Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva 200 HD

Rada8 (84)|7.2.2011 18:51
Chci se zeptat, musí se vždy po změně firmware měnit Smardcard management, pro programy nad 18?
Toto:
Menu / Tools / CI - Spolocne rozhranie / CI Informacie
Cryptoworks / Smardcard management / Modify maturity rating / No MR

Chtěl jsem to udělat na poslední verzi V208B4p, ale 2x po sobě mi hlásí, že pin 0000 je špatný.
Nechci to nějak zablokovat. Je to správný pin? Změny pinu jsem nedělal. Ani vlastně nevím, zda je to pin modulu nebo Arivy? Díky
manowar (35)|8.2.2011 09:56
[quote=Zidan;328956]Chci poděkovat všem co mi odepsali na můj dotaz ohledně naladění Arivy.
Dneska dopoledne jsem to pořešil s Lososem po Skype.
Patří mu velké díky......[/quote]

Nedáš vedieť ako si vyriešil problém?
Možno tým pomôžeš aj ostatným.....
losos (2977)|8.2.2011 10:32
Setting pro Arivu 200 HD pro 37 družic s firmware V1.07B1patch aktualizován 13.2.2011 v 21:00 hod. - (Celkem 2.331 TV programů + 94 rádií)
Na 39°E funguje paket Bulsatcom, na 19°E funguje paket ORF digital, na 4°W funguje Sport2 CZ (Mediatech).
Provedeny jen malé úpravy - přidány a ubrány programy na různých družicích.
Hlavní změny provedeny na 10°E - přidány dva sportovní programy : ITINFI CH8 (SD - fotbal) a Fi02STOK HD (hokej).
Mesner (2)|8.2.2011 10:48
Arivu 200 mám asi 3/4 roku a fungovala jak švýcarské hodinky vždy s posledním jedničkovým patch FW. Karta Skylink ICE, motor. Minulý týden jsem se konečně odhodlal vyzkoušet 2.08B4p a natáhl lososův setting. Rovnou - to se zde ještě moc nepsalo o nutnosti "předskokana". Přestavil jsem pouze souřadnice USALS, jinak jsem nic ani programy needitoval. Od té doby je to naprostá hrůza. Info o pořadu nefunguje, při několikerém přepnutí programu zamrzne. Někdy zamrzne aniž bych vzal ovladač do ruky. Zkusil jsem opakovaně nahrávat na FD - po cca 12 minutách zamrzne. Večer zkusím důkladně vyčistit předskokanem a dám zde vědět.
manowar (35)|8.2.2011 12:16
Mne to ide v pohode s uvedeným postupom od Lososa a napísal by som ako hodinky pokiaľ by mi neblblo EPG. Niekedy ani neviem že problém s EPG je ale väčšinou dá o sebe znať....
To je jediný problém ostatné ide bez chyby.
EPG je naozaj nevyspytateľné. Niekedy mi to načíta a v zápätí sa stratí ,
alebo sa mi to stratí keď ho chcem čítať cez info. Ale zaujímavé je že to nerobia všetky programy.
Najviac problémov mám s Markízou a Primou.
Ešte tak na toto nájsť nejakú medicínu.... :-)
kudma611 (702)|8.2.2011 12:39
Na toto ani ochmanské kvapky nepomôžu.Snád v novšom fw už bude načitávanie epg v poriadku.
manowar (35)|8.2.2011 13:05
Tak som asi nezostal sám s tým EPG.
No dúfajme že popisovaný problém bude v novom fw vyriešený čím skôr.....
Lebo čítať TV komplet ma už nebaví roky....a ani noťas mať stále po ruke neni ono.
Keby som si bol istý že tie ochmanské kvapky zaberú tak pôjdem pre ne aj na kraj sveta :-)
ZdenekMi (36)|8.2.2011 13:45
