Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

rjana (14)|3.5.2011 21:01
[quote=100karel;343533]Mám trošku jiný dotaz. Vzhledem k tomu jak se dnes rozhodla Česká televize se chci zeptat jestli dokáže ariva rozlousknout některý z těchto kanálů
http://liveonsat.com/LJ_foot_uefa_CL.php
aby se dal sledovat zápas Barcelona-Real živě na nějakém HD kanálu. Nemám možnost to nyní zkoušet a doma budu dost pozdě, abych hledal náplně a info. Je tu někdo kdo by se na to mohl podívat?
Díky[/quote]

Zapni si STV2 a dívej se naživo.
Zdravím přátele fotbalu
losos (2977)|4.5.2011 18:34
Přečtěte si :

Rozhovor (chat) s Jaromírem Glisníkem - Skylink :
http://www.satcentrum.com/clanky/4498/on-line-na-satcentrum-jaromir-glisnik-skylink/
J.sto (53)|4.5.2011 19:00
[quote=losos;335575]Setting pro Arivu 200 HD pro 37 družic s firmware V1.07B1patch aktualizován 18.3.2011 v 15:00 hod. - (Celkem 2.483 TV programů + 85 rádií) - na 23,5°E přidán český Fashion TV (č. 66) a přidány a ubrány různé programy na různých družicích).[/quote]


V Arivě jsem začátečník, předtím jsem používal GI. Arivu jsem zakoupil s kartou CS Link a s ofi FW a původním settingem to nebylo problém spustit. Když jsem nainstaloval V1.07B1patch+setting, vše se zdálo OK (FW + setting nainstalovány), ale žádný kanál nenaskočil - bez signálu. Nepodařilo se mi to rozchodit. Natáhl jsem zpět ofi FW + setting a běží to. Poraďte.
losos (2977)|4.5.2011 19:21
Pravděpodobně jsi při nahrávání mého settingu postupoval chybně ! Kde a jak, to nevím, nic jsi o tom neuvedl...
Použij návod z přiloženého textu "settingy", nebo se ozvi na Skype, podebatujeme o tom...
Určitě to spolu zprovozníme ke tvé spokojenosti !

Nejnovější setting pro 37 družic s firmware V1.07B1patch (pro starý typ Ariv) a V2.08B4patch (JEN pro nový typ Ariv) ze dne 30/4/2011 + "Jak na to u Arivy..." + "settingy" je na str. 53. zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=342497&postcount=786
J.sto (53)|4.5.2011 20:03
[quote=losos;343819]Pravděpodobně jsi při nahrávání mého settingu postupoval chybně ! Kde a jak, to nevím, nic jsi o tom neuvedl...
Použij návod z přiloženého textu "settingy", nebo se ozvi na Skype, podebatujeme o tom...
Určitě to spolu zprovozníme ke tvé spokojenosti !

Nejnovější setting pro 37 družic s firmware V1.07B1patch (pro starý typ Ariv) a V2.08B4patch (JEN pro nový typ Ariv) ze dne 30/4/2011 + "Jak na to u Arivy..." + "settingy" je na str. 53. zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=342497&postcount=786[/quote]

Zkusil jsem nahrát V2.08B4patch (mám Arivu týden). Zdá se, že je vše v pořádku (až na to, že na některých kanálech v CS Linku mi nejde zvuk-myslím, že to asi není u mne...celý svět zvuk má). Díky za pomoc.

