Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

kudma611 (702)|19.1.2012 13:08
To "o" bolo pre manowara(vlastvs499 si ma prdbehol.... ) a bolo by z toho-si ma prd obehol
mandikczech-jedno ti poradím:máš kopu požiadaviek,ale tú ručnú brzdu mozgových závitov povoľ-ináč ostaň radšej bežným použivateľom stb-čo len zapne a vypne diaľkačom.
andy56 (53)|19.1.2012 13:31
[quote=mandikczech;392362]ok thank you[/quote]

Cez teamviewer ti to znova nastavím ak chceš. Ale už by si sa to mohol aj sám naučiť!!!
kudma611 (702)|19.1.2012 14:17
Aj keybod mu daj.:D
Dedo69 (11)|19.1.2012 17:28
Nič nové sme sa nedozvedeli, dobre sme sa ale pobavili. Aj to treba, sú fašiangy (masopust)!
Tak na zdravie !

Chlapi,
blbcov úplne ignorujte! Oni budú písať aj naďalej, ale odpovede zbytočne zaberajú miesto.
A hlavne neučte nikoho ako bez námahy nelegálne prísť k programom. Ohrozujete sami seba aj nás.
Na to musí prísť každý sám. Na nete a iných fórach je toho dosť.
Fórum TV freaku ochraňujte, bez neho majitelia Arív nemôžu existovať.
mandikczech (42)|19.1.2012 22:37
ne díky mě to jde vše jen jsem chtěl vědět jestli my to bude šlapat setting od lososa
rjana (14)|19.1.2012 22:38
[
rjana:
K FW 2.17b3p chovám stále větší a větší nedůvěru. Přesně naopak oproti tobě. :-)[/QUOTE]
Nevím co přesně Tě trápí, ale zatím jsem při přetáčení družic popsaným systémem nezaznamenal jediný restart při přechodu z kódovaných Biss kanálů na nekódované na jinou družici, tak jak tomu bylo u FW V2.15b8.p
mandikczech (42)|19.1.2012 22:41
[quote=kudma611;392393]Aj keybod mu daj.:D[/quote]

už vím jak se děla ten arivaeditor jen mám problém najít ty sítě odkud to vysila.
Všechny stanice mám po hromadě a nevím co je co
kudma611 (702)|19.1.2012 22:54
mandikczech vidíš ako si to sám komplikuješ?-ale aspoň sa nenudíš.Moje somarinky necituj-aj tak odpovedáš o inom.Na kľúče je key editor ktorého súbor je keydb.Na setting je ariva editor,alebo SetEdit.
A ako sa robí arivaeditor neviem ani ja :D

rjana - odkedy vyšiel nový fw ho používam a nenašiel so na ňom závadu ktorá mne by vadila.Ale každý máme iné nároky a požiadavky.Komu aký fw vyhovuje nech taký používa.Ani ho nechválim-ani neodporúčam-asi to nemá už ani zmysel.

................................................................
mandikczech-nič ti nie je jasné.Píšem,aby si necitoval a hneď to aj robíš.A hlavne ak odpovedáš na príspevok nad tvojím tak nie je to potrebné.Napíšeš tri slová a kopu toho je z citácii.Ale hlavná vec-to my je jasný.Ty budeš asi ten tridsať prvý prípad majora zemana.:D
mandikczech (42)|19.1.2012 22:59
[quote=kudma611;392551]mandikczech vidíš ako si to sám komplikuješ?-ale aspoň sa nenudíš.Moje somarinky necituj-aj tak odpovedáš o inom.Na kľúče je key editor ktorého súbor je keydb.Na setting je ariva editor,alebo SetEdit.
A ako sa robí arivaeditor neviem ani ja :D

rjana - odkedy vyšiel nový fw ho používam a nenašiel so na ňom závadu ktorá mne by vadila.Ale každý máme iné nároky a požiadavky.Komu aký fw vyhovuje nech taký používa.Ani ho nechválim-ani neodporúčam-asi to nemá už ani zmysel.[/quote]

