Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung widgety: NetPlayer a iné

greedyyy (314)|16.3.2011 21:01
dik za info. skoda toho sekajuceho flv
radiotv-tiskovky (62)|16.3.2011 21:09
Bohužel ještě kompletně neběží Prima... :(
dogs (351)|16.3.2011 21:50
Instalace vlastních widgetů do TV - díky nin za nakopnutí :D

Vše je naprosto jednoduché, připravíte si níže uvedený soubor a widgety ve formátu .zip
Pozor pokud budete stahovat, někdy jsou v raru a ještě ve složce, to je špatně. Pokud se kouknete do archívu musíte rovnou vidět soubory a mezi nimi index.html viz obrázek !!

V souboru widgetlist.xml můžete mít třeba 20 widgetů. [COLOR=Black]
Pokud nezměníte první odstavec, bude se Vám vždy stahovat nová verze NetPlayeru a zároveň Vaše widgety.[/COLOR]

je velikost souboru, můžete zadat větší
adresa serveru

[code]


[COLOR=DarkOrange]
NetPlayer


http://TvWidget.pl/NetPlayer.zip
[/COLOR]


Google_Calendar


http://192.168.1.10/widget/Google_Calendar.zip



Gismeteo


http://192.168.1.10/widget/Gismeteo.zip



[/code]Widgety dejte do složky widget a nahrajte na server, widgetlist.xml přímo do rootu
http:///widgetlist.xml
http:///widget/…

A to je vše, v TV zadejte adresu serveru a dejte aktualizovat. ;)

EDIT:
pokud Vám po instalaci nějakého widgetu nepůjde internet@TV a TV se bude restartovat, vypněte TV, odpojte kabel od internetu, zapněte TV - odstraňte aplikaci, vypněte TV, zapojte kabel zpět, zapněte TV. Vyzkoušeno :D
Mayki07 (185)|16.3.2011 21:58
Dobrá práce, děkuji za návod... ;)
dogs (351)|16.3.2011 22:07
Tak a můžete stahovat NetPlayer 2.54 :D
fastf (29)|16.3.2011 22:16
Chci se zeptat zda li ma cenu hackovat UE37C6600 co tim hackem muzu dostat navic NetPlayer mam nainstalovanej s Zmarcel menu a USB SERVEREM a najxovim widgetem do yahoo.
ZMARCEL (77)|17.3.2011 05:09
ahoj tak se netplayerem 2.54
opravdu rozjela nova mužete se o tom přesvědčit na mém menu archív TV kopnul jsem tam 3 serialy
Okresní přebor,Comeback,Kriminálka Anděl :-) asi ne každý si umí postavit vlastní sít aby si to vyskriptoval .Porat te co s tím yutube skoušel jsem oboje koncovky "video/flash" i video/mpeg a nic
chtělo by to více podpor pro koncovky pár příkladu na koncovky třeba :


























































greedyyy (314)|17.3.2011 19:42
stala sa mi s TV divna vec. skusal som si pomocou widgetlist.xml instalovat nejake dalsie widgety. nejak to vytuhlo. tak som vytiahol kabel a TV restartoval. odvtedy sa neviem dostat do @tv
kliknutim na @TV sa vypise dole spustanie a ikona tociaceho kolecka ktore sa vsak netoci. po chvili sa TV restartuje.
Skusal som reset nastaveni, reinstalaciu FW, downgrade 1008 a nasledne upgrade na 3007.1
nic nepomohlo
@TV neviem spusti.
TV sa restartuje cca co 5 minut
vie mi niekto poradit, popripade nejaky napad?
radiotv-tiskovky (62)|17.3.2011 19:48
2 greedy: Ne, že by mě nějak těšilo, že ti to blbne, ale jsem rád, že v tom nejsem sám. Nevím, jak je to možný, ale já se toho zbavil jednoduše - zkrátka widgety z kompu neinstaluju. Nevím proč, ale vždy, když změním IP na tu svého kompu, tak se mi stane přesně to, co teď popisuješ. Doporučuju tedy následující: Vytáhnout ethernetovej kabel z telky, vytáhnout kabel od napájení, chvilku počkat, vrátit kabel od napájení zpět do televize a při vytaženém kabelu od ethernetového rozhraní vstoupit do Internetu. Tam pak pěkně změnit IP adresu na tu, kde se ztahuje ta od widgeta, tedy 91.121... a mělo by to opět fungovat. Nevím, co se děje, ale zřejmě dochází k nějaké kolizi či co.
vasiks (107)|17.3.2011 20:28
tak netplayer 2.54 mi jede

