Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

rado101k (298)|10.3.2012 21:42
Mam na skusku doma Xtreamer Prodigy a ked pozeram cez NAS film s titulkami tak mi stale vypisuje pismena zlou diakritikou(ščťžýáíé a ine) stale zdeformuje a pise to blbosti,skusal som v MENU prestavit titulky na vsetko mozne a stale to nevypisuje titulky spravne,nemate nejaku radu prosim ako to vyriesit?
Dakujem....
wencaS (853)|10.3.2012 22:40
Zkusil bych titulky přeuložit v UTF-8 a pak to samé kódování nastavit v Prodigy.
Jumbo23 (25)|11.3.2012 11:20
[QUOTE=Jumbo23;401390]kde presne nastavim 24 fps? HDMI som dal na auto, ale stale seka.[/QUOTE]
viete niekto poradit alebo je to na reklamaciu?
killerman27 (871)|11.3.2012 12:06
24 fps se zapina v nastaveni - video - 1080p 24 Hz
musi to ale podporovat tva TV
Jumbo23 (25)|11.3.2012 16:31
[QUOTE=killerman27;401554]24 fps se zapina v nastaveni - video - 1080p 24 Hz
musi to ale podporovat tva TV[/QUOTE]
no po vsetkych nastaveniach, tak som to vlastne aj mal moj problem pretrvava [vid nizsie], myslis ze to bude v tom HDD? Ten som sice nedefragmentoval a ani neformatoval lebo cakam na interny 3TB, kt. bude v prodigy. Ked som skusal HDD iba cez TV priamo tak ta mi prehrala viac filmov ci uz 3D alebo 1080 bez sekania.
Zdravim
neviem ci je to mojou neznalostou, ale mam Prodigy black a vacsi problem, este nemam interny HDD, cakam snad buduci tyzden pride, mam externy HDD a-data 750gb 2,5 a problem je,ze vacsina ci uz 3d filmov alebo aj v kavalite 1080p mi nejdu prehrat bez sekania, doslova je to nepozeratelne, seka to kazde 2 sekundy. Soft ma 3.0.5 beta nastavenia som siel normal podla navodu. Lerpsie mi to prehra rovno Panasonic 50VT30. Neviem ci je to na reklamaciu alebo sa to zlepsi ked pride interny HDD. Myslym si ze nie, viete niekto poradit? Vdaka
BystraR (39)|11.3.2012 18:05
Chci se zeptat na formátováni HDD. Mám 640GB. V Prodigy jsem dal formátovat ale naformátoval se mě jen na 75GB. Nevíte nekdo kde je chyba?
PetrVesely (11)|11.3.2012 19:19
[QUOTE=rado101k;401480]Mam na skusku doma Xtreamer Prodigy a ked pozeram cez NAS film s titulkami tak mi stale vypisuje pismena zlou diakritikou(ščťžýáíé a ine) stale zdeformuje a pise to blbosti,skusal som v MENU prestavit titulky na vsetko mozne a stale to nevypisuje titulky spravne,nemate nejaku radu prosim ako to vyriesit?
Dakujem....[/QUOTE]


S titulky problém nemám, natavil jsem kodování na středoevropské a uz to funguje s diakritikou, bohuzel PROBLEM mam s tim, ze od té doby se rozhází zase čeština v názvech filmů (mám Xtreamer Prodigy Black) které nahraji z TV (nemyslím těch starých, nahraných s predchozím nastavením ale tech co nahraji s nastavením stredoevropskeho kodovani).