Tak ten zvuk je přeci jen na mém přijímači. Po přepnutí zvuk sice nenaběhne, stačí ale stačí zmáčknout tlačítko hlasitosti (přidat nebo ubrat) a zvuk naběhne...????? Závada??
milasa (8)|5.5.2011 06:27
prosím o informaci, nahrál jsem do arivi kterou jsem včera koupil, ten nová patch 2verze, a nejdemi posloucht HobyTV na helesatu píše mi zakodovano nevíte co by to mohlo být, ostatní programy s dolarem na téže družici také nejdou.
kudma611 (702)|5.5.2011 07:24
Pozri či máš zapnuté emu v menu-systém-systém tv-dole červený puntik editovat,alebo upraviť-ak nie cez 7799 aktivovať.No a potom treba prepnúť na niektorý program bulsatu a počkať-aby sa naćítali key,lebo sa menili.Ak nepôjde skúsiť na inom programe z ich ponuky počkať na načítanie.Niektoré už nejdu ako hd-čkové ani jeden už nejde.Na diema,alebo animal planet to skus.
milasa (8)|5.5.2011 07:35
červený puntík mám v systému a když na něj ťuknu tak se mi objeví kódy a různé kódovací algoritmy. jinak jak dlouho mám čekat na spárování těch programů čekal jsem včera minutu. a asi to bylo málo. jinak na thortu mi jdou asi dva dolarové programy. jinde na ostatních družicích mi také nejdou.
juurosik (117)|5.5.2011 07:40
[quote=J.sto;343829]Zkusil jsem nahrát V2.08B4patch (mám Arivu týden). Zdá se, že je vše v pořádku (až na to, že na některých kanálech v CS Linku mi nejde zvuk-myslím, že to asi není u mne...celý svět zvuk má). Díky za pomoc.

Tak ten zvuk je přeci jen na mém přijímači. Po přepnutí zvuk sice nenaběhne, stačí ale stačí zmáčknout tlačítko hlasitosti (přidat nebo ubrat) a zvuk naběhne...????? Závada??[/quote]
J.sto,

u programov, kde Ti blbne zvuk skús prestaviť na danom programe nastavenie zvuku - stlač zelené tlačítko a nastav iné ako normálne
kudma611 (702)|5.5.2011 08:00
milasa minúta by mala stačiť-treba vyskúšať iný program.Nikdy som nerozmýšľal,alebo nezapätal som si na ktorom-proste par-krát som prepol a naskočilo.A aké ti nejdú-také čo si myslíš,že by mali ísť?Tie čo sú už vo fw ako bulsat,orf a austriasat,tnt -tie sa meniť nedajú a na ostatné treba key(občas canal+nl),alebo dcw a bis.Ak má zase niekto v settingu už vložené key-potom stačí nahrať len seeback.Alebo ak sa nechce vkladať ručne tak pri vypnutom emu použiť pc program vplug_server a cez cccam spojiť z pc-net k tomu netreba.
milasa (8)|5.5.2011 08:03
vyzkouším to odpoledne teď jsem v práci ozvu se až budu ladit zatím dík
kudma611 (702)|5.5.2011 08:12
Nie že sa predreš v práci pri pc.Nie srandujem.Daj vedieť ako si pochodil-nech sa darí.
Len tak mimochodom-ja osobne programy v emu nepozerám-naladím-odskúšam a tým to končí.Krátkodobá zábava.A aspoň motor občas preženiem.
milasa (8)|5.5.2011 10:32
já to mám také na odskoušení jestli si ho mám někde objednat v češtině. hobyTV
rudlus (539)|6.5.2011 11:11
inak pri nahrani or.fw 2,11b7 zo stranok mi idu na 23,5 vsetky nemecke ktore su inak zakodovane...zaujimave...
milasa (8)|6.5.2011 13:17
nechodí mi to stále. chodí Vám někomu ten patch od lososa V2.08B4patch na helasatu bulgarsat arivu mám dva dny.
kudma611 (702)|6.5.2011 14:55
No losos má setting z 30.4 2011 a 2.5.2011 sa menili key na bulsat.Treba na nejakom programe z ponuky(39E) chvíľu počkať-aby sa načítali.A v menu-system-system tv-aby dole bol červený puntik edit.Zapnutie a vypnutie emu v tom istom pod menu cez 7799.A emm musia byť na zapnuté(všetky 4 položky),aby zápisi prešli.
milasa (8)|6.5.2011 18:21
už to jde děkuji mnohokrát bylo to těmi zapnutými řádky.
kudma611 (702)|6.5.2011 20:53
Hlavná vec,že si spojazdnil k svojej spokojnosti tento lososov super setting.
kudma611 (702)|7.5.2011 19:54
Pre majiteľov arív 200 umiestnim tu fw 2.11B9p s mojím settingom 6FAV.Čistý fw patch nemám,lebo to omylom,alebo schválne-to neviem na pl. fóre umiestnil jeden betatestér vo svojom settingu.Je to iba pre tých čo radi testuju,lebo fw nebol zvarejnený.Mal som tam otázku na tom pl. fóre či bude patch pre fw 2.11B7,alebo až v nasledujúcom fw.A dnes mi jeden poliak poslal ss,že v tom settingu je tento nový patch.Nahrať cez allcode+bootloader-bez továrka.Je to dump z mojej arivy 200 takže teoreticky FAV-názvy by mali ostať-ak nie premenujte podľa foto.
stefos (57)|8.5.2011 10:20
[quote=kudma611;344369]Pre majiteľov arív 200 umiestnim tu fw 2.11B9p s mojím settingom 6FAV.Čistý fw patch nemám,lebo to omylom,alebo schválne-to neviem na pl. fóre umiestnil jeden betatestér vo svojom settingu.Je to iba pre tých čo radi testuju,lebo fw nebol zvarejnený.Mal som tam otázku na tom pl. fóre či bude patch pre fw 2.11B7,alebo až v nasledujúcom fw.A dnes mi jeden poliak poslal ss,že v tom settingu je tento nový patch.Nahrať cez allcode+bootloader-bez továrka.Je to dump z mojej arivy 200 takže teoreticky FAV-názvy by mali ostať-ak nie premenujte podľa foto.[/quote]

