Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

Nov?kov?24 (23)|26.6.2011 08:48
To kudma611.

Ahoj,
prosím, mohl bys mi přenést nastavení z mého dumpu do nového settingu od Losose na new fw V2.14B2patch? Aby jelo VŠE co mam ve FAV?
Mám stále desynchronizovaný obraz zvuk především na HD programech. Podle příspěvku výše, prý nový fw má synchro OK.


Dotaz 2:
Je mi ještě k něčemu daektivovaná Skylink karta CW/nahrazena Irdeto ICE/?
Resp byla by ještě někomu k něčemu?
hdcz (6)|26.6.2011 10:20
Jako škrabka na auto bude dobra...jinak k ničemu.
kudma611 (702)|26.6.2011 10:26
Rada8-predskokan nepoškodí-avšak ja som ho už nedával.Keby si sledoval prílohu pri patchi od fw 2.13B5p vedel by si ,že vyskakuje také okienko bin a treba odsúhlasiť áno,alebo yes koli zmene štruktúry emu od to fw.Takže ak prechádzame vrátane fw 2.11B9p a nižšieho na 2.13B5p a 2.14B2p-naskočí toto okno.Pri prechode z 2.13B5p na 2.14B2p už nie,alebo z toho istého-ako bolo u teba po prvom nahratí skočilo,ale ri opätovnom už nie-preto lebo si nahrával z 2.14B2p na 2.14B2p.

Nov�kov�24-dopijem kávu a exportujem ti tvoj dump do lososovho,ale či tvoj problém to vyrieši neviem.A zo settingu do settingu by som to neodporučal.Radšej do čistého fw a ak využívaš emu potom nahrať key.db,alebo seeback zo settingu(dumpu od niekoho).
Rada8 (84)|26.6.2011 10:34
Kudma, děkuji. Je pravda že setting 2.13B5p jsem přeskočil. Teď mám díky tobě jasno.
kudma611 (702)|26.6.2011 10:56
Pozri obrázok pri fw patch-asi si ho prehliadol.
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=352807&postcount=1173

------------------------------------------------------------------------------------
Nov�kov�24-exportoval som tvoj setting do čistého fw 2.14.B2p.Pribalil som aj key.db.Fw nahraj cez allcode+bootloade a ak chceś aj key.db-tak tam kde je allcode+bootloader dáš asi 2x šípku do ľava.Raz śípka do ľava asi je dump a 2x by malo byť keydb.Ve´d to nájdeś.Súbor key.db avšak musí byť na usb kľuči,alebo disku v hlavnom adresári ako aj fw.žiadne podzložky.
To je pre Nov�kov�24-len skylink programy.Až sa ozve-mažem.
----------------------------------------------------
Stalo sa.
stefos (57)|26.6.2011 12:26
Stala se mi vcera havarie na Ariva200HD nevim presne co se stalo ale Ariva je jako mrtva a vypada to ze je to spis hardwardovy problem nez sowtarovy Tak v kostce ::::Nahral jsem si toto::losos+kudma setting_A200_2.14B2p_8Fav a trosku prohlizel tuto novou verzi Bylo dost pozde a chtelo se mi spat tak jsem si rekl ze tam vratim verzi kterou jsem mel i se svojim settingem a to z toho duvodu aby rano zena s toho nemela gulas spustil jsem natahnuti do Arivy a na cvili jsem usnul asi snad na deset minut nebo vic kdyz jsem ale otevrel oci chtel jsem to povipinat jak Tv tak Arivu vsiml jsem si ze Tv uz byla vypnuta a Ariva na displey tak tak ze svitila Pravdepodobne byl nejaky vypadek proudu Vypnul jsem Arivu ze zadu kolybkou a sel spat....Dneska rano jsem zkousel upgrade pres RS232 ale nic bohuzel Ariva nedava o sobe zadne znamky Displey je cerny nic nesviti..Zajimave ale je ze upgrade probehl uplne normalne Pokud nekoho neco napada tak at napise Jetse se pokusim nejak spojit s kamsem ktery Arivy prodava a pracuje s nima Diky za kazdou radu
kostik654321 (13)|26.6.2011 13:17
Máme tu EMUS pre CanalSat France.Skúsim tam nejako naládovať tieto klúče z najmsatu a uvidíme - http://www.najmsat.com
Nov?kov?24 (23)|26.6.2011 15:16
[quote=kudma611;353563]Pozri obrázok pri fw patch-asi si ho prehliadol.
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=352807&postcount=1173

