Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

kudma611 (702)|1.8.2011 18:45
vma-bloker sa zapína v menu-systém-system tv-handle emm dať na vypnutý a aj tie tri Emm U,S a G na vypnutý-aby zápisy neprichádzali.Na povolenie zápisov naopak všetky štyri položky emm na zapnutý.
jarino1978 (8045)|1.8.2011 18:47
[quote=vma;359902]Až také strašné ro nie je... [/quote]

no neviem, ale tie chyby, čo si spomenul vedú k nepoužiteľnosti STB. No ja by som nemal pevné nervy, keby mi toto stváral STB.
vlastvs499 (322)|1.8.2011 19:49
wma - ten blocker - normální stav, že nejde vrátit. Zase si ho jednou přepneš až budeš měnit firmware a pak už zase nikdy. Tak to máme všichni. Jak píše kudma611, povypínej ty Emm a je to.
dawie (90)|1.8.2011 20:33
[quote=kudma611;359676]A čo sa nedarí cez rs232 vypisuje ti nejakú hlášku?-nespojí sa?-robil si už niekedy upgrade cez rs232?-vyskúśal si viacero pc programov na upgrade?-menil si rôzne fw na upgrade?-com port máš správne nastavený?-skúsil si iné pc?-a pod[/quote]

Co jsem použil:
PC Win 7 64 bit
Převodník USB-RS232 Aten UC-232A s příslušným driverem se stránek Atenu
Křížený babel PremiumCord 2m (vám řeknu, že v Ne shánět takovýto kabel byl docela mazec...)
------------------------------------------------
- Ne, nikdy jsem upgrade přes RS232 nedělal
- spojit se spojí, ikdyž ne vždy (někdy začala ariva normálně nabíhat...do hlášky ASH)
- hlášku nevypisuje žádnou (program ani Ariva), prostě se upgrade rozběhne, ale pak se zasekne..nahodile, někdy při 8%, jindy při 60%. Samo že jsem zkoušel i počkat, ale když ani po 20min. nepřibylo ani procento....
- programy jsem zkoušel Ariva Upgrade 5.5.1, i ten počeštěný z AB-fora i nedoporučovaný Ariva Upgrader
- ano, firmwary jsou zkoušel podstrčit různé (i jen Lososův seting)
- nastavení COM portu...hmm, to nevím jak by mělo být správné :-o (rychlost, parita...?) Zkoušel jsem to měnit, ale výsledky to nepřineslo. Jestli bylo myšleno číslo portu, to jsem měl dobře...jiný port ve správci nebyl

Řešní jsem nakonec nalez...použil jsem starší PC s Win XP. To sice taky nemělo na MB COM port, ale výše zmíněný převodník tam fungoval zřejmě lépe. Po instalaci driverů vytvořený COM port jsem nijak nenastavoval....a vše proběhlo napoprvé za pár minutek. Docela jsem si oddych, jsem myslel, že budu muset sondovat, kdo má ještě straší PC s řadičem seriového portu přímo na MB :-/ (btw. nevím, proč je tam přestali dávat .-( ).
Předpokládám, že problém byl asi v ovladačích pro WIN 7 64bit. Pokud se pletu, klidně mě opravte, rád se přiučím ;-)

