Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat alebo VU+ Duo

avery (4)|3.2.2011 22:02
Zdravim, rozmyslam nad kupou nejakeho trosku lepsieho prijimaca a najviac ma zatial zaujali tieto dva:
TechniSat Digicorder HD S2X 160GB a VU+ Duo.
Ide mi o kvalitny HD prijem (bude pripojeny na LG 55LE8500) a schopnost nahravat na HDD.
Podla toho co som sa tu zatial docital ma Technisat vyhodu vstavaneho HDD, naopak nevyhoda je vraj v pomerne komplikovanom konvertovani suborov pre pouzitie v PC a fakt, ze S2X verzia nie je tak softwarovo podporovana ako verzia S2 (ktora sa u nas tazko zhana).
VU+ Duo je vraj pristroj na urovni Dreamboxov len za nizsiu cenu. Nevyhoda - nema vstavany disk. Medzi vyhodami by malo byt napr to, ze zaznam sa da bez akychkolvek uprav pustat v PC.
Pripadne budem rad ak niekto odporuci iny prijimac. Vopred dakujem za rady.
Dagy2 (3153)|3.2.2011 22:51
1/ Záznam z TechniSatu sa dá bez konverzie - t.j. po prenesení cez LAN alebo USB HDD priamo prehrávať (žiadna konverzia!)
- PC pomocou free GOMplayer včítane zvukových stôp a pod
- priamo v niektorých TV (napr. Samsung)
- v niektorých multimediálnych krabičkách napr. tu bol skúšaný WD TV live

2/ slovná väzba "softwarová podpora" u výrobkov TechniSat je niečo iné než ju chápe 99% kupujúcich.
A/ TechniSat uvedie na trh prijímač, ktorý má isté funkcie definované v manuáli a tieto fungujú na 99% pri uvedení na trh. SW podpora je oficiálna stránka výrobcu, na ktorej má každý prijímač svoju záložku pre download manuálov, zapojení, vídeí, firmware a pod. Neoficiálny FW neexistuje.
B/ Zásadne NIE je uvedený na trh prijímač, ktorý by mal v manuáli uvedených 50 funkciíí z toho u prvých modelov funguje 10, ďalších 10 je akože tam ale nefungujú spoľahlivo a 30 čaká na ďalší update a posledných 10 nikdy nie je realizovaných.
C/ Zásadne NIE sú uvádzané na trh prijímače, ktoré by mali raz do týždňa nový FW.

U Technsat HDS2X za 2 roky nebol žiadny update, ktorý by priniesol nové funkcie alebo riešil nedostatky.
U Technisat HD8S/HD8SX boli dva reálne update - implementácia funkcie DVR na USB HDD, implementácia možnosti používať FAT32 formát na USB HDD
U TechniSat HDS2plus boli 2 alebo 3 updaty riešiace stabiltu
Najnovší update pre HD8S a HDS2plus implementuje funkčnosť CI+ modulu

3/ HDS2 verzia má viacero funkcií, ktoré nie sú v HDS2X. Nejedná sa teda o "lepšiu SW podporu" ale o to, že určité funkcie pre X-verzie nie sú implementované a ani nebudú.
avery (4)|4.2.2011 06:30
dakujem, presne takuto odpoved som potreboval. Takze ten Technisat je celkom v pohode teda....
avery (4)|4.2.2011 12:32
po dalsom hladani ma este celkom zaujal prijimac Vantage HD-8000.
Co si myslite o tomto baliku?
http://www.hdtv-komplety.sk/hdtv-komplety-vantage/hdtv-komplet-vantage-hd-8000-s-pipeline-hd-500gb
mat1401 (52)|4.2.2011 14:28
[quote=avery;328280]
VU+ Duo je vraj pristroj na urovni Dreamboxov len za nizsiu cenu. Nevyhoda - nema vstavany disk. Medzi vyhodami by malo byt napr to, ze zaznam sa da bez akychkolvek uprav pustat v PC.
Pripadne budem rad ak niekto odporuci iny prijimac. Vopred dakujem za rady.[/quote]

VU+ ma moznost vlozenia interneho 3,5" HDD SATA