, ale flash ze serveru zkouknito.cz nejede (jede hrozně trhaně) link:

http://www.zkouknito.cz/video_66218_big-bang-theory-robotic-manipulation

přehrává v TV hrozně trhaně, ale na PC běží normálně rychle. Nepoužívám třeba špatnou koncovku v xml? nemá někdo nějakej nápad? V xml mám:



zkoušel jsem i video/flash ale bez úspěchu

video/mpeg mi pak hlásilo neznámý kodek
nin (388)|17.3.2011 20:51
[quote=greedyyy;335619]stala sa mi s TV divna vec. skusal som si pomocou widgetlist.xml instalovat nejake dalsie widgety. nejak to vytuhlo. tak som vytiahol kabel a TV restartoval. odvtedy sa neviem dostat do @tv
kliknutim na @TV sa vypise dole spustanie a ikona tociaceho kolecka ktore sa vsak netoci. po chvili sa TV restartuje.
Skusal som reset nastaveni, reinstalaciu FW, downgrade 1008 a nasledne upgrade na 3007.1
nic nepomohlo
@TV neviem spusti.
TV sa restartuje cca co 5 minut
vie mi niekto poradit, popripade nejaky napad?[/quote]

Muzes napsat seznam widgetu, ktere jsi instaloval? Pripadne (jeste lepe) muzes poslat widgetlist.xml (nikoliv jen prepis)?
Jsi si jisty spravnosti konfigurace, korektnimi cestami?
Jsou vsechny xml soubory validni?
Jsou zapsany vsechny xml soubory v UTF-8 kodovani?
Mas widgety oznacene jako "User Application"? V config.xml kazdeho widgetu by melo byt uvedeno vne tagu type user.
Nepomohlo ani vypnuti webserveru?
ZMARCEL (77)|17.3.2011 21:17
[quote=greedyyy;335619]stala sa mi s TV divna vec. skusal som si pomocou widgetlist.xml instalovat nejake dalsie widgety. nejak to vytuhlo. tak som vytiahol kabel a TV restartoval. odvtedy sa neviem dostat do @tv
kliknutim na @TV sa vypise dole spustanie a ikona tociaceho kolecka ktore sa vsak netoci. po chvili sa TV restartuje.
Skusal som reset nastaveni, reinstalaciu FW, downgrade 1008 a nasledne upgrade na 3007.1
nic nepomohlo
@TV neviem spusti.
TV sa restartuje cca co 5 minut
vie mi niekto poradit, popripade nejaky napad?[/quote]

všem co by se stalo to co greedyyymu při neustálém testovaní televize jsem také natvrdo odpojil
televizi a potom co jsem ji znova nastartoval se mi každých 5 minut resetovala po pul dnovém
blbnutí jsem vygoouglil že televize samsung ma časové vypínaní
toto nastavení najdete v menu televize
režim nastavení obrazu :
Obraz -možnosti :
Doba automatické ochrany
zde si mužete nastavit televizi aby se vypínala třeba každé 2 hodiny :-)
další nastavení je
nastavení pluy a play
čas
zde je časovač vypnutí můžete si nastavit že se vam bude televize vypínat 30 minut po zapnuti :-) a někdy se stane že po tvrdém restartu se automaticky nastaví automaticky
proto když se vám bude televize po několika minutách automaticky vypínat nevolejte servis ale
opravte si menu nastavení televize :-)
greedyyy (314)|17.3.2011 21:33
dik pomohlo
edit: navod od radiotv-tiskovky pomohol.
problem je ze jako som downgradoval a upgradoval fw, zrusil som si hack a teraz ho neviem rozbehat. mam rovnay problem ako vyssie. nechce mi roznat kluc - ten isty ktorym to predtym slo. dnes asi nieje moj stastny den
dogs (351)|17.3.2011 21:39
[quote=greedyyy;335619]stala sa mi s TV divna vec. skusal som si pomocou widgetlist.xml instalovat nejake dalsie widgety. nejak to vytuhlo. tak som vytiahol kabel a TV restartoval. odvtedy sa neviem dostat do @tv
kliknutim na @TV sa vypise dole spustanie a ikona tociaceho kolecka ktore sa vsak netoci. po chvili sa TV restartuje.
Skusal som reset nastaveni, reinstalaciu FW, downgrade 1008 a nasledne upgrade na 3007.1
nic nepomohlo
@TV neviem spusti.
TV sa restartuje cca co 5 minut
vie mi niekto poradit, popripade nejaky napad?[/quote]

