Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung widgety: NetPlayer a iné

komjo (54)|4.1.2012 22:38
Myslím,že nie. skúsil som aj vytvoriť noví priečinok dal som tam15 JPG--a to iste-Priečinok sa nedá prečítať
karel6530 (16)|5.1.2012 09:11
Zdravim,

iVysilani na Samsung TV je uz dlouha historka. Jestli to chapu dobre, tak CT jiz presentovala, ze to bude k urcitemu datu, takze ze se to muselo zadrhnout na strane Samsungu. Jinak by si nebyli tak jisti,ze to spusti a rovnou by CT rekla, ze o teto sluzbe vubec neuvazuji.

Takze je problem technicky nebo penize?

Da se nekde najit specifikace, co je v dane TV za procesor, operacni pamet, atd..?

dekuji

Marek
visper (270)|5.1.2012 09:31
ČT se vydala cestou HbbTV, to je sice dobře je to norma která by mohla archívy stanic sjednotit. Neměl by být problém udělat na to widget. Jenomže to má háček: ČT to chce použít jen na satelitu. Archív spolupracuje s teletextem a poběží to jen na TV s satelitním tunerem. Ostatní co máme externí STB, tak by ten software musel běžet v něm.
KamilZ (10277)|5.1.2012 09:56
HbbTV je podle správná a univerzální cesta. Jestli se to rozjede i u komerčních stanic, tak je šance, že se toho chytnou všichni výrobci a bude pokoj od Widgetů, appletů a podobných proprietárních nesmyslů.

Se Samsung je to (k 5. 1. 2011) takto: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/chaty/233-nova-media-v-ct-v-roce-2011/?page=3#discussion (nerozumím "ale nyní je třeba se obrátit na firmu Samsung, u které visí zprovoznění pro televizory. S tím ČT už nic neudělá" - kdo se má na Samsung obrátit?)
[quote]
marcel: Dobrý den Co Widget CT v samsungu od 1.1.2011 nic?
14:50 - Milan Fridrich: ano, nic. Ale ne vinou ČT. ČT widget má hotový, v budově ČT zprovozněný a funkční, ale nyní je třeba se obrátit na firmu Samsung, u které visí zprovoznění pro televizory. S tím ČT už nic neudělá.
[/quote]

Tohle je o něco novější informace (3. 5. 2011), takže moc nevěřím, že se to rozběhá: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a být ČT, tak se na to vykašlu a zaměřím se čistě na HbbTV.

HbbTV v DVB-T zřejmě nebude kvůli ČT3: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[quote]Před Českou televizí teď ale leží poměrně podstatný problém - chce spustit svůj dětský a vzdělávací kanál ČT 3. V případě, že se to podaří, myšlenka HbbTV v DVB-T padla. Už tak by byl datový tok veřejnoprávního multiplexu zatížen pěti stanicemi a přidání doplňkových služeb by nepřipadalo v úvahu, byť by si v praxi příliš z datového toku neukrojily. Pokud by ale nakonec "Trojka" neodstartovala, pak je poměrně reálně, že se na Kavčích horách budou snažit hybridní televizní vysílání do pozemní sítě dostat.[/quote]
karel6530 (16)|5.1.2012 14:35
Pokud mam TV s podporou HbbTV a internet, potrebuju jeste nejaky TSB nebo zarizeni pro prijem vysilani HbbTV ?

Marek
KamilZ (10277)|5.1.2012 15:01
V DVB-T u nás HbbTV není. Takže buď musíš mít satelitní STB s podporou HbbTV, nebo v Tvé TV DVB-S tuner (když TV HbbTV má).
GrizlyA (13)|5.1.2012 16:46
Cawko neda sa do NetPlayeru dat YouTube take ktore bolo niekedy v Smart HUB ???
dogs (351)|5.1.2012 18:02
Zdravím přítomné, chci se zeptat zda vám funguje v oficiálním youtube položka oblíbené. Mě to neustále hlásí chybu.

