Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

Alfidus (3)|30.3.2015 19:28
Zdravím.

Mám menší problém ,na Arivě 200 hd mi z ničeho nic začal blbnout 12 109 /H/27500 karta je Skylink . když mrknu na info tak current BER mi šíleně skáče chvilku je 0 10e-8,chvilku je 2 10e-8 pak až 7 10e-8 ,dělá mně to jen u tohoto,díky tomu se obraz seká ,kostičkuje ,zvuk je ok ...jinak intenzita signálu je 98 procent a kvalita signálu 78 procent . Psal jsem na skylink ,odpověd byla že se to řeší a neví se,zda je chyba u nic či u vyrobce přístroje ,že to dělá jen určitá skupina přijmačů.

Já osobně vyměnil kabeláž,nechal proměřit parabolu ,vyčistil arivu dle návodu lososa,ale tahle frekvence furt blbne . je jediná kde ten current Ber takhle litá.

Nevíte co to může dělat?
děkuji za radu a pomoc
libor1 (24)|7.4.2015 21:37
Nedal by jsem někdo aktualní setting na skylink pořípadě i UPC na Arivu 200?
losos (2977)|20.4.2015 10:56
storno
jiroch82 (37)|20.4.2015 18:47
Dekuju mockrat, vyzkousim a dam vedet.
ace960 (394)|4.5.2015 20:15
Ak by vás zaujímalo, dnes mi prišla rtv: karta pre programy Jednotka a Dvojka SD/HD. Čítal som dohady, či to bude Irdeto ako majú aktuálne M7 karty alebo ako nejaké staršie Irdeto (nie ICE) karty, ktore ešte chodili aj v prijímači Ariva 200 HD. Výsledok je taký, že táto karta je asi taká ako aktuálna M7, lebo mi nechodí (firmware mam posledný V2.18B8p, verziu prijímača mám tu staršiu, kde ešte chodil firmware 1.x). Nepotrebujem to teraz riešiť, kedže Skylink nakoniec tieto programy v HD má, len ak by chcel niekto vedieť.
Pavel Matějka (156)|11.5.2015 19:46
Ahoj, budu asi potřebovat nový ovladač, ale RCU640 V2 se už nesežene, místo něj všude nabízejí RCU650. Nemáte to náhodou někdo vyzkoušené? Má dost jiná tlačítka a například na něm nemůžu nají EXIT.
Pavel Matějka (156)|18.6.2015 20:41
Hm. Tak jsem to vyčistil isopropylem a chodí dál.
pfornal (201)|19.6.2015 13:39
Já jsem koupil RCU 500 (vbratru za 250,-Kč) a ten jede vpohodě (na A200i202). Exit má uprostřed - nelze přehlednout :-)
Pavel Matějka (156)|19.6.2015 19:55
Díky za info.
Engelbert von Smallhausen (3)|19.9.2015 00:00
Zdravím.
Mám Arivu 200 a byl jsem moc líný na to abych si sám naladil aktuální setting pro víc družic (vždycky jsem k plné spokojenosti využíval settingy od lososa, ale jak známo losos už bohužel nemá Arivu200 a tak aktuální settingy nejsou)
Takže jsem začal dělat různé hokusy a pokusy jak bych převedl setting z Arivy202 do Arivy200. No a nakonec se mi to kupodivu i nějak povedlo. Vytvořil jsem tedy setting převedený z posledního settingu (budu průběžně aktualizovat) pro Arivu202 od lososa. Vyzkoušeno na mojí Arivě 200. U mě plně funkční. Jediné mouchy o kterých vím jsou ty, že se z původního settingu nepřenesly prázdné transpondéry (na kterých nebyly naladěné žádné programy) a taky se někde v převodu ztratily jména providerů. Ale s tím se myslím dá žít. Lepší než to ladit celé ručně.
Třeba se to bude někomu hodit.
(Verze softwaru je 2.18B8 patch)

