Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

zdec (116)|5.7.2011 01:53
Několik drobných poznámek k počasí, RSS a webradiu ve FW 2.14B4_patch (asi to bude stejné i v 2.14B2), doplnění příspěvku https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=353723&postcount=1230

Počasí: jména měst/obcí se zadávají bez diakritiky (stejně byste je na DO nenašli), mohou být i jen malá písmena. Přes DO lze zadat pouze prvních 17 znaků (včetně mezer), takže kdo bydlí na nevhodném místě, tak má 3 možnosti: 1. přestěhovat se, 2. vložit nejbližší místo, které vyhovuje, 3. jméno (nebo jeho přečnívající část) vložit editací dumpu v hex editoru.
Ariva dává požadavek na data z google.com , např. http://www.google.com/ig/api?weather=vsetin . Na této adrese si můžete zjistit, jestli google zná vaše město (místo "vsetin" si v předchozím odkazu vložte vaše město).
Max lze vložit 5 měst (už to bylo zmíněno). Po uložení nelze jméno města upravit, jen smazat a vložit nové.

RSS: max. lze vložit 20 RSS kanálů, znak "=" (rovnítko) nelze přes DO vložit, v případě nutnosti to lze editovat v dumpu hex editorem. Některé RSS, které jdou v PC, v Arivě nejdou (asi problém s diakritikou), někdy se to dá obejít zadáním ascii (např. http://servis.idnes.cz/rss-ascii.asp?c=zpravodaj ).
5 RSS kanálů je předdefinovaných, dají upravovat/smazat. I po uložení lze názvy i URL upravovat, bohužel jen v přepisovacím módu, chybí vkládací režim.
Tip:
Parabola [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
FW Ariva200 http://www.ferguson-digital.eu/en/download/func-rss/95/no_html,1/ .


Webradio: playlist se stahuje z http://dir.xiph.org/ , tuto adresu nelze uživatelsky měnit (ani hex editorem dumpu). Rovněž nejdou měnit názvy žánrů, je jich předdefinovaných 20.
Pokud není na flešce adresář Shoutcast, tak se při stisknutí červ. tlačítka Playlist stáhne z http://dir.xiph.org/yp.xml soubor s 1000 odkazy a z něj se na flešku uloží několik (ty, které projdou filtrem na první žánr ). Pokud se přepne na jiný žánr (s neexistujícím souborem <žánr>.lst ), znovu se stáhne stejných 1000 odkazů a na flešce se vytvoří příslušný lst soubor s několika odkazy, které prošly v Arivě filtrem na žánr. Pokud je v adresáři soubor se správným názvem (třeba i s délkou 0 Byte), tak se automaticky neaktualizuje, musí se ručně žlutým tlačítkem stáhnout (zase se stáhne celý adr s 1000 odkazy a uloží jen vyfiltrované odpovídající zvolenému žánru).
Pokud si chcete vytvořit vlastní lst soubor, musí mít některý z 20 možných názvů (žánrů), jinak ho Ariva ignoruje.
Pomocí DO lze odkazy pouze prohlížet (tlač. Info), nikoliv editovat.
Soubory a jednotlivé adresy lze editovat editorem (txt i hex), na konci řádku je nutné mít znak 0x00 nebo 0x20 (mezera), možná i jiné??.

Doufám, že alespoň něco z tohoto blábolu se blíží skutečnosti.
kudma611 (702)|5.7.2011 08:11
Blábol?No kto by nám to už krajšie ,alebo lepšie dokázal opísať ako ty-ZDEC.Je jasné,že každý nedokáže to editovať v pc,ale vysvetlené je to na 100%.Hneď by som ti pridal bodíky-keby som mohol.Tak aspoň dík.Klobúk dolu.
losos (2977)|5.7.2011 10:53
zdec - je to bezvadný příspěvek, už jsem ho přidal do "Jak na to..." - doufám, že souhlasíš ? ;)
kudma611 (702)|5.7.2011 11:39
Teraz jeden poliak písal o tom info3.dvr.Lebo som ho odkázal tu na tvfreak na ten návod k problému nahrávok z 00.00.Ono som to zhotovil aj kôli nemu ak by neporozumel sk jazyku-inśpiroval ma.
No a k veci-neskúšal som.Stačí vraj len ten súbor info.dvr premenovať na info3.dvr a už nahrávku ariva vidí.Asi info.dvr nie je podstatné-ale info3.dvr musí byť.
MgX (34)|5.7.2011 21:31
Ahoj, drobný dotaz. Upozorňuji, že jsem četl Jak na ARIVU, tak i Bucharův projekt. V obou dílech jsem hledal odkazy na editaci a zálohu, či obnovení ze zálohy názvů FAV stanic.

