Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

mv75 (27)|3.11.2011 13:03
[QUOTE=vlastvs499;375214]

FUNGUJE!!! opravil jsem to! :) vsechno jede! Chladice jsem tam nedal, ale klidne to jeste rozeberu...ikdyz se mi moc nechce...ale asi jo, protoze pri koukani na hdcka to musi pekne topit :) Diky za rady!
Jo jinak to ze to nenabehlo, bylo tim, ze sem tam mel navic svod ze stary anteny na pozemni digi tv buzenou zesikem, takze to sem dal pryc a bylo to.
vlastvs499 (322)|3.11.2011 13:56
Super. Gratuluju. (I když ten důvod, proč to nejelo, je vskutku kuriózní...) S tím chladičem si vyhrej, na HD je ta teplota extrém - přesně, jak píšeš...
losos (2977)|4.11.2011 13:58
smazáno
z.marian (8)|4.11.2011 15:29
Ahojte. Mal by som nasledovnú vec. Canal Digitaal NL mi nechce ísť s vPlug serverom pri zapnutom EMU. Jedná sa o 1kový soft, kde v EMU figurujú 8bitové kľúče pre zmienený balík. Keby sa mi podarilo nejak vybrať Providera 0622 zo seebacku, tak by som asi nemusel vypínať EMU pre tento jediný balík. Manuálne v Arive som už skúšal, všetko sa vráti po resetnutí a nerozbehne sa to so zapnutým EMU. Čo vy na to? Dá sa nejak vybrať provider zo seebacku? Ďakujem vopred za rady a odpovede.
CharlieXXX (77)|4.11.2011 17:53
Tak jsem si chtěl natáhnour seting s novým firmware od lososa (ze strany 123 FW2.14B2) a hlásí mi to chybu. Mám FW 2.08B4 a přes USB mi při stisknutí start napíše BIN nesouhlasí, chcete pokračovat v aktualizaci. O co jde, nebo dělám něco špatně?
andy56 (53)|4.11.2011 20:09
[quote=CharlieXXX;375858] BIN nesouhlasí, chcete pokračovat v aktualizaci. O co jde, nebo dělám něco špatně?[/quote]

odsúhlas - pokračuj ďalej v aktualizácii
losos (2977)|5.11.2011 07:25
Setting pro Arivu 200 HD pro 45 družic s firmware V2.14B2patch aktualizován 9/11/2011 v 15:00 hod. - (Celkem 2.665 TV programů + 102 rádií).
Poslední úpravy - oprava pro Can. Dig. NL + další změny na 16°E.
vlastvs499 (322)|5.11.2011 07:42
z.marian:
Smaž si tohoto providera přímo v Arivě v editaci klíčů, pokud trváš na zapnutém EMU. Z toho cos napsal není zřejmé, co se vrátí. Smazané klíče? Provider? A proč chceš mít zapnuté EMU v Arivě, když používáš vPlug, to nedává smysl, EMU přece vůbec nepotřebuješ...
Akorát ti to bude komplikovat při změně u jinýho providera sledování - budeš myslet, že nové keksy nejsou, a přitom ti to nepojede jen proto, že v Arivě budeš mít zároveň starý...

Teď odbočím úplně jinam.
Dostal jsem několik dotazů během včerejška a noci na chladič čipu v tuneru, že takový se snad nedá ani sehnat. Takže dodávám fotku, jak jsem to řešil já.
Jak jsem psal minule, chladič je z uzemňovací instalatérské měděné pásky, velmi dobře tvarovatelné, uchyceno je to připájením ke hraně rámečku tuneru. Tím pádem se teplo rozvádí i na rám, což je jen ku prospěchu, po kompletaci a zašroubování matek na F konektorech se dostane teplo až na krabici Arivy. Na přenos tepla z čipu je použita obyčejná pasta na procesory PC, tuner zůstává otevřený.
Jinak se omlouvám za provedení, netušil jsem, že se tím budu někde "chlubit" ale bylo to vyrobeno velmi narychlo poté, co jsem psychicky nezvládl třetí opakovanou závadu přehřátím. Účel ale plní dokonale - od té doby rok vše v pořádku.
Pokud si někdo na fotce všimne kabelů, které v Arivě nemá, ignorujte to, spínám Arivou zásuvku 220V pro adaptér pro napájení 3,5" ext. disku.
chladi?33.jpg
z.marian (8)|5.11.2011 14:56
[quote=vlastvs499;375962]z.marian:
Smaž si tohoto providera přímo v Arivě v editaci klíčů, pokud trváš na zapnutém EMU. Z toho cos napsal není zřejmé, co se vrátí. Smazané klíče? Provider? A proč chceš mít zapnuté EMU v Arivě, když používáš vPlug, to nedává smysl, EMU přece vůbec nepotřebuješ...
Akorát ti to bude komplikovat při změně u jinýho providera sledování - budeš myslet, že nové keksy nejsou, a přitom ti to nepojede jen proto, že v Arivě budeš mít zároveň starý...[/quote]