Taky jsem teď přešel z 1.07B1p na 2.08B4 (bez patche). Přes týden jsem pryč a tak si hodně nahrávám a ta jedničková verze nebyla na nahrávání úplně spolehlivá. Občas to prostě nic nenahrálo. Také se mě stávalo, že nešly v nahraném pořadu zapnout titulky. Co by ještě mohli ve dvojkové verzi dořešit je to, aby když nahrávám 2 pořady (i třeba na stejném kanálu), tak aby nebylo potřeba mezi nimi vynechávat alespoň 1 minutu. Mám nastaveno, aby se po nahrávání satelit vypnul a když jsou pořady naprogramované hned za sebou, tak se ten druhý nenahraje. Jedničková verze ani neumožnila programy bez vynechané minuty naprogramovat. Dvojková umožní, ale druhý nenahraje.
losos (2977)|8.2.2011 13:58
Mezi nahrávanými programy MUSÍ být přestávka MINIMÁLNĚ 2 MINUTY, jinak se následující programy nenahrají - i o tom je psáno v návodu "Jak na to u Arivy..." (asi je někdo pohodlný číst ...? ;) )
Tak to bylo u Arivy odjakživa, pokud se pamatuji.
ZdenekMi (36)|8.2.2011 14:09
jj, v návodu jsem to četl. Četl jsem ho několikrát a díky za něj, je v něm spousta užitečných věcí. Ale zkouškou jsem si ověřil, že stačí minuta, takže jsem předpokládal, že 2 minuty se týkaly nějaké starší verze FW.
Ale pokud nahrávám 2 pořady hned za sebou na stejném kanálu, tak mě přijde nesmysl i ta minuta (nebo 2, to už je jedno). Stačilo by nahrávání ukončit a spustit nové. A když už se ve FW hrabou a dodělávají do něho různé blbůstky, tak tohle by se docela hodilo. Už jen proto, že u té dvojkové verze jsou v EPG žlutě označeny naprogramované pořady, ale jen za předpokladu, že začínají a končí přesně podle EPG. Pokud vynechám na konci minutu (nebo 2), tak ho v EPG žlutě neoznačí.
Prostě je to jen taková věc, která znepříjemňuje život těm, co si hodně nahrávají a na úpravu v SW by to možná nemuselo být složité změnit.
losos (2977)|8.2.2011 14:20
Všichni o tom víme, že to tak je už rok ? Tak nějak. Je zbytečné se k tomu znovu a znovu vyjadřovat.
Jinak - když chceš nahrát dva pořady za sebou, nahrej je společně jako jeden pořad. Já vím, není to ono, ale dá se to použít. ;)
ZdenekMi (36)|8.2.2011 14:48
Ale jo, já tam budu dávat ty 2 minuty, ono mě to nezabije :-)
Hlavně když to bude nahrávat a bude to dělat to co má ....
Rada8 (84)|8.2.2011 15:24
[quote=Rada8;329103]Chci se zeptat, musí se vždy po změně firmware měnit Smardcard management, pro programy nad 18?
Toto:
Menu / Tools / CI - Spolocne rozhranie / CI Informacie
Cryptoworks / Smardcard management / Modify maturity rating / No MR

Chtěl jsem to udělat na poslední verzi V208B4p, ale 2x po sobě mi hlásí, že pin 0000 je špatný.
Nechci to nějak zablokovat. Je to správný pin? Změny pinu jsem nedělal. Ani vlastně nevím, zda je to pin modulu nebo Arivy? Díky[/quote]

Neví nikdo odpovědi? Dík
losos (2977)|8.2.2011 15:28
JJ, ještě jedno je při nahrávání si třeba uvědomit - (a to platí nejen pro Arivu, ale i pro jiné sat. přijímače) :
Když brouzdáme po jiných družicích po různých programech a máme v Arivě zapnuto "Automatické načítání času (a data)" je to to GMT ...na zapnuto, tak si Ariva mění datum a čas podle toho, co najde na těch jiných družicích. Pokud tento chybně načtený čas ponecháme v Arivě a Arivu vypneme, nebude pochopitelně správně fungovat nahrávání programů z časovače, protože neodpovídá čas a datum...dokonce to může způsopit i vymazání některých zápisů v časovači, protože se Ariva domnívá, že čas již uplynul, atd...

