Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

losos (2977)|4.2.2011 14:09
[quote=DuPe62;328423]..internetove radia si skušal?...idú?[/quote]
Tak na tohle odpovědět nemohu, protože nic takového nepoužívám...

Ale doplnil bych nějakou tu informaci k poslední verzi settingu, může se to někomu hodit.
Po ukončení práce na změnách v settingu jsem jeho obsah uložil přes "dump" na flešku a přenesl do PC, abych mohl v programu Ariva Editor 2.2.0 seřadit TP a převést vše i do "defaultdb".
Poté jsem program z flešky nahrál rovnou přes "Allcode+bootloader" - nahrávání se zastavilo na 79% a i když jsem dost dlouho počkal, teprve poté vypnul zadním vypínačem a zase dost dlouho počkal, nepomohlo to, Ariva se rozjela jen po úvodní obrazovku (s těmi planetami)...
Možná byla chyba v tom, že jsem měl před nahráváním dát aspoň "Tovární nastavení", ale domnívám se, že ani to by asi nepomohlo.

Závěr : vypadá to tak, že při použití programu Ariva Editor 2.2.0 se něco někde "zepsulo"... Proč, to nevím, používám jej zcela běžně a dosud vždy bez problémů...

Arivu jsem potom oživil přes RS-232 posláním "předskokana" V1.05B1 a následně již natažení settingu z flešky proběhlo v pořádku.
Tož tak, hezký obraz všem... :)
kudma611 (702)|4.2.2011 14:31
Škoda,že sa nedalo takto cez rs232 oživiť môjho obeseného psa na konári.Mal len orálny vstup a análny výstup.Chudačik tak sa bal búrky,že liezol tam kde nemal a ostal visieť za obojok.
Nejaké nové info o funkčnosti blokera vo fw 2.08B4p nemá nikto?
DuPe62 (33)|4.2.2011 14:43
..naformatoval som USB(4gb)..stiahol na nom internetove radio skupinu DANCE

..prekopiroval shoutcast na velký HDD (500gb)..a radiá skupiny DANCE išli...ostatne nie(ani ich nestiahlo)

Takže kto chce počuvať netove radiá..postupujte rovnakým sposobom aj na ostatných druhoch hudby...
peteho (2)|4.2.2011 16:29
[quote=losos;328413]Setting pro Arivu 200 HD pro 37 družic s firmware V2.08B4patch aktualizován 4.2.2011 v 13:00 hod. (Celkem 2.346 TV programů + 57 rádií)
...
Tlačítko SAT a FAV použít JEN až po stisku OK. - platí to pro všechny firmware V2.0xxxxx.
...[/quote]

Diky za settingy a overene postupy, usetrilo mi to hodne casu .

Presel jsem z IPBoxu 200 na Arivu a zatim jsem nikde nenasel, proc se vyvarovat SAT a FAV bez OK. Muzete prosim nekdo kratce popsat o co jde? abych si ja (nebo manzelka :) ) neprovedl s Arivou neco nepekneho...

Diky.
losos (2977)|4.2.2011 18:39
Až to uděláš, poznáš sám, co se stane. Klidně to vyzkoušej.
twins (37)|4.2.2011 19:23
Zdravím,zkusil jsem nahrát lososův setting a vše proběhlo OK.Pak jsem si ale smazal jednu družici,kterou jsem tam měl nechat.Tak jsem zkusil přidat,zadal jsem 13E a Hotbird.Při novém ladění se dostanu na tuto pozici,ale nemůžu změnit DiseqC a tudíž to nemůžu ani proladit.Nevíte jak se tam dostat ?Nechce se mi to kvůli tomu znovu přehrávat přes USB.Za rady díky.
peteho (2)|4.2.2011 19:52
Opravdu. Postup by mi vyhověl i bez diakritiky - jsem na takové dokumenty zvyklý. Chápu, že je pro někoho jednodušší/rychlejší psát bey diakritiky. Omlouvám se a budu pokračovat s diakritikou.
losos (2977)|5.2.2011 05:51
[quote=twins;328517]...jsem si ale smazal jednu družici,kterou jsem tam měl nechat.Tak jsem zkusil přidat,zadal jsem 13E a Hotbird.Při novém ladění se dostanu na tuto pozici,ale nemůžu změnit DiseqC a tudíž to nemůžu ani proladit.Nevíte jak se tam dostat ?Nechce se mi to kvůli tomu znovu přehrávat přes USB.Za rady díky.[/quote]

