Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

killerman27 (871)|11.6.2012 12:53
jo s timhle to ma problemy, ale myslim ze tam pak jde rucne vybrat pri scanovani muzes nejak upravit jestli je to spravny nalez, na presny postup si ale nevpomenu
Kawex (69)|11.6.2012 22:16
Nevyšel na XliveCZ nějaký update? Už delší domu mi nejdou HD programy ani jiná videa..
wencaS (853)|11.6.2012 22:30
[QUOTE=killerman27;413054]jo s timhle to ma problemy, ale myslim ze tam pak jde rucne vybrat pri scanovani muzes nejak upravit jestli je to spravny nalez, na presny postup si ale nevpomenu[/QUOTE]
Tak zatím jsem našel jen jak vybrat jiný obal. Ale jak zvolit zda nález je správný ne. Nepovedlo se mi na csfd.cz najít správné pojmenování aby správný seriál byl na prvním místě. Vždy jsou to ty VB 1977 :-G

Edit: tak stačí znovu nechat skenovat složku a pak použít šipky.
killerman27 (871)|11.6.2012 22:54
prave jsem ti to chtel napsat :-D v tom nazvu se pak da listovat a vybrat ten spravny popis
wencaS (853)|11.6.2012 23:08
Ani nemusíš nahoru na název. Stačí rovnou šipkou doprava.
nodiggity (199)|11.6.2012 23:21
[QUOTE=killerman27;413048] nodiggity sem hod naky link na stazeni takovych titulku, nemam je tak nemuzu vyzkouset[/QUOTE]

Tady je link na stažení krátkého videa, ASS titulky jsou vloženy v kontejneru, současně je v zipu típnutý screen, jak mají titulky při správném zobrazení vypadat. Moc díky za vyzkoušení!

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
THeBaNDiT (497)|11.6.2012 23:33
mne to zobrazuje ako obycajne biele titulky a vsetko v dolnej casti obrazovky... (fw3.5 RC2)

(v PC mi to zobrazuje tak, ako na prilozenych screenoch)
killerman27 (871)|11.6.2012 23:35
neumi to zobrazi jako obyc titulky, sice si v prodigy muzes nastavit ze to ma mit okraj apod to pismo, ale tomu ze screenu se to ani zdaleka nevyrovna, a uprime neznam prehravac ktery by tohle umel

edit: aaaaa bandita me uz predbehl :-)
nodiggity (199)|12.6.2012 08:03
[QUOTE=killerman27;413145]neumi to zobrazi jako obyc titulky, sice si v prodigy muzes nastavit ze to ma mit okraj apod to pismo, ale tomu ze screenu se to ani zdaleka nevyrovna, a uprime neznam prehravac ktery by tohle umel
[/QUOTE]

Já znám :), ale spíše zkouším pátrat po alternativách. ASS umí korektně zobrazit Popcorn Hour A-210, A-300 a Popbox V8. První dva jsou bohužel cenou někde jinde, navíc A-210 už se jen doprodává. Popbox V8 je nový, ale zabugovaný a s podporou od výrobce je na tom docela mizerně a poslední firmware zdaleka neopravil i některé zásadní chyby. Každopádně vám oběma díky za vyzkoušení ;).
killerman27 (871)|12.6.2012 09:34
jo ja zapomel na "veleslavne popcorny", ale jak pises ty jsou cenou uplne v jinem segmentu nez je tento prehravac
frixo (38)|12.6.2012 15:19
Ahoj, nevim kde muze byt problem. Poustim si BD pres sit z NAS do prodigy FW 3.5RC8. Od te doby mi zhruba po hodine prehravani stopne a prodigy hlasi ze soubor neexistuje. Musim dat stop a pak nanovo pustit film a zacnu prehravat tam kde jsme prestal. Dela mi to na vsem co poustim. Fakt nevim co s tim
KamilZ (10277)|12.6.2012 15:26
A tahá si data průběžně při přehrávání z NAS (blikají disky)? Jen nápad - jestli si to Xtreamer nějak uloží do cache, NAS usne a než se pak stačí probudit, tak to vypadne na timeout. Nebo vyprší session (autentizace).
frixo (38)|12.6.2012 16:05
[QUOTE=KamilZ;413187]A tahá si data průběžně při přehrávání z NAS (blikají disky)? Jen nápad - jestli si to Xtreamer nějak uloží do cache, NAS usne a než se pak stačí probudit, tak to vypadne na timeout. Nebo vyprší session (autentizace).[/QUOTE]