A to je pravděpodobně ta chyba, která se ti občas stane, že ti něco Ariva nenahraje. Takže bys měl chybu hledat u sebe... Já jsem si na Topfielda z tohoto důvodu kdysi nalepil štítek s velkým nápisem ČAS ! Před vypnutím stroje je tedy třeba nejdříve přepnout na 23,5°E např. na ČT 24, nebo nejlépe rovnou na program, který plánujeme nahrávat, zkontrolovat, zda jsou zápisy v časovači O.K., a teprve potom Arivu vypnout do Standby. Už jsem o tom psal...
ZdenekMi (36)|8.2.2011 15:55
Tím automaticky nastavovaným časem by to mohlo být. Pravdou je, že se mě to stávalo hlavně ze začátku, kdy jsem si s Arivou "hrál" a různě po satelitech brouzdal. V poslední době jsem to už tak dělal, že jsem si před vypnutím nastavil kanál, který chci nahrávat a bylo to OK.
Ještě uvidím co udělá ten nový FW 2.08B4. V sobotu jsem si naprogramoval a zítra se vracím domů, tak uvidím co tam bude nahraného. Abych se ještě rád nevracel k 1.07B1p :-)
michal.vrzak (13)|8.2.2011 22:49
Ahoj, tak dneska jsem vracel cryptoworks irdeto smith zeleno modrá barva. Říkali mě na lince ve Skylinku, že si mám určitě koupit cryptoworks irdeto smith nic jiného, prostě zeleno modrá barva a že ho mají vyzkoušený atd.atd... tak jsem to udělal. Prý to potom chodí lepší, lépe si to ověřuje všechny kody z družic atd.. Dal jsem kartu do Arivy, a zapnul začal obraz kostičkovat a cukal se. Tak jsem cryptoworks vyndal, a dal jsem tam pouze skylink kartu do slotu, a vše ok. Tak nevim jestli si ze mě ty ženský udělali prdel nebo co. Tak jsem tam zkusil dát cryptoworks, který mám zasunutý v TV Samsung nejaký červený, a ten makal supr. Nemá někdo podobnou zkušenost?
Předem dík za odpověď
panasonic650 (1124)|8.2.2011 23:39
Moja skusenost so SMIT-om je tu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/25482-irdeto-cryptoworks-smit-a-19-2-eurosport-zvuk
Teraz som ju kvoli tebe strcil do Arivy a pozeam Nova HD v pohode. (zatial)
Mesner (2)|9.2.2011 13:07
Jak jsem už psal včera - při nahrání 2.08B4p rovnou Ariva neustále zamrzala. Podrobil jsem jí tedy " očistné kůře " přes originál FW 1.02, 1.05, 2.08 a pak nahrál lososův setting 2.08B4p. Od té doby zatím celý večer bez problému vše maká včetně zobrazení info - epg.
DuPe62 (33)|9.2.2011 15:44
[quote=Mesner;329398]Jak jsem už psal včera - při nahrání 2.08B4p rovnou Ariva neustále zamrzala. Podrobil jsem jí tedy " očistné kůře " přes originál FW 1.02, 1.05, 2.08 a pak nahrál lososův setting 2.08B4p. Od té doby zatím celý večer bez problému vše maká včetně zobrazení info - epg.[/quote]


Myslim,že ten postup je naozaj očistný a funguje...mne to ide už 14 den!!!!
jirbar (135)|9.2.2011 16:38
[quote=DuPe62;329422]Myslim,že ten postup je naozaj očistný a funguje...mne to ide už 14 den!!!![/quote]

