Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

THeBaNDiT (497)|18.5.2012 18:09
a ake zmeny prinasa RC8? Tu je odpoved (pre anglicky znalych):

What's new in this firmware?
* Lips Sync
* GUI improved for ver 4
* Auto-play functionality. Now you are able to let the device start with your own selected files.
* Preferred Audio Language option added

Improvements
* We have tried again to fix the Arabic subtitles. In this version arabic subtitle LTR new option was added.
* French, Finnish, Korean new string table was modified and improved
* We removed the Bittorent from System Services. PLease use Transmission

Bugs fixed
* MAC Address changed by the system - fixed
* IDX/SUB subtitles files freezing the system - fixed
* Wrong Timezone displayed - fixed
* Copying from a USB source causes reboot - fixed
vladocigi (30)|21.5.2012 09:27
Skusal som RC8, teraz mam RC9, ale tiez mam stale problem s casom. Aj ked som nastavil +2, cas ukazuje uplne blbo...
Ale v podstate mi to nevadi, nikdy som spravny cas v boxe vlastne ani nepotreboval...

RC9 na stranke s firmwarom nieje, je len na xtreamer fore. Opravuje vlastne len hebrejcinu, ale kto by chcel tu je:
[QUOTE]
Dear friends

in this quick update we fixed the hebrew GUI
we added new keytone audio events to the GUI as well
Other than that it is just the same as version 3.5 RC8

====================================
How to Upgrade :
====================================

Do not upgrade from SETTINGS - you need to run the emergency firmware procedure as
specified below!!!

To install just download and copy install.img to the root of a USB stick.

* Go to your Prodigy, turn it off by unplugging the power cord for few sec.

* Put the cord back but do not power the machine on.

* Plug the USB stick to a USB port at the back panel.

* When the machine is OFF press the power button for about 10 sec (you will see
that the blue LED light is turning on but still keep your finger pressed on the
power button until the power LED is turned off).

* When the LED is off you can release your finger and let it start flash the
firmware.



Do not power off the machine while the update process is taking
place.

BE PATIENT IT WILL TAKE LONGER TIME THAN NORMAL IN THIS UPDATE.

If you do you will brick your device and we will not honor it as RMA. If you are
not sure what you are doing just dont do it. 




====================================
Version 3.5 RC9 Prodigy - DOWNLOAD
====================================

Version 3.5 RC9 - DOWNLOAD
(http://download.xtreamer.net/Firmware/Prodigy/Xtreamer_Prodigy_Ver_3.5_RC9.zip)
----------------------------------------------------------------------
[/QUOTE]
jannk (37)|22.5.2012 13:48
tehle pristroj ma HDMI a dalsi audio vystupy (Koaxiální digitální audio výstup) - jak je to s jejich zapojenim? Chtel bych, aby zvuk sel spolu s obrazem do TV pres HDMI pri sledovani videi, ale aby sel pres koax primo do zesilovace pri poslouchani hudby - bude se takhle MMC chovat automaticky (tj posila zvuk porad do vsech vystupu) nebo se to musi prepinat/konfiguravat nekde v menu?
dik
killerman27 (871)|22.5.2012 14:08
jannk
posila to porad, muzes si na spdif/koax navolit i posilani v 5.1 napriklad a na hdmi mit PCM, pak uz nemusis nic konfigurovat
jannk (37)|22.5.2012 15:38
Skvele, dik. To vypada na zasadni rozdil od HTPC na nejake standarni desce, kde (aspon podle jinych) nemuzu mit soucasne audio vystup i do HDMI i do spdif/koax ...
Jumbo23 (25)|24.5.2012 15:54
Zdravim
mozte poradit, prosim. Aky interny HDD je najlepsi pre Prodigy Black, chcem kupit nieco medzi 2 az 3TB. Nebude problem s 3TB? A od akeho vyrobcu, vdaka.
KamilZ (10277)|24.5.2012 16:20
Podívej se na stranu 46 od #667.
Jumbo23 (25)|24.5.2012 19:00
[QUOTE=KamilZ;410901]Podívej se na stranu 46 od #667.[/QUOTE]
vdaka, nevsimol som si to
Jumbo23 (25)|24.5.2012 19:14
[QUOTE=Jumbo23;410921]vdaka, nevsimol som si to[/QUOTE]
a este jedna vec, 5400 alebo 7200 otackovy
KamilZ (10277)|24.5.2012 19:18
5400 bohatě stačí, menší spotřeba, méně topí.
jusix (19)|24.5.2012 21:28
V menu je Favorites, což jsou linky, které je konfigurovat a vedou přímo na konkrétní adresář na NASU. Takže já mám pohádky, filmy, seriály, atd... Nemusím proklikávat celou strukturu.