No NAS blika a pred tim to nikdy nedelalo. HDD by snad usnout nemel kdyz film bezi, nebo se pletu?
Nevim jak prodigy taha, jestli si to dav do mezipameti nebo ne, ale pochybuji ze by tolik dat byl vubec schopen davat do cache
KamilZ (10277)|12.6.2012 17:45
Teď jsem se díval na specifikaci a má 512 MB RAM, takže tam toho moc spolu s OS nenarve. Jestli bliká NAS, tak z něj průběžně čte (to by jsi měl poznat i někde v admin. rozhraní NAS, podívej se, stejně jako připojené uživatele).
frixo (38)|12.6.2012 19:31
No dokud jsem nedal novy FW tak to nedelalo. V NAS nevim kde bych mel neco udelat v nastaveni kdyz to v minulosti problem nebyl. Zkusim zase zpet FW 3.5RC6. JInak nevim :(
KamilZ (10277)|12.6.2012 19:50
Jestli to dělá až po změně FW, tak je to pravděpodobně slepá cesta. Co se týká NAS, tak bys tam měl někde mít přehled otevřených souborů, přihlášených uživatelů apod. Alespoň se to sluší u těch lepších značek (nevím, co máš). Připojení je LAN nebo WiFi?
semenec (5)|12.6.2012 20:52
Dnes som si zadovážil HDD 2TB WD20EARX Caviar GREEN /Advanced Format/. Pri zapojení do dokovacej stanice sa mi disk v PC nezobrazil a napokon ani po vložení do Prodigy. Ako postupovať? Ďakujem.
KamilZ (10277)|12.6.2012 21:10
Co to znamená "sa mi disk v PC nezobrazil"? Jestli byl správně zapojen a nedetekoval ho ani bios/řadič, tak zřejmě reklamovat.
frixo (38)|13.6.2012 13:39
Jsem LAN v prodigy mam na pevno danou IP NAS sdilim jen ve vlastni siti. Bohuzel nevim kde bych co mel menit v nastaveni. NAS mam QNAP TS 412
Brutto (65)|14.6.2012 11:52
Cafte. Co by ste si po skusenostiach momentalne skor zakupili? SW3 alebo Prodigy? Ide skor o uzivatelsky komfort (rychlost spustania filmov, menu, atd.) a hlucnost pristroja (neviem ci maju pasivne chladenie). Dik.
whitesak (406)|14.6.2012 19:37
SW3 a Prodigy jsou hardwarove v podstate identicke. Takze v rychlosti a funkcich jsou uplne to same. Rozdily jsou v cene, ve velikostech, v tom jaky disk se tam da dat (2,5'' a 3,5''). A do Prodigy se da dat DVB-T tuner. Pasivni chlazeni oba.
Takze rozhodnuti zustavana tobe :-)
Brutto (65)|15.6.2012 08:15
Dakujem. Ja len kvoli tomu, ze teraz su v jednom obchode oba za 112 resp. 114 €, takze som sa nevedel rozhodnut :) Dik este raz.
vladocigi (30)|15.6.2012 10:21
Prodigy som kupil asi druhy den potom ako sa objavil na alze. Urcite by som sa pren znovu rozhodol (ale uz by som ho kupil aj s dvb-t - ten mi tam trochu chyba).
Bral by som ho aj preto, ze mi stacilo jednoducho vybrat svoj 1T disk s filmamy z PC, vlozit do prodigy a pozerat. Nic viac nebolo treba. A disk vidim aj po sieti a jednoducho doplnam a mazem v PC... Uplna parada.
hvezdik (2)|23.6.2012 09:21
Ahoj, tak jsem taky šťastným majitelem xtreameru prodigy od úterý.
Rád bych se Vás jen na něco zeptal. Vlákno jsem již před nedávnem přečetl celé, vím, že některé odpovědi bych v něm našel, ale je strašně dlouhé.

