Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

vrchlab (5)|11.8.2012 23:50
[QUOTE=losos;420238]Pokud si umíš udělat převod exportem v Ariva Editoru, tak kterýkoliv - originál je ten pro Arivu 200 HD. Ostatní jsou zhotoveny exportem...
Pokud si na to netroufáš, mohu to udělat za tebe, stačí říct... - jen uveď přesný název tvé Arivy, abych mohl použít správný firmware...[/QUOTE]

zdravím, export neumím, takže bych tě radši požádal. je to Ferguson Ariva 210 Combo
losos (2977)|12.8.2012 00:11
Pro vrchlab :
Jdu to udělat, potom to přidám k ostatním settingům a pošlu ti SZ...
Pro Pyrrho :
Zatím nikdo pro tento stroj setting nežádal. Až si tu Arivu 150 Combo koupíš, dej vědět, udělám kopii settingu exportem i pro tebe, zda bude fungovat, to zatím nevím, snad ano...
pe.ch (5)|12.8.2012 11:24
Já bych řekl že se vyplatí jít rovnou do Ariva 250 Combo, rozdíl ceny je minimální.
bavorak (1494)|12.8.2012 15:49
uz som sa tu na tu 250-ku pytal a zatial ziadna odpoved ...
bavorak (1494)|12.8.2012 15:55
mam este jeden dotaz. Mojej kocke na A200HD niekedy asi pred rokom a pol "vzdialene" :-) za pomoci Skype instaloval Losos nejaky posledny spolahlivy jednotkovy FW. Nechcem ho menit, lebo od vtedy Ariva maka bez jedinej chybicky. A teraz ta otazka, dokaze A200HD na USB kluc robit nejaky trvaly timeshift? Kocka sa uci nemecky z vysienia TV ako takeho, a z casu na cas by potrebovala vysielanie o minutku dve vratit a znovu si prehrat poslednu frazu / vetu. Take nieco, ako robi reklamu Magio ....
ace960 (394)|12.8.2012 16:31
Pouzivam firmware 1.07B1p (vseobecne tusim posledny 1.xx FW a pre mna velmi spolahlivy). Timeshift mi funguje na SD aj HD kanaloch a to tak, ze ked prepnem na nejaky kanal tak sa zacne automaticky nahravat (tak to robilo aj Magio ked som to pred rokmi skusal u susedky). Cize ked mam povedzme hodinu prepnute na JOJ tak mozem potom pretocit hodinu dozadu a aj potom pretacat reklamy dopredu. To pretacanie dozadu pocas aktivneho timeshift nahravania je pre 1-2 minutky OK ale pre dlhsie useky je u mna vacsinou psycho, ze dam pretacat rychlostou 2x tak trochu pretoci a stoji, tak dam 4x a zas kusok pretoci a zastane atd., takze to pretacam rychlostou od 2x po 24x a zase dookola, ale zas ak treba pretocit ozaj vela tak sa da skocit o 10 minut dopredu/dozadu (minuty mozno idu nakonfigurovat) preskakovacimi tlacidlami (vonkajsia kruznica nad/pod OK). Pretacanie HD je viditelne tarbavejsie ako SD (na pohlad) ale funkcne je to to iste. Z isteho pohladu to funguje napord ale ked som si zvykol tak je to OK. Na inych FW som tuto funkcnost neskusal. Ozaj, co sa tyka velkosti toho "buffera", ze kolko sa nahrava, tak to mi Ariva urci automaticky, myslim ze podla velkosti klucenky/disku. Na sucasnom 640 GB disku si rezervoval tusim 20 GB.
bavorak (1494)|12.8.2012 17:00
Dakujem za obsiahlu odpoved. Este ta poprosim, ze ci si to formatuje disk na svoj format, ako napriklad TV samsung a tym padom sa na disk uz neda nic ineho ulozid ako napriklad nejake data a druha otazka, aky najmensi USB kluc by tam mohol ist. Napriklad staci 32GB?
ace960 (394)|12.8.2012 17:26
Disk som v Arive neformatoval (ani neviem ci to tam ide). Naformatoval som ho v PC na NTFS. Urcite sa nan daju ulozit aj ine data ale ja ho mam vyhradne na nahravanie k Arive takze to nepouzivam. Disk obcas zvyknem pripojit k PC aby som z neho vytiahol nahravku cez Ariva TS Tool, ktory z neho vytvori v PC subor s priponou TS (toto pri FW 2.xx netreba robit, ten uklada na HDD rovno v *.TS). Ten TS subor potom ide prehrat priamo v PC alebo ho cez format factory prekonvertujem napr do xvid-u, ked to chcem dat rodine na pozretie (maju starsi dvd prehravac, ktory TS neprehra, niektore multimedialne prehravace to vedia). Na zaciatku som skusal 4 GB USB kluc a chodil OK (vratane timeshift-u) takze 32 GB by mal byt OK. Jedine nesmie byt extremne pomaly lebo pri HD nahravani to by to mohlo vadit.