Konecne jsme se toho patche dockali..Prvni markantni rozdil je ze nemusi byt vypnuta v TV system cerevena tecka a pritom to sdili,,,Takze muzes koukat na nektere kanaly pres emu i sdilet aniz by jsi musel zasahovat do Tv systemu...Plus pokud nekdo ma kartu a pritom sdili ve stejnem kodovacim systemu tak to uz bezi taky bez problemu to znamena ze se to nehada jako driv... Settings jsem si natahnul vlastni protoze jsme zvykli na poradi kanalu jak jsem ho upravil
kudma611 (702)|8.5.2011 11:42
Keby bol čistý patch-nebol by som tam pchal-ani ten môj.Ale na rýchlo som nechcel nechať poľský setting.A mal som úmysel tam dať lososov posledný-robený na novom type arivy na fw 2.08B4P-ale zvuk blbol my.Stále na niektorých programoch-hoci bol zvuk na ovladači naplno tak trebalo ťuk do hlasitosti a až tak nabehol-príčinu neviem.
Zdieľa v cccame super-newcamd som neskúšal-iba chvíľu z pc programom sbcl-testoval som canal+nl-tiež ok.
V editácii key je úplne prerobené.Ostali tam len základný funkčný provideri.Preto i kd ide.Žltým tl. sa dá prepnúť na štandartné-ale potom už ani orf nešlo-a cesta späť nie je-len seeback z originálu.
Na bulsat treba key 06 dopísať a ide.Aj v pridávaní providera sú zmeny.ani som si veľa nezapamätal,ale viem,že sa tam zadáva add key-ca type,provider a key type -8 a 16bitový,modules a pod. rsa ecm-.......
V aktualizacii cez usb položka keydb.
A v cccam-e požky na homeshare už zase nie sú.Vyzerá to,že to čo spôsobovalo problémy v emu-tak to prečistili a na share nechali ako to bolo vo fw 1.07B1p-bez homeshare.
EPG konečne ide super.
losos (2977)|8.5.2011 14:32
U programů, kde se nerozběhne zvuk, stiskněte zelené tlačítko a změňte úroveň hlasitosti - tím se to uloží do paměti a potom to již funguje OK.
kudma611 (702)|8.5.2011 17:07
Ja som práveže skúšal pridať a po návrate si to nezapamätalo-zase bolo ticho-aj 5x za sebou som pridal a prepol-návrat a nič-ale zeleným som to neskúšal.Skôr by ma zaujímalo čo to spôsobuje.Či rozdiel v arivách-stará a nová,alebo čo?
Potom som už to neskúmal,lebo som chcel tento fw umiestniť-aby sme ho potestovali.Na settingu momentálne na rýchlo my nezaležalo až tak-to môže urobiť každý kedy chce cez userdb.Svoj,alebo od niekoho.Každý ma iný vkus a nároky.Ja na settingi som nejako neprikladal dôraz-lebo najčastejšie som používal od lososa.Na lepší setting som zatiaľ nenatrafil a preto ja osobne rád používam lososove settingi.Občas som už ani nestíhal aktualizovať-pri jeho tempe zmien ktoré postrehol a doplnil.
stefos (57)|8.5.2011 20:31
V nove verzi dobre pracuje EPG a taky sdileni pres oba dva protkoly jak cccam tak i newcamd Ale jak uz jsem psal da se pouzivat u stejneho kodovaciho systemu i karta i sdileni z ceho jsem mel radost ale ke smule bylo ze funkce Dekoduj pomoci:::::: z Ctecky karet je nepouzitelne (nefunkcni)alespon u me To znamena ze kanaly ktere sdilis a mas je i na karte tak stejne je dekoduje od servera s kterym to sdilis a ne z tvoji karty
Scorpion7 (200)|8.5.2011 22:00
[quote=ace960;342170]Scorpion7: (trochu mi to trvá lebo nam vážejšie ochorela mladšia dcérka tak máme behačky)

