Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

Lumca_1 (218)|9.7.2013 07:27
A frekvenci čtečky máš kolik? 6MHz nebo 3.6MHz? Pokud máš 6MHz, přepna na 3.6!
slwodz (5)|9.7.2013 10:14
Frekvencia 3,6 alebo 6MHz to je jedno nič nezabera.
losos (2977)|9.7.2013 10:48
Raději nám sem dej obrázek této tvé stránky :
Menu/Instalace/Nastavení antény/Satelit 23,5°E - abychom viděli, zda to máš správně... (LNB Freq a také DiSEqC1.0 a 1.1)
Nebo máš motor ? Žádný z těchto důležitých údajů jsi totiž dosud neuvedl.
Ale to, že na tvém obrázku je u STV1 na řádku Kódování uvedeno FTA, je opravdu trochu divné.

Třeba máš v Arivě "vira" - já bych znovu nainstaloval fw přes RS-232 a můj setting - bez tvého dodatku ! (chyba může být v něm).
A pokud to ani potom nepojede, tak je asi vadný LNB, nebo Ariva.
Dagy2 (3153)|9.7.2013 15:14
[QUOTE=slwodz;461770]Signal mam A19.2 a Hotbird ide takže nevyzera to na LNB ale suhlasim, že na čiernej obrazovke neni nič zaujimave. Prikladam obrazok z tlačitka edit a ten je docela vtipny. Podotykam, že karta je vložena v čitačke, aktualna zapisy OK.[/QUOTE]

prepáčte, že sa vám laik se.e do Arivy, z toho čo vidím a čítam "signál mám A19.2 a Hotbird ide" - máš ty vôbec natočenú anténu na 23.5E ?
Na 19.2E je rovnaký TP a všetky kanály sú tam FTA.

Neviem odkiaľ berie Ariva onformáciu o názve "STV1", ktorá je na obrázku. U technisatu to číta prijímač z NIT natvrdo a podľa toho odhalí na aký satelit je anténa nasmerovaná ale myslím že u Arivy si to môžete pomenovať ako chcete - je tak?
jackino (40)|9.7.2013 16:00
Vypadá to že je na naši astře pidy i service ID souhlasí, a co tak zkusit přehodit porty diseq c přepínače počítám že ho máš když chytáš 13+19.2+23.5
Dagy2 (3153)|9.7.2013 16:50
[QUOTE=jackino;461842]Vypadá to že je na naši astře pidy i service ID souhlasí[/QUOTE]

otázka odkiaľ tam tie pidy dostal. Ja môžem na technisate zadať pidy natvrdo aké len chcem akurát že chytnem potom len veľký prd. Čo je jeho prípad.
slwodz (5)|9.7.2013 17:13
Dagy2 bolo to presne tak. Vrele diky. Všetko je OK. Mam už tie nejake skusenosti s motorom, ale že urobi mi toto to som nečakal. Barak sa zatepluje a parabola bola 3 mesiace dole. Mal som samozrejme porobene rysky atd ale aj tak sa to cele rozhasilo. Potom som to dolaďoval cez DO, ale ako Losos to viackrát pisal samovoľné točenie motora je nepríjemné. Musel som parabolu pretáčať manuálne na balkóne a manželka na DO to uložila. Je to poučenie aj pre ďalších motorárov, že všetko sa môže rozhasiť. Fórum je bomba, ale sú prázdniny tak som to troška možno oživil. Zdravim vás a ďakujem vám všetkým čo s tym niečo máte. sw
slwodz (5)|10.7.2013 15:29
Ja viem, že som nedal full celé info motor atd - sorry, páni. Motor mám na konzole na vnútornej stene balkóna, ale je to celé dosť ďaleko od zábradlia na balkóne. Tým pádom montáž, demontáž, výmena LNB ( aj to raz stalo ) predstavuje isté riziko a vyžaduje rôzne akrobatické kúsky. Musím sa veľmi vykláňať, aby som videl na stupnicu motora, aj tak to ledva vidím. Po spätnej montáži motora s parabolou a jemnom doladení mal som signál A1, A3, a Hotbird čiže všetky 3 sat. ktoré mám osrdiečkované. No a všetko išlo okrem A3 ( prv som myslel na kartu na Skylink, ale to som vylúčil ). Preto ten divný obrázok z edit tlačitka. Tak už skoro som si myslel, že to sú veci medzi nebom a zemou. Napísal som na forum a geniálny postreh od Dagy2 ma osvietil, že je to celé inak. Motor mi pretočil parabolu úplne na zlú stranu ( to je to samovolné točenie m. pri jemnom dolaďovaní, o ktorom pisal Losos ) a ja som myslel, že mám signál z A3. Takže musel som pretočiť manuálne tlačitkom na motore a je to OK. Nech žije forum!
Dagy2 (3153)|10.7.2013 16:29
...muselo najprv zasvietiť ešte niečo iné. Normálne do tohto vlákna totiž vôbec nechodím, Arivu nemám...
Tak hlavne že to fachčí. Ostrý obraz a dobrý príjem.
Ladik2010 (5)|17.7.2013 17:51
Sorry po jednom dni se to rozjelo. Nechápu ale funguje to dobře.

