Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

THeBaNDiT (497)|24.4.2012 14:35
Frixo, dobré vedieť, pretože z tvojho predošlého príspevku vyplývalo, že ti problém so zvukom vznikol práve po aplikovaní RC6. Nabudúce uvádzaj verziu fw, aby si nešíril poplašnú správu... :D
frixo (38)|24.4.2012 15:12
[QUOTE=THeBaNDiT;407317]Frixo, dobré vedieť, pretože z tvojho predošlého príspevku vyplývalo, že ti problém so zvukom vznikol práve po aplikovaní RC6. Nabudúce uvádzaj verziu fw, aby si nešíril poplašnú správu... :D[/QUOTE]

Jo jasne ja v tu dobu mel aktualizaci toho 3.5 RC a po nem vznikly ty problemy. Pak jsem zjistil ze uz je zase po par dnech RC6 :) Jinak vse slape jak ma. Teda zatim na co jsem narazil, krom toho archivu na NOVU :(. To je asi v haji, kdyz to zpoplatnili :(
makaron (1)|24.4.2012 20:36
[QUOTE=longmatys;406803]Za sebe musím říct, že z PC na Prodigy USB3.0 mi to jde 50-60MB/s

Jinak jsem narazil na nepříjemný problém, že když jsem tam upravoval adresářovou strukturu přes sambu z widle7, tak to chvíli šlo. Pak při přejmenování adresáře mi ho zduplikovalo a starý jsem zkusil smazat, to prošlo, nicméně adresář zůstal a druhý pokus o smazání skončil chybou. Po restartu nebyly na xtreameru vůbec žádné změny! Dost mne to překvapilo, takovéhle náhodné problémy fakt nemusím.

Zdar,
na to ze mi zmizi soubory po restartu jsem narazil taky. Je nejake reseni? FW mam 3.5. Protoze pokud ne, tak toto mam chut vratit uz z principu (jeste mi nedobehlo 10 dni kdy mam moznost to vratit). Toto pustit do sveta je neskutecny slendrian. Mam predesly model Xtreameru a ten je naprosto dokonaly. Tenhle me dost zklamal.
Dale pak rychlost kopirovani - mam 1G router a ocekaval jsem ze to pofrci min 30MB. Opravdu to nepojede vic? Rychlost kopirovani a TV tuner byly jedinne dve veci kvuli kterym jsem sel do tohoto vyrobku.
Diky
vpa (23)|25.4.2012 09:45
[QUOTE=mirio;407292]Chlapi, jde nějak přímo v Prodigy kopírovat soubory z interního disku na disk přenosný (připojený přes USB)? Přes wifi mně to fakt moc nebaví... :-) Díky.[/QUOTE]

