Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

losos (2977)|2.2.2012 11:16
Pro koho ty návody vůbec píšu, že ?... ;)

7. Spustit start - vše se nakopíruje do Arivy (to "vše" znamená VŠE !, t.j. včetně firmware, kódů a všeho ostatního, co Ariva potřebuje, abyste ji mohli používat). Pokud se vám objeví hláška "BIN nesouhlasí", odsouhlaste ANO stisknutím OK.
8. Po samočinném restartu (nedávat již tovární nastavení) potom osrdíčkovat v "Menu" v "Seznamu satelitů" ty družice, které chcete přijímat (ostatní můžete kdykoliv smazat modrý tlačítkem).

Celé to najdete v text. souboru settingy.txt hned pod seznamem družic - asi byste si to měli přečíst znovu... ;)
andy56 (53)|2.2.2012 13:02
[quote=martinrx;395054]Prostě je obraz horší - ...
... ale zato přepínání formátu zobrazení je katastrofa. Když dám automatiku tak to na nějaké kanály funguje, na jiné ne - musím ručně přepnout na 16:9. ...[/quote]

Je zaujímavé, že doteraz sa na zhoršenie obrazu nikto nesťažuje a ani na prepínanie formátov...
Ak áno napíšte.
Napíš typ TV a aký tanier máš: pevný - s motorom. Potom ostatné v SZ.
martinrx (28)|2.2.2012 17:55
TV Panasonic plazma, úhlopříčka 127 cm, typ už přesně nevím. Rozlišení HD. Talíř 80 cm, pevný. Taky mě to zaráží že jsem jediný kdo si stěžuje, ale ostatní upgradovali FW zřejmě postupne, takže si třeba až tak nemohli všimnout.
andy56 (53)|2.2.2012 18:05
[quote=martinrx;395185]TV Panasonic plazma, úhlopříčka 127 cm, typ už přesně nevím. Rozlišení HD. .....[/quote]

HD nie je Full HD... rozlišenie 720p-50

A na ktorý satelit máš nastavenú parabolu?
martinrx (28)|2.2.2012 18:10
Já vím jaký je rozdíl mezi HD a full HD. O to ale nejde, já to mám nastavené stále stejně, předtím i ted. Astra 23,5. S parabolou jsem vůbec nehýbal. Ještě bych chtěl podotknout že to zhoršení zpracování obrazu je viditelné mnohem více na SD programech, většina HD vysílání vypadá velmi dobře.
andy56 (53)|2.2.2012 18:12
prestav na to čo som ti napísal a vyskúšaj...
Akrobat (7)|2.2.2012 20:37
Nechci nějak prudit, ale musím se zastat martinrx, který si stěžuje na zhoršení obrazu po aktualizaci firmware. Domnívám se, že je to opravdu tak jak on uvádí: totiž že my co aktualizujeme firmware postupně, tak si změny moc nevšimneme. Musím ale uznat, že i já pozoruji na své starší plazmě Panasonic "HD ready" zhoršení obrazu a to zejména v porovnání s obrazem u otcovi Arivy, který používá starší firmware ( verzi teď přesně nevím ). Já i otec Ariva 200 HD, já fw 2.17b3p, otec LCD Sony. Dříve jsem měl jednoznačně lepší obraz já na plazmě, teď je to spíše naopak.....
Pavel Matějka (156)|2.2.2012 20:55
Fakt je, že po upgradu z 2.15b5 na 2.17b3 (prohledávání transpondérů O.K., díky) jsem musel nastavit úplně jiné hodnoty jas/konstrast/sytost.
C...arlos (9)|2.2.2012 20:56
[quote=losos;395098]Pro koho ty návody vůbec píšu, že ?... ;)

7. Spustit start - vše se nakopíruje do Arivy (to "vše" znamená VŠE !, t.j. včetně firmware, kódů a všeho ostatního, co Ariva potřebuje, abyste ji mohli používat). Pokud se vám objeví hláška "BIN nesouhlasí", odsouhlaste ANO stisknutím OK.
8. Po samočinném restartu (nedávat již tovární nastavení) potom osrdíčkovat v "Menu" v "Seznamu satelitů" ty družice, které chcete přijímat (ostatní můžete kdykoliv smazat modrý tlačítkem).