PS: trosšku mě zarazilo, že kabel nešel do COM portu Arivy pořádně zastrčit....krytka konektoru narážena na SCART. Naštěstí to zrovna byl kabel s rozdělávacíma koncovkama, tak jsem ji prostě sundal. Je možné, že s litýma koncovkama tento problém není. Zkusím sehnat ještě jiný kabel. Tomu původnímu stejně upadl drátek (naštěstí až po ůspěšném upgradu)...jak jsem koukal, holt soudruzi šetřili cínem :-/ No nic, zapájíme sami :-D aneb DoDo (dodělej doma)
vma (39)|1.8.2011 20:53
Ako som napísal, mám tam oficiálny softvér, asi už to nechám tak. Teraz mám založenú ICE výmena, beží zatiaľ spoľahlivo v promo - zrýchlila sa po znížení frekvencie čítačky. Bloker už mi je nanič, chcel som len vedieť, či ide aj v nepatchovanom softvéri. Urobím upgrade až na vyššiu betu ako č.4, aspoň uvidím, ako sa Poliaci snažia. Teraz trocha potestujem Patriot Rage 16GB, v teste (na PC) ide zápis do 20MB/s, starý kľúč išiel do 9,5MB/s.
kudma611 (702)|1.8.2011 21:11
vma-No chyba je tvoja-také testy sa nerobia.Dá sa testovať kade-čo,ale s kartou robiť pokusy na origo fw?No,ale bolo to tvoje rozhodnutie a už spiatočka nepomôže.Z takou kartou aj fw treba upgradovať z vybratou kartou-zapnutím blokera(vypnutím emm)-vypnúť arivu aj v zadu a až teraz vložiť kartu.

dawie-hlavné,že si to rozchodil.Chyba bola určite v ovladačoch,alebo liepšie povedané to win7 64 bitové má viacero nekompatibility.Mne to na win 7,ale 32 s redukciou z rs232 na usb na noťasi šľape paradne.
ace960 (394)|1.8.2011 22:20
Nazdar mládež, trochu si na PC čistím súbory k Arive. Máte niekto skúsenosti s nasledovným?

1. ArivaTwin USB.exe
Vyzerá to ako file manager pre Arivu pripojenú cez USB. Máte to niekto rozbehané? Dá sa z takéhoto pripojenia vyťažiť viac ako keď pripojím disk rovno k PC? Je k tomu treba nejaký špeciálny kábel ako pre priame prepojenie dvoch PC cez USB?

2. Ariva USB Driver, obsahuje 2 súbory:
- hcpvrusb.inf
- HcPvrUSB.sys
INF súbor obsahuje informácie ako:
"Installation inf for the Ferguson PVR USB driver"
"Homecast PVR USB Installation Disk"
Pripadá mi to ako ovládač pre pripojenie Arivy k PC cez USB ale snáď iba pre staršie OS ako Windows 98 apod. ale žeby to teraz ešte vydávali? Dátum z INF je 12/15/2006 čo mi zdá, že Ariva 200 ešte nebola (alebo bola?).

Prikladám oboje do prílohy ak by sa chcel niekto pohrať.
vma (39)|2.8.2011 06:48
kudma611 - bol som si vedomý, že je malá šanca. Mal som ponuku na využitie karty "na štúdijné účely", ale keď som zvážil, či mám čas na sledovanie televízie, nestálo mi to za tie peniaze. V zime využijem bonus 24E a v lete radšej pobehám vonku. A ako to vyzerá, rok 2012 bude posledný "štúdijný".

Je to podobne ako s počítačmi - inštalovali sa kópie Windows XP, MS Office a kopu blbostí, ktoré človek ani nevyužil. Dnes si väčšina kúpi notebook s nainštalovaným Windows 7. Ja bežím na OpenSuse a nič mi nechýba. Ak bude dobrá cena balíku internet+televízia, kopa ľudí to uprednostní. Ale stále ostanú fanúškovia, ktorých baví "študovať".
Pavel Matějka (156)|2.8.2011 08:22
[quote=ace960;359937]2. Ariva USB Driver, obsahuje 2 súbory:
- hcpvrusb.inf
- HcPvrUSB.sys
INF súbor obsahuje informácie ako:
"Installation inf for the Ferguson PVR USB driver"
"Homecast PVR USB Installation Disk"
[/quote]

