Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

milius1 (20)|8.6.2011 21:52
kudma611:
Ak to máš na priamo bez routra daj ip na serveri 192.168.001.001.V klentovi zmeníš v url na pripojenie na server 192.168.1.1.A mac adresy sa menia pri odpojenom lan kábli.Ak by to nešlo-na serveri vyskúšaj fw 2.08B4p

Kudma,tieto nastavenia co som sem dal som daval dla postupu lososa,pre istotu som som dal pred tym tovarko,natiahol userdb,samozrejme odpojil lan na oboch a mac adresy uz pri nastavovani boli rozdielne a ano,je to pripojenie eriv mimo routra,napriamo. Vidis tam ty osobne teoreticky nejaku chybu?.Nemozem teraz testovat,arivy su moc daleko od mojich paprciek:-)
Ale toto ja na tom zaujimave,mozno to suvis nema,len vystrizok z clanku:
CAID nového systému I....o je 0666. "Ďáblovo" číslo vedle stanice Disney Channel také používají dokumentární stanice DoQ a Spektrum, která byla vůbec prvním program s tímto novým systémem podmíněného přístupu.
TIETO 3 STANICE V SHARE FUNGOVALI+PRIMA HD!!!
kudma611 (702)|8.6.2011 21:57
A karta je irdeto?
milius1 (20)|8.6.2011 22:00
kudma611:Starec ty ma necitas v celom vlakne,gitalka. Uz si domotany tusim jak ja,to chce flasku:-)
kudma611 (702)|8.6.2011 22:04
Ta ja pamätám-keď 4 dni nastavuješ.Čítam i zabudnem-staroba skleróza-a tak ďalej.U mňa je to tak-sluchaš-alebo ti dám pokoj a priestor iným.
milius1 (20)|8.6.2011 22:11
Tak tu uz pomoze len vyskusat ako ty pises,dat ta 2.08B9P na server,alebo skusit tam dat 1-tkovy patch fw,alebo vypit z dotycnim flasku konaku a v stave nalady mu vnutit nazor ake dobre je mat aj tretiu kartu v domacnosti:-)
kudma611 (702)|8.6.2011 22:22
Ne- stačí jednu-dobrý server(napr. dm500s) a nie je problém.
SlavoF (834)|8.6.2011 22:33
už mi to fakt nedá aby som sem nepostol jednu poznámku: to je fakt tolko ludí čo má tento satbox ?, iné tu nevidím len debaty okolo Ariva 200
už sa bojím aj otvoriť sekciu DVB-S , aby na mna nevyskočila Ariva 200 :eek:
milius1 (20)|8.6.2011 22:36
[quote=kudma611;350451]Ne- stačí jednu-dobrý server(napr. dm500s) a nie je problém.[/quote]

Do toho ho nenatlacim,preda len skusim moznost nizsieho fw na serveri,alebo pripadne skusit vsetky kombinacie,pripadne ist aj do jednotkoveho fw,ale tam mi asi nebude sediet uz moja vytvorena userdb,ci?
kudma611 (702)|8.6.2011 22:50
SlavoF-veď si v téme o arive.O čom sa tu asi tak budeme baviť.A prečo je toľko majiteľov arív? -lebo je zlá?-lebo sú ľudia chudobný?-nevedia čo kupujú?-má dobrú podporu?
Je to každého vec pre aké stb sa rozhodne-a ja osobne na arivu nedopustím.pre nás obyčajných-nemajetných-super stb.Komu sa to nepáči-zbytoćne tu zarypuje-aj tak neuspeje-nič sa tým nezmení-akurát tak vzťahy medzi uživateľmi.A že si tu navzájom pomáhame-šak peneži za to nebereme-komu už to môže prekážať.Tebe-pitomcovi a jarinovi?Ale je to váš názor-a nikto vám ho neberie-sloboda slova-pokiaľ je to v rámci slušnosti a toleráncie-aby sme sa tu necítili ako na pokeci 16 roćných týnedžerov.
losos (2977)|9.6.2011 15:58
Pro fanoušky Arivy - pamatujte, co napsal Buchar007 (do "Jak na to..." jsem to již doplnil) :