Nejrychlejší a nejjednodušší bude - znovu natáhnout tentýž setting přes Allcode+bootloader. Pokud jde o stejný setting, tak není třeba použít "předskokana". Trvá to asi minutu, či dvě... :)
romandurk (13)|5.2.2011 06:55
Včera jsem nahrál do své Arivy s V2.08B4patch podle lososova návodu, a musim přiznat,že záseky se objevovali stále. Zkoušel jsem to od začátku třikrát a vždy podle návodu,ale nepomohlo to.
Záseky nastaly při častem mačkaní DO.
Vrátil jsem se k V1.07B1patch. Díky Losos za snahu.
losos (2977)|5.2.2011 09:04
Jaké záseky ? Při sdílení, nebo ...? Trošku o tom víc napiš, zajímá nás to. Mne obzvlášť, protože opravdu žádný problém nemám - objevil se jen ten jeden při úpravách settingu, jak jsem popsal výš.

Ale také se vrátím k V1.07B1patch - a to čistě jen proto, abych nemusel stále přepínat 7799...to je fakt hrozně nepříjemné. ;)
DuPe62 (33)|5.2.2011 09:34
V2.08B4patch..a 7799 som prepol len raz na začiatku...3dni som na to nešiahol a ide jak hodinky..ušlo mi niečo?...prečo sa to musí stále prepínať?
dkdkdk (65)|5.2.2011 11:37
Pokud používáš jen emu, přepínat nic nemusíš. Vypínání 7799 je kvůli sdílení, které spolu s emulací v tomto firmw. nejede.

Podařilo se někomu naládovat losos-setting 2.08B4 do Arivy100 dle přiloženého postupu? Mě to vypisuje "špatný bin" a to i bez obvyklé možnosti " chcete skutečně nahrát ANO/NE" (i tak bych to nezkoušel). Prostě jen čisté oznámení které po chvilce zmizne.
kudma611 (702)|5.2.2011 11:46
Otvor ho v ariva editore ako userdb-daj export-vyber čistý fw 2.08B4p pre arivu 100-prepísať-áno-ako userdb-eśte raz export-všetko ako predtým,len uložiť ako defaultdb-teraz môźeš postupovať podľa postupu od lososa.
Fw z 200 nemôžeś dať do 100-vky arivy-preto nesedí bin.Týmto postupom exportu fw môźme aj naopak-setting z arivy 100 do arivy 200.
Ja napríklad pri vyjdení nového fw exportujem setting priamo do fw a potom nový fw nahrávam cez allcode+bootloader aj zo settingom vo fw.
twins (37)|5.2.2011 12:40
Naladil jsem lososův setting V2.08B4p.Chtěl jsem se zeptat proč mi v EMU nejede na 13E program SCT a JSC sport.Byl bych rád,kdyby do nově zavedené sekce někdo napsal všechny programy,které tento FW naladí pouze přes EMU bez sdílení.A program Penthouse jde?Za rady díky.
twins (37)|5.2.2011 12:42
Ještě dodatek,má být zapnuté EMM?A co vlastně znamená.Díky
jirbar (135)|5.2.2011 18:53
[quote=twins;328616]Ještě dodatek,má být zapnuté EMM?A co vlastně znamená.Díky[/quote]