K xtreameru:
1) Jak je to tedy s těmi filmy, musí to být ve složkách?
2) HDD vložený do xtreameru musí být v něm naformátovaný? Jelikož jsem do něj vložil svůj starší HDD plný filmů a xtreamer vykazuje velkou chybovost co se týče manipulace se soubory (dám smazat a on tam poté stále je atd.) I Jukebox s obalama po restartu už taky nefunguje, musím znovu projíždět filmy. I položka Oblíbené již po restartu neukazuje co jsem si před tím do oblíbených uložil.

K xlive:
Vše si mi podařilo nainstalovat, tvůrcům bych rád velmi poděkoval, hodnota přístroje se tím rapidně zvedá. Moc díky, přesto mám jednu otázku co se týče zvuku:
1) Když pustím například něco z archivu televizí nebo třeba video z youtube jde mi zvuk pouze z televize a ne z repro beden, přičemž např. rádio z xlive menu valí přes repro a ostatní soubory přímo v xtreameru taky (filmy, muzika). Zapojeno přes HDMI do tv dodávaným kabelem a audio vedeno optikou do Logitech Z-5500. Nevím jak to přesně nastavit, aby šlo veškeré audio do repro.

Díky moc
Hezký den
dexar (2)|23.6.2012 12:14
Mám blbý dotaz, jak vymazat položku (film) z media jukeboxu ?? Film je z hdd odstraněn, jen v jukeboxu pořád zůstává.
killerman27 (871)|23.6.2012 15:19
[QUOTE=hvezdik;414397]
K xtreameru:
1) Jak je to tedy s těmi filmy, musí to být ve složkách? [/QUOTE]

nemusi, mam vsechno v jedne slozce a funguje to
[QUOTE]
2) HDD vložený do xtreameru musí být v něm naformátovaný? [/QUOTE]

No je to doporuceneo i vyrobcem, ja ho formatoval v prodigy a nemam s tim nejake vetsi problemy jake tu popisujes, ale nemusi to byt nutne tim ze jsi to neformatil v prodigy
[QUOTE]
K xlive:
1) Když pustím například něco z archivu televizí nebo třeba video z youtube jde mi zvuk pouze z televize a ne z repro beden, přičemž např. rádio z xlive menu valí přes repro a ostatní soubory přímo v xtreameru taky (filmy, muzika).Zapojeno přes HDMI do tv dodávaným kabelem a audio vedeno optikou do Logitech Z-5500. Nevím jak to přesně nastavit, aby šlo veškeré audio do repro.[/QUOTE]

jak mas nastaveny zvukovy vystup na SPDIF, u archivu to musis mit na 2.1(stereo) jinak ti to nebude hrat do tech beden

dexar: zmackni na tom filmu co chces smazat tlacitko na DO 8 a zvol smazat(maze to jen a pouze z jukeboxu, ne primo z HDD, tam zustavaji jak obrazky tak film samotny, taky by mohli dodelat volbu smazat z jukeboxu i z disku)
dexar (2)|23.6.2012 20:23
[QUOTE=killerman27;414415]nemusi, mam vsechno v jedne slozce a funguje to