Buchar007 napsal : Je nutné u ARIV dodržet formát MAC adres začínající nejlépe číslem 00:02: a další znaky vždy unikátní ...
bagr3210 (379)|9.6.2011 18:39
[quote=kudma611;349806]Tu nejde o návod-ale o chybu-nie kôli mne-ja to mám v malíčku-ale kôli iným.Keď je problém-tak je nárek-vtedy sa rozpisujete.Ale až je chvíľa času treba trochu rozpísať-čo?-prečo?-ako?-lebo a tak.
Ak niekto hamblivý si prečíta tvoj problém-bude sa snažiť tomu vyvarovať.Ale ty si ani poriadne nenapísal-čo si urobil,že sa ariva zasekla-toto je dôležité-čo nerobiť aby nesnastalo-to a to.Je to môj názor-neber to osobne.[/quote]

Plně s Tebou souhlasím! Byl jsem mimo,proto "odepisuji" až ted..
Ale,dohromady jsem neudelal nic,co by Arivu dostalo na lopatky. Jen jsem z ní vytahl DUMP a přes Ariva Editor si upravil na PC dle svýho programy..Pak jsem ten upraveny "programy_editor.abs" přes USB vložil do Arivy a po restartu už nenaběhla.. To jsem už ale popsal,co se mi stalo,že to už nenaběhlo.

Spátky jsem ji sprovoznil(díky pomoci a spolupúráce lososovi),přes kabel USB<>RS 232 a odtuď staženému FW 2.11B9P.Po pár pokusů naběhla jako kdyby ani neměla před tým problém..
losos (2977)|9.6.2011 22:04
Ano, křížený kabel RS-232 + program Ariva Upgrade 551 jsou zlaté věci - teď nám k nim přibyl ještě i Orton Key Editor 1.4. :D
milius1 (20)|9.6.2011 22:06
[quote=losos;350561]Pro fanoušky Arivy - pamatujte, co napsal Buchar007 (do "Jak na to..." jsem to již doplnil) :

Buchar007 napsal : Je nutné u ARIV dodržet formát MAC adres začínající nejlépe číslem 0002 a další znaky vždy unikátní ...[/quote]

Ja uz som asi precital snad vsetko,aj dvakrat dokolecka:-),lososko,ja ti tie arivy na rozbehanie sharingu asi donesiem,aj s lahvicku pro formu:-)
losos (2977)|9.6.2011 22:31
milius1 - a co ti brání ? ;)
milius1 (20)|9.6.2011 22:42
Losos cas,cas je moj triedny nepriatel.
Moje najblizsie tri dny vyzeraju asi takto:
10.6. 09:00-17:00..............Montujem,externa fy
presun 35 km
18:30-06:30..............Pracujem v svojej praci
11.6. 07:00.......................berem 2 arivy na nastavenie tej problematickej zdielacky domov
presun 45 km
09:00.......................spim,aj to mi treba pred sichtou
14:00.......................vstavam,coffe,musim to nastavit,lebo ma ..........
presun 45 km
18:30-06:30..............Pracujem v svojej praci
12.6. 07:00.......................vraciam kamosovi arivy,snad uz s fungujucim zdielanim(zatial len zelanie)
Kam by som vlozil navstevu s arivami u teba nemam tusaka,aj ked najradsej by som sa ti majstre nieco naucil,ale ako citas,cas je naozja moj nepriatel.
losos (2977)|10.6.2011 01:15
Setting pro Arivu 200 HD pro 41 družic s firmware V2.11B9patch aktualizován 16.6.2011 v 18:00 hod. - (Celkem 2.713 TV programů + 89 rádií). Provedeny různé úpravy, nejvíce u 39°E.
kudma611 (702)|10.6.2011 14:27
Urobil som 8Fav skupiny na perfektný setting od lososa-za čo mu ďakujem.

Príspevok nad mojím 41 družic s firmware V2.11B9patch.