Moja Ariva behá u rodičov OK. Skúšal som x-krát vypínať/zapínať do standby aj hlavným vypínačom, prepínanie kanálov, aj na druhú družicu, skákanie do/z menu, nahrávanie manuálne aj načasované. Problém som ani raz nezreprodukoval. Nechal som ho aj niekoľko hodín zapnutý či signál nevypadne. Nechal som ho aj niekoľko hodín vypnutý ale problém sa po zapnutí neobjavil.

Homecast od rodičov zase bežal u mňa doma OK (podobné testy aj trvanie, iba nahrávanie nie lebo ten prijímač nema nahrávanie).

Odkedy som potom zase doniesol Arivu domov tak zatiaľ šlape OK.

Zakývanie jednotlivých LNB častí monobloku potvrdilo, že sú nasmerové na správne družice.[/quote]


Ahoj.Ten stb stale v pohode šlape?/bol som dlhšie mimo SK/Je to pre mna zahada.Až sa to znovu objavi tak budeš vediet určite že je problem v Sat.prijimači.
losos (2977)|9.5.2011 04:42
Setting pro Arivu 200 HD pro 37 družic s firmware V1.07B1patch aktualizován 9.5.2011 v 01:00 hod. - (Celkem 2.543 TV programů + 85 rádií).

Nejnověji aktualizované texty "Jak na to..." a "settingy" naleznete na str. 59.
stefos (57)|9.5.2011 05:48
Na nove verzi me ta synchronizace zvuk s obrazem nejak moc nesedi!!!!Vsiml si jeste nekdo toho??Nebo to je jenom u me
losos (2977)|9.5.2011 06:04
Aspoň kdybys uvedl, na kterém programu !
Já na to teď koukám již několik hodin a ničeho jsem si nevšiml... - zkus ten setting ode mne...

Později jsem u Nova HD uviděl, že u Dolby ta synchronizace trochu nesedí...

