Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaka a reprosoutava k Yamaze RX-V567

kus (56)|29.1.2011 16:41
ahoj,
pro sledovani BD filmu v byte 20m, audio minimalne, procital jsem po netu info a obecne to dobre shrnuje clanek http://www.hifipartner.cz/Jak-vybirat-reprobedny.aspx

vybral jsem si receiver 467 b od yamahy (pokud nebude tak 567)
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a vaham mezi temito repro:

Klipsch 500, za 10.990, solidni satelity, pro film asi dobry set, audio ve stereu asi slabsi
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Heco, 14.460, lakave vypadajici regalovky, cekal bych ze budou lepsi nez klipsch
1x Heco Victa Center 101, 4x Heco Victa 201 černý se SW Yamaha YST-SW015
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Magnaty, 11.998, bal bych se hlavne maleho prostoru a take tvrdsiho podani, viz obecne rady hifipartner
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Quadral + SW, 10.880, k yamaze se hodi asi vic nez magnat, ale opet asi moc v tomto prostoru
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Ktere by jste doporucili? Odbornici nebo uzivatele na netu casto tvrdi:
- ve stejne cene regaly/sloupy budou regaly vzdy lepsi, uspora na materialu=lepsi repro
- v malem byte sloupy nevyhodou, zvuk se deformuje o steny a celkove podani je horsi nez u regalu, ktery zahraje ciste a basy porad dostatecne
- ve stejne cene repro s 2/3 pasmy budou lepsi 2pasmove, mene komponentu za stejnou prodejni cenu = vetsi kvalita
jarod72pm (841)|29.1.2011 18:43
Tak beru bedny podle spracování a podle litráže kde líp vyzní některé frekvence tedy sloupové budou vždy lepší a regálové jsou spíše tam kde není prostor na skříň ale více méně jako nouzovka.
Nevím jak ostatní můj žebříček kvality je následující:
1.Magnat
2.Quadral
3.Jamo
4.Denon
5.Heco
6.Klipsch

pokud bude kvalitní subwoofer pak postačují 2 pásmové .
MAGNAT Monitor Supreme set 1000 černý je za ty prachy výborný a i do malého prostoru ,stačí když je stlumíš a dají se poslouchat i na 20m.
Jinak receiver Yamaha je spíš na tvrdou muziku a film,Onkyo je víc universál a má měkčí podání hudby - vhodné na vážnou muziku,mluvené slovo atd.
kus (56)|29.1.2011 20:20
no ja bohuzel neslysel zadny z nich, tak je to jen vesteni, ten magnat se mi porad ale nechce verit, ze je tak dobrej, je tam mraky dreva, 2x tolik co v kvadralu, je to 3pasmo.. Za stejny prachy je klips, pidi satelity ve 2 pasmech, to co usetrili na drevu treba dali do repra, doufam

Ano, cetl jsem jak Magnat vyhral test v Nemecku, ale to byl spis takovej pseudotest, kde sledovali sloup a regal magnatu vs. sloup a regal Wharfedale jak zahraji stereo... Je jasny ze vyhral magnat sloup, porazil tesne regal svoji znacky a byl lepsi nez sloup te druhe znacky (http://www.audio.sk/?page=article&id=130) to mi prijde jak vtip, proc netestovali jak zahraje set magnatu vuci setu jamo a nejakym regalum, treba tem heco, nebo Tannoy a tak, to by pak bylo neco poznat


Ja puvodne Magnaty taky chtel, ale postupne mne odrazilo tvrzeni mnohych ze Yamaha je ostra a magnat taky a to neni dobry, ze se Magnat hodi k onkyu treba, a k Yame ten Quadral, Heco a dal nevim

Hlavne mi ale bylo receno, a to nekolikrat, ze v prostoru pod 20 m, kde mas jeste nabytek a poslechovy prostor ohraniceni reproduktory je treba 12 m, tam se bude tak silne repro trapit, ty silne basy, 3 pasma a wataz potrebuji prostor aby znely ciste, ale tam kde je to sama stena se to bude hrozne bit a zvuk bude zdeformovanej, tohle pisou/rikaj snad vsechna audio studia, tak snad vedi o cem mluvi

Proto mi doporucili klipsch ev. neco podobnyho v regalech, Klipsch by mel byt teoreticky odlazenej za ty prachy, no a odsud jsem se dostal jeste na ty heco, ty se zdaji byt kompromisem, je to drevo, spousta dreva, ale porad tretina vuci magnatu a papirove hodnoty podstatne lepsi, ale to je papir, ten snese vsechno, cili ted vubec nevim co :-(
honzanun (48)|30.1.2011 08:49
Mám reciever Yamaha RX-V467B a k němu jsem po delším vybírání do místnosti 12m2 zvolil HKTS 30 a jsem nad míru spokojenej!!! Zvuk u filmů i u hudby je skvělej!
jarod72pm (841)|30.1.2011 09:55
To věřím,hlavně ten subwoofer 200W to musí mlátit do uší co to dá na tu cimru, mám doma sub.25W na 19m2 a bohatě stačí .
Jinak za tu cenu mít doma místo dřeva plast ať už je značka jakákoliv je trochu nešťastné.
Já bych to třeba nemohl.(ale to je každého věc)
KOCOUR65 (653)|30.1.2011 10:27
tak to bude urcite(spickovy) sub k pc - ja si dokazu predstavit tu kvalitu zvuku
honzanun (48)|30.1.2011 13:57
Doporučuji nejprve poslechnout ten "plast" :-)

A výkon 200W není jen na mlácení do uší...