Používám Android a Total Commander http://www.ghisler.com. Přidal mi tam kompilaci pro MIPS, takže skoro vše funguje i na Xtreamerech.
mirio (22)|25.4.2012 09:58
[QUOTE=vpa;407444]Používám Android a Total Commander http://www.ghisler.com. Přidal mi tam kompilaci pro MIPS, takže skoro vše funguje i na Xtreamerech.[/QUOTE]
Aha, čili jsi prostě doinstaloval TC do Prodigy Androida a kopíruješ? Jak elegantní řešení, které mně vůbec nenapadlo, když už Prodigy takhle zásadní věc neumí samo. :-) Odpoledne vyzkouším. Dík moc!
killerman27 (871)|25.4.2012 11:20
Tak prodigy to samozrejme umi samo, staci najet na nejaky film jako by jsi ho chtel pustit a zmacknout "8" tam je kopirovat presouvat apod
mirio (22)|25.4.2012 11:27
Díky.
frixo (38)|25.4.2012 12:52
Zdarec, opravdu ta TV Nova nejde nijak obejit aby archiv fungoval? Nez vymysleli Voyo a meli klasiku archiv vse jelo jak ma, ale ted platit za archiv se mi zda nesmysl. Proc nemaj spoplatnene pouze to co nemelo v TV premieru nechapu :( Diky
Cairo (46)|26.4.2012 12:09
Zdravím
V Prodigy Black jsem dosud bez problému používal HD WD Caviar Green 2TB- první formát proveden bez problému v Prodigy.
Nyní mám nový HD WD CAVIAR GREEN WD30EURS 3TB SATA a mám problém.
Formátování v Prodigy opakovaně zakončeno zamrznutím přístroje.
Následné připojení k PC se snahou o formát s problémy- HDD již rozdělen na 2 disky- první 2.7něco TB, druhý 128 MB. Formátování v PC proběhne, Prodigy ho pozná, ale mám strach zda bude vše korektně fungovat, když neproběhl formát Prodigy. Snaha o kontrolu v Acronis Disk Director hlásí, že tento druh HD neumí analyzovat.
Dělám něco blbě, nebo mám HD reklamovat ?
Díky moc za radu
kory (10)|27.4.2012 08:25
Zdravim panove, v Xtreamer prostredi mam obraz pres celou TV, ale pri spusteni Androidu je to roztazene, ze nevidim okraje ze vsech 4 stran.
Nevite nekdo jak na to? Propojeno pres HDMI, video nastaveni "auto"
Diky za pomoc
killerman27 (871)|27.4.2012 09:10
kory: zkus vypnout v nastaveni TV dopocitavani obrazu, u kazde se to jmenuje jinak, na mem panasonicu se to jmenuje : Převzorkování 16:9 je to v nastaveni obrazu
kory (10)|27.4.2012 10:07
killerman27: jj, vim co mas na mysli, mam taky panasonic. Vyzkousim a dam vedet. Diky moc
xblek (23)|27.4.2012 15:35
[QUOTE=Cairo;407611]Zdravím
V Prodigy Black jsem dosud bez problému používal HD WD Caviar Green 2TB- první formát proveden bez problému v Prodigy.
Nyní mám nový HD WD CAVIAR GREEN WD30EURS 3TB SATA a mám problém.[/QUOTE]
Ahoj, pro Prodigy jsou doporuceny interni disky do 2 TB. Nekde to je napsany na oficial foru.
Ja mam 2 TB (ten samy co jsi mel ty) a naprosto vse bez problemu. Takze pokud to je mozne vrat se k disku 2 TB a nadmerne potreby res pridanym usb externim.
Cairo (46)|29.4.2012 09:22
[QUOTE=xblek;407850]Ahoj, pro Prodigy jsou doporuceny interni disky do 2 TB. Nekde to je napsany na oficial foru.
Ja mam 2 TB (ten samy co jsi mel ty) a naprosto vse bez problemu. Takze pokud to je mozne vrat se k disku 2 TB a nadmerne potreby res pridanym usb externim.[/QUOTE]

Díky za reakci. ALe v tech.spec.je jednozačně uvedená podpora až 3TB.
KamilZ (10277)|29.4.2012 09:46
Tak si ještě prověř, že to není nějaký disk s "Advanced format", to by mohlo možná dělat problémy. Firmware v Xtreameru máš předpokládám aktualizovaný na poslední verzi.
Cairo (46)|1.5.2012 20:46
[QUOTE=KamilZ;408010]Tak si ještě prověř, že to není nějaký disk s "Advanced format", to by mohlo možná dělat problémy. Firmware v Xtreameru máš předpokládám aktualizovaný na poslední verzi.[/QUOTE]

Děkuji za odpověď Kamile. Na disku je opravdu napsané "Advanced Format". Hledal jsem na stránkách WD postup formátování, ale žádné specifikum jsem nenašel, jen nějaký driver pro WinXP. Znamená to, že je disk pro Prodigy nepoužitelný ? Díky za reakci (jsem PC-laik)
peetrr (1)|1.5.2012 22:27
Zdravím všechny.
Stal jsem se majitelem Xtr-prodigy black. Mám problém s opětovným spuštěním xLiveCZ. Prní spuštění po instalaci proběhlo bez problémů, ale při opětovném spuštění už to jen hlásilo "404 Not Found". Všechno jedu pouze přes flashku, neboť disk zatím nepotřebuju (mám jiný NAS)
Dík za radu.
KamilZ (10277)|2.5.2012 06:47
[QUOTE=Cairo;408296]Znamená to, že je disk pro Prodigy nepoužitelný [/QUOTE]
Takhle jednoznačně Ti to neřeknu. Neznám Xtreamer, jen jsem už párkrát s Advanced Format zápasil a proto jsem upozorňoval na možný potencionální problém. Advanced Format znamená, že disk na venek emuluje staré rozhraní, uvnitř jede po novu a některým zařízením, které přistupují na celkem low-level úrovni to dělá problém (často i přes připojení přes USB).
Ještě k Acronisu - záleží, jakou máš verzi. Pokud nějakou starší a disk je GPT (ne MBR), tak ho upravdu znát nemusí.
kory (10)|2.5.2012 07:28
killerman27: problem vyresen, diky moc.
vpa (23)|2.5.2012 08:46
[QUOTE=peetrr;408309]Zdravím všechny.
Stal jsem se majitelem Xtr-prodigy black. Mám problém s opětovným spuštěním xLiveCZ. Prní spuštění po instalaci proběhlo bez problémů, ale při opětovném spuštění už to jen hlásilo "404 Not Found". Všechno jedu pouze přes flashku, neboť disk zatím nepotřebuju (mám jiný NAS)
Dík za radu.[/QUOTE]