Settingy byly přesunuty do tématu Settingy pro sat. přijímače Ferguson Ariva
losos (2977)|19.9.2015 23:05
Výborná práce, gratuluji !
Jen je škoda, že jsi neuvedl, jak se ti to podařilo. Chybí nám k tomu "kuchařka", čili návod...
Engelbert von Smallhausen (3)|20.9.2015 01:37
Děkuji :-)
Zde je návod jak převést setting z Arivy202 do Arivy200:
Budeme potřebovat program SetEdit HD100 (ozkoušeno s verzí 1.36, ale asi půjdou i jiné)
V SetEditu otevřeme setting z Arivy202.
Označíme všechny TV stanice (Ctrl+A)
Klikneme na označené stanice pravým tlačítkem myši a zvolíme "Označit jako" --> "extra"
(u všech programů se musí objevit červené znamínko +)
Totéž uděláme u rádií.
Potom v menu "Soubor" zvolíme "Save wish list", zadáme název souboru a uložíme wish list.
Ukončíme Setedit.
Dále budeme potřebovat Setting pro Arivu200. Je důležité aby obsahoval stejný seznam družic jako použitý setting z Arivy202.
(Buď si vytvoříme čistý setting pouze se seznamem družic, nebo můžeme použít starší hotový setting, např. pro setting od lososa ze souboru "Setting A202E-50sat-V124B1p.zip" můžeme použít starší setting ze souboru "Setting A200-50sat-V218B8p.zip")
V SetEditu otevřeme zvolený setting pro Arivu 200.
Pakliže je setting obsahuje, potom vymažeme všechny TV stanice a rádia a též všechny transpondéry, takže nám zůstane jen seznam družic.
V menu "Soubor" zvolíme "Adapt settings to a wish list" a otevřeme náš uložený wish list.
Můžeme obnovit názvy favoritních skupin.
Dále v menu "Soubor" zvolíme možnost "Zapsat do přijímače"
Ve složce kde je nainstalovaný SetEdit HD100 se nám vytvoří kýžený soubor s názvem "SetEditHD100.udf", který už můžeme normálně otevřít v ArivaEditoru pro Arivu 200 a klasickým postupem exportovat do čistého settingu a máme vyhráno.
Relic77 (18)|3.1.2016 21:21
zdravim

mam arivu ferguson 200 a do teraz mi vzdy vsetko fungovalo tak ako ma, myslim SKYLINK az do teraz, ako som sa prestahoval skylink som nezapol vysse mesiaca a teraz mi nevedia nabehnut platene progamy TA3 a CT24 mi funguju daval som niekolkokrat reautorizaciu a nic, iba raz mi nabehla markiza HD asi na par sekund a odvtedy stale pise zakodovane signal mam cca 80 percent
RoPo (6061)|3.1.2016 21:53
Reautorizovat a nechat prijmac nekolik minut ponechat zapnuty bez prepinani programu.
Relic77 (18)|5.1.2016 07:05
ano to som si vsetko prestudoval nechal som to dokonca celu noc a nic markizaHD mi nabehla asi na par secund a potom zase zakodovane. pomohlo by keby som zobral kartu do ineho primaca?
Lumca_1 (218)|5.1.2016 07:53
A blocker máš OFF?
RoPo (6061)|5.1.2016 08:06
Zkus reautorizovat kartu v jiném příjmači. Třeba máš problém se zápisy na kartu v tom daném příjmači.
murder (46)|5.1.2016 08:37
Ariva mi taky nechtěla přepsat autorizace po delší dovolené, musel jsem se pozvat k sousedce s Humaxem.
Relic77 (18)|5.1.2016 11:29
aky blocker?

---------- Doplněno v 11:29 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:27 ----------

