Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Audio na CS Link

machura (41)|17.2.2011 12:48
Muzu se zeptat, co je to za audio stopu, ktera je vysilana u filmu na CT1 a CT2 ?
Vetsinou jsou tam 3 stopy, jedna je jasna - AC3, Pak je tam 256kbit - pouzitelny zvuk a druha stopa je 192kbit - nepouzitelne - jen levy kanal a potichu. Bohuzel, nektere programy nedovoli vyber stopy, kdyz delam DVD a vezmou tu 192kbit.
Nekamenovat za neznalost :-)
StD (8612)|17.2.2011 13:17
...první bývá mpa 2.0 stereo (Mpeg 1 Layer 2), druhá totéž Dolby Digital (u některých stanic i 5.1) a ta třetí je "titulková" mono mpa (obvykle s polovičním nebo třetinovým bitrate) pro ty, co si případně zapnou titulky pro neslyšící. U některých stanic bývají jen dvě stejné (obvykle mpa) a první je dabing, druhý originál (například Arte, přijde na to, co je to za pořad). V každém případě se vyplatí sledovat, co v tom streamu vlastně je - v neděli a v pondělí jsem dělal jeden premierový film, kde bylo u prvního dílu jen mpa (256 a 128 kbps) a u druhého uprostřed i ac3 2.0 DS (484 kbps). Toto je k SD kanálům obecně (ne ČT1-2), u HD je to trošku jinak (formáty), ale to ti musí napsat někdo jiný. HD netrpím, vidím blbě i na SD.
vivid.sk (11472)|17.2.2011 13:44
To, ze je ide zvuk "zlava" som si tiez vsimol. (neskumal som ci ide o stereo stopu, alebo mono, ale predpokladam, ze je to stereo a iba v pravom kanale je ticho).

Priznam sa, tiez som nepochopil na co je to dobre v pripade, ze je stopa stereo*. Asi soudruzi z NDR nekde udelali chybu.


*pozriem sa na to doma, ak nezabudnem.
machura (41)|18.2.2011 09:38
[quote=StD;330820]...a ta třetí je "titulková" mono mpa (obvykle s polovičním nebo třetinovým bitrate) pro ty, co si případně zapnou titulky pro neslyšící. [/quote]

to jsem nejak nepochopil... proc by si neslysici poustel horsi zvuk ? Navic, tam jede to same co v hlavnim zvuku, akorat jen vlevo.
StD (8612)|18.2.2011 09:50
[quote=machura;330969]to jsem nejak nepochopil... proc by si neslysici poustel horsi zvuk ? Navic, tam jede to same co v hlavnim zvuku, akorat jen vlevo.[/quote]

No tomu neslyšícímu je to v zásadě jedno, když to neslyší, nicméně u mne se tato stopa zapíná ve chvíli, když si přes teletext spustím titulky. Blíže jsem to nestudoval, ani nepotřebuji, chvála Bohu zatím slyším dobře, ale nějaká technická logika za tím asi bude, proč to tam takto dávají a zbytečně (teoreticky) tak mrhají pásmem přenosu datového toku, ne? A opakuji, mé zkušenosti nejsou s ČT, na které jsi se původně ptal. Snad nám to někdo zasvěcený "od zdroje" vysvětlí. Já jsem jen koncový příjemce jako ty.
machura (41)|18.2.2011 11:07
No, prave ze mrhaji - vubec, ze tu stopu vysilaji. Titulky jdou prece samostatne, s audio stopou nemaji nic spolecneho. Me teda dost stve, ze pokazde musim zjistovat, kterou stopu nechat a musim kvuli tomu delat demux/mux navic.
StD (8612)|18.2.2011 11:31
[quote=machura;330982]No, prave ze mrhaji - vubec, ze tu stopu vysilaji. Titulky jdou prece samostatne, s audio stopou nemaji nic spolecneho. Me teda dost stve, ze pokazde musim zjistovat, kterou stopu nechat a musim kvuli tomu delat demux/mux navic.[/quote]

Proč? Však to hned vidíš, co to je podle PIDů, když si to načteš ve Womble Demultiplexeru, ne? Když je tam ac3, demuxnu ac3 uprostřed, jinak vždy jen první stopu a s tou pracuji.