Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Která součást kompletu je vadná?

jirin_cz (23)|27.1.2011 23:05
Zdravím,
jak se dá zjistit, která součást satelitního kompletu je vadná (LNB, kabel, set-top box), pokud nemám možnost jednotlivé součástky vyměnit za jiné?

Stává se mi občas, že set top box dlouho nenaladí správně kanály - svítí mi zakódováno / ci zadný signál, ale pak zase třeba po čase to naběhne.
MarPit (43)|28.1.2011 00:15
Moc jsi toho k problému nenapsal .......... Spíše bych řekl, že je špatně nastavená parabola.
jirin_cz (23)|28.1.2011 00:18
NN, měla by být dobře protože to fungovalo asi přes rok, a i teď se pak po tom čase rozběhne většina kanálů v pohodě.

K problému jsme moc nenapsal, protože mi ani tak o ten samotný problém nejde, jako spíše o to, zda je nějaká rozumná možnost jak to otestovat bez nutnosti vymenovat za ruzne soucastky
MarPit (43)|28.1.2011 00:28
[quote=jirin_cz;326365]NN, měla by být dobře protože to fungovalo asi přes rok, a i teď se pak po tom čase rozběhne většina kanálů v pohodě.[/quote]

Osobně bych v první řadě zkusil pohnout parabolou, mohly se po té době povolit (natáhnout) šrouby a vlivem povětrnostních podmínek se parabola lehce pohla. Pak bych to řešil dál .......
mirekv (7169)|28.1.2011 12:12
Bez SAT měřáku těžko. Alespoň změřit napětí a proud z přijímače, ale i v kladném případě může být vadný LNB.