Skúsil som zmazať všetkých providerov z Irdeta, no všetko tam je opäť po resetnutí. Kľúče ostanú naposledy napísané. Potreboval by som to mať so zapnutým EMU, lebo ORF by som rád pozeral aj bez zapnutého notebooku, vieš, keďže sa dá. Čo by som potreboval, je nejaký editor, s ktorým sa dá vybrať SEEBACK z DUMPFILE-u a následne z neho vyhodiť providera 0622 s 8-bitovými kľúčmi.

Vie mi s tým niekto poradiť, kto už editoval niekedy SEEBACK.BIN?
emu.jpg
lubec (27)|6.11.2011 19:10
Dekoduje niekomu Ariva zo softom V2.14B4p na 42e v Biss - NTV Spor.Napr. Idman TV dekoduje.
Zo softom 1.07B1p to fachalo.
Bubun38 (4)|6.11.2011 20:14
Ahojte pánové. Mám Ferguson Ariva 200 HD, koupil jsem si CA Modul T-REX. Kartu mám CS Link. Chci se zeptat jestli mě to půjde v arivě, ten modul společně s kartou. První kupuji a pak uvažuji :-) Dík za nějakou odpověd. Ještě poděkování že Losos dělá tak dobrej setting.......
Betty5 (40)|6.11.2011 20:14
lubec nahraj si seting od lososa a pojdeti to ok.
napisal som ti to aj na ab...
bagr3210 (379)|6.11.2011 20:42
[quote=Bubun38;376266]Ahojte pánové. Mám Ferguson Ariva 200 HD, koupil jsem si CA Modul T-REX. Kartu mám CS Link. Chci se zeptat jestli mě to půjde v arivě, ten modul společně s kartou. První kupuji a pak uvažuji :-) Dík za nějakou odpověd. Ještě poděkování že Losos dělá tak dobrej setting.......[/quote]

Jakou kartu CS Link mas na mysli? Crypto,nebo IR?
Ja mam takovou skusenost,ze s CR to facha bez problemu,ale IR sa kapanek obcas "kucka"..
Bubun38 (4)|6.11.2011 21:15
[quote=bagr3210;376279]Jakou kartu CS Link mas na mysli? Crypto,nebo IR?
Ja mam takovou skusenost,ze s CR to facha bez problemu,ale IR sa kapanek obcas "kucka"..[/quote]

Kartu mám CryptoWorks CA.
sirdo (1320)|6.11.2011 23:43
[quote=Bubun38;376298]Kartu mám CryptoWorks CA.[/quote]

no neviem ci ti to pobezi s CW kartou. T-REX co pozeram CW kodovanie nezvlada, ale IR ano...

http://www.helesat.sk/product_info.php?products_id=1649&osCsid=ido59rmjjrggtkloj8ru0g2763
bagr3210 (379)|7.11.2011 07:22
[quote=sirdo;376343]no neviem ci ti to pobezi s CW kartou. T-REX co pozeram CW kodovanie nezvlada, ale IR ano...

http://www.helesat.sk/product_info.php?products_id=1649&osCsid=ido59rmjjrggtkloj8ru0g2763[/quote]


Fakt nechci delat chytryho,ale u me prave CW karta CS Link i Skylink na T-Rex-ovi fachala uplne prekrasne..Prave IR se tam cukal,dloouho prepinalo a ponektere HD programy ani nechtelo vubec "otevrit"..Mel jsem na nem myslim FW 3,61(uz si vazne nepamatuji!!)