Celé to najdete v text. souboru settingy.txt hned pod seznamem družic - asi byste si to měli přečíst znovu... ;)[/quote]

přesně takhle jsem to dělal a pořád tam zůstávaly starý kanály. nevím co dělám blbě.
losos (2977)|2.2.2012 20:59
No, nechci dělat chytrého, ale zaručeně jsi něco dělal špatně... - protože všem to funguje ok, jen tobě ne...
(Pokud pomineme případně možnou vadu Arivy).
Zajdi s Arivou k někomu, kdo se v tom vyzná... (můžeš i ke mně...), víc už neumím poradit.
andy56 (53)|2.2.2012 21:19
[quote=Pavel Matějka;395236]Fakt je, že po upgradu z 2.15b5 na 2.17b3 (prohledávání transpondérů O.K., díky) jsem musel nastavit úplně jiné hodnoty jas/konstrast/sytost.[/quote]

v starších fw boli natavené rôzne hodnoty jas/konstrast/sytost, teraz sú všetky 50.
Ale ak chcete aby vám losos nastavil hodnoty vhodné pre LCD a hodnoty vhodné pre plazmu tak ho poproste o to. Možno sa z vás zblázdni veď už aj teraz má toľko druhov fw až sa mu čudujem, že vám to robí....
príloha: odfotil som obrazovku - TV sony LCD HD nastavenie stb rozliš. schopnosť 720p-50 set V2.17B3 lososov upravený na moje podmienky
1.png
martinrx (28)|3.2.2012 00:03
Ale tu přece nejde o hodnoty kontrast sytost atd...
Je to prostě tak jak mi to potvrdil akrobat - ty starší FW měly jednoznačně lepší zobrazovací schopnosti. A to ted vůbec nemluvím o sytosti barev či jasu.... to je jasné že si to každý nastaví podle své televize.
Ted má obraz mnohem více digi artefaktů, tj takových těch nenápadných plovoucích kosteček, hlavně při pohybu, dále roztřepené okraje kontur, nějaký nesmyslný lokální kontrast na konturách (trochu podobný jako u špatného analogového vysílání), mnohem více šumu atd....
To jsou všechno věci které vnímám citlivě asi proto že se dlouhodobě zabývám obrazem - zejména digitální fotografií, takže když něco není ok znervoznuje mě to.
Akrobat (7)|3.2.2012 04:58
Znovu musím souhlasit s martinrx. Je zbytečné nás podezírat z toho, že neumíme nastavit rozlišení obrazu nebo hodnoty jasu, kontrastu a nasycení. Velmi dlouho jsem si "hrál" s nastavením těchto hodnot, aby byl obraz co nejlepší. Znovu opakuji, že naše tvrzení můžu potvrdit porovnáním obrazu mé Arivy 200HD s nejnovějším fw a otcovy stejné Arivy se starým fw ( i když, nebo právě proto, že máme rozdílné TV -plazma-lcd, jak sem psal výše ). Pokud bychom chtěli dále tento problém řešit, asi bychom se museli bavit o typech ( stáří ) našich Ariv, použité HDMI kabely, značky TV apod. ( teď tyto údaje přesně nemám, nejsem doma ). Otázkou je, jestli se toto projevuje pouze u našich zařízeních nebo si toho ostatní nevšimli. Nicméně musím říci, že jsem se s tímto jevem dávno smířil, proto jsem to tady ani neřešil a považuji to za daň za zlepšení funkcí.....
andy56 (53)|3.2.2012 08:01
martinrx
Pýtal som sa ťa na parametre TV a odpoveď:
„TV Panasonic plazma, úhlopříčka 127 cm, typ už přesně nevím.“ No a práve: sadneš si do škodovky a chceš výsledky BMW... Na moju odpoveď pre teba:
„prestav na to čo som ti napísal a vyskúšaj...“ žiadna reakcia, radšej sa vyjadruješ k tomu čo som písal inému…. Takto sa nikde nedostaneme a žiaden problém nevyriešime.
Píšeš: „Ted má obraz mnohem více digi artefaktů, tj takových těch nenápadných plovoucích kosteček, hlavně při pohybu...“ no veď práve to je kvalita TV ak ti hovorí niečo: Doba odezvy (ms) alebo 50Hz, 100Hz, 600Hz...
losos (2977)|3.2.2012 10:01
[quote=martinrx;395268]...Ted má obraz mnohem více digi artefaktů, tj takových těch nenápadných plovoucích kosteček, hlavně při pohybu, dále roztřepené okraje kontur, nějaký nesmyslný lokální kontrast na konturách (trochu podobný jako u špatného analogového vysílání), mnohem více šumu atd....
To jsou všechno věci které vnímám citlivě asi proto že se dlouhodobě zabývám obrazem - zejména digitální fotografií, takže když něco není ok znervoznuje mě to.[/quote]