EMM is short for Entitlement Management Messages
Zidan (3)|5.2.2011 19:38
Zdravím všechny zúčastněné,
Koupil jsem si satelitní komplet Ariva 200HD + parabola + monoblok Inverto black 4,3° pro příjem družic astra 23,5 a 19,5 + kartu mám CS link.
Když se snažím naladit tenhle satelitní přijímač,tak naladím astru 19,5° a 23,5° tam nemůžu za boha dostat.
Nevím co dělám špatně - prosím někoho kompetentního na tomhle foru o jakoukoliv odpověď.
Pročítal jsem si tohle forum o nastaveni tohohle přijímače a myslím si,že mám všechno nastaveno dobře.LNB upnuto za pravý krk z pohledu za parabolou.Port 1 na diseq u astra 19,5
port 2 na diseq astra 23,5.
Zkouším točit s parabolou už dva dny a nevím si rady.jsem už tak trochu zoufalý..
U astru 19,5 co jsem naladil jsem zjistil,že ji chytám na konventor hlavní a ne na vedlejší jak to má být správně.
Jsem laik co se týka nastavení satelitu.
Dřív jsem vlastnil satelit od UPC a Digi tv.
Budu vděčný za každou radu nebo připomínku od kohokoliv.
Nechce se mi zatím volat servis.
mhrabe (9)|5.2.2011 20:19
[quote=losos;328586]Jaké záseky ? Při sdílení, nebo ...? Trošku o tom víc napiš, zajímá nás to. Mne obzvlášť, protože opravdu žádný problém nemám - objevil se jen ten jeden při úpravách settingu, jak jsem popsal výš.

Ale také se vrátím k V1.07B1patch - a to čistě jen proto, abych nemusel stále přepínat 7799...to je fakt hrozně nepříjemné. ;)[/quote]

Udělal jsem vše dle postupu, aktualizace na 2.08 proběhla bez problémů. Bohužel se Arriva zasekne tak během čtvrt až půl hodiny provozu, pomůže jen vypnutí kolébkovým vypínačem. Sdílení nepoužívám, předchozí verze 2.05 fungovala vcelku bez problémů (až na to že na ní nešly HD programy v CA modulu Mascom). Takže také asi budu muset bohužel zvolit návrat zpět.
romandurk (13)|5.2.2011 20:47
[quote=losos;328586]Jaké záseky ? Při sdílení, nebo ...? Trošku o tom víc napiš, zajímá nás to. Mne obzvlášť, protože opravdu žádný problém nemám - objevil se jen ten jeden při úpravách settingu, jak jsem popsal výš.

Ale také se vrátím k V1.07B1patch - a to čistě jen proto, abych nemusel stále přepínat 7799...to je fakt hrozně nepříjemné. ;)[/quote]

Včera jsem nahrál do své Arivy s V2.08B4patch podle lososova návodu, a musim přiznat,že záseky se objevovali stále......myslel jsem tim zamrznuti Arivy,pri uprave vaseho setingu a pri nataceni paraboly na jine druzice. Musel jsem Arivu ozivit vypnutim zadnim vypinacem.
Jak jiz jsem psal,postup jsem dodrzel jak bylo psano a to dokonce trikrat za sebou. Bohuzel bez vysledku.
Zlate 1.07B1patch opravdu.
brkulin (33)|5.2.2011 21:03
[quote=romandurk;328692]Včera jsem nahrál do své Arivy s V2.08B4patch podle lososova návodu, a musim přiznat,že záseky se objevovali stále......myslel jsem tim zamrznuti Arivy,pri uprave vaseho setingu a pri nataceni paraboly na jine druzice. Musel jsem Arivu ozivit vypnutim zadnim vypinacem.
Jak jiz jsem psal,postup jsem dodrzel jak bylo psano a to dokonce trikrat za sebou. Bohuzel bez vysledku.
Zlate 1.07B1patch opravdu.[/quote]