P.S.: Tady prave pisou,ze lze pouzit i Slovaklink,Czechlink a jine,tak nevim,ale myslim z eto je prave CW..
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
losos (2977)|7.11.2011 10:30
[quote=Bubun38;376298]Kartu mám CryptoWorks CA.[/quote]

Ariva žádný modul nepotřebuje. Strč kartu do čtečky kontakty dolů a dozadu - A JE TO ! ;)

To platí např. pro fw V2.14B2 patch, ale i pro mnohé jiné...
Bubun38 (4)|7.11.2011 13:51
Dík za odpovědi pánové. Ten modul právě chci mít na ten cslink,a nahoru si chci koupit třeba Slovaklink, nebo něco jiného,zatím nevím co je cenově lepší a více programů. Mám jen základ cslink, nějako je to málo :-)
bagr3210 (379)|7.11.2011 14:25
Na misto T-REXa bych Ti radeji doporucil bud origo CW modul,nebo jeste "lepsi" od Mascomu,ktery je jak CW tak i IR a mas po starostech..Pokud ovsem nechces pouzivat jeste jiny platformy..
Osobne bych uz asi "uni" moduly nechtel..Mozna nekompatibilita,apod.. by mi vadila..
losos (2977)|7.11.2011 15:40
Pro případ používání více karet (pokud nesdílíme...) je samozřejmě nějaký modul nezbytný.
V tom případě mohu doporučit modul Mascom Twin Easy.TV, který je rovnou pro dvě karty (jedna SLIM) a v software 1.23 má v Menu i přepínání na Cryptoworks, nebo Irdeto ! Funguje to OK.
O T-REX nic nevím.
kudma611 (702)|7.11.2011 20:55
[quote=z.marian;376024]Potreboval by som to mať so zapnutým EMU, lebo ORF by som rád pozeral aj bez zapnutého notebooku,[/quote]
Orf pôjde aj z vypnutým emu.Pôjde aj na origo fw-v tom by som problém nevidel-ak si nevytvoríš nový.
lubec (27)|8.11.2011 11:13
[quote=Betty5;376267]lubec nahraj si seting od lososa a pojdeti to ok.
napisal som ti to aj na ab...[/quote]

Inak všetko šlape ako má aj cccam len dekodovanie NTV Spor v Biss key nie,preto zisťujem či nemá niekto s tým skusenosť ako to doladiť.
Pre jednu stanicu nebudem všetko znova ladiť satelity + motor atd...
losos (2977)|8.11.2011 14:42
Tak se mi to líbí, kašli na cizí settingy a nauč se to sám, třeba zde budu potřebovat brzy vystřídat... :D
Jsem nějaký marod... ;)
ibistek (2)|8.11.2011 15:05
[quote=Betty5;376267]lubec nahraj si seting od lososa a pojdeti to ok.
napisal som ti to aj na ab...[/quote]

A pôjde Ti aj full ponuka na Sky link a aj na CS link, na neobmedzených kartách, tak ako klameš ľudí vo svojich inzerátoch. Už si sa presunul z paraboly a satcentra sem, tu Ťa ešte nepoznajú, že FRANKOVIČ z DOBŠINEJ, allias " BETTY 5 " dajte si na neho pozor je to podvodník, môžte si to overiť u správcov spomínaných fór !!!
mikepad (37)|8.11.2011 15:53
Zdravím kudma a ostatní, čtu si příspěvky o Faustu a vPlug...ale hlavně mi jde o můj hlavní problém:už třetí měsíc mi nejde canaal Digital NL. Předtím vše fungovalo s lososovým V2.14B2patch. Mám na PC vPlug server, přes něj mi v pohodě jedou frantíci a ESPN America atd., ale prostě ty NL ne a ne rozchodit...Zkoušel jsem nové keys, i do vPlug, ale prostě nic. Mám vyzkoušet Fausto? Poradíte někdo další řešení? Díky moc za rady všem...
vlastvs499 (322)|8.11.2011 15:55
Hoši nehádejte se tu, směřuje to k blbýtu tématu, které bych tu vůbec neprobíral...
Ten argument pode mnou samozřejmě beru...
ibistek (2)|8.11.2011 16:09
[quote=vlastvs499;376590]Hoši nehádejte se tu, směřuje to k blbýtu tématu, které bych tu vůbec neprobíral...[/quote]