to my je jasný
losos (2977)|20.1.2012 07:18
Příští aktualizace settingů bude až "po velkém přeladění" - 1., či 2.2.2012.
vlastvs499 (322)|20.1.2012 08:38
rjana:
2.17b3p má jednu obrovskou chybu. S restarty jsem se nikdy nepotýkal, problémy (ujíždění) motoru mi nevadily.
Podle mě je už tak komplikovaný pro procesor, že nestíhá při některých činnostech (přehrávání z ext. HDD) obstarávat některé zásadní funkce, které ovšem s přehráváním vůbec nesouvisí.
Ověřeno (bohužel) 2x. Zbytek na SZ.
losos (2977)|20.1.2012 12:54
Příští aktualizace settingů bude až "po velkém přeladění" - 1., či 2.2.2012.
wdo006 (2)|20.1.2012 15:22
Dobrý den, chci se zeptat jestli do Arivy 200 můžu dát CA modul Irdeto CI+ SMIT CSLink i Skylink kompatibilní a CS Link kartu Irdeto?
Děkuji.
vlastvs499 (322)|21.1.2012 01:07
Ano, můžeš, v Arivě 200 pracuje.
Asi máš důvod CS Link dávat do modulu, v interní máš asi Skylink. (Vycházím z toho, že tu kartu CS Link ve vestavěné mít asi nechceš).
Pokud bys měl ovšem ve vestavěné čtečce kartu v jiném kódování, třeba Conax, je to problém, přepínání mezi kódováními - tedy kartami - ti budou trvat neúnosně dlouho (až 8 sec).
kaplan29 (2)|22.1.2012 19:25
Děkuji přispěvatelům s přezdívkami Losos a Kudma611 za vykonanou práci pro nás majitele solidního přístroje Ariva 200 a za settingy,které pravidelně využívám.S firmware 2.17B3p jsem zcela spokojen a oceňuji práci Lososa,že vypracovává i tento setting,přesto,že jej nepoužívá.
Rada8 (84)|22.1.2012 21:34
[quote=kaplan29;393179]Děkuji přispěvatelům s přezdívkami Losos a Kudma611 za vykonanou práci pro nás majitele solidního přístroje Ariva 200 a za settingy,které pravidelně využívám.S firmware 2.17B3p jsem zcela spokojen a oceňuji práci Lososa,že vypracovává i tento setting,přesto,že jej nepoužívá.[/quote]

Také se přidávám s poděkováním! Díky moc!!!
wdo006 (2)|23.1.2012 07:33
[quote=vlastvs499;392808]Ano, můžeš, v Arivě 200 pracuje.
Asi máš důvod CS Link dávat do modulu, v interní máš asi Skylink. (Vycházím z toho, že tu kartu CS Link ve vestavěné mít asi nechceš).
Pokud bys měl ovšem ve vestavěné čtečce kartu v jiném kódování, třeba Conax, je to problém, přepínání mezi kódováními - tedy kartami - ti budou trvat neúnosně dlouho (až 8 sec).[/quote]

Děkuji za odpověd. Je to tak v interní mám Skylink, ale Cslink je Irdeto tak mi ji interní nebere. Akorát když přepínám CSlink programy, tak mi to trvá cca 5sekund (po přepnutí vždy napíše zakódováno a až po těch pěti sek. naskočí). Nedá se stím něco dělat?
Děkuji.
losos (2977)|23.1.2012 08:07
Zkus zaexperimentovat v Menu bílého tlačítka dole na řádku "Dekóduji pomocí"..., ale nevím, zda to pomůže...
vlastvs499 (322)|23.1.2012 15:25
wdo006:
CA modul Irdeto CI+ SMIT je naprosto nevhodný modul pro A200. Vnucení slotu ze kterého má Ariva dekódovat nepomůže, nezrychlí se to. Ty doby přepínání jsou neúnosné.