Tak ještě já, greedyyy už jsem to po obědě psal u svého příspěvku viz:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=335483&postcount=257

[code]EDIT:
pokud Vám po instalaci nějakého widgetu nepůjde internet@TV a TV se bude restartovat, vypněte TV, odpojte kabel od internetu, zapněte TV - odstraňte aplikaci, vypněte TV, zapojte kabel zpět, zapněte TV. Vyzkoušeno :D
Naposledy upravil dogs; Dnes v 14:11 [/code]

[quote=nin;335627]Muzes napsat seznam widgetu, ktere jsi instaloval? Pripadne (jeste lepe) muzes poslat widgetlist.xml (nikoliv jen prepis)?
Jsi si jisty spravnosti konfigurace, korektnimi cestami?
Jsou vsechny xml soubory validni?
Jsou zapsany vsechny xml soubory v UTF-8 kodovani?
Mas widgety oznacene jako "User Application"? V config.xml kazdeho widgetu by melo byt uvedeno vne tagu type user.
Nepomohlo ani vypnuti webserveru?[/quote]

Zkoušel jsem Gismeteo, normálně user aplikace a Laciba - google kalendář - ale ten se neustále sám odinstalovával, samozřejmě NetPlayer. Nainstalovali se všechny najednou, ale kalendář neměl ikonu a sám se odinstaloval, co jsem koukal přes FTP tak tam ale pořád byl, TV se restartovala a chovala se přesně jak zde popisuje greedyyy. Vztáhnutí ze sítě a změna IP nepomohla, až návod co jsem psal.

Proto jsem po obědě upravil svůj příspěvek jak na opravu. Ale asi jsem měl napsat nový :-)

[quote=ZMARCEL;335628]všem co by se stalo to co greedyyymu při neustálém testovaní televize jsem také natvrdo odpojil
televizi a potom co jsem ji znova nastartoval se mi každých 5 minut resetovala po pul dnovém
blbnutí jsem vygoouglil že televize samsung ma časové vypínaní
t---
----
--- :-)[/quote]

Pěkné bludy, myslím, že tím to asi nebude :D:D:D:D:D:D:D
dogs (351)|17.3.2011 22:05
[quote=greedyyy;335635]dik pomohlo
edit: navod od radiotv-tiskovky pomohol.
problem je ze jako som downgradoval a upgradoval fw, zrusil som si hack a teraz ho neviem rozbehat. mam rovnay problem ako vyssie. nechce mi roznat kluc - ten isty ktorym to predtym slo. dnes asi nieje moj stastny den[/quote]

jak už jsem říkal radiotv-tiskovky ohledně tohoto problému jsem našel na SamyGo tohle:

http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=10&t=1472

[code]you have to make exlink cable and format your mtd_rwarea .
After you finish you can hack TV again.[/code]
greedyyy (314)|17.3.2011 22:19
tak zial tohoto niesom schopny
dogs (351)|17.3.2011 22:20
[quote=greedyyy;335641]tak zial tohoto niesom schopny[/quote]

Já na to koukal a si bych do toho taky nešel, ale zkus JUCE
greedyyy (314)|17.3.2011 23:11
nasiel som nieco taketo ale nerozumiem
no ExLink cable available
Create script on USB emergency_start.sh (kill_start.sh is to delete)
Attach USB to TV on stand-by mode and power it on
TV executes this script on boot.
Factory reset on ServiceMenu. This operation should delete /mtd_rwarea/network_opt
Hack TV with universal USB disk again

co presne ma obsahovat emergency_start.sh ?
dogs (351)|17.3.2011 23:40
[quote=greedyyy;335644]nasiel som nieco taketo ale nerozumiem
no ExLink cable available
Create script on USB emergency_start.sh (kill_start.sh is to delete)
Attach USB to TV on stand-by mode and power it on
TV executes this script on boot.
Factory reset on ServiceMenu. This operation should delete /mtd_rwarea/network_opt
Hack TV with universal USB disk again

co presne ma obsahovat emergency_start.sh ?[/quote]

tak jsem hledal a nic.....................
greedyyy (314)|18.3.2011 08:18
ta so mna bude nakoniec mlady elektrotechnik :)
objednal som si tento zazrak
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

otazka zostava kam potom tie dratiky pichnut a co presne znamena pripojit sa k tv cez putty.
som rad ze nemusim pouzivat pajku - v mojom pripade by asi bratislava lahla popolom a nero burning rome by premenovaly na greddy burning europe.