Ale neviem prečo vlastvs499, práve naopak treba upozorniť na podvodníkov, ako je allias " BETTY 5 ", alebo z AB FÓRA a PARABOLY " ROSTA 1 " pravým menom RASTISLAV FRANKOVIČ z DOBŠINEJ na výstrahu pre ostatných slušných ľudí, Tebe by sa páčilo, ak by Ťa niekto okradol o peniaze ...
kudma611 (702)|8.11.2011 19:43
[quote=mikepad;376589]Zdravím kudma a ostatní, čtu si příspěvky o Faustu a vPlug...ale hlavně mi jde o můj hlavní problém:už třetí měsíc mi nejde canaal Digital NL..[/quote]
Neviem ti momentálne odpovedať k veci-mám noťas na inej podsieti ako arivu-a nejako nestíham ani tv pozerať v obyváku-len terastriál v spálni cez projektor pozerám.Ale ak sú key na najmsate(čo momentálne nl je asi down)-potom cez fausto nie je problém-ale emu treba vypnúť.Ak máš otázky k faustu odpoviem-ale neodskúšam ti to.Ja osobne ani programy emu nepozerám vôbec-je to čisto len zábava niečo spojazdniť a tým to končí.Takzvane tie programy používam na skúšobné a testovacie účely.
losos (2977)|9.11.2011 11:57
Jen tak pro legraci jsem zkusil změřit spotřebu u Ariv :

Ariva 200 HD s připojeným koaxem od paraboly s motorem u SD = 11-12 W, u HD = 12-13 W.
Ariva 202E s připojeným koaxem od paraboly s motorem u SD = jen neuvěřitelných 6 W, u HD = 6-7 W. :D
Proto je A202E při provozu o dost studenější než A200 HD.
Ten SD kanál byl ČT24 a HD Planeta HD.
Po odpojení koaxu měřák nenaměřil nic. ;)
Arivy nebyly připojeny k síti, kromě koaxu byl připojen jen kabel HDMI, měřeno samozřejmě při běžném provozu.

Pro porovnání :

VU+ DUO si bere 27 W, při přehrávání nahraných pořadů z harddisku jen 22 W, ve Standby měřák nenaměřil nic.
TF 7710 HDPVR žere při provozu asi 60 W, ve Standby asi 12W, už nevím přesně kolik... Takže žere ve Standby víc, než Ariva při provozu... :D
Můj LCD televizor Philips 47PFL5603D bere asi 75-80 W - záleží na intenzitě podsvícení. Je to už postarší typ s podsvícením zářivkami, nové typy LCD (s LED podsvícením) mají spotřebu ještě asi o 10-20 W nižší.
lubec (27)|9.11.2011 12:19
[quote=losos;376574]Tak se mi to líbí, kašli na cizí settingy a nauč se to sám, třeba zde budu potřebovat brzy vystřídat... :D
Jsem nějaký marod... ;)[/quote]

Zdravím lososa.Tvoj setting je super no čítal som rady že pre bezproblémové cccam je najlepšie robiť všetko nanovo.Tak som to skusil.Cccam fachá ,ale napr. Biss key len niektoré.
losos (2977)|9.11.2011 12:26
Ano, já vím, kdekdo uvádí, že si má každý zhotovit svůj vlastní setting... - ale představme si, že by si také každý musel pro svůj počítač vyvinout vlastní Windousy a tak dále...
Mně osobně je to k smíchu ! :D