Poradí někdo kde je chyba? Díky.
rado101k (298)|11.3.2012 20:01
no ide o to ze filmy na vnutornom hdd idu s titulkami v pohode ale robi to len cez NAS..pritom Tvix a Dune to prehravaju ok....uz neviem co s tym mam robit..
killerman27 (871)|11.3.2012 20:04
jumbo23: ten disk mas pripojeny pres nejakou USB prodluzovacku? pripadne jej zkus pripojit takovym tim Y kabelem
prodigy rozhodne nemuze takhle trhane prehravat, z USB disku prehravam bezne fullhd filmy a naprosto bezproblemu(pouzivam notebookovy disk v ramecku)
Eraser07 (53)|11.3.2012 22:13
no titulky mi idu raz dobre a inokedy musim dat na stredoeuropske, chcem sa spytat ...preco sa nenacitaju automaticky?...(na Tvixe to islo automaticky) musim ich vzdy na zaciatku zapinat a este jeden problem, o ktorom so sa tu nedocital
pri vypinani s dialkovym sa prodigy raz vypne a inokedy nie, je to ako kedy ,potom musim rucne podrzat chvilu kolecko na Prodigy... inac sa nevypne a dialkove nereaguje...
Jumbo23 (25)|12.3.2012 08:20
[QUOTE=killerman27;401626]jumbo23: ten disk mas pripojeny pres nejakou USB prodluzovacku? pripadne jej zkus pripojit takovym tim Y kabelem
prodigy rozhodne nemuze takhle trhane prehravat, z USB disku prehravam bezne fullhd filmy a naprosto bezproblemu(pouzivam notebookovy disk v ramecku)[/QUOTE]
ja Y kabel nemam pretoze je to a data USB 3 a do adaty ide micro a von do xtreameru ide podobny USB 2 takze ho nenapojim ani na usb 3 na prodigy. Kabel je to klasicky co bol s adatou, nic viac tam nebolo.
Jumbo23 (25)|12.3.2012 10:50
...a este dalsi poznatok, v prodigy mam soft 3.0.5, casova zona +1 RIM, ale ako dnesny datum tam udava 23. sept. 12:23AM, pritom prodigy slape cez wifi. Myslel som , ze sa to malo automaticky upravit aby tam bol dnesny datum. Tiez mate podobny problem?
mephis (25)|12.3.2012 12:56
Jj s nastavením času jsem měl taky problém. Dokud jsem nepřipojil tv anténu, mám verzi black. Do té doby se mi datum a čas zobrazovali špatně. Myslím, že čas se snaží nastavit ještě před detekcí wi-fi a proto se nenastaví správně. Teď s připojenou tv anténou je čas i datum ok.
Jumbo23 (25)|12.3.2012 16:47
[QUOTE=mephis;401696]Jj s nastavením času jsem měl taky problém. Dokud jsem nepřipojil tv anténu, mám verzi black. Do té doby se mi datum a čas zobrazovali špatně. Myslím, že čas se snaží nastavit ještě před detekcí wi-fi a proto se nenastaví správně. Teď s připojenou tv anténou je čas i datum ok.[/QUOTE]
...no to je sice pekne lenze ja antenu nebudem pripajat do prodigy mozno neskor, cas by sa mal aktualizovat bez anteny.
BystraR (39)|13.3.2012 19:12
Potřebuju poradit. Mám HDD 640GB ale mé Prodigy ho nedetekuje. Když ale vytvořím dva svazky, jeden dám jako primarní a druhý jako logický, tak se mě primární v Prodigy detekuje ale druhý ne, tak když udělám jen jeden svazek a to primární tak se nedetekuje. Už s tím laboruju druhý den a nevím si rady. Pokud někdo víte co s tím tak prosím o radu.
Používám Disk Director.
KamilZ (10277)|13.3.2012 19:38
Nedetekuje Ti HDD jako zařízení, nebo jen partition, to je rozdíl?! Používáš podporovaný formát? A co když z HDD odstraníš všechny partition a necháš jejich vytvoření kompletně na Xtreameru (předpokládám, že něco takového bude umět)?
BystraR (39)|13.3.2012 20:02
HDD tam je detekovany ale jeví se jako by byl prazdny. Jinak formatuji to na NTFS. Pokud dam aby si ho Prodigy naformatoval sam tak to naformati jen na 75GB napoprve a na druhy pokus uz jen na 50GB..-/
KamilZ (10277)|13.3.2012 21:35
A jaký máš přesně disk? Nemáš třeba Seagate přepnutý jumperem do 1.5GBit módu?
BystraR (39)|13.3.2012 21:56
WD Caviar Blue. SATA16MB Cache. 640GB.
Master/Slave jumper not required for SATA. Jumpered pins 3 and 4 enable PUIS(Power Up In Standby). tohle je tam napsany a Jumper nikde neni, vse je volne.
Tak by to melo byt dobře ne?
KamilZ (10277)|13.3.2012 22:15
Ano, mělo. Tak tady končím :-(. Zkusil bych ho tedy ještě jako poslední záchvěv naopak zapnout (jumper na 5-6), případně vyměnit sata kabel. Firmware máš v Xtreameru předpokládám aktuální.
BystraR (39)|13.3.2012 22:23
jo - FW 3.0.5 beta. uvidime no, necham to prez noc odpocinout a prinejhorsim s nim v klidu a bez nejakych nervu MR.NU O ZEM a koupim novej ..:-)
edit: Tak prvni ranni postreh. Kdyz zapnu MMC a necham ho chvilku bezet asi tak dlouho nez slysim ze se vypne HDD. Pak na nej najedu a kliknu tak se me obsah ukaze a normalne to funguje. To jedivny, ja myslel ze se obsah ukaze hned jak se nahlasy HDD a ne az za cca 2minuty.
killerman27 (871)|14.3.2012 07:15
Bruttus