To přece snadno odstraníš snížením ostrosti obrazu v nastavení v televizoru...je to tak jednoduché... ;)
mandikczech (42)|3.2.2012 12:50
bud rád za to ze to losos má
tví starosty bych chtěl mít, obraz je světlejší ale to si upravíš podle sebe v menu
jinak tví settingy mají i nazvi na displeji sice bez nezvu stanic ale i tak dobrý ;)
EMI (71)|3.2.2012 15:20
Je to smutné pozorovat tuto debatu kdy reakce na kvalitu jsou zaměňovány s nastavením parametrů. I já mám stejný pocit a když jsem se ozval i na jiném foru že přechodem na dvojkové FW je procesor zbytečně zatěžován " přehravačem medií" a ztrácí na HD byl jsem nařčen zda se nechci vrátit k DIGI TV. Nechápal jsem tu reakci ale vadí mi když se obraz rozpadává. Je to škoda, kdyby Ariva neměla spoustu dalších předností už bych ji opustil. I tak o tom uvažuji právě kvůli tomu. FW 217B3 má v pořádku zvuk ale seká se obraz + problémy co popisuje Losos. FW 214 má zase posunutý zvuk, obraz je stabilnější. Jedničkové FW se netrhají, zase nejde Em** OR**. Podaří se nějaké nové FW které tyto neduhy odstraní? EMI
twins (37)|3.2.2012 17:06
Mám Arivu 200 HD více než rok,nejprve jsem vyzkoušel FW 1.07B1p, pak přišel na řadu 2.08B4p,ten jsem měl pouze chvíli. Pak se objevil FW 2.11B9p a od té doby naprostá spokojenost,žádné sekání,zamrzání,umí EMU, s kartou Výměna ve čtečce také žádný problém.Co tak pročítám,nemám potřebu měnit vždy za nejnovější FW,nemusí znamenat,že bude automaticky nejlepší.
losos (2977)|3.2.2012 18:51
V2.11B9patch funguje dobře tehdy, pokud se sdílí jen z jednoho serveru...

P.S. - právě jsem aktualizoval setingy s fw V.14B2p na str. 157. - poměrně dost změn + oprava u Bulsatcomu.
stamp (14)|3.2.2012 21:16
..... ale ostatní upgradovali FW zřejmě postupne, takže si třeba až tak nemohli všimnout.
----------------------------------
Z FW1.07B1p jsem přešel teprve o vánocích na 2.17B3p a opravdu žádný problém s kvalitou obrazu nemám (jako asi většina), tím netvrdím, že někteří ten problém nemají. Ti co radili nastavit rozlišení a parametry obrazu také evidentně tento problém nemají a proto se jejich rady ubíraly tímto směrem a není třeba být z toho smutný. Doufejte, že se ozve někdo, kdo tomu přišel na kloub.
pfornal (201)|3.2.2012 22:18
..........
vlastvs499 (322)|4.2.2012 05:50
výsek:
[quote=andy56;395248]v starších fw boli natavené rôzne hodnoty jas/konstrast/sytost, teraz sú všetky 50.
Ale ak chcete aby vám losos nastavil hodnoty vhodné pre LCD a hodnoty vhodné pre plazmu tak ho poproste o to...[/quote]

Tohle považuju za opravdu extrémní příspěvek.
Kdyby si někdo nevěděl rady s hlasitostí na plazmě nebo LCD, poproste lososa taky. Celkem síla.