Každej normální člověk se k Arivě chová tak, aby nemusel uvedený postup nikdy použít.
To znamená, že si nejdřív řádně přečte manuál, potom prostuduje fórum (učíme se chybami druhých) a teprve potom strká své volšové ruce do něčeho čemu stejně ještě pořádně nerozumí, ale alespoň co nejvíc eliminoval nesmyslné činnosti, které se chystal provést dříve, než vůbec něco četl.
ZdenekMi (36)|9.2.2011 17:02
Sorry, ale to vypadá, že jsme všichni blbci. Běžný člověk si koupí televizi, satelit a podobně a pak se do toho nevrtá vůbec a pouze je používá. Pak jsou lidi, který se v tom rádi vrtají a zkouší různé verze FW a vylepšení. A učí se z takovýchto fór a chyb, které udělají oni nebo ti přešlí. A ruku na srdce, kdo nikdy neudělal chybu... Uvedený postup čištění Arivy nemá podle mě nic společného s tím, jestli jsem si přečetl manuál a jak Arivu používám, ale protože pravděpodobně zůstává mezi různými verzeni FW v Arivě bordel v paměti. Takže moc nerozumím tomu jaké nesmyslné činnosti je potřeba eliminovat. To by jsme se pak museli zařadit do skupiny těch prvních, kteří jen používají a to teda nechci. A své volšové ruce do toho strkám, protože mě to prostě baví a jsem vděčný lidem, kteří jsou ochotni pomoci, když něco zvorám.
DuPe62 (33)|9.2.2011 17:11
[quote=jirbar;329431]Každej normální člověk se k Arivě chová tak, aby nemusel uvedený postup nikdy použít.
To znamená, že si nejdřív řádně přečte manuál, potom prostuduje fórum (učíme se chybami druhých) a teprve potom strká své volšové ruce do něčeho čemu stejně ještě pořádně nerozumí, ale alespoň co nejvíc eliminoval nesmyslné činnosti, které se chystal provést dříve, než vůbec něco četl.[/quote]

Losos ten postup vyskušal prvý...myslel si jeho? :)
Akrobat (7)|9.2.2011 17:26
[quote=Mesner;329398]Jak jsem už psal včera - při nahrání 2.08B4p rovnou Ariva neustále zamrzala. Podrobil jsem jí tedy " očistné kůře " přes originál FW 1.02, 1.05, 2.08 a pak nahrál lososův setting 2.08B4p. Od té doby zatím celý večer bez problému vše maká včetně zobrazení info - epg.[/quote]

Aplikoval jsem stejný postup, ale bez FW1.02. Bohužel se projevovaly známé chyby - zamrzání obrazu, chybějící informace EPG. Proto jsem se vrátil k 1.07B1* a zde vše bez problémů.
Píšu to sem pouze pro informaci ostatním a kvůli případnému zjištění příčiny problémů....
losos (2977)|9.2.2011 17:30
[quote=Akrobat;329441]Aplikoval jsem stejný postup, ale bez FW1.02. Bohužel se projevovaly známé chyby - zamrzání obrazu, chybějící informace EPG. Proto jsem se vrátil k 1.07B1* a zde vše bez problémů.
Píšu to sem pouze pro informaci ostatním a kvůli případnému zjištění příčiny problémů....[/quote]
No, my ti ty příčiny zjistit nemůžeme, to můžeš jenom ty sám...zkus to i s tím firmware V1.02B1 a nezapomeň použít i originální V2.08B4 (bez patch) - třeba se to povede...? Když ne, tak to V1.07B1p ti neuteče...
Mně pomohl tento kompletní návod :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/26682-ferguson-ariva-200-hd#327343
Akrobat (7)|9.2.2011 17:53
Ano ten návod jsem četl a instaloval jsem i orig. V2.08B4 bez patche. Psal jsem to hlavně z toho důvodu, že v mém případě nestačil jako "předskokan" FW 1.05 orig. Zítra vyzkouším i s 1.02 a dám vědět...
fany76 (91)|9.2.2011 19:49
Moje zkusenost je takova, ze jsem tam mel 1.07B1p a dal sjem tam rovnou V2.08B4p od Lososa a vse maka uz tyden OK i NewCamd :-)
jirbar (135)|9.2.2011 20:15
[quote=ZdenekMi;329434]Sorry, ale to vypadá, že jsme všichni blbci. Běžný člověk si koupí televizi, satelit a podobně a pak se do toho nevrtá vůbec a pouze je používá. Pak jsou lidi, který se v tom rádi vrtají a zkouší různé verze FW a vylepšení. A učí se z takovýchto fór a chyb, které udělají oni nebo ti přešlí. A ruku na srdce, kdo nikdy neudělal chybu... Uvedený postup čištění Arivy nemá podle mě nic společného s tím, jestli jsem si přečetl manuál a jak Arivu používám, ale protože pravděpodobně zůstává mezi různými verzeni FW v Arivě bordel v paměti. Takže moc nerozumím tomu jaké nesmyslné činnosti je potřeba eliminovat. To by jsme se pak museli zařadit do skupiny těch prvních, kteří jen používají a to teda nechci. A své volšové ruce do toho strkám, protože mě to prostě baví a jsem vděčný lidem, kteří jsou ochotni pomoci, když něco zvorám.[/quote]