No je to doporuceneo i vyrobcem, ja ho formatoval v prodigy a nemam s tim nejake vetsi problemy jake tu popisujes, ale nemusi to byt nutne tim ze jsi to neformatil v prodigy


jak mas nastaveny zvukovy vystup na SPDIF, u archivu to musis mit na 2.1(stereo) jinak ti to nebude hrat do tech beden

dexar: zmackni na tom filmu co chces smazat tlacitko na DO 8 a zvol smazat(maze to jen a pouze z jukeboxu, ne primo z HDD, tam zustavaji jak obrazky tak film samotny, taky by mohli dodelat volbu smazat z jukeboxu i z disku)[/QUOTE]


To mazání jsem takhle zkoušel, ale smaže to jen něco. Soubory které to nesmaže mají nějaký zvl. popis (span clas="film ...........)
hvezdik (2)|23.6.2012 22:06
[QUOTE=killerman27;414415]nemusi, mam vsechno v jedne slozce a funguje to


No je to doporuceneo i vyrobcem, ja ho formatoval v prodigy a nemam s tim nejake vetsi problemy jake tu popisujes, ale nemusi to byt nutne tim ze jsi to neformatil v prodigy


jak mas nastaveny zvukovy vystup na SPDIF, u archivu to musis mit na 2.1(stereo) jinak ti to nebude hrat do tech beden

dexar: zmackni na tom filmu co chces smazat tlacitko na DO 8 a zvol smazat(maze to jen a pouze z jukeboxu, ne primo z HDD, tam zustavaji jak obrazky tak film samotny, taky by mohli dodelat volbu smazat z jukeboxu i z disku)[/QUOTE]

Moc díky za odpověď.
Tím formátem se leccos vyřešilo, v souborech, jukeboxu a dalším nevidím již snad žádný problém, ale ten zvuk je stále nedořešen. Přepnul jsem tedy v SPDIF na 2.1 a z xlive jde krásně zvuk do logitechu. Problém je, že když pustím něco z xtreameru v DTS tak to jede jen v 2.1. Nastaveno takto:
HDMI výstup: 2ch PCM
SPDIF: 2.1 (5.1)
Surround Sound: nedefinované
Noční režim: vyp
Synchro: auto

Chtěl bych (jestli to je možné) vše do logitechu ale ve formátu zdrojového souboru, abych nemusel stále přepínat.

Je to možné nějak nastavit?

Děkuji
killerman27 (871)|24.6.2012 20:58
obavam se ze to mozne neni, nejsem si jisty zda je vubec mozne u online streamu rozpoznat v jakem formatu je zdroj. Kdyby jsi mel AVR je to jednodussi, zapojis jak optiku tak HDMI do AVR a na jednom by jsi mel nastavene 5.1 a na druhem 2ch PCM. Tim by jsi mel pokryte jak DTS tak stereo.
Pytkin (7947)|25.6.2012 00:07
toto ma prave sigma lepsie vyriesene .. nastavis si co chces , ako chces , a podla pripojeneho zariadenia sa to samo este meni .. mam nastavene AC3 a DTS na 5.1 .. ked pripojim receiver , tak to ide direct 5.1 .. ak pripojim iba telku , tak sa to dekoduje do 2.0 a hra to z telky .. nic netreba prepinat .. toto musia asi hosi v realteku este objavit :)
killerman27 (871)|25.6.2012 00:20
no to je prepinani ale podle pripojeneho zarizeni a ne podle zdrojoveho souboru, nerikam ze to neni fajn vec ale neni to to same prece ne?
Pytkin (7947)|25.6.2012 00:32
no ale aj format zvuku sa da nastavit .. co ma robit s AC3 , co ma robit s DTS , co ma robit s WMA ,.. atd .. ci ho ma dekodovat , alebo posielat von ako je ..
michael.zeman.8 (10)|25.6.2012 10:54
Ahoj, mám pár problémů s mým novým Prodigy. Ten hlavní je asi ten, že když daž Get Movie Info.. projede to cca 200 filmů, jdu do Jukeboxu, jsou zde.. upravím si ty, které nenašlo, nebo našlo špatně.. a když se prodigy zasekne.. klidně i při jiné činnosti, tak opět v Jukeboxu nic není... nevím čím to může být, HDD naformátováno přímo v Prodigy..