Hraji si tady už hodně dlouho s Ariva Editorem ve verzi 2.2.0 a nejsem schopen do přístroje přenést i názvy favoritních stanic. Nahrávám svůj dumpfile.abs, kde jsem v Arivě změnil názvy FAV a následně si ho vytvořil. V Ariva Editoru ještě názvy lehce pozměnil - dodělal nové. Při následném zpětném nahrání dumpfile.abs přes Allcode+Loader se sice nahrají skupiny mnou vytvořené s programy v nich obsaženými, ovšem jejich názvy jsou 1Fav group 1, 2Fav group 3 atp. ... nikoliv Skylink, Hudební ...

Co zase dělám špatně? Kde jsem co nepřečetl?

Děkuji.
losos (2977)|5.7.2011 22:09
Myslím, že se o tom již psalo, a že je to nějaká chyba v Ariva Editoru...přesně to nevím, protože FAV nepoužívám.
Zcela jistě bude umět tento dotaz přesněji zodpovědět kudma611, až se tu objeví.

P.S. - právě jsem aktualizoval setting na str. 86. - přibylo 5 HD programů, zatím jsou FTA, tak toho využijte...
kudma611 (702)|5.7.2011 22:35
Ručne v arive.Potom pri exporte do fw aj user database aj default database už názvy mi ostávali.
Fav vytváram v set edit-ten ich zase ani nezobrazí(názvy)ak by som editoval už vytvorené.
Nie je to veľa práce prepísať názvy-ale čo narobíme.Nerobíš nič zle.Neskúšal som síce-pri uložení aj do defaultu a dať továrko-či názvy nezobrazí.Ale zase sa zmažú nastavenia.Potom treba z dumpu natiahnuť data1(kôli share nastaveniam,rss a počasie) a zbytok ako jazyk a motor ručne prispôsobiť.
Treba si nájsť spôsob-a ani si neuvedomíš niektoré nedostatky.Ak ich budem hľadať-stále ich nájdem,ale ak sa trochu prispôsobím -je to ok.Setting nevytváraš v každom fw.A keď ho už len edituješ a potom exportuješ do nového fw-názvy fav ti už by mali sa zachovať.Ak by mi to niekto vyvrátil-bol by som len rád.
tv.group (5)|6.7.2011 01:56
Nahrával jsem do Ferguson Ariva 200 Hd nový software V2.14B4 přes USB dle návodu. Po nahrání se přístroj vypnul a už nenaběhnul. Odpojení od sítě a znovu zapojení nepomáhá, přístroj je úplně "zdechlý", nerozsvítí. se. Tak jsem ho teda "vylepšil". Že jsem nenechal vše tak jak bylo původně, vše šlapalo bezvadně. Co se dá s tím teď dělat ? Děkuji za odpověď.
kudma611 (702)|6.7.2011 08:02
[video=youtube_share;1UsepjoBWZg]http://youtu.be/1UsepjoBWZg[/video]
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=351724&postcount=1127
Alebo jak na to u arivy od lososa preštudovať.
MgX (34)|6.7.2011 09:19
[quote=kudma611;355586]Ručne v arive.Potom pri exporte do fw aj user database aj default database už názvy mi ostávali.
Fav vytváram v set edit-ten ich zase ani nezobrazí(názvy)ak by som editoval už vytvorené.
Nie je to veľa práce prepísať názvy-ale čo narobíme.Nerobíš nič zle.Neskúšal som síce-pri uložení aj do defaultu a dať továrko-či názvy nezobrazí.Ale zase sa zmažú nastavenia.Potom treba z dumpu natiahnuť data1(kôli share nastaveniam,rss a počasie) a zbytok ako jazyk a motor ručne prispôsobiť.
Treba si nájsť spôsob-a ani si neuvedomíš niektoré nedostatky.Ak ich budem hľadať-stále ich nájdem,ale ak sa trochu prispôsobím -je to ok.Setting nevytváraš v každom fw.A keď ho už len edituješ a potom exportuješ do nového fw-názvy fav ti už by mali sa zachovať.Ak by mi to niekto vyvrátil-bol by som len rád.[/quote]