Přesto může být u jednotlivých kusů Ariv nějaký rozdíl, nevím, možné je všechno.
Já jsem se s tím však osobně ještě nesetkal.
Uváděl jsem jich do provozu ale zatím asi jen 17 ks A200 (jednu z nich dálkově až na Kypru) a u mnohých z nich byl měněn setting již mnohokrát.
Dále asi 8 ks A202E. U všech mé settingy fungují naprosto stejně a samozřejmě správně.
Tož včíl mudrujte... ;)
kudma611 (702)|9.11.2011 21:03
Ja som mal v arive asi 250 krát menený fw buď zo settingom,alebo dodatočne a 99% lososov.Len občas som mal vlastný-kulilinko.Nikdy neboli problémy-ja tomu proste nevererím,že problémy sú spôsobené settingom.Jediné problémy boli pri prechode z jedničkového do dvojkového-bola potreba očisca z origo fw,alebo cez rs232 čo som neuznával,ale to bolo fw a nie settingom.Kvalitný lososov setting arive nemôže poškodiť,ale práve naopak-zabezpečí dobrý chod arivy(správne zadané údaje).
Čo už setting má spoločné z cccam-om.Keď je raz blbo nastavený server môžete laďiť vlastné settingi do zošaľeňa.Blud-blud-blud.Ariva je dobrá na domáce zdieľanie,alebo share prijímať do stb linux(napr. dm500s-postačí) a pri správnom skonfigurovaní arivu použiť ako klienta svojho servera(dm) a nie sú problémy na nijakom fw.Od 1.07B1p aj cccam aj newcamd-predtým len newcamd.
Takže žiadne výplody fantázie a okecávať settingi ako to je aj na ab-fóre-ja osobne práveže len môžem doporučiť lososov setting a to tá moja arivka keby vedela rozprávať-a dobre..... amen.
losos (2977)|10.11.2011 10:15
Kudma611, díky za podporu... ;)
Ano, je velmi důležité při změně typu firmware se postarat o vymazání paměti Arivy některou z osvědčených metod...
EMI (71)|12.11.2011 19:28
Můžu jen potvrdit, dávám Arivě co proto a když vidím nový seting fr. Losos hned jej tam šupnu. Jen tak ze zvědavosti. Jen přechod mezi FW1xxx a 2 xxxx jsem udělal kabelem. Když jsem ho udělal přes USB tak trochu vyzloboval i když jsem před tím udělal továrka. Nyní jediný problém vidím v Nově HD která někdy jako by se sekla nebo zakostečkuje a jede zase dál. Ale z HD to dělá jediná tak na to kašlu. Ještě ten zpožděný zvuk někdy. Ale to je asi nějaký nesoulad procesorů mezi Samsungem a Arivou 200. Jinak zlatý stroj.EMI
losos (2977)|13.11.2011 10:33
S tím posunutým zvukem u programů Skylinku nějaký problém opravdu někdy je. Někdy je zvuk posunutý u některých programů dokonce i na VU+ DUO.
Nevím, co z toho je chyba firmware a co chyba vysílání. A proto jsem si toho už dávno přestal všímat... ;)
vlastvs499 (322)|14.11.2011 00:31
Už si toho taky nevšímám, i když dřív mi to celkem vadilo. Vidím to snad na tu chybu vysílání, protože mimo Skylinku (HD kanály) jsem to na jiných HD nepostřehl. Do té doby jsem si dokonce myslel, že to snad nestíhá "zesynchronizovat" procesor Arivy. Někdo odtud mi zase ale nedávno psal, že na nepatch FW 2.14b2 to nedělá. Těžká věc, tohleto audio...a proto na to kašlu taky...
losos (2977)|14.11.2011 13:24
Setting pro Arivu 200 HD pro 45 družic s firmware V2.14B2patch přeložen na str. 129.
vlastvs499 (322)|16.11.2011 10:34
Zítra změna frekvence u HBO Comedy + start nového kanálu Film Europe Channel.

Nové parametry:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ukázka pro ty, které zajímá o čem Film Europe Channel bude:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
z.marian (8)|16.11.2011 19:11
[quote=kudma611;376469]Orf pôjde aj z vypnutým emu.Pôjde aj na origo fw-v tom by som problém nevidel-ak si nevytvoríš nový.[/quote]
Ahoj, Kudma! Dík, odskúšal som, no u mňa s vypnutým EMU ORF nejde.
Mal by som na teba otázku ohľadne Fausta. Experimentoval som s ním, všetko nastavené podľa tvojich pokynov, ale TNT Sat France mi nechce ísť ani s Faustom. AustriaSat OK, Canal Digitaal OK. Niektorí to tu rozbehali tvojou pomocou, ale neviem, či práve TNT šlo alebo nešlo. CanalSat France mi tiež nešiel s Faustom. Neviem, či je zrada vo Fauste alebo v Arive s tým TNTčkom.
kudma611 (702)|16.11.2011 20:50
Arivu som 2 týždne nevidel-neodskúšam ti to-a ja sa jednotlivým programom už nevenujem.Spojazdnenie fausta je jedna vec-no a ty to už vieš-zbytok je na tebe.Ale asi nešlo ani mne TNT.Ono je chyba u mňa,že ja to nepozerám a nepotrebujem-a potom sa tomu ani nevenujem-mňa to musí chytiť,alebo baviť-ináč to pre mňa nemá význam-len testy a zábava.
A to orf pôjde ako som písal,ale na nových fw je to tak-a ty neuvádzaš aký máš-najskôr asi jedničkový -len tak hádam.
z.marian (8)|16.11.2011 23:52
Áno, presne tak: 1.07B1patch. Asi sa spýtam ešte Andyho, ktorý tu písal, že mu všetko fachá s Faustom na Arive, potreboval to na TNT, keď si mu s tým pomáhal. Tuším Fausto v Monitoringu vypíše pri prepnutí na Francúzov, že "Key not in key.bin", alebo niečo podobné, pričom kľúče pre Diablo sú zadané. Že by bol problém s identifikáciou, ktorú Ariva posiela pri prepnutí... Neviem. Skúsim zohnať screenshot, aby to bolo viac znázornené, čo sa vlastne deje v tom programe... Dúfam, že mám všetko, ako má byť...
andy56 (53)|17.11.2011 09:57
[quote=z.marian;378363]... potreboval to na TNT, ...[/quote]