Tak nevím, já už používám lososův seting šestý den a zamrzlo mi to jen jednou a to ještě mojí blbostí. Jinak naprosto bez problémů a záseků. Zkoušel jsem ale setting upravit v Ariva editoru, nahrát zpět ověřeným postupem. A co se nestalo? Ariva se sekala jak divá. Zdá se, že bude nejlepší
editor vůbec nepoužívat a pěkně upravovat přímo v Arive přes DO.
romandurk (13)|5.2.2011 21:13
[quote=brkulin;328696]Tak nevím, já už používám lososův seting šestý den a zamrzlo mi to jen jednou a to ještě mojí blbostí. Jinak naprosto bez problémů a záseků. Zkoušel jsem ale setting upravit v Ariva editoru, nahrát zpět ověřeným postupem. A co se nestalo? Ariva se sekala jak divá. Zdá se, že bude nejlepší
editor vůbec nepoužívat a pěkně upravovat přímo v Arive přes DO.[/quote]

opravdu si to neumim vysvetlit kde je chyba... editor nepouzivam,upravuji pomoci DO. a tam napr.pri posunu programu me to zamrzalo a pak pri nataceni motorem. Snazil jsem se upravit seting od Lososa,ale bohuzel caste zamrznuti.
No svět se nezboří,jedu na 1.07B1patch
MarPit (43)|5.2.2011 23:36
[quote=Zidan;328674]Zdravím všechny zúčastněné,
Koupil jsem si satelitní komplet Ariva 200HD + parabola + monoblok Inverto black 4,3° pro příjem družic astra 23,5 a 19,5 + kartu mám CS link.
Když se snažím naladit tenhle satelitní přijímač,tak naladím astru 19,5° a 23,5° tam nemůžu za boha dostat.
Nevím co dělám špatně - prosím někoho kompetentního na tomhle foru o jakoukoliv odpověď.
Pročítal jsem si tohle forum o nastaveni tohohle přijímače a myslím si,že mám všechno nastaveno dobře.LNB upnuto za pravý krk z pohledu za parabolou.Port 1 na diseq u astra 19,5
port 2 na diseq astra 23,5.
[/quote]

Ty porty prohoď a mělo by to fungovat, mám ten samý LNB. Samozřejmě u DiSEqC 1.0. Pak točit parabolou .........
Zidan (3)|5.2.2011 23:44
Díky za odpověď,
zítra to vyzkouším teď už na balkon nepolezu.A ještě dotaz,mám točit doleva nebo doprava?Točit jenom azimut nebo i elevaci?Jenom doufám,že to zabere.........
MarPit (43)|6.2.2011 02:56
[quote=Zidan;328736]Díky za odpověď,
zítra to vyzkouším teď už na balkon nepolezu.A ještě dotaz,mám točit doleva nebo doprava?Točit jenom azimut nebo i elevaci?Jenom doufám,že to zabere.........[/quote]

Nejideálnější a pro mne nejjednodušší postup(pro začátečníka) je, zakrýt levé (neuchycené) hrdlo např. alobalem a pořádně naladit Astru 3, jak se to podaří odkryju ho, Astra 1 naskočí automaticky, pokud ji máš správně nastavenou (diseqc, porty). Pak již jen mírná korekce paraboly. Svůj sat, SKYLINK, jsem ladil podle transpordéru kde je Nova HD, o které vím, že je s ní problém.
losos (2977)|6.2.2011 07:39
[quote=brkulin;328696].... Zkoušel jsem ale setting upravit v Ariva editoru, nahrát zpět ověřeným postupem. A co se nestalo? Ariva se sekala jak divá. Zdá se, že bude nejlepší
editor vůbec nepoužívat a pěkně upravovat přímo v Arive přes DO.[/quote]
Ano, to je zajímavé, já měl také jediný problém PO použití Ariva Editoru 2.2.0. Již jsem o tom psal.
Rada8 (84)|6.2.2011 08:20
Já musím říct, že firmware a postup od losose je skvělý. Mám ho asi 3 dny, nahrán zjednodušeným postupem a funguje bez zaseků. Jelikož nemám motor, tak jsem přes editor vymazal všechny družice navíc, uspořádal programy, vytvořil oblíbené a nahrál do Arivy. Vše funguje dobře. Lososovi patří velký dík.
juurosik (117)|6.2.2011 08:40
urobil som to isté ako píše Rada8 len som nevytváral oblúbené. Uložil ako userdb + defaudb a nahral lososovým postupom nasledovne:

6. Nahrát jen firmware V1.05B1 (originál firemní)
7. Tovární nastavení
8. Vypnout atd...
9. Nahrát jen firmware V2.08B4 (originál firemní)
10. Tovární nastavení
11. Vypnout atd...
12. Nahrát do Arivy setting s V2.08B4patch přes Allcode+bootloader
13. Tov. nastavení již nedávat, jen vypnout do Standby a zad. vypínačem na půl minuty.

Skusenosti od piatku:
žiadny zásek, rýchle prepínanie, vypnem EMU zdieľam, zapnem EMU nezdieľam ale pozerám všetko, čo Ariva z A1 a A3 rozkóduje. Spozoroval som malý problém pri okamžitom nahrávaní. Ariva hlási, že môj disk 1T Samsung je pripojený dám nahrávať červeným REC a hláška. Musím odpojiť + pripojiť a nahrávanie funguje.
Bolek007 (31)|6.2.2011 09:19
ja take jedu na lososuv 2.08B4 zatim bez problemu. Pouzil jsem presny postup dle navodu lososa, pak jsem si pres DO jen nahazel oblibene stanice do FAV (bez ladu a skladu), vyexportoval pres "Dump" na USB, nahral do PC do Ariva Editoru jako userdb, tam upravil poradi kanalu, export zpet do formatu *.abs . Do Arivy jsem to nahral pres volbu "userdb" a vse zatim funguje na jednicku. Od vcerejska mam i motor, takze jsem tomu pri zkouseni daval docela zabrat a jelo to OK. Jedinej problem jsem mel, kdyz jsem se zacal vrtat v menu "nastaveni motoru" - tim se mi totalne zablokoval motor a nereagoval na zadny pokyn, musel jsem udelat reset motoru a pak zase OK...
Je nekde popsano, jak se lisi jednotlive volby nahravani settingu do Arivy? Jaky je napr rozdil mezi userdb a defaultdb? Mohu userdb z jedne verze fw pouzit ve vyssi verzi?
losos (2977)|6.2.2011 10:38
...Mohu userdb z jedne verze fw pouzit ve vyssi verzi? ...

Otázka je, co je to ta vyšší verze ?

Z minulosti máme vyzkoušeno, že to lze ve všech firmware od V1.02B1 až po poslední jedničkové V1.07B1patch.

Když jsme chtěli tento postup uplatnit i u dvojkové verze (V2.xxBx), vyskytly se potíže. Ale to jsme ještě nepoužívali způsob s "předskokanem". ;)
Je docela možné, že to s tím předskokanem půjde udělat, nevím, zatím jsem to nezkoušel. Kdo to zkusí jako první ?

Mezitím jsem se vrátil na V1.07B1patch, tak to nemohu vyzkoušet - a ani to nepotřebuji, stejné settingy jsou již vypracovány i pro dvojkové firmware.
Zkusím to až s dalším, co snad někdy zase vyjde...