No - zkoušel jsem toho opravdu hodně ... hodně postupů a variant. Editor ty názvy zobrazí, ale Ariva ne.

Takže ... jestli to správně chápu. V Arivě udělat editaci názvů FAV. Následně udělat DumpFile.aps ... kouknout v Ariva Editoru a exportovat zpět do dumpfile.aps jako user database i default database. Následně přes Allcode+Bootloader nahrát do Arivy - je to správně??

Myslím, že jsem i toto už zkoušel, včetně resetu do továrního nastavení ... a nic. Netvrdím, že je to nepřekonatelný problém, ale otravuje to.

Zajímavý je, že se mně smázne třeba i nastavení jazyka atp. Myslel jsem, že když provedu export z Arivy do DumpFile.abs ... mám tam vše, tak jak je v Arivě.

BTW: k čemu se užívá druhý export z Arivy do DumpFile_factory.abs?
losos (2977)|6.7.2011 09:34
[quote=MgX;355605] Myslel jsem, že když provedu export z Arivy do DumpFile.abs ... mám tam vše, tak jak je v Arivě.[/quote]

Ano, to je pravda, a zpětně to lze do Arivy nahrát přes Allcode+bootloader.

Když ovšem potom dáš ještě i tovární nastavení, tak se něco ztratí... Proto je třeba tov. nastavení používat s rozmyslem - neuškodí před nahráváním do Arivy.

Stejně tak, když dáš tov. nastavení před uložením obsahu Arivy na flešku (=dump), tak se pochopitelně na flešku uloží už jen to, co v Arivě po tom tov. nastavení zůstalo...
kudma611 (702)|6.7.2011 10:21
Tak ako píše losos-po dumpu cez allcode+bootloader už továrko netreba,lebo sa jazyk a ostatné nastavenia zdefaultujú a tie do defaultu sa uložiť nedajú-asi netrepem.
No a ten factory dump nepoužívam,ale je to asi to isté-ako písal losos čo nastane ak dáš továrko a potom dump uložíš.Proste mala by to byť záloha základného,alebo tovarenského nastavenia+setting ak je v defaulte uložený.
Ak len edituješ setting z dumpu-netreba ho exportovať-stačí dať save -ako abs- a uložiť ako default database.Do arivi nahrať ako allcode+bootloader-bez továrka.Ak chceš továrko tak urob najprv zálohu DumpFile.abs-daj továrko-disk odpoj-v pc dump edituj a nahraj cez allcode+bootloader-bez továrka.Export-len do nového fw.
MgX (34)|6.7.2011 10:52
OK, díky...prozkoušené varianty si asi budu znamenat na kus papíru, člověk z toho začne hloupnout - co už zkoušel a co ne :-)

Jen pro vaši informaci ... opět testuji dvojkový FW V2.14_B2p. Nejdříve jsem nahrál origo (FW V2.14_B2) přes RS232 a následně tento přes USB ... bohužel stav s problémem hlavně u Primy a Markízy - tedy když přepínám, stane se, že program nenaskočí a zůstane černá obrazovka ... následně musím přepnout jinam a zpět, nebo dát EPG, aby program naskočil. Když to nechám na černém, objeví se po nějaké době KÓDOVÁNO.

Zkoušel jsem i využít EDIT na dálkovém ovladači a natvrdo zvolit kdo program dekóduje ...možnosti tam jsou AUTOMATICKY, šachta pro modul, nebo čtečka karet. Toto také moc nepomáhá. Ještě jsem prubnul nastavení přepínání bez „mezizčernání“ obrazovky, tedy tak, že se původní obraz zmrazí a následně přepne do obrazu nového. Taky nic.