Zdar hoši. Včera mi na Skylinku přestaly fungovat všechny HD programy (karta Výměna - servisní poplatek zaplacený) A tak jsem dal tovární nastavení, zkusil vytáhnout a očistit kartu, re-autorizoval jí, nahrál poslední setting od Lososa, ale pořád nic. Zkusil jsem i pustit EMM. Všechny ostatní kanály na 23,2 i 19,2 fungují správně. Nevíte kde může být problém?
jhugo123 (6)|17.7.2013 21:25
Jedeš na EMU - nemáš zápisy na kartě, vypni bloker a nechej provést zápisy např. na ČT1.
bagr3210 (379)|25.7.2013 14:11
Zdravim kluci..

Prosim Vas,poradte nekdo,jaky FW dat do Arivy 200HD,aby fungovalo dobre internet a "veci" spojeny s nim..Totiz,arivu mam napojenou na LAN do routru,ktery je nakonfigurovan na klienta,protoze Ariva je daleko od "vychodzi brany" a jelikoz nema podporu WiFi tak jsem to takhle "vyresil" abychom nemusel tahat nekonecny kabely pres celej byt..Ariva mi dela totiz to,stejne se mi nepripoji ..a nekdy ano,ale vypadava z "domaci site"..
jhugo123 (6)|25.7.2013 21:27
pro bagr3210
asi ti nikdo neporadí - možná také zažertuje, že když máš ARIVU daleko, tak ju dej na štokrle a dej ju blíž.
illias@seznam.cz (2)|13.8.2013 10:50
Ahoj,
poprosil bych o radu, mám 3 roky starou Arivu 200, po přechodu na kartu Výměna M7 od Skyliku první měsíc vše fungovalo, od 1. srpna jsem měl placené kanály zakodovány. Ze začátku pomohla reaktivace karty, pak to vypadávalo pořád. Náhral jsem poslední aktualizaci od výrobce, přenastavil anténu a ihned vše fungovalo bez problému, ale hned druhý den mám zakodovány opět všechny programy a to včetně Čt24 a dalších volných. S arivou jsem nehýbal, s kartou nemanipuloval. Skylink mi pořád tvrdí, že mám starý přijímač a že má univerzální čtečka nestíhá kodování, mě to připadá jako blbost, protože po reaktivaci karty to okamžitě začne fungovat, ale jenom do druhého dne.
Děkuji za rady.
Marek
jackino (40)|13.8.2013 11:45
Zkus menu/nastavení systému/ostatní/ úplně dole přepni na 3.6 Mhz
majo009 (7)|14.8.2013 00:56
Zdravim.Mal som aktivovanu ponuku od skylink multi na 7dni zadarmo islo to vyse mesiaca.Po vypnuti multi nejdu HD od skylinku a WAU.
Vytiahol som kartu z čitačky a všetky programy okrem HD a WAU idú.Mam 220 combo_V2.18 B8* seting od lososa.
Zmena frekvencie čítačky nepomohla.Servisný poplatok zaplatený.Nanovo naladené programy-nepomohlo.
