Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

stanley36 (2)|13.7.2012 22:14
spamoid : vďaka za odpoveď - v podstate som si potreboval potvrdiť, či je toto správanie prodigy ok, takže teraz už je to isté. Len nechápem prečo potom umax uvádza takýto návod na update firmware ?!
Ináč samozrejme som to všetko robil pri zapnutej TV a skôr ma zaujímalo, či prehrávač nemá stand-by režim ako je to u väčšiny AV prístrojov. Teda update firmware urobím podľa tebou uvedeného postupu - inak sa to vlastne ani nedá.

Čo sa týka DVB-T tunera tak to s tou kvalitou ma nepotešilo, zdá sa že je to jedna zo slabých stránok prodigy black, teraz je však otázne či tuner je naozaj nekvalitný ako hardware alebo v lepšom prípade sú tam určité softwerové rezervy, ktoré by možno neskôr boli odtránené novším firmware - v to však príliš neverím.

KamilZ : predpokladám že máš na mysli prepojenie Prodigy s LCD TV - mám to prepojené cez priložený HDMI kábel, takže z tohto pohľadu je pravdepodobné, že problém je v kvalite samotného tunera, čo ma dosť prekvapuje, vzhľadom na fakt, že aj obyčajný set-to-box Evolve má kvalitnejší tuner - v tomto prípade výrobca šetril na nesprávnom mieste !
THeBaNDiT (497)|15.7.2012 10:47
mam otazku do plena: zvlada Xtreamer Prodigy/SW3 prehravat Full SBS 3D filmy (teda rozlisenie 3840x1080) v kontajneri MKV? Pretoze mam Troch musketierov 3D (rozlisenie 3840x816, fps 23.976215, kodek: H264 - MPEG-4 AVC (part10) (avc1)) a moj Xtreamer SW3 mi to nezozerie (tusim pise, ze nepodporovane rozlisenie, ak dobre pamatam, fw3.5rc2, treba novsi?), takisto v PC mi to neprehra Media Player Classic Home Cinema, ale VLC ano.

Co sa s tym da robit? Na stvrtej strane tejto temy (prispevok #46) som sa docital, ze Xtreamer prehra Full SBS 3D vo formate m2ts - da sa ten film nejako prekonvertovat do tohto formatu bez straty rozlisenia?
KamilZ (10277)|15.7.2012 12:02
Máš sice TV s HDMI 1.4a ale prověř si, že v něm zkousne 4k rozlišení. Je to volitelná část specifikace a nemusí to podporovat.

3D FULL SBS je velká (s prominutím) nestandardní prasárna, která neměla přijít na svět (a uniká mi, proč vznikla, když na tohle je FP). Vždy Ti záleží na obou zařízení, jak se "potkají".
THeBaNDiT (497)|15.7.2012 13:13
Pripojil som externý HDD priamo na telku a skúsil som prehrať ten film - rozlíšenie nie je podporované...

Moja hypotéza: niektoré videá sa mi prehrávajú rovno v 3D, niektoré musím prepnúť (resp. telka si to po chvíľke detekuje sama a navrhuje prepnutie), tak predpokladám, že toto video v sebe informáciu o 3D nemá a telka ho preto nevie klasicky SBS zobraziť (keďže to video má 3840px na šírku).

A musím ešte upresniť: Xtreamer mi pri pokuse prehrať toto video napíše "Nepodporované video" (zle som si to pamatal)
whitesak (406)|17.7.2012 09:47
What's new in this firmware?
* xLive and xList apps separated

Improvements
* In this version we have implemented a new NTFS solution. You will see how that fixes many issues that were caused by the default Realtek drivers.
* YouTube fixed
* HDD format and detection bug - fixed\
* Several Jukebox fixes and improvements, such as:
Reboot when scraping BDMV files
Blank info screen for BDMV files
Movies on Network Shares disappearing after a reboot
Crash when scrapping movies with long file-names
and so on.
* Some UI improvements

http://www.xtreamer.net/downloads/xtreamer-prodigy/prodigy-firmware/ver-3,5-release-candidate-10.aspx
lubike176 (38)|18.7.2012 16:14
Ahoj . Nainštaloval som Firmware 3.5 RC10 ,mam plasmu Samsung a Jukebox je roztiahnuty mimo obrazovku skušal som to aj v nastaveniach zmenšením obrazu ale akurat sa mi zmenšil obraz pri prehravaní filmov dá sa to nejako spraviť?
ondra_t (68)|18.7.2012 16:21
[QUOTE=THeBaNDiT;416801]Xtreamer Prodigy/SW3 prehravat Full SBS 3D filmy (teda rozlisenie 3840x1080)...