jeste u tebe pretrvava ten problem s aktualizaci?

Mel jsem dalsi dotaz v mailu:

[quote]Dobry den,

mam problem s Xtreamerem Prodigy a to takovy, ze na nem mam xlivecz 4.0beta, dam dnesni update, vse probehne bez problemu, nabehne 4.1 a jede v poradku. Pokud ale xtreamer vypnu a pak znova zapnu, tak tam mam zase zpet 4.0beta, nechapu to. Nevite co s tim?
[/quote]

a dneska odpoved:

[quote]
Uz jsem na to prisel, cely problem byl v tom, ze jsem disk naformatoval s firmware 3.0.3, pak jsem flashnul na 3.0.5 a on neakceptoval zmeny v xlivecz. Staci si adresar scripts zalohovat a disk znouvu naformatobvat pod 3.0.5 a adresar scripts tam vartit. Aktualizace pak uz fungije a je tam i po restartu.
[/quote]

treba ti to pomuze
Bruttus (28)|14.3.2012 13:12
Killerman
Nainstaloval jsem scripts na flešku,namountoval ji jako sda1 a hdd jako sdb1 a funguje to dobře.Včera jsem aktualizoval na xlive 4.1 a v pohodě. Formátovat HDD nechci, protože tam toho mám tolik že je mi to líto mazat a nemám jinou kapacitu na zálohování. Uvidíme jestli můj problém nevyřeší nový FW.
buzzfuzz (30)|19.3.2012 09:04
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Stracena (2)|20.3.2012 16:02
Muze mi nekdo poradit jestli uz je na trhu DVB-T Dual Tuner pro Prodigy Xtreamer ve stribrne verzi. Da se dokoupit a namontovat do toho to prehravace.
Jumbo23 (25)|20.3.2012 20:18
Caute
prosim o pomoc, dnes mi dosiel HDD WD30EZRX 3TB, ale ani mne ho xtreamer absolutne nedetekuje, soft mam 3.0.5 beta, skusal som format iba v xtreameri, tvaril sa ze nieco robi asi 7 min., potom vypis, ze vsetko ok, restart a stale nic. Kde robim chybu, myslel som ak to bude na sata tak by ho mal rozpoznat a oznacit. Dalsi problem s blbym datumom, teraz tam ma datum 1.10 a cas 01:00am, vdaka za pomoc.
killerman27 (871)|21.3.2012 08:12
zkus ho tedy nejdriv naformatit v PC pomoci WD utility:

