Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Barrandov TV

jirisuch (24)|13.1.2011 17:50
Ahoj chtel bych se zeptat jak muzu zprovoznit TV barrandov. Mam SS2, ctecku karet s kartou od SKYLINK. Satelity mám 19,2 a 23.5. Pouzívam DVB dream s ACamd (v.0.6.1.0). Tenkrat jsem mel problem s aktualizaci dat na karte poradili jste mi ze mam pouzivat Acamd ze to vyresi a taky ze vyresil. CT 1,2 , nova , prima atd.. funguji jen ten barrandov ne. volal jsem na infolinku a rikaly ze by mi mel fungovat ze jediny co mi pujde za 190Kč jednorazove je nova cinema.

pokud kartu nactu CWreader tak tam je v nabidce rok a pul prosly :-( a stale se nechce ani po dnu zaktualizovat :-(. Nevedel by nekdo jak to opravit jsem totiz amater v tomhle smeru.

Jinak zvlastni je ze na strankach SKYLINK maji vetsinu gratis programu na satelitu 23,5
Ovsem ja v DVB dream novu a primu atd. chytam na 19,2 a kodovani si to z karty vesele taha a prodluzuje jenom ten barrandov nefunguje. Nemuze to byt nejaka chyba v dvb dream ze by to ukazoval spatne jakmile u ty novy to zmenim na 23,5 tak prestane fungovat.
A jeste jednen poznatek ze dvb dream ukazuje provider CS link u ty (novy primy atd..) a u toho barrandova jedinyho (provider skylink).
Zkratka to nechapu s kartou od skylink chytam CS link a po novym scanu vsceh programu to ani novu nebo primu na 23.5 proste nenajde :-(

Popripade jestli to je DVB dreamem poradte kterej program je lepsi nez dvb dream a dovede mi komunikovat s ovladacem winlirc, funguje tam teletext, muzu nahravat a aktualizovava se pravidelne karta.
Je pravda ze DVB dream se obcas zasekne cetl sem tu prispevky ale kazdej rika neco jinyho tak nevim ktera bije.
panasonic650 (1124)|13.1.2011 18:28
Nieco budes mat zle nastavene. Vsetko okrem Eurosport, Hustler a Man-X ma SkyLink na 23.5

Inac nechapem naco ti je acamd ked mas citacku ? Men to cita priamo z nej v DVBViewer
mirekv (7169)|13.1.2011 18:43
jirisuch: Najdi si přímo na stránkách Skylinku parametry jednotlivých programů a zadej je ručně.
panasonic650: Tobě chodí čtečka bez pluginu? Na DVBDreamu jsem používal newcs+wincsc, nyní na DVBVieweru newcs+zmiňovaný Acamd. Mám čtečku Phoenix.
jirisuch (24)|13.1.2011 19:03
TV Barrandov má následující parametry když je přenastavím tak to stále nefunguje. Divné je že třeba nova která funguje když změním parametry podle internetu tak také nefunguje :-(

Všeobecný
ČESKY
Kódovaný
Satelit - Astra 23,5°E
Kmitočet - 11 797 MHz
Polarizace - Horizontální
FEC - 3/4
Symbolová rychlost - 27 500 kS/s

Dále v DVB dream jde menit jeste SID/TID/NID , Pids a modulation .. jelikoz nevim co to je za udaje tak ty radeji vubec nemenim a co se tyce ECM Pids tak ty mam odskousene vsechny
jirisuch (24)|13.1.2011 20:13
tak jsem nainstaloval novy dvb dream a v tom uz to funguje ale povi mi nekdo proc mi vscheno funguje na 19.2 a ne na 23,5 ? :-)
jito (999)|13.1.2011 20:26
Astra3:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Astra1:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Sorry za příspěvek,špatně jsem přečetl otázku.
jirisuch (24)|13.1.2011 20:56
musim mit nejak spatne nastaveny zaklad jaky zarizeni bych mel zvolit mam tam nejaky B2C2 nebo nemusim si stahnout neco primo k tomu SS2?
jirisuch (24)|13.1.2011 22:01
Tak nejakym zpusobem uz jse mi to povedlo nevim jestli to bylo prehozenim v diseqc nebo necim jinym to je jedno. Vysvetlil by mi jeste nekdo jakto ze kdyz vyscanuju na 23,5 poprve tak to najde treba 130 kanalu a kdyz udelam tu samou operaci podruhe tak to najde dalsich 50 navic jako nove? Spravne by jich melo byt 289 neexistuje nejakej import abych to nemusel scanovat a bylo v nem vsech 289 kanalu? Popripade by me jeste zajimalo co to jsou datove programy co si pod tim mam predstavit?
panasonic650 (1124)|13.1.2011 23:03
[quote=mirekv;323092]panasonic650: Tobě chodí čtečka bez pluginu?[/quote]
Ano. Mam original co k tomu je od Technisatu+CI modul
jirisuch (24)|14.1.2011 07:58
Aha a mohl by jsi mi sem hodit vsechno co bych potreboval do DVB dream aby mi fungoval spravne popripade kompletni import programu pro 19,2 a 32,5?
zarizeni mam zvoleno B2C2 (v.1.1.0) (coz by melo byt pro skystar 2) dale mam ve frequency listu zvoleny minidiseqc se dvemy porty v tom mam 19,2 a 23,5. zrejme bude problem nekde tady ale nevim jak jinak to nastavit popripade jak docilit toho aby to vyscanovalo vsech 289 programu ( [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ). Popripade mi napis prosim postup jak to delas ty a jestli to vsechno funguje jak ma. Díky
panasonic650 (1124)|14.1.2011 12:21
Ja mam DVBViewer PRO. (hardware v podpise). Nic specialne nebolo treba.
jirisuch (24)|14.1.2011 14:38
[quote=panasonic650;323236]Ja mam DVBViewer PRO. (hardware v podpise). Nic specialne nebolo treba.[/quote]

