Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vyber prehravace do 4tisic + dotazy

cajhaj (145)|17.2.2011 00:21
zdravim,
potreboval bych nutne poradit od Vas zde zkuzenych, jelikoz bohuzem nemam dost casu abych procetl ke kazdemu multimedialnimu prehravaci aspon dve recenze a realne zkusenosti nemam zadne,tak bych Vas prosil o radu ohledne vyberu
defakto opravdu max je 4tisice

zajima me predevsim kompatibilita tzn aby prehral vse a hlavne narocnejsi ripy aby se necukali
dale kompatibilita s titulky a ceskymi fonty predevsim

i kdyz asi uplne nejdulezitejsi je podpora vyrobcem kuli novym formatum videa atp

na pevny disk bych rad aby mel sachtu jelikoz tu mam jeden navic volny (3,5") pokud me ale presvedcite ze je to defakto zbytecnots, tak byt nemusi (mam i exter 2,5")

tv tuner je prijemny bonus

poustet budu do projektoru, k cemuz smeruje moje dalsi otazka, je mozne zapojit projektor pres hdmi a zaroven si vyvest cinchem zvuk ?


myslel jsem si ze bych mohl jit do neceho jako je asus hd2,ale po rychlem projeti par recenzi nejsou nektere uplne ruzove, udajne ma problemy s high bitrate ripy atp..

takze ted opravdu nevim :(

budete umet poradit ?:)

predem moc diky
p.s. srry za wall of text
dodomt (276)|17.2.2011 05:57
Zvuk chces tahat cincami?? Vsak to je degradacia ako svina.... :) Mas projektor tak mas hadam aj nejaky reciver s reproduktormi... to sa chces pripravit o kvalitu zvuku? a prehravat len stereo ak prehravac nebude mat 5.1 vystup? Minimalne to tahaj optikou aby si sa dostal aspon na DTS zvuk...

A prehravac... Kazdy ti poradadi nieco ine ja som spokojny s Xtreamerom dalsi s WDckom...

dodo
cajhaj (145)|17.2.2011 08:37
no vidis, ja mam spatny sluch a tim padem zvuk neresim, navic bydlim v uplne postizenem panelaku kde se hrozne nese zvuk,takze to jeste musim mit relativne potichu... mam obycejne genius ht5.1
nemam ani receiver ani zesilovac a urcite je neplanuju, nemaji pro me zadny vyznam..
ale fungovat to bude ?

a ktery bys teda doporucil podle danych pozadavku ? xtreamer pro ? ten sem cetl ze hrozne huci,sou samozrejme i jine modely,ale v tech se vubec nevyznam :[
dodomt (276)|17.2.2011 10:56
Neviem co maju tie tvoje repro za vstupy tak neviem XTR ma klasicke 3 cinche cez ktore dostanes len stereo zvuk nie 5.1...
Ked pises ze dobre nepocujes tak ti zvuk ventilatora nebude vadit... ak chces upne tichy prehravac tak Xtreamer SW.

dodo
cajhaj (145)|17.2.2011 15:37
jasne to chapu, taky ma byt jen stereo, a vstupy maji pouze cinche...

tichy musi byt kuli druzce, ta je na to extra hakliva :)

neda se koupit neco jako wd tv live hub s sachtou na disk,ale prazdnou ?
dodomt (276)|17.2.2011 16:09
Xtreamer SW v podstate to iste ako PRocko akurat ma mensiu ram a disk dostanes do neho len 2.5"

dodo
cajhaj (145)|17.2.2011 21:00
a kdyz vemu extreamer pro/sw vs wd tv live hub ? ktery bys doporucil ? mas zkusenost ?
jarino1978 (8045)|17.2.2011 21:25
voľba je jasná. XTR
dodomt (276)|18.2.2011 05:58
Mam skusenost iba s PRO a SW (ta prva verzia) ale podla poctu ludi vo svete co vlastnia WD tak to nemusi byt az taka zla "krabica" (neviem nikdy som nemal len myslim :))

dodo
cajhaj (145)|18.2.2011 08:10
[quote=jarino1978;330917]voľba je jasná. XTR[/quote]

pises,ze je to jasna volba, muzes to nejak rozvest ? me prislo to wd live hub dost dobry, nevidim vyhody xtreameru
cajhaj (145)|22.2.2011 09:01
hmmm ?
matusco (376)|22.2.2011 09:24
[quote=cajhaj;330958]pises,ze je to jasna volba, muzes to nejak rozvest ? me prislo to wd live hub dost dobry, nevidim vyhody xtreameru[/quote]

tazko radit, v sucasnosti je na trhu uz dostatocny vyber prehravacov, ktore by sa dali odporucit. Cca pred rokom tomu tak este nebolo...

Xtreamer je skvelou volbou pre tych, ktori vyuziju jeho moznost streamovania internetoveho obsahu o ktory sa stara prikladna komunita ludi. Ako priklad uvediem len archivy SK ci CZ televizii ako je STV, Markiza, JOJ, Prima, CT,... dalej je to on-line vysielanie celostatnych aj regionalnych tv a vela ineho streamovaneho vysielania.
My mame doma len zakladny subor analogovej UPC=nejakych 7 programov. S Xtreamer-om som nejako prestal rozmyslat o priplateni si za rozsireny subor...

HTTP server, FTP server, moznost tahania torrentov, DLNA server, ... kto to vie pouzit a vyuzit, pre toho je Xtreamer dobra volba

Ked sa ta ktosi spyta: ci sa lepsie telefonuje zo smartfonom alebo "jednoduchym" telefonom, aka bude odpoved? Telefonuje sa z oboch rovnako, ale pokial dokazes vyuzit rozsirene moznosti smartfonu, tak lepsou volbou bude jeho kupa.

Z coho sa lepsie bude pozerat video? Z Xtreamer-a, WD TV Live, HD Dune, AC Ryan, PlaonHD, Popcorn, Tvix, ... ? Zo vsetkych cca rovnako, avsak komfort ovladania a rozsirene moznosti kazdeho z nich su na individualne posudenie kazdeho uzivatela.
cajhaj (145)|25.2.2011 12:06
zdravim, diky moc za takovouhle odpoved, na neco takoveho jsem cekal, ty funkce o kterych pises urcite vyuziju rozhodne valnou vecinu z nich, napr mi prijde uplne uzasna moznost TV jelikoz jak rikam mam pripojeno na projektor a ten zadny tuner ci nic podobneho nema..

ani sem netusil ze xtreamer umi proti konkurenci tolik veci.

tak ted jenom vymyslet ktery z nich koupit :) vlal bych PRO,tam me teda trochu vadi ze nezvlada NAS a zaroven prehravat a musi se to prepinat resetem..
ale ma dve sachty na velky disky coz mi prijde skvele, nicmene ma vetracek ktereho se tedy dost bojim.. jak hodne je znatelny napriklad proti piskani plazmy? nenapada me s cim to porovnat..

lisi se nejak vyrazne nebo je to spise o chlazeni a sachtach na disky ?

btw porad nevim zdali funguje zaroven hdmi a analog zvuk vystup
cajhaj (145)|28.2.2011 09:22
poradil by tedy nekdo jakeho Xtreamera ? nejake rozdily nebo jestli je nejaky vyslovene lepsi nez jine modely nebo naopak na ktery si dat pozor a proc.

diky !
SPAWN (744)|28.2.2011 09:59
Pockej na Xtreamer Ultra (HTPC). :-) Sice bude stat o tis vice, ale bude stat za to!
cajhaj (145)|3.3.2011 20:15
ten bude snad ale az nekdy v dubnu ne ? tedka byl teprve na cebitu... :[