A ohledně toho, jak se liší userdb od defaultdb ? Ariva používá k uložení různých informací (družice, TP, programy, atd..., obecně řečeno "settingu") dvě zcela samostatné databáze.
Pomocí DO lze přímo v Arivě upravovat (měnit=přepsat) jen údaje v databázi "userdb", v "defaultdb" nikoliv. Do "defaultdb" lze uložit změněné údaje jen pomocí Ariva Editoru - uložit na flešku jako "defaultdb" a natáhnout do Arivy buď jen jako "defaultdb", kdy se uloží jen "defaultdb", nebo i přes "Allcode+bootloader", kdy se uloží obě změněné databáze a vůbec vše.
A právě při použití uložení jako "defaultdb" pomocí Ariva Editoru 2.2.0. možná u V2.08B4patch vzniká nějaký problém, nevím to nabeton, ale mám silné podezření, že by dvojkové firmware možná potřebovalo nový Ariva Editor...
JakJan (3)|6.2.2011 10:45
[quote=losos;328742]Ano, to je zajímavé, já měl také jediný problém PO použití Ariva Editoru 2.2.0. Již jsem o tom psal.[/quote]
Jedu na 2.08B4p.Vyhledáváni a editaci jsem provedl pěkně ručo přímo v arivě.V ariva editoru jsem dal jen defraut uložit.A jede to bez problému a sekání.Snad jen epg se načítá kdy se mu zachce.To sem nerozchodil ani vyčištěním paměti.Ale jinak jede jak výtr.Sdílení nepoužívám.Jen monoblock.
Bolek007 (31)|6.2.2011 11:14
[quote=losos;328770]

A ohledně toho, jak se liší userdb od defaultdb ? Ariva používá k uložení různých informací (družice, TP, programy, atd..., obecně řečeno "settingu") dvě zcela samostatné databáze.
Pomocí DO lze přímo v Arivě upravovat (měnit=přepsat) jen údaje v databázi "userdb", v "defaultdb" nikoliv. Do "defaultdb" lze uložit změněné údaje jen pomocí Ariva Editoru - uložit na flešku jako "defaultdb" a natáhnout do Arivy buď jen jako "defaultdb", kdy se uloží jen "defaultdb", nebo i přes "Allcode+bootloader", kdy se uloží obě změněné databáze a vůbec vše.
A právě při použití uložení jako "defaultdb" pomocí Ariva Editoru 2.2.0. možná u V2.08B4patch vzniká nějaký problém, nevím to nabeton, ale mám silné podezření, že by dvojkové firmware možná potřebovalo nový Ariva Editor...[/quote]
no a pokud si natahnu upraveny seting (FAV, druzice) do Arivy pres userdb, tak o neco prichazim? Nebo jinak, v cem je vyhodnejsi zmeny ukladat do defaultdb?
losos (2977)|6.2.2011 11:23
Když změny uložíš do defaultu, což je vlastně taková záložní databáze, tak ti ty změny zůstanou v defaultu uloženy, i když provedeš "Tovární nastavení", kdežto z "userdb" po "Továrním nastavení" nenávratně zmizí vše... - klidně si to vyzkoušej, o nic nejde...

Například v tom defaultu je při zakoupení Arivy uložena celá hromada nesmyslů (chyb), a to jak frekvencí TP, tak hodnoty LNB, družic a vůbec všeho. Je dobré to zlikvidovat, ale není to samozřejmě nutné - záleží na každém, jak si to zařídí.

Když dáš "Tovární nastavení", tak si ty nesmysly můžeš prohlédnout..., nebo si je můžeš prohlédnout i v Ariva Editoru, pokud svůj "DumpFile.abs" otevřeš ne jako userdb, ale jako defaultdb. Potom se podívej na jednotlivé družice, klikni na každou pravým tlačítkem myši a potom na Edit...

Tohle je výňatek z textu "settingy.txt", který doprovází všechny mé settingy !
Ty jsi to vážně ještě nečetl ? ;)