[QUOTE=Joystick013;409521]Uvažuji o tomto přehrávači, ale potřeboval bych radu ze zkušenosti. Filmy (přesně řečeno pohádky pro děti) mám na NASu. Jakým způsobem se jednoduše přistoupí k výběru pohádky? Jde mi o to, jestli je možné vytvořit nějakého zástupce, nebo jestli se pokaždé musí nějak složitě proklikávat celá síťová cesta. Jak to jde nejlépe na tomto přehrávači řešit? Děkuji.[/QUOTE]
vladocigi (30)|25.5.2012 10:48
chcem vas poprosit o radu. Boli sme s detmi na vylete, nafotili sme nejake fotky. Vecer som ich chcel ukazat znamym. vytvoril som na HD v prodigy adresar, nakopiroval som tam fotky (asi 30ks)... ked som potom na telke isiel do toho adresara tvaril sa prazdny. Vobec som tie fotky nedokazal zobrazit. Skusal som nastavit zobrazenie len foto ale nepomohlo...
Po sieti mi ale vidi v PC vsetko korektne. Fotky normalne zobrazuje. Nechce mi to ist len na lokalnom HDD...
Kde by mohol byt problem?
spamoid (62)|25.5.2012 15:21
Zdravím,
omlouvám se za úplně lamerský dotaz, ale nemůžu se připojit k Prodigy Black jako k NASu. Když to zkouším přes FTP, tak nic (to se musí nejdřív stejně pouštět přes webové rozhraní, což mi nepřijde moc praktické) a když dám připojit jednotku ve Win7 s IP prodigy (mám statickou), tak se nemůžu připojit. Mohu poprosit o nakopnutí? Prohledal jsem jak tady fórum, tak i Xtreamer fórum a asi jsem jediný, kdo nechápe, jak po síti ládovat věci na interní disk...
Moc moc díky za pomoc a pochopení.
KamilZ (10277)|25.5.2012 20:09
spamoid: ping projde?
Eraser07 (53)|26.5.2012 14:12
[QUOTE=vladocigi;411018]chcem vas poprosit o radu. Boli sme s detmi na vylete, nafotili sme nejake fotky. Vecer som ich chcel ukazat znamym. vytvoril som na HD v prodigy adresar, nakopiroval som tam fotky (asi 30ks)... ked som potom na telke isiel do toho adresara tvaril sa prazdny. Vobec som tie fotky nedokazal zobrazit. Skusal som nastavit zobrazenie len foto ale nepomohlo...
Po sieti mi ale vidi v PC vsetko korektne. Fotky normalne zobrazuje. Nechce mi to ist len na lokalnom HDD...
Kde by mohol byt problem?[/QUOTE]




asi mas v menu.. 6 .. nastavene... len film daj na vsetko .....aha skusal si,,, sory tak ani po restarte nic?
vladocigi (30)|26.5.2012 20:09
ved praveze nic... asi tam skusim nahrat defaultnu rom 3.0.0 a znovu 3.5 RC9..??? uz ani mkv subory mi nevidi (ale to niesom isty ci vobec na xtreamery idu ...)
THeBaNDiT (497)|26.5.2012 22:31
Jasné, že idú, Xtreamer má odjakživa jednu z najlepších podpôr formátov...

Ja interný disk nemám, fotky prezerám priamo z SD karty v zabudovanej čítačke.
Eraser07 (53)|27.5.2012 11:44
[QUOTE=vladocigi;411192]ved praveze nic... asi tam skusim nahrat defaultnu rom 3.0.0 a znovu 3.5 RC9..??? uz ani mkv subory mi nevidi (ale to niesom isty ci vobec na xtreamery idu ...)[/QUOTE]

najlepsie nahrat znovu firmware tam bude chyba..ak ani mkv nevidi ...ja mam 3.5.RC8 vsetko slape ako ma
peatro (1054)|27.5.2012 17:45
[QUOTE=vladocigi;411192]ved praveze nic... asi tam skusim nahrat defaultnu rom 3.0.0 a znovu 3.5 RC9..??? uz ani mkv subory mi nevidi (ale to niesom isty ci vobec na xtreamery idu ...)[/QUOTE]

