporu mpeg4 a budu jí provozovat s kartou ICe skylink,budu moci program (golf channel ) a i vlastně hd programy sledovat na tété televizi Panasonic TH-42PX80 EA ?Má jenom mpeg2 tuner a zde je můj problém vlastním sd satelit GI-S780 s kartou skylink,zaplacený multi balíček na rok.Teď po přidání nového transpordéru kde je i prg.golf channel který je SD / MPEG-4.Mi jde jen zvuk a né obraz,to chápu tak že když nemám v telce mpeg4 tunér tak se na zmíněný program nepodívám a co HD programy,které jsou v mpeg4 budu je moci sledovat.Chápal jsem do do dnes tak že vše co jede v HD je mpeg4 ale program golf mne přesvědčil že i SD program může být mpeg4,tak jak to vlastně dopadne,co když časem všechny programy přejdou ze mpeg2 do mpeg4 co pak s touto televizí za kterou jsem dal ani né před 2 lety 17 tisíc,pomůže nějaký rozšiřující modul s tunérem mpeg4 nebo mi to vše vyřeší ariva 200HD.[/quote]

vsetko (mpeg-4 issue) vyriesi Ariva 200 HD, pripadne iny DVB-S2 STB...
kudma611 (702)|23.4.2011 14:20
ekr-aj keby tv vôbec nemala dvbt(digitálny tuner) ti to pôjde.Tv pri stb je už len ako monitor pri pc.Aj na starom analogovom tv ti cez dvb-s2 stb zobrazí programy vysielané cez satelit v mpg4.
A na zobrazenie Hd tak isto stačí ak tv je hd-ready a nemusí mať vôbec dvbt-ako to bolo u prvých lcd tv.Tuner ti nahrádza stb.Tv je len ako monitor-zobrazovač.
ekr (14)|23.4.2011 14:53
[quote=kudma611;341657]ekr-aj keby tv vôbec nemala dvbt(digitálny tuner) ti to pôjde.Tv pri stb je už len ako monitor pri pc.Aj na starom analogovom tv ti cez dvb-s2 stb zobrazí programy vysielané cez satelit v mpg4.
A na zobrazenie Hd tak isto stačí ak tv je hd-ready a nemusí mať vôbec dvbt-ako to bolo u prvých lcd tv.Tuner ti nahrádza stb.Tv je len ako monitor-zobrazovač.[/quote]

Tak proč mi na sat ,GI E780 u této televize Panasonic TH-42PX80 EA nejde zobrazit program golf channel který vysílána skylink který je SD ale v mpeg4 a nempeg 2 píšu že je SD a ne Hd tento program,vím to proto že skylink teď spustil nový transpordér,kam přehodil některé programy.
Programové změny související se spuštěním nového transpondéru:
Program

Norma


Nova SD / MPEG-2

TV Barrandov SD / MPEG-2

Nova HD HD / MPEG-4

Nova Sport HD HD / MPEG-4

Retro Music TV SD / MPEG-2

Golf Channel SD / MPEG-4
sirdo (1320)|23.4.2011 15:19
4ekr: ale kudma611 nikde nepise, ze mpeg-4 je automaticky HD, to si ho asi trochu zle pochopil. zaverom z jeho prispevku malo byt to, ze ked si kupis DVB-S2 STB (napr. Ariva 200HD), tak uz nemusis riesit otazku aky tuner mas v TV, lebo ten z retazca automaticky vypadne a nahradi ho tuner v STB...
ekr (14)|23.4.2011 15:31
[quote=sirdo;341673]4ekr: ale kudma611 nikde nepise, ze mpeg-4 je automaticky HD, to si ho asi trochu zle pochopil. zaverom z jeho prispevku malo byt to, ze ked si kupis DVB-S2 STB (napr. Ariva 200HD), tak uz nemusis riesit otazku aky tuner mas v TV, lebo ten z retazca automaticky vypadne a nahradi ho tuner v STB...[/quote]

