Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sluchátka pro domácí kino čili s prostorovým efektem..??

tommmyt (542)|25.1.2011 21:23
Nevím kam bych měl frknout téma sluchátka, ale jelikož se zde krom přehrávačů řeší i sestavy domácích kin tak to dávám sem, protože to je stejné téma. Dotaz zní, zda jsou (nejlépe na českém trhu) nějaká sluchátka pro domácí kino, čili s nějakou "virtual" technologií dolby, co by se dalo připojit k dvd nebo blu-ray přehrávači.. Zkrátka pro ty, kdož si chtějí užít prostorový kino zvuk, ale bydlí třeba v paneláku.. Mam doma jedny bezdrátové pro domácí kino Pioneer, mají celkem dobrý zvuk, že ten prostorový efekt je tam opravdu i znát.. ale jsou už tak 5 let staré, tak se ptám na nějaké novější s novější technologií, lepším prostorovým efektem atd.. díky moc
peatro (1054)|27.1.2011 00:36
hmm, pokud vim jediny kdo delal prostorove bezdratove sluchatka z dekodery ac3 a DTS byl Pioneer a Sony, ktere uz to samozdrejme nevyrabi a jde to koupit pouze na ebay nebo amazon
jinak je spousta analogovych sluchatek k hernim konzolim, ktere simulujou prostorovy zvuk, ale to je lespi si koupit poradne stereo, nez takovou hloupost
tom70sk (18)|27.1.2011 03:28
Ja som kedysi narazil na TRITTON AX-PRO Dolby 5.1, link http://www.trittonusa.com/index.php/products/gaming_audio_technology/ax-pro/, predava ich aj Alza.
tommmyt (542)|27.1.2011 08:07
Já mam právě ty Pioneer , jmenují se SE-DIR800C
Tady jsem našel starou www je z roku 2006 kde je recenze i na jiné sluchátka pro domácí kino tedy s virtuálním prostorovým zvukem a tm jsou ty moje pioneer nejlepší:-)
http://www.golias.cz/index.php?modul=audio&sub=clanky&page=clanek&id=2417

Je ale s podivem, a to je proč jsem založil tento dotaz, že když se to vyrábělo už v roce 2006 proč je ted ticho a nikde žádné nové
peatro (1054)|27.1.2011 11:39
[quote=tommmyt;326069]Já mam právě ty Pioneer , jmenují se SE-DIR800C
Tady jsem našel starou www je z roku 2006 kde je recenze i na jiné sluchátka pro domácí kino tedy s virtuálním prostorovým zvukem a tm jsou ty moje pioneer nejlepší:-)
http://www.golias.cz/index.php?modul=audio&sub=clanky&page=clanek&id=2417

Je ale s podivem, a to je proč jsem založil tento dotaz, že když se to vyrábělo už v roce 2006 proč je ted ticho a nikde žádné nové[/quote]

no oni ti uz nefungujou?? nikdo to moc nevyrabi, tedy zadna seriozni znacka vyrabejici sluchatka, vsichni se soustredi na co nejverohodnejsi poslech a ten je omezen 2 muslemi, tedy ve stereu
tommmyt (542)|27.1.2011 15:22
fungujou a fungujou dobře, ale tak jsem si říkal když ta technika jde tak rychle kupředu a je stále lepší a lepší a ty sluchátka už jsou tak 4 roky staré , že by mohlo být třeba dnes něco ještě kvalitnějšího :-)
KOCOUR65 (653)|27.1.2011 16:57
jestli chces kvalitni zvuk - tak si kup kvalitni sluchadla a ty ve stereu predci takovehle prznice zvuku - na kvalitni stereo zvuk porad nic nema ani blbosti jmenem dolby blueeeprveemrveeeeeeeeehdddddddddd
tommmyt (542)|27.1.2011 17:14
jenže ve stereu to slyšíš jen ze stran, levá pravá.. to si nech na hudbu, ale tydle spešl sluchátka s virtual dolby.. to když si pouštíš film tak sluchátka dokáží odlišit polohu zdrojů zvuku v prostoru, nejen levá pravá.. a to je jeden z kritéria čím se odlišuje stereo od filmového prostoru. To je jako když by sis koupil pro domácí kino dva repráky a jen ve stereu čéče, to bych teda neudělal. I když by to mělo dobré výšky, dobré basy atd, ale nebude tam filmový prostor- lokalizace zvuků všude možně kolem tebe. ne.
KOCOUR65 (653)|27.1.2011 17:21
tak to jsi jeste neslysel asi poradne stereo - tam je prostoru azaz a neni to jen vlevo vpravo
David32 (55)|1.2.2011 18:05
jak píšou lidi nademnou já mám doma sennheiser hd555 a je to výborné,pouštím to na xtreameru a prostorový zvuk mi nechybí
peatro (1054)|1.2.2011 18:22
[quote=David32;327768]jak píšou lidi nademnou já mám doma sennheiser hd555 a je to výborné,pouštím to na xtreameru a prostorový zvuk mi nechybí[/quote]

pouzivas k tomu nejaky DAC nebo nejakou externi kartu ci zesilovac??
David32 (55)|2.2.2011 09:23
[quote=peatro;327773]pouzivas k tomu nejaky DAC nebo nejakou externi kartu ci zesilovac??[/quote]

nn jen přes televizi