pokial ste niekto v tychto veciach zrucnejsi, skuste mi zalinkovat kam ktory drat strcit, pretoze ja som to na sourceforge.net nenasiel (ale nasiel som ako si napajkovat tu masinku)
cesta s ciny pocitam bude tak mesiac, takze potom poreferujem ako sa zadrilo.
Zatial buden len nadavat ze som si ja idiot tak strasne rozhasil TV s funkcnym hackom a teraz mi zostali len oci pre plac.
greedyyy (314)|18.3.2011 09:32
a nasiel som este jeden postup. uvidim doma ci sa zadari
je to hruby preklad s rustiny snad pochopy kazdy:

[quote]
Factory Reset neurobil nič!
Ale nie je všetko stratené!
vyvážajúci prázdny USB flash disk kanály. (Za predpokladu, že bude súbor channel_list_LE32C550_1001.scm, môžete to nazvať trochu inak)
Premenujte súbor channel_list_LE32C550_1001.scm v channel_list_LE32C550_1001.scm. Zip
Vytvorenie zložky:
Kód:
network_opt/
network_opt/usr/
network_opt/usr/sbin/
network_opt/usr/sbin/usb_mount/
tj by mala byť jedna zložka network_opt, to usr, to sbin, to usb_mount
Pridať k channel_list_LE32C550_1001.scm.zip tejto výstavby-sub zložiek
Premenujte súbor channel_list_LE32C550_1001.scm. Zip späť do channel_list_LE32C550_1001.scm
Import zoznamu kanálov späť k televízii.
Stráviť lámanie televízia od dovozu nastavenia, hotelový režim
[/quote]
radiotv-tiskovky (62)|18.3.2011 09:32
Takže, chlapi, několik poznátků, co se týká Netplayeru, respektive jeho obsahu. Prima kompletně neběží. Jde snad pouze Autosalon HD.

Problém je i s Barrandovem - některé pořady, například Prominenti (Mesárošová, Hanychová a některé další nemají chybu :-)), Hlavní zprávy jdou, jiné (Barrandovský Videostop) ne.

Proč jsou programy BBC One, BBC Two a NHK World umístěné mezi sportovní stanice? Zvlášť to teda nechápu u posledního programu, který je pouze zpravodajský...
orefmi (8)|18.3.2011 10:15
[quote=greedyyy;335644]nasiel som nieco taketo ale nerozumiem
no ExLink cable available
Create script on USB emergency_start.sh (kill_start.sh is to delete)
Attach USB to TV on stand-by mode and power it on
TV executes this script on boot.
Factory reset on ServiceMenu. This operation should delete /mtd_rwarea/network_opt
Hack TV with universal USB disk again

co presne ma obsahovat emergency_start.sh ?[/quote]

ja som nasiel toto:
No reaction to USB, no telnet, but screen is on
create empty file named kill_start.sh on root of USB
power off TV
attach USB and power on TV
/mtd_rwarea/start.sh should be deleted

mozno pomoze
greedyyy (314)|18.3.2011 10:23
to som skusal to zial nepomohlo
orefmi (8)|18.3.2011 10:31
este som uvazoval ci:
Create script on USB emergency_start.sh (kill_start.sh is to delete)
Attach USB to TV on stand-by mode and power it on
TV executes this script on boot.
Factory reset on ServiceMenu. This operation should delete /mtd_rwarea/network_opt

neznamena tiez vytvorit prazdny subor s nazvom:emergency_start.sh
marcel79 (48)|18.3.2011 10:35
[quote=radiotv-tiskovky;335664]Takže, chlapi, několik poznátků, co se týká Netplayeru, respektive jeho obsahu. Prima kompletně neběží. Jde snad pouze Autosalon HD.

Problém je i s Barrandovem - některé pořady, například Prominenti (Mesárošová, Hanychová a některé další nemají chybu :-)), Hlavní zprávy jdou, jiné (Barrandovský Videostop) ne.