Nahrávky programů pořízené ve V1.07B1patch firmware V2.11B9patch vidí, ale s délkou nula a tudíž je nepřehraje...
stefos (57)|9.5.2011 06:57
[quote=losos;344596]Aspoň kdybys uvedl, na kterém programu !
Já na to teď koukám již několik hodin a ničeho jsem si nevšiml... - zkus ten setting ode mne...[/quote]

No to ja kdybych si pamatoval vsiml jsem sei toho vcera a potom jsem to hned prepnul na hokej Ted jsem to trosku prepinal ty kanaly ale nic jsem si nevsiml nevim jestli vcera jsem se na to nejak moc neuprel a mozna ze se me to zdalo Budu to ale pozorovat Diky za nabidku tvojeho settingu ale ja se svojim problem nemam Samozrejme ho ale vyzkouset muzu
Josef44 (19)|9.5.2011 09:37
[quote=losos;344593]Setting pro Arivu 200 HD pro 37 družic s firmware V1.07B1patch aktualizován 9.5.2011 v 01:00 hod. - (Celkem 2.543 TV programů + 85 rádií).

Setting pro Arivu 200 HD pro 37 družic s firmware V2.11B9patch aktualizován 9.5.2011 v 08:00 hod. - (Celkem 2.616 TV programů + 85 rádií). (Zatím nejsou doplněny všechny BISS keksy).
Funguje kupodivu i na starých Arivách. Další podrobnosti v přiloženém textu settingy.[/quote]

Potřeboval bych Setting pro Arivu 100e s firmware V2.11B9patch děkuji za pomoc
ace960 (394)|9.5.2011 09:54
[quote=Scorpion7;344552]Ahoj.Ten stb stale v pohode šlape?/bol som dlhšie mimo SK/Je to pre mna zahada.Až sa to znovu objavi tak budeš vediet určite že je problem v Sat.prijimači.[/quote]

Nazdar. Pozerám, že posledne som ho doma rozbehal po testoch 26.4. Niekoľko dní určite fungoval OK. Pochvaľoval som si ako šlape a zrazu po prepnutí na iný kanál (na tej istej družici) zase nešiel. Výskyt problému sa odvtedy zvyšuje. Najprv stačilo prepnúť na iný kanál, potom bolo potrebné prepnúť na nekódovaný kanál, potom na niečo z inej družice, potom bolo už potrebné vypnutie cez diaľkový ovládač a včera už prvý krát nenahralo 2 časovo nastavené veci a rozbehať to bolo nutné cez vypnutie a zapnutie zadným vypínačom a aj to na druhý pokus kedy som aj kartu vytiahol a vložil. Trochu som aj hľadal výskyt tohoto problému a našiel som, že niekomu na toto pomohlo pritlačiť tuner ku základnej doske (uvolniť vonkajšie matice tunera a pritlačiť cez vetracie otvory aby nebolo nutné otvárať prijímač). Mne toto nepomohlo.

Chcem počkať na nejaké vačšie okno bez nahrávania a skúsiť to vyreklamovať. Len keď ten výskyt je taký nepravidelný tak či sa to predajcovi prejaví... A pred reklamáciou nahodím oficiálny FW, len ešte dumám či posledný jednotkový alebo dvojkový.
scoop12 (1)|9.5.2011 12:48
[quote=stefos;344595]Na nove verzi me ta synchronizace zvuk s obrazem nejak moc nesedi!!!!Vsiml si jeste nekdo toho??Nebo to je jenom u me[/quote]