------------------------------------------------------------------------------------
Nov�kov�24-exportoval som tvoj setting do čistého fw 2.14.B2p.Pribalil som aj key.db.Fw nahraj cez allcode+bootloade a ak chceś aj key.db-tak tam kde je allcode+bootloader dáš asi 2x šípku do ľava.Raz śípka do ľava asi je dump a 2x by malo byť keydb.Ve´d to nájdeś.Súbor key.db avšak musí byť na usb kľuči,alebo disku v hlavnom adresári ako aj fw.žiadne podzložky.
To je pre Nov�kov�24-len skylink programy.Až sa ozve-mažem.[/quote]

můžeš smazat, mám to díky moc
===================================================
tak mi jede vše kromě skylinku.................skylink je zakodován i ve starém dumpu, jdu nahrát čitý fw, factory, nový fw a uvidim
Nov?kov?24 (23)|26.6.2011 15:55
[quote=Nov˜kov˜24;353601]můžeš smazat, mám to díky moc
===================================================
tak mi jede vše kromě skylinku/částečně-jede vše na co mám nárok//.................skylink je zakodován i ve starém dumpu, jdu nahrát čitý fw, factory, nový fw a uvidim[/quote]

kudmo, nechápu co se stalo, ráno jsem udělala dump.
poslala ti ho.
dump jel.
tys to upravil a nejede skylink/resp nejede nic"navíc"/, a nejede ani můj ranní dump.
tj něco jsem ráno udělala špatně.
jakoby se mi moje oktivovaná karta "výměna" deaktivovala. šľo mi všechno HD a i filmy atd. Teď nic.
jo, mám irdeto ICE ve čtečce.....to jen na okraj
poradíš mi?
kudma611 (702)|26.6.2011 17:24
To musia kartári-ja kartu mám v dm-a aj to 0D03.Skús v menu-system-iné-card initial clock zmeniť na 3.6 MHZ.
Nov?kov?24 (23)|26.6.2011 17:39
[quote=kudma611;353621]To musia kartári-ja kartu mám v dm-a aj to 0D03.Skús v menu-system-iné-card initial clock zmeniť na 3.6 MHZ.[/quote]

nepomohlo, jakoby karta začala fungovat tak, jak je zaplacená, ale začalo to tím zásahem.
jakoby si Ariva pamatovala, tu kartu jak jela ve 20ti denní zkušební době a tím přehráním se "oživila" do tohoto stavu......
Pakárna
=================================================================================================
zeptám se blbě!!!
pokud jsem nahrála key.db mám tam i key pro Skylink? resp pro tu "lepší" nabídku?
protože: jak jsem měla kartu výměna tak jsem měla kredit , koupila jsem nějakej "nadstandart" a do půl hodinky to jelo!!! tj fakt tam visely ty klíče pro 20 denní zkoušku, ale FW new tím se to přehrálo.....
kostik654321 (13)|26.6.2011 17:43
Novkov24 - Tiež som mal podobný problém.Skús dať reautorizáciu karty a uvidíš.Mne sa to podarilo na cca 5,6 krát.
kudma611 (702)|26.6.2011 17:44
Nemala si pred-tým zakázané zápisi?Ja neviem ice nemám-len viem,že sú z niektorými problémi a musia ich reautorizovať na skylinku.Pozri zápisi v menu-tools-čitaćka kariet-tam je nejaká položka-ći nejaké zápisi sú.Viac neviem-musí nekto sa ozvať z ice kartou vloženou v čítačke.Moja ariva nemá rada kartu.Odvykla.