...Dokonce i naladěné programy (kanály) jsou rovněž v defaultu a nemohou se vám tedy ztratit. To znamená, že v Arivě vše zůstane i po továrním (výrobním) nastavení (Factory Setting) ! Vedla mne k tomu snaha, aby se v Arivách nevyskytovaly zastaralé chybné databáze, které (možná) mohou způsobit i špatné fungování Arivy, viz jiné diskusní příspěvky....
leo1983 (0)|6.2.2011 11:58
nahadzoval som novsi setting od losos ale ariva nie a nie ho prijat tak ten prvi 2.08B4 šiel! skušal som všemožne a nič stale to zamrza skušal som postupi ktore su tuna na fore ale stale rovnaky visledok a to nezdielam ani nic podobne mam len primač motor a tv inak setting je super ten prvi nezamrzal takže budem asi nuťeny vratiť sa k 1.07B1 tod vše
losos (2977)|6.2.2011 12:11
[quote=leo1983;328796]nahadzoval som novsi setting od losos ale ariva nie a nie ho prijat tak ten prvi 2.08B4 šiel! skušal som všemožne a nič stale to zamrza skušal som postupi ktore su tuna na fore ale stale rovnaky visledok[/quote]
Napsal jsi i tohle :
"...nahodil som lososov setting 2.08B4 podla toho ako napisal na strane12 a funguje to uplne užasne bez mrznutia skratka všetko funguje tak ako ma!!!!!! ..."

Tak to zkus podle toho postupu na str. 12. Třeba se ti to povede..., budu držet palce. ;)

Ovšem V1.07B1patch bude stále jednička...
kudma611 (702)|6.2.2011 13:09
Šak nemôže byť dvojka-keď je jedničkový.
velicenstvo (0)|6.2.2011 13:38
delete
jarino1978 (8045)|6.2.2011 13:44
[quote=velicenstvo;328814] Pokud nekdo pouziva "komercni" sharing, [/quote]
... mal by navštíviť takého pána alebo dámu v bielom plášti. Inak si ľahko koleduje o kriminál, v tom lepšom prípade o zavírenú sieť...

Ale počítam, že väčšina ľudí, čo kradla DIGI TV v EMU, presedlala na sharing, popritom nevedia vôbec nič, čo ten pojem a dôsledky vôbec znamenajú. Hlavné, že majú opäť možnosť niečo ukradnúť a "zadarmo", popritom ten pojem "zadarmo" je len ilúzia. Zadarmo to chlapci nie je, každý svoje dáta zdieľate a tí, čo chcú, majú prístup ku všetkému , čo je napojené v sieti, už len cez primitívne diery v protokoloch, ktoré sa používajú na zdieľanie. Takže ste v prvom rade vystavený bezpečnostnému riziku ( ale väčšina z Vás na to aj tak kašle ), v tom druhom rade o Vás vedia a samozrejme Vaša aktivita je trestná a za pár minút evidovaná. veľa zdaru...
ariva200 (29)|6.2.2011 14:58
čau losos nevieš náhodou na akom firmware idu stanice Iran Music, Duna tv, na astre 23,5 v nagra, čo mám staršie prijímače na tých to ide, len na arive mi nejdu díki
losos (2977)|6.2.2011 15:18
[quote=ariva200;328846]čau losos nevieš náhodou na akom firmware idu stanice Iran Music, Duna tv, na astre 23,5 v nagra, čo mám staršie prijímače na tých to ide, len na arive mi nejdu díki[/quote]
Tak to jsi mne opravdu překvapil...
Sděl frekvence toho Iran Music a Duna TV a já ti hned řeknu, že jsi tam a tam...
ariva200 (29)|6.2.2011 15:31
[quote=losos;328848]Tak to jsi mne opravdu překvapil... fakt na 23,5°E ? To si děláš určitě legraci... :D
Mne tak snadno do kolen nedostaneš... :D

Nejspíš máš na tom "starším přijímači" nějak podivně "pojmenované" družice...:D
Respektive máš na družici s názvem 23,5°E naladěnou družici úplně jinou...- mám ti ji najít ? Sděl frekvence toho Iran Music a Duna TV a já ti hned řeknu, že jsi tam a tam...[/quote]

ozaj mne to ide na opensate 3500 aj na gosat 2010 na frekvencii 12725/ 27500 V na gosate astra 1D,3A, preto sa čudujem že to nejde na arive
losos (2977)|6.2.2011 15:43
Tak to máš nějaký opravdu zázračný sat. přijímač, gratuluji. My ostatní chudáci to přijímat nedokážeme...respektive to nedokážeme odkódovat... ;)

Pravděpodobně to jde na kódy pro Kabel Deutschland, což i u Arivy funguje na firmware V1.02B1patch až V1.03B9patch.