Čo by mohlo pomôcť?
Lumca_1 (218)|14.8.2013 07:10
Vypnout blocker a refrešnout kartu.
illias@seznam.cz (2)|14.8.2013 08:46
Díky za radu, podlepil jsem kartu a změnil frekvenci čtečky a zatím to jede bez problemu, tak jako tak, mam skylinku plný zuby.
J.sto (53)|14.8.2013 20:29
[QUOTE=Lumca_1;464300]Vypnout blocker a refrešnout kartu.[/QUOTE]
Mám přesně stejný problém jako majo009. Blocker mám trvale vypnutý (system/TV system/EMM,EmmU,EmmmS,EmmG - vypnuto). Zkusil jsem opakovaně reautorizaci karty, ale nepomohlo to.
jhugo123 (6)|14.8.2013 22:39
[QUOTE=J.sto;464346]Mám přesně stejný problém jako majo009. Blocker mám trvale vypnutý (system/TV system/EMM,EmmU,EmmmS,EmmG - vypnuto). Zkusil jsem opakovaně reautorizaci karty, ale nepomohlo to.[/QUOTE]
Máš to přesně naopak - zkus přemýšlet hned nad prvním řádkem "Předávat EMM - vypnuto" jaký je to asi příkaz pro zápisy na kartu?
jgarsky (3)|6.9.2013 13:49
Chtěl jsem se zeptati na polské programy na 13,jestli jedou bez karty?
KamilZ (10277)|6.9.2013 13:56
FTA bez pochyby ano a kódované se zde neřeší.
pfornal (201)|7.9.2013 06:58
http://cz.kingofsat.net/freqs.php?&pos=13E&standard=All&ordre=freq&filtre=Clear&cl=pol -toto ti pojede na 13°e FTA bez karty. Jinak musíš např. do satsklep.pl a koupit dekódovací kartu platformy nC+. Narozdíl od Skylinku ti programy pojedou bez nutnosti nějakých refresh apod. i v UNI čtečce Arivy.
1pelokar1 (3)|16.9.2013 12:55
Dobry deň, vopred sa ospravedlnujem ak to tu už bolo niekde riešené, chcel by som vedieť, či je ariva 200 schopná nahrať na USB aj niečo s externého zariadenia ako je VHS alebo DVD, alebo ten 1 VCR SCART je iba výstup?. ďakujem
golfLC (1941)|17.9.2013 11:53
VCR SCART je výstup STB napríklad na videorecorder, DVDrecorder, ... ale súčasne aj vstup, kedy pri vstupe signálu do STB z externého zariadenia sa prepne prijímač do VCR módu a "púšťa" signál cez prijímač do TV.
1pelokar1 (3)|17.9.2013 12:12
Takže to znamená že sa dá signál z DVD/VHS nahrávať na USB? Ako je na tom ariva s väčšími USB flashkami ako napr. 32gb alebo 64gb SANDISK CRUZER EXTREME? mal by ten flash disk fungovať korektne?
golfLC (1941)|17.9.2013 12:48
[QUOTE=golfLC;466691] a "púšťa" signál cez prijímač do TV[/QUOTE]