Proč jsou programy BBC One, BBC Two a NHK World umístěné mezi sportovní stanice? Zvlášť to teda nechápu u posledního programu, který je pouze zpravodajský...[/quote]
To je moje práce a content je určený pro Xtreamer ?Polovina věcí není určena pro Samsung a váš netplayer,ale vyhradně pro Xtreamer proto plno věcí na netplayeru nefunguje.Pokud kritizujes tak něco udělej ty....A uživatelé xtreameru třeba za BBC jsou rádi.Mám také 40C650 a díky borcům tady z fora jako Juce,lacib,greevyy,dogs,ZMarcel mám akivovan PVR přes Hotel mod a díky jim za to.U nás na xreameru je to wencas,derby,killerman a další hlavně díky nim máš část obsahu!!!!!!Už jsem si všimnul,že přispěvatelé tohoto fora se dělí na dvě skupiny: ti co něco dělají i pro ostatní a ti co jen kritizují a sami neumí udělat nic a jen pomlouvají praci druhých.I ty sam víš,že jsi v te druhé skupině.Tak přestan tlachat a kritizovat ostatní a předved nám co umíš udělat TY sám!!!!!
greedyyy (314)|18.3.2011 11:56
2orefmi: s prazdnym emergency_start.sh som to tiez skusal, a nic.
predpokladam ze v emergency_start.sh mam byt nejaky prikaz na odmazanie network_opt/
ale kedze linux ma desi a zvladam tak klikat v gnome tak neviem co s tym.
vecer skusim ten rusky nnavod uvidim ci sa niekam pohnem, ak nie stale tu je moznost toho kablu (tych 5 dolarov ok)

inak par poznatkov k mojmu downgrade.
1 downgrade presiel bez problemov na 1008 - to je ten FW kde ide menit typ TV.
2, upgrade na 3007.1 tiez bez problemov.
3, prekvapilo ma ze aj po down aj po up zostali vsetky nastavenia. ziadne nove ladenie ci nastavovanie. ma pocit ze predtym mi zmena FW resetovala nastavenie
4, aj po down po up so nakoniec zmazal vsetky nastavenia (15 sekund exit)

zial po up na 3007.1 mi zmizol hack.
pri hacku bezi vsetko ako ma az do momentu kedy v hotel mode obnovujem data s USB - tam sa to tvari ze nejde na USB

divne je ze jeden krat sa to obnovenie USB->TV chytilo TV sa restartla asi 2x ale hack sa nakoniec nepodaril.
neviem preco sa to chytilo, zopakovat sa to nepodarilo.

2radiotv-tiskovky: nahraj si netplayer 2.4 - tam to slo. neskor tvwidget experimentoval s inymi flash playermi kvoli sekaniu, ale nejak mu to nejde. a ako pise marcel79 cela zlozka extreamer a ta druha co uz ani neviem ako sa vola je len prelozenie obsahu pre extreamer a formatovanie pre netplayer. cize je logicke ze su tam linky na veci ktore TV nezvlada - konkreten flash, nejake mms atd...

2marcel79: nema zmysel rozculovat sa ved vieme ze 99% obsahu vytvara 1% uzivatelov. ale som rad ked ma mas za borca :D
greedyyy (314)|18.3.2011 14:30
takze rusky navod funguje.
komu sa sekol hack moze pouzit.
niekto zodpovedny to zarchivujte a poslite juceovi a na hlavnu stranku vlakna
dogs (351)|18.3.2011 15:40
radiotv-tiskovky: Jak psal greedyyy zkus použít ruský návod a mělo by to fungovat. Zkusil jsem to upravit, ale nevím jak napsat ten poslední řádek :D

OPRAVA NEFUNKČNÍHO HACKU - TV vám píše "Failed to receive"

Factory Reset nepomohl ! Ale není vše ztraceno !

