Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ariva TT a nahrávání na HDD

monak (47)|20.2.2011 14:47
Zdravím, mám takový dotázek.
Jak jste spokojeni s nahráváním na HDD?
Mně to dělá neustále neplechu.
Pokud dám rezervovat, třeba přes EPG, 2 programy na různých transpondérech(TP), tak vyskočí v době začátku dotaz, jestli chci rezervovat ony 2 programy. Dám NE a nic se nenahraje, nedám nic a opět se nic nenahraje, ale rezervace zůstane blokovaná pro další přidání nahrávání ve stejném čase.
Když vyprší čas nahrávky, může se pokračovat v zadávání dalších. Rezervace nejde smazat, protože to jakoby nahrává, ale nic se nenahraje. Další věc je zastavení nahrávání. Pokud chci manuálně stopnout nahrávání, tak se mi zobrazí oba nahrávané programy a jedn z nich je zaškrtnutý. pokud zaškrtávátkem vyberu jakýkoliv z nich a chci přepnout na ano(ukončit), tak to nejde. Musím popojet šipkou na DO nahoru, zmizí zaškrtnutí, potom přepnu na ANO a jeden program se ukončí. Pokud před tím nedám ne, tak se to celé zablokne a s HDD nejde nic dělat. Je toho víc, co mě na tom štve, ale toto jsou asi největší nedostatky....
Další věcí je, že se v nepravidelných intervalech na 1s rozkostičkuje obraz nebo vypadne zvuk a obraz poskočí. O češtině se raději ani nezmiňuji...

Jaké zkušenosti máte vy?

Díky...
Dagy2 (3153)|20.2.2011 16:58
Viem, že ti toto konštatovanie nepomôže, ale zhrnuté a podčiarknuté - na tom prístroji nefunguje vlastne vôbec nič a je vhodný len ako podložka pod nejaký normálny satelitný prijímač.
Zaujímalo by ma, ako je možné, že v recenzii sa píše o tomto prístroji ako úplne bezproblémovom s plnou funkčnosťou. Snáď len jediná poznámka bola v recenzii s rovnakou skúsenosťou ako máš ty, že menu v češtine je trochu nepodarené a veľké písmená sa nezobrazujú s diakritikou.

aby som ale ten prístroj úplne nezatracoval:
- akú používaš dekodovaciu kartu
- kde je karta zastrčená
- ako máš naladenú anténu - je tam aspoň 90% sila signálu? (-> ad kostičkovanie)
- ako máš urobené prívody antén do prístroja
- čo sa stane, keď je nahrávanie zvolené v noci, keď je prístroj vypnutý?
- čo sa stane, keď je nahrávanie nastavené "natvrdo" časovačom a nie cez EPG
- čo sa stane, keď je nastavený len jeden časovač na rovnaký čas
monak (47)|20.2.2011 17:50
CS-link
Cryptowork slot
Síla signálu 97-98%, kvalita 95-97%
LNB Inverto Quad monoblock, dva svody, pro každý tuner jeden.
V noci nastaveny dva programy, nahrán pouze jeden.
Je jedno, zda je programováno přes EPG nebo časovač.
Jeden program jede vždy v poho.

A ještě jedna věc. pokud nahrávám dva programy, tak třetí můžu sledovat jen na stejném TP, ze kterých je nahráváno.
Dagy2 (3153)|20.2.2011 17:59
CS-link, CRW v slote, sila signálu, LNB quad a dva zvody dávajú predpoklad, že všetko by malo fungovať.
Píšeš, že v noci nastavené 2 programy ale len jeden nahraný. Ale posledná veta je "pokud nahrávam 2 programy..." takže zdá sa, že nejakým činom sa k tým dvom nahrávaným naraz vieš dopracovať?
To, že tretí pozeráš len z rovnakého transpondéru je predsa logické, že?

Skús ešte nastaviť paralelné nahrávanie:
1/ ČT24 a TA3
2/ ČT1 a ČT24
3/ ČT1 a TA3
4/ ČT1 a ČT2
5/ ČT1 a STV1
a daj výsledok
monak (47)|20.2.2011 18:13
No, ono se většinou zadaří a nahrává to oba, ale někdy to nahraje pouze jeden (jeden z pěti případů).
Jj, myslel jsem si, že můžu sledovat jen z nahrávaných TP, ale nikde to napsané nebylo.