A máme tu tlačítko EDIT.
Nov?kov?24 (23)|26.6.2011 18:12
[quote=kostik654321;353629]Novkov24 - Tiež som mal podobný problém.Skús dať reautorizáciu karty a uvidíš.Mne sa to podarilo na cca 5,6 krát.[/quote]

a jakou pauzu mám dělat mezi těmi reautorizacemi?
dík za odpověď
kostik654321 (13)|26.6.2011 18:26
[quote=Nov?kov?24;353636]a jakou pauzu mám dělat mezi těmi reautorizacemi?
dík za odpověď[/quote]

Môžeš dať reautorizáciu aj 3x za sebou a ak ti to nepôjde tak daj reautorizáciu Irdeto karty,aj to mi už pomohlo i ked mám v Arive ICE kartu.Len si to nechaj chvílku na CT1.
Betty5 (40)|26.6.2011 18:28
ahoj kostik co ten canalsat podarilo sa ti ho rozbehnut?
kostik654321 (13)|26.6.2011 19:23
[quote=Betty5;353641]ahoj kostik co ten canalsat podarilo sa ti ho rozbehnut?[/quote]

Zdarec,zatial nie.Asi to nejde.Skúšam to v Arguse,snád sa to podarí.
losos (2977)|26.6.2011 23:12
[quote=Nov˜kov˜24;353627]... koupila jsem nějakej "nadstandart" a do půl hodinky to jelo!!! .....[/quote]

Aby karta fungovala, musíš ZRUŠIT BLOCKER, který zápisy blokuje = nedovoluje, aby na kartu chodily zápisy, což k rozjetí karty je nutné !

Vstup do Menu/Systém/TV systém a všechny 4 poslední řádky s EMM nastav na "Zapnuto"...

Potom nechej kartu ve čtečce, aby se načetly zápisy (nejlépe na ČT1, nebo na některé jiné ČS stanici).
Nějakou dobu to trvá 5-30 minut možná...
Pokud se ani po půlhodině nic nerozběhne, zkus to nechat zapnuté přes noc na ČT1, nebo použij Cryptoworks modul a nechej zápisy na kartu načíst v něm (tak jsem to udělal nakonec i já, programy se mi potom rozběhly asi po deseti minutách).
kudma611 (702)|26.6.2011 23:21
Položky by mali byť na zapnuté.Setting som jej nahrával do čistého fw patch a tam je defaultne na zapnuté-ale to je teoretický pohľad.
zdec (116)|27.6.2011 10:00
Jen info pro zkušené a nebojácné, případnou úpravou se v žádném případě nezlepší obraz.
Jak je známo. od v 2.14B2 je možno sledovat předpověď počasí pro max. 5 zadaných měst a číst zprávy přes RSS. Následující jsem zkoušel na patch verzi, je možné, že v orig FW je to jinak.
Upravené záznamy (z defaultního stavu) se objeví v dumpu, v části data1 (kde jsou také údaje pro newcamd klient, newcamd server, cccam).

Počasí je od adr. 0x2CF000.
S offsetem 0 je počet zadaných měst, s offsetem 2 to samé, tento počet se automaticky mění při doplňování/mazání měst.
S offsetem 4 je první zadané město, po dalších 31 B je druhé atd.

RSS má od adr. 0x2CF0A4 počet zadaných RSS kanálů, tento počet se automaticky mění při doplňování/mazání RSS kanálů
Každý RSS kanál má 2 pole.
1. o délce 40 B, název RSS kanálu o délce max 39 zmaků, 40 je 0x00, první název je od 0x2CF0A8
2. o délce 80 B, URL příslušného RSS kanálu, první URL je od 0x2CF0D0

Toho lze využít při nechuti či nemožnosti vkládat RSS přes DO (některé znaky se těžko hledají, např "="). V případě potřeby doplnit např. 2 RSS kanály lze pro zjednodušení tyto kanály "předvyplnit" přes DO, název n6 a n7, jako URL napsat třeba u6, u7. Tím se automaticky upraví počet zanamenaných RSS kanálů (na adr 0x2CF0A4) a taky se příslušné místa v dumpu doplní nové názvy (n6, n7) a URL (u6, u7).
Pak už jen stáhnout dump, otevřít v hex editoru, na správných místech změnit názvy a URL (třeba pomocí Ctrl-C, Ctrl-V) a do Arivy natáhnout přes USB z takto upraveného dumpu jen data1.
V příloze jsou zvýrazněny pozice počtu záznamů, místo pro název i URL-