uz to nabehlo zaujimave
J.sto (53)|14.2.2016 21:27
Při poslední aktualizaci setingu mi Ariva 200 nenaběhla. Na displeji se zobrazuje ASH a přijímač na nic nereaguje. Poraďte.
londa (19)|15.2.2016 07:03
Podle všeho nahrán nevhodný FW. Napřed dej orig.FW - A200_20130402_2.18B8.zip a pak A200_20130403_2.18B8_patch.zip. Nezapomenout na tovární nastavení před a po nahrávání. Doporučuji přes RS232 a také se podívat Jak na to u Arivy od LOSOSA.
majkloun (59)|27.3.2016 09:59
dobrý den vespolek,mám technický dotaz:
mám na arivu200hd připojené 2 tv přijímače,jeden přes hdmi a druhý přes scart.Dosud vše fungovalo bez problémů/frčí tam fr*e sat karta/ až do okamžiku,kdy došlo k poruše jedné tv/ta co je připojena přes scart a došlo k její výměně.koupil jsem tv sencor a pokud běží vysílání,samosebou jeden program,jakýkoli,na televizích a chci zesílit hlasitost dálkou od televize ,tak se na arivě přepne kanál na číslo 7.pokud dálkou od televize televizi vypnu,na arivě se spustí pauza.Dosud při stejném zapojení,ale s jinou televizí vše 2 roky fungovalo bez rušení.Nemáte někdo nápad,jak rušení odstranit?
Lumca_1 (218)|27.3.2016 12:18
"Bijou" se ti mezi sebou kódy jedntolivých DO. Řešení je buď vyměnit SAT přijímač nebo ten nový tv přijímač. Samozřejmě za jinou značku. U těchto "paznaček" jako je Sencor apod. je to vcelku častý problém, že jejich DO krom toho co mají "ovládat", ovládají i jinou elektroniku (jiných výrobců) umístěnou ve stejné cimře!
KamilZ (10277)|27.3.2016 13:10
Pokud blbne TV v kombinaci se zařízením s HDMI, tak zkus jet jen jedním ovladačem přes HDMI CEC.

Zcela nouzovka je přemístit jedno zařízení do jiného rohu, pokud vyzkoušíš, že namířením na opačnou stranu nedojde i k přepnutí druhého, nebo použít tohle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (přijímač umístit na "neškodné" místo a vysílat přímo před čidlo na ovládaném přístroji + zaslepit okolí).
anec (10)|19.4.2016 14:18
Mam prosbu na ty co dělají settingy,zda by nešlo přidat do settingu. družici 48,0°E,kde je k dnešnímu dni 17 nekodovaných FTA stanic,mezi jiným je tam stanice
3Sport TV.Bývají tam různé sporty,ale i anglická kopaná. Na družici 42°E Turksat přidat transporter 12015/H 27500.Vždy když si dam nový seting tak to zadávam ručně ,ale nový seting to vymaže.Mam Arivu 200 a parabolu110 Fe.

---------- Doplněno v 14:18 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:15 ----------

Ještě jsem zapomněl uvést ,že na Turksatu se jedná o 6 stanic mimo jiné to jsou Star TV, NTV ,NTVsporHD atd
J.sto (53)|12.6.2016 20:40
A200 - běží jen nekodované programy. V poslední době se stávalo, že po zapnutí najely jen nekodované programy. Stačilo však vysunout a zasunout kartu a ihned naběhly i kodované. Teď však kodované nenaběhnou ať dělám co dělám. Zkusil jsem reautizaci, nahrál jsem nový setting a nic. V tools je uveden V2.18B8. Když dám Tools a Čtečka karet, nic se nevypíše - je to OK? Poraďte.

Tak už se to rozběhlo. Tu čtečku karet již vypisuje.
J.sto (53)|12.9.2016 21:51
Tak ten problém z mého předchozího příspěvku přetrvává. Chvíli to bylo lepší, ale nyní mi A200 více neběží než běží. Nepomáhá téměř nic a pokud ji rozběhnu, ani nevím čím se to povedlo.
ace960 (394)|12.9.2016 22:06
V poslednom case mam rovnaky problem. Planujem Arivu otvorit a precistit kontakty na citacke ak sa k nim rozumne dostanem (+ precistim aj cip na karte).
Ak to nepomoze, tak by to chcelo vyskusat dekodovaci modul, ktory ale nemam...
101 (17)|20.12.2016 16:57
chcel by som sa opýtať mám arivu HD 200 a už pár rokov som nemenil FW je tam V2.18B8* chcel by som sa opýtať:

je už niečo novšie ? / wf /
a kde by som zohnal posledný aktuálny setting samozrejme hlavne skylink+ostatok keď už losos nerobí na 200ku
dik
vivid.sk (11472)|20.12.2016 18:59
Aktualny fw. pre vsetky Arivy najdes vzdy v tomto vlakne: Settingy pro sat. přijímače Ferguson Ariva
101 (17)|20.12.2016 22:18
ano to máš pravdu aj tú sekciu samozrejme poznám i lososa poznám ale on už nerobi pre arivu hd200 preto som dal dotaz
Hondiago (99)|8.2.2017 18:01
Zdravím, mám tento Ferguson Ariva 200 HD a v poslední době se mi stávají dvě věci:

- Z ničeho nic se najednou ztratí obraz a na obrazovce TV se objeví hláška "Zakódováno" a je to na všech kanálech. Pomůže až když vyjmu kartu Skylink a zase ji zandám.
- Občas se úplně vypne zvuk, na všech kanálech, a pomůže jen vypnutí satelitu a opětovné zapnutí.