...Na stvrtej strane tejto temy (prispevok #46) som sa docital, ze Xtreamer prehra Full SBS 3D vo formate m2ts [/QUOTE]

Zmíněné přehrávače jsou postaveny na čipu Realtek 1186, který Full SBS neumí. Na Full SBS potřebuješ přehrávač s jiným čipem (rozhodně ne RTD 1186).

Ohledně odkazu jsi to špatně pochopil, říká že Full 3D umí v M2TS (tedy Frame packing, nikoli SBS).
KamilZ (10277)|18.7.2012 17:56
THeBaNDiT: jen doplním - to znamená, že Realtek umí přehrát 3D z BD ISO.
THeBaNDiT (497)|18.7.2012 18:21
@ ondra_t - dakujem za dovysvetlenie a vyvedenie z omylu... :)

@ KamilZ - ale mas teda v zmysle doplnenia predosleho prispevku na mysli Full 3D vo formate Frame packing v tvare BD ISO? (to len pre upresnenie)


Inac tych 3D musketierov vo Full SBS 3D som napokon poriesil inou verziou vo formate half SBS a hotovo...


a este jedna otazka do plena: je nejaky overeny sposob (program), pomocou ktoreho viem zistit, v akom 3D formate je ten ktory film? V nazve niektorych filmov sa samozrejme uvadza, ze "half SBS" a pod., ale su aj take, ktore v nazve nic k tomu nemaju...
KamilZ (10277)|18.7.2012 19:03
Ano, tak jak jsi to napsal. Možná by stálo za to vyzkoušet FULL T/B v 1920x2160, podle toho, co jsem četl, by to mohl zvládnout i R1186, ale bude záležet i na samotném firmware MMC.
karry (10)|19.7.2012 10:06
Ahoj,

včera jsem si koupil Prodigy a provedl update FW na 3.5RC10 a co mě překvapilo, je rychlost odezvy a pohybu v menu (pak jsem ještě nainstaloval Apploader a xLiveCZ, ale pomalé menu bylo už předtím) - strašně pomalé. Koukal jsem na nějaká videa na youtube (např. ) ohledně menu Prodigy a překlikávání na další položky menu tam je téměř okamžitě a u mne to trvá minimálně 0,5-1s, než to přeskočí vedle. Je to chyba FW nebo HW? Jakou máte rychlost vy?

Dále bych se chtěl zeptat, jaký interní HDD velikosti 2TB je vhodný pro Prodigy?

A pak (zatím) poslední dotaz - včera jsem si z externího disku zapojeného do USB vzadu pustil pár filmů - většina ve FullHD přehrána v pohodě. Jen u jednoho v 3D SBS se video sekalo a to dost (ostatní 3D videa stejné velikosti přehrány v pohodě) - nestíhá HW nebo může být problém v tom videu? Když ten samý externí disk s tímhle videem píchnu přímo do TV (LG660S), tak to jde přehrát téměř bez problému - sekání tam je, ale v podstatě miniaturní, oproti obrovskému v prodigy --- to je pro mě velké zklamání, když to vypadá, že i TV je výkonnější než Prodigy. :-( A pak u posledního videa ve 3D SBS v mkv s titulky je problém s titulky (film pustím v Prodigy a na TV přepnu na 3D SBS) - nesloučí se do jednoho obrazu, ale první část je v pravém rohu obrazu a druhá část je v levém rohu obrazu a tak se na to nedá dívat (video je OK) - nenašel jsem žádné nastavení, jak se tohoto zbavit. Nějaká rada?