Ak by bol záujem-umiestnim aj tu-pre neregistrovaních na abf.Setting je ten istý-ja som len vytvoril Fav v SetEdit-uložil-otvoril v ariva editore a zase uložil-nahral do arivy-zmenil bootlogo(viď foto) a editoval fav-lebo z editora sa názvy nezachovali-urobil DumpFile.abs-v pc premenoval-zabalil-a umiestnil na abf.Pridal som tam aj tento vyexportovaný setting do čistého fw patch pre Arivu 100 2.13B5p.
losos urobil 99.99% práce a ja možno 0.01%-takže aj takto to berte-neprivlastňujem si ho-zásluha patrí lososovi.
...............................................................................................................................................................................
Dnes som tento setting vyexportoval aj do čistého fw na arivu 200 2.13B5p v ariva editore-nahral do arivy-pridal key.db-urobil DumpFile.abs-v pc premenoval.Je na tom istom odkaze.Radioback a ariva logo neślo pridať-vypísovalo niečo z binom-ale možnosti neboli-cez rs232 som neskúšal.
8Fav.jpg Žabka.jpg
losos (2977)|10.6.2011 19:16
Jsem rád, že se ti líbí...klidně si jej upravuj, jak je libo... ;)
kudma611 (702)|10.6.2011 20:19
Aj ja som rád-ja viem,že ty zase to máš radšej bez fav-a ja som už zvyknutý.Ale som rád,že už konečne môžem používať tvoj setting.
bagr3210 (379)|11.6.2011 12:34
kudma611: Vybornej setings,dekuji,sice jsem si ho jeste upravil,ale dekuji,samozrejme ze lososovi teeez!!!!

Kluci,zrejme jsem slepej,ale lze upravit jen "BOOTLOGO"?
kudma611 (702)|11.6.2011 15:12
[quote=bagr3210;350948]

Kluci,zrejme jsem slepej,ale lze upravit jen "BOOTLOGO"?[/quote]
Ako -jen.Čo by si chcel upraviť?
Nov?kov?24 (23)|11.6.2011 16:42
[quote=kudma611;349947]Od fw 2.11b7 takáto možnosť v menu čítačky je-a vrátiť sa na 1.07B1p cez usb sa dá.Urob si dump z 1.07B1p-nahráš požadovaný fw-nastavíš a cez allcode+bootloader nahraješ naspäť dump z fw 1.07B1p a kukáš.[/quote]

Ahojte,

vím že tato odpověď směřovala k trochu jinému dotazu ale dost se hodí i pro můj problém.
Mám od Losose V2.11B9* a mám IRDETO ICE od Skylinku v integrované čtečce.. Všechno jde jak má. Jenže se mi zpožďuje zvuk proti obrazu. Je to různé, na některých SD programech to ani není poznat. Na některých HD jo. Někdy je posunut i záznam na flešce. Tvrdé vypnutí někdy pomůže a někdy ne.
Pročetla jsem všechny možné fóra. Doporučuje se přejít na 1.07B1*.
To také zkusím. Ovšem dost by se mi šikl polopatický návod na to, jak do tohoto FW přenést moje nastavení FW od Losose. Měnila jsem si FAV a uspořádání.....
Dokážu nahrát na flešku dump, ale co z něj a jakým nasátím mám dát do toho jedničkového FW.
Jo, a co tím downgradem přijdu?
Doufám, že mně tímto dotazem neukamenujete. Jsem křehká holčina. Že se orientuju v tomto problému je na metál..CO?
kudma611 (702)|11.6.2011 16:52
Musíš na novo.Setting-alebo nastavenia sa nedajú preniesť z fw dvojkového do jedničkového.
Stiahni si fw už aj zo settingom od lososa a fav skupiny si musíš odznova porobiť a poukladať poradie podľa seba.Tu je lososov setting vo fw 1.07B1p https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=348967&postcount=1013
Alebo vyskúšaj najnovší fw 2.13B5p.Tam ti pôjde preniesť setting-ale najlepšie exportom v ariva editore.Ak nevieś ako-urob DumpFile.abs a umiestni ho tu na fóre-ja ti ho vyexportujem a tieź potom umiestnim sem.
Ešte niečo -pri umiestňovaní dumpu na nejaké fórum ak náhodou zdieľaš mimo domácnosti-treba línie vymazať-aby to niekto nezneuźil.
milius1 (20)|11.6.2011 17:08
Zdielanie ariva200-ariva 200 "napriamo" FUNKCNE,za podmienok:
1.Server fw-2.11.B9p
2.Klient fw-2.08B4p
3.Lan kabel pouzity priamy,aj krizeny,v oboch pripadoch share OK
4.Na server ariva *mu ZAP,funkcne
5.Na klient ariva *mu VYP,pri ZAP share nefunkcne
6.Na server ariva potrebne mat zapnute hodiny v standby rezime