Este dve poznamky:
- ked bezi nejaky program a bezi timeshift a chtiac alebo nechtiac vypnes Arivu tak timeshift nahravka ostava na disku az dovtedy kym znovu Arivu nezapnes a nezacne sa novy timeshift, ktory tu staru timeshift nahravku vymaze a zacne novu, toto sa mi uz zislo, z vypnutej Arivy som odpojil HDD a vytiahol som z neho timeshift nahravku do PC
- ked ma nahravka v nazve diakritiku tak mi ho Ariva TS tool nevie vytiahnut, nejak som do toho zatial nevrtal ale preventivne si premenuvavam nahravky v Arive, aj tak sa podla EPG nie vzdy trafi a mam rad skratky
vlastvs499 (322)|12.8.2012 18:04
Problém s diakritikou řeší formát FAT32. Problémy s diakritikou na disku NTFS ovládaném přístrojem postaveném na linuxu jsou známy.
NTFS totiž není "opensource", takže dodnes není známá jeho přesná specifikace.
Teoreticky by mělo být ideální formátovat disk v Arivě, protože ta používá NTFS-3G, což opensource je. A pokud bude v Arivě dobře napsán, měla by diakritika fungovat. Pokud bude disk naformátován v PC, už je mezi těmito NTFS rozdíl.
bavorak (1494)|12.8.2012 19:31
vdaka vsetkym, kupim nejaky mensi USB a vyskusam ...
ace960 (394)|12.8.2012 20:19
vlastvs499: To je zaujimave, dik za info. To by si snad zasluzilo miesto v lososovom "Jak na to u Arivy 200.txt", ktory som uz dlhsie necital (prejdem si ho iba ked mam nejaky problem, aby som zbytocne neotravoval na fore) ale ked som teraz namatkovo pozrel tak to tam nie je. Pri FAT32 by som dufal, ze ked ma nahravka prekrocit 4 GB tak skratka otvori druhy subor atd. (to snad funguje OK). Inak mne to tu chybu po pripojeni disku k PC nehlasil zatial ani raz a to som disk z Arivy odpajal a pripajal k PC jedneho casu snad kazdy den. Je ale pravda, ze pri vypnutej Arive. Mozno ak si disk stopol (alebo nestopol) v Arive tak sa tak spravila nejaka chybicka...

- FAT32 a diakritika - toto vyzera, ze mas prakticky odskusane, tak?
- NTFS-3G a diakritika (naformatovanie disku priamo v Arive) - ak by mal toto niekto odskusane a napisal ako to facha tak by som bol vdacny

Inak co mam odlozeny manual ku Arive tak tam sa pise:
"2. Správně fungují pouze disky s jedním základním oddílem se souborovým systémem NTFS nebo FAT32 (doporučujeme používat systém NTFS). Pokud se na disku nachází jiný souborový systém, naformátujte tento disk v PC na doporučený souborový systém ještě předtím, než jej připojíte k přijímači."
... aj ked tymto mozno myslia, ze by bolo fajn fuknut ho do NTFS v PC nez ho naformatujeme na NTFS-3G v Arive...
... a este:
"9.5 Připojení externího úložného média
1. Přijímač podporuje libovolný pevný disk, umístěný v korpusu, s vlastním napájením. Jedinou podmínkou je, že se na disku nachází jeden základní oddíl naformátovaný souborovým systémem NTFS (doporučeno) nebo FAT32."
Co je zaujimave, sice to nepotrebujem ale na disku moze byt viac partitions ak by to niekto z nejakeho dovodu potreboval.