Odesláno z Desire HD , pomocí Tapatalk
MILOSHKO (587)|5.1.2012 18:59
GrizlyA:
ved youtube tam stale je ak xces doinstaluj si HD-3Dyoutube
dogs:
ano mne funguje

ALL:
vytvoril som sekciu pre live streams na PC http://internet-tv.webnode.sk/live-stream/
.Tomik (3)|5.1.2012 19:22
[quote=komjo;388907]Myslím,že nie. skúsil som aj vytvoriť noví priečinok dal som tam15 JPG--a to iste-Priečinok sa nedá prečítať[/quote]

Nevím, jestli je to o čem se bavíte, ale mně pomohlo toto:
http://forums.cnet.com/7723-13973_102-528396/samsung-led-tv-doesn-t-show-updated-hdd-folders
GrizlyA (13)|5.1.2012 19:22
[quote=MILOSHKO;389100]GrizlyA:
ved youtube tam stale je ak xces doinstaluj si HD-3Dyoutube
dogs:
ano mne funguje

ALL:
vytvoril som sekciu pre live streams na PC http://internet-tv.webnode.sk/live-stream/[/quote]

Ale ja nechcem You tube HD lebo mi to seka ...mam slabsi net
vsp (704)|5.1.2012 20:04
tak si ho patchni na pozadovane rozliseni, jsou to jenom CSS, HTML, JS

prikladam, kdo to prvni najde?
dogs (351)|5.1.2012 22:30
[quote=MILOSHKO;389100]GrizlyA:
ved youtube tam stale je ak xces doinstaluj si HD-3Dyoutube
dogs:
ano mne funguje[/quote]

Neví někdo v čem by mohl být problém ??


Odesláno z Desire HD , pomocí Tapatalk
vasiks (107)|5.1.2012 22:41
Ahoj poradte mi prosím, chci instalovat nStreamPlayer, ale v okamžiko, kdy jsem přes DEVELOP a IP 93.190.89.153 naistaloval (synchronizace aplikací), tak mi zmizel Netplayer. Jak docílit toho, abych měl naistalováno obojí?
dogs (351)|5.1.2012 23:03
Musíš si vytvořit vlastní seznam widgetu, je to xml soubor, ten daš někam na net a zadas jeho ip do tv. Stáhne se ti to co tam dáš. Někde tu je návod.
Případně napiš pošlu později.

Odesláno z Desire HD , pomocí Tapatalk
MILOSHKO (587)|6.1.2012 00:02
dogs:
ono to pojde ten youtube blbne aj mne stale
vasiks:
sak pouzi :) 91.67.116.250 (neskusis sa pozriet na ten vyhladavac NEFUNGUJU linky:(
nasiel som nejake serverz ktore by snat mohli byt stabilne
vsp (704)|6.1.2012 06:21
[quote=KamilZ;388986]HbbTV je podle správná a univerzální cesta. Jestli se to rozjede i u komerčních stanic, tak je šance, že se toho chytnou všichni výrobci a bude pokoj od Widgetů, appletů a podobných proprietárních nesmyslů.

Se Samsung je to (k 5. 1. 2011) takto: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/chaty/233-nova-media-v-ct-v-roce-2011/?page=3#discussion (nerozumím "ale nyní je třeba se obrátit na firmu Samsung, u které visí zprovoznění pro televizory. S tím ČT už nic neudělá" - kdo se má na Samsung obrátit?)


Tohle je o něco novější informace (3. 5. 2011), takže moc nevěřím, že se to rozběhá: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a být ČT, tak se na to vykašlu a zaměřím se čistě na HbbTV.