Přepínání je rychlé a bez problémů jen s tímto modulem:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
mandikczech (42)|23.1.2012 18:35
: ORF Digital Package @ 19.2E Astra
jen nefunguje espn america :(
w@mp (17)|24.1.2012 07:59
Zdravim panove, vcera se mi stala dost divna vec a dost mozna nekdo vite co s tim. Ulozil jsem si setting na flash a upravoval ho v Setedit-u a pak nahral zpet. Tenhle proces jsem nekolikrat opakoval a v pohode az doted- po nahrati do arivy pres Allcode+bootloader mi zmizely vsechny prednastavene programy, srdicka u Satelitu. Pritom setedit nacte soubor v poradku se vsim i flash v arive ok, vsechno ostatni se nacte, jen ne programy..zkousel sem jinou flasku nebo nahrat jen pres userdb, dat predtim tovarko, vypnout, ale vysledek stejny. FW mam 2.17b3p a setting je puvodem z neho. Napada vas neco? Diky
losos (2977)|24.1.2012 08:03
Setedit sice nepoužívám, ale dle tvého popisu jsi pravděpodobně načetl, nebo uložil data ze Seteditu na flešku nějakým špatným způsobem - asi jsi již zapomněl, jak se to má dělat správně... - já ti neporadím, já to nevím. Znám to jen u Ariva Editoru.
w@mp (17)|24.1.2012 13:45
Ukladal sem to stejne jako uz nekolikrat predtim- proste jen otevru, edituju a pak dam ulozit. Tot vse, tam moc prostoru pro chybu neni. To spis neco Ariva, ted sem si vzpomnel, ze sem v Arive predtim nez sem ho nahral zpatky mazal nekolik TP na zkousku, muze to mit vliv? No, zatim sem nahral drivejsi verzi toho settingu a v nahral se ok. Sem na tom delal celou noc, tak se nechci jen tak vzdat...
kudma611 (702)|24.1.2012 15:23
Ja pri používaní v setedit stále otváram súbor ako abs.Načítalo by ho aj tak,ale ja vyberiem súbory typu: a vyberiem (*.abs).A po úprave zase vyberiem-uložiť ako a vyberiem uložiť vo: (*.abs)-názov vyberiem ten istý súbor-vyskočí okienko ak prepisujeme ten istý súbor,že súbor už existuje aj tak uložiť(áno).Potom tento súbor otvorím v ariva editore a uložím raz ako userdb a raz ako defauldb(to len ja som takto zvyknutý)-na prekontrolovanie stačí možno len otvoriť v arive editore-ak ho načíta v poriadku potom by mal aj v arive ísť,ale nepotvrdím,lebo ako som písal ja v ariva editore znova uložím cez ariva editor.
vlastvs499 (322)|25.1.2012 01:12
w@mp:
Že ti zmizly prednastavené, to myslíš Fav, nebo na pozicích satelitů, když je osrdíčkuješ znovu? Osrdíčkuj si v Arivě ty satelity které potřebuješ nebo které jsi měnil a podívej se, jestli jsou na pozicích stanice tak, jak jsi je řadil.
Jestli to tak nebude, stáhni si dump znovu, přesuň jednu stanici třeba přímo do Fav a zkus, jestli to funguje.
Pokud jsi v Arivě mazal některé TP, ale celý nový setting nahráváš přes Allcode, nemůže to mazání TP hrát roli, přes Allcode přepisuješ kompletně stará data v paměti přijímače.

Ještě bych zkusil dát to tvoje poslední nastavení (přes user.db) na třeba Lososův setting, pokud jsi ty úpravy dělal několikrát a opakovaně, možná tam došlo k nějaké chybě. To bych asi udělal jako první...bohužel to píšu jako poslední...
losos (2977)|25.1.2012 05:42
1. Rozhodně doporučuji vždy použít prázdný USB Flash disk, nově zformátovaný v PC, t.j. bez jiných uložených dat, nebo jen se soubory pro tentýž typ Arivy s tímtéž firmware.
Pro ty, kterým je to divné : vězte, že pro to existují docela dobré důvody...

2. Také je samozřejmě důležité důsledně dodržovat tohle obecné pravidlo = vytáhnout Flash disk z Arivy či z PC až po jeho odpojení od systému !!! Až to PC dovolí ! Jinak může dojít k poškození dat a možná i disku...
V Arivě se to dělá v Menu/Nahrát/Odeberte USB zařízení bezpečně.
(Je to popsáno i v manuálu).

3. Před ukládáním obsahu Arivy (=Dump) z Arivy na USB Flash disk vždy nejprve Arivu vypnu do Standby a ještě i zadním vypínačem na čtvrt minuty a teprve potom provedu nahrávku zálohy ! A dbám na to, aby Ariva byla při tom nastavena na ČT24. To kvůli správnému nastavení datumu a hodin v Arivě (a nejen kvůli tomu...).