Pozor. Při editování v hex editoru je třeba dbát na dodržení struktury celého dumpu, následující část data2 musí začínat na 0x2D0000, celý dump musí mít délku 4194304 B.
Pozn. Po nahrání allshares.dat se upravené RSS i počasí smázly.
Ariva-RSS2.JPG
marco40 (2)|27.6.2011 10:30
Ahoj všetci, má niekto skúsenosti s nefunkčným HDMI? A200 nenabehne a zostane po privítaní "mŕtva".
Ak HDMI kábel odpojím od TV a pripojím Scart, tak A200 nabehne bez problémov. Skúšal som rôzne kombinácie vrátane výmeny HDMI kábla, iný prijímač, no závada je v opisovanej A200. Na fórach sa tento istý problém už opisoval, no nikto z určitosťou nenapísal, čo s tým - okrem servisu. Ďakujem za každú radu
anec (10)|27.6.2011 13:28
[quote=marco40;353728]Ahoj všetci, má niekto skúsenosti s nefunkčným HDMI? A200 nenabehne a zostane po privítaní "mŕtva".
Ak HDMI kábel odpojím od TV a pripojím Scart, tak A200 nabehne bez problémov. Skúšal som rôzne kombinácie vrátane výmeny HDMI kábla, iný prijímač, no závada je v opisovanej A200. Na fórach sa tento istý problém už opisoval, no nikto z určitosťou nenapísal, čo s tým - okrem servisu. Ďakujem za každú radu[/quote]

Měl jsem podobný problém,po zapnutí Arivy chvíli byl obraz a pak se ztratil a černá obrazovka.Tak jsem zkusil kabel HDMI lépe dotlačit do připojení,ale hrálo to jen když jsem jej držel ,pak opět černá obrazovka.Vzal jsem tentýž kabel a přepojil do jiného připojení HDMI(mam 4ks) a ejhle a ted to hraje bez problému.Zkus to a napiš jak jsi dopadl
Scorpion7 (200)|27.6.2011 22:01
[QUOTE=marco40;353728]Ahoj všetci, má niekto skúsenosti s nefunkčným HDMI? A200 nenabehne a zostane po privítaní "mŕtva".
Ak HDMI kábel odpojím od TV a pripojím Scart, tak A200 nabehne bez problémov. Skúšal som rôzne kombinácie vrátane výmeny HDMI kábla, iný prijímač, no závada je v opisovanej A200. Na fórach sa tento istý problém už opisoval, no nikto z určitosťou nenapísal, čo s tým - okrem servisu. Ďakujem za každú radu[/QUOTE

Skus ešte raz HDMI káblom/či už povodný alebo tým druhým/ prepojit Stb+Tv.Ked nastane tento problém opatrne trochu pritlač na Stb kabel HDMI,prípadne skus jemne pohybovať do strán alebo hore a dole.Pokial sa nakopne obraz a všetko ide ako má,pusti kábel a uvidíš či aj potom to funguje,ak áno skus potom jemne tuknut do konektoru,alebo ho trochu pohnuť,či to znovu vypadne.Ak áno,je tam studený spoj,kde je prispájkovaný konektor HDMI k plošnej doske.
To je jedna možnosť.Druhá možnosť je že samotný konektor HDMI na Arive je bud mechanicky vadný,alebo čo sa mi už stalo a tomu nebudeš veriť,boli zoxidované kontakty.Podarilo sa mi to rozchodiť pomocou čistiaceho prostriedku na kontakty,ale nakoniec som samotný konektor pre istotu vymenil,ale za konektor z pozlátenými kontaktmi.Ten povodný pozlatené kontakty nemal.Hold asi kríza.Ideal by pre teba bol ten studený spoj.Aj ked neviem kolko ho používaš,myslím ako dlho,by sa takéto niečo stat nemalo.Pokial si trochu zručný,a Ariva je už po záruke,tak ju otvoríš a spohladu plošných spojov zistíš o ktorý kontak/ty/sa jedná,alebo pomocou meracieho prístroja zistíš čí je spoj okej alebo nie.Alebo potom už len servis./dufam že v nadstaveniach je pri prepojení cez HDMI vsetko ok/.No a ešte pre istotu,ked to nepojde skus takto hýbat aj na Tv.Podla mna to bude ale,ako uvádzaš v Stb.
A čo si myslel tým,že skušal som aj iní prijímač?Stb?A tam to fungovalo?
Scorpion7 (200)|27.6.2011 22:09
[quote=anec;353758]Měl jsem podobný problém,po zapnutí Arivy chvíli byl obraz a pak se ztratil a černá obrazovka.Tak jsem zkusil kabel HDMI lépe dotlačit do připojení,ale hrálo to jen když jsem jej držel ,pak opět černá obrazovka.Vzal jsem tentýž kabel a přepojil do jiného připojení HDMI(mam 4ks) a ejhle a ted to hraje bez problému.Zkus to a napiš jak jsi dopadl[/quote]