Problém je v tom, že u těchto firmware u Arivy nefunguje Bulsatcom atd... už jsme o tom psali...
ariva200 (29)|6.2.2011 15:47
[quote=losos;328852]Tak to máš nějaký opravdu zázračný sat. přijímač, gratuluji. My ostatní chudáci to přijímat nedokážeme...respektive to nedokážeme odkódovat... ;)[/quote]

to mi ešte išlo ked bolo digi cez emu a ide to stále
ariva200 (29)|6.2.2011 15:55
[quote=losos;328852]Tak to máš nějaký opravdu zázračný sat. přijímač, gratuluji. My ostatní chudáci to přijímat nedokážeme...respektive to nedokážeme odkódovat... ;)

Pravděpodobně to jde na kódy pro Kabel Deutschland, což i u Arivy funguje na firmware V1.02B1patch až V1.03B9patch.

Problém je v tom, že u těchto firmware u Arivy nefunguje Bulsatcom atd... už jsme o tom psali mnohokrát...[/quote]

asi máš pravdu ja to aj tak nepozerám, ale nešlo mi do hlavy prečo to nejde díki
kudma611 (702)|6.2.2011 16:02
Cez vplug server to ide.
rudlus (539)|6.2.2011 16:12
fta
1w

11543 V 6110,,,tenis feed cup...swe-ukr...sd..cca 10mbps
11653 V 5631...nejaky futbal turnaj v sudane..africke majstrovstva 2011 sd ..cca 9mbps
jarino1978 (8045)|6.2.2011 16:27
[quote=velicenstvo;328833]Paranoia?
1.) Cituj prosim § ceskeho prava, ceho se dopousti ten, kdo uziva techto serveru
2.) Pokud chces mit domaci sit v naprostem bezbeci, zrus se svym poskytovatelem smlouvu a k netu se vubec nepripojuj. Nejen ze muzes pak klidne spat, navic usetris nejaky ty eura.[/quote]

1. prečítaj si celé znenie autorského zákona tzv. protipirátsky zákon. Každý , kto sleduje TV vysielanie cez EMU alebo sharing, sa dopúšťa trestného činu - porušenie autorských práv. Legálna cesta je abonencia, aj to, pokiaľ je možné legálne abonovať danú službu mimo región.
Samozrejme, ty to nepochopíš !
2. Na bezpečnosť siete stačí mať kvalitný firewall a vstupovať len na stránky, ktoré sú bezpečné a nie na stránky ruských, izraelských, ukrajinských cardserverov, kde nejde o zdieľanie, ale o kradnutie dôležitých dát...
rudlus (539)|6.2.2011 20:51
dal som si dnes spat fw na 1,06b7 a cuduj s svete ...ten obraz je lepsi ako v 2kovych,stabilnejsi, bez trhania ...kaslem na novy...teda mne sa to tak zda...
Zidan (3)|6.2.2011 23:40
Chci poděkovat všem co mi odepsali na můj dotaz ohledně naladění Arivy.
Dneska dopoledne jsem to pořešil s Lososem po Skype.
Patří mu velké díky......
kudma611 (702)|7.2.2011 10:05
Prečo nejde editovať staré príspevky?
_____
Mod I.M.: Protože je někde porucha.
----------------
ďakujem
panasonic650 (1124)|7.2.2011 12:43
[quote=Zidan;328956]Chci poděkovat všem co mi odepsali na můj dotaz ohledně naladění Arivy.
Dneska dopoledne jsem to pořešil s Lososem po Skype.
Patří mu velké díky......[/quote]
Nechces strucne popisat ako si to vyriesil a kde bola chyba ? Fora su dobre hlavne na to aby ludia vedeli aj riesenie nielen problem ;)