Každopádně je to námět pro to, aby si losos koupil pár televizí LCD, pár TV plazma, pak to vyhodnotil a pro každou TV zveřejnil zvlášť setting (např. setting A200-45sat-V217B3p Samsung UE46D6530 celkemdobrejobraz a kdyžnetaksinecehouber.zip).
pfornal (201)|4.2.2012 08:20
to vlastvs : ještě doporočuji seting pro světlou a tmavou místnost, s nastavením save energy a bez a pro 3D tv, ale jinak by to pro začátek stačilo. .-)
zdec (116)|4.2.2012 21:06
Přelaďovací šílenství je za námi, nový FW zatím není, není co dělat, tak jen pro inspiraci pokusníkům.
Moje Ariva 200 je už po záruce a provedl jsem malé doplnění o výstup datové komunikace mezi Arivou a kartou.
Pro převod TTL-RS232 (pro nahrávání FW přes RS232) je použit MAX232, kde je využit jen jeden pár převodů (pro Rx a Tx data), druhý pár je volný. Ten jeden vhodný jsem použil pro převod z I/O výstupu čtečky, pin 6 na jednořadovém 9 pinovém konektoru jsem připojil přes odpor 100R na MAX232, pin 11 (vstup TTL).
MAX232 pin 14 (výstup RS232) jsem připojil na stávající RS232 Canon 9M, na neobsazený pin 4 (RTS).
Ještě jsem zevnitř na piny 4 a 5 Canonu připájel červenou indikační LED (se seriovým odporem 4k7), která svítí při datovém provozu mezi kartou a přijímačem. Protože je datový drát pro Rx i Tx jen ten jeden (proto je to označeno I/O), není na LED (a ani v nachytaném souboru) poznat, kdo byl zdrojem těch dat, jestli karta nebo přijímač.
Pak jsem si jen přes spec. redukci (dutinka 4 na kolíček 3, dutinka 5 -kolíček 5) a nahrávací křížený seriový kabel připojil NB (přes USB/RS232), spustil terminálový program s nastavením 9600E81 a sledoval přicházející data.
Např. EMM jde sledovat tak, že přepnu na nekódovaný program (ČT24), takže ECM nechodí a jediná komunikace jsou EMM.

Lepší vyhodnocení je ale např. v Oscamu, vyrobit Phoenix čtečku není žádný problém a spustit Oscam ve WIN XP (s cygwinem) jsem zvládl i já. Pak je Oscam serverem a Ariva klientem (newcamd nebo cccam). Ale Ariva (asi) neumí poslat EMM do LAN.
losos (2977)|5.2.2012 16:24
Setting pro Arivu 200 HD pro 45 družic s firmware V2.17B3patch aktualizován 5/2/2012 v 16:00 hod. - (Celkem 2.674 TV programů + 120 rádií).
Poslední úpravy : změny na někt. družicích + oprava na 39°E a 19,2°E.

Setting pro Arivu 100 HD i 100E pro 45 družic s firmware V2.17B3patch aktualizován 5/2/2012 - je to kopie settingu pro Arivu 200 HD vytvořená exportem z Ariva Editoru.
martinrx (28)|6.2.2012 12:28
[quote=andy56;395286]martinrx
Pýtal som sa ťa na parametre TV a odpoveď:
„TV Panasonic plazma, úhlopříčka 127 cm, typ už přesně nevím.“ No a práve: sadneš si do škodovky a chceš výsledky BMW... Na moju odpoveď pre teba:
„prestav na to čo som ti napísal a vyskúšaj...“ žiadna reakcia, radšej sa vyjadruješ k tomu čo som písal inému…. Takto sa nikde nedostaneme a žiaden problém nevyriešime.
Píšeš: „Ted má obraz mnohem více digi artefaktů, tj takových těch nenápadných plovoucích kosteček, hlavně při pohybu...“ no veď práve to je kvalita TV ak ti hovorí niečo: Doba odezvy (ms) alebo 50Hz, 100Hz, 600Hz...[/quote]

Nechápu smysl tvého příspěvku - ty se ze mě snažíš udělat naprostého hlupáka? Já jsem zde jasně několikrát jasně napsal že obraz u nového FW se zhoršil PŘI NAPROSTO STEJNÉM NASTAVENÍ TELEVIZE !!!!! A vím jak si televizi nastavit.

