Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pc a stb cez router

drmpedro (13)|19.1.2011 12:05
pani mam GM 9060 a chcel by som sa dostat z stb na HDD v noteboku.
Pripajam sa na router vygor 2700 od T-comu cez wifi.Prepojil som stb s routrom krizenym kablom, ale neviem ake nastavenia by som mal urobit v routry a tak isto co nastavit v stb.
diki za rady,alebo odkazy, ja som nenasiel nic
StD (8612)|19.1.2011 13:46
[quote=drmpedro;324388]pani mam GM 9060 a chcel by som sa dostat z stb na HDD v noteboku.
Pripajam sa na router vygor 2700 od T-comu cez wifi.Prepojil som stb s routrom krizenym kablom, ale neviem ake nastavenia by som mal urobit v routry a tak isto co nastavit v stb.
diki za rady,alebo odkazy, ja som nenasiel nic[/quote]

Nevím jak to máš u wifi, ale já to mám s routrem připojený normálními síťovými kabely (ten routr má autodetekci, takže je to jedno) a jediné co jsem musel udělat bylo zadat v SW routeru IPadresu toho STB (mám DM600 s HDD) a ve firewallech obou PC co mám v LAN si to jeho IPéčko také dát do povolených. Tak mohu komunikovat se všemi sdílenými disky v LAN, včetně toho v STB.
Edito: Jo a poznámka na okraj - ten hadr v STB mám formátovaný pod linuxem (ext2) a přesto na něj díky tomu routeru z pécéček pod WIN normálně vidím do adresářové a souborové struktury...
drmpedro (13)|19.1.2011 13:53
no a pod cim to v tom routri najdem
mas tiez ten vygor?
StD (8612)|19.1.2011 13:59
Neee, já mám nějaký 3Com a dostanu se do toho přes normální Internet Explorer zadáním adresy - teď to z hlavy nevím, mám to doma, teď jsem v práci.
K tomu tvému to určitě bude popsáno v manuálu v kapitole Konfigurace.

Edito: Náhodou jsem to tady našel v mašině, že tu mám od toho svého manuál - u něho je defaultní URL adresa:
[quote]http://192.168.1.1[/quote]

Jak to máš ty najdeš v manuálu.
drmpedro (13)|19.1.2011 15:22
dostať sa na router viem ale neviem kde to tam nastaviť
Pitomec (10211)|19.1.2011 15:44
[quote=drmpedro;324388]pani mam GM 9060 a chcel by som sa dostat z stb na HDD v noteboku.
Pripajam sa na router vygor 2700 od T-comu cez wifi.[COLOR=red]Prepojil som stb s routrom krizenym kablom[/COLOR], ale neviem ake nastavenia by som mal urobit v routry a tak isto co nastavit v stb.
diki za rady,alebo odkazy, ja som nenasiel nic[/quote]Křížový kabel je na propojení dvou PC mezi sebou, když máš router, tak jsou všechny kabely nekřížené. Je sice pravda, že většina routerů umí pracovat i s tím kříženým kabelem, ale některé ne.
StD (8612)|19.1.2011 16:29
[quote=drmpedro;324422]dostať sa na router viem ale neviem kde to tam nastaviť[/quote]

No pokud by to byl slušný router, tak by ti měl ukázat seznam připojených zařízení i podrobně údaje jakož i to, jaké IP jim jeho DHCP přidělilo. S tím potom pracuješ jak na PC (ve firewallu povolit), tak i na tom STB - já tedy alespoň mám v Dreamboxu možnost nastavit IP té brány, přes kterou to potom komunikuje.
Dagy2 (3153)|19.1.2011 22:21
Ten STB nepoznám, ale:
1/ tvoj problém je hlavne v tom ako ti napísal Pitomec -> použil si nesprávny kábel
2/ k Vigoru máš inštalačné CD a CD s návodom v slovenčine - všetko tam nájdeš. Ak si ho stratil, všetky manuály sú na web T-Comu niekde v sekcii podpora/download
3/ vo Vigore netreba nič nastavovať. Jedinú vec treba skontrolovať (ale ak si nič nemenil tak to bude v default nastaveniach) je DHCP. Treba ho dať do polohy ZAP a poprípade môžeš nastaviť aké adresy má prideľovať (default je od 10 a počet adries je myslím 50).
Potom v servisných službách môžeš skontrolovať aké IP adresy router pridelil a komu.
Ak tam uvidíš STB, môžeš overiť cez PING, či to komunikuje

4/ v STB predtým musíš urobiť nastavenie aby fungovala LAN.
U TechniSatu ktorý mám je k tomu potrebná jediná vec - buď zvoliť v menu DHCP klient alebo naopak nastaviť pevnú adresu.
Momentálne to prevádzkujem tak, že router dáva adresy od 192.168.1.10 do 32. V STB som nastavil pevnú adresu 32, pretože z dôvodov vzdialeného prístupu pre nastavovanie časovačov cez net chcem aby sa táto adresa nemenila.
Toto nie je úplne korektná voľba, pretože môže dôjsť ku kolízii DHCP adresy a fixnej adresy STB. Ale to by sa muselo pripojiť 30 PC čo u mňa nehrozí.

Nastavenie STB určite nájdeš v tvojom manuáli.
drmpedro (13)|20.1.2011 18:52
už som skúsil všetko čo sa dalo a stále mi to nejde
Mám W7 povolil som zdieľanie na celom D-čku,v stb som povolil DHCP
Ping je OK
reštartol som router aj stb a nič
Neviem čo sa mi vlastne má zobraziť v menu stb keď sa pripojím na disk v notebuku
Vie niekto pomôcť?
StD (8612)|20.1.2011 19:11
[quote=drmpedro;324388]pani mam GM 9060 a ...chcel by som sa dostat z stb na HDD v noteboku...[/quote]

No a já se celou dobu bavím o opačném směru, tj. z PC na HDD v STB... Tobě jde o to přehrávat z externího zařízení? To se obávám, že se musíš poradit s tím už vícekrát zmiňovaným manuálem, jestli to umí. Já ten tvůj STB neznám a nemíním si ten manuál shánět jenom proto, abych ti to opsal.
drmpedro (13)|20.1.2011 19:27
no tak neviem či som to zle opísal ja,alebo si to zle pochopil
Manuál k stb je taký stručný,že som to tam nenašiel
myslel som že príjmač ktorý ma ethernet by to mal podporovať,tak teraz neviem
StD (8612)|20.1.2011 19:45
No především když si přečteš pořádně ty reklamní kecy polského "výrobce" Golden Interstar včetně toho manuálu zde, tak musí být každému normálně uvažujícímu kupci jasné, že ta LAN přípojka je tam pouze a jen pro funkci update Firmware a má PVR funkci (nahrávání/přehrávání) jen na externí USB-disk.

Edito: Je to na str. 31 té obrázkové brožurky. Jinak se ti divím - co by jsi ještě nechtěl od toho krámu za tři tisíce korun?