Tohle přece nikdo nerozporuje. Jenže jsou dvě skupiny.
První skupina která experimentuje a je na to připravena, to jest HW i SW podpora, případně ví kde nalézt pomoc. Umí si třeba poradi s JTAGem.
A pak druhá skupina, kterou hned něco unese a musí to bezmyšlenkovitě mít a hned to zkusit bez vědomosti následků.
U každého nového FW je doporučení jak na setting. Nic nelze zkazit pokud se tvoří nový setting.
A co Factory reset po každém novém FW. Mnozí ho nedělají a že někdo tvrdí, že to nedělá, je to jen jeho věc.
kudma611 (702)|9.2.2011 21:30
Boli časy keď stačilo pri novom fw nahrať maincode a dosť.Všetky nastavenia ostali,len verzia softu sa zmenila i z novými vylepšeniami,alebo opravami.Až pri asi 1.05B6 nastali komplikácie-ash pri inštalácii cez maincode.Potom v jednom fw nebolo userdb,ale neskôr pribudlo perfektné allshares.dat a návrat userdb.
ariva200 (29)|10.2.2011 10:01
astre 23,5 FTA City tv Bulgaria, E Kids, 12051/ 27500 V
jadam (42)|11.2.2011 08:27
Nahozen poslední setting od losose: Setting A200-37sat-V107B1p. Při přepínání mezi programi (ne mezi všemi) nastává velký zvukový rozdíl (např. když dám čt1 na hlasitost 0 a přepnu na novu tak zvuk krásně slyším). Problám je v tom, že když mám čt1 na normální hlasitost, tak potom nova řve. Čím by to mohlo být?
brkulin (33)|11.2.2011 11:30
Jestli ti to dělá na NOVĚ HD, tak máš zapnutou DOLBY audio stopu. Podívej se přes zelené tlačítko na DO, jaká je vybraná audio stopa. Jestli je tam dolby, tak přepni na stopu 1 a mělo by to vyřešit problém. Já ten seting nemám, tak nevím, jak byl nastaven. Možná je v nastavení SYSTÉM - TV (nejsem u Arivy, nevím přesně) nastaven výstup zvuku místo LPCM, BS-out. To potom pouští u NOVY HD na výstup 5.1 kanálový dolby zvuk (na ten nereaguje změna hlasitosti přes DO Arivy).
jadam (42)|11.2.2011 15:52
Není to audio stopou a LPCM je také nastaveno, tak nevím.
losos (2977)|11.2.2011 19:08
Pro jadam :