Když jsem ale byl v EDITU ... vidím tam položku datový tok, kde to lítá nahoru dolů klidně i k nule ..signál je přitom normální - běžný, tak jako obvykle. Dokonce jsem i přitáhl parabolu, abych měl ještě o něco větší zisk. Při korektním přepnutí je tam - povětšinou - signál na určité úrovni. Začínám lehce podezřívat i kartu, ovšem testy se zasunutou CW kartou do originálního CW modulu SMIT také nepřinesly vylepšení.

Ad Ariva EDITOR 2.2.0 pro všechny ... já měl problém s pomalým chodem pod W7 Pro 64 bit (legální verze!). Stačilo si ale pohrát s nastavením listu kompatibility u .exe souboru editoru a vše je OK. Program jede svižně.
losos (2977)|6.7.2011 11:19
Hm, ať koukám jak koukám, tak na obrazovce po stisknutí bílého tlačítka EDIT žádný řádek s názvem Datový tok nevidím...
Proč to nenapíšeš přesně podle obrazovky ? Jak máme vědět, co tím myslíš ?
Pokud myslíš Bit Rate (nebo Current BER ?), tak ten mi u tohoto firmware rozhodně nelítá, ale stále drží tu hodnotu, která se objeví po stisku EDIT. (U některých jiných fw se to číslo Bit Rate měnilo...).
Pokud to tobě lítá, tak máš asi něco špatně ? Možná nedokonale přesně nastavenou parabolu, nebo to chce pootočit LNB, nebo máš někde na kabelu nedokonalý kontakt, nebo je vadné LNB, přepínač DiSEqC, nebo tuner (třeba má špatný kontakt v konektoru, který jej spojuje se zákl. deskou) atd... Nejčastější závada bývá v F konektoru.
Ještě napiš, zda ti to lítá u více programů, nebo jen u kterého, či kterých ?
MgX (34)|6.7.2011 11:41
Ano, je to položka Bit Rate ...třetí od spodu, když na dálce zmáčknu EDIT.

Běžně to nelítá, jen v případě, že se nepodaří program načíst ... pak je tam právě tento faktor, tedy kolísání stavu.

Na stejnou parabolu je připojen ještě jeden přijímač, takže možnosti vady LNB jsou skoro vyloučeny...musel by zlobit určitý výstup (Quad) a to by ale byl problém u VŠECH programů z příslušné družice. Hlavní problém jsem ZATÍM zaznamenal u Primy a Markízy ... dříve ještě u STV2 a ČT2, ale teď jen Prima a Markíza. Při testech jedničkového FW jsem problém nepozoroval.

Ještě můžu přijímač předělat do druhé místnosti, kde mám jiný satelit, ale myslím, že to nic neřeší. Když totiž pozoruji sílu a kvalitu signálu, tak je na běžné úrovni ... jako obvykle, možná nyní i o chloupek výš, protože jsem lehce parabolou pohnul.

U vás, kteří máte motorové natáčení může být situace trochu odlišná.
losos (2977)|6.7.2011 12:06
Bit Rate ti skáče = bliká... (jen někdy)...
Když bliká žárovka (jen někdy), znamená to, že v atomové elktrárně něco nefunguje, nebo že máš špatný kontakt (někde) ?
Možné příčiny jsem již uvedl..., ale možná jsem něco vynechal. Vyzkoušej u někoho jiného na jiné parabole.
A s motorem to nesrovnávej, je to to samé...u motoru je jen ta výhoda, že při natočení na slabší družice vidíme, co to blikání způsobuje (slabý signál) - krásně to lze pozorovat na "blikání" Current BER.
Nejdříve zkontroluj ty F konektory.
MgX (34)|6.7.2011 12:17
Teď se mně podařilo opět vyvolat nežádoucí stav na Primě ...

Vše vypadá normálně - dokonce NYNÍ ani neskáče Bit Rate a je na určité hodnotě, Current Bear je taky na normální hodnotě, která byla i předtím.
ALE v položce kódování NENÍ CryptoworksIrdeto, ale FTA!!!

