Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stb dvbs/s2 + dvr

slamape (62)|6.2.2011 18:22
Dobrý deň,
som na fórach zrietkavo,ale tentoraz som prebehol dosť veľa tém a nenašiel so nič.
Prosil by som o pomoc pri riešení či je možné prepojiť a cez čo STB DVB-S/S2 prímač 2tunerový aj bez PVR s DVR recordérom DVR-640H Pioneer aby som mohol naň nahrávať a na TV súčastne sledovať iný program. DVR má 2xSCART a ostatné štandartné konektory okrem DVI a HDMI. DVR mi doma zaháľa a napadlo ma toto riešenie ako alternatíva k nákupu drahšieho STB s PVR +HDD. Blbosť či nevedomosť? Prosím o poučenie.S pozdravom
Peter
losos (2977)|6.2.2011 18:32
[quote=slamape;328891] ...DVR mi doma zaháľa a ...[/quote]
Nehaj ho pokojne zahálať aj naďalej... :D
Dagy2 (3153)|6.2.2011 18:47
slamape, ako si už sám napísal chceš jedno pozerať a druhé nahrávať a správne si usúdil že musíš k tomu použiť 2-tunerový prijímač. 2 tunerové prijímače sa robia len s funkciou DVR alebo priamo s interným HDD. Inak by ten 2-tunerový prijímač predsa nemal zmysel.

Na pioneera zabudni, použi ako prehrávač CD alebo DVD ale to je tak všetko.

Inak je tu hromada vlákien, ktoré riešia prečo STB s HDD a nie nahrávať z STB na DVD/HDD.
slamape (62)|7.2.2011 11:41
Ďkujem, predpokladal som že to tak funguje. Ešte by som potreboval poradiť pri výbere STB. Jasné je že by to mal byť STB DVBT-S/S2 twin tuner HD MPGE2/4 PVR ale neviem sa rozhodnúť či s externým alebo interným HDD. Jedná sa mi konkrétne o teplotu STB pri plnej prevádzke,či sa ako niektorý píšu nestane z STB "pekáč". Uvažujem o HD-BOX FS-9300 PVR +500 GB HDD. V Stand-By je 1W čo je OK ostatné neviem. Priestor na STB je ako štandardne v priečinku stolíka pod TV.
Peter
Dagy2 (3153)|7.2.2011 12:03
Slamape skús funkciu vyhľadávať. Je tu asi 5 aktívnych vlákien s HD prijímačmi a twin tunermi.
panasonic650 (1124)|8.2.2011 23:42
Nezabudaj na esteticku hodnotu interneho vs externeho HDD a na to kde je USB port (vpredu ci vzadu).
slamape (62)|15.2.2011 17:40
neide mi tak o estetičnosť ako o to či vzhľadom na funkčnosť STB s interným HDD je zhodná s externým HDD a to či sa chová zhodne pri Stand By a nábehu na nahrávanie a pod. Či je tam vôbec dajaká zmena. To že bude interný kúriť mi je jasná ale sú aj s núteným vetraním-či nie?
Peter
Dagy2 (3153)|15.2.2011 19:52
slamape, ak je podarený prijímač tak dnes je to už zrejme celkom jedno z hľadiska funkčnosti aj hlučnosti či je HDD interný alebo externý.
Samozrejme že sú prijímače s externým chladením.

Takže otázka(y) stojí skôr takto:
1/ chceš aby niekde trčal USB HDD ?
Ak áno, chceš prenášať ten USB HDD niekam inam?
Ak áno, počítaj s tým, že občas si ho možno niekto požičia (napríklad synáček alebo dceruška) a ty nebudeš mať kam nahrať manželke Ružovú záhradu keď bude s babami v krčme. A máš po ftákoch.

2/ chceš USB HDD zastrčiť niekam dozadu za skrinku?
Potom kľudne zober prijímač so zabudovaným HDD, pretože ten zastrčený aj tak nebudeš vyťahovať.

3/ ak si sa rozhodol, teraz vyber seriózny prístroj ktorý ten HDD spoľahlivo ovláda.