Moc děkuji za jakoukoli pomoc, jsem s tímhle MMC začátečník a nevím, jestli tohle mnou popisované chování je standardní nebo je tenhle kus na reklamaci...
killerman27 (871)|19.7.2012 10:53
zkus kouknout do nastaveni jestli mas vypnuty android, to udela hodne v rychlosti pohybu v menu (nastaveni - system service - android prepni na off)

nemam 3D telku tak se zbytkem moc neporadim, ale jak pises ze pustis film v prodigy a prepinas na 3D na telce tak to zkus prepnout v prodigy a ne na telce, pri prehravani filmu stiskni tlacitko na DO 6 a tam je nejaka nabidka na 3D
majsoft (147)|19.7.2012 10:58
Ahojda, po dlouhé době kouknu a nový FW, mě snad klepne :)) (znovu nastavovat oblíbené na NAS ) Nejde to nějak zálohovat ? Copak nastaveni systému mě nevadí ale oblíbené položky a hesla na NAS to je oprus. Nějaká rada jak to vykopírovat ? díky

Celkově vlastně nechápu proč to nejde zálohovat. technické nastavení chápu ale ty oblíbené a podobně fakt ne.
karry (10)|19.7.2012 11:55
killerman27: Díky za pomoc. Vypnutí Androida rychlosti pohybu v menu pomohlo výrazně. Zapnutí 3D v Prodigy přes menu opravilo titulky, takže taky super.

Zbývá tedy jen otestovat přehrání toho 3D SBS, co se sekalo přes externí disk v USB, přehráním v interním disku nebo přes LANku.

-------

Co ten disk? Je to jedno jaký vezmu nebo je nějaký doporučený, zaručeně funkční?

Ještě jednou díky za pomoc.
spamoid (62)|19.7.2012 12:32
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, jeslti někdo netušíte, zda-li mi bude správně fungovat externí DVD mechanika připojená přes USB? Pokukuji po nějakém levném řešení (např. Lite-On eTDU108-02) a jde mi o přehrávání CD a DVD a to i s různými orchranami.
Druhá věc - netestovali jste někdo SSD disk uvnitř Prodigy? Přemýšlím, že bych tam dal 120GB SSD disk, přijde mi, že 3,5" disk se tam strašně zahřívá.
Moc díky předem za jakoukoliv odpověď.
killerman27 (871)|19.7.2012 13:04
karry: projdi si par stranek zpatky nekde se tu disky uz probiraly, nekolik lidi psalo ze ma problemy s 3 TB disky, ja mam 2 TB samsung ktery se uz neprodava, ale obecne staci nejaky nizkootackovy, pripadne co si vybavuju tak tu lidi doporucivali disky pro AV centra (lepsi zivotnost asi)

majsoft to by museli panove z koree chtit aby to slo odzalohovat, stejne tak jako nechcou aby slo odzalohovat nastaveni respektive seznam s frekvencemi pro dvb-t, taky je pruda po kazdem reinstallu FW znovu ladit( ja teda nastesti mam hole prodigy :-D)

spamoid obecne externi dvd mechanika funguje v pohode, nevidim duvod proc ba tato nemela, SSD jsem nezkousel a ani nevidim duvod ho tam cpat, 120GB je nic, dam tam 2-3 filmy a mam plno :-D
k cemu by jsi chtel takto maly disk v prodigy?
spamoid (62)|19.7.2012 13:36
2 killerman27 - mno přijde mi, že 3,5" disky se v Prodigy hodně trápí - je tam dost teplo a i systém je pak poměrně hlučný (resp. měl jsem tam nějaky obstarožní WD cca 100GB, fakt stařík a opravdu hodně se tam zahříval), tak mi přisel SSD disk na nahrávání TV - pár sportovních věcí, nic zásadního a pár věcí, co tam chci mít pořád tak akorát... Nyní jsem to vyřešil tak, že jsem za pár korun koupil 32GB flashku a mám ji tam píchlou zezadu... Ale 32GB je hodně málo, tak se ptám...
Jinak ještě jeden dotaz - včera jsem zkoušel pouštět krátky film, který je MKV s datovým tokem 35,6 Mbps (video AVC (High@L4.1), audio TrueHD 7.1) z pomalootáčkového 2,5" externího disku a obraz se trhal - můj dotaz zní, jestli by interní disk stihl takový datový tok a jestli je to problém USB když teoreticky je USB 2.0 schopno propusit 480Mbps? Ten filmeček je remux z BD v 1080p...
KamilZ (10277)|19.7.2012 13:39
Dej tam nízkootáčkový 3.5" pro AV, nebo 2.5", ten bude topit ještě míň.
karry (10)|19.7.2012 13:51
spamoid: S tím trháním z exteráku přes USB mám čerstvou osobní zkušenost. Taky to teď řeším. Dneska koupím Seagate Baraccuda Green 2TB, zapojím ho a otestuju to video (má podobný datový tok) a pak dám vědět, jestli to prostě nezvládá HW Prodigy nebo je problém v tom přenosu skrz USB.
killerman27 (871)|19.7.2012 13:56
uplne presne tam mam tento: http://www.computers51.cz/zbozi/hdd-2tb-samsung-spinp-f4-eg-32mb-sataii-300-3rz/detail.aspx?p=z:198775
je to nizkootackovy a jede v pohode, ale uz se neda koupit

nicmene kdyz jsem testil prodigy tak mi i z usb disku(nizkootackoveho) prehral i samsung oceanic demo v pohode a to ma celkem slusny datovy tok, jeste jsem nenarazil ne nejaky brip ci full br u ktereho by to cukalo
xblek (23)|19.7.2012 14:18
lubike176: Ahoj . Nainštaloval som Firmware 3.5 RC10 ,mam plasmu Samsung a Jukebox je roztiahnuty mimo obrazovku skušal som to aj v nastaveniach zmenšením obrazu ale akurat sa mi zmenšil obraz pri prehravaní filmov dá sa to nejako spraviť?
-------------------
Ahoj.
Ne, nedá se to změnit jakýmkoli nastavením. Na oficial foru byla už dávno a je i nyní na to spousta stížností.
Korejec s tím ale asi nic nehodlá dělat.
K čemu furt vyráběj nový a nový RC5, 6, 7, 8, 9, 10… fakt nevím když takový grunt opravit neumí - nechtěj.
A že tam je od začátku existence Prodigy špatný čas a nelze nastavit správně a že v Jukeboxu si nepřečteš celý popis z ČSFD taky nikoho nezajímá - i když požadavky na to dávno byly.
Jak informační text o filmu přeteče prostor, který pan Korejec vyhradil, tak si ho nijak nemůžeš posunout a přečíst celej.
Holt asi mega programátorský oříšek.
killerman27 (871)|19.7.2012 14:44
lubike176 nevim presne jestli by to mohlo pomoci, ale mozna ze jo, zkus vypnout v nastaveni TV dopocitavani obrazu, u kazde se to jmenuje jinak, na mem panasonicu se to jmenuje : Převzorkování 16:9 je to v nastaveni obrazu
xblek (23)|19.7.2012 15:17
[QUOTE=killerman27;417260]lubike176 nevim presne jestli by to mohlo pomoci, ale mozna ze jo, zkus vypnout v nastaveni TV dopocitavani obrazu, u kazde se to jmenuje jinak, na mem panasonicu se to jmenuje : Převzorkování 16:9 je to v nastaveni obrazu[/QUOTE]

Myslím, že toto bohužel nepomůže. Mám taky Panasonic. Drobet se obraz zmenší a Jukebox už tak strašně do kraje není roztažený,
zase ale u všech filmů uvidíš tenký světlý okraje.
karry (10)|19.7.2012 17:20
Takže jsem zakoupil 2TB disk seagate baraccuda green, strčil do prodigy a při spuštění se ozve cca 10x pípnutí a je slyšet snaha o roztočení disku a když to pípání skončí, tak se disk nejspíš vypne - netočí se, není slyšet - a v prodigy ho nevidím. Je nějaký speciální způsob, jak ho naformátovat nebo jak udělat, aby mi ho to prodigy našlo?
---------------
Další problém mám se sítí - prodigy nevidím v síti ve win7 a na prodigy zas nevidím sdílené složky z pc. Přitom ping na IP prodigy je v pohodě. Když zadám IP do prohlížeče, tak mi také najede stránka s Prodigy menu, kde si mohu prohlížet videa, hudbu, fotky...

Začínám být pomalu zoufalý :-( ... Myslel jsem, že si koupí MMC zjednoduším přehrávání filmů na TV a ono je to zatím přesně naopak, samé problémy. Netvrdím, že to nemůže být mnou, také pravděpodobně bude, ale fakt už nevím, co s tím ... Notebook je ve stejném rozsahu adres (topologii mám router do switche a vše ostatní do switche ... ze všech, i z prodigy se dostanu do internetu, takže tady je to nakonfigurované dobře...snad), na MMC pingnu, dostanu se na něj v prohlížeči, sdílené složky v notebooku jsem nastavil podle návodu na webu umax a přesto v prodigy nevidím na síti žádné zařízení a notebooku nevidím prodigy. Když k tomu teď přidám ten problém s HDD, tak jsem z toho dost