Vidíš tu niekde zmienku o USB, prípadne možnosti nahrávania z AV vstupu?
Ja nie:-R:-R
satman4 (2)|27.9.2013 16:04
Mám nahratý softvér V2.18B8 patch,chcel som skúsiť aplikácie RSS,počasie ale aj WEB rádio,níč z toho mi ale nefunguje,pri RSS mi vypisuje download failed,pri zadaní mesta v počasí hlási network is not available,a pri internetových rádiách,mám v zozname 22 žánrov,ale nič nehrá.Neviem kde môžem mať chybu,preto prosím o nápovedu.Sieťový kábel mám prepojený s notebookom,používam mobilný internet od Orangeu,je treba upraviť niečo v nastaveniach lokálnej siete,alebo v notebooku?Dakujem za každú radu.
zdec (116)|27.9.2013 21:58
[QUOTE=satman4;467734]....je treba upraviť niečo v nastaveniach lokálnej siete,alebo v notebooku?...[/QUOTE]
V notebooku ve vlastnostech síťového připojení (toho, které používáš k připojení na Internet) v záložce "Upřesnit" povolit sdílení připojení k Internetu. Lze použít pevné IP adresy (v Arivě a na LAN notebooku) nebo DHCP (Notebook na požadavek přidělí Arivě IP).
Pozn. Tento způsob připojení sat. přijímače (nejen Arivy) umožňuje sledování provozu na ETH (např. programem Wireshark) mezi sat. přijímačem a zbytkem světa, jeho vyhodnocení a odhalování příčin některých problémů.
satman4 (2)|28.9.2013 11:19
našiel som vo vlastnostiach nastavenie toto,ale nie som si istý či je to správne :frame type in driver-device communic a na výber mám pod hodnota:Ethernet a IP,ak je to správne,mám označiť Ethernet?
zdec (116)|28.9.2013 12:57
Tak to bohužel nevím, nejsem odborník přes počítače. Netuším, kde máš takový výběr, ale ani nevím co máš za OS, já používám WIN XP.
CharlieXXX (77)|29.9.2013 22:56
Ahoj, mám problém se stanicí ČT Déčko mám kartu skylink výměna, normálně nám Dčko šlo a teď nic, zkoušel jsem znovu naladit, reautorizaci karty, pořád nic. Ostatní programy z transpondéru jdou v pohodě, ale Déčko pořád píše zakódováno. Máte někdo nápad čím to může být?
unimax (60)|13.10.2013 11:13
Ahoj všem, již několik let spokojeně používám Arivu 200HD. Ale nastal čas a právě jsem prodal svoji starou Plazmu v HD ready a koupil nový Full HD LCD Samsung UE46F6650, který má rozlišení 1.920 x 1.080 a navíc má v sobě zabudovaný satelitní tuner DVBS/DVBS2.

Chtěl jsem se zeptat zkušenějších a jsem v těžkých navážkách, jaký máte názor na to, zda-li dále používat Arivu, nebo používat satelitní tuner rovnou v TV? Ani nevím jaké má Ariva vlastně papírově rozlišení? Jestli má vůbec Full-HD? Když jsem porovnával, tak obraz se mi zdá o trošku lepší rovnou z tuneru telky než z Arivy, ale je to těžce subjektivní a třeba se mi to jen zdá.

Plusy a minusy pro případné přejití na tuner rovnou v TV:

plusy:

- odpadla by další mašinka a další DO,
- rychlejší přepínání mezi kanály,
- subjektivně poměrně kvalitnější obraz,
- odpadá kabeláž, atd.

minusy:

- nepřehledné menu v TV - poměrně podstatně nepřehlednější oproti Arivě,
- u Arivy mnohem lepší podpora, např. při přidávání nových programů, settingy, atd. :-)
- složitá editace programů u TV

Co myslíte vy?? Díky moc za každou radu!

PS. Používám hlavně Skylink. A manželka k tomu KissTV na Eutelsat12. Jiné programy bych ani nepotřeboval.
vivid.sk (11472)|13.10.2013 12:34
[QUOTE=unimax;469334]- rychlejší přepínání mezi kanály[/QUOTE]
to si len myslis :). Zavisi aj od pouziteho modulu.

- co sa ostatneho tyka, tu je kazda rada draha - vela zavisi od tvojich preferencii (nakoniec, si si to pekne zhrnul). Ak nepozadujes nesifrovane nahravanie na ext. disk, mozno by stacil aj interny tuner - najlepsie bude, ked si kupis modul do CI slotu a odskusas/porovnas obe riesenia. V najhorsom pripade ho predas a ponechas si externy STB.

Kvalita SD kanalov bude lepsia cez interny tuner TV (TV ma lepsi upscaling).
unimax (60)|13.10.2013 17:51
Modul právě už mám a doma testuji. :-) Modul mi dali ten typ, že prý jediný funguje správně ... moc se mě to nezdálo, ale fakt to běží.
Hlavně se mi jedná o to, jestli kdybych zůstal u Arivy abych si zbytečně nesnížil rozlišení.