HbbTV v DVB-T zřejmě nebude kvůli ČT3: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]



iVysilani: zapomnel jsi toto (6/2011), :

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

podle infa ktere mam ja tak stale pretrvava problem nekompatibilyty strewamu ceske televize, asi fakt nemaji standardni streamy, viz treba aplikace pro iPhone, kdy se stream musi transkodovat treti firmou,k ktera do nej rve reklamu (pro CT 24)

a skutecne, ten live stream maloktere zarizeni a player co jsem zkousel prehraje (VLC ano).
vasiks (107)|6.1.2012 11:02
[quote=MILOSHKO;389160]dogs:
ono to pojde ten youtube blbne aj mne stale
vasiks:
sak pouzi :) 91.67.116.250 (neskusis sa pozriet na ten vyhladavac NEFUNGUJU linky:(
nasiel som nejake serverz ktore by snat mohli byt stabilne[/quote]

Díky moc 91.67.116.250 fungovalo.

Jaký vyhledávač máš na mysli? O nefunkčním kinotip bohužel vím a neumím to opravit (videozer...). Z uloz to pustit filmy nejdou. Bezvadata jsem zkusil opravit tak uvidime.
MILOSHKO (587)|6.1.2012 11:34
vasiks:
Ano mal som na mysli vyhladavac bezvadata > film mi vyhlada ale ani jeden nespusti :(
filmy z uloz to mi par dni nefungovali vobec (rucne pridany link do xml) ale uz idu sice len na moju IP
a casovy limit linku ale aspon cosi:
nasiel som este dataport a edisk
karel6530 (16)|6.1.2012 12:18
[quote=KamilZ;389043]V DVB-T u nás HbbTV není. Takže buď musíš mít satelitní STB s podporou HbbTV, nebo v Tvé TV DVB-S tuner (když TV HbbTV má).[/quote]

Uz se v tom zacinam ztracet.
HbbTV je tedy zatim jen na satelitu, i kdyz mam jen TV s podporou DVB-S2, musim koupit CA modul, kartu a parabolu.

Na DVB-C a DVB-T se HbbTV jen tak nedockam u nas v CZ?
Je to tak, nebo melu kraviny :)

Marek
visper (270)|6.1.2012 13:08
V DVB-C by to mohlo být, pokud to tam provider pustí z toho DVB-S.
KamilZ (10277)|6.1.2012 14:36
[quote=karel6530;389246]Uz se v tom zacinam ztracet.
HbbTV je tedy zatim jen na satelitu, i kdyz mam jen TV s podporou DVB-S2, musim koupit CA modul, kartu a parabolu. Na DVB-C a DVB-T se HbbTV jen tak nedockam u nas v CZ? [/quote]
Pokud máš TV s DVB-S/S2 tunerem a podporou HbbTV, tak Ti HbbTV pojede (samozřejmě za předpokladu příjmu signálu ze satelitu - parabola, konvertor a případně CI + karta).

Ve vysílání DVB-T (v případě ČT) to zatím podle jejich vyjádření záleží na tom, jestli spustí ČT3. Pokud spustí, tak HbbTV asi nebude, pokud nespustí, tak možná ano. DVB-S je zatím jistota.

Jak to bude v DVB-C, tak v DVB-T u soukromých stanic (Nova, Prima,...), netuším.
MILOSHKO (587)|6.1.2012 15:01
Nemam to este otestovane ale nStreamPlayer by mal zvladnut prehrat aj film z disku /usb kluca
ale co je podstatnejsie m3u
/dtv/usb/sda1/moje.m3u


5
TEST



TEST
/dtv/usb/sda1/moje.m3u
.m3u TEST usb ]]>
open.png
5
vasiks (107)|7.1.2012 15:49
[quote=MILOSHKO;389233]vasiks:
Ano mal som na mysli vyhladavac bezvadata > film mi vyhlada ale ani jeden nespusti :(
filmy z uloz to mi par dni nefungovali vobec (rucne pridany link do xml) ale uz idu sice len na moju IP
a casovy limit linku ale aspon cosi:
nasiel som este dataport a edisk[/quote]