Já používám nastavení hlasitosti v Arivě u všech programů stejné (pokud jsem něco někde nepřehlédl) - a to naplno - nastav si to také tak.
V televizoru mám zapnutou funkci "Automatické nastavení hlasitosti" - spíše by se to mělo jmenovat automatické vyrovnávání hlasitosti. Pracuje to celkem fajn.
Hlasitost potom řídím jen DO v televizoru, nikoliv v Arivě. Doporučuji.
losos (2977)|12.2.2011 13:09
Včera se u mne stavil kamarád, abych mu do jeho Arivy nahrál setting s V2.08B4patch.
I když jsem použil "rozšířenou" metodu mazání (V1.02B1+V1.05B1+V2.08B4+V2.08B4patch+setting s V2.08B4patch), stejně Ariva zamrzala...
Poté, co jsem ze settingu v Arivě vymazal většinu družic a ponechal jen dvě - 19,2°E + 23,5°E pro monoblock, Ariva zamrzat přestala !
Je tedy možné, že Arivě vadí některé družice - jen nevím které a proč...
Že by jí vadily ty 3 nejvýchodnější ? (ty 80°E a víc ?)
Až vám tedy někomu bude Ariva s mým settingem s V2.08B4patch zamrzat, zkuste ty tři družice smazat (modrým tlačítkem), potom restartujte, vyzkoušejte a napište, co jste zjistili.
Já to nemohu vyzkoušet, mně nezamrzá...;)

P.S. - Setting pro Arivu 200 HD pro 37 družic s firmware V1.07B1patch aktualizován 12.2.2011 v 17:00 hod. - (Celkem 2.331 TV programů + 94 rádií)
Na 39°E funguje paket Bulsatcom, na 19°E funguje paket ORF digital, na 4°W funguje Sport2 CZ (Mediatech).
Provedeny jen malé úpravy - přidány a ubrány programy na různých družicích.
ramin (10)|12.2.2011 14:24
Tak jsem po dlouhé době váhání zkusil nahrát setting s V2.08B4patch. Postup pro nahrávání jsem dodržel přesně dle Lososa. Po cca 30 min. provozu musím konstatovat, že mě ariva 5x zamrzla (přes zadní kolébkový vypínač opět oživeno). 4x na CT1 a 1x na Nově. Zřejmě to bude chyba firmwaru, protože nesdílím, motor nemám, zbytek satelitů, co nepoužívám, tak jsem ihned vymazal (zůstaly mi pouze Astra1, Astra2, Astra 3 a Hotbird, které přepínám přes Diseqc). Nejradši bych se vrátil na verzi 1.07, ale mám nahráno spousty večerníčků pro syna ve dvojkovém firmwaru (2.05B7) ve formátu TS. Ach jo.
ZdenekMi (36)|12.2.2011 16:01
To Ramin: Zkuste ještě originální 2.08B4. Používám ho už přes týden a nezamrzlo mě to ještě ani jednou. Denně si nahrávám několik pořadů a vše funguje OK.
Akrobat (7)|12.2.2011 16:07
Také jsem několikrát instaloval lososův setting naposledy "rozšířenou" metodou V1.02B1+V1.05B1+V2.08B4+V2.08B4patch+setting, vymazal jsem všechny satelity kromě Astra 1. Astra 3 a Thor. Záseky a vypadávání EPG pouze vyjímečně ( zejména se EPG nezobrazuje u Primy ), je to lepší než když jsem instaloval s vynecháním 1.02B1, ale pořád to není ono. Dále mně vynechává DO ( myslím že podobný problém popisoval i Losos ) - přepínám programy a najednou přestane DO reagovat a program se přepne třeba až na třetí zmáčknutí. Takže těmi satelity to asi také nebude, nevím co vyzkoušet dál.... v každém případě díky Lososovi za jeho snahu a námahu...
stefos (57)|12.2.2011 16:14
[QUOTE=losos; V2.08B4patch.
Je tedy možné, že Arivě vadí některé družice - jen nevím které a proč...
Že by jí vadily ty 3 nejvýchodnější ? (ty 80°E a víc ?)
Až vám tedy někomu bude Ariva s mým settingem s V2.08B4patch zamrzat, zkuste ty tři družice smazat (modrým tlačítkem), potom restartujte, vyzkoušejte a napište, co jste zjistili.
Já to nemohu vyzkoušet, mně nezamrzá...;)