Což je nesmysl.

Kontakty, samozřejmě, překontroluji, ale jak jsem uvedl, jestliže se nejedná o všechny programy z příslušné družice, je to velmi malá pravděpodobnost. Paradoxně by měla mít Markíza teď vyšší stav signálu, než některé bezproblémové stanice.
losos (2977)|6.7.2011 12:23
Všechno je možné - zkus ještě pečlivě očistit kontakty na kartě...(lihem + papír. kapesníček bez vůně...).
MgX (34)|6.7.2011 12:43
Líh nemám - jen slivovicu, nebo spíš meruňku :-)

Ale speciální ubrousek na elektroniku - velmi jemný a nezanechává chloupky by se našel. K tomu mám Spray Duster Professional ...jen nevím, zda se to na tu kartu dá použít ... je to na elektroniku, ale ...

No ... nejdříve otestuji JEN ubrousek, pak uvidím.

Jestli někdo víte, že se ten spray dá použít - napište ... díky.
kudma611 (702)|6.7.2011 12:47
Olíž ako známku na obálku-pofukaj-a je to.Nie je to profi-ani profesionál-ale vyčistí.

--------------------------------------------------------------
Myslel som si-já som len srandoval.
Ale môj potkan by ti ju pekne vylízal-ako mne stenu(múr)-
MgX (34)|6.7.2011 12:51
kudma611 tak do toho nejdu :-D

EDIT: možná hloupý dotaz ... ale říkám si - zeptám se. Kolik metrů koaxu při kolika LNB je schopna Ariva napájet? Pokud jsem se správně díval, možnost lehce navýšit stav není. Některé STB umožňují dva režimy.
tv.group (5)|6.7.2011 14:05
OD : TV.GROUP : Děkuji Kudmovi 611 za velice rychlou reakci. Pustím se podle doporučených návodů step-by-step do oživování. Jsem laik, tak snad přístroj podle těch návodů "rozdýchám". Jen co si obstarám propojovací kabel s PC - pak napíšu, jak to celé dopadlo. Hezký zbytek svátečního dne . Vojta Tóth
manowar (35)|6.7.2011 16:47
A s tým ArivaUpgrade.551 ktorý si teraz radil to funguje aj s Arivou 100E HD ?
Aby som náhodou niečo neposvrčkoval.
kudma611 (702)|6.7.2011 17:10
Hej funguje.
majkloun (59)|6.7.2011 20:37
delší dobu jsem neflešoval arivu,tak se chci optat,zda je ještě aktualizován fw 1.07b1?neustále zde řešíte fw 2.....,proč přecházíte všichni na novější??Předem omluva za lamovitost.a ještě jsem zapomněl poděkovat za radu o přeladění nova sport na 39e,byla přesná.
juurosik (117)|6.7.2011 20:51
mrmcz (20)|7.7.2011 12:39
mam 200HD combo. muzu do ni narvat tu patchovanou verzi co se tu nabizi ? :)
losos (2977)|7.7.2011 12:45
[quote=MgX;355644]Kolik metrů koaxu při kolika LNB je schopna Ariva napájet? .[/quote]

Já mám asi 35-40 metrů toho levného koax. kabelu (Koaxiální kabel RG6U CU 0.8mm Cu střed - metr za 3,75 Kč) - na konci u paraboly mám šestnáctinásobný přepínač DiSEqC, ke kterému je připojeno 11 ks různých LNB a žádný problém nemám...
losos (2977)|7.7.2011 12:54
[quote=mrmcz;355862]mam 200HD combo. muzu do ni narvat tu patchovanou verzi co se tu nabizi ? :)[/quote]

Neuvedl jsi sice, kterou verzi máš na mysli a já nejsem jasnovidec, ale pokud máš na mysli některý můj setting, tak ty jsou JENOM pro Arivy 200 HD a nikoliv pro Combo !
Ledaže bys chtěl jít "přes mrtvolu"...
I když - kdožví - možná by to šlo, ale v každém případě by pak to Combo nefungovalo jako Combo, nefungoval by příjem DVB-T programů...