Jasně že né vše co je mpeg4 je vlastně HD ale jde mi vlastně o to že tento program je na skylinku SD mpeg4 a u něj mi nejde obraz ale jen zvuk, a že se vyloučí tunér v televizi při zapnutí sat nebo jakéhokoli externího zařízení jak už přes skart nebo hdmi,je mi taky jasné,funguje to jako kdysi av vstup u starých televizí,kde šel signál mimo kanálový volič,třeba při zapojení videa.
Tak teď sem našel tabulku se změnami a těch programů bude víc vypadá to že chcou co nejdříve odstřihnout takzvané sdílení starých karet
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Tak jsem si zase něco přečetl a je mi už jasné že na starémGI samozřejmě mpeg4 i když jsou v Sd prostě nerozjedu,chápu to a už se neptám :-)
Dagy2 (3153)|23.4.2011 17:42
Ekr už nejaký ten pátek tu píšeme o tom, že kupovať SD prijímač je nezmysel - aj keď stále mnoho ľudí má na to odpoveď že oni HD vysielanie nechcú.
Trend je totiž šetriť prenosové kapacity na satelitoch (a tým peniaze za distribúciu sat programov) a vysielať postupne všetko v MPEG4. Tzn., že prijímač s MPEG4 (čo sú na 99% inými slovami povedané len HD prijímače) bude potrebný v budúcnosti aj na sledovanie SD programov z platenej ponuky.

1.5.2011 sa dá považovať za zlomový termín, pretože začína:
- postupný prechod SD programov na MPEG4 kodovanie a teda potreba HD prijímačov
- postupná likvidácia kariet cryptoworks, pretože nové programy sú dostupné už len v kodovaní Irdeto = Irdeto čítačky/CI moduly alebo ICE karty v cryptoworks čítačkách/CI-moduloch.

Po 31.12.2012 (ak ešte Mayský kalendár bude pokračovať) tak v cryptoworks a SD pôjde len voľná ponuka.

P.S. tvoj TV s tým naozaj nič nemá, tak ako to píšu predo mnou. Ty ho používaš len ako monitor. O to viac sa divím že s plazmou HDready čumíš do SD obrazu.
kudma611 (702)|23.4.2011 17:56
Debatujeme v téme o arive-ani ma nenapadlo,že v hlave máš stále svoj sd stb dvb-s.Veď máš v manuáli tvojho stb,že dekoduje mpg2.A písal si,źe chceš kúpiť arivu200 a že tv máś len z tunerom mpg2-na toto som reagoval.Ariva + tvoja tv=pozeráš všetko čo si zaplatíš.

A ešte dodám-na pl fóre píšu,že patch na nový fw by mal byť zanedlho-len trochu trpezlivosti.
stefos (57)|23.4.2011 20:01
[QUOTE=kudma611

A ešte dodám-na pl fóre píšu,že patch na nový fw by mal byť zanedlho-len trochu trpezlivosti.[/QUOTE]

Tak to je pro me velice potesujici zprava cekam na ten patch uz pekne dlouho Nova verze se zda byt dobra ale pro me bez patch je nepouzitelna Zbytek se ukaze az v praxi taky to mohli vydat ted o Velikonocich alespon by jsme ve volnasku meli cas na testovani Tim preji vsem vesele Velikonoce
kudma611 (702)|23.4.2011 20:11
Veď aj ja som myslel,že to hodia teraz cez sviatky-poskúšali by sme pekne a zistili či nám bude vyhovovať.
romik5 (17)|24.4.2011 19:54
Setting 2.08B4patch ariva 200,upraveno jako klient.CSLink,Sky link.sport.erotika.tnt-france.polske.upc.music.austri-sat(družice___astra 2a_amos2_thor_sirius_eurobird_hotbird_astra1.3_hellas sat)motor disegc 1.2

Setting 2.08B4patch ariva 200,skylink pouze astra 23e upraveno jako klient.

jako servr mám taky arivu V1.07B1patch
kudma611 (702)|24.4.2011 21:08
VplugServer 1.0.2.13+ v_keys z 22.4.2011

Pre tých čo sa nudia a čakajú na nový fw.Trošku potestovať zdieľanie cez cccam medzi arivou a pc,alebo noťasom.Niekomu zase sa nechce ťuki-ťuki keys.Na test a zábavu je to dobrý program.Navyše ak si nastavíte aj port na webif-zadate ip pc:port(aky si nastavíte pre web) do webového prehľiadača-všetko máte pod kontrolou ako pri oscame.Veľa zábavy a trápenia.
Aktuálny v_keys si môžte stiahnúť tu ak by bola zmena http://www.key2sat.net/2009/10/v-keys-download.html#
Emu treba vypnúť:7799-čo pri fw 2.08B4p aj vyhovuje,lebo aj tak pri zdieľaní-emu musí byť off.