V tomto prípade,ako opisuješ bola chyba na strane Tv.4x HDMI ARIVA nemá.
kudma611 (702)|27.6.2011 23:13
Má-ale až po desiatom poldeci.
anec (10)|28.6.2011 00:41
[quote=Scorpion7;353827]V tomto prípade,ako opisuješ bola chyba na strane Tv.4x HDMI ARIVA nemá.[/quote]

Samozřejmě,že jsem měl na mysli 4 HDMI u TV a tam mi to jelo půl roku bez problému v konektoru nad kterým byl vstup doTV USB a ten jsem musel změnit.V Arivě to nebylo,ale ted to funguje
losos (2977)|28.6.2011 05:23
Setting pro Arivu 200 HD pro 44 družic s firmware V2.14B2patch aktualizován 1/7/2011 v 07:00 hod. - (Celkem 2.760 TV programů + 89 rádií). - Poslední úpravy : nově přeladěna družice 26°E a 4°W.
marco40 (2)|28.6.2011 08:45
[quote=marco40;353728]Ahoj všetci, má niekto skúsenosti s nefunkčným HDMI? A200 nenabehne a zostane po privítaní "mŕtva".
Ak HDMI kábel odpojím od TV a pripojím Scart, tak A200 nabehne bez problémov. Skúšal som rôzne kombinácie vrátane výmeny HDMI kábla, iný prijímač, no závada je v opisovanej A200. Na fórach sa tento istý problém už opisoval, no nikto z určitosťou nenapísal, čo s tým - okrem servisu. Ďakujem za každú radu[/quote]


Ahoj všetci, ďakujem za podporu Vás všetkých. Odskúšal som všetko, čo ste mi radili až na otvorenie STB/je v záruke ešte 12 mesiacov/no nič nepomohlo. Takže ho posielam na reklamáciu do Námestova a uvidíme.
manowar (35)|28.6.2011 11:36
Chcem sa opýtať na jednu otázočku, ktorá bude určite pripadať niektorým ako triviálna ale predsa:
Používam Skylink kartu Irdeto Ice s predplatením ich ponuky programov MULTI.
A od kedy nám Prešlo DiGi Tv na nový spôsob kódovania tak som kúpil Skylink Kartu Arivu ku tomu a Emu som prestal riešiť.
Ale nedá mi neopýtať sa či s tým patch settingom dokážete na Sky-Linku pomocou kódov odbokovať nejaké programy.....? Lebo pokiaľ viem Nagra3 je oveľa ťažší oriešok... má 3 x dlhší kód + intervalové menenie kódov cca každých 5 min. Ale predpokladám, že nie, tak o ktoré družice sa potom jedná?
kudma611 (702)|28.6.2011 12:02
manowar (35)|28.6.2011 14:38
Díky Losos a Kudma611...... mám v tom oveľa jasnejšie.......aj tak už dávno uvažujem nad motorom.
MgX (34)|28.6.2011 21:20
Dobrý den, ahoj.

Píšu dotaz do tohoto vlákna - pokud by některý z moderátorů naznal, že je třeba vytvořit vlákno nové - prosím o přesun. Díky.

V neděli jsem nahrával do přijímače Ferguson Ariva 200 nový originální (tedy ne patch) firmware s označením A200_20110620_V2.14B2. V mašině byl taktéž originální fw, ale v již starší verzi V1.06B7 (ne patch).