P.S. - také nevím, co si mám představit pod pojmem "prednastavené..." ;)
Dedo69 (11)|25.1.2012 16:12
A ešte niečo.
Asi pred rokom ma sused PC analfabet požiadal o aktualizáciu jeho Arivy 200. Na jeho NTB som stahol vtedy ešte jedničkový lososov patch, rozbalil na jeho freewarovom komprimačnom programe a dal na jeho USB kľúč plný nahrávok, ktoré nedovolil vymazať. Po nahratí do Arivy táto neustále resetovala. Priniesol som teda svoj krížený kábel s USB redukciou a z jeho NTB znova natiahol patch. Ariva aj tak stále resetovala. Vzal som jeho kľúč na môj PC a hrôza. Fleška bola infikovaná trójskym koňom a súbor DumpFile.abs nemal 4 194 304 bajtov ale o 8 menej.
Aktualizáciu jeho Arivy som preto vykonal ešte raz kríženým káblom z môjho NTB a s mojim patchom
a dodnes chodí ako švajčiarske hodinky.
Aké je z toho poučenie, ktoré zrejme platí nielen pre Arivy?
- V PC (alebo NTB) používať na rozbalovanie súborov len licencované komprimačné programy, žiaden freeware, ktorý nezaručí bezstrátovú dekomprimáciu.
- V PC (alebo NTB) je treba mať kvalitnú antivírovú ochranu, najlepšie opäť licencovanú, ktorá je automaticky niekoľko krát denne aktualizovaná a zaručí Vám bezvadnú činnosť nielen PC, ale aj
USB kľúča a Arivy. Veď Ariva je vlastne tiež malý počítač (s tunerom) ktorý je infikovateľný.
- Pri neštardandnom chovaní Arivy po aktualizácii software si ako prvé preverte, aká je veľkosť súboru DumpFile.abs na kľúči, z ktorého ste upgrade do Arivy poslali a v Ariva editore si preverte, či tam nemáte nahrané hlúposti. Urýchli to hľadanie chyby.
- Ako nastavený jazyk nepoužívajte v Arive jazyk slovenský. Programátor tam vniesol skopičiny. Použite jazyk český alebo anglický.
- Pra havarijné prípady majte pripravený krížený kábel a v dobe voľna si jeho funkčnosť a kompatibilitu aj vyskúšajte. Aj keď ho možno nebudete nikdy potrebovať. Čo keď ho bude potrebovať sused a z Vás sa stane hrdina.
- Horeuvedené platí pre všetky Arivy. Iba tie najnovšie z radu 102e a 202e majú rýchlejší procesor a väčšiu operačnú pamäť a súbor DumpFile.abs je 2x väčší. Jeho veľkosť si zistite z lososových patch.
kudma611 (702)|25.1.2012 16:24
Nahrával som cez usb vyše 200 krát a nemal som nikdy problém.Iný jazyk ako sk nepoužívam-hoci kľudne môžem mať aj v anglickom jazyku,nemeckom,poľskom-hoci neviem tieto jazyky,ale rozumiem výrazom(po rokoch sa tie počitačové názvy nalepia aj na neznalca-vďaka hrám na pc v dose pred pár rokmi-a každú som si aj zahral,aby som mu vysvetlil čo a ako keď mal 4 roky a vedel si sám nájsť medzi 50-timi hrami tú čo chce a ešte vyhľadať spúštací súbor-samozrejme čítať nevedel).No a poniektorý keby ćítali mali by to jednoduchšie.
losos (2977)|25.1.2012 16:51
Dedo69 - to jsou výborné informace, asi bych je měl vložit do "Jak na to u Arivy..." - doufám, že souhlasíš ?
vlastvs499 (322)|25.1.2012 18:18
Já bych to upřesnil, aby to tu nevylekalo nováčky, že si k Arivě musí koupit komprimační program. Obyčejný winRar je v neplacené verzi zcela bezproblémový, akorát se odklepne při spuštění cedule, že ho nechci koupit. Dělám s ním 20 let a nezaznamenal jsem jediný problém.
Každý komprimační program kontroluje CRC, takže když nesedí, nerozbalí. V případě toho firmu byla chyba určitě jinde.
K Antiviru bych rád napsal, že nedávný test antivirů vyhrála free Avira Antivir, 4 místa za ní byl placený NOD.
S tím prosazováním licencí bych byl opatrnější, ne vždy vše vyřeší peníze, aby si někdo nemyslel, že si zaplatí a tím to má vyřešeno...
Je to OT, ale dám to sem, aby se mi věřilo, brzy smažu, slibuju:
http://pcworld.cz/downloads/freeware-avira-antivir-personal-chrani-pred-skodlivymi-kody-20130