http://wdc.com/en/products/products.aspx?id=120
killerman27 (871)|21.3.2012 09:18
[QUOTE=Stracena;402605]Muze mi nekdo poradit jestli uz je na trhu DVB-T Dual Tuner pro Prodigy Xtreamer ve stribrne verzi. Da se dokoupit a namontovat do toho to prehravace.[/QUOTE]

u nas zatim jeste ne, kdy dorazi zasilka do CR zatim asi nikdo nevi, nebo se zkus dotazat na umax.cz
Matousek63 (21)|21.3.2012 09:47
[QUOTE=killerman27;402651]u nas zatim jeste ne, kdy dorazi zasilka do CR zatim asi nikdo nevi, nebo se zkus dotazat na umax.cz[/QUOTE]

DVBT kity pro Prodigy / Prodigy Silver by snad konečně příští týden měly dorazit do CR.
Sledujte http://www.umax.cz v sekci xtreamer prehravace.
buzzfuzz (30)|22.3.2012 11:41
Takze cakam este par dni na ich fw3.5 ktory uz naslubovali vo february, ale predpokladam ze nic slavne zase nevijde, cize prodigy ide na predaj a berem obycany NAS + AppleTV III + JB + aTV Flash. Extreamer je slubotechta aku som este nevidel.
killerman27 (871)|22.3.2012 12:53
nevim tedy co konkretne ocekavas od noveho FW, ale dostala se ke me neverejna testovaci verze 3.5b2

jsou tam prepracovane ty veci z obrazku jako gui okno pro posun v case apod., funguje tam i xjukebox na filmy(scraper je jen v anglictine a myslim hebrejstine), akorat tam neco pokazili v implementaci php serveru, to maji odreportovane a pry to opravi

zapomel jsem vyzkouset jestli tam je i ten subtitle browser

opetovne tam opravovali nastaveni audio vystupu, kdy je nyni moznost na hdmi nastavit off
zalezi na co cekas...
buzzfuzz (30)|22.3.2012 14:37
No nechapem tu ich politiku slubovania a potom nedodrzania. Este v Preorder naslubovali vsetko mozne, ktore ani teraz este nefunguje. 3.5 mala vysr vo februari. 4 v aprili ale predpokladam ze vyjde mozno na konci roka. a takychto veci je tam vela. A posledna vec je ich arogantnost na otazky a mazanie prispevkov z fora.
Pytkin (7947)|22.3.2012 15:00
vitaj v realnom svete XTREAMERu :)
buzzfuzz (30)|22.3.2012 15:18
Rychlo z neho prec. :-)
Eraser07 (53)|27.3.2012 21:37
[QUOTE=buzzfuzz;402832]Rychlo z neho prec. :-)[/QUOTE]

Aaaaa a zase tu mame stalicu posmeskarov,tusim len cakaju kto sa bude stazovat na xtreamer ,co mate za bechybne zariadenie? vsak ste predpovedali ze new firmwer bude tak o rok ...
buzzfuzz (30)|28.3.2012 10:11
no ja zatial prodigy ale uz je na ceste prec, len cakam na JB pre aTV3, vcera som sa hral s neJB a super hracka, krasne vsetko streamuje, dokaze to vsetko co potrebujem, airplay uplny luxus a hlavne 100% funkcny. Disk pojde do NASu a mam pokoj. Mne sa paci ako na xtramere fore vzdy ked as to tam zacne hromadit staznostami vytiahne admin nejaky "feature" na zalepenie hub a potom to tam vsetci skvelo ospevuju. Najkrajsie je ze teraz vytahuju veci co naslubovali pred rokom ze bude mat uz prodigy pri kupe. Po HW stranke je prodigy bomba aj dizajn je fajn ale chlapcom so SW oddelenia by som dal po gulach. Mam pocit ze cely SW tam vytvaraju admini po nociach a cez den robia niekde vo fabrike. :-)
Eraser07 (53)|28.3.2012 16:17
[QUOTE=buzzfuzz;403511]no ja zatial prodigy ale uz je na ceste prec, len cakam na JB pre aTV3, vcera som sa hral s neJB a super hracka, krasne vsetko streamuje, dokaze to vsetko co potrebujem, airplay uplny luxus a hlavne 100% funkcny. Disk pojde do NASu a mam pokoj. Mne sa paci ako na xtramere fore vzdy ked as to tam zacne hromadit staznostami vytiahne admin nejaky "feature" na zalepenie hub a potom to tam vsetci skvelo ospevuju. Najkrajsie je ze teraz vytahuju veci co naslubovali pred rokom ze bude mat uz prodigy pri kupe. Po HW stranke je prodigy bomba aj dizajn je fajn ale chlapcom so SW oddelenia by som dal po gulach. Mam pocit ze cely SW tam vytvaraju admini po nociach a cez den robia niekde vo fabrike. :-)[/QUOTE]