Na USB je jenom flashka nebo i něco jiného? třebu hub nebo bezdrátová klávesnice, myš? mě se pak obvykle usb flashka přiřazovala jako sdb1 ačkoliv žádné sda1 nikde nebylo.
killerman27 (871)|2.5.2012 09:59
peetrr nebo zkus jiny flash disk, s nekterymi jsou problemy, nejlepe do kapacity 4 GB
KamilZ (10277)|2.5.2012 19:23
[QUOTE=Cairo;407611]Formátování v Prodigy opakovaně zakončeno zamrznutím přístroje. Následné připojení k PC se snahou o formát s problémy- HDD již rozdělen na 2 disky- první 2.7něco TB, druhý 128 MB. Formátování v PC proběhne, Prodigy ho pozná, ale mám strach zda bude vše korektně fungovat, když neproběhl formát Prodigy. [/QUOTE]
Ještě jsem to trochu zkoumal. Podívej se zde: http://www.xtreamer.net/downloads/xtreamerdvd/firmware/ver-2-6-0.aspx do "Improvements":

1. 3TB HDD support
[COLOR=#1C2837][FONT=arial]- To use as USB slave is not supported[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1C2837][FONT=arial]- Can’t format 3TB HDD[/FONT][/COLOR]

Protože to je v seznamu vylepšení (a ne v opravě chyb), tak z toho usuzuji, že od firmware 2.6.0 je 3TB HDD sice podporován, ale Xtreamer ho neumí formátovat (takže jsi formátováním v PC postupoval dobře) a neumí s ním režim USB Slave (připojení přes USB k PC). Ani ve verzi 2.7 a 2.7.1 jsem žádnou změnu nebo opravu nenašel, takže zřejmě takový kočkopes.
Bruttus (28)|2.5.2012 22:10
[QUOTE=Cairo;408296]Děkuji za odpověď Kamile. Na disku je opravdu napsané "Advanced Format". Hledal jsem na stránkách WD postup formátování, ale žádné specifikum jsem nenašel, jen nějaký driver pro WinXP. Znamená to, že je disk pro Prodigy nepoužitelný ? Díky za reakci (jsem PC-laik)[/QUOTE]

myslím si že Advanced Format není na závadu a v Linuxu by měl běžet v pohodě.
KamilZ (10277)|3.5.2012 06:46
[QUOTE=Bruttus;408390]myslím si že Advanced Format není na závadu a v Linuxu by měl běžet v pohodě.[/QUOTE]
To ano, jenže Xtreamer není PC (jiný HW, ovladače, ...). Odpovím dotazem - proč tedy sám Xtreamer přiznává, že tak velké disky neumí naformátovat, když to Linux na normálním PC vpohodě zvládne?
buzzfuzz (30)|3.5.2012 10:48
[QUOTE=KamilZ;408403]To ano, jenže Xtreamer není PC (jiný HW, ovladače, ...). Odpovím dotazem - proč tedy sám Xtreamer přiznává, že tak velké disky neumí naformátovat, když to Linux na normálním PC vpohodě zvládne?[/QUOTE]

...lebo extreamer. neber to ako urazku, oni su taki, mne uz nedovolia ani pisat prispepky, beru ich na schvalovanie. banda posukov.
kory (10)|3.5.2012 10:49
Zdravim, mam jeste dotaz. Jukebox mam stale prazdny a nezobrazuji se informace o filmech. Pripojeni k netu slape. Automaticke skenovani je zapnute, zkousel jsem i spustit skenovani rucne.
Je nejake pravidlo, jak na disk ukladat filmy, hudbu, fotky... Muzu mit pro kazdy typ udelane slozky?
Diky za pomoc.
Krayzie (325)|3.5.2012 11:21
Mna by zaujimalo ako spolahlivo spominany jukebox vo FW3.5 funguje. Rad by som si zakupil SW3 prave pre tuto funkciu, kedze podla Xtreamer.net nepotrebuje ziadny dodatocny SW na PC a vsetko by malo prebiehat automaticky.
killerman27 (871)|3.5.2012 11:32