mne tiez zvuk nesedi nahral som setting od kudma611 aj od lososa s rovnakym vysledkom. takze som nahodil spat fw 2.08b4p a zvuk ok. netusi niekto kde moze byt chyba? alebo ako postupujete pri nahravani fw
drto (341)|9.5.2011 12:51
tento isty problem som spozoroval na stb satelita2000HD s najnovsim fw. a kedze su to s arivou takmer totozne stroje myslim ze chyba bude v fw :)
brkulin (33)|9.5.2011 14:44
Tak mi to nedalo a po příchodu domů jsem nahrál FW 2.11B9p a to následujícím způsobem:
- Vzal jsem setting od Losose z předcházející stránky
- v Ariva editoru vymazal všechny stanice, zrušil osrdíčkování satelitů a
následně vše uložil jako default i user (tím jsem dostal jakžtakž "čistý" FW
- nahrál do Arivy známým postupem (bez čištění), dal factory, vypnul, zapnul
a ze svého settingu v2.08B4p nahrál nejdříve default.db a potom teprve user.db. Všechno ostatní
nastavil od nuly.
A světe div se, vše funguje, včetně synchronního zvuku u zvukové stopy dolby DD!!!!

Vyzkoušejte a podělte se se zkušenostmi.
brkulin (33)|9.5.2011 19:09
Tak po čase se zvuk opět rozjel. Nejvíc je to znát na obou Eurosportech. Tam se zvuk opožďuje cca o vteřinu.
Podle sesbíraných zkušeností to ale každému dělá na jiných programech. Asi to bude fakt tím softem a žádný "čištění" ani nahrávání přes kabel nepomůže.
losos (2977)|9.5.2011 19:18
[quote=Josef44;344626]Potřeboval bych Setting pro Arivu 100e s firmware V2.11B9patch děkuji za pomoc[/quote]

Rád bych pomohl, ale tohle ovládá asi jen kudma611...
Třeba ti pomůže on, já ten export neumím, protože to nemohu vyzkoušet, nemám A100...
kudma611 (702)|9.5.2011 19:51
Setting nie je problém exportovať-ale problém je že fw V2.11B9patch na arivu 100 skadiaľ zobrať.
Pican76 (5)|9.5.2011 21:23
Zdravím,předplácím si u skylinku balíček kombi.Myslím,že to už zde bylo řešené,ale těch stránek je tu spousta.Můj dotaz směřuje k programu Penthouse HD,který mám zakodovaný(tím myslím po půlnoci).Druhý dotaz,zajímalo by mě co je nového v novém firmware,opravdu je lepší EPG?
kudma611 (702)|9.5.2011 21:29
Áno EPG je -OK.
duzu (43)|10.5.2011 09:59
[quote=ace960;344628]Nazdar. Pozerám, že posledne som ho doma rozbehal po testoch 26.4. Niekoľko dní určite fungoval OK. Pochvaľoval som si ako šlape a zrazu po prepnutí na iný kanál (na tej istej družici) zase nešiel. Výskyt problému sa odvtedy zvyšuje. Najprv stačilo prepnúť na iný kanál, potom bolo potrebné prepnúť na nekódovaný kanál, potom na niečo z inej družice, potom bolo už potrebné vypnutie cez diaľkový ovládač a včera už prvý krát nenahralo 2 časovo nastavené veci a rozbehať to bolo nutné cez vypnutie a zapnutie zadným vypínačom a aj to na druhý pokus kedy som aj kartu vytiahol a vložil. Trochu som aj hľadal výskyt tohoto problému a našiel som, že niekomu na toto pomohlo pritlačiť tuner ku základnej doske (uvolniť vonkajšie matice tunera a pritlačiť cez vetracie otvory aby nebolo nutné otvárať prijímač). Mne toto nepomohlo.

Chcem počkať na nejaké vačšie okno bez nahrávania a skúsiť to vyreklamovať. Len keď ten výskyt je taký nepravidelný tak či sa to predajcovi prejaví... A pred reklamáciou nahodím oficiálny FW, len ešte dumám či posledný jednotkový alebo dvojkový.[/quote]

z reklamáciou som mal tiež problém,tuner u neho chvíľu išiel viac sa nebaví,preto som ho otvoril ,blomba sa dá nahriať a stiahnúť,otvoriť prijímač 5 skrutiek,tuner je nasunutý na konektore,po uvolnení skrutiek na F-konektore ide vybrať, ja som prehrial teplovydušnou pájkou všetke spoje,ale po 3 mes znova nešiel, studený spoj je istotne na konektore zaoxidovane,treba viackrát vybrať a zasunúť,zatial zas tuner ide asi 2 mes
Petr5555 (19)|10.5.2011 18:35
citace: Zdravím,předplácím si u skylinku balíček kombi.Myslím,že to už zde bylo řešené,ale těch stránek je tu spousta.Můj dotaz směřuje k programu Penthouse HD,který mám zakodovaný(tím myslím po půlnoci).