Pro všechny upravil jsem script pro vyhledávání na bezvadata a ulozto (bezvadata funguje jen něco, ulozto kupodivu zatím vse). Bohužel jde pouze z lokálního serveru, tak přikládám skripty (znalí vědí, co s tím) Pro neznalé zkuste splašit nějaký web server např usbwebserver.exe a potom zkopírovat do adresáře root. Skripty - soubor root.rar ke stažení na

je tam ulozto, bezvadata, serialycz (jediné seriály co mi fungují), a nějaké xxx videa

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
MILOSHKO (587)|7.1.2012 16:50
[quote=vasiks;389514]Pro všechny upravil jsem script pro vyhledávání na bezvadata a ulozto (bezvadata funguje jen něco, ulozto kupodivu zatím vse). Bohužel jde pouze z lokálního serveru, tak přikládám skripty (znalí vědí, co s tím) Pro neznalé zkuste splašit nějaký web server např usbwebserver.exe a potom zkopírovat do adresáře root. Skripty - soubor root.rar ke stažení na

je tam ulozto, bezvadata, serialycz (jediné seriály co mi fungují), a nějaké xxx videa

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

vasiks super ulozto funguje len neviem cim to je ale niektory film ide ok a niektory napr v polke zacne sekat ,robi to aj chalanom cez Xtreamer
bezvadata neviem preco funguju len zcasti
DIKY MOC
super ta CAPTCHA
a este jedna fajn vec je ze server nemusi bezat STALE .,takze by teoreticky bolo mozne nahrat si skripty napr na mobil .,napr.,android.,.,iphone apod.,.pouzit nejaky server v mobile., vyhladat film > spustit >server na mobile vypat
vasiks (107)|7.1.2012 18:29
[quote=MILOSHKO;389528]vasiks super ulozto funguje len neviem cim to je ale niektory film ide ok a niektory napr v polke zacne sekat ,robi to aj chalanom cez Xtreamer
bezvadata neviem preco funguju len zcasti
DIKY MOC
super ta CAPTCHA
a este jedna fajn vec je ze server nemusi bezat STALE .,takze by teoreticky bolo mozne nahrat si skripty napr na mobil .,napr.,android.,.,iphone apod.,.pouzit nejaky server v mobile., vyhladat film > spustit >server na mobile vypat[/quote]

u těch bezvadata neumím najít link, takže ho hádám a to funguje jen na části filmů, respektive u filmů s krátkým názvem - logiku neznám.
Vyzkoušej i ty serialycz - ty se mi skoro vůbec nesekají (mimo času okolo 20:00 až 20:30, kdy tam jsou asi všichni)
Proc se na ulozto filmy v půlce sekají nevím, ale asi to bude výkonem serveru/rychlostí internetu když zdroj klesne pod určitou rychlost, tak se prostě sekne. Přeci jenom to na tento druh užití není myšleno - škoda, ale lepší než nic.
MILOSHKO (587)|7.1.2012 18:58
[quote=vasiks;389559]u těch bezvadata neumím najít link, takže ho hádám a to funguje jen na části filmů, respektive u filmů s krátkým názvem - logiku neznám.
Vyzkoušej i ty serialycz - ty se mi skoro vůbec nesekají (mimo času okolo 20:00 až 20:30, kdy tam jsou asi všichni)
Proc se na ulozto filmy v půlce sekají nevím, ale asi to bude výkonem serveru/rychlostí internetu když zdroj klesne pod určitou rychlost, tak se prostě sekne. Přeci jenom to na tento druh užití není myšleno - škoda, ale lepší než nic.[/quote]

ja link na bezvadata najst viem ale nefunguje ani ten
(pritom film cez ten link stiahnem)
ako som uz spominal testujem este servery dataport a edisk tam by to malo byt v pohode
niesu ani tak vytazene takze bez sekania apod.
vasiks (107)|7.1.2012 19:32
[quote=MILOSHKO;389562]ja link na bezvadata najst viem ale nefunguje ani ten
(pritom film cez ten link stiahnem)
ako som uz spominal testujem este servery dataport a edisk tam by to malo byt v pohode
niesu ani tak vytazene takze bez sekania apod.[/quote]