a to budes mat ako nahradu za prodigy?
buzzfuzz (30)|28.3.2012 20:00
hej, na foto, music, video. android jebem, a vsetko mozne aj nemozne v prodigy, 3d ozeliem, nepotrebujem, a ked budem mat chut tak kuknem rovno z tv a dvb. par ich vysiela priamo na orbite, napr. skyUk, tusim aj skyDE a tie canaal digital.
zlesi (13)|29.3.2012 14:42
Co je to ten JB?

Odesláno z mého HTC Desire S pomocí Tapatalk
killerman27 (871)|29.3.2012 15:11
nejsem odbornik na iprodukty ale tipnul bych to na jailbreak ;)
vladocigi (30)|29.3.2012 15:14
presne tak, ale ja by som Prodigy urcite nevymenil.
ailurus (8)|1.4.2012 01:28
Prosím, umí Xtreamer Prodigy Black nahrávat s DVB-T na disk rádia?
fengine (8)|1.4.2012 12:33
Poraďte, ako nainštalujem Xtreamering? XliveCZ mám úspešne zvládnuté, teraz sa pokúšam nainštalovať Xtreamering, ale nedarí sa. Postupoval som podľa návodu wencaS, po zadaní do adresného riadku som zistil, že:
Naistalovaná verze Xtreamering: Nenainstalováno
Dostupná verze Xtreamering: 1.3.3

Stiahol som index.zip, rozbalil do adresára , spustil inštaláciu pomocou DO (tlacidlo 1) a vypíše Error 404 Not found. Skúšal som aj index.php nakopírovať do ale nefunguje to. Celý scripts mám uložený na USB flash, nemám interný HDD, používam externý HDD pripojený cez USB.
FW 3.0.5, XLiveCZ 4.2.
wencaS (853)|1.4.2012 20:50
[COLOR=#FF0000]Download pro všechny modely:[/COLOR] Xtreamering_1.3.3



[COLOR=#0000FF]Jak instalovat na Prodigy (volitelně i na SW3) bez použití apploaderu:[/COLOR]


[LIST=1]
  • Stáhni a rozbal soubory do /sda1/ a nech přepsat všechny soubory. (USB klíč, interní nebo externí disk musí být mountován jako sda1) Volitelně, můžeš nejdříve zálohovat složku scripts.
  • Poznámka: sda1 není nutné pro funkci Xtreamering, xLiveCZ, xListPlay ... nutný je pro xLive
  • Jdi do nastavení a v System services povol Xtreamer Live, tlačítkem 1 dálkového ovladače potvrdíš disclaimer
  • Poznámka: mně nic nestahoval, někteří tvrdili že jim stáhl xLive. Myslím si že když již existujou soubory tak nestahuje znovu. Pokud stáhne xLive automaticky, zopakuj bod 1.
  • Pro přidání Xtreameringu do hlavního menu, spusť web browser (Mozilla, Opera, Internet Explorer (hxxp = http)) a vlož tuto url: hxxp://xtreamer_ip_adress/media/sda1/scripts/install_prodigy.php (Po této proceduře bude Xtreamering v hlavním menu místo původního Xtreamer Live.)
  • Doinstaluj všechny balíčky (jako je xLive, xLiveCZ, xListPlay) stiskem tlačítka 1 dálkového ovladače
  • Pro xLive: spusť web browser (Mozilla, Opera, Internet Explorer (hxxp = http)) a vlož tuto url: hxxp://xtreamer_ip_adress/media/sda1/scripts/xLive/install.php