Importujte na prázdny USB flash disk seznam kanálů. Za předpokladu, že se soubor bude jmenovat channel_list_LE32C550_1001.scm (Může se jmenovat jinak podle typu Vaší TV)
Přemenujte soubor channel_list_LE32C550_1001.scm na channel_list_LE32C550_1001.scm.zip

Vytvořte složky:


network_opt/
network_opt/usr/
network_opt/usr/sbin/
network_opt/usr/sbin/usb_mount/

To znamená měla by být jedna složka network_opt, podsložka - usr, podsložka - sbin, podsložka usb_mount

Přidejte k channel_list_LE32C550_1001.scm.zip tuto strukturu podsložek
Přejmenujte soubor channel_list_LE32C550_1001.scm.zip zpět na channel_list_LE32C550_1001.scm
Importujte seznam kanálů do TV
Nyní můžete znovu udělat hack přes hotelový mod

greedyyy doufám, že jsem to pochopil správně :-) že je pouze jedna složka a v ní podsložky
greedyyy (314)|18.3.2011 15:59
presne jak pise
4 do seba vnorene foldre
zda sa ze tv pri importe programov prepisuje natvrdo vsetko co tam je definovane a tak prepise aj existujuce foldre prazdnymi a tak vlastne zmaze to nespravne vytvorene

posledny riadok chapem ako - a mozete znova skusit hack TV
ROMIKUS (22)|18.3.2011 16:13
[quote=JUCE;322848]Netplayer je aplikácia (widget) pre TV Samsung s podporou Internet@TV, ktorá umožňuje prehrávať streamované video, fotky, čítať poštu, RSS a časom možno aj iné :)
...[/quote]
Není to možné použít i na verzi "B" UE40B8000.
greedyyy (314)|18.3.2011 16:58
ziam mylsim ze sa to tu uz riesilo,
B je @tv ina platforma ako C, takze to je nekonpatibilne.
radiotv-tiskovky (62)|18.3.2011 19:21
[quote=marcel79;335672]To je moje práce a content je určený pro Xtreamer ?Polovina věcí není určena pro Samsung a váš netplayer,ale vyhradně pro Xtreamer proto plno věcí na netplayeru nefunguje.Pokud kritizujes tak něco udělej ty....A uživatelé xtreameru třeba za BBC jsou rádi.Mám také 40C650 a díky borcům tady z fora jako Juce,lacib,greevyy,dogs,ZMarcel mám akivovan PVR přes Hotel mod a díky jim za to.U nás na xreameru je to wencas,derby,killerman a další hlavně díky nim máš část obsahu!!!!!!Už jsem si všimnul,že přispěvatelé tohoto fora se dělí na dvě skupiny: ti co něco dělají i pro ostatní a ti co jen kritizují a sami neumí udělat nic a jen pomlouvají praci druhých.I ty sam víš,že jsi v te druhé skupině.Tak přestan tlachat a kritizovat ostatní a předved nám co umíš udělat TY sám!!!!![/quote]Člověče, nemusíš se hned rozčilovat. Já to nemyslel zle. Ano, jsem pouze konzument, to nepopírám, ale pouze proto, jelikož nemám moc času. Jde dost pracovně vytížen, a proto jsem tyhle archivy uvítal. Člověk se může podívat, kdy má čas a ne kdy mu to servírují televize, a tak to je správě. Velice vaši práci oceňuju a před takovými lidmi smekám. Já mám zase jiný koníček, o kterém se tady nebudu zmiňovat, protože by to bylo zbytečné. Takže vše dobré a ať se daří. :-)
JUCE (265)|18.3.2011 23:50
[quote=dogs;335642]Já na to koukal a si bych do toho taky nešel, ale zkus JUCE[/quote]

No ja taktiež nie som až taký macher žeby som sa nejak vyznal v schémach, ale toto je štandardné zapojenie komunikačného švábu pre veľmi veľa zariadení, ako napr. pre mobilné telefóny. Môžem vám poradiť takú haluz, že zapojenie s MAX232 alebo jemu podobné šváby boli v starých komunikačných kábloch k mobilným telefónom, ktoré sa pripájali do sériového portu. Čiže ak máte taký kábel doma, tak by ste ho mohli na toto využiť, len by ste si museli pohľadať popis dátového konektora pre váš vtedajší mobil a správne to prepojiť.