Raději to neriskuj a navštiv Ab-fórum, kde v sekci "DOWNLOAD pro Arivy" najdeš něco i pro Comba...

Předtím sem ještě napiš (přesně), co vlastně chceš udělat - o co usiluješ, možná někdo bude umět poradit také přesněji.
mrmcz (20)|7.7.2011 13:46
no mam arrivu asi tyden, teprve ted jsem se k tomu dostal. navalil jsem tam A200Combo_20110530_2.13B5_patch, co jsem dostal od kamosa + allshare, ale on combo taky jeste nemel v ruce, takze to Combo v nazvu je zavadejici, je to udelano pouze z obyc. a vse jede. jde mi o to, ze na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je A200Combo_ 20110629_ 2. 14B4_ patch a ja bych tam chtel dostat tvuj setting. jeste nevim jestli nasmeruju na astru 23,5 nebo na thor - upc. takze jsem predpokldal, ze bych tam nahodil tvuj setting, pokud je lepsi varinta tam hodit "orig" patch co je pro combo a pak tam dostat jen tvuj setting, nicemu se nebranim. teprve v tom tapu, tak zadny kamenovani :)

jinak combo koupeno pouze kvuli tomu, ze momentalne u nas nebylo nic jinyho skladem, navic za stejny penize jako ne combo, tim jsem chtel rict ze DVB-T nepotrebuju
kudma611 (702)|7.7.2011 13:53
Exortuj potom setting od lososa do čistého fw na combo.Dvbt-ti nepôjde-ale asi ani ti netreba.A cez allcode+bootloader to nahajeś a bez továrka-to po nahratí nedávaj-keď tak pred.
losos (2977)|7.7.2011 15:02
kudma611 - on to sám nezvládne...

mrmcz - v tom případě, jak píše kudma611, není problém do tvého firmware ten setting ode mne nacpat.

Já bych ti to klidně udělal (určitě i kudma611), jen s jistotou nevím, co to vlastně máš za přijímač a který k němu patří firmware (V2.14B2patch). Těch Combo strojů je nějak moc druhů... Upřesni to ! Správné číslo firmware najdeš :
Jaké máte firmware ve své Arivě zjistíte takto :
================================
Menu/nástroje/informace/druhý řádek maincode...případná * za číslem firmware = "patch".
Pokud tam hvězdička není, máte v přijímači originální firemní firmware bez EMU.
A ještě z té obrazovky Informace nám sem opiš i čtvrtý řádek !

Víš, proč se na to tak podrobně vyptávám ? Všimni si, že na této stránce jsou k mání různé fw pro různé typy Ariv a různé typy COMB ! Jak máme poznat, které máš ty ?
http://www.satedu.cba.pl/index.php?direction=0&order=mod&directory=Firmware%20for%20to%20all%20receivers%2FFerguson&PHPSESSID=9989dccbd34a5c03f2dcf75a9cdd8caf

P.S.- vůbec nejlepší by bylo přivézt tvůj stroj ke mně do Beskyd. Nevím ovšem, jak to máš daleko. Třeba bydlíš hned za rohem, třeba jsi v Anglii...
Nebo alespoň klikni na zelenou ikonku Skype pod mým jménem....

A jak vidíš níže, ozval se i kudma611, takže to budeš mít cobydup, jen to nejdříve musíš upřesnit...
kudma611 (702)|7.7.2011 15:34
Ak upresni či 200,alebo 220 combo-ja mu setiing vyexportujem a umiestnim ho tu.Nie je problém.Do fw 2.14B2p na príslušné combo-keď tá B4 robí niekomu problémy.Mne sa nechce dávať 2.14B2p-ostávam pri 2.14B4p a počkám na opravu,ale ani z týmto nemám problém ktorý by mi prekážal.
MgX (34)|7.7.2011 20:52
[quote=losos;355864]Já mám asi 35-40 metrů toho levného koax. kabelu (Koaxiální kabel RG6U CU 0.8mm Cu střed - metr za 3,75 Kč) - na konci u paraboly mám šestnáctinásobný přepínač DiSEqC, ke kterému je připojeno 11 ks různých LNB a žádný problém nemám...[/quote]

Díky za informaci ... prošel jsem kompletní signálovou cestu, utáhl co se dalo, kartu očistil, profoukl i Ferdu 200 HD, ale stav s problémem ohledně dvojkového FW a nenaskakující Primy, resp. Markízy stále trvá.