Další problém - přítelkyně si do něho natáhla seriál a chtěla ho pustit.. a nejde spustit.. ej to myslim kalsicky .avi , ted jsem v praci, to bych se večer podíval co je to za soubor..ale myslel jsem, že opravdu klasické formáty přehraje všechny...


Děkuji za jakoukoliv radu :-)
ondra_t (68)|26.6.2012 11:34
[QUOTE=michael.zeman.8;414533]natáhla seriál a chtěla ho pustit.. a nejde spustit.. ej to myslim kalsicky .avi [/QUOTE]

Bohužel sice netuším co myslíš slovy "klasické avi", ale kdybys napsal nějaké info o videu (http://mediainfo.sourceforge.net/en), bylo by to asi lepší. Dovolím si tvrdit, že neexistuje žádné MMC (možná kromě HTPC), které přehraje všechno. Vždycky se najde někdo, kdo použije nějaký raritní kodek...
michael.zeman.8 (10)|26.6.2012 12:15
[QUOTE=ondra_t;414715]Bohužel sice netuším co myslíš slovy "klasické avi", ale kdybys napsal nějaké info o videu (http://mediainfo.sourceforge.net/en), bylo by to asi lepší. Dovolím si tvrdit, že neexistuje žádné MMC (možná kromě HTPC), které přehraje všechno. Vždycky se najde někdo, kdo použije nějaký raritní kodek...[/QUOTE]


General
Complete name : C:\Users\Michael\Desktop\Movies\Seriály\Glee\glee.02x07.suplentka.dvbtrip.h264.cz.by.soul.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
File size : 353 MiB
Duration : 41mn 34s
Overall bit rate : 1 188 Kbps

Video
ID : 0
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L3.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Codec ID : H264
Duration : 41mn 34s
Bit rate : 1 008 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Variable
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.097
Stream size : 300 MiB (85%)
Writing library : x264 core 106 r1732 b20059a
Encoding settings : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=3 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=1008 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00

Audio
ID : 1
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : LC
Codec ID : FF
Source duration : 35mn 46s
Bit rate : 192 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 49.1 MiB (14%)
Alignment : Split accross interleaves
Interleave, duration : 21 ms (0.53 video frame)




......................... a s tim Jukeboxem náhodou nevíš? To mě trápí víc :-)
whitesak (406)|26.6.2012 14:56
[QUOTE=michael.zeman.8;414722]General
Complete name : C:\Users\Michael\Desktop\Movies\Seriály\Glee\glee. 02x07.suplentka.dvbtrip.h264.cz.by.soul.avi
Format : AVI[/QUOTE]
Rekl bych, ze problem je v pouzitem kontejneru AVI. AVI se v kombinaci H264 a AAC kodeku nepouziva a s takovymto souborem by mozna mely problemy i nektere SW prehravace na PC. Premuxuj to pomoci mkvmerge do mkv (trva to chvilicku) a pojede ti to urcite OK.
michael.zeman.8 (10)|26.6.2012 15:22
[QUOTE=whitesak;414733]Rekl bych, ze problem je v pouzitem kontejneru AVI. AVI se v kombinaci H264 a AAC kodeku nepouziva a s takovymto souborem by mozna mely problemy i nektere SW prehravace na PC. Premuxuj to pomoci mkvmerge do mkv (trva to chvilicku) a pojede ti to urcite OK.[/QUOTE]

Dobře, zkusím. Díky moc! :-) a ohledně Jukeboxu nevíš, co s tím náhodou?
michael.zeman.8 (10)|26.6.2012 21:13
Tak to jede super, děkuji moc whitesakovi...