[quote=greedyyy;335659]ta so mna bude nakoniec mlady elektrotechnik :)
otazka zostava kam potom tie dratiky pichnut a co presne znamena pripojit sa k tv cez putty.
som rad ze nemusim pouzivat pajku - v mojom pripade by asi bratislava lahla popolom a nero burning rome by premenovaly na greddy burning europe.
[/quote]
Tak ti držím palce ;-)
A k tomu exlink káblu len toľko, že sa pripája do VGA konektora na TV (zapojenie pinov je na tej stránke SamyGO) a v servisnom menu sa prepína položka (v nejakom menu na ktoré si z hlavy nespomínam, ale určite je uvedený v návode SamyGO) na debug mode. Potom sa cez program putty pripojíte k TV, kde vidíte samotné bootovanie TV a môžete zadávať príkazy. Mne sa však nejak úspešne nedarilo túto komunikáciu spáchať. Videl som síce texty, ktoré TV posielala do putty, ale mal som rozhasené kódovanie a nevidel som správne znaky. Neviem prečo :( Možno mám tú moju zázračnú flashovaciu krabičku na mobilné telefóny už dlho odležanú a pokazenú :)
A mám taký blbý pocit, že mi putty komunikovalo s TV aj bez toho švábu samozrejme stále s tým rozhádzaným kódovaním, ale to nechcem kecať. Ak bude čas, tak môžem znova odskúšať.

Ako som už greedyyy-mu napísal v SZ, tak žiaľ už nemôžem editovať svoj prvý príspevok :( Pridal som si ten návod len na svoju stránku. Snáď niekomu pomôže. Ďakujem chlapi za návody. Ja som len archivátor a prepisovateľ :)
Mayki07 (185)|19.3.2011 11:03
Ahoj, funguje někomu v posledním NetPlayeru 2.55 avízované "Pause, Play a Stop" při přehrávání *.flv? (Nova). Mě to teda na nic nereaguje, jde to jenom spustit. A navíc se mi nedaří spustit poslední díl Ordinace v růžové zahradě 2 (díl 250), naskočí na obrazovce šipka jako Play a nejde s tím nic dělat. Můžete to někdo odzkoušet? Díky moc... :-)
MILOSHKO (587)|19.3.2011 12:47
NetPlayerB - netplayer pre B radu (mal by fungovat aj na C-kach)

stiahni tu
http://internet-tv.webnode.sk/
dogs (351)|19.3.2011 13:01
Mayki07: Ahoj, ten díl ordinace nejde, tipoval bych na chybu NOVY.
Co se týká play, stop atd...myslím že to bylo v té verzi, která nefungovala korektně, zeptám se na to.
ZMARCEL (77)|19.3.2011 22:51
ahoj samsugaci
od jednoho německého kamaráda jsem dostal skoro kompletní německou kabelovou televizi stahněte
program v příloze rozbalit a spustit VLCtv.exe kliknou na Einstellungen sender aktualisieren tim se načte menu a potom znova Einstellungen VLC Player suchen
ten najdete "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" jak u koho někdo bude mít cestu jinou podle
druhu systemu a jedete pěkný pokoukání ještě měl otázku jestli by to nějak nešlo kopnout do netplayeru :-) dejte vědět do PL kdo mate kontakt :-) stream jede dokonale ale některé streamy
se v VLC bohužel neukazují no mam ho krátce tak si sním ještě pohraji zatím čau zMarcel
avonn1 (6)|20.3.2011 03:07
dobry den takze dnes sa mi to podarilo po odpisani http://tvwidget.pl/ rozbehnut,ale teraz ked zadam adresu tak vzy vypise ze error v com robim chybu?
greedyyy (314)|20.3.2011 18:19
ZMARCEL - super vec, pozeram ze je uz nova verzia ktora nehadze chybu. adresu stramu som tiez nenasiel. v playliste to prehrava subor fd://0
datovy tok je s IP 92.122.212.81:80 (pri ARD) ale adresu soboru zial nevidim.
chcelo by to nieco taketo pre prima cool. vazne mi ten program na slovensku chyba.
avonn1 - nerozumiem tvojej otazke. podla toho co pises typujem chybu v I/O zariadeni - cize niekde medzi tvojimi prstami a klavesnicou ;)
MILOSHKO (587)|20.3.2011 21:09
mam otazocku nedalo by sa nieco urobit pre tv ako je
iphonetv.antik.sk
greedyyy (314)|20.3.2011 21:43
ale urcite,
zial je to dostupne len pre siet antik, takze pokial si jej ucasnikom mozes sa tam napojit
ZMARCEL (77)|20.3.2011 21:46
[quote=avonn1;335912]dobry den takze dnes sa mi to podarilo po odpisani http://tvwidget.pl/ rozbehnut,ale teraz ked zadam adresu tak vzy vypise ze error v com robim chybu?[/quote]