finální link musí jít vyčíst přímo ze zdrojového kódu stránky a to mi nejde jo ještě detail - přehrávač neumí přehrát pokud jsou v názvu filmu mezery
1111112 (46)|7.1.2012 21:34
ani keď dáš namiesto medzery %20 ?
MILOSHKO (587)|8.1.2012 12:55
vasiks:skusal so uloz to ., skoda ze vyhladavac priamo cez uloz to nefunguje
na movie-library nenajde vsetko niesu tam novinky :(
napr. vipfile.cz skusim pohladat este nejaku inu stranku:

inak ako vraj obísť limit na mega video ., videobb ,zer je cez web 4tv.cz
vasiks (107)|8.1.2012 18:37
[quote=MILOSHKO;389720]vasiks:skusal so uloz to ., skoda ze vyhladavac priamo cez uloz to nefunguje
na movie-library nenajde vsetko niesu tam novinky :(
napr. vipfile.cz skusim pohladat este nejaku inu stranku:

inak ako vraj obísť limit na mega video ., videobb ,zer je cez web 4tv.cz[/quote]

pořád to samé, sice vyhledávač umím spustit, ale potom v html kódu nevidím nalezené linky, až budu mít chvíli zkusím bádat...
MILOSHKO (587)|9.1.2012 19:31
filmy z bezvadata uz opat funguju :) vyhladavac zatial nie
pridal som na test scary movie 5 na C-TV funguje OK na D-TV neviem
netplayer/filmoteka m
kolombo69 (1)|9.1.2012 20:57
[quote=MILOSHKO;390082]filmy z bezvadata uz opat funguju :) vyhladavac zatial nie
pridal som na test scary movie 5 na C-TV funguje OK na D-TV neviem
netplayer/filmoteka m[/quote]

Na řadě D OK.
vasiks (107)|9.1.2012 23:48
[quote=vasiks;389819]pořád to samé, sice vyhledávač umím spustit, ale potom v html kódu nevidím nalezené linky, až budu mít chvíli zkusím bádat...[/quote]

diky killerman27 uz funguje i přímé vyhledávání z ulozto

nová verze scriptů
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

opět to samé rozbalit atd...
MILOSHKO (587)|10.1.2012 00:21
[quote=vasiks;390191]diky killerman27 uz funguje i přímé vyhledávání z ulozto

nová verze scriptů
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

opět to samé rozbalit atd...[/quote]
super idem vyskusat :) dufam ze nebude sekat
este pripajam oznam od autorov :)
tento server jsme připravili pro přehrávání vašich rodinných videí uploadnutých na tento fileshare server, můžete si tak přehrávát videa z dovolené u kohokoliv známého přímo z TV :)
slay (161)|10.1.2012 08:21
[quote=vasiks;390191]diky killerman27 uz funguje i přímé vyhledávání z ulozto

nová verze scriptů
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

opět to samé rozbalit atd...[/quote]

Můžete mi někdo poradit, jak se to provádí? Nikdy jsem to nezkoušel :confused:
Díky moc
vasiks (107)|10.1.2012 09:20
[quote=slay;390215]Můžete mi někdo poradit, jak se to provádí? Nikdy jsem to nezkoušel :confused:
Díky moc[/quote]

Pro jednoduchost píšu stručný postup pro verzi s použitím PC. (Televize i PC musí být zapnuté ve stejné síti).