Kdykoliv jsem si nahral settings V2.08B4patch. od Losose a nepouzil jsem rozsirenou metodu tak me Ariva do 10 minut zamrzla,,,,,Pri pouziti rozsirene metody vytuhla asi tak za dve hodiny Pouzivam tedy svuj settings a Ariva bezi vyborne A nebylo treba vubec pouzit rozsirene metody Motor s funkci Usals..pracuje taky velice dobre.. Je fakt ale ze druzice 80E a dal na vychod nepouzivam Nevim ale Proc by si Ariva s nimi nerozumela a s druhyma ano nejak me to nedava zadny smysl Spis bych veril tomu ze ji vadi pocet druzic Je docela mozne ze V2.08B4patch.snese jenom urcity pocet a je jedno ktere ,,,u
V1.07B1patch jsem pouzival taky settings od Losose a pokud se nemylim tak druzice jako 80E a dal na vychod tam naskenovane byli a presto zadny problem nebyl Ja mam naskenovane 39E;; 23,5E;19,2E;13E,9E;08W a 4W Rad ale udelam znovu ten pokus natahnu si settings od losose a vymazu 80E a vic na vychod a uvidime jestli bude dale zamrzat
Bolek007 (31)|12.2.2011 18:56
take pridam info, pouzivam lososuv V2.08B4patch , nahrano "rozsirenou" metodou (1.02B1 a dal...) a vse mi slape na jednicku, bez sekani. Po nejakych pokusech s motorem a naslednym prehranim jen posledni verze lososova 2.08B4 mi prestalo jet EPG. takze jsem si jen ulozil svuj Dump (lososuv zaklad + moje FAV), znovu provedl cely postup od 1.02 po origo 2.08B4, a pak rovnou ten muj Dump a vse zase jede bez nejmensich problemu, s EPG, bez zamrzani. A to nekdy necham Arivu jet celou noc. Arivu mam cca 3 tydny, prvni tyden jsem jel na lososove 1.07B1 a na ni mi obcas zamrzala... Takze u me je lososova 2.08B4 stabilnejsi nez 1.07B1...
losos (2977)|13.2.2011 13:43
Přidejte si do settingu :

nyní na pozici 10°E 11396 V 14400 FEC DVB-S2 - hokej - zatím FTA

Teď od 16:00 hod je zápas Švédsko - Finsko... - parádní obraz opět s převelikým BitRate... ;)

Tentýž hokej běží současně i na ČT4 s ubohým obrazem v SD. Srovnání kvality obrazu obou programů je opravdu otřes.
DuPe62 (33)|13.2.2011 18:56
hm..na 80cm parabole sa nechytám :)
losos (2977)|13.2.2011 19:17
No, v 18:56 hod už asi nevysílali - i teď je tam tma....zkus jindy, až bude LIVE hokej (nebo opakování)...

Další informace o programech na této družici najdete např. zde :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/26775-jake-a-jak-naladit-zajimave-programy-na-ruznych-druzicich

Do settingu na str. 28. jsem již oba nové programy doplnil...+ další úpravy...
LPK (177)|14.2.2011 01:48
pro LOSOS - díky chlape za tvoji snahu a za tvoje postupy ....

poslední FW + patch jsem nahrával bez předchozího mazání a záseky byly otřesné, po přečtení návodu jsem postupoval od fw 1.02 a vejš a po celodenním provozu se Ariva ani jednou nezasekla, bohužel problém s ovladačem jsem zaznamenal také a občas mi na přepnutém programu nenaběhl zvuk

to jen moje zkušenost do pranice .... uvidíme jak to bude dál, pokud se to bude sekat tak skusím origo fw bez patche (stejnak myslím že ten patch mi na Skylink a 23.5 nepomůže). po pár dnech dám vědět jak to dopadlo :-)
jadam (42)|14.2.2011 09:50
[quote=losos;329786]Pro jadam :