Su to len moje nastavenia,testovane na tychto fw,u kazdeho ineho fw neviem zarucit bezproblemovost share.
Pri prepinani ci v stave servera arivy ON,alebo STANDBY v jednosekundovych intervaloch,pri prepinani na HD programy oneskorenie cca 2 sekundy.
Testovane na karte CSLink 0D0F
Tymto dakujem vsetkym ktori mali strpenie so mnou a pomohli mi akymkolvek sposobom,dotycni vedia,lets go ariva :poklona:
Server-nastavenie.jpg Server-editacia.jpg Klient-nastavenie.jpg Klient-editacia.jpg
kudma611 (702)|11.6.2011 17:12
Vo fw 2.08B4p musí byť emu vypnuté ináč zdieľanie nepôjde-stará známa prekážka.Preto si na klientovi musel vypnúť emu,lebo si použil tento fw pre klienta.
milius1 (20)|11.6.2011 17:18
Jasne kudma,viem o tomto jave,len som to napisal pre ostatnych testerov,aby to pripadne pomohlo
Nov?kov?24 (23)|11.6.2011 18:26
[quote=kudma611;350988]Musíš na novo.Setting-alebo nastavenia sa nedajú preniesť z fw dvojkového do jedničkového.
Stiahni si fw už aj zo settingom od lososa a fav skupiny si musíš odznova porobiť a poukladať poradie podľa seba.Tu je lososov setting vo fw 1.07B1p https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=348967&postcount=1013
Alebo vyskúšaj najnovší fw 2.13B5p.Tam ti pôjde preniesť setting-ale najlepšie exportom v ariva editore.Ak nevieś ako-urob DumpFile.abs a umiestni ho tu na fóre-ja ti ho vyexportujem a tieź potom umiestnim sem.
Ešte niečo -pri umiestňovaní dumpu na nejaké fórum ak náhodou zdieľaš mimo domácnosti-treba línie vymazať-aby to niekto nezneuźil.[/quote]

SMAZANO
kudma611 (702)|11.6.2011 18:44
Ja Dump Factory osobne nikdy som nerobil-alebo takto nezalohoval.Stále len DumFile.abs.Dúfam že máš arivu 200-keď používaš lososov setting.Stiahni a napíš-že to máš a ja ho vymažem.A nesleduj detailne ústa pri dabingu-lebo si vsugieruješ opozdenie stále.
Néé-len srandujem.
Nov?kov?24 (23)|11.6.2011 19:24
Haha, málem jsem to zbaštila..
Ten výstup na flešku se defaultně jmenuje DumpFile_factory. Mám Arivu200. Mohla jsem ho přejmenovat na DumpFile.abs.
kudma611 (702)|11.6.2011 19:28
Nejde o premenovanie na Dump.File.abs,ale zálohu robiť -že druh aktualizacie vyberieś dump-pod tým sa automaticky do kolonky súbor z aktualizáciou zobrazí DumpFile.abs dáš start a za 10s záloha je hotová.Viď foto v polštine.
Môžeš zmazať odkaz na tvoj dump.
Vytvorenie zálohy.jpg
Nov?kov?24 (23)|11.6.2011 19:31
[quote=kudma611;351013]Nejde o premenovanie na Dump.File.abs,ale zálohu robiť -že druh aktualizacie vyberieś dump-pod tým sa automaticky do kolonky súbor z aktualizáciou zobrazí DumpFile.abs dáš start a za 10s záloha je hotová.[/quote]
jj, jenže já tam mam: Dump_Factory_Db
a pak se soubor jmenuje DumpFile_factory.abs
Myslím že oba mluvíme o tomtéž, akorát se to jinak jmenuje......
Jdu nasosnout ten upravenej setings od tebe.....