Ještě zkouším něco se settingem, uvidím - no.
Stimpy (11)|7.7.2011 21:21
čau chlapi,
mám dotázek, mám objednaný 2x Ariva 200 Combo : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
potřebuji kvůli sdílení flešnout patchovanej firmware. předpokládám že by to měl být : A200Combo_20110629_2.14B4_patch.zip
postup by měl být přes allcode + bootloader natáhnout A200Combo_20110629_V2.14B4_patch.abs z toho zip souboru.
Jde potom nějakým způsobem nahodit nastavení satelitů (pro skylink) třeba z Lososova FW pro Ariva 200HD?
Díky
mrmcz (20)|7.7.2011 22:20
mam V2.13b5* a 200COMBO, na krabici je fer. arriva 200 HD COMBO. no mozna to vypada ze jsem lama, ale neni to semnou tak hrozny :) mam prvni arrivu a jen nektery pojmy mi zatim nejsou jasny, ale uz se do toho dostavam. nemam problem, si tam navalit novou verzi a setting sam. jen kdyz to selze, tak potom bych poprosil o pomoc. ale zatim diky moc

losos: do beskyd jezdim tak 5x za rok, miluju to tam, jezdili jsme i prvni tyden v srpnu do karlovic, ale zrovna letos nejedeme :)
losos (2977)|8.7.2011 11:53
pro mrmcz a i pro Stimpy :
No, asi by pro vás oba byl nejvhodnější tento firmware :
A200Combo_20110621_2.14B2_patch.zip

najdete jej např. zde :
http://www.satedu.cba.pl/index.php?&direction=0&order=mod&directory=Firmware for to all receivers/Ferguson/Ariva120-200 Combo

Firmware V2.14B4patch bych nedoporučoval, má nepříjemné chyby...

Přiložil jsem i setting pro Arivu 200 Combo pro 44 družic s firmware V2.14B2patch, je vyroben prostým exportem a protože jej nemám na čem odzkoušet, tak nevím zda je OK. Potom sem napište, zda funguje správně... ;)
Pokud žádné informace nezískám, nebudu dále tento setting aktualizovat...

Podrobnosti o settingu jsou v textu "settingy" na str. 86.
kudma611 (702)|8.7.2011 12:11
Ono je to jedno.Medzi tými dvoma fw to ide rýchlo meniť cez maincode.Ak si nahrajú jeden,alebo druhý-naskenujú programy-nastavia sieť,jazyk a pod. a ak im nebude vyhovovať,alebo zochcú porovnať-nahrajú uź potom len maincode z druhého fw a za 1 minútu-bez nastavovania majú iný fw.Odskúšané-sám som takto cez maincode z fw 2.14B4p prešiel na fw 2.14B2p-nahratím maincode z fw 2.14B2p.
losos (2977)|8.7.2011 12:17
Ano, je to tak, při zkouškách nahrávání jsem to provedl asi 5x po sobě a vše proběhlo OK.
mrmcz (20)|8.7.2011 12:20
vcera jsem navalil lososuv fw 2.14B2p a jede normalne. akorat musim jeste potocit parabolou, ted tam mam nejakej nesmysl, ted nevim coto bylo za stanici ale nejaka HD, a zdal se mi lehce posunutej zvuk proti obrazu
losos (2977)|8.7.2011 12:25
Pro mrmcz :
Upřesňuji : nevyrábím firmware, ale JEN settingy s některými firmware! Je to podstatný rozdíl !
mrmcz (20)|8.7.2011 12:28
blbe jsem se vyjadril :) ale asi jsme si rozumeli :)
MgX (34)|8.7.2011 17:08
[quote=mrmcz;356017]vcera jsem navalil lososuv fw 2.14B2p a jede normalne. akorat musim jeste potocit parabolou, ted tam mam nejakej nesmysl, ted nevim coto bylo za stanici ale nejaka HD, a zdal se mi lehce posunutej zvuk proti obrazu[/quote]