==
Update: Pozrel som trochu blizsie na NTFS-3G a vyzera to, ze nazvy suborov/adresarov s diakritikou by mali fungovat od verzie 2009.1.1, ktora bola vydana 22.1.2009. Neviem odkedy sa Ariva 200HD vyraba, prvy prispevok v povodnom vlakne tu na fore je zo 7.11.2009 tak tazko povedat, ci Ferguson stihol nahodit potrebnu verziu od zaciatku, pripadne ci je novsia verzia formatovania disku obsiahnuta v novsich firmware 1.xx alebo 2.xx, kedze dokumentaciu ku novsim firmware som nezahliadol.
vlastvs499 (322)|12.8.2012 21:04
Taky díky za info. Ano, FAT32 odzkoušené, to mi fungovalo. To dělení na menší soubory při FAT32 - jasně, nastavit v menu a funguje.
Formát v Arivě na NTFS jsem nikdy nezkoušel, nikdy nebyl k dispozici prázdný disk, rozhodně by stálo za to tohle vyzkoušet.
vma (39)|13.8.2012 09:16
Formátovanie v Arive funguje bez problémov - FAT aj NTFS. USB kľúč - záleží na rýchlosti zápisu - pomalé kľúče majú problém. Kapacita podľa peňaženky a množstva nahrávok. Ak to budú HD nahrávky, malá kapacita nebude stačiť - rozumné je začať uvažovať od 16GB.
ace960 (394)|13.8.2012 11:15
vma: Ked si disk naformatoval v Arive na NTFS, skusal si aj nieco nahrat co malo v nazve diakritiku a potom to vytiahnut cez Ariva TS Tool do PC (idealne na Arive na FW 1.xx)?
vma (39)|13.8.2012 14:26
Používam 2-kové softvéry a diakritiku si nevšímam - asi preto, že zatiaľ som nemal problémy. Bežne nahrávam z CZ/SK staníc. DO PC hodím kľúč a s videom sa bavím rôznymi softvérmi - vysekávanie reklám a pod. Bohužiaľ Ariva TS Tool nepoznám, po editácii v iných softvéroch nie je možné nastaviť značku na prehrávanom súbore - čo je dosť nevýhoda. Nečítal som celú diskusiu, ak hovorím od veci, pardón.
ace960 (394)|13.8.2012 14:32
OK, Ariva TS Tool je potrebny len pri vytahovani nahravky nahratej cez FW 1.xx tak preto si sa s tym nestretol.

==
Update: Testol som formatovanie na NTFS (a teda by to malo byt NTFS-3G) v Arive a nahravky s diakritikou v nazve (FW 1.07b1p). Ariva zobrazuje nahravky spravne vratane diakritiky. Ariva TS Tool nahradza diakritiku inymi znakmi
[ATTACH=CONFIG]19002[/ATTACH]
a nahravka sa da ulozit do TS. Cize oproti Windows NTFS je pozitivum, ze nahravka sa da ulozit.

==
Update:
bavorak: Ked som testoval tu srandu vyssie tak som si vsimol, ze pri 4 GB USB kluci si timeshift rezervoval 1,25 GB, cize potom je tam buffer pre SD pribl. 1:15 a pre HD 0:37.
tstool.PNG
lockoja (24)|15.8.2012 21:51
Prosím Vás ako pridám satelit na Ariva 100, 200? nejde mi to. mám setting V 2.14B2p. keď osrdiečkujem tak mi ho nepridá do zoznamu a opačne ak odsrdiečkujem tak ho neodoberie. Díky za radu.
manowar (35)|16.8.2012 15:31
Ak máš na mysli to že na danom Satelite nemáš žiadne programy, tak nestačí len osrdiečkovať, musíš aj pridať nejaké TS alebo ak máš potrebné TS tak ich treba dať prehľadať.
pfornal (201)|16.8.2012 15:49
lockoja: natáhni si setting od lososa a máš to včetně jednotlivých TP a programů. Pokud osrdíčkuješ družice, kde není žádný TP, tak ti samozřejmě v seznamu tuto družici přeskočí.
bavorák pode mnou: 2.18b4 a nemáš problém. Zkus to. Soused má čisté Irdeto a jede bez problémů...aspoň doufám, že dlouho.
bavorak (1494)|16.8.2012 20:17
chlapi, od ktoreho FW vie A200HD (A220HDcombo) citat kartu ciste Irdeto PISYS ? Kamos si zaregistroval novu Irdeto kartu, na internete mu ukazalo ze ma zakladny balik a dva mesiace promo, ale nic mu nejde. Samozrejme blokery vypnute a FW V2.14B2*. ICE ide.
lockoja (24)|17.8.2012 09:56
díky za rady. skúsim to
rebellion (19)|18.8.2012 12:34
jj, v 2.18b4* čisté Irdeto funguje. nabehne ti do pár sekúnd po vložení karty.
bavorak (1494)|22.8.2012 13:31
ako naucim DO od A220Combo kody z DO 18 rocnej plazmy Pioneer?
kudma611 (702)|26.8.2012 19:20
.......ARIVA 200........
Lososov setting-trochu prerobené fav na môj spôsob s fw 2.18B4p_48sat_2FAV,len na arivu 200.
Fav ako na foto-akurát s poradím stále od 1 až .... v každej fav.Zo set editu je len foto.Vytvorenie fav a zoradenie ručne priamo v arive menu.
Súbor je zatiaĺ len tu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Setting je pridaný aj tu na fóre https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32509-Settingy-pro-sat-prijimace-Ferguson-Ariva?p=422204&viewfull=1#post422204
Skylink_czlink platené.png Skylink základ.png
losos (2977)|26.8.2012 21:45
Zdravím kudmu611 :
Začala mi odcházet moje Ariva 200 HD - vypíná se tuner, nevím proč, zvláštní je, že obvykle postačí odstranit horní kryt Arivy a tuner opět funguje... - vypadá to asi na nějakou teplotní závislost...
Samozřejmě jsem povolil matice F konektorů, tuner vytáhl z konektoru, očistil kontakty, ale vždy to pomůže jen na chvíli...
Je možné, že se to časem zhorší a nebudu moci nadále provádět aktualizace settingu pro Arivy řady 200 HD.