    Postupoval jsem následovně.
    - Do vypnuté Arivy vložena fleška (na ní JEN soubory Arivy)
    - Po zapnutí a načtení flešky vstup do MENU, kde provedena předvolba pro zálohu settings
    - Factory Reset
    - Vypnutí Arivy
    - Zapnutí a vstup do MENU s předvolbou nahrání nového FW („allcode + bootloader“). Zde se objevuje hláška o chybějícím .bin souboru. Dle rad na internetu jsem ji ignoroval a zvolil, že přesto chci FW nahrát. Operace se zdařila. Stroj se samovolně restartoval.
    - Factory Reset
    - Vypnutí Arivy
    - Zapnutí a pokus o nahrání settings ze zálohy postupně po jednotlivých krocích (userdb,data1…). Nezdařilo se, vteřinová hláška se nedala přečíst, ale opět něco o .bin. Následně jsem tedy zkusil nahrát settings celý přes „allcode+bootloader“. Objevuje se hláška o chybějícím .bin. Ignoruji ji a nahrávám. Operace se zdařila (zde si nepamatuji, zda nastal samovolný restart, či nikoliv). Přístroj naskočil.
    -Vypnutí stroje na asi minutu

Zapnutí a kontrola funkčnosti. Vše funguje SNAD dobře, bohužel následně zjišťuji, že v MENU chybějí nové položky, které tam s novým FW mají být (třeba v sekci hry rss čtečka, nebo internetová rádia). Kontroluji verzi FW v přístroji a zjišťuji, že zřejmě všechny hodnoty jsou spíše původní, dokonce i označení FW – tudíž STARÁ verze.
Protože jsem nebyl spokojen se stavem, rozhodl jsem se JEN přehrát ZNOVU FW za nový, výše uvedený a nastavení, naladění přístroje provést ručně.

    Následoval postup:
    -Factory Reset
    -Vypnutí Arivy
    -Následné zapnutí a nahrání nového FW z MENU přístroje, opět prostřednictvím flešky
    -Factory Reset
    -Vypnutí Arivy na minutu

Zapnutí přístroje a ověření funkcionality včetně Infolistu v MENU přístroje. Zde je vidět nové hodnoty, i verze FW je správná

Zde nastává problém. Při vložené kartě Skylink s kódováním CW (tedy původní karta) do interní čtečky stroje nenaskakují opakovaně programy (většinou) ČT2, Prima, Markíza (naskočí až po opakovaném přepnutí Fergusona). Zatím jsem si toho všiml u těchto. Další volné jsem neladil, mám nahozenu hlavně nabídku Skylink, kterou kontroluji. Při nefunkčnosti programu se objeví po čase hláška – KÓDOVÁNO. Používám toroidní parabolu, kdy na vstupy tohoto přijímače jde signál ze třech družic. Momentálně laděna jen jedna (Astra pro Skylink).

Prosím o rady co provést, aby funkčnost přístroje byla bezproblémová a také – jakým způsobem vše udělat. Starší FW nemám, bohužel, k dispozici. Pro úplnost dodám, že v přístroji byl vždy jen původní nahraný originální FW, změnu jsem provedl až nyní, a to opět za originální. Vyzkoušel jsem opakovaně i reaktivaci karty na webu Skylinku, přičemž stroj jel a byl přepnut na ČT1 … beze změny. Taktéž jsem kartu vložil do originálního CW modulu - beze změn.

    Dotazy:
    - pomůže downgrade FW? Kde vzít korektní starší FW ke stažení?
    - pomůže výměna karty za ICE kartu?
    - pomůže nahrání nového FW ovšem v tzv. patch verzi?


Předem děkuji za cenné rady, informace a váš čas, aneb klidně mně vynadejte, že jsem někde udělal chybu, ale poraďte jak z toho ven :-)


S pozdravem

MgX
jarino1978 (8045)|28.6.2011 21:29
@MgX : pošli Lososovi PM, ten ti určite poradí. Ten je na Arivu odborník. Poprípade to rieš s ním cez Skype.