Že nelegálny príjem programov je zakázaný-to vám pripomínať asi nemusím a preto program slúži iba na testovacie účely.(ale koľko rokov to nevieme)
ace960 (394)|26.4.2011 13:31
Scorpion7: (trochu mi to trvá lebo nam vážejšie ochorela mladšia dcérka tak máme behačky)

Moja Ariva behá u rodičov OK. Skúšal som x-krát vypínať/zapínať do standby aj hlavným vypínačom, prepínanie kanálov, aj na druhú družicu, skákanie do/z menu, nahrávanie manuálne aj načasované. Problém som ani raz nezreprodukoval. Nechal som ho aj niekoľko hodín zapnutý či signál nevypadne. Nechal som ho aj niekoľko hodín vypnutý ale problém sa po zapnutí neobjavil.

Homecast od rodičov zase bežal u mňa doma OK (podobné testy aj trvanie, iba nahrávanie nie lebo ten prijímač nema nahrávanie).

Odkedy som potom zase doniesol Arivu domov tak zatiaľ šlape OK.

Zakývanie jednotlivých LNB častí monobloku potvrdilo, že sú nasmerové na správne družice.
losos (2977)|27.4.2011 19:34
Setting pro Arivu 200 HD pro 37 družic s firmware V1.07B1patch aktualizován 30.4.2011 v 17:00 hod. - (Celkem 2.529 TV programů + 85 rádií)
Na 39°E funguje paket Bulsatcom (již jen SD), na 19°E funguje paket ORF digital, na 4°W funguje Sport2 CZ (Mediatech). (Paket Canal Digitaal NL na 19,2°E funguje jen tehdy, když se používají keksy 02).
Aktualizovány poslední úpravy u CS Linku a Skylinku, spolu s nově přidanými programy MTVNHD, iConcerts, Nat Geo HD, DELUXE LOUNGE HD, UNITEL CASSICA HD, Spektrum HD, Sport 2, TV Paprika a HBO Comedy + STV1 HD - a provedeny různé aktuální změny u různých družic.
Tento setting je nejvhodnější pro starší typ Ariv 200 HD.

Setting s V2.08B4patch (ze dne 30/04/2011 - 14:00 hod) je vyroben JEN pro nový typ Ariv 200 HD, ve kterých již nefunguje jedničkový firmware !
Zdá se, že setting funguje v těchto nových Arivách bezvadně !!! :D
Do staršího typu Ariv jej nedoporučuji nahrávat - ale nezkoušel jsem to.

Na 19,2°E jsou v tomto settingu přidány i programy paketu Austriasat (jsou na konci seznamu).
twins (37)|27.4.2011 20:49
Zdravím,chtěl jsem se zeptat,jak Vám jde v Arivě 200 HD karta VÝMĚNA ICE od Skylink.Mám soft V 1.07 B1p.Pújde to OK,nebo bude třeba modul.Za rady a postřehy díky
panasonic650 (1124)|27.4.2011 20:56
Mam ICE (nie vymena aj ked to je podla mna to iste) a isla vo vsetkych FW. Ved koniec koncov emuluje Cryptoworks.
mara09 (109)|28.4.2011 06:53
Můžu potvrdit, že karta Skylink ICE Výměna šlape bez problémů.
eiben (12)|29.4.2011 20:09
Dobry den nezlobte se moc tomu nerozumim, zakoupil jsem novou TV LG PV350 a muj dotaz je poustite do televizoru z Arvi 200 HD rozlisleni 720p nebo 1080i a nebo je to jedno? Pred tim jsem mel CRT takze jsem tomu nejak nevenoval pozornost, ale pri koupi nove TV bych samozrejme chtel sledovat zobrazeni v tom nejlepsim. Diky za pomoc
pantauleo (30)|29.4.2011 21:08
[quote=eiben;342865]Dobry den nezlobte se moc tomu nerozumim, zakoupil jsem novou TV LG PV350 a muj dotaz je poustite do televizoru z Arvi 200 HD rozlisleni 720p nebo 1080i a nebo je to jedno? Pred tim jsem mel CRT takze jsem tomu nejak nevenoval pozornost, ale pri koupi nove TV bych samozrejme chtel sledovat zobrazeni v tom nejlepsim. Diky za pomoc[/quote]