Po změnách které provedl Skylink jde v současné době Penthouse HD opravdu jen v CW modulu-ve čtečce už ne.V nastavení věkového omezení-MR se musí nastavit: no MR nebo 18+.
Nahrávky které jsem pořídil asi do začátku dubna jdou volně přehrát i bez karty.Nové nahrávky jsou zakodované a bez předplacené karty vložené v CW modulu je jen černá obrazovka.
Pokud máš kartu ICE,stačí modul CW,není třeba Irdeto.


-SW 2.08B4p , v TV systém mám ty čtyři položky na vyp.a HD nabídka jede čtvrtý týden navíc.(karta musí být pouze ve čtečce!)
Pican76 (5)|10.5.2011 21:07
Díky za odpovědi,zapomněl jsem napsat,že mám ICE kartu.Tento program pro mě není důležitý,ale jen jsem chtěl vědět proč to nefrčí.
ace960 (394)|10.5.2011 21:47
Scorpion7: Včera moja Ariva zdochla spôsobom, že nič z 23.5E nešlo (zakódováno), kým námatkovo prepnutý kanál z 19.2E vždy išiel. Nepomohlo nič, čo doteraz pomáhalo (čiže ani vypnutie zadným vypínačom + vybratie karty).

duzu: Ďakujem za informácie aj keď ohľadne reklamácie nie práve pozitívne. Uvidím ako Ariva pôjde ďalej. Mám ju približne pol roka takže ešte je čas. Vŕtať sa v tom nebudem, aspoň kým je to v záruke aj keď by to mohlo pomôcť. Zas nebol za 5 € tak to nebudem dočasne sám látať.

Po včerajšom stave nemožnosti pustiť čokoľvek z 23.5E som chcel nahodiť oficiálny FW 1.06B7 + natiahnuť iba userdb z 1.07B1p čo bežím teraz. Ak by to nešlo tak som plánoval nahodiť oficiálny FW 2.11B7 + natiahnuť iba userdb z lososa 2.11B9p. To všetko som mal v pláne urobiť cez USB. Po porade z lososom, už predtým mi to odporúčal (pekne ďakujem pán losos) som Arivu "prefúkol" cez sériový kábel. Nahral som zatiaľ FW 1.07B1p (losos + moje lokálne zmeny, čo som bežal doteraz). Posledujem ako to pôjde. Inak pred tým dnešným flashom tá potvorka nabehla OK ale už som to chcel prehrať cez sériový kábel, či to pomôže. Ak to zblbne tak potestujem oficiálny 2.11B7 + userdb z lososa 2.11B9p. Ak to aj tam zblbne tak ešte skúsim lososa 2.11B9p alebo čo bude akurát novšie (všetky flashe budem robiť cez sériový kábel). Ak nepomôže ani to tak už pôjde do reklamácie.

Ešte by som rád uviedol, že odporúčaný software Ariva Upgrade 551, ktorý je tu na fóre [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Súbory samotného software som porovnal binárne.
losos (2977)|10.5.2011 22:28
Do textu "settingy" na str. 59. jsem doplnil další nové poznatky s používáním settingu s V2.11B9patch. Mrkněte se na to - je to u popisu settingu.
martybx (10)|11.5.2011 12:44
[quote=brkulin;344679]Tak mi to nedalo a po příchodu domů jsem nahrál FW 2.11B9p a to následujícím způsobem:
- Vzal jsem setting od Losose z předcházející stránky
- v Ariva editoru vymazal všechny stanice, zrušil osrdíčkování satelitů a
následně vše uložil jako default i user (tím jsem dostal jakžtakž "čistý" FW
- nahrál do Arivy známým postupem (bez čištění), dal factory, vypnul, zapnul
a ze svého settingu v2.08B4p nahrál nejdříve default.db a potom teprve user.db. Všechno ostatní
nastavil od nuly.
A světe div se, vše funguje, včetně synchronního zvuku u zvukové stopy dolby DD!!!!