bud rad, aspon si je omylem nesmazes :D, jinak na slozce staci dat play
vladocigi (30)|27.5.2012 19:23
play na zlozke tiez nefunguje. o tom viem - normalne to chodi, ale s MKV nie... Ked som film prekodoval do AVI-cka a dal ho do adresara kde je aj MKV - zrazu mi ich zobrazilo oba, a oba aj isli spustit.... tak uz neviem???
peatro (1054)|27.5.2012 20:33
[QUOTE=vladocigi;411299]play na zlozke tiez nefunguje. o tom viem - normalne to chodi, ale s MKV nie... Ked som film prekodoval do AVI-cka a dal ho do adresara kde je aj MKV - zrazu mi ich zobrazilo oba, a oba aj isli spustit.... tak uz neviem???[/QUOTE]

zkus to prohnat pres 6-ku get a movie nfo soubor, cely adresar se vsemi ulozenymi filmy, pak by ti na kazde slozce melo jit play a spustit film
spamoid (62)|28.5.2012 11:42
[QUOTE=KamilZ;411077]spamoid: ping projde?[/QUOTE]
Ano, ping projde, webové rozhraní funguje, SFTP funguje, jen je straaaaaaaašně pomelé... Nevím, co dělám blbě - mountuju jednotku ve Win7 jako adresu \\192.168.2.25 (IP Prodigy viditelná na TV) a bez jména a hesla nic, se jménem a heslem které fufá na SFTP nic...
Díky moc předem za radu...
KamilZ (10277)|28.5.2012 12:45
Máš povolenu funkci NAS? Co ti ukáže "net view \\192.168.2.25"?
spamoid (62)|28.5.2012 13:16
Mnohokrát dííky - vůbec mě nenapadlo dát tam písmenko jednotky - ten příkaz net view jej zobrazil. Moc díky. Jen bych se zeptal - je nějak možné změnit pracovní skupinu? Nebo je tam natvrdo WORKGROUP?
KamilZ (10277)|28.5.2012 13:26
Nemám Xtreamer, takže netuším. Pokud je to Linux, tak se zkus na vlastní nebezpečí podívat do souboru etc/smb.conf nebo /etc/samba/smb.conf na [global]/Workgroup
killerman27 (871)|28.5.2012 13:29
zmenit to lze pres webove rozhrani
v pc si dej do prohlizece http://192.168.2.25

pak tam je setup a tam nekde najdes pracovni skupinu a hostname
tom03 (29)|28.5.2012 14:18
Zdravim a mám dotaz. O víkendu jsem se snažil známímu rozpohybovat xtreamer SW3 (koupil si ho na moje doporučení :( ). xliveCZ jsem rozběhl bez problémů, to je asi jediný co pořádně funguje. Firmware tam měl 3.5RC3. To co mu tam nejvíc vadilo bylo to že nejde posouvat video (šipkama ani z toho menu). Nahrál jsem FW3.5RC6 chyba stále trvá a už se nám ani nepovedlo změnit titulky nebo audio stopu u videa (prostě to nereagovalo). Dělal jsem něco špatně, nebo je to ještě nedořešené? Díky za info
whitesak (406)|28.5.2012 17:29
Mam SW3 s firmware 3.5 RC6 a vse co pises funguje bez problemu jak ma. Posun videa smerovym krizem na DO - nahoru a dolu po 3 min, doprava a doleva po 30 sec a nebo kamkoliv pomoci GoTo. Zmeny titulku i audiostopy bez problemu pres DO. To co pises je divne... :-(
peatro (1054)|28.5.2012 21:23
Neni to divne, on asi mysli ten xLiveCZ, youtube a jine internetove streamy, kde se neda ve videu pohybovat smerovym krizem, zkusel jsem xLive od Desapaca nebo jak se prezdiva a on to ma trosku jinak, tam se da rychle po ose skakat po 30s
wencaS (853)|28.5.2012 22:49
V těch streamech z xLiveCZ (xLive) je možnost poskočit v čase videa (zřejmě) závislé na serveru ze kterého se přehrává, nebo na typu videa (? tím si nejsem moc jistej, ale např freevideo nejde posunout šipkou v čase a jiné xxx jdou) a na nastavení SwitchViewer(x). Pokud je SwitchViewer(0) poskočit v čase šipkou nepůjde. Když bude SwitchViewer(7) tak to půjde. Mám za to že xLiveCZ má 7 a někde to prostě jde, odjinud ne. Co je nastavené se pozná i po stisku INFO, při 7 je obsáhlejší, při 0 jen ta časová lišta.