To se občas stává ... alespoň já s tím zkušenost mám. Nedávno třeba na ČT1 u pohádky. Když jsem vše zkoušel na DVB-T vysílání - bylo vše OK. Následné pořady na této stanici taky. Tudíž ... je třeba odzkoušet, zda to dělá JEN jeden pořad, nebo opakovaně komplet celá stanice.
tv.group (5)|8.7.2011 20:25
Ahojte, dne 6.7. jsem dostal zde rady, jak znovuoživit zdechlý přístroj a slíbil, že se půodělím o zkušenosti. - Tak si jdu pořídit do prodejny kabel, zakecám se s prodavačem, a ejhle : prodavač ma stejný přístroj a před pár dny řešil úplně stejný problém ! A jelikož už zde na fóru studoval úžasné rady a návody KUDMY a LOSOSE (stejně jako já), domluvili jsme se, že mi přístroj oživí a ušetří mi laické trápení. Ten samý den jsem si stroj vyzvedl, dychtivě běžel domů, zapojil - a vše šlape jak má ! Ale že jsem teda byl vyděšený, že jsem svou hračku "odkouřil" ! Takže : konec dobrý a ještě jednou díky za skvělé rady a návody na tomto fóru. V.T.
kudma611 (702)|8.7.2011 20:44
Toto sa veľmi dobre číta,že človek stretne ešte tak ochotných predavačov.A samozrejme,že poteší aj vyriešenie zaseklej arivy.Ja som hneď po týždni takto zasekol arivu.Satelitné fóra som nepoznal.Chodil som akurát na nejaké o tv.Keď som niečo našiel-utekal som kúpiť kábel,ale bola sobota-tak len v takom malom mini-obchodíku-predavać ani nevedel čo chcem-našťastie ja áno,lebo on povedal,že taký nemajú-a ja som si vytiahol zo zavesného stojana-tento chcem.Doma spojil z pc-šup do arivy cez rs232 fw-ariva sa reštartla a na displeji už nebolo ash-ani sa nereštartovala do okola.Odpojil od pc-šup ho k plazme-až mi kameň zo srdca odpadol.Tiež som bol riadne vyľakaný.Na potvoru dnes mi odišla plazma-teraz na víkend.Len také perlete akési-viac do zelena a sem tam červené preblikne.K samsungom plazmam vraj chodia až domov servisáci už pri 107.Kto by také ťažké hebedo vláčil niekam.Ale mám najkrajšiu čiernu-chyba-že len čiernu-čumím na vypnutú plazmu.
Samsung-kaput.JPG
losos (2977)|8.7.2011 21:09
kudma, smútim s tebou...
A díky tv.group za příznivé zprávy...ozaj sa to dobre číta... ;)
tv.group (5)|8.7.2011 22:35
No ta televize je fakt hustá. Shodou okolností mám taky TV SAMSUNG (hned 2x - tu druhou v kuchyni), domácí kino taky SAMSUNG, ale tohle ! To čumím. Celý zbytek dne si zase řadím programy tak jak jsem je mněl původně : české - slovenské - hudební - německé - atd. Akorát tam nějak nemůžu najít Barrandov, pamatuji si, že jsem ho tam kdysi přidával nějak ručně - protože na obrazovce byl návod, kde se naladí (když kdysi měnili frekvenci). Ale to už někde dohledám, to už je detail. Chlapi, soudruzi v Polsku by měli tyto Vaše poznatky a návody povinně tisknout do manuálu k návodu k obsluze ! Všem hezký večer. V.T.
tv.group (5)|8.7.2011 22:40
Aha, na stránkách TV Barrandov to je. Přidat růčo. No, každý jednou začínal ...
losos (2977)|9.7.2011 11:21
Setting pro Arivu 200 HD pro 44 družic s firmware V2.14B2patch aktualizován 15/7/2011 v 15:00 hod. - (Celkem 2.687 TV programů + 89 rádií).
Poslední úpravy : oprava u 39°E