Na Arivě si nastav: Menu - Nastavení systému - TV systém - rozlišení videa - tam nastav 1080i_50.
Hlavně musíš mít Arivu a TV propojenou přes HDMI kabel. Takhle budeš sledovat nejklvalitnější obraz.
eiben (12)|29.4.2011 22:19
[quote=pantauleo;342879]Na Arivě si nastav: Menu - Nastavení systému - TV systém - rozlišení videa - tam nastav 1080i_50.
Hlavně musíš mít Arivu a TV propojenou přes HDMI kabel. Takhle budeš sledovat nejklvalitnější obraz.[/quote]
moc diky hned to prepnu
polaja (1)|29.4.2011 22:50
[quote=pantauleo;342879]Na Arivě si nastav: Menu - Nastavení systému - TV systém - rozlišení videa - tam nastav 1080i_50.
Hlavně musíš mít Arivu a TV propojenou přes HDMI kabel. Takhle budeš sledovat nejklvalitnější obraz.[/quote]

Přidávám se s dotazem na Naladění Fergusson Arriva 200 HD:
pokud v systému nebo tlačítkem OPT na ovladači nastavím rozlišení 1080i - tak nemám zvuk. Pouze do rozlišení 720p vše funguje. Obraz funguje pořád.
Napadá Vás, co s tím?.
Připojeno samozřejmě HDMI kabelem od Arrivy.
Telka je Sony KDL 40V5500 (ta má 1080i i 1080p umět).
Díky za radu.
Jarda
losos (2977)|29.4.2011 23:38
Pokusil jsem se vyrobit setting na novém typu Arivy 200 HD, otestujte, jak se to podařilo...
je o pár příspěvků výše... jeho název je : Setting A200-37sat-V208B4p, datum 30/4/2011

Setting s V2.08B4patch je vyroben JEN pro nový typ Ariv 200 HD, ve kterých již nefunguje jedničkový firmware ! Do staršího typu Ariv jej nedoporučuji nahrávat - ale nezkoušel jsem to.
Na 19,2°E přidány i programy paketu Austriasat (jsou na konci seznamu).
Zdá se, že setting funguje v těchto nových Arivách bezvadně !!! :D :D

Program STV1 HD v něm chybí, přidejte si jej sami...

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=342497&postcount=786

Známý mi zapůjčil k testování tento nový typ Arivy 200 HD, ve kterém nefungují jedničková firmware !
Výsledky krátkého testování jsem popsal v "Jak na to..." (je to hned na začátku, asi čtvrtá stať), doporučuji to přečíst..., je to zajímavé.
losos (2977)|30.4.2011 16:10
Přidejte si STV1 HD, který bude vysílat jen během mistrovství světa v ledním hokeji :
12109 H 27500

V právě aktualizovaném settingu s V1.07B1patch (30/04/2011 - 17:00 hod) již je přidán + další změny u různých družic.
Pytkin (7947)|30.4.2011 22:14
ani to netreba ladit .. je to miesto NOVY HD ..
jaudak (176)|1.5.2011 08:47
[quote=losos;342908]Pokusil jsem se vyrobit setting na novém typu Arivy 200 HD, otestujte, jak se to podařilo...
je o pár příspěvků výše... jeho název je : Setting A200-37sat-V208B4p, datum 30/4/2011

Setting s V2.08B4patch je vyroben JEN pro nový typ Ariv 200 HD, ve kterých již nefunguje jedničkový firmware ! Do staršího typu Ariv jej nedoporučuji nahrávat - ale nezkoušel jsem to.
Na 19,2°E přidány i programy paketu Austriasat (jsou na konci seznamu).
Zdá se, že setting funguje v těchto nových Arivách bezvadně !!! :D :D

Program STV1 HD v něm chybí, přidejte si jej sami...

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=342497&postcount=786

Známý mi zapůjčil k testování tento nový typ Arivy 200 HD, ve kterém nefungují jedničková firmware !
Výsledky krátkého testování jsem popsal v "Jak na to..." (je to hned na začátku, asi čtvrtá stať), doporučuji to přečíst..., je to zajímavé.[/quote]

Ahoj, jak rozeznám starý typ ARIVY od nového typu ?
losos (2977)|1.5.2011 13:11
Ano, správná odpověď na tuto otázku pochopitelně zajímala i mne. Celou Arivu i obal jsem prohlédl a srovnával s tím starším typem. Bohužel jsem nenašel žádný rozdíl - snad jen ve výrobním čísle.

Pravděpodobně jediná zaručená možnost, jak to zjistit, je tato :
nahrát do Arivy přes "Allcode + bootloader" nějaký setting vytvořený v jedičkovém firmware (třeba ten ode mne s V1.07B1p) a pokud se na obrazovce objeví "no signál", a nepůjde to změnit, tak je to ten nový typ.
Alespoň já jsem jiný způsob neobjevil.
Je však možné, že někde - např. na polských fórech - na to bude i jiná odpověď - např. by někdo mohl znát, od kterého výrobního čísla jsou dodávány již jen nové typy.