Zkuste xListPlay (taky YT videa), tam by směrový kříž měl být aktivní.
killerman27 (871)|28.5.2012 22:56
v xlivecz je switviewer nastaveny samozrejme na hodnotu 7
problem je ze prodigy/sw3 tento prepinac nepodporuji a o nejakem novem nevim
wencaS (853)|28.5.2012 23:18
Jo ták. Já si nevšim že píšu do prodigy, sem myslel že sem v diskuzi instaláku. To bych bejval měl kratší psaní. :-E
tom03 (29)|29.5.2012 09:11
[QUOTE=peatro;411501]Neni to divne, on asi mysli ten xLiveCZ, youtube a jine internetove streamy, kde se neda ve videu pohybovat smerovym krizem, zkusel jsem xLive od Desapaca nebo jak se prezdiva a on to ma trosku jinak, tam se da rychle po ose skakat po 30s[/QUOTE]


Bohužel jsem nemyslel streamy, ale videa z disku. Vypadá to, že budu muset udělat něco s tim FW.
killerman27 (871)|29.5.2012 09:29
nahod tam rovnou 3.5RC9 a nezapomen to delat pres recovery proceduru

http://www.hddplayer.cz/viewtopic.php?f=64&t=4064&sid=d636c681a3358339544ed62e1bf3530d
whitesak (406)|29.5.2012 13:54
Uz nekdo prisel na to, jakou funkci ma v hudebnim prehravaci (Music Jukebox) prepinac nota - vysilac?
snehulak2006 (109)|30.5.2012 17:57
Jelikož potřebuji nahrávat z DVB-T a sdílet tyto záznamy v domácí LAN síti, požádal bych před koupí Xtreameru Prodigi Black o zodpovězení dotazů:

- je možno tento přístroj ovládat ( myšleno zapínat, vypínat, plánovat záznamy..... ) přes webové rozhraní po domácí LAN síti, tedy aby se neprogramovaly záznamy dálkovým ovladačem, ale z nějakého PC v síti ?
- pokud budu kopírovat záznamy přes LAN do jiného PC, je možno SOUČASNĚ na Xtreameru sledovat DVB-T vysílání, ev. pořizovat záznam ? Nebudu instalovat interní HDD, bohatě mi vystačí úložná kapacita flashdisku 32 GB v USB. DVB-T vysílání myslím v SD rozlišení MPEG-2. Nic jiného od Xtreameru nepožaduji ( žádné HD, 3D , archivy atd... ), ale pouze záznamy DVB-T vysílání. Ptám se proto, jestli to umožňuje jejich oficiální firmware, nebo je potřeba něco doinstalovávat a zda-li je to ovládání po síti LAN vůbec možné.

Díky.
RulezZzOr (24)|31.5.2012 11:59
[QUOTE=snehulak2006;411769]Jelikož potřebuji nahrávat z DVB-T a sdílet tyto záznamy v domácí LAN síti, požádal bych před koupí Xtreameru Prodigi Black o zodpovězení dotazů:

- je možno tento přístroj ovládat ( myšleno zapínat, vypínat, plánovat záznamy..... ) přes webové rozhraní po domácí LAN síti, tedy aby se neprogramovaly záznamy dálkovým ovladačem, ale z nějakého PC v síti ?
- pokud budu kopírovat záznamy přes LAN do jiného PC, je možno SOUČASNĚ na Xtreameru sledovat DVB-T vysílání, ev. pořizovat záznam ? Nebudu instalovat interní HDD, bohatě mi vystačí úložná kapacita flashdisku 32 GB v USB. DVB-T vysílání myslím v SD rozlišení MPEG-2. Nic jiného od Xtreameru nepožaduji ( žádné HD, 3D , archivy atd... ), ale pouze záznamy DVB-T vysílání. Ptám se proto, jestli to umožňuje jejich oficiální firmware, nebo je potřeba něco doinstalovávat a zda-li je to ovládání po síti LAN vůbec možné.

Díky.[/QUOTE]

mam aplikaci do mobilu cili to pujde...WP7
Cairo (46)|1.6.2012 12:17
Nějakou dobu jsem byl mimo ČR, takže dodatečně ještě díky Kamilovi za rady ohledně 3TB HD do Prodigy. Bohužel se mi nepodařilo to uspokojivě rozchodit a nasraně jsem se vrátil k 2TB HD. Nechápu proč ti kteréni v návodu zmiňují 3TB kompatibilitu, když to není pravda