Dodám jako reakci na úplně poslední příspěvek dole to, že aktualizace probíhá někdy i 5x denně.
kudma611 (702)|25.1.2012 19:05
Ja už dlhé roky používam free avast a tiež free Win RAR.A toho trojana mohol chytnúť hocikde-aj pri zasunutí do iného pc ako jeho.A o tej veľkosti zabaleného súboru losos by mohol rozprávať na abf,ale viníka nebolo-takže nielen pri rozbaľovaní,ale aj uložený súbor môźe byť už chybný.
losos (2977)|25.1.2012 19:19
Ano, všechno je možné - mně se např. stalo, že po uložení obsahu Arivy na flešku nešel soubor DumpFile.abs v Total Commanderu zkomprimovat. Tehdy jsem nebádal proč, ale vypnul jsem Arivu zadním vypínačem a po minutě nahrál obsah Arivy znovu a už bylo vše OK. Proto to od té doby dělám stále tak - jen ten čas jsem zkrátil na čtvrt minuty...

A ještě mám jeden zajímavý poznatek - Ariva mi nechtěla najít jednu flešku - nakonec jsem zjistil, že kontakty v USB konektoru Arivy 202E (přední USB) byly poněkud málo napružené, opatrně jsem je ostrým špendlíkem trochu víc napružil a bylo po problému.
Ty kontaktní plíšky jsou z nějakého hodně měkkého plechu, šly přihnout úplně lehce...
Dedo69 (11)|25.1.2012 19:59
Páni, všetci máte pravdu,
mnohé aktuálne free komprimačné programy sú skutočne kvalitné a bezstrátové a pre rozbalenie komprimovaného patch pre Arivy stačia. Ja používam licenčný sw z profesionálnych dôvodov.
Rovnako free antivíru nepopieram kvalitu. Lenže ten môj licencovaný relatívne lacný antivír 4-tý v poradí testu PCworld sa mi v PC non stop aktualizuje a chytá okamžite všetko nové stále sa rozširujúce svinstvo z netu (nielen víry) a to je iný level. A môžem pokojne žiť bez strachu o svoje cenné databázy.
A veľkost DumpFile.abs? Po dekomprimácii alebo jeho editácii a uložení, stačí jeden klik na properties (vlastnosti) a viem, že je OK. A môže ísť do Arivy. Je to aj ochrana pred omylom, aby som napríklad netlačil do Arivy 200 patch z 202e, ktorý je oveľa väčší. Aj aktualizácia SW chce svoju kultúru a rozvahu. Z diskúzie vidíme, koľko problémov vzniká, keď sa zanedbá. A chudák Ariva si nevie poradiť s iným než určeným počtom bytov fw či záplat.
kudma611 (702)|25.1.2012 20:18
Stále je aj tak chyba u ľudí,že odťuknú aj to čo nemajú a nezabráni im v tom ani antivír,len upozorní.
A ak by sme boli taký spravodlivý a používali platené programy-tak by sme nepoužili ani patch fw-tak potom o čom to všetko je-o ničom.Nepresadzuj-to čo nepresadíš,ale len reálne veci pre obyčajných čechoslovákov čo chcú niečo občas-hlavne často zadara.
vlastvs499 (322)|26.1.2012 00:22
Já už jen dodám, aniž bych tím chtěl vyvolávat jakoukoli polemiku, že velikost souboru zjistíme pravým tlačítkem myši ve vlastnostech všichni a každý antivir se sám pravidelně i nepravidelně - podle aktuální potřeby nové databáze virů - aktualizuje, ale žádný (!) nonstop... A to ani free, ani placený.
A tím bych to celkem uzavřel... :-)
Nedá mi to nereagovat, i když to není pro mne, to dole. Četli jsme mezi řádky špatně všichni, zvlášť po tom, co jsi napsal: "Ja používam licenčný sw z profesionálnych dôvodov." To se nám to vybarvilo...
Dedo69 (11)|26.1.2012 00:31
Kudma, kudma,
veľa píšeš a málo čítaš medzi riadkami. A zbytočne reaguješ.
Aj licencovaný sw sa dá stiahnuť a používať zadara. Ja som tiež len chudobný
čechoslovák. Veď preto mám len Arivu.
w@mp (17)|26.1.2012 05:55
Zdravim, diky vsem za reakce. No, po celovecernim zkouseni vseho mozneho i nemozneho se mi stejne nepodarilo, aby se dotycny Dump nahral, ale zkusil sem to jak jste radili s Ariva Editorem a je fakt, ze v nem taky userdb otevrit nesel- jen Factory. Vratil sem se ke starsi verzi. Ted uz to delam podle Kudmy611 akorat, ze edituju v Setedit a zacinam mit pocit, ze za to nejspis Ariva nemuze, ptz se mi opet stalo, ze najednou userdb nesel v AE otevrit, ale na druhou stranu se mi taky stalo, ze AE v pohode nacetl, ulozil sem userdb i factory a Ariva opet nic, tak zase restart a tentokrat jen pres Dump_Factory + userdb a najednou to slo. No, abych to shrnul, i po takove dobe me Ariva neprestava udivovat :-)