Jo tak pozor, mám to tam.......ojoj jsem blbá. Taxem to uložila dle tebe, radši. Ale myslím že i ten factory pojede. Při blbnutí s nahráním FW jsem to tak dělala.....
Budu ti asi muset poslat to, co jsi napsal. Napsalo to BIN nesouhlasí, Takže raději ještě jednou a omlouvám se.
kudma611 (702)|11.6.2011 19:39
Nevadí-že to vypisuje bin nesúhlasí.Nový fw patch má zmeny v emu a zdieľaní.Treba dať na áno a fw sa ti nahrá.
Bin.jpg
Nov?kov?24 (23)|11.6.2011 19:40
smazano
kudma611 (702)|11.6.2011 19:50
Pokus číslo dva.Tvoj dump vyexportovaný do čistého fw 2.13.B5p.Vyskočené okno bin nesúhlasí odklikni na áno bez strachu-fw sa nahrá.Tvoj dump a odkaz vyžšie môžeš editovaním vymazať.
Nov?kov?24 (23)|11.6.2011 20:06
[quote=kudma611;351017]Pokus číslo dva.Tvoj dump vyexportovaný do čistého fw 2.13.B5p.Vyskočené okno bin nesúhlasí odklikni na áno bez strachu-fw sa nahrá.Tvoj dump a odkaz vyžšie môžeš editovaním vymazať.
Vidím že je tu kámoš zdec-snáď vysvestlí čo vlastne je ten dump factory.Záloha z defaultu?-alebo niečo také?[/quote]

První pokus proběhl úspěšně. Akorát mi nejede ČT HD. Ani v jednom settingu a ani v tom mém. Na kterej to fachčilo do doby laborace se settingy.
Ovšem posun zvuku stále patrný. Udělala jsem upgrade FW i v TV. Zajímavé je, že zvuk je posunutý pouze pokud jede jen z TV přes HDMI kabel.
Pokud jede z TV Audio výstupu do recieveru, pak je OK. Jde o nějakou nepravost v TV. /napřed jsem myslela, že mám Audio výstup z Arivy napřímo do recieveru, ale je to univerzálně rovnou z tý telky. Měnila jsem i HDMI kabel. Nic nepomáhá. /SAMSUNG LE37B551/. Možná dám FS v TV.
zdec (116)|11.6.2011 21:01
[quote=kudma611;351013]Nejde o premenovanie na Dump.File.abs,ale zálohu robiť -že druh aktualizacie vyberieś dump-pod tým sa automaticky do kolonky súbor z aktualizáciou zobrazí DumpFile.abs dáš start .....[/quote]
Jen pro info: ve FW 2.13B5 akce Dump_Factory_Db vytvoří soubor DumpFile_factory.abs úplně stejného obsahu, jako Dump, nezkoumal jsem, od kdy je to takto zmršené.
Ve starších FW akce Dump_Factory_Db vytvořila soubor o velikosti 262 016 Byte s default hodnotama.

Tento soubor o velikosti 262016 (pokud jsou v něm uložené nastavení v ArivaEditoru jako default) se dá použít jako jedna z nejjednošších možností přenosu settingu mezi A100 a 200, možná i do A120/200Combo. Nahrává se přes USB volbou defaultdb a následným výběrem názvu.

A protože nyní Dump_Factory_Db nefunguje, jak má, musí se soubor defaultdb.abs vytvořit jinak, např z Dumpu v scindeuru vypreparovat defaultdb.bin, přejmenovat na cokoliv.abs (abs je povinná přípona). Nebo v hex editoru vybrat z dumpu jen oblast od 0x2E0000 do 0X31FF7F.