Ted jen abyste jeste nekdo z Vas vedel, jak na ten Jukebox a bude to bomba :-)
Cairo (46)|27.6.2012 11:10
Update tématu Prodigy a 3TB HDD:
Nakonec se 3TB WD Caviar podařilo rozchodit, už 14 dnů funguje bez problémů. Nelze naformátovat ani v Prodigy ani klasickým formátem ve Win. Po použití novější verze Acronic Disk Director se naformátoval a funguje. Jedinou nepříjemností zůstává, že je naformátován na 2 disky (jak popisoval Kamil), takže v Prodigy je nutno přejet šipkou až na "druhý" disk D (disk C je jen pár systémových MB). Takže ideální to není, ale funguje.
H.Umberto (214)|30.6.2012 14:43
Vážení přátelé!
Měl jsem příležitost k levné koupi Prodigi.Jinak vlastním PRO,ale dost nemile jsem překvapen co se týče softu.Nemohu se s ním domluvit,aby se mi ukázal v PC.Ona se to tu určitě psalo,ale já už fakt nevidím po přečtení 150 stránek.Může te mne prosím nakopnout?Další problém je Xlive cz zde už raději formátuji HDD v Podigi přesto dost dobře nerozumím návodu https://sites.google.com/site/pavelb...-na-prodigy.za prvé nemohu sehnat zmiňovaný FW,když jsem to zkoušel přes jiný fw ledka vůbec nezhasla.tady bych prosil nakopnout tak též.A ještě jeden dotaz lze měnit tapety v menu?

Tak připojení s PC jsem už zvládl,podařilo se mi nainstalovat Xlive.No,řeknu vám ty sračky co jsem zažíval s disken než se ho podařilo v Prodigi naformátovat to bylo o nervy na desátý pokus vyšlo.Soft vám graficky neznázorní co se vůbec děje ze systémem.Zlatá 2.7 u Pro.
Nyní mne čeká Xlivecz,ale nikde nemohu sehnat FW 3.5RC9 nacházím samé RC8 a ten je nainstalovaný.Půjde mi to vůbec jelikož disk prodigi označil jako d a ne sda1.
Kille napověz!Dík!
KamilZ (10277)|30.6.2012 15:59
Ping na něj z PC projde? Když zadáš Start/Spustit a "\\xxx.xxx.xxx.xxx" (bez uvozovek, na začátku jsou dvě zpětná lomítka a xxx.xxx.xxx.xxx je IP Xtreameru), tak se stane co? Pokud máš Win7, máš povoleno "zjišťování sítě"?

H.Umberto: Nevytvářej prosím stejné příspěvky ve více tématech!
H.Umberto (214)|30.6.2012 16:13
[QUOTE=KamilZ;415221]Ping na něj z PC projde? Když zadáš Start/Spustit a "\\xxx.xxx.xxx.xxx" (bez uvozovek, na začátku jsou dvě zpětná lomítka a xxx.xxx.xxx.xxx je IP Xtreameru), tak se stane co? Pokud máš Win7, máš povoleno "zjišťování sítě"?

H.Umberto: Nevytvářej prosím stejné příspěvky ve více tématech![/QUOTE]

sorry nějak mi to ulítlo jak jsem z Prodigi naštvaný........
H.Umberto (214)|1.7.2012 06:21
Prosím,může mi někdo popsat jak se v Prodigi mění FW?Mám tam 3.5RC2 je to akuální FW?Sehnal jsem si flešku 2G někde jsem vyčetl,že jinou nevezme.Rozbalil jsem tam fw z home stránek a nic.
Včera místo na kupáku tak jsem se s prevítem mordoval až do noci.Dnes ráno ho pustím a XLive není nainstalovaný přitom na disku fyzicky je!!Přes noc zmizel.
Věnujte mi radu!Dík jak Pierun!(slezský bůh hromu, blesku a bouře)
KamilZ (10277)|1.7.2012 06:38
??? Vždyť na webu mají RC8 včetně "Download and installation instructions"
H.Umberto (214)|1.7.2012 12:18
Tak už jsem to zmákl.Je zajímavé,že mi Kaspersky z toho něco smázl označil soubor jako trojan.Musel jsem vypnout antivir stáhnout FW z home stránek rozbalit a hodit na flešku.Na to upgrade proběhl ok.Vůbec kasper vyhodnocuje home stránky jako závadné což se mi nikdá nestalo.Nechápu to asi je něco mezi nebem a zemí.
H.Umberto (214)|1.7.2012 12:45
Tady jsem si všiml,že obsluha při stisku volume nečeká až modrá ledka problikne a zhasne,ale pustí knoflík,když ma obrazovce najede logo Xtreameru.
stanley36 (2)|11.7.2012 23:01
Zdravím,