to vlastvs499 --> Prave, ze mi zmizelo uplne vsechno a ani po osrdickovani se zadne naladene kanaly a FAV neobjevily. Zkusil sem to hodit na Lososuv, (flash pres All+boot. i samostatně) ale stejny vysledek..

to Losos --> Takove ty zakl. "PC" veci pred samotnym flashem jako prazdna flash, format i eliminace chyby flashky vyzkousenim jine jsou mi jasne po vsech tech upgrade ledacehos. Je fakt, ze nejdriv zkousim tu nejrychlejsi cestu, ale kdyz to nejde, tak si dam fakt zalezet. Vim, ze znate Arivu jak sve boty, tak at se tim zbytecne nezdrzujem, rozhodne se nechci vychloubat nebo tak neco..
vlastvs499 (322)|26.1.2012 08:10
w@mp:
Díky za zprávu. Když se to nepovedlo dát ani na jiný setting, tak to ten Setedit po několikerém uložení totálně zbourá, tu databázi nebo jak psal Kudma špatně ukládá... Možná je to chyba dema.
losos (2977)|26.1.2012 08:27
Pro w@mp :
úplně přesně jsem nepochopil, co to máš vlastně za problém...
Pokud ti nepomůže ani natažení nově staženého firmware (nebo nově staženého mého settingu) přes křížený kabel RS-232 a program Ariva Upgrade 551, tak je asi Ariva vadná.
Pokud to nemáš daleko, přivez ji ke mně do Beskyd..., neslibuji, že ji opravím, to ne, ale překontrolujeme spolu funkčnost.
Na opravy jsou jiní, nějaké adresy mám (Zlín, Ostrava).
Nebo - a to je lepší nápad - kup Arivu 202E... ;)
kudma611 (702)|26.1.2012 10:14
w@mp ak som dobre pochopil tak v ariva editore otváraš samotné userdb?
Ja stále pracujem len z komplet DumpFile.abs.Či v SetEdit,alebo v ariva edititore otváram súbor s koncovkov (*.abs) a aj uložiť dávam súbor (*.abs) raz ako user database a raz ako default database.Nikdy neukladám samotný typ súboru ako (*.udf),alebo (*.ddf).Do arivy späť nahrávam cez allcode+bootloader komplet fw aj zo settingom.
zorin (19)|26.1.2012 10:29
[quote=kudma611;388234]Settingi z fw 2.17B3p pre arivy 100/200 a COMBA 120/200/210/220 8FAV-foto tu https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=374751&postcount=1836 len základ zmenený kôli zmene sk programov(už na novom tp) aj poradie začínajúc sk zhora viď foto tu,Setting je lososov nie najaktualnejší pridané 8fav a preladené programy skylink/czlink.Key tiež lososov len aktualizovaný c+nl dnes.Na arivu 200 je to už vo fw-ostatné arivy to majú pri fw-je potreba zvlášt nahrať ak to používate.EMM je na vypnuto,pevná anténa(každý máme inú polohu),jazyk sk,1080i_50,ip sú pevné-moje-nastavte si podľa seba.
Nahrávať cez allcode+bootloader.Pred tým dať továrko a pozor pre akú arivu sťahujete setting.[/quote]

Kudma,
libi se mi tvoje FAV skupiny ve verzi 2.17B3p. Muzu je nahrat pres user.db do verze V214B2p kterou pouzivam?
Diky
Zorin
kudma611 (702)|26.1.2012 11:19
Môže,alebo urob si dump z 2.14B2p(teraz čo používaš) otvor môj setting v ariva editore súbor abs ako user database a daj export-vyber súbor abs tvoj dump a odsúhlas prepísanie a raz ulož ako user database-potom daj ešte raz export a daj default database-premenuj kôli priehľadnosti.Do arivy nahraj cez allcode+bootloader.A ak tých nastavení tam nemáš veľa exportuj potom do čistého fw 2.14B2p.
mandikczech (42)|26.1.2012 17:18
tak už nejde
..:: Canal + NL Package@19.2E Astra:: ..