Nemáte někdo podobné zkušenosti? Nevíte v čem by mohl být problém?
Firmware v tom mám ten nejposlednější, co byl vydán.
Díky H.
georgesoft (1)|17.2.2017 18:14
Mám naprosto stejné problémy s Arrivou. Vypíná zvuk a u vypisuje "zakódováno". Pomůže jen vytažení a znovu vložení karty, u zvuku jen vypnutí/zapnutí přijímače. Když vypisuje "zakódováno" v části menu - čtečka nic nevypisuje, tedy nevidí kartu / čtečku. Rozebrání a vyčištení nepomohlo, resp. jen dočasně, tak na den až dva byl klid. Chystám se na přehrání FW. Pokud nepomůže, vidím to na nový přijímač....
Hondiago (99)|17.2.2017 19:18
Tak to tedy nejsem sám. Když tak dej vědět, jak jsi s tím FW dopadl, já se k tomu v nejbližší době nedostanu.
Díky H.
ace960 (394)|17.2.2017 20:41
O tychto problemoch sme uz pisali par prispevkov dozadu. Dik za doplnujuce info, ze vycistenie az tak nepomohlo. Aspon to nemusim robit :-)
Mne zakodovanie aj problem so zvukom vyskakuje uplne nepravidelne. Niekedy je pokoj aj 2 tyzdne a potom to blbne kazdy den.

Mam vsak ine dotazy:
1. Podla toho co som zachytil + ak som to spravne pochopil, tak tento rok by mal koncit na skylink ice karte "caid 0D96", co by malo znamenat, ze na cryptoworks citacke skylink s takouto kartou skonci... alebo je nejaka sanca, ze to pojde rozbehat? Mam totiz predplatene serpo na dlhsi cas, tak reku s cim ratat.
2. Za predpokladu, ze to nepojde, dalej predpokladam, ze by to islo rozchodit cez ca modul irdeto. Mate skusenosti s nejakym pre tuto arivu?
3. Rozmyslam vsak, ze ci nebude lepsie rovno kupit novy prijimac (nie vopred ale ked pride cas), kedze ariva postupne blbne (zvuk, kodovanie), sluzi mi uz cez 6 rokov, tak jej vela casu uz nedavam.
4. Davnejsie som si objednal dekodovaciu kartu pre slovensku televiziu ale zistil som, ze je to ciste irdeto a v arive mi nejde. Neeviete ci/ako to rozbehat?
vivid.sk (11472)|17.2.2017 23:02
V Arive by mala fungovat aj cista Irdeto karta, aj ICE karta (v rezime Irdeto), len treba zmenit clock na 3.6MHz (nasledne restartuj box).
KamilZ (10277)|18.2.2017 06:24
Jen upozorním, že je rozdíl mezi kartami Irdeto a kartami M7, které se distribuují cca poslední rok. Ty druhé pojedou jen v CI modulu.
Dagy2 (3153)|18.2.2017 06:32
hondiago, georgsoft, ace - osobne si myslím, že je problém úplne prozaický a niekde úplne inde.
Ale napriek tomu človeka vždy udiví:
1/ že niekto týždne "pozerá" niečo čo je vlastne komplet nefunkčné a ohlási sa až niekto iný nájde odvahu aby nebol za blbca...
2/ že väčšina ľudí chce vždy "opravovať" niečo zmenou software. Bohužiaľ z mojej skúsenosti nielen v domácnostiach...