Prosím o radu - potreboval by som overiť dve veci ohľadom Prodigy Black :

1. má tento prehrávač aj nejaký stand-by režim ? Keď totiž zapnem spínačom viacnásobnú el. zásuvku (mám tam pripojené aj iné zariadenia) tak prístroj sa okamžite rozbehne a po cca 2 minútach sa vypne (mám tam aj interný disk) - je takéto správanie tohto prehrávača v poriadku alebo sa jedná o chybu ?
Zaujíma ma to aj kvôli upgradu firmware, pretože podľa návodu na inštaláciu firmware (z http://www.umax.cz) treba najpr pripojiť napájací kábel potom usb kľúč a následne stisknúť a podržať na pár sekúnd hlavné tlačidlo.
Ale ako som uviedol po pripojení napáj. kábla sa prístroj rozbehne sám aj bez stlačenia hlavného vypínača na prodigy a rozsvieti sa pritom modrá kontrolka !
To znamená, že prakticky spomínaný postup v mojom prípade nemôžem dodržať.

2. pri sledovaní DVB-T vysielania cez prodigy je obraz oproti tomu v pripojenom LCD TV nekvalitný (je menej ostrý a má menej výrazné farby), taktiež aj záznam vysielania je v takejto horšej obrazovej kvalite (záznam z set-to-boxu Evolve Elvira je pritom v poriadku).
Môže to znamenať vadu tv tunera v prodigy ?

Vopred vďaka za odpoveď.
spamoid (62)|12.7.2012 08:35
Zdravím,
mě se moje Prodigy Black chová úplně stejně - po zapnutí přívodu elektřiny se zapne, nabootuje, ale když si u toho pustíš televizi, tak se dozvíš, že se po chvíli samo vypne pokud nezmáčkneš cokoliv na dálkovém ovladači. Je to zvláštní, ale funguje to tak. Pokud budeš chtít emergency firmware update, tak já to dělám tak, že flashku připojím, zapnu elektřinu a u toho držím spínač (kolečko) přímo na těle Prodigy do té doby, než blikne modrá dioda (mám pocit, že dokonce zhasne) - v tu chvíli si dá restart a i když dioda nesvítí, probíhá update - fakt je na to potřeba připojená televize.
Co se týká citlivost tuneru - ten je opravdu příšerný, mě to dokonce nenajde některé kanály, které ladí 5 let stará Sony televize, kvalita obrazu fakt nepatří mezi silné stránky DVB-T tuneru...
Takže závěrem - tvůj Prodigy se chová normálně :-)
KamilZ (10277)|12.7.2012 08:43
[QUOTE=stanley36;416499] pri sledovaní DVB-T vysielania cez prodigy je obraz oproti tomu v pripojenom LCD TV nekvalitný (je menej ostrý a má menej výrazné farby),[/QUOTE]
Přes co to máš připojeno?
neo001 (9)|12.7.2012 18:30
Pre Longmatys: co nove u CSFD scraper pre Xtreamer Prodigy (fw3.5RC9) - ze treba doladit na automaticke vyhladavanie a pridavanie FANARTu. - pretoze vacsina musim manualne vyhladat FANART cez TMDB. Ze este spolupracujete na dalsom RC ci finalnom FW - kde v predoslom FW je chybny - span class.... u rls 19 opravena.