Kdyby to bylo takto vytvářené, pak by stačilo, aby si kdokoliv s A100 nebo 200 nahrál defaultdb.abs, případně key.db a allshares.dat a nastavit síť. Nemám to ale vyzkoušené směrem z A200 do A100, jen z A100(dump z fóra) do A200. A protože jsem ještě neviděl dump z A120COMBO nebo A200Combo, tak ani tohle nemám vyzkoušené.
Případné testery upozorňuju na možnost zablokování a případnou nutnost nahrání zálohy přes RS232. Takže to raději nikdo nezkoušejte.
kudma611 (702)|11.6.2011 21:15
Ďakujem za vyčerpavajúcu odpoveď.Aj mňa to zmiatlo to factory(iné ako pred tým)-nikdy som to síce nepoužíval.Nepociťoval som potrebu-a mal som svoje zaužívane postupy-alebo zvyky.Pokiaľ to šlo-stačilo maincode a bol pokoj.Teraz som zase si zvykol na export.
Keď už vidím hex už je to mimo mňa-amám z toho chaos ešte viac.Do takých odbornosti som dutý jak vŕba.Jedine hex používam na zmenu welcome na úvodnej obrazovke displeja arivy.
Už som sa bál zdec-že nezareaguješ.Ešte raz dík.
bagr3210 (379)|12.6.2011 09:09
[quote=kudma611;350981]Ako -jen.Čo by si chcel upraviť?[/quote]

Jen uvodni obrazek a "uvitani"..
zdec (116)|12.6.2011 10:30
google, hledat slova Ariva bootlogo uprava
Ani nevím, jak jsem na ta zvláštní slova přišel, ale první výsledek vyhledávače ukazuje jednu z možností.
Nebo z jiného dumpu (nejen Ariváckého)
kudma611 (702)|12.6.2011 11:27
Ariva Boot logo
Mintajovi sa páčilo logo od alonza(ako v video tutor)-akurát chcel len ariva-bez 200.Ja som potom-lebo alonzo asi nečítal fórum-upravil alonzovo logo v after effect a prekryl 200 z stb ariva.
Mintaj:Dziękuje, logo zostało wybrane i pewnie pojawi się w kolejnym patch.Ale nakoniec vybrali iné to čo dávajú teraz dvbxtreme.
Potom vyrobili ešte jeden program.Ariva logo.V Logogo.rar je aj program patcher ako vo videonávode,Ariva logo a jedno logo.LogoViewer sa dá staihnuť-treba vygogliť.Je toho viacej.
Nov?kov?24 (23)|12.6.2011 12:42
[quote=Nov?kov?24;351019]První pokus proběhl úspěšně. Akorát mi nejede ČT HD. Ani v jednom settingu a ani v tom mém. Na kterej to fachčilo do doby laborace se settingy.
Ovšem posun zvuku stále patrný. Udělala jsem upgrade FW i v TV. Zajímavé je, že zvuk je posunutý pouze pokud jede jen z TV přes HDMI kabel.
Pokud jede z TV Audio výstupu do recieveru, pak je OK. Jde o nějakou nepravost v TV. /napřed jsem myslela, že mám Audio výstup z Arivy napřímo do recieveru, ale je to univerzálně rovnou z tý telky. Měnila jsem i HDMI kabel. Nic nepomáhá. /SAMSUNG LE37B551/. Možná dám FS v TV.[/quote]