TNT Sat 19.2°E (Ipnosys EMU/Underworld WiFi Only)
tu máš odpoveď na TNT...
ja som to neskúšal, preto ti neviem viac povedať

ostatné v SZ

Andy

A ešte som zabudol: čo ide cez Fausto to má aj Losos v aktualizovanom key cez USB - aspoň pre NewCamd
Petrfm (17)|19.11.2011 09:22
Dobrý den, mám jeden megalama dotaz. Používám Arivu 120 combo pro příjem DVB-T a nekódovaných programů ze satelitu. Skylink či jinou kartu neplánuji kupovat. Lze přijímat nějaké kódované TV pouze úpravou FW a přidáním keys, tedy bez jakékoliv vložené karty? Z toho co jsem pročetl jsem pochopil, že vložené keys se zapíší právě na kartu, ale opravdu tomu moc nerozumím. satelit mám teprve 2 týdny, takže experimentuju. Díky za odpověď.
leo1983 (0)|19.11.2011 10:22
zle si pochopil keys sa nezapisuju na kartu ale priamo do emu menu do pristroja na to potrebujes fw oznaceny ako patch a to co ide cez keys sa docitas v seting text od lososa a ale nie su to slovenky any cesky dabovane programy vsetko nemecke anglicke francuzke a tak dalej skus precitat setyng text a jak na to u arivy od lososa da sa tam toho vela dozvediet
Petrfm (17)|19.11.2011 11:06
leo1983: dík za odpověď. Takže kartu k tomu opravdu nepotřebuji? Co jsem našel setingy pro arivu 120 combo, tak byly od Lososa pro starší FW V2.14B2_patch(nechce se mi kvůli tomu downgradovat z V2.15B8), nevíte někdo čím převést lososův aktuální seting pro arivu 200 na arivu 120?
DrMarten (15)|19.11.2011 12:42
Zdravím, mám jen dotaz. Dneska od rána není funkční příjem placených kanálů na kartě Skylink a přítroji Ariva 200. Reautorizace nepomohla. Máte také někdo problém s příjmem, nebo je chybka někde u mě. Včera večer vše fungovalo normálně... Díky předem
losos (2977)|19.11.2011 12:48
Pro Petrfm :
1. - aby ti fungovaly žádané programy, musíš mít firmware s patch a aktuální keksy...
2. - převést se to dá přes "EXPORT" v programu Ariva Editor 2.2.0....- viz návod v "Jak na to...", odstavec s tímto názvem :

"Lze nahrát do Arivy 100 setting určený pro Arivu 200 ? (Platí to i pro jiné typy Ariv se stejným procesorem, určitě to platí pro ty, pro které je v textovém souboru "settingy.txt" již nějaký setting exportem vytvořen)."

A i zde v diskusi je někde návod od kudmy611, jestli se nepletu... ;)
DrMarten (15)|19.11.2011 13:26
toto byl omyl :) platí jen ten horní dotaz. Díky předem
Petrfm (17)|19.11.2011 14:36
tak jsem do Arivy přes USB nahrál V2.15B8_patch a výsledkem je to, že se mi na po zapnutí ukáže na pár sekund obrázek lamy a Ariva se vypne. Jako vtip to je dobré, ale co teď s tím?
losos (2977)|19.11.2011 15:04
Než budeš muset použít křížený kabel RS-232 s programem Ariva Upgrade 551, zkus tohle :
1. Vypni Arivu zadním vypínačem
2. Odpoj koax. kabel od paraboly.
3. Zapni Arivu a pomocí tlačítek na panelu Arivy ji zkus přepnout do Menu...atd...(při startu stiskni Menu a drž). Až se dostaneš do Menu, máš vyhráno- stačí nahrát osvědčený firmware V2.14B2patch - (tento doporučuji !!!) (předtím dej tovární nastavení a potom také), nebo co se ti uráčí.

Na závěr, až vše bude O.K., vypni Arivu a připoj kabel od paraboly, atd...