Ta Ariva, kterou jsem měl možnost testovat, měla na nálepce s čárovým kódem tohle : S1A64279SA
Jestli to je výrobní číslo, nevím.

Je docela možné, že to označení nového typu Ariv značí to "S1", nebo "S1A" (jako série 1, či 1A), mé starší Arivy (koupené začátkem roku 2011) mají na začátku "S01...".
A nejstarší typ, který mám, začíná "S9A0..." (koupený v roce 2009 na podzim)

Bylo by dobré, kdybyste sem napsali začáteční čísla a písmena, jaké máte na nálepkách s čárovým kódem i vy... - třeba bychom porovnáním něco vydedukovali...(napište sem hlavně ti, co zaručeně máte už ten nový typ)
dkdkdk (65)|1.5.2011 13:52
A není snazší mrknout se prostě do MENU na to, jaký je nahraný firmware od výrobce? Nový typ = dvojková řada.
ZdenekMi (36)|1.5.2011 13:55
Zdar: moje Ariva koupená v listopadu 2010 má S0F.. Původně v ní byl 1.07B1Patche. Teď používám 2.08B4 a funguje s ním OK.
losos (2977)|1.5.2011 13:59
[quote=dkdkdk;343125]A není snazší mrknout se prostě do MENU na to, jaký je nahraný firmware od výrobce? Nový typ = dvojková řada.[/quote]

Tvoje otázka je velmi naivní. Nikdo nemůže vědět, kdo do Arivy ten firmware nahrál ! Chápeš ?
I do mé nejstarší Arivy mohu kdykoliv nahrát V2.08B4 - přesto se tím z ní nový typ nestane ! :D
jaudak (176)|1.5.2011 14:26
Jak poznat nový typ jsem chtěl vědět, protož budu kupovat další ARIVU a šlo mi o to, jestli budu schopen ať už podle sériového čísla, nebo podle něčeho jiného v obchodě poznat o který typ jde. Nerad bych koupil starý typ.
losos (2977)|1.5.2011 14:43
Já chápu, proč to chceš vědět. Je to důležitá informace.
Třeba nám kudma611 pomůže na polských fórech něco o tom zjistit...děkujeme předem. ;)
rudlus (539)|2.5.2011 08:58
stara a nova sa lisia len tym ze napis ariva je na jednej na hornom kryte a na novej je spredu na dvierkach...
losos (2977)|2.5.2011 12:17
[quote=rudlus;343257]stara a nova sa lisia len tym ze napis ariva je na jednej na hornom kryte a na novej je spredu na dvierkach...[/quote]

Tento rozdíl je jen mezi nejstaršími (2009) a novějšími (2010), ale ty nejnovější typy jsou od těch z r. 2010 k nerozeznání. Věř mi, pečlivě jsem všechny prohlédl. Nemohl jsem se ale podívat dovnitř.
losos (2977)|3.5.2011 13:38
Přidejte si do settingu :

Na satelitu Thor 6 (1°W) odstartovala další slovenská regionální televize, TV Nitrička (FTA) :

Parametry příjmu: Thor 6 (1 stupeň západně), 11919/V, SR 28000, FEC 7/8, SID 4035, V PID 1513, A PID 1719, PCR PID 1513, audio 192 kbps (48 kHz), norma DVB-S, ID Nitricka.tv, rozlišení 720x576.

Více podrobností zde : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A ještě jedna novinka (odstraňte si ze settingu) :

Sport 2 CZE ukončil distribuci na satelitu Amos 2 - podrobnosti na Parabole....
100karel (3)|3.5.2011 16:20
Mám trošku jiný dotaz. Vzhledem k tomu jak se dnes rozhodla Česká televize se chci zeptat jestli dokáže ariva rozlousknout některý z těchto kanálů
http://liveonsat.com/LJ_foot_uefa_CL.php
aby se dal sledovat zápas Barcelona-Real živě na nějakém HD kanálu. Nemám možnost to nyní zkoušet a doma budu dost pozdě, abych hledal náplně a info. Je tu někdo kdo by se na to mohl podívat?
Díky
losos (2977)|3.5.2011 16:51
Dle toho linku asi nic..., ale zkus TRT HD na 42°E, nebo Araby na 16°E, kdoví, co tam bude....
greba (5)|3.5.2011 20:45
Dobrý den,chci se zeptat jestli Ariva 200HD(V1.07b1patch) umí posílat zápisy přes net.děkuji Greba