Bylo by tedy vhodné, kdyby se připravil toho ujmout někdo jiný, např. kudma611, nebo kdokoliv jiný, kdo by byl ochotný to alespoň občas udělat... (někdo, kdo používá motor a má na to čas - např. nějaký důchodce, jako já...).

Další poznámka pro kudmu611 - klidně tvůj setting umísti na hlavní stránku k těm ostatním ode mne... - je to vlákno pro settingy...
Smazat se dají kdykoliv, stačí požádat moderátora...
beltsasar (8)|26.8.2012 22:41
tak jsem přihlásil přechodové irdeto a je to k vzteku. po registraci neběžely hd kanály. ty se chytly asi až třetí den. druhý den bežely programy asi 40 minut, pak příjem skončil a kanály hlásily zakódováno. třetí den podobně. dnes chvíli dopoledne, pak odpoledne a zas navečer. vždy to jede tak 30-40minut. zkoušel jsem napsat na mail skylinku, ale čekat odpověď do 24 hodin je asi velký optimismus.
má s tím někdo zkušenost?
losos (2977)|26.8.2012 23:15
A nemohl bys uvést, o jakou Arivu jde a hlavně s jakým firmware ? Přesně ?
kudma611 (702)|27.8.2012 07:49
Sevas losos.Málo času som mal posledné mesiace.A arivu mám na pevnej anténe prehodenú kôli výstupom Component (Y, Pb, Pr) ktoré mám prerobené na d-sub a vedú do projektora.A na ten čumím v spálni a tam mám privedený kábel z pevnej antény.Motorová anténa stojí-už by ju trebalo trochu rozhýbať. :D
Na settingi ja sa necítim.Nehovorím ,že neviem ladiť(to viem ok),ale pri tebe som zlenivel a aź na jednu vínimku pri prechode na V2 fw keď si pri beta verziach ostával na fw 1.7B1p som bol nútený.Trochu upraviť poprehadzovať poradie,zmena loga-občas nejaká babračka z key to ma bavilo.A keď veľa veci nešlo ani pri ručnom naťukaní key-začal som z faustom-potom sbcl a vplugserverom.A už ani na toto niet času.Prídem na to čo a ako-a ďalej je to nezaujímavé.
Aj mne sa akosi nahrieva arivka,ale síce boli veľké horúčavy.
vlastvs499 (322)|27.8.2012 18:01
Losos:
je to přesně onen syndrom čipu v tuneru, který jsme tu řešili. Přesně tímhle to začíná. Otevři z obou stran kryty na tuneru a nevracej je, k rušení docházet nebude (jsou jen zacvaknuté). Ať se k čipu dostává vzduch. Pokud ani to nepomůže, je už pozdě, pomůže už jen mnou tolikrát opěvovaná horkovzdušná pistole. :-)
V těch horkých dnech se začal tavit cín u vývodů čipu a ten ztrácí kontakt.
Kdyby sis na horkovzdušnou pistoli netroufal, pošli mi ten tuner, zároveň pošlu můj. Tvůj si opravím. Můj je bez opravy, akorát je na onen čip nainstalován chladič, ten jsem tam dal hned jak jsem tento jako nový sehnal. Slouží bez problémů přes rok.
A200 už stejně nepoužívám.
Příspěvku dole by to chtělo dát trochu formu. Možná by bylo dobré psát před příspěvek, koho oslovujeme.
beltsasar (8)|27.8.2012 18:58
ariva 200 a je tam kompletní váš setting ze srpna (fw 2.18b)
kudma611 (702)|27.8.2012 21:03
Ani ja nie som z toho veľmi múdry čo beltsasar chcel tou skúpou vetou na slová vyjadriť.Viem,že je chudoba,ale z klávesnice neubudne ak sa trochu rozpíšeš.Ber ohľad aj na nás starších-čo už nám zapaľovanie mozgových ventilov vynecháva. :D