v tom videu je jeste beta scrapper csfd, v releasu 19 jiz funguje vse spravne vcetne nazvu

jak ho dostat do zarizeni je v tomto vlakne jiz uvedeno

na prodigy jsem mel taky jukebox prazdny, smazal jsem skryty adresar .jukebox(nejsem si jisty zda je skryty) a pak jsem vypl a zapl prodigy. Dal jsem znovu na cele slozce s filmy pres tlacitko "6" GET_MOPVIE_INFO, skenoval jsem z CSFD a bezproblemu mam vsechny filmy v jukeboxu.
Bruttus (28)|3.5.2012 11:40
[QUOTE=KamilZ;408403]To ano, jenže Xtreamer není PC (jiný HW, ovladače, ...). Odpovím dotazem - proč tedy sám Xtreamer přiznává, že tak velké disky neumí naformátovat, když to Linux na normálním PC vpohodě zvládne?[/QUOTE]

Já jsem měl na mysli výraz "Advanced Format" ne velikost HDD 3TB. Sám mám HDD WD20EARX 2TB Advanced Format a běží v pohodě. V minulosti jsem tady vedl debatu s Killermanem, protože jsem měl problémy s xLiveCZ (nechtěl se mi uložit na disk) a po vysvětlení správného namountování HDD, teď šlape i xLiveCZ. Taky jsem si myslel a nejenom já že na to měl vliv "Advanced Format"
Krayzie (325)|3.5.2012 11:58
@killerman27: Este otazocku, SW3 planujem kupit k 2. TV a vsetko prehravat po sieti zo servera (k projektoru mam HTPC, ale ak by sa SW3 osvedcil, tak kupim este jeden), preto neplanujem pouzivanie interneho HDD. Kam si Xtreamer uklada stiahnute info/posters? Ma nejaku internu flash pamat alebo budem musiet pouzit externu USB flashku? Predpokladam, ze jukebox funguje rovnako spolahlivo aj pre zdielane adresare na serveri.
sybacus (17)|3.5.2012 12:01
Tak nevím co dělám blbě, ale jukebox mám po všech pokusech pořád bez jedinýho filmu.Každý film je v extra složce,název filmu je originální.Na složce filmy zmáčknu tl.6 vyberu Get Movie info,pak csfd,začne scan a info o filmech se zobrazí asi na 2sec u každého,ale pak se to vrátí do složky HDD a v jukeboxu není pořád nic. Ten skrytý adresář je kde?
Ještě druhý dotaz - Dá se nějak zrušit v hudeb.přehrávači funkce repeat,repeat 1 a shuffle nebo se musí zvolit jen z těchto tří modů? K čemu je přepínání vlevo dole (nota a jakýsi "vysílač")?
killerman27 (871)|3.5.2012 13:16
Krayzie predpokladam ze bude nutna flash nebo SD karta, proste lokalni uloziste kam si ulozi databazi, protoze infa a postery si uklada do slozek k filmum, pokud tedy ten adresar .jukebox a vnem nejaky DB file neni jen nejaka habadura a neukladaji to nekam do flash pameti prehravace, az tak dalece jsem to nezkoumal

sybacus ten skryty adresar je primo v rootu disku, zapni si zobrazovani skrytych a systemovych souboru, pak by jsi ho mel v pc videt
Krayzie (325)|3.5.2012 13:43
@killerman27: Vdaka za odpovede. Zial, teraz som zistil, ze podpora serialov v jukeboxe je este len planovana, tak si radsej pockam az kym bude hotova.
rado101k (298)|7.5.2012 23:20
Prodigy nechce detekovat opticku mechaniku....viete mi poradit ako to napravit?
Joystick013 (36)|11.5.2012 23:09
Uvažuji o tomto přehrávači, ale potřeboval bych radu ze zkušenosti. Filmy (přesně řečeno pohádky pro děti) mám na NASu. Jakým způsobem se jednoduše přistoupí k výběru pohádky? Jde mi o to, jestli je možné vytvořit nějakého zástupce, nebo jestli se pokaždé musí nějak složitě proklikávat celá síťová cesta. Jak to jde nejlépe na tomto přehrávači řešit? Děkuji.
Blizar (1)|12.5.2012 21:10
Zdravím, pořídil jsem si černý extreamer prodigy s nejnovější aktualizací 3.5RC6 a měl bych pár dotazů.