no a jsme o 1 chudí
Dedo69 (11)|26.1.2012 18:19
vlastvs499,
ano PC používam profesionálne a mám licencované programy, ale za tie ja neplatím, platia to iní. To ako získať zadara a legálne sw, ktorý nie je free, Ti poradí každý ajťák. Ďalšie veľké možnosti poskytuje linux.
K četnosti aktualizácie antivíru Ti oznamujem, že môj EsetSmartSecurity je aktualizovaný každých 60 minúť, čo je takmer nonstop, číslo aktualizácie sa stále zvyšuje a chráni moje dokumenty, súborový systém, prístup na web, poštových klientov, sieťovú komunikáciu a neviem čo sú to viry, spam, spyware a iné svinstvo. Pretože pracujem doma mám tak čisté aj siete a Arivu. Musím mať dokonalý antivír aj preto, že mám doma puberťáka budúceho ajtáka a neveril by si čo nosí zo školy na USB kľúči.

Doteraz som na fóre k A200 2 roky len čítal, a bol som vďačný za všetky prístevky našich guru. Do diskuzií som ale nevstupoval, kým na fórum nevstúpili 2 nováčkovia, ktorí si kúpili Arivu a bez námahy a učenia chceli vedieť ihneď všetko to, čo už vieme my starci. Aj to, čo nie je zrovna legálne. A pri odpovediach na ich otázky som sa zľakol. Odpoveď na otázku "Ako kradnúť?" totiž nesmie byť verejná. Na túto otázku je možno odpovedať iba osobne bez svedkov, alebo zaslaním súkromnej správy mimo fóra. Som zastáncom slobodného internetu a po zásahu na servery protinožcov, ktorí stupili na otlak filmovým boháčom v elej som pozornejší. Aj v ČR a SR sú informácie čoraz viac spoplatňované, a preukazateľne viem, že ochranné zväzy autorské a poskytovatelia TV a ich majitelia velmi pozorne sledujú naše fóra a zdielanie. Nerád by som sa dožil zásahu proti našim serverom. Preto v diskúzii pri odpovediach treba byť rozvážnejší a opatrnejší.

A prečo ako profík mám Arivu a používam patch? Pretože mať Arivu a používať v nej amatérsky patch, ktorý nie je spoplatnený, je úplne legálne. Toľko zatracovaná Ariva nám z trabantíka vyrástla na meďák práve vďaka záplatám od jej užívateľov. Niet iného prijímača, ktorý by mal takú ohromnú sw podporu ako Arivy, a to firemnú aj užívateľskú a poskytoval za malý peniaz toľko možností, aké neposkytujú ani oveľa drahšie prijímače. A navyše sa dá vďaka jej cene kúpiť každé 2 roky novšia a lepšia. Má to ale jeden háčik. Ariva svoje možnosti poskytuje iba tým užívateľom, ktorí sú bohatí svojimi vedomosťami.

Prajem všetkým úspešné a bezbolestné veľké preladenie na ASTRA 3B. Náš Pán Losos mi prezradil, že sa o nás všetkých postará, nemusíme ladiť sami. Stačí aktualizovať všetky Arivy cez jeho záplaty (patch), ktoré zverejní 1.2.2012. Kedže je to na toľko typov Arív pracné, nechajte ho ráno 1 februára (února) v kľude pracovať. Za všetkých arivákov mu už dopredu ďakujem!
vlastvs499 (322)|26.1.2012 20:13
...
Už se k tomu nehodlám vyjadřovat...na toho "meďáka" ale pořád čekám... :-)
A vždycky si přečti co jsi napsal v předchozím příspěvku, každý další ten předchozí popírá...viz pod tímhle a nad tímhle... A ty "provokace", jak tomu říkáš piš aspoň tak, aby byly pravdivé.
Ani nevíš, jak jsem rád, že jsme se dopracovali alespoň k tomu, že aktualizace neprobíhají pravidelně každou hodinu...
Dedo69 (11)|26.1.2012 23:17
vlastvs499,
tak sa už nevyjadruj, drž slovo. ktoré si už 2x dal.
Aktualizácií antivíru je denne práve toľko, koľko je na webe útokov.
A IT špecialista Ti odpovie: "Nájdi si firmu pre ktorú budeš pracovať. Do zmluvy si daj, že Ti poskytne jednu svoju voľnú licenciu. SW budeš mať zadarmo, zaplatíš iba prácou. Tá ale nie je zadarmo, ale ak je Tvoja práca aj Tvojim koníčkom, je to takmer zadarmo. A poskytnutý SW môžeš použiť už zadarmo pri Tvojich ďalších činnostiach".
Ten meďák je len metafora, nečakaj a prestrekni si kryt svojej Arivy medenkou aj Ty, bude krajšia.
Niekoľko provokatívnych vstupov do diskúzie ešte do konca sveta 21122012 chystám. Poteší ma, keď na ne nebudeš vôbec reagovať.
w@mp (17)|27.1.2012 02:17
To losos---> Diky za nabidku cenim si toho