--čau pfornal-ani nespomínaj betonovanie.V piatok som mal narodeniny a tiež som betónoval do večera schody,ktoré som cez týźdeň vykopal-zašaloval-dal armatúru a poobede v piatok zabetonoval(9 schodov do pivnice)-taká rodinna fuška. :D
pfornal (201)|27.8.2012 21:17
beltsasar: buď máš zaplý blocker, nebo špatně nainstalovaný setting od lososa, bez předešlého nainstalování origo firmwear. Najdi si Jak na to u Arivy a jeď pěkně popořádku: 1. originál firmwear (stránky Fergusonů), patch (třeba z ABfora-downloady pro Arivu) a pak teprve Dump (setting) od lososa. Něco podbnýho se stávalo sousedovi. Nedodržel postup a rval vždy jen Dump na starý patch-firm o řád nižší.
beltsasar pode mnou: nastavení časovače?

kudma: zdravím po dlouhém betonování :-) to já jsem vdával v sobotu dcéru, taky pěkná fuška :-) skoro jak to betonování schodů do pivnice...

eiben dole pode mnou: Vypnout blocker = všechny položky v EMM dej na zapnuto aby mohly procházet volně zápisy. Pak není problém ani s ICE ani s "čistým"Irdetem kartami.
beltsasar (8)|27.8.2012 22:32
postupuji podle "jak na to" - firemní nastavení, vypnout vzadu, aktualizace z usb ... - dělám to tak už poněkolikáté a doposud vždy ok. myslel bych, že pokud bych udělal něco špatně nejelo by to vůbec, ale to půl hodinu jede bez problémů a pak to vypadne, jako by tam bylo nějaké časové omezení ...
beltsasar (8)|27.8.2012 22:40
to kudma:
omlouvám se za stručnost, myslel jsem že to bude zřejmé. reagoval jsem na lososův požadavek:
... A nemohl bys uvést, o jakou Arivu jde a hlavně s jakým firmware ? Přesně ?
tzn mám arivu 200 a než jsem do ní dal zaregistrované irdeto, tak jsem nahrál z usb lososův setting (z 12.8.) s fw 2.18b abych měl aktualizované všechny frekvence, které měly v rámci promo skylinku běžet
eiben (12)|29.8.2012 09:11
Ja mel to same minuly tyden tak jsem na par minut dal vsechny 4 Emm na zapnuto a zase to zpatky nabehlo. Ale nevim jestli to EMM mam nechat na zapnuto nebo vypnuto, snad mne tu nekdo poradi. (mam setting od Lososa tusim ze 2.18 ale ne ten posledni)
majkloun (59)|29.8.2012 18:28
zdravím všechny-a samo hlavně lososa-a mám jeden dotaz.přešel jsem ze settingu 1.7b na 2.18,instalace jako vždy dle návodu a::na 23,5 volné kanály přepínají neprodleně a skylink přes newcmd clienta přepínají velmi dlouho/3-5 minut!!!!nemáte někdo radu co s tím????na starém settingu nebyl problém.díky za čas.
.
kudma611 (702)|29.8.2012 21:01
Minút,alebo sekúnd? :D
vlastvs499 (322)|29.8.2012 22:36
Jestli minut, tak vlastně nemá cenu sledovat program, protože člověk přepne, a než naskočí obraz, tak pořad už pomalu končí....
Jinak to tipuju na nastavení sítě, ale protože nevíme vůbec nic o tvé konfiguraci, těžko takhle z hlavy říct...
Ze všeho nejdřív si natáhni ten firmware do Arivy znovu.
rebellion (19)|3.9.2012 11:43