Já používám nastavení hlasitosti v Arivě u všech programů stejné (pokud jsem něco někde nepřehlédl) - a to naplno - nastav si to také tak.
V televizoru mám zapnutou funkci "Automatické nastavení hlasitosti" - spíše by se to mělo jmenovat automatické vyrovnávání hlasitosti. Pracuje to celkem fajn.
Hlasitost potom řídím jen DO v televizoru, nikoliv v Arivě. Doporučuji.[/quote]

Nic jsi nepřehlédl po nahráti je hlasitost na plný pecky. Jde o to že jsem nechtěl používat dva DO, ale když není zbytí, tak to vydržím
Krakono? (3)|14.2.2011 11:37
Zdravím, před odjezdem na dovču ještě šlo MTV na Austriasatu. Teď jsem se vrátil a už nic, tma. Už proběhla nějaká změna v kódování??
jirbar (135)|14.2.2011 15:43
[quote=Krakono?;330220]Zdravím, před odjezdem na dovču ještě šlo MTV na Austriasatu. Teď jsem se vrátil a už nic, tma. Už proběhla nějaká změna v kódování??[/quote]

Když jsi nový, přečetl jsi si alespoň pravidla fóra.
Změny jsou pořád. Co takhle se podívat. Asi je jednodušší ať to hledá někdo jiný.
LPK (177)|14.2.2011 20:32
tak dneska se Arivka 2x kousla :( děti se kouklai na Jim Jam a 2x zasek .... ještě promažu družice a uvidíme nadále ....
DuPe62 (33)|15.2.2011 15:33
3x prečítane pravidlá fóra,ale odpoved na Krakonovu otázku som tam nenašiel...hm
___
Mod I.M. : Znáš odpověď na tazatelův dotaz? konkrétně odpověz na konkrétní dotaz. Neznáš odpověď? Tak k tomu postu nic nepiš. Máš něco osobního k jistému uživateli? Napiš mu SZ. .... ještě tu budu muset něco mazat a už to nebude zadarmo. Já nemám čas ani náladu tu řešit nějaké kraviny.
mhrabe (9)|15.2.2011 17:32
Provedl jsem dvakrát komplet instalaci dle Lososova návodu (díky za něj i settingy a rady). Družice mažu vždy. Bohužel zamrzání se vždy dostaví tak do deseti minut, Tak zůstávám na 2.05, ta funguje vcelku bez problémů. Nezbyde mi než počkat na další verzi, pokud bude.
losos (2977)|15.2.2011 17:58
Neuvádíš, o jaký firmware jde, a ani u té 2.05 jsi neuvedl, jestli jde o originál, či s patchem. (Je v tom podstatný rozdíl !).

Bohužel již nemám verzi mého settingu s V2.08B4patch, která byla ještě nedohotovená (nebyly u ní naladěny všechny družice) a která se zdála být velmi stabilní. Byla k dispozici původně na str. 12., než jsem ji o pár dnů později přepsal settingem s doplněnými ostatními programy a kódy. Tato nová verze způsobovala a zřejmě stále způsobuje, některým Arivám problémy. Proč tomu tak je, opravdu netuším.
Je docela možné, že někdo tu nedohotovenou verzi ze str. 12., (která měla naladěno asi jen něco okolo 1.300 programů - podle toho ji poznáte), má uloženou ve svém PC, potom bych jej rád poprosil, aby ji sem uložil na vyzkoušení...díky předem.

Pro tebe mhrabe mám také ještě tento návrh : vyzkoušej tento setting s V2.08B4originál, který sice neumí EMU, ani sdílet, ale třeba ti to nebude vadit a třeba ti Ariva nebude zamrzat :
(Mazání paměti použij i v tomto případě).
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/26682-ferguson-ariva-200-hd#324737