Ještě prosím o očekování ČT HD. Jede vám to dnes? Včera večer okolo 22,00 silné výpadky a teď transponder 11973 V nejede....Vše ostatní jo.
Shodou okolností jsem manipulovala s těmi dumpfile, ale umím číst Lososovo poznámky.....Takže jsem snad neudělala chybu při settinzích./myslím fact def, vypnutí, nahrání atd/
EMI (71)|12.6.2011 12:54
Omlouvám se že logo pro mne není tak důležité ale řešil jsem upgrade 551 a vložení FW 2.11B9p kabelem/seriový port do Arivy. I přes konzultaci s Lososem se mi nepodařil tento Upgrade zprovoznit, vždy se dostanu po hlášku "Pleas reset target, zapnu, objeví se Done ale současně Click Back to again. Opakuji ale nerozjede se ani po snížení rychlosti přenosu. U známého jsme to ana mé Arivě dělali, v pohodě. Seriovým portem běžně aktualizuji Openboxi, taky pohoda. Tak v čem to je? Chtěl jsem to proto jelikož mi tento FW nešel korektně, sekal se , zvuk mimo a pomale načital HD programy. Když jsem nepochodil s kabelem šel jsem na to znovu s fleškou ale!!!
Flasch jsem smazal, znovu naformátoval jelikož na ní zůstávalo jakési "nečitelné smetí", dal jsem továrko a nahrál jako dřív damp od Lososa a zdá se, že jde v pohodě. To píšu proto hlavně že to tzv. smetí nám zůstává možná ne v Arivě ale na flešce. Pokud dokáže někdo poradit s Upgrade 511 tak sem s tím. Budu ještě zkoušet jiný PC. Převodník USB nepoužívám. Dík. EMI
kudma611 (702)|12.6.2011 12:55
Čt Hd ide.Čo si za pohlavie?Raz písěš v ženskom rode-raz v mužskom-alebo sa vydávaš za dievča-aby sme boli ohľaduplnejší?Alebo len preklep?Ale je to jedno-ja rád takto rozoberám somariny-z nudy.

EMI-ja stále ak treba my cez rs232 používam Upgrader551 a idem dokonca cez prevodník na usb-nemál som nikdy problém.Pokusy opakovať.Meniť fw-eri,meniť upgraderi-je ich viacero aj na stránke fergusona- http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/ariva-200/ArivaUpgrade.zip/ -je ich viacej aj na plfl- http://plff.wodzislaw.org.pl/full/index.php?&direction=0&order=mod&directory=Ferguson%20Ariva%20200/Narz%EAdzia%20Ariva200 na inom pc a pod.Skontrolovať nastavenie portu v správcovi zariadenia.

Upgrade cez rs232 -
rod.jpg
Nov?kov?24 (23)|12.6.2011 16:56
[quote=kudma611;351117]Čt Hd ide.Čo si za pohlavie?Raz písěš v ženskom rode-raz v mužskom-alebo sa vydávaš za dievča-aby sme boli ohľaduplnejší?Alebo len preklep?Ale je to jedno-ja rád takto rozoberám somariny-z nudy.

EMI-ja stále ak treba my cez rs232 používam Upgrader551 a idem dokonca cez prevodník na usb-nemál som nikdy problém.Pokusy opakovať.Meniť fw-eri,meniť upgraderi-je ich viacero aj na stránke fergusona- http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/ariva-200/ArivaUpgrade.zip/ -je ich viacej aj na plfl- http://plff.wodzislaw.org.pl/full/index.php?&direction=0&order=mod&directory=Ferguson%20Ariva%20200/Narz%EAdzia%20Ariva200 na inom pc a pod.Skontrolovať nastavenie portu v správcovi zariadenia.

Upgrade cez rs232 - YouTube - ‪Upgrade cez RS232‬‏[/quote]

Šlo o překlep. Takže se to stalo po těch našich včerejších pokusech. ČT HD nejde ani náhodou.
Nahodím sem znovu ten DumpFile abys mi mohl zkontrolovat, jestli nemám nějak pohnutou antenu?
Vyházím z předpokladu, že to u tebe pojede.
Děkuju
sportmania (8)|12.6.2011 16:58
[quote=EMI;351116]Omlouvám se že logo pro mne není tak důležité ale řešil jsem upgrade 551 a vložení FW 2.11B9p kabelem/seriový port do Arivy. I přes konzultaci s Lososem se mi nepodařil tento Upgrade zprovoznit, vždy se dostanu po hlášku "Pleas reset target, zapnu, objeví se Done ale současně Click Back to again. Opakuji ale nerozjede se ani po snížení rychlosti přenosu. U známého jsme to ana mé Arivě dělali, v pohodě. Seriovým portem běžně aktualizuji Openboxi, taky pohoda. Tak v čem to je? Chtěl jsem to proto jelikož mi tento FW nešel korektně, sekal se , zvuk mimo a pomale načital HD programy. Když jsem nepochodil s kabelem šel jsem na to znovu s fleškou ale!!!
Flasch jsem smazal, znovu naformátoval jelikož na ní zůstávalo jakési "nečitelné smetí", dal jsem továrko a nahrál jako dřív damp od Lososa a zdá se, že jde v pohodě. To píšu proto hlavně že to tzv. smetí nám zůstává možná ne v Arivě ale na flešce. Pokud dokáže někdo poradit s Upgrade 511 tak sem s tím. Budu ještě zkoušet jiný PC. Převodník USB nepoužívám. Dík. EMI[/quote]