1. Na PC si stáhní a naistaluj nějaký web server - nejednodušší z
http://www.usbwebserver.net/en/download.php
stáhni soubor USBWebserver v8_en.zip a rozbal ho třeba do c:\USBWebserver v8_en
2. do adresáře C:\USBWebserver v8_en\root překopíruj obsah archivu (složky root) z letecké pošty
3. spust usbwebserver.exe
4. vyzkoušej přímo na tom PC kde zkoušíš tím že pustíš prohlížeč a do adresy napíšeš
http://localhost/kinotip/index.php
5. když chodí, zjisti si IP svého PC např tím že do start/spustit napíšeš cmd pak enter a pak příkaz ipconfig (IP je ta prvníadresa např 10.0.0.5)
6. opět vyzkoušej přímo na tom PC kde zkoušíš tím že pustíš prohléžeč a do adresy místo localhost napíšeš tu svojí IP např.
http://10.0.0.5/kinotip/index.php
7. v TV v netpalyeru napíšeš stejnou adresu http://10.0.0.5/kinotip/index.php a mělo by šlapat
greedyyy (314)|10.1.2012 09:39
2vasiks
ako presne funguje FFF. kde na lokale mam mamt subory? mozem niekde nastavit cestu?
MILOSHKO (587)|10.1.2012 09:42
vasiks:
super vyladavanie funguje , je fajn ze nahlad ukaze aj velkost suboru aspon viem aku verziu mam spustit , rozmyslal som este ze si asi posuniem klavesnicu v netplayer viac do prava aby som videl cely captha kod (mam slabu pamat,.v hlave :)
inak co by urobilo hodit skripty priamo do widgetu/netplaeru (do TV?) nepomohlo by to ? aby sa nemusel pouzivat server cez PC
vasiks (107)|10.1.2012 10:22
[quote=greedyyy;390223]2vasiks
ako presne funguje FFF. kde na lokale mam mamt subory? mozem niekde nastavit cestu?[/quote]

musíš mít soubory přímo v adresáři \kinotip\fff\
(prohledává to dvě úrovně mám např D:\USBWebserver v8_en\root\kinotip\fff\1\comeback)
kde to \1\comeback jsem pomocí junction.exe (stažené ze stránek MS) namapoval z D:\filmy

(jenom teĎ nějak nemohu přijít na to, jak se vlastně to junction.exe obsluhuje - dávejte při použití junction.exe velký pozor, at nepřijdete o data!)
MILOSHKO (587)|10.1.2012 12:51
pridal som zopar live streamov pre netplayer len TEST
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

slay:+ALL
navod ako pise vasiks
podrobnejsi navod najdes tu:http://samsung-tv.webnode.sk/usbwebserver/
je to navod na starsie skriptz ale pospup je v podstate rovnaky
ak v netplaery zadas adresu:http://netplayer.tym.cz/ uvidis ako bude vyzerat menu(toto je len na ukazku nafunguje.,.treba pouzit svoj server)
greedyyy (314)|10.1.2012 14:36
dik vasiks
predpokladam vsak ze v tom pripade tam asi nebudu fungovat titulky a dual zvuk.
len rozmyslam nahlas, ze pokial by tam titulky a dual slapali tak by bol zbytocny hack a mapovanie NAS disku do !network
a ja by som mohol konecne skusit upgrade FW ktoreho sa v sucasnoti bojim, pretoze mi to moze rozhodit TV a ja dopadnem ako lacib
alebo prisiel niekto na sposob ako jednoducho namapovat sietovy disk bez hadku? DLNA zmysel straca prave pre nemoznost pouzit titulky a dual zvuk

2dogs

[quote=dogs;389089]Zdravím přítomné, chci se zeptat zda vám funguje v oficiálním youtube položka oblíbené. Mě to neustále hlásí chybu.

Odesláno z Desire HD , pomocí Tapatalk[/quote]

neviem ci ti niekto radil, ale je nutne mat v youtube profile zapnute zdielanie. konkrene zdielanie Zaradenie videa medzi obľúbené. ja to ma pre istotu vsade V službe YouTube, Spoločenské siete

pokial to zdielanie zapnute nemas, tak sa ti do uctu TV nepripoji.