[quote=jarod72pm;327102]To věřím,hlavně ten subwoofer 200W to musí mlátit do uší co to dá na tu cimru, mám doma sub.25W na 19m2 a bohatě stačí .
Jinak za tu cenu mít doma místo dřeva plast ať už je značka jakákoliv je trochu nešťastné.
Já bych to třeba nemohl.(ale to je každého věc)[/quote]
vivid.sk (11472)|30.1.2011 16:16
Hmm, a co potom Velodyne s vykonom 1000W / 2000W. (a to sa nebavime este o TOP radach).
200W je malo na slusny sub - je to skor zaklad v ponuke firiem, ktore sa venuju vyrobe subwooferov (rada CHT).
honzanun (48)|30.1.2011 18:36
...a ty seš taky uplně mimo... Vnímáš vůbec někdy realitu? Čteš někdy, na co se kdo ptá? Nebo jen kopíruješ a vkládáš do svějch skoro 3000 příspěvků odkazy na reprosoustavy a recievery s cenou auta střední třídy???

[quote=vivid.sk;327206]Hmm, a co potom Velodyne s vykonom 1000W / 2000W. (a to sa nebavime este o TOP radach).
200W je malo na slusny sub - je to skor zaklad v ponuke firiem, ktore sa venuju vyrobe subwooferov (rada CHT).[/quote]
IceDive1 (223)|30.1.2011 18:41
[quote=honzanun;327236]...a ty seš taky uplně mimo... Vnímáš vůbec někdy realitu?[/quote]

No neviem ale mimo si tu ty. Vivid sa tomu ocividne rozumie na rozdiel od teba. ;)
IceDive1 (223)|30.1.2011 18:45
[quote=vivid.sk;327206]Hmm, a co potom Velodyne s vykonom 1000W / 2000W. (a to sa nebavime este o TOP radach).
200W je malo na slusny sub - je to skor zaklad v ponuke firiem, ktore sa venuju vyrobe subwooferov (rada CHT).[/quote]

Si pamatam ako som pred rokmi zapajal doma svoj prvy SW Velodyne CHT-12. Krasa, kazdy krok tyranosaura bolo citit. Ziadne huhlanie, dunenie, z toho basu isli az zimomriavky ako ho bolo citit.
tjurny (496)|30.1.2011 19:00
[quote=honzanun;327236]...a ty seš taky uplně mimo... Vnímáš vůbec někdy realitu? Čteš někdy, na co se kdo ptá? Nebo jen kopíruješ a vkládáš do svějch skoro 3000 příspěvků odkazy na reprosoustavy a recievery s cenou auta střední třídy???[/quote]
Ten velodyne z odkazu stoji 20 000 Kc, zadny auto stredni tridy. spl-800i si chci poridit.
IceDive1 (223)|30.1.2011 19:03
[quote=tjurny;327249]Ten velodyne z odkazu stoji 20 000 Kc, zadny auto stredni tridy. spl-800i si chci poridit.[/quote]

V pripade Velodyne rozhodne neslapnes vedla. Ja som sa taktiez vyprdol na Cantonacky Vento SW aj ked je krasny a radsej pockam kym sa zacne u nas predavat DD+12.
vivid.sk (11472)|30.1.2011 20:50
honzanun> i ked je asi zbytocne reagovat (kolegovia ma predbehli), reakcia bola skor na prispevok od kocoura65 na 25W sub - i ked pri jeho prispevkoch nikto nevie, ci to mysli vazne.

a ked sme uz pri tych cenach, CHT rada stoji od cca 12 tisic KC vyssie.
To je tolko, co clovek vyhodi 1x za rok za kasko poistku na priemerne auto strednej triedy :)
kus (56)|1.2.2011 21:05
no to se tu zase resi pekny veci, se zeptam na sestavu a doporucite mi SW za dvacku a pak se pohadate, boze :-)