PS : Na mánií už ťa to nebaví ? :)
MgX (34)|28.6.2011 21:36
jarino1978 ahoj, díky za info-zkusím obtěžovat :-)

baví, baví, ale nevím, zda zrovna toto by se tam dořešilo, resp. dořešilo dostatečně rychle :-)
brkulin (33)|28.6.2011 21:38
@MgX : Zkus firmware nahrát přes kabel RS 232. Přechod z tak starého softu na nejnovější nemusí přes USB proběhnout zcela korektně. Nahráním přes kabel nemusíš provádět žádná "čištění" a instalace je čistá hned napoprvé (odzkoušeno!).
jarino1978 (8045)|28.6.2011 21:40
[quote=MgX;354046]jarino1978 ahoj, díky za info-zkusím obtěžovat :-)
[/quote]

pokiaľ sa sám Losos neozve, sleduj pri jeho avatare ikonku Skypu, ak bude zelená, napíš mu. Ale Losos je tu každý deň, tak sa určite ozve.
mlasak (13)|28.6.2011 21:42
da se ariva připojit s pc přes FTP ?
kudma611 (702)|28.6.2011 21:59
Dá,ale len na účely sťahovania fw.V pc musí byť vytvorený ftp server a ten musí pri zložke z fw obsahovať aj súbor download_setting.cfg.
Asi takto ako na ftp fergusona ftp://ftp2.ferguson.pl/ferguson/
................................................................................................................................................

A to čo píše brkulin nesúhlasím: citát-Přechod z tak starého softu na nejnovější nemusí přes USB proběhnout zcela korektně.
Aj keby som z 1.02B1 skočil na 2.14B2 nahratím cez usb(allcode+bootloader)-nič sa neudeje a žiadna nekorekcia nenastane.
Nahrávanie fw cez rs232 niekto používa-to nevyvraciam.Ja to nepoužívam.Stále cez usb.Ale každý má svoje metódy.Pred-skokanov
trebalo snáď na fw 2.08B4.Smerom k najnovšiemu fw už som nesiahol po origo fw.
kudma611 (702)|28.6.2011 22:13
[quote=MgX;354040]
V neděli jsem nahrával do přijímače Ferguson Ariva 200 nový originální (tedy ne patch) firmware s označením A200_20110620_V2.14B2. V mašině byl taktéž originální fw, ale v již starší verzi V1.06B7 (ne patch).


MgX[/quote]
Pôjdeme na to postupne.Ďalej som ani tento dlhý príspevok nečítal.Natrefil som na prvú nezhodu ktorú popisuješ a to.
Nezhodu bin odsuhlasujeme len ak nahrávame fw patch(2.13B5* a 2.14B2*)z nižších verzii.Ale netýka sa to origo fw.Takže buď si nahral fw patch,alebo iný ako pasuje do tvojej arivy(píšeś,že 200)-urćite nie tento http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/ariva-200/A200_2.14B2.zip/ -ináč na začiatku nahrávania fw by si nemal túto hlášku z nezhodujúcim sa binom.
mlasak (13)|28.6.2011 22:23
dik,za radu,jenom ještě jedna věc,nejde mi ARIVA pinknout s pc,mělo by to jit ne ?
kudma611 (702)|28.6.2011 22:32
Ne mělo,ale musí.Pri správnom nastavení lokálneho nastavenia siete ručne,alebo cez dhcp.A samozrejme dobrom lan kábli.
MgX (34)|28.6.2011 22:34
[quote=kudma611;354055]Pôjdeme na to postupne.Ďalej som ani tento dlhý príspevok nečítal.Natrefil som na prvú nezhodu ktorú popisuješ a to.
Nezhodu bin odsuhlasujeme len ak nahrávame fw patch(2.13B5* a 2.14B2*)z nižších verzii.Ale netýka sa to origo fw.Takže buď si nahral fw patch,alebo iný ako pasuje do tvojej arivy(píšeś,že 200)-urćite nie tento http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/ariva-200/A200_2.14B2.zip/ -ináč na začiatku nahrávania fw by si nemal túto hlášku z nezhodujúcim sa binom.[/quote]

Nahrával jsem FW odtud ... http://www.ferguson-digital.eu/en/download/HD-Satellite-Receivers/ariva-200/ - je to přesně on. Tento jsem stáhl z výše uvedeného linku, rozbalil a nahodil. Následoval hláška o .bin. Původní soft měl být origo, ne patch, nový - předpokládám taky origo, když je to přímo ze stránek Fergusonu.

EDIT: ještě doplním, že v archivu byl společně s FW i návod se screeny na upgrade ve třech provedeních (jazykových mutacích EN, PL, DE) a txt soubor s názvem V2_multimedia support.
mlasak (13)|28.6.2011 22:39
ok,mrknu se na -zatim dik
kudma611 (702)|28.6.2011 22:48
Tak musel byť súbor poškodený-ináč by nevypisovalo bin.Hoci by si mal pred tým aj fw patch,ale teraz nahrával origo-ktorý uvádzaš-musí to byť bez upozornenia.Stane s-buď pri sťahovaní,alebo rozbaľovaní-proste si mal asi fakt poškodený súbor-nezhodná veľkosť-stratí sa nejaký bajtík a je to.