Funguje vám správně formátování textu v režimu DTV? Mě se názvy a popisy zobrazují špatně (v EPG taky) respektive nefunguje čeština (háčky a čárky). V nastavení extreamer jsem zkoušel ruzný formáty, ale to nemělo vůbec žádný vliv. Nyní tam mám nastaveno UTF8 a stejně to nejde, nerozumí, leda že by EPG používal jiný font, který nepodporuje češtinu? Jak ho změnit ale netuším :/

Dále bych se chtěl zeptat, zda vám funguje správně čas, já abych měl čas správně, musel jsem nastavit časovou zónu +2, kdežto mi jsme +1, řekl bych že tam mají někde nejspíš chybku
KamilZ (10277)|12.5.2012 21:52
Nemám Xtreamer, není tam něco na způsob zapnutí "Day Light Saving" (letní čas)?
THeBaNDiT (497)|13.5.2012 11:54
mam SW3 s fw3.5 RC2 a rovnaky problem s casom... kedze vsak nemam TV tuner (a teda ani EPG a pod.), tak ma to netrapi, interny cas mi je na dve veci... casom to isto opravia (i ked nechapem, ako moze takato chyba ostat aj v nasledujucom vydani (RC6)).
dimensionone (54)|13.5.2012 15:36
Ahojte, riešim problém s diskom v Xtreamer Prodigy. V minulosti s FW 3.0.5 som s tým problém nemal, no ako som tam dal FW 3.5RC6, začali sa diať podivné veci. Najskôr som nebol schopný vymzať niektoré súbory keď som bol pripojený cez USB. Vraj sú systémom používané. Neskôr som si všimol, že ich cez Prodigy nevidím. Riešil som to sformátovaním disku na NTFS, pričom som chcel zase nainštalovať xLiveCZ. A tu som aj skončil - keď aktivujem cez Nastavenie xLive - nainštaluje sa v poriadku, potom idem kopírovať appsloader - aj ten sa nakopíruje, potom spustím linku cez explorer, všetko ok, potom zase pozriem do xLive a už tam nič nie je nainštalované. Keď dám opäť nainštalovať, tak sa veci v appsloader zase stratia. Skúšal som inštaláciu aj tak, že som najskôr nainštaloval Xtreamering a potom som išiel aktivovať xLive - no výsledok bol podobný, tou aktiváciou sa všetko z Xtreamering vymazalo.

Prosím, dialo sa to niekomu? Ak áno, čo sa s tým dá urobiť?
Milda1 (5)|14.5.2012 11:15
Pro THeBaNDiT: nastavil jsem pro letni cas casovou zonu na +2 a vse funguje správne.
Milda1 (5)|14.5.2012 11:21
Pracuje vám někomu Prodigi s kartami SD-HC, tedy větší než 2 GB?
killerman27 (871)|14.5.2012 11:22
mam odzkousenou 4GB kartu a v pohode
Milda1 (5)|14.5.2012 15:04
Ve specifikaci se píše o podpoře karet SD-HC, mám kartu 8GB micro potom 16 GB normál, nechodí mě ani jedna, možná to půjde jen do 4 GB ??
THeBaNDiT (497)|14.5.2012 15:31
Na mojom SW3 ide 8GB SD štandardná karta v pohode... skúšal si chvíľu počkať, kým ju systém natiahne?
whitesak (406)|15.5.2012 09:59
Mam 32 GB kartu a no problema ...
Milda1 (5)|15.5.2012 11:46
Tak mě více než 2 GB karta nejde, zamrzne mě Prodigi, vidím to na reklamaci, ale ještě vyčkám, jinak jsem s přístrojem celkem spokojen.....
THeBaNDiT (497)|15.5.2012 13:51
Milda1, a nemáš tú kartu plnú multimediálnych súborov, že to dá Prodigy zabrať? Skúšal si mať na karte trebárs len jeden obrázok? Máš aktuálny firmvér?
eldorado09 (1441)|15.5.2012 15:28
Dnes objednaný Xtreamer Prodigy. :)
Milda1 (5)|16.5.2012 10:00
Tak ještě jednou ta karta. Kartu 16 GB (z fotoaparátu), která mě nešla, tak jsem fotografie zkopíroval na hdd a kartu v PC naformátoval (stejně jako původně, na fat32). Kupodivu karta teď chodí. Ještě jsem vytáhl z mobilu 8 GB micro sd přes adaptér a šlo to hned v pohodě i když byla skoro plná fotek a videí. Další 4GB micro sd jsem nerozchodil, nejde ať dělám co dělám. Nevadí, šlo mě hlavně o tu 16 GB a ta teď jde.
Děkuji všem za spoluúčast při řešení problému.
xmprx (4)|18.5.2012 16:06