EMI -asi to tím nebude ,ale měl jsem taky ten problém,(málo četl) pomohlo mi až vypnout PC i ARIVU a napřed propojit RS 232 pak až zapnout PC a podle postupu ve vhodném okamžíku zapnout Arivu,po trochu delší době se to chytlo a FW nahrálo.
bagr3210 (379)|12.6.2011 17:42
[quote=kudma611;351088].LogoViewer sa dá staihnuť-treba vygogliť.Je toho viacej.[/quote]

Nevim,co presne myslis "viacej"..
Jinak,LogoViewer jsem nasel,snad nekomu pomuze..

A samozrejme dekuji za navod!!!
kudma611 (702)|12.6.2011 17:44
Nov�kov�24 mne na tom dumpe CT HD ide.
..................................................................
bagr3210-Viacej možnosti ako dostať logo do arivy.Tým programom priamo do fw,ale fw a logo musia byť v jednom adresári,alebo cez rs232 programom Upgrade Tool Linbox-alebo od niekoho z fw(dumpu)vytiahnuť Ariva200(úvodné logo a radioback(logo pri prehrávaní sat. rádii).
V LogoViewer prevedieme foto do m1v-v patcheri do m2v a UpgradeTool Linboxom-cez rs232,alebo ariva logom priamo do fw-ktorý si môžme ešte v pacheri skontrolovať.
Nov?kov?24 (23)|12.6.2011 18:55
[quote=kudma611;351163]Nov�kov�24 mne na tom dumpe CT HD ide.
..................................................................
bagr3210-Viacej možnosti ako dostať logo do arivy.Tým programom priamo do fw,ale fw a logo musia byť v jednom adresári,alebo cez rs232 programom Upgrade Tool Linbox-alebo od niekoho z fw(dumpu)vytiahnuť Ariva200(úvodné logo a radioback(logo pri prehrávaní sat. rádii).
V LogoViewer prevedieme foto do m1v-v patcheri do m2v a UpgradeTool Linboxom-cez rs232,alebo ariva logom priamo do fw-ktorý si môžme ešte v pacheri skontrolovať.[/quote]


VYŘEŠENO, bouřkou pohnutá parabola, starej vzal vodováhu a milimetřík rozhodl. Fakt nechápu.
Děkuji za podporu a děkuji za strávený čas.....
kudma611 (702)|12.6.2011 19:02
No z vodováhou som ešte parabolu nenastavoval-ak tak konzolu pri ukotvovaní,ale je fajn že problém vyriešený.Nech sa darí.

--------------------------------------------------------------------
Zajtra idem na týždňovku-tak sa tu majte dobre-bez nejakých ASH.
bagr3210 (379)|13.6.2011 07:52
[quote=kudma611;351163]Nov�kov�24 mne na tom dumpe CT HD ide.
..................................................................
bagr3210-Viacej možnosti ako dostať logo do arivy.Tým programom priamo do fw,ale fw a logo musia byť v jednom adresári,alebo cez rs232 programom Upgrade Tool Linbox-alebo od niekoho z fw(dumpu)vytiahnuť Ariva200(úvodné logo a radioback(logo pri prehrávaní sat. rádii).
V LogoViewer prevedieme foto do m1v-v patcheri do m2v a UpgradeTool Linboxom-cez rs232,alebo ariva logom priamo do fw-ktorý si môžme ešte v pacheri skontrolovať.[/quote]

Dekuji Ti moc za ochotu!Akorat jeste mala otazecka,je jedno jaky obrazek pouziji?Mam na mysli velikost,rozliseni.