milý avonn1
víš na Netplayeru je to krásné že vlastně žádné menu nemá :-) napíšeš si menu a koukáš na co chceš a nikdo ti nediktuje na co se máš koukat je to naprostá svoboda volnosti prostředí bohužel pro lidi
co to nezvládnou je tu jediná šance koukat na menu které už někdo vyrobil shodou okolností jsem takové testovací menu vytvořil najdeš ho dole pod čarou prostuduj to ,

platí i pro ostatní co si nově koupily televizi a nainstalovaly netplayer největší kouzlo netplayeru je že koukáte na co chcete :-) jenom si to napsat a to zase není tak těžké :-) par menu už existuje
najdete i na http://internet-tv.webnode.sk/
čau zmarcel
radiotv-tiskovky (62)|20.3.2011 22:13
Pánové, mám dotaz ohledně nového widgetu vTuner, který se u Samsungu objevil nedávno. Když dám vybrat, dejme tomu, italská rádia, tak se mi tam objeví, plácnu, deset stránek stanic. Jak ale přepnout na další stránku. Poradí někdo? Můžu vybírat třeba z prvních dvacet stanic, ale na stránku 2 už se prostě nedostanu. Přijde mi, že to zkrátka nejde...
nin (388)|20.3.2011 22:27
Vetsinou byva u widgetu dobrym zvykem uvadet (jako napovedu) mozne akce ve spodnim radku. V mem vTuneru slouzi pro pohyb mezi strankami << a >>, coz koresponduje s navigaci v MediaPlayeru TV.
marianro (10)|20.3.2011 23:27
zdravim...muze nekdo zprovoznit v netplayeru hudebni televize Retro Music CZ?dekuji...
dogs (351)|21.3.2011 01:48
Bohužel, link je použit ve scriptech které používáme, ale stanice vysílá ve formátu .asf, tento formát TV nepodporuje. Není to problém NetPlayeru, ale TV. Na druhou stranu musíme si uvědomit, že máme TV a ne multimediální přehrávač :D [code]mms://91.103.160.150:8080/retrotv?MSWMExt=.asf[/code]
fretty22 (11)|21.3.2011 13:54
[quote=ZMARCEL;335894]ahoj samsugaci
od jednoho německého kamaráda jsem dostal skoro kompletní německou kabelovou televizi stahněte
program v příloze rozbalit a spustit VLCtv.exe kliknou na Einstellungen sender aktualisieren tim se načte menu a potom znova Einstellungen VLC Player suchen
ten najdete "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" jak u koho někdo bude mít cestu jinou podle
druhu systemu a jedete pěkný pokoukání ještě měl otázku jestli by to nějak nešlo kopnout do netplayeru :-) dejte vědět do PL kdo mate kontakt :-) stream jede dokonale ale některé streamy
se v VLC bohužel neukazují no mam ho krátce tak si sním ještě pohraji zatím čau zMarcel[/quote]

Zdravím!
Nějak to nemůžu zprovoznit..můžu požádat o nějaké podrobnosti ...
Zkoušel jsem to dle návodu v příspěvku,ale po aktualizaci kanálů a následném spuštění kanálu třeba PRO 7 ..vyskočí chyb.hláška VLCtv.dll
marianro (10)|21.3.2011 14:49
[quote=dogs;336085]Bohužel, link je použit ve scriptech které používáme, ale stanice vysílá ve formátu .asf, tento formát TV nepodporuje. Není to problém NetPlayeru, ale TV. Na druhou stranu musíme si uvědomit, že máme TV a ne multimediální přehrávač :D [code]mms://91.103.160.150:8080/retrotv?MSWMExt=.asf[/code][/quote]
diky...
ZMARCEL (77)|21.3.2011 16:34
[quote=fretty22;336127]Zdravím!
Nějak to nemůžu zprovoznit..můžu požádat o nějaké podrobnosti ...
Zkoušel jsem to dle návodu v příspěvku,ale po aktualizaci kanálů a následném spuštění kanálu třeba PRO 7 ..vyskočí chyb.hláška VLCtv.dll[/quote]

máš na počítači program VLC a ten musíš propojit s tímto programem
jak jsem napsal "VLC Player suchen" a najit cestu tvému vlc.exe programu to přivadí streamy do programu VLC
a pak se na VLC objeví obraz :-)