No ideme ďalej.Pri nezdare natiahnutia settingu cez userdb si dal allcode+bootloader a tým si všetko prepísal a nahral nazad starý fw-ako tvrdíś mal si 1.06B7.Keby si bol pozrel menu-tools-info tak by si videl,źe máš nazad starý fw.Preto nové funkcie si nemohol ani vidieť.
Za ďalšie ak si dával starý setting-nerob to Nesmie ísť z jedničkového fw do dvojkového naladené programy.
Stiahni si ešte raz fw-nahraj cez allcode+bootloader a setting si stiahni od niekoho,ale naskenuj na novo a nebudú problémy.Ak chceś nahraj ho aj cez rs232-mne je to jedno-len setting starý do arivy nepchaj ak dávaš nový fw V2.
MgX (34)|28.6.2011 23:00
kudma611 ten FW jsem stahoval vícekrát ... třikrát... třikrát to napsalo hlášku o bin. Až napotřetí jsem to odklikl. Předpoklad, že třikrát stáhnu vadný soubor je minimální.

Protože jsem si uvědomil, že možná není ideální mít settings z jedničkového FW na dvojkovém a všiml jsem si INFOLISTU v MENU přístroje, kde se vše vrátilo zpět k původním hodnotám, k původnímu FW, ZNOVU jsem natáhl nový FW ... tedy dvojkový, ZNOVU proběhla hláška o .bin a po té jsem již ladil ručně. Tedy nyní mám vše naladěno ručně z nového dvojkového FW (a způsobuje to výše uvedený problém), který jsem stáhl ze stránek Fergusonu.

Jsem, samozřejmě schopen soft stáhnout ještě jednou a vyzkoušet znovu. Nechtěl bych však přístroj umrtvit. Proto se raději ptám a čekám na vícero vyjádření.

BTW: pokud se nepletu, pak v návodu, který je přiložen k mnou staženému firmwaru není zmínka o tom, že se settings z verze 1, nesmí použít na verzi 2. Ano, je možné, že to skutečně dělá nepořádek, nicméně by tam tato informace zaznít měla. Nebo jsem to přehlédl?
SlavoF (834)|28.6.2011 23:01
[quote=jarino1978;354042]@MgX : pošli Lososovi PM, ten ti určite poradí. Ten je na Arivu odborník. Poprípade to rieš s ním cez Skype.
PS : Na mánií už ťa to nebaví ? :)[/quote]
[quote=MgX;354046]jarino1978 ahoj, díky za info-zkusím obtěžovat :-)
baví, baví, ale nevím, zda zrovna toto by se tam dořešilo, resp. dořešilo dostatečně rychle :-)[/quote]
ahoj MgX,
niekto spieva, že raz sa všetci zídu v jednej posteli :)
a to ešte chlapi asi nechodíte po satelitných fórach asi , brr, kuca-paca :D , kudma vie
kudma611 (702)|28.6.2011 23:05
Tak ćitaj ak niećo sťahuješ.
Ešte raz stranka na fw a čitaj http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/ariva-200/A200_2.14B2.zip/
MgX (34)|28.6.2011 23:06
SlavoF ahoj :-) ...jo o té písničce jsem slyšel. Ale teď bych raději tu o fungujícím Ferdovi :-)
kudma611 (702)|28.6.2011 23:11
Kudma zna-len nezna jak smajlika dať do prispevku
Je tu niekomu teplo?
MgX (34)|28.6.2011 23:11
[quote=kudma611;354071]Tak ćitaj ak niećo sťahuješ.
Ešte raz stranka na fw a čitaj http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/ariva-200/A200_2.14B2.zip/[/quote]

OK - je to tam, toto jsem nečetl, bohužel jsem se soustředil na sekci DOWNLOAD a informace obsažené přímo ve stahovaném archivu, které jsem SNAD dobře přečetl.

Mám tedy šanci na uzdravení stroje?