*******

a este moja otazka:

HD-3Dyoutube. ide sa vam pripojit o uctu? mne nie.
klasicke youtube bez problemov, dokonca aj picasa, FB, twitter, ale HD-3Dyoutube mi neberie prihlasovacky.
neviem ktoru mam verziu, mam ju uz nejaky ten piatok, preto sa snazim zistit ci mam problem s app alebo je problem vseobecny.
dogs (351)|10.1.2012 15:21
Díky, na nastavení kouknu, jinak HD YouTube me taky nebere účet.

Odesláno z Desire HD , pomocí Tapatalk
slay (161)|10.1.2012 18:29
[quote=MILOSHKO;390261]pridal som zopar live streamov pre netplayer len TEST
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

slay:+ALL
navod ako pise vasiks
podrobnejsi navod najdes tu:http://samsung-tv.webnode.sk/usbwebserver/
je to navod na starsie skriptz ale pospup je v podstate rovnaky
ak v netplaery zadas adresu:http://netplayer.tym.cz/ uvidis ako bude vyzerat menu(toto je len na ukazku nafunguje.,.treba pouzit svoj server)[/quote]

Mě to nejde zprovoznit. Nevím, kde dělám chybu. Místo, aby se mi otevřela stránka s indexem, vyběhne domovská stránka usbwebserveru s popisem, že na mém pc běží usbwebserver....Dělal jsem to podle návodu na samsung-tv.webnote.sk. Síť běží v pohodě, nevím kde je zakopanej pes :confused:
Volal mi kámoš, ať jdu na :BB: Tak se jdu odreagovat.
vasiks (107)|10.1.2012 21:50
[quote=slay;390375]Mě to nejde zprovoznit. Nevím, kde dělám chybu. Místo, aby se mi otevřela stránka s indexem, vyběhne domovská stránka usbwebserveru s popisem, že na mém pc běží usbwebserver....Dělal jsem to podle návodu na samsung-tv.webnote.sk. Síť běží v pohodě, nevím kde je zakopanej pes :confused:
Volal mi kámoš, ať jdu na :BB: Tak se jdu odreagovat.[/quote]

podle mne to vypadá, že ti chybí ty vlastní skripty, poznáš to jednoduše, když klikneš na tlačítko "root dir" v usbwebserveru (viz obraze priklad.jpeg), tak se ti otevře okno s adresářem root, kde bys měl mít adresář kinotip, v tom by dále měl být soubor index.php, podle mne ti tam chybí, - to jsou ty vlastní skripty které se musíš stáhnout z letecké pošty
priklad.JPG
MILOSHKO (587)|10.1.2012 22:07
vaskis+ALL
myslis ze by to neslo urobit tak ze by som si nainstaloval skripts priamo do widgetu /netplayeru
zadal localhost/alebo ip TV .,.,mne to bohuzial nejde odskusat nemozem .,.,.,. neda sa mi naistalovat widgets z PC a netusim preco -donedavna to slo vsetko v poho teraz to nefunguje .,. widgetlist mi nacita no ako by sa zasekol download hned na zaciatku ,.,. z IP cez web v pohode .,. usb server je tiez v poriadku skripta funguju.skusal som aj ine PC iny Windows. stale nic..,. moze byt problem v nadstaveny v TV ? alebo PC ?
este jedna otazka :
da sa nejako nadstavit IP mojho PC aby sa stale nemenila ?
vasiks (107)|10.1.2012 22:20
[quote=MILOSHKO;390452]vaskis+ALL
myslis ze by to neslo urobit tak ze by som si nainstaloval skripts priamo do widgetu /netplayeru
zadal localhost/alebo ip TV .,.,mne to bohuzial nejde odskusat nemozem .,.,.,. neda sa mi naistalovat widgets z PC a netusim preco -donedavna to slo vsetko v poho teraz to nefunguje .,. widgetlist mi nacita no ako by sa zasekol download hned na zaciatku ,.,. z IP cez web v pohode .,. usb server je tiez v poriadku skripta funguju.skusal som aj ine PC iny Windows. stale nic..,. moze byt problem v nadstaveny v TV ? alebo PC ?[/quote]