Když si pustím na TV blue-ray disc tak je obraz naprosto perfektní, některé filmy na hboHD mají taky velmi dobrý obraz, pozemní vysílání DBVT televize zpracuje taky velmi dobře. Takže opakuji:
PO PŘECHODU NA DVOJKOVÝ FW SE KVALITA OBRAZU ZPRACOVANÉHO ARIVOU ZHORŠILA. Týká se to především SD kanálů, a neříkám že to dělá všem - je možné že to každý přístroj nese nějak jinak já nevím - ALE!!!! nesouvisí to s kvalitou a nastavením televize. Nejsem idiot. A navíc si myslím že kdo má úhlopříčku TV menší než 50' tak si toho nemusí vůbec všimnout, a na to taky možná ti vývojáři spoléhají.
martinrx (28)|6.2.2012 12:37
[quote=losos;395305]

To přece snadno odstraníš snížením ostrosti obrazu v nastavení v televizoru...je to tak jednoduché... ;)[/quote]

Losos - díky za radu, ale to jsem samozřejmě vyzkoušel. Myslím že jsem vyzkoušel opravdu všechno co šlo. Na kvalitu to má minimální vliv. Zřejmě se musím smířit se skutečností.
Snad provedu ještě jeden pokus - zkusím sehnat ještě jednu arivu a dám do ní starší a pak i novější Fw a provedu porovnání.
vlastvs499 (322)|6.2.2012 14:25
Tady je celkem zajímavá diskuze [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ono se to projevuje na TV přes 100cm asi nejen u Arivy, holt my co máme trošku menší (úhlopříčku myslím, samozřejmě) jsme si toho vůbec nemuseli všimnout. A přitom mohlo být klidně ve starých FW, co se obrazu týká, něco jinak...
losos (2977)|6.2.2012 14:39
[quote=martinrx;395850]Snad provedu ještě jeden pokus - zkusím sehnat ještě jednu arivu a dám do ní starší a pak i novější Fw a provedu porovnání.[/quote]

No, zkus jiný televizor... např. Panasonic bych já nechtěl ani zadarmo - právě u nich vidím ty chyby v obraze, co popisuješ...
Mám postarší LCD Philips 47PFL5603D a u něj to pomocí nastavení ostrosti obrazu v Menu televizoru jde docela dobře vykompenzovat...(pro každý vstup HDMI zvlášť).
Jen u Arivy 202E s fw V1.10B4p byl obraz SD programů opravdu špatný. Teď s fw V1.14B3patch je již dobrý, dokonce se mi zdá o trochu lepší (ostřejší a klidnější...), než u Arivy 200HD s fw V2.14B2p, či V2.17B3p...
Velice často Arivy i fw střídám při úpravách settingů a tak to tak trochu mohu posoudit. Vědecky jsem to ovšem nezkoumal. Není důvod, jsem spokojený - mohu to totiž porovnávat i s VU+ DUO, který mám součsně připojen přes další kabel HDMI k témuž televizoru. Obraz z VU+ DUO je naprosto stejný jako z Arivy. Při přepínání vstupů HDMI nelze očima poznat, ze kterého přístroje obraz jde. Totéž platí i o TF 7710 HDPVR - už jsem o tom v minulosti psal. Více HD přijímačů nemám k dispozici, takže jak je to u nich, nemohu posoudit...
martinrx (28)|6.2.2012 14:47
Ehmm. Když pominu tvůj pokus o nesmyslný offtopic, tak stále nechápu jak se zčistajasna zhoršila kvalita mé televize - mám na ní napsáno stále jen Panasonic, ani před tím tam nebyl Pioneer.
losos (2977)|6.2.2012 15:06
Ehhmm, nevím, komu jsi to sice adresoval, ale se sledováním TV Panasonic se to má nějak takto :
Bylo o tom popsáno již mnoho stránek (asi málo čteš) - existují prostě různí lidé s různým zrakem - některým vadí obraz na Panasonicu, některým nikoliv.
Někteří lidé vidí také např. u některých TV blikat obrazovku, někteří ne...To je vše - přečti si o tom něco víc, pokud tě to zajímá. Já jsem to vyřešil Philipsem...
A to náhlé zhoršení kvality obrazu u tvého Panasonicu může mít více příčin...já je pochopitelně nemohu znát...
pfornal (201)|6.2.2012 20:33
Mám panáka a LG, obé v plazmě a nad 100 cm a můžu říct, že Ariva 202 s posledním firmem (1.14b3) mi udělala radost - obraz nesrovnatelný při porovnání s HD Skylinkready šroty. Oproti A200 (2.14b2 i 17B) mi připadá taky lepší. Pocitové to není a oči na to byly troje. Vše je o nastavení obého - STB i zobrazovadla.
martinrx (28)|6.2.2012 21:02
[quote=losos;395876]Ehhmm, nevím, komu jsi to sice adresoval, ale se sledováním TV Panasonic se to má nějak takto :
Bylo o tom popsáno již mnoho stránek (asi málo čteš) - existují prostě různí lidé s různým zrakem - některým vadí obraz na Panasonicu, některým nikoliv.
Někteří lidé vidí také např. u některých TV blikat obrazovku, někteří ne...To je vše - přečti si o tom něco víc, pokud tě to zajímá. Já jsem to vyřešil Philipsem...
A to náhlé zhoršení kvality obrazu u tvého Panasonicu může mít více příčin...já je pochopitelně nemohu znát...[/quote]
Psal jsem jako odpoved na tvůj příspěvek, nemohu za to že jsi ho mezitím upravil.