Podľa môjho názoru sa normálne unavili prítlačné "pružinky" kontaktov v čítačke. Po zapnutí všetko funguje a trebárs za 10min sa prístroj zahreje a zrazu vypadne obraz a zvuk a píše že je stanica kodovaná. Vytiahneš alebo pohneš kartou a ono to zase chvíľu ide.
Vytiahnite kartu, vystrihnite z tvrdšieho, nie príliš hrubého papiera "papierovú Skylink kartu". Priložte zospodu k tej správnej a opatrne zastrčte do čítačky.
Myslím, že Ariva ešte nejaký ten týždeň zase pobeží.
ace960 (394)|19.2.2017 01:14
vivid.sk: Vypol som arivu, vlozil rtv: irdeto kartu, zmenil clock na 3,6 MHz a restartol arivu (sama ma po zmene clocku vyzvala). Stale mam vsak zakodovany signal. Pockal som aj 30 minut s prepnutym prijimacom na prvom programe.

edit: Po vyse hodine som necha clock na 3,6 MHz a vratil som skylink ice kartu, ta ide aj na 3,6 MHz, znamena to ze mi v arive pojde karta v irdeto mode, ked skylink vypne pre ice karty caid 0D96? Skusim este tu rtv: irdeto kartu u niekoho ineho, kto ma irdeto citacku, ze ci vseobecne ide.

KamilZ: Dik za info. Mas nejake blizise info o rozdieloch? Celkom by ma to zaujumalo. Myslel som, ze irdeto je irdeto a ze tam nie su rozne moznosti.

Dagy2: Ty si hotovy spisovatel.
1. Ja som len podotkol, ze sme to tu uz riesili (pozri par prispevkov dozadu) a pripadne by som doplnil info az po cisteni. Vtedy si sa neozval. Pytanim otazok sa za blbca (aj tu) vydavam bez problemov dost casto.
2. Niekedy je problem v sw, inokedy v hw a niekedy zas v cloveku. Niekedy jasne hw problemy odporucal napr. losos zacat riesit nahodenim aktualneho firmware-u, aby bol cisty vychodzi stav.
V kazdom pripade dakujem za info ku pruzinkam. Zatial tu ale myslim nikto nepisal, ze pristroj prestal fungovat po nejakom case. "Kodovanie" zobrazi po zapnuti, ked este nie zahriaty. Tvoj tip s podlozenim je ale podla mna vseobecne dobry. Dik.
vivid.sk (11472)|19.2.2017 11:15
[QUOTE=ace960;528580]ta ide aj na 3,6 MHz[/QUOTE]Dolezite je nielen to, ci funguje aktualne, ale ci prechadzaju zapisy na kartu aj na dalsie obdobie. Skus kartu pouzivat v tomto rezime dlhodobo. Vsetky povolenia zapisov v nastaveniach mas predpokladam nastavene na = ON (len pre istotu sa pytam :))
ace960 (394)|19.2.2017 20:57
OK (zapisy mam povolene).

Inak skusil som pozriet v arive info ohladne zapisov a cez menu tools -> card reader -> available entitlements -> all providers som nasiel zaznamy "from 19.2.2017 to 21.3.2017" a jeden zaznam "from 18.2.2017 to 20.3.2017", tak teraz neviem ci uz tam prebehli nejake dnes po zmene konfiguracie alebo ci vsetky prebehli pred zmenou, kedze konfiguraciu som menil dnes po polnoci. Skusim to zajtra urychlit reautorizaciou. Inak uvidim po 21.3.2017.

==
edit: Tak som dnes zapol prijimac a pozrel som zaznamy. Oproti vcerajsku sa zmenil jeden "from 18.2.2017..." na "from 20.2.2017...". Urobil som reautorizaciu. Vsetky su teraz "from "20.2.2017...".
Hondiago (99)|28.2.2017 15:01
Dagy2:
Tak jsem vyzkoušel tvoji radu s podložením (tedy spíše "nadložením") karty Irdeto vystřihovánkou ze silnějšího papíru (stačila silnější čtvrtka, silnější tam stejně už nešel) a zatím vše jede už více jak týden bez problémů.
Jen včera mi jednou vypnul zvuk, jinak obraz drží. Na to, že mi to předtím vyhazovalo hlášku o zakódování i několikrát denně a takřka denně to vyhodilo i zvuk to vypadá, že v těch unavených pružinkách opravdu mohl být zakopaný pes. Zatím moc díky za radu, snad to vydrží.... H.
Dagy2 (3153)|7.3.2017 01:46
Hondiago, som rád že pomohlo a prijímač ešte nejaký čas dobre poslúži. Možno ešte aj to dočistenie by mohlo pomôcť - osobne by som to urobil lekárenským liehom, ktorým by som napustil jemnú látku alebo papier typu "pijak", priložil ku karte a niekoľkokrát zasunul a vytiahol z čítačky. Uškodiť by to nemuselo.