no tyhle penize za SW proste nedam, nejsem magor, ne ze bych je nemel, ale to by znamenalo navic repro za dalsich 20 a ja opravdu nechapu na co mit k filmum soustavu za 40, nehlede na to, jaky formaty zvuku se bezne vyskytujou, sem stahnul nedavno mkv o 13G a tam dal nejakej blb 2 kanalovej zvuk, o xvide ani nemluve...
IceDive1 (223)|2.2.2011 11:06
Tak ja sa hlasim k tym ako ty hovoris magorom co je ochotny dat nemale ciastky za AV techniku. Ono rozdiel je to celkom velky aj pri filmoch a to nehovorim o hudbe. Nemam ale problem pochopit aj ludi, ktorym na tom vobce nezalezi. Mozno by bolo aj super keby mi ku stastiu stacilo si kuknut kino rip na notebooku. Bohuzial mi to nestaci :(
vivid.sk (11472)|2.2.2011 11:54
[quote=kus;327805]no to se tu zase resi pekny veci, se zeptam na sestavu a doporucite mi SW za dvacku a pak se pohadate, boze :-)
[/quote]
Ten sw neber ako odporucanie, len to nejako zbehlo troslu do OT, koli urcitym prispevkom vyssie.
A aby som a neopakoval, tiez sa podpisem pod vyssieuvedeny pripevok od IceDive1.
killeriq (68)|25.2.2011 07:29
no asi pred mesiacom som toto iste tiez riesil aj ten isty reciever ;) Pisal som s typkom z mall.cz asi 40 mailov a odporusal mi bud heco alebo yamaha repro.

tu je co som vybral nakoniec:

Yamaha RX-V467
predne: Yamaha NS-555
stred: Yamaha NS-C 444
zadne: Yamaha NS-BP 300 - fajn su NS-333 ale vsade vypredane tieto su vyssia kategoria a kupil som ich nove z ebay za 100eu

Mam tuto zostavu a uplna spokojnost, na woofer zabudni, alebo prd si kup zostavu a woofer ries az na koniec, ale myslim ze repro maju dobry bass aj bez neho.

Este dalsia vec co mi odporucali je tak dobre kable na mall.cz maju nejake jamo 2.5mm z bezkyslikatej medi ci ako sa to vola :) Zatial tam mam 1mm nejake medene. To by som sa chcel spytat tuto panov odbornikov aky je vlastne medzi tymi kablami rozdiel co to spravi na zvuku? diki
IceDive1 (223)|25.2.2011 10:31
[quote=killeriq;332223] na woofer zabudni, alebo prd si kup zostavu a woofer ries az na koniec, ale myslim ze repro maju dobry bass aj bez neho.
[/quote]

sa budem opakovat z ineho vlakna ale SW v takejto zostave plni trosku inu ulohu ako tie dodavane ku krabickam. Podla mna sa pripravujes najma pri filmoch kvantum o zvukovych informacii, ktore ti bezne reproduktory ani za nasobne vyssiu hodnotu nedokazu zahrat.
killeriq (68)|25.2.2011 10:34
no susedia maju iny nazor :)))

ale rozumiem co myslis ;)

o tych kabloch mi nevies viac povedat?
IceDive1 (223)|25.2.2011 11:13
O kábloch ti doporučujem čo to poštudovať tu:
http://svetelektro.com/clanky/medzi-zosilnovacom-a-reproduktorovou-sustavou-376.html

Tam by si to mal mať všetko pekne vysvetlené. No a 1mm2 je naozaj málo pramálo.
tjurny (496)|25.2.2011 19:48
Kdyz jsme u tech kabelu, co zakonceni ? Holej kabel, vydlicky nebo bananky ? Jakej mate nazor ?
IceDive1 (223)|25.2.2011 20:50
S kvalitnym bananom urcite nic nepokazis. :)
killeriq (68)|26.2.2011 01:23
[quote=tjurny;332339]Kdyz jsme u tech kabelu, co zakonceni ? Holej kabel, vydlicky nebo bananky ? Jakej mate nazor ?[/quote]

objednal som z ebay nakamichi banany, ale u yamaha idu dat len do repro, ro recievra ich nedas musis len nasrobovat kabel
tjurny (496)|26.2.2011 14:32
U onkya jsou tam nejake gumove zaslepky ktere jdou oddelat.
vivid.sk (11472)|26.2.2011 14:41
Pokial to clovek neprepaja 10x do roka nie je dovoc na banany - staci zaskrutkovat odizolovany vodic.
tjurny (496)|26.2.2011 15:27
[quote=killeriq;332432]objednal som z ebay nakamichi banany, ale u yamaha idu dat len do repro, ro recievra ich nedas musis len nasrobovat kabel[/quote]
Dik za radu ne ebey jich maj spoustu navic za rozumnou cenu treba

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vs
http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni-material/konektory/bananek-pozlaceny.html

[quote=vivid.sk;332507]Pokial to clovek neprepaja 10x do roka nie je dovoc na banany - staci zaskrutkovat odizolovany vodic.[/quote]

Vetsi prurezy kabelu se blbe montuji do sroubovacich svorek na strane u receiveru, ale je pravda ze to delas jednou za cas.
tjurny (496)|19.3.2011 15:22
[quote=killeriq;332432]objednal som z ebay nakamichi banany, ale u yamaha idu dat len do repro, ro recievra ich nedas musis len nasrobovat kabel[/quote]
Take jsem si koupil na ebay banany nakamichi a pro zmenu me nendou do repro canton :-( Do onkya po odstraneni plastovych zapadek jdou. Tak si mozna koupim jeste jine sroubovaci svorky do repro :-) kdyz uz mam ty bananky.