OK, už na to nebudu plýtvat energií. Naposledy se budu opakovat - nejedná se o zhoršení obrazu na mé televizi, nýbrž o kvalitu zpracování zobrazení arivy. Vše ostatní na televizi (DBVT, blue-ray i DVD) vypadá stále stejně. O blikání obrazovky jsou jiná témata, nevím proč to zde zminuješ. Mě obraz Panasonicu vyhovuje takže to asi nebude televizí.

Mimochodem mi tuto skutečnost o zhoršení obrazu již i někdo potvrdil, ale jen přes SZ. Vypadá to že tady mají lidé obavu něco napsat aby jim taky nebyla nasazována psí hlava když řeknou co si myslí.
Tímto končím debatu o tomto tématu. Budu plýtvat energií na něco užitečnějšího.
Díky všem za názory.
zdec (116)|6.2.2012 22:44
Musím poopravit svůj příspěvek z loňského prosince, ddns v Arivě 200 s FW 2.17B3p částečně funguje. Pro účet xyz.dyndns.org jsem v Arivě nastavil typ služby http://www.dyndns.com (nikoliv http://www.dyndns.org). Ruční update (v menu ddns) funguje, ale automatický update po čase ne, v odpovědi ddns serveru je "bad agent" . Bohužel, ddns služba na serveru dyndns.com již není free. Ostatní ddns služby, které jsou v Arivě nastavitelné, jsem dnes nezkoušel. Je ale fakt, že tuto vlastnost (ddns) využije v Arivě málokdo, většinou si to dotyčný nastaví v routeru.
Pavel Matějka (156)|7.2.2012 09:08
Já se psí hlavy nebojím, na 94 cm LCD televizoru Philips jsem po nahrání 2.17b3 nezpozoroval vůbec žádné zhoršení obrazu.
losos (2977)|7.2.2012 17:06
No, já si myslím, že zde nikdo nikomu žádné psí hlavy nenasazuje, to je opravdu přehnané tvrzení !
To možná dělají na Parabole, zde nikoliv.
Jenom diskutujeme... (a také se občas třeba i zmýlíme, což je přirozené...) :BB:
umil (30)|7.2.2012 18:06
pro losos:nějak nemůžu najít setting V2.14B2p,píšeš str.157-159-160 a nikde nic,díky
EMI (71)|7.2.2012 18:23
Ač nerad( zdá se mi tato debata o kvalitě obrazu už zbytečně dlouhá) musím se zastat Lososa. Jsem jeden z těch který zde napsal že se mi zdá kvalita obrazu posledních FW horší a méně stabilní což rovněž přisuzuji procesoru. Přesto mi nikdo psí hlavu nenasadil a už vůbec ne Losos který má na můj vkus a na jeho pracovní úsilí zlatou trpělivost a snášenlivost. Utvrdil jsem se v tom když jsem ještě včera přelouskal celé forum k A 202 kde musí čelit často úplným blbostem a přesto trpělivě vysvětluje. Tady přece nikdo nesoutěží! EMI
leo1983 (0)|7.2.2012 19:36
vsimli ste si zhoršenej kvality sd programov po preladeni na nove frekvencie ja ano a niesom sam vsimlo si to viac ludi s inymy primačmi tu je o to debata [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
zdec (116)|7.2.2012 20:15
Opravuji a doplňuji včerejší info o ddns v Arivě200 s FW 2.17B3p.
Služba dyndns.com funguje jen při ručním update přes menu (našel jsem 2 drobné chyby ve skladbě updatovacího rámce při autoupdate po nastaveném čase).
Služba noip.com (tahle je free) funguje po nastaveném čase i při ručním update přes menu.
Služby dyndns.org, dyndns.tv a 3350.com navazují TCP spojení někam do Číny na dyndns.s.3322.net (61.160.235.210)
martinrx (28)|8.2.2012 02:15
[quote=leo1983;396120]vsimli ste si zhoršenej kvality sd programov po preladeni na nove frekvencie ja ano a niesom sam vsimlo si to viac ludi s inymy primačmi tu je o to debata [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]
Ano, já si toho všiml. Už se skoro na to nedá ani dívat, bohužel. Porovnával jsem si souběžně staré i nové, ale ne všechny. je tam vážně zhoršení.