P.S. ad ace "Dagy2: Ty si hotovy spisovatel.
1. Ja som len podotkol, ze sme to tu uz riesili (pozri par prispevkov dozadu) a pripadne by som doplnil info az po cisteni. Vtedy si sa neozval. Pytanim otazok sa za blbca (aj tu) vydavam bez problemov dost casto"

Z mojej strany poznámka znamenala, že neexistuje hlúpa otázka a fórum je na to aby sa človek spýtal na to, čo sa v návode nepíše. Keďže Arivu nevlastním, ani som nikdy nedržal v ruke, v tomto vlákne sa pohybujem sporadicky. Problém s čítačkou som riešil na inom prístroji a tam to fungovalo.
Prajem ostrý obraz a dobrý zvuk.
Hondiago (99)|7.3.2017 10:44
Tak zrovna včera mi to zase jednou udělalo to "zakódováno", tak jsem povytáhnul kartu a zase zasunul a OK. Zkusím ještě to pročištění.
ace960 (394)|7.3.2017 19:38
Dagy2: OK, pohoda.

Mne karta zatial drzi.
Uvedeny problem so zvukom sa mi vsak mierne zhorsuje. Niekedy nabehne prijimac bez zvuku, co je ten povodny problem. Niekedy vsak nabehne so zvukom a po chvilu zmlkne a je potrebny restart (staci vypnutie a zapnutie cez DO).
ace960 (394)|5.4.2017 18:41
[QUOTE=vivid.sk;528585]Dolezite je nielen to, ci funguje aktualne, ale ci prechadzaju zapisy na kartu aj na dalsie obdobie. Skus kartu pouzivat v tomto rezime dlhodobo. Vsetky povolenia zapisov v nastaveniach mas predpokladam nastavene na = ON (len pre istotu sa pytam :))[/QUOTE]

Nazdar, bezim ICE kartu nastavenu na 3,6 MHz od 19.2. Zapisy sa podla toho co som pozeral obnovuju. Prijem je OK.
Kanal [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ktory by mal na ICE fungovat iba v rezime Irdeto mi vsak nejde (zakodovane).
Rozbehali ste niekto tento TV v unicitacke (samozrejme na Ariva 200 HD o ktorej je toto vlakno)?
Na ten samotny program kaslem, ide mi o funkcnost ICE v Irdeto mode v blizkej buducnosti, ked zacne Skylink vypinat ICE Cryptoworks.
ace960 (394)|6.4.2017 08:48
Pozeram este tu Ariva masinku a zda sa, ako keby sa len tvarila, ze sa prepne do Irdeto.
Ci uz pri 6 MHz alebo 3,6 MHz ostava CAID stale 0D96.
[ATTACH=CONFIG]34162[/ATTACH]
Nemalo by sa to zmenit na 0624?

Na parabole sa viac ludi "stazovalo" ze to na uni citacke nerozchodili (Arivu nespominali).
Ako ono to nie je nijak kriticke, ako som pisal, samotny insight tv ma netrapi. Navyse Ariva uz sluzi dost dlho (na dnesne pomery), takze nejde o snahu rozbehat to za kazdu cenu. Skor to riesim zo zaujimavosti a pre vyhlad prepinania ostatnych kanalov do 0624.

==
vivid.sk - mas plnu schranku, neda sa ti poslat sprava (zapisy vyzeraju byt ok aj po prehodeni naspat na 6 MHz).
ariva.jpg
jackino (40)|6.4.2017 15:08
No tak já jedu pořád na 3.6 MHz mám ice jaký je v tom rozdíl někde jsem četl,že 3.6 čte lépe ice karty
ace960 (394)|6.4.2017 17:32
A ide ti insight hd? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]