Netuším s tím jsem si nikdy nehrál, ale tipnul bych si, že máš blbě něco v syntaxi toho xml (např CRLF, nebo tak něco) zkus nějaký jiný widget list o kterém víš že jinde funguje, nebo nějaký xml validátor - sám jsem se s tím mnohdy pral

[quote=MILOSHKO;390452]vaskis+ALL
este jedna otazka :
da sa nejako nadstavit IP mojho PC aby sa stale nemenila ?[/quote]

Dá nastav jí na pevnou IP adresu - ve vlastnostech sítě - na XP "místa v síti" pravá myš vlastnosti, připojení k místní síti - pravá myš vlastnosti, TCP/IP protokoll vlastnosti teď tam máš získat IP adresu z DHCP - ty dáš pevnou adresu - zadáváš adresu (např 192.168.0.10), masku (255.255.255.0) a bránu (192.168.0.138) a DNS servery, ale bacha musíš podle své sítě/routeru nejlíp když nejprve v command okně dáš příkaz IPCONFIG /ALL a opíšeš si hodnoty (IP adresu pak dej nějakou o trochu vyšší pokud máš bránu 255.255.255.0 tak dej adresu x.x.x.199 - připomínám, že IP musí být v síti unikátní)
slay (161)|11.1.2012 13:23
[quote=vasiks;390221]Pro jednoduchost píšu stručný postup pro verzi s použitím PC. (Televize i PC musí být zapnuté ve stejné síti).

1. Na PC si stáhní a naistaluj nějaký web server - nejednodušší z
http://www.usbwebserver.net/en/download.php
stáhni soubor USBWebserver v8_en.zip a rozbal ho třeba do c:\USBWebserver v8_en
2. do adresáře D:\USBWebserver v8_en\root překopíruj obsah archivu (složky root) z letecké pošty
3. spust usbwebserver.exe
4. vyzkoušej přímo na tom PC kde zkoušíš tím že pustíš prohlížeč a do adresy napíšeš
http://localhost/kinotip/index.php
5. když chodí, zjisti si IP svého PC např tím že do start/spustit napíšeš cmd pak enter a pak příkaz ipconfig (IP je ta prvníadresa např 10.0.0.5)
6. opět vyzkoušej přímo na tom PC kde zkoušíš tím že pustíš prohléžeč a do adresy místo localhost napíšeš tu svojí IP např.
http://10.0.0.5/kinotip/index.php
7. v TV v netpalyeru napíšeš stejnou adresu http://10.0.0.5/kinotip/index.php a mělo by šlapat[/quote]

Není tady chyba? Rozbalit USBW na do C:\\ a pak nakopírovat složku kinotip do D:\\.....?
vasiks (107)|11.1.2012 19:13
[quote=slay;390569]Není tady chyba? Rozbalit USBW na do C:\\ a pak nakopírovat složku kinotip do D:\\.....?[/quote]

je (já to mám na D: a nějak jsem si to neuvědomil...)
jito (999)|13.1.2012 20:24
Asi taky budu za lámu,ale Webserver nefunguje....
Mám stejný problém jako Slay.
Webserver mám na D,a do root jsem zkopíroval data z Letecké pošty.
Úplná cesta je tedy D/Samsung/USBWebserver v8_en/root/kinotip
V složce mám i zmiňovaný index.php,u všech souborů web.php jsem přepsal IP adresu na IP počítače na kterém je server umístěný.
Když dá otevřít tlačítkem Root dir,tak se otevře složka root,a je přítomný index.php.
Vše se chová normálně,ale nefunguje....