Spíš přemýšlím jestli prodat/neprodat Arivu?
vivid.sk (11472)|13.10.2013 17:55
[QUOTE=unimax;469372] abych si zbytečně nesnížil rozlišení.
[/QUOTE]
To si neznizis. Kedze to mas uz doma, mozes v klude porovnat.
unimax (60)|14.10.2013 20:27
[QUOTE=vivid.sk;469373]To si neznizis. Kedze to mas uz doma, mozes v klude porovnat.[/QUOTE]

To je právě těžko říct ... pocit z obrazu je čistě subjektivní věc .... a Ariva má asi rozlišení menší než 1920 x 1080 ne??
twins (37)|19.10.2013 11:46
[QUOTE=unimax;469508]To je právě těžko říct ... pocit z obrazu je čistě subjektivní věc .... a Ariva má asi rozlišení menší než 1920 x 1080 ne??[/QUOTE]

Ariva je Full Hd,tedy plných 1920x1080.Já ji zkusil porovnat s vychvalovaným receiverem Technisat Technistar SIR a obraz mi přišel ve full HD i SD stejný,nepoznal bych rozdíl.Myslím,že za ty peníze je to výborný stroj.
Pavel Matějka (156)|22.10.2013 14:01
To chce si naladit a pustit videosmyčku na nějakém ukázkovém HD kanále třeba na družici Astra. Ariva má obraz jako víno, ale na českém vysílání to neuvidíš, to je na všech přijímačích stejně mizerné.
replay81 (36)|30.10.2013 20:24
Zdravim.Chcel by som pomoct s problemom.Mam arivu 200hd .Zaplatil som si od skylinku sluzbu flexi 7 za nejakych 10 eur s ty ze som si vybral sam stanice ktore tam chcem.Vsetko je zaplatene,platba im prisla a zvolene stanice su stale zakodovane.Este predtym ako som zaplatil tento poplatok sa mi zakodovali stanice ako markiza hd,nova hd,prima hd a este nejake ktore mi predtym isli v pohode,to ale bolo tym ze som nemal zaplateny ten zakladny poplatok,ale tym ze som si zaplatil Flexi 7 sa malo odkodovat aj to.Volal som priamo do skylinku kde mi to resetovali a co ja viem vsetko a aj tak to neislo.Tak som to potom cez ich stranku resetoval aj ja a vsetky tie veci okolo toho,vypnutie pristroja a nacitanie karty no skratka vsetko a aj tak tie zaplatene kanaly stale nejdu.Co ma teraz spravit.Mam nahraty posledny firmware od lososa na ktorom mi aspon idu zakladne programy slovenske a ceske,lebo ked som si nahral firmware primo zo stranok arivy tak mi slovenke a ceske vôbec neisli co som nechapal.Mate nejaku radu co s tym??
Lumca_1 (218)|31.10.2013 07:05
A co blocker? Máš ho vypnutý? Pokud ne, tak neprojdou aktivační zápisy na přístupovou kartu!
jackino (40)|31.10.2013 08:10
Vypni bloker jak píše kolega předemnou základ cz+sk ti jede v emu
replay81 (36)|31.10.2013 18:55
Zatial dakujem za rady.Vyskusal som zasa vsetko a NIC.Ano bloker ten prvy Emm som mal zapnuty tak som ho vypol a ostatne som nechal zapnute a resetoval som to a vsetko dookola a programy stale nejdu.Ked sa dostanem do menu toho Emm tak ta mam na vyber Seca,Irdeto atd. ja mam kartu Irdeto ale tam je stale nadstavene Seca alebo sa v tom nemam hrabat vobec,naozaj neviem co mam spravit
pfornal (201)|31.10.2013 20:01
replay81-A to jsi to právě zvojtil.... vyplý blocker znamená EMM-zapnuto... aby zápisy na kartu procházely. Zaplý blocker je přesně naopak... EMM-vypnuto, čili zápisy na kartu neprojdou. Až blocker vypneš, dej kartu do mašiny a buď chvilku čekej, nebo si zápisy nahoď sám přes stránku Skylinku...