kluci, mám nasledovný jav na svojej Arive: niekedy sa mi pri zapnutí nechce karta Irdeto (CSl) rozbehnúť, alebo keď prepínam naspäť z inej družice, tak len pomaly. niekedy zase bez problémov. čím to môže byť? frekvenciu karty mám teraz na 6mhz. akú frekvenciu by ste mi odporučili? položky EMM zapnuté, v menu CONDITIONAL ACCESS > override tweakkey: vypnuté, emm message: vypnuté, email: nezadané.
Lumca_1 (218)|3.9.2012 16:56
Frekvenci čtečky přepni na 3.6MHz a mělo by to být O.K.!
losos (2977)|4.9.2012 01:02
Nu a pokud používáš kartu trvale ve čtečce, nastav si v menu bílého tlačítka dole :
Dekóduji pomocí ..... Čtečka karet
Udělej to zvlášť u všech programů, které chceš od Skylinku sledovat.
Já bych to tak v settingu nastavil, ale někdo možná používá pro kartu modul (kvůli nahrávání) a potom by mu to nefungovalo...
rebellion (19)|4.9.2012 13:55
díky za užitočné tipy. tak som teda vykúšal dať frekvenciu čítačky na 3,6MHz včera. dnes zapínam, a opäť ČT1 zakódovaná, pomôže len vybrať a znova zasunúť kartu alebo reštartovať. na prvý pokus sa to nechce načítať. toto Ariva robí s čistými Irdetami? ešte skúsim to, čo napísal losos...
losos (2977)|7.9.2012 13:28
Přidejte si do settingu :
Slovenský program TV REGION
technické parametry:
Astra 3B (23,5°E), freq. 12,168 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK
Pavel Matějka (156)|7.9.2012 23:03
Zatím jako TEST SK.
Radek* (4)|8.9.2012 06:18
zjistil jsem u své Arivy problém: neumí mě zpracovat programy s nízkým SR, např.: na 45E program KISS, pak jsem zkoušel programy s nízkým SR i na ostatních družicích a taky "žádný signál" co s tím? setkal se s tímto problémem někdo? fw mám poslední od Losose. díky za odpovědi...
pfornal (201)|8.9.2012 13:48
TV Region (23°e) zmizela. Porucha není na vašem příjmači.
Pavel Matějka (156)|8.9.2012 13:55
TV Region zahájila tříměsíční technické testy. To jaksi není stálé vysílání, nebo snad ano?
rebellion (19)|8.9.2012 13:55
[QUOTE=Radek*;424265]zjistil jsem u své Arivy problém: neumí mě zpracovat programy s nízkým SR, např.: na 45E program KISS, pak jsem zkoušel programy s nízkým SR i na ostatních družicích a taky "žádný signál" co s tím? setkal se s tímto problémem někdo? fw mám poslední od Losose. díky za odpovědi...[/QUOTE]
tiež som nevedel naladiť programy s nižším symbol rate-om z niektorých družíc. neviem, či je na vine Arive alebo nastavenie paraboly.
space69 (11)|14.9.2012 22:47
Ahojte. Na strane 196 som riešil svoj problém s Arivou ,ktorú som dal nakoniec reklamovať.Dnes konečne po 50-tich dňoch už ju mám doma.Trvalo to strašne dlho.Problém bol u predajcu ,lebo najprv nemal čas ju do servisu odniesť a potom zase nemal cestu po ňu ísť. Ale to hlavné čo som Vám chcel dať vedieť je,že na reklamačnom liste bolo napísane OPRAVA ZDROJA.Neviem čo presne na zdroji opravovali,viac to rozpísané nie je ,ale zatial ide všetko OK!
Lumca_1 (218)|15.9.2012 10:11
Na vyřízení reklamace má prodejce zákonem danou lhůtu TŘICET DNŮ! Po jejím uplynutí a nevyřízení reklamace jsi měl žádat okamžité vrácení peněz a ne čekat, až bude mít prodejce cestu "kolem" servisu! Na 99% byl v nap. bloku vadný některý z kapacitorů.