Zkoušel jsem ČT HD a Nova, ČT HD a Prima, Nova a Prima a někdy vše OK a někdy ne:-(
K dalším pokusům se dostanu až zítra....

Kdyby někdo věděl o spolehlivém 2tuneru s HDD, bylo by to super...
Dagy2 (3153)|20.2.2011 18:34
Ad 2 nahrávané + 1 sledovaný -> to je predsa logické, keďže máš 2 drôty do prijímača, nemôžeš chcieť aby si nahrával a pozeral z troch rôznych pozícii, že?

Ad ostatné problémy:
mojimi dotazmi som chcel vysledovať nejakú pravidelnosť v chovaní prijímača - t.j. hlavne možnosť zdieľať jednu kartu pre dva nahrávané programy. Skús to čo som písal, ale keďže píšeš že niekedy sa zadarí a inokedy nie tak to vyzerá na typický šmejd a nie na logickú chybu.

To je proste rozdiel medzi lacným krámom kde vývoj FW prebieha zmätočne a vŕta do toho každý a spoľahlivým prístrojom ktorý príde na trh s vyladenosťou 99%. Oni totiž lacné a drahé prijímače ako som tu už niekoľkokrát písal nemajú rozdiel v poruchovosti (na to je záruka) ani v množstve deklarovaných funkcií (tie sú častokrát vo väčšej miere deklarované u lacných prístrojov) ale v celkovej spoľahlivosti prístroja.
A to sa o tvojom prístroji bohužiaľ nedá povedať. Za spoľahlivý by som považoval prístroj, ktorý nenahrá 1 zo 100 ale nie 1 z 10 nahrávok.

Spoľahlivý 2tuner s HDD je z mojho pohľadu TechniSat Digicorder HDS2+. Samozrejme so známou vlastnosťou, že je potrebné mať 2xCI modul + SkyLink ICE + SkyLink NEXT karty.
Určite tu dostaneš tip na Vantage 8000.
Pohybujeme sa ale určite v iných cenových reláciach než 2000Kč. Ale Digicorder začína byť vo výpredajoch s veľmi príjemnou cenou.
monak (47)|20.2.2011 19:37
Já jsem měl s Fergusonem HF-8900HD velmi dobrou zkušenost a nebyl jsem sám, tak jsem předpokládal, že s tímto nebude také žádný problém. Bohužel je:-(
A recenze také nevyzněly tak špatně....

Na ten Digicorder už jsem koukal někde před cca rokem, ale ta cena tam byla někde přes 12000,-
U něho mně vadí nahrávání 1x HD a 1x SD a nesdílení karty při nahrávání.
jarino1978 (8045)|20.2.2011 19:44
Dagy2 (3153)|20.2.2011 19:52
[quote=monak;331371]Já jsem měl s Fergusonem HF-8900HD velmi dobrou zkušenost a nebyl jsem sám, tak jsem předpokládal, že s tímto nebude také žádný problém. Bohužel je:-(
A recenze také nevyzněly tak špatně....

Na ten Digicorder už jsem koukal někde před cca rokem, ale ta cena tam byla někde přes 12000,-
U něho mně vadí nahrávání 1x HD a 1x SD a nesdílení karty při nahrávání.[/quote]


Twin tuner, paralelné nahrávanie, timeshift v dvoch tuneroch - to je iná liga než obyčajný DVB-S2 prístroj s USB HDD funkcionalitou.

1/ U Digicorderu je teraz cena niekde okolo 7.
2/ Nie je pravda 1xHD + 1xSD - to bolo v roku 2008 keď Digicorder bol prvý twin HD na trhu. Od roku 2009 je HDS2plus = 2xHD.
3/ Nezdieľanie karty je tak ako hovoríš, pretože v CI slote to nevie (pokiaľ ma pamäť neklame) žiadny prístroj. K tomu je ale u SkyLinku teraz dobre použiteľná karta NEXT.