replay81 pode mnou - no vidíš a je to :BB:
replay81 (36)|1.11.2013 09:35
Dnes rano som zapol telku a konecne to uz ide.Dakujem za rady.
borabora (4)|5.11.2013 18:58
Zdravím,mám asi blbej dotaz.V Arivě 200HD v Menu(Game)jsou tři hry plus RSS Reader a Football Score.Můžete mi prosím říct k čemu je dobrý ten RSS Reader a jak se dá popřípadě sprovoznit?Nikde jsem nic nenašel.Soft mám ten poslední(*) a jsem napojen na net.Děkuji za případné odpovědi.Teď jsem něco našel od Lososa(settingy.txt-Poznámkový blok),ale není mi to jasný.Múžete poradit?
losos (2977)|6.11.2013 06:37
O RSS je psáno v "Jak na to u Arivy...txt". :-)
ace960 (394)|14.12.2013 16:15
Nazdar, po dlhom čase som prešiel na dvojkový firmware, presnejšie z 1.07B1p na 2.18B8p (oboje pôvodne lososove settingy, len som upravil poradie kanálov a pár maličkostí).

Mám jednu otázku na tých, čo používajú tento firmware. Zobrazujú sa vám správne titulky pri prehrávaní MKV video súborov?
- mne sa titulky neobrazujú naraz ale vykreslia sa zľava do prava (niečo ako keď postupuje progres indikátor pri kopírovaní súborov, pomerne rýchlo ale badať to a trochu to ruší),
- titulky nie sú transparentné ale sú na čiernom pozadí, žiadna katastrofa ale opäť trochu rušivé,
- najhoršie však je, že ho neviem presvedčiť aby správne zobrazoval české/slovenské znaky, namiesto nich je pomlčka,
Mám pocit, že na prvotných FW 2.xx som nepozoroval ani jeden z bodov uvedených vyššie ale už to bolo dávno a nahadzovať teraz rôzne FW 2.xx nebudem. Ako sa to správa vám?
Samozrejme toto nie je priorita, doteraz som mal FW 1.xx bez podpory prehrávania MKV. Len keď už to mám a nezdá sa mi niečo, tak si hovorím, že aspoň preverím ako to ide ostatným.

Inak celkové dojmy z FW 2.18B8p sú prevažne pozitívne, prípadne neutrálne.
- prechod z 1.07B1p bez problémov, podľa texťákov od lososa,
- prepínanie je o chlp pomalšie ako v 1.07B1p ale čo som sledoval tak podstatne rýchlejšie ako v predošlých 2.xx,
- vypínanie je lepšie ako na 1.07B1p, kde mi pri vypnutí cez diaľkový ovládač párkrát ako keby preskočil posledný obraz a až potom zhasol, pri 2.18B8p pekne rovno zhasne,
- sieť som na FW 1.xx nikdy neskúšal ale tu som skúsil kvôli webrádiám a všetko krásne šlape (Ariva nakonfigurovaná na automatiku (DHCP klient)),
- stabilita oproti 1.07B1p rovnaká, tzn. bez problémov,
- načasované nahrávanie ok, vrátane vypnutia po nahratí + nahrávky priamo v TS sú oproti FW 1.xx vítané.
borabora (4)|19.12.2013 14:55
Zdravím Losos,jsem Bora z AB Fora.Jak jsem již psal kabel RS-232 nemám.Můžu to udělat vše přes USB flasch?
ace960 (394)|26.12.2013 13:13
Nejak neviem dať edit na môj predch. príspevok tak to napíšem do nového.
>- najhoršie však je, že ho neviem presvedčiť aby správne zobrazoval české/slovenské znaky, namiesto nich je pomlčka
Problém bol v kódovaní titulkov. Je potrebné UTF-8, kým ja som mal ANSI.
Zdroje informácie:
- multimedia_support_note.txt ku oficiálnemu FW: "- Subtitles in format SRT (utf-8)"
- https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/21830-Naladeni-Ferguson-Ariva-200-HD?p=317096&viewfull=1#post317096
- [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (oboje URL kudma611)