  • fengine (8)|1.4.2012 21:47
    Diky wencaS, všetko funkčné, spoľahlivý návod.
    Eraser07 (53)|2.4.2012 22:50
    [QUOTE=buzzfuzz;403602]hej, na foto, music, video. android jebem, a vsetko mozne aj nemozne v prodigy, 3d ozeliem, nepotrebujem, a ked budem mat chut tak kuknem rovno z tv a dvb. par ich vysiela priamo na orbite, napr. skyUk, tusim aj skyDE a tie canaal digital.[/QUOTE]




    no ipad2 mam aj ja, no teda ako nahradu za Prodigy to snad nie ... vlastne jebes na vsetko k comu prodigy je....vobec da sa este na nieco ine jebat ,co si vymenoval? ipad2 je tak na prenasanie a mob.internet ,inac ho ani nepouzivam ..najviac moj vnuk hra hry... mam asi 350 HD fimov .. 100gb HDvideo z dovoleniek Hd foto ,HDvideoclipi no neviem ako by mi toto nahradil ipad2.. aj z JB alebo bez... to je uplne o niecom inom.
    Petrain (7)|3.4.2012 12:44
    [QUOTE=Eraser07;404414]no ipad2 mam aj ja, no teda ako nahradu za Prodigy to snad nie ... vlastne jebes na vsetko k comu prodigy je....vobec da sa este na nieco ine jebat ,co si vymenoval? ipad2 je tak na prenasanie a mob.internet ,inac ho ani nepouzivam ..najviac moj vnuk hra hry... mam asi 350 HD fimov .. 100gb HDvideo z dovoleniek Hd foto ,HDvideoclipi no neviem ako by mi toto nahradil ipad2.. aj z JB alebo bez... to je uplne o niecom inom.[/QUOTE]

    Tak nejak tusim, ze aTV3 nebude iPad 2 ale spíš nova Apple TV. A na tu by mel jit po JB nahrat i XBMC, takze krome interniho HDD a asi 3D BR bude umet vse.
    Eraser07 (53)|3.4.2012 13:01
    [QUOTE=Petrain;404460]Tak nejak tusim, ze aTV3 nebude iPad 2 ale spíš nova Apple TV. A na tu by mel jit po JB nahrat i XBMC, takze krome interniho HDD a asi 3D BR bude umet vse.[/QUOTE]






    tak tomu dobre nerozumiem...ipad2 mi nahradi xtreamer? prehra bezproblemove Fullhd videa z troch 2TB HDD ? bez sekania.. 3D videa? menu ..tit,audio format 3D?
    buzzfuzz (30)|3.4.2012 15:17
    [QUOTE=Eraser07;404462]tak tomu dobre nerozumiem...ipad2 mi nahradi xtreamer? prehra bezproblemove Fullhd videa z troch 2TB HDD ? bez sekania.. 3D videa? menu ..tit,audio format 3D?[/QUOTE]

    Netusim o com tocis, prestan hulit, uz Petrain ti to vysvetlil. Ja som nikde nenapisall ze ipad2 budem mat namiesto prodigy. Jasne tam bolo pisane o aTV 3 cize apple TV 3.
    Pytkin (7947)|3.4.2012 17:44
    zrovna som dnes skusal na ATV2 EDEN .. a furt to nevie nastavovat vystup .. je fixny 720p60 .. myslis ze na ATV3 to uz ide ?