PS: ale opatrně tady - možná tě někdo přesvědčí že je to tvou televizí.
losos (2977)|8.2.2012 12:09
Protože uběhl šestý den, musel jsem settingy vymazat a znovu je po aktualizaci umístím na konec vlákna...
umil (30)|8.2.2012 18:31
pro losos:díky za setting,jinak moje zkušenost s přeladěním je,že nepozoruji žádné snížení kvality obrazu-TV Sony KDL 46-EX705
erik555 (776)|8.2.2012 19:00
[quote=umil;396277],jinak moje zkušenost s přeladěním je,že nepozoruji žádné snížení kvality obrazu-TV Sony KDL 46-EX705[/quote]
Tak mas spica TV. Kde si ho kupil?
leo1983 (0)|8.2.2012 19:01
[quote=martinrx;396157]Ano, já si toho všiml. Už se skoro na to nedá ani dívat, bohužel. Porovnával jsem si souběžně staré i nové, ale ne všechny. je tam vážně zhoršení.

PS: ale opatrně tady - možná tě někdo přesvědčí že je to tvou televizí.[/quote] o tom ma nikto nepresvedci toho sa nebojim viem čo vidim a pokial som sa nehral s nastavenim obrazu tak viem že to tv nebude
Pavel Matějka (156)|9.2.2012 14:35
Možná je zhoršení vidět jen na těch stanicích, které my, co jej nepozorujeme, nemáme zaplacené? Rád bych tomu přišel na kloub. Já mám jen neplacenou nabídku...
losos (2977)|12.2.2012 02:59
smazáno
rudlus (539)|12.2.2012 08:44
[quote=losos;397045]
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=397042&postcount=630[/quote]

velice poucne cteni...diky
pfornal (201)|12.2.2012 09:23
[quote=losos;397045]Já vím, že to do tohoto vlákna nepatří, ale přesto si zkuste přečíst tohle :

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=397042&postcount=630[/quote]

Ale patří to do tohoto vlákna. Čtení je to poučné .-) (Rudlus mě předběhl :-) )
Pavel Matějka (156)|15.2.2012 08:29
Skylink přiznal snížení kvality Filmbox a Filmbox+, kvalita ostatních stanic se prý nezměnila. Pracuje na zlepšení.