Tak jsem zkusil jendu vec odsrouboval sem z diseqc satelit 19,2! v nastaveni jsem dal scanovat ze 23,5 naslo to cca 92 programu. Ovsem pak jsem dal scanovat z 19,2 (kterou nemam pripojenou) a naslo to kolem 80 programu je to normalni jev a nebo mam nekde fatalni chybu? Uz si nevim rady prijde mi ze ty dva se michaj dohromady takovej barrandov mi to najde na 19,2 kterou jak sem rikal mam odpojenou :-( a na 23,5 taky a na obou dvou kanalech funguje.
vivid.sk (11472)|14.1.2011 14:44
Pretoze nemas spravne nastaveny DiSEqC! A program scanuje stale z tej istej pozicie. (mne napriklad niektore sw vobec nespolupracovali s prepinacom a prepinanie nefungovalo, tak som nakoniec ostal pri DVBV a zakupil Pro verziu)
jirisuch (24)|14.1.2011 14:59
[quote=vivid.sk;323282]Pretoze nemas spravne nastaveny DiSEqC! A program scanuje stale z tej istej pozicie. (mne napriklad niektore sw vobec nespolupracovali s prepinacom a prepinanie nefungovalo, tak som nakoniec ostal pri DVBV a zakupil Pro verziu)[/quote]

Aha takze pod oDVBvievrem by to melo fungovat v pohode jo ? jakou verzi ty presne pouzivas? Pripadne pokud bych chtel pouzivat dvb dream mel bych si koupit jinej diseqc a nebo to je proste v programu a neovlivnim to?
vivid.sk (11472)|14.1.2011 16:19
V mojom pripade to bolo programom, nevedel komunikovat s drivrami mojej karty (Skystar HD2), co som sa neskor dozvedel na fore. DVBViewer je fajn, az na par drobnosti, ktore su tam vyriesene dost nelogicky (chyba poriadny zoznam kanalov a rozumny PIP). Inak je to velmi slusny soft s moznostou roznych pluginov a dobrou podporou za zanedbatelnu cenu. Pouzivam poslednu verziu 4.5.
jirisuch (24)|14.1.2011 18:55
[quote=vivid.sk;323303]V mojom pripade to bolo programom, nevedel komunikovat s drivrami mojej karty (Skystar HD2), co som sa neskor dozvedel na fore. DVBViewer je fajn, az na par drobnosti, ktore su tam vyriesene dost nelogicky (chyba poriadny zoznam kanalov a rozumny PIP). Inak je to velmi slusny soft s moznostou roznych pluginov a dobrou podporou za zanedbatelnu cenu. Pouzivam poslednu verziu 4.5.[/quote]

Prave ze uz mam vse zprovoznene a sem s dreamem spokojen. Koukal sem na dvb wiever a ani sem nikde nenasel scanovani programu je to uplne vsechno takovy divne slozity a predstava tam zprovoznit ovladac a kodovane programy prez kartu by bylo asi jeste na delsi dobu :-( kazdopadne porizeni jinyho diseqc si myslis ze nepomuze jo?
vivid.sk (11472)|14.1.2011 19:38
Co sa tyka kodovanych programov, princip je vsade rovnaky - ak mas citacku phoenix.
A scanovanie programov najdes v menu: Channel/Channel Scan, to je najmensi problem.
jirisuch (24)|14.1.2011 20:31
[quote=vivid.sk;323345]Co sa tyka kodovanych programov, princip je vsade rovnaky - ak mas citacku phoenix.
A scanovanie programov najdes v menu: Channel/Channel Scan, to je najmensi problem.[/quote]
Jen tak sem zkusil diseqc cely odpojit a nechal jsem ho jenom na 23,5. v dvb dream i dvb viewer jsem proscanoval jak 23,5 tak 19,2 a na obojich to neco naslo vysvetli mi nekdo proc to tak je i kdyz to mam napevno spojeny s jednou bliznou? jestli v programech jsou na vyber ruzne satelity s ruznymi frekvenci proc mi to tedy najde neco pod satelitem ktery momentalne nemam pripojeny?
vivid.sk (11472)|14.1.2011 20:38
Tebe najde na satelite len to, co tam je. Popis astrier (teda 23.5/19.2), co mas v zozname je absolutne nezaujimava, je to len zoznam aktivnych TP s nastaveniami. Pokial mas pocit, ze ti najde aj-aj, tak su to len zhodne TP, pretoze na oboch druziciach sa moze vysielat na rovnakych TP.

Pre viac informacii o TP a toho, co na nich vysiela viac tu:
23.5
19.2
vprint (136)|17.1.2011 19:35
Máš naprd nasmerované LNB v brýlých. zapoj si najprv jedno LNB, nalaď A23.5 podľa referenčného kmitočtu a potom laď druhé LNB na A19,2. kapišto?