Jde o to, ze sem se rozhodl udelat si komplexni setting ve kterem budu mit vsechny TP aktualni a jen ty kanaly, ktere chci, serazene podle providera. Zacal sem uplne od zacatku na puvodnim 2.17b3p nahral z neho DumpFile.abs na flashku a otevrel v SetEdit a zacal kontrolovat, mazat a dopisovat vsechny spravne TP podle seznamu na Parabole, LyngSat a FrocuSat. Vzdy jak sem mel hotovou celou jednu druzici, ulozil jsem pres -Save- v SetEditu jako soubor .abs, hned na to v Arive nahraju pres Allcode+bootloader a na dotycne druzici dam vyhledat vsechny kanaly, potom opet nahraju .abs soubor pres moznost Dump na flashku, otevru v SetEdit a serazuju, mazu kanaly a vytvarim Fav skupiny, po dokonceni opet ukladam .abs soubor pres nabidku -Save- v SetEdit jako soubor .abs a takhle stale dokola a vse funguje jak ma. No, a najednou po uprave trech druzic naraz (jako naschval) se po nahrati DumpFile.abs (pre All+boot.) nezobrazi zadny naladeny kanal, zadne Fav, objevi se TP, ktere jsem uz predtim smazal a aby to nebylo tak jednoznacne, tak vsechno ostatni jako nast. site, zobrazeni, motoru (po znovu osrdickovani) pritomno je. V kompu (SetEditu) se userdb z .abs souboru nacte spravne, tak sem zkusil udelat nejakou malou zmenu napr. v kanalech a znovu ulozit i pres Save as (vzdy .abs), ale porad nic. Nahrati do Arivy jen pres userdb nebo kombinaci Dump_Factory a hned na to userdb- taky nic. Pozdeji jsem zjistil, ze userdb z oneho .abs nenacte ani Ariva Editor, nacte pouze Factory. Ted to delam tak, ze pravidelne ukladam a zkousim jestli jde otevrit v Ariva Editoru a stalo se mi, ze najednou zase otevrit nesel. Vratil sem se ke starsimu (o 15min) udelal tu samou zmenu, ulozil a v AE uz otevrit zase sel. No a aby toho nebylo malo, tak cca o 3h pozdeji, kdyz userdb prosel "testem" v AE udelala Ariva zase to same- nenacetla userdb. z .abs (flash pres Allcode+boot.) napodruhe taky ne a kdyz sem to zkusil nahrat jen pres kombinaci Dump_Factory a hned na to userdb- heureka. Najednou se nahral cely setting jak ma. Vazne nevim co si o tom myslet.
vlastvs499 (322)|27.1.2012 10:36
w@mp:
Zajímal mě Tvůj problém, tak jsem k tomu sedl a mazal a přesunoval opravdu hodně stanic na cca šesti satelitech a průběžně ukládal. Zkoušel jsem na 2.17b3p, i když ho sám nepoužívám.
Setedit byl 1.25, průběžně jsem ukládal. Ten problém se mi vůbec neprojevil, pokaždé to šlo nakopírovat do Arivy a všechny změny byly vidět, stejně jako to šlo pokaždé otevřít v AE. Systém mám Win7.

Ještě jsem našel odkaz s manuálem, funkce jsou stejné, i když tohle není přesně uvedený SetEdit, třeba Ti to pomůže:
http://www.seteditfiles.de/SetEditClarkeTech/SetEditClarkeTech_cz.pdf
vm224293 (19)|27.1.2012 10:42
vlastvs499 můžeš mi napsat kde můžu stáhnout SatEdit, našel jsem pouze verzi demo, kde můžu provést 10 změn, díky za odpověď.
vlastvs499 (322)|27.1.2012 10:53
Dělal jsem to v demu.