Ohledně problémů při kopírování na interní HD jsem zjistil že:
- Když připojím Prodigy k ntbk, zapnu Prodigy a pak začnu kopírovat- souboryt am fyzicky jsou, ale Prodigy je nevidí
- Když připojím ntbk k již zapnutému Prodigy, tak po nakopírování jsou soubory bez problémů
semenec (5)|1.6.2012 12:57
Zdravím profíkov. Prosím o radu resp. Vašu skúsenosť - ohľadom môjho zamyslenia sa nad kúpou HDD tohto typu: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Ako sa Vám to pozdáva?
KamilZ (10277)|1.6.2012 13:04
semenec: To Ti nestačí předchozí příspěvek? :OO
semenec (5)|1.6.2012 17:24
Takže radšej 2TB? Dík.
Jumbo23 (25)|4.6.2012 14:45
[QUOTE=semenec;412030]Zdravím profíkov. Prosím o radu resp. Vašu skúsenosť - ohľadom môjho zamyslenia sa nad kúpou HDD tohto typu: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Ako sa Vám to pozdáva?[/QUOTE]

do 3TB urcite nechod, mal som dva krat 3TB a Prodigy mi ich nenasiel, musel som tiez prejst na 2TB. A ked to aj napisu do navodu tak predsa papier znesie vela, ale realita je ina. Kukni na str 45-46.
wencaS (853)|10.6.2012 12:15
Možná už to tu někdo taky zkusil ... nemyslím si že jsem první. Tak napište své zkušenosti.

Připojil jsem bezdrátovou klávesnici Chicony KBR0108 a normálně funguje. Není nutné dokupovat tu jejich prťavou, asi by fungovala kterákoli.
Zkusil jsem skype, hlavně pro něj jsem to zkoušel. Čas odeslané zprávy není dobře, příchozí je taky mimo ale zase jinak. Takže moje zprávy mám navrchu s časem 1:01 a příchozí 19:46, ale ono je 11:24! Jaká je vaše zkušenost?


Klávesnice je anglická, věděl by někdo jak ji přepnout do CZ?
KamilZ (10277)|10.6.2012 13:15
Nemám Xtreamer. Pokud se Ti nikdo neozve, tak jestli to není standardně v GUI (opravdu nevím) a dostaneš se na terminál, tak zkus pohledat přepínání české klávesnice v Linuxu (namátkou [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] na pojem "keyboard layout".
wencaS (853)|10.6.2012 18:49
Mno ....
na xtreamer foru samozřejmě k nalezení nic konkrétního není. Při pátrání ve FW a pokusech jsem se dostal až k nutnosti reinstalu FW :-E takže na to ...

Pro manželku by bylo dobré dosáhnout aspoň QWERTZ.
nodiggity (199)|10.6.2012 19:44
Zdravím, mohl by mi prosím někdo z majítelů říci, zda přehrávač podporuje ASS formát titulků a korektně zobrazuje alespoň font a umístění? Děkuji za odpověď.
wencaS (853)|11.6.2012 11:28
[QUOTE=xblek;407038]Ahoj, CSFD filtr mi obcas za nazev filmu prida nejake paznaky ( Je to vec csfd.cz nebo mych prstu na klavesnici, neznalosti...?
diky
[ATTACH=CONFIG]17602[/ATTACH][/QUOTE]
[QUOTE=longmatys;407110]Ahoj, je to samozrejme bug, opravil jsem.
Staci znovu aplikovat:
[code]
cd /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/plugin/
wget http://xtreamer-prodigy-scraper-csfd.googlecode.com/svn/trunk/plugin/csfd
chmod 755 /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/plugin/csfd
exit
[/code][/QUOTE]
Tak jsem to zkusil a mám teď v nabídce csfd a csfd.1. U seriálu Profesionálové mi csfd najde tohle: The Movie Info - Profesionálové (TV seriál), ale csfd.1 nenajde nic.
killerman27 (871)|11.6.2012 12:00
wencaS: jasne ze ti nenajde nic, nema prava byt spusteny, to ze se ti stahl jako csfd.1 je tim ze jsi nemazl puvodni:

[code]cd /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/plugin/
rm csfd
wget http://xtreamer-prodigy-scraper-csfd.googlecode.com/svn/trunk/plugin/csfd
chmod 755 /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/plugin/csfd
exit[/code]

mam to i u sebe v navodech: https://sites.google.com/site/pavelbaco/multimedialni-centra/xlivecz/navody-xlivecz

nodiggity sem hod naky link na stazeni takovych titulku, nemam je tak nemuzu vyzkouset
wencaS (853)|11.6.2012 12:41
killerman27 z ocitovaného je vidět podle čeho jsem postupoval, tedy žádné rm ... . Že musím odstranit původní mi logicky netrklo (taky se to mohlo přepsat při stažení :-))
takže teď je to redy, jen jsem musel
rm csfd
rm csfd.1
wencaS (853)|11.6.2012 12:47
Až na to že pro seriál Profesionálové
[ATTACH=CONFIG]18241[/ATTACH]
mi najde tento
[ATTACH=CONFIG]18242[/ATTACH]
251576_1.jpg 69536_dvd_1.jpg