Vyzkoušejte a podělte se se zkušenostmi.[/quote]

Zdravim vsechny..
I ja se podelim svym prvnim prispevkem zde na foru o zkusenosti.
Sdilim si to pomoci Dreamboxu 500S (gemini4.7/ccam+newcs) po rodine do ariv 200 pomoci newcamd.
Doted jsem jel na FW 2.08B4p a tam mi dost vadilo skoro nefunkcni EPG.

Po prechodu na FW 2.11B9p je EPG podstatne lepsi, avsak mi zase chybi jina vec. Po stisknuti tlacitka EXIT se na 2.08 objevi Zkousim se pripojit, cekejte prosim, tzn ze kdyz se zaseklo pripojeni, tak pomoci exitu se mi vse rozjelo. Zatimco ted na 2.11 je nutny restart arivy :-(
Cilize jsem ted na vazkach jaky FW nechat (To kousani v newcamd se deje cca jednou denne ).
Nevite zda to neni ted v 2.11 nekde jinde? (pod jinym tlacitkem, ci kombinaci tlacitek?)


PS: Kdyz jsem zkousel sdilet pomoci CCAMu, tak se nektere arivy co minutu zasekavaly tak na 15 sekund, takze jsem musel zustat na newcamd. (nevi nekdo kde mam hledat chybu?) Delalo to samy i na 2.08 a myslel sem ze se to na 2.11 vylepsi.
Diky predem za rady, tipy.
Hezky den vsem.
kudma611 (702)|11.5.2011 17:55
Daj si oscam.A cez cccam ide ok-hoci po krátkom vyskúšaní ani newcamd nerobil problémy na fw 2.11B9p.Ale cez cccam som nemal problém ani na 2.08B4p.Na 1.07B1p ide super cccam-a na tom novom zatiaľ bezchybne.Ako chceš-ale oscam by som určite skúsil a v ňom nastaviť cccam 2.1.4.
martybx (10)|11.5.2011 21:57
kudma: v cem je oscam lepsi (vyhodnejsi) oproti newcs? dik
kudma611 (702)|11.5.2011 22:42
Na to neviem odpovedať-keďže ja som začal na oscame a nič iné som ani nechcel-ani neskúšal,lebo po správnom skonfigurovaní my dm ako server spoľahlivo komunikoval z arivou a všetko som riešil cez dm a v arive cez cccam-hoci som mal newcamd share do dm.Teraz som mal cez zápas Nemecko-Švédksko cez newcamd a žiadne problémy na fw 2.11B9p.Na ab fóre píšu,že im cez newcamd nechce pripojiť a podobne.Nemám problém ani pri jednom protokole.Takže v čom je lepší oscam neviem-ale dobre sa my z nim pracuje-a všetky zmeny krásne za behu cez webové rozhranie(cez webif).
Minestra (14)|12.5.2011 13:12
[quote=kudma611;345141]Na ab fóre píšu,že im cez newcamd nechce pripojiť a podobne....[/quote]Joe6pack píše: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] .
Ta věc se asi týká ne local ale opakovaného external sh@re s více caid. Protože máš Kudmo vypnuté SZ, chci Tě nějak přemluvit k tomu co forum dělá forem. Jinak vše dobré.
lub54 (32)|12.5.2011 14:27
potvrzuji že s fw A200-V211B9p při sdílení nejde pár programů co normálně fungují jinak se zdá dobrej.....