Ten USB ovladač je pro Windows 95, na novějších Windows ho k ničemu nepotřebuješ, mají Mass storage ovladač v sobě. Ani by ti nešel na NT/2000/XP/Vista/7 nainstalovat. Jestli jde Arivu takto připojit k PC, to silně pochybuju, podle mě je to jen na připojení USB disku. USB funguje v režimu řadič - klient. PC i Ariva jsou řadič, ne klient. Na propojení dvou USB řadičů se prodávají speciální kabely s vestavěnou elektronikou, musí ale mít na každé straně nainstalovaný i ovládací program (některé fungují s Total Commanderem). Pochybuji, že by v Ariva firmwaru něco takového bylo.
milaaccept (2)|2.8.2011 11:37
Zdravím.
Možná se blbě zeptám, ale přesto - zakoupil jsem ICE výměna, povolil zápisy a načetl full nabídku 20 dní,zapnul bloker a nyní ta možná blbá otázka - jak dlouho to pojede? Dík
bagr3210 (379)|2.8.2011 11:43
Predpokladam,ze do doby do kdy mas zapisy..
vlastvs499 (322)|2.8.2011 11:47
milaaccept - Odpověď máš na SZ.
erik555 (776)|2.8.2011 12:10
..............................
Alfikus (3)|2.8.2011 22:53
Nevite nekdo, zda i na Ariva 120 Combo s vhodnym firmware funguje blocker?
vlastvs499 (322)|3.8.2011 00:12
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Opraveno - Kudma pod tímto příspěvkem má pravdu, správné fórum odesláno na SZ.
Hlavně si tam dej firm na 120 ať nedopadneš jak o pár stránek dřív někdo, kdo si tam dal firm pro 100 a pak nejelo DVB-T.
Firmware si tam vyber. Zkus ten nejnovější co tam je, důležité je, aby měl v názvu za číslem verze slovo patch nebo zkráceně jen "p". Takže "A120Combo_ 20110629_ 2. 14B4_ patch.zip" .
kudma611 (702)|3.8.2011 05:58
Na tom odkaze márne by hľadal fórum.Nesprávne info.
losos (2977)|3.8.2011 06:04
Pro milaaccept :
Každou noc je na Primě "veštica"..., co na to říká ? :D
milaaccept (2)|3.8.2011 09:18
....to losos:......veští..veští...:-)
losos (2977)|3.8.2011 09:47
Setting pro Arivu 200 HD pro 45 družic s firmware V2.14B2patch aktualizován 8/8/2011 v 05:00 hod. - (Celkem 2.700 TV programů + 89 rádií).
Poslední úpravy : různé změny na některých družicích, např. na 26°E přidán Majd feed v BISS.
Rada8 (84)|3.8.2011 10:28
Nevíte, STV3 již nevysílá? V novém settingu není a mi negunguje.
bagr3210 (379)|3.8.2011 10:37
dawie (90)|3.8.2011 13:58
Zkopírováno z popisu Ariva 220 Combo na Alze:
[quote]Disponuje CI slotem s možností vložení CA modulu a univerzální čtečkou karet s podporou dekódovacích systémů Cryptoworks a [COLOR="Red"]IrDeto[/COLOR].[/quote]

Může některý z majitelů Ariva 220 Combo potvrdit či vyvrátit funkčnost čistých Irdeto (ať už CSLink či Skylink) karet v univerzální čtečce Arivy (zřejmě s patch verzí firmware)
A teď mě jisto nadáte...stejná otázka; funkčnost těchto karet na A 200 HD s novými firmwary (2.14B2 či B4p)?

Známá si chce pořídit satelit (levný) a Arivy toho za daný perníz umí celkem dost a mají slušnou podporu. Jenže 200-ka se už neprodává a o Combech zatím moc infa není.
pfornal (201)|3.8.2011 16:31
ICE i čisté I..eto jdou jak s čistým tak patch fw 2.14b4. Minulý týden jsem to nakopal do nových Ariv220 a zatím to drží.
Alfikus (3)|3.8.2011 21:04
I**eto je zde také zakázané slovo? :-)
dawie (90)|3.8.2011 21:10
[quote=pfornal;360250]ICE i čisté I..eto jdou jak s čistým tak patch fw 2.14b4. Minulý týden jsem to nakopal do nových Ariv220 a zatím to drží.[/quote]

Díky za odpověď.
I vlastvs499 mě přes PM nakopl a zdá se, že od fw. 2.11 Ariva I..eto umí...skvělé :-) Tím by odpadla nutnost shánět ICE kartu.
bagr3210 (379)|3.8.2011 23:13
Muzu vedet,proc u slova IRDETO pouzivate *,...,_,- apod.?

Jeste bych dodal,ze na Skylinku se vubec o kompatibilite s (nejen) Fergusonem a Irdeto nepise(viz cerveny odstavec v dolu pridanem linku) a dle miho nazoru nedoporucuje,dokonca uz i prodejci Skylinku jsou tim "naockovani",muzu ale take potvrdit,ze poslednima FW Ariva s Irdeto,jak Skylink,tak CSLink funguje uplne bez problemu!

http://skylink.cz/web/structure/6.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_123
Valibook (239)|3.8.2011 23:45
[quote=bagr3210;360330]Muzu vedet,proc u slova IRDETO pouzivate *,...,_,- apod.?

Jeste bych dodal,ze na Skylinku se vubec o kompatibilite s (nejen) Fergusonem a Irdeto nepise(viz cerveny odstavec v dolu pridanem linku) a dle miho nazoru nedoporucuje,dokonca uz i prodejci Skylinku jsou tim "naockovani",muzu ale take potvrdit,ze poslednima FW Ariva s Irdeto,jak Skylink,tak CSLink funguje uplne bez problemu!

http://skylink.cz/web/structure/6.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_123[/quote]

Naštěstí dnes už neoblbnou tolik lidí jako s certifikovaným Cryptoworks. Tehdy se do uvědomnělé kampaně zapojila i Česká televize. Takže univerzální čtečky opět nebudou problém, ostatně tušil jsem, že straší zbytečně a Irdeto by nepouštěli, pokud není jistota, že to lidé doma zprovozní.
Valibook (239)|4.8.2011 00:08
-----
Valibook (239)|4.8.2011 00:10
[quote=dawie;360230]Zkopírováno z popisu Ariva 220 Combo na Alze:
Může některý z majitelů Ariva 220 Combo potvrdit či vyvrátit funkčnost čistých Irdeto (ať už CSLink či Skylink) karet v univerzální čtečce Arivy (zřejmě s patch verzí firmware)
A teď mě jisto nadáte...stejná otázka; funkčnost těchto karet na A 200 HD s novými firmwary (2.14B2 či B4p)?

Známá si chce pořídit satelit (levný) a Arivy toho za daný perníz umí celkem dost a mají slušnou podporu. Jenže 200-ka se už neprodává a o Combech zatím moc infa není.[/quote]

Známá si může přidat k ověřeným přístrojům i Opticum HD X403p. Skylink ICE a CS link Irdeto funkční na univerzální čtečce tohoto HD satelitu. Oproti Arivě nemá alfanumerický displej, ukazuje pouze číslo stanice a ve stand by režimu čas.
bagr3210 (379)|4.8.2011 00:14
[quote=Valibook;360335]Naštěstí dnes už neoblbnou tolik lidí jako s certifikovaným Cryptoworks. Tehdy se do uvědomnělé kampaně zapojila i Česká televize. Takže univerzální čtečky opět nebudou problém, ostatně tušil jsem, že straší zbytečně a Irdeto by nepouštěli, pokud není jistota, že to lidé doma zprovozní.[/quote]

To jsi nejsem uplne jisty.Dle meho nazoru uz nevi,jak z lidi vytahat penize.Rodice si kupovali asi pred 3lety satelit s Openbox-em a ten bohuzel Irdeto neumi,cili budou driv,nebo pozdeji musel koupit jak kartu tak novy pristroj..Ale to uz zde asi nepatri..
dawie (90)|4.8.2011 08:24
[quote=Valibook;360338]Známá si může přidat k ověřeným přístrojům i Opticum HD X403p. Skylink ICE a CS link Irdeto funkční na univerzální čtečce tohoto HD satelitu. Oproti Arivě nemá alfanumerický displej, ukazuje pouze číslo stanice a ve stand by režimu čas.[/quote]
Dík za tip, snad najdu i dost času k načtení informací o něm.
Ikdyž to stejně asi vyhraje Ariva...neb to budu zprovozňovat já a s ní přece jen už mám nějaké zkušenosti, tak to bude rychlejší, než hledat a učit se s jiným strojem...
losos (2977)|5.8.2011 05:52
Setting pro Arivu 200 HD pro 45 družic s firmware V2.14B2patch na str. 99. aktualizován 5/8/2011 v 06:00 hod. - (Celkem 2.674 TV programů + 89 rádií).
Poslední úpravy : oprava na 39°E a různé změny na některých družicích.
mikepad (37)|5.8.2011 17:28
Zdravim vsechny, davam sem dotaz poprve - stejny i na AB-Forum, tak me prosim nekamenujte.

Snad jsem zvolil dobre vlakno, mozna by se spis hodilo do site a sdileni Ariv 200. Popisi co nejvic strucne:
1. pres router v domaci siti (PC a ntb s win7 a win vista) dle postupu tady na forech "propojeny" dve Arivy 200HD, sdileni karty Skylink Vymena Irdeto ICE 01 funguje oboustranne pri fw V214B2p* od lososa na obou, ZASUNUTO DO CTECKY KARET
2. zakoupen dekodovaci modul Irdeto CI+ "Skylink Ready" Neotion, pred zapojenim do site a konfiguraci sdileni bezproblemova funkcnost, mozno i editovat pin a rod. kontrolu, vsechny programy (i kdyz s relativne pomalejsim "nactenim") fungovaly.
3. po nasdileni ve ctecce Ariv jsem tedy zkusil dat modul s kartou do CI slotu, abych zkusil, zda sdili i odtud. Bohuzel, newcamd server ani kartu nedetekoval, proste nic. Po konfiguraci site pak zacaly byt i problemy s modulem obecne - pri zapnuti a inicializaci se stridave objevuji chybove zpravy: E 120-4 Zpetny kod rezervovane chytre karty .... a E 133-4 Sluzba je nyni zakodovana. Po akceptaci zprava zmizi a programy jedou. Takto se zpravy stridaji, pri kazde inicializaci.

Takze, asi je problem v tom modulu Irdeto CI+. Avsak zkousel jsem do CI slotu dat i stary Eurocam Cryptoworks od SmartdTV (cerveny) - sdileni take neslo, tady ale zadne chybovky nebyly. Takze asi zasadni dotaz, sdilet u Ariv 200HD lze jen ve cteckach?? nebo poradite nejakou fintu, jak nasdilet Irdeto ICE 01 skylink vymena z CI slotu?

Jeste jednou omluva za nezkusenost...
kudma611 (702)|5.8.2011 18:42
Nový origo fw 2.15B5 na arivy 100,100E,200 a comba 120,200 http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz/Odbiorniki-satelitarne-HD/
Farell (56)|5.8.2011 22:33
[quote=mikepad;360685]Zdravim vsechny, davam sem dotaz poprve - stejny i na AB-Forum, tak me prosim nekamenujte.

Snad jsem zvolil dobre vlakno, mozna by se spis hodilo do site a sdileni Ariv 200. Popisi co nejvic strucne:
1. pres router v domaci siti (PC a ntb s win7 a win vista) dle postupu tady na forech "propojeny" dve Arivy 200HD, sdileni karty Skylink Vymena Irdeto ICE 01 funguje oboustranne pri fw V214B2p* od lososa na obou, ZASUNUTO DO CTECKY KARET
2. zakoupen dekodovaci modul Irdeto CI+ "Skylink Ready" Neotion, pred zapojenim do site a konfiguraci sdileni bezproblemova funkcnost, mozno i editovat pin a rod. kontrolu, vsechny programy (i kdyz s relativne pomalejsim "nactenim") fungovaly.
3. po nasdileni ve ctecce Ariv jsem tedy zkusil dat modul s kartou do CI slotu, abych zkusil, zda sdili i odtud. Bohuzel, newcamd server ani kartu nedetekoval, proste nic. Po konfiguraci site pak zacaly byt i problemy s modulem obecne - pri zapnuti a inicializaci se stridave objevuji chybove zpravy: E 120-4 Zpetny kod rezervovane chytre karty .... a E 133-4 Sluzba je nyni zakodovana. Po akceptaci zprava zmizi a programy jedou. Takto se zpravy stridaji, pri kazde inicializaci.

Takze, asi je problem v tom modulu Irdeto CI+. Avsak zkousel jsem do CI slotu dat i stary Eurocam Cryptoworks od SmartdTV (cerveny) - sdileni take neslo, tady ale zadne chybovky nebyly. Takze asi zasadni dotaz, sdilet u Ariv 200HD lze jen ve cteckach?? nebo poradite nejakou fintu, jak nasdilet Irdeto ICE 01 skylink vymena z CI slotu?

Jeste jednou omluva za nezkusenost...[/quote]

Sdílení funguje jenom v UNIčtečkách je to tak i u SHOWBOXECH S-300 , S-500 , S-700 , VITAMIN 5000.
Bobo-ck (2)|6.8.2011 13:12
Dobrý den pánové, potřeboval bych radu. Asi 14 dní mi nejde ani jeden program Prima. Předpokládal jsem, že došlo k nějakému přeladění a nahráním nového setingu od Lossosa se to rozběhne, ale nic.
Píše to zakódováno, jsou to pouze tyto tři. Zbytek běží jako vždy, jsem s toho blázen a vyskakujou mi pupínky, když si představím, že zase budu něco řešit. Provedl jsem prohledání satelitů a nic

Děkuji za každou radu

Ariva 200HD, vše karta CS-link (CZ a SK zarma v základu), monoblok Astra 3, Astra 1
erik555 (776)|6.8.2011 14:48
Takto to mas?
Prima SD je na TP 12525/V/27500
Prima Love TP 12070/H/27500
Prima HD a Prima Cool TP 11875/H/27500
Bobo-ck (2)|6.8.2011 20:04
[quote=erik555;360804]Takto to mas?
Prima SD je na TP 12525/V/27500
Prima Love TP 12070/H/27500
Prima HD a Prima Cool TP 11875/H/27500[/quote]

Mám to přesně jak říkáš, vůbec netuším důvod. Jestli karta? kam s ní zajít?Proč karta, ostatní jde standardně.
MgX (34)|6.8.2011 23:00
Bobo-ck když si projdeš mé příspěvky zjistíš, že mám lehce obdobný zádrhel. U Primy a Markízy. Když přepínám programy tak se poměrně často stane, že se u některé z těchto jmenovaných stanic objeví hláška - ZAKODOVANO ... věc jsem řešil mnoha způsoby. Změna FW, nahrání i přes RS232. Doladil jsem program list ručně. Zkoušel natáhnout setting od lososa, ale tento problém zůstává. Proč netuším. Ostatní programy jedou OK. Prima a Markíza jsou ty dva nejzlobivější.

Abych viděl program ... musím přepnout jinam a pak zpět. Následně se vysílání stanice objeví.
erik555 (776)|6.8.2011 23:00
[quote=Bobo-ck;360882]Mám to přesně jak říkáš, vůbec netuším důvod. Jestli karta? kam s ní zajít?Proč karta, ostatní jde standardně.[/quote]
Neviem...skus si tie stanice vymazat, potom tie TP preskumat ci to nabehne...ked nie, tak poziadaj o reautorizaciu karty.
Ked mas Arivu200 a v nom fw. 2.14.B4p, tak tam je problem, staci prejst na iny kanal a naspat. Stanica by mala nabehnut. Uz je aj novsi fw.
MgX (34)|6.8.2011 23:12
[quote=erik555;360923]Neviem...skus si tie stanice vymazat, potom tie TP preskumat ci to nabehne...ked nie, tak poziadaj o reautorizaciu karty.
Ked mas Arivu200 a v nom fw. 2.14.B4p, tak tam je problem, staci prejst na iny kanal a naspat. Stanica by mala nabehnut. Uz je aj novsi fw.[/quote]


erik555 já mám FW s koncovkou 2, zkoušel jsem i alternativní, ale nepomohlo :-)

Navíc jsem zkusil kartu znovu autorizovat - opakovaně. Využil jsem origo modul CW pro CW kartu kterou používám ... Skylink. Nic. Vyčistil jsem kartu ... čip - nic. Vyzkoušel druhou CS Link - problém je tu stále.
losos (2977)|7.8.2011 04:51
Já bych to řešil takto :

1. Vzal bych kartu, navštívil nejbližšího kámoše a zkusil kartu u něj.
2. Potom bych zašel za prodejcem, ať kartu přezkouší - pokud ani u něj uvedené programy nebudou fungovat, tak :
3. Zbývá jen reklamace karty, je to zboží jako každé jiné a i zde platí dvouletá zárkuka... - Skylink dodá jinou novou...
kudma611 (702)|7.8.2011 09:44
[quote=MgX;360924]erik555 já mám FW s koncovkou 12[/quote]
A to je aký?
MgX (34)|7.8.2011 13:01
Tak momentálně tento ... fw. 2.14.B2p. Zkoušel jich moc - bez požadovaného efektu.

Jinak se omlouvám, ta koncovka měla být „2“ nikoliv „12“.
ZdenekMi (36)|7.8.2011 14:38
Zkuste nejnovější 2.15B5. Přešel jsem na něj z 2.08B4. Zkouším ho od včerejška a zatím funguje super. Frekvenci čtečky si nastavte na 3,6 Mhz. S Primou naprosto žádné problémy.
losos (2977)|7.8.2011 15:01
Nechápu, co pořád někdo má s tou frekvencí čtečky. Já mám stále 6 MHz a vše je O.K.
Na co by to jako mělo mít příznivý, nebo nepříznivý vliv ?

Zkoušel jsem to u Arivy již mnohokrát změnit, ale nikdy jsem žádný rozdíl u ničeho nezpozoroval !

V čem vidíš rozdíl ty ?
ZdenekMi (36)|7.8.2011 15:59
Na 6 Mhz se mě občas stává, že Ariva přestane dekódovat a musím ji vypnout/zapnout. Na 3,6 Mhz je to Ok. Mám ICE od Skylink a ta standardně pracuje na 3,6 Mhz.
Pavel Matějka (156)|7.8.2011 17:16
Hmm, mám ICE od Skylink a standardně mi už rok jede na 6 MHz.
Dagy2 (3153)|7.8.2011 17:18
[quote=MgX;360971]Tak momentálně tento ... fw. 2.14.B2p. Zkoušel jich moc - bez požadovaného efektu.

Jinak se omlouvám, ta koncovka měla být „2“ nikoliv „12“.[/quote]

Vítej tady eMgé-iX,
nebyl jsem si jist.
Na jiných fórech to vždy tak dopadne
že jeden člověk tam ví vždy co je špatně.
Ale pokud třeba něco konkrétního řešit,
zmizí ten chlápek pryč a nechá problém tak - shit
A protože mne znáš, řešení na tvůj problém nemusím ti psát.
Je to jasné, vyměň Arivu už konečně za TechniSat.

Máš-li ale trpělivosti stále ještě dost,
určitě ti zde pomůže kolega Losos

Nech sa darí, určite to vyriešite.
zdesek (2)|7.8.2011 18:16
S tou změnou frekvence jsem se taky setkal. Když mi přišla nová ICE karta SkyLink výměna, po zastrčení do čtečky a cca. hodině čekání, pořád jsem měl všechny programy zakódované. Pak jsem přepnul frekvenci na 3,6 Mhz a do 15. vteřin vše naběhlo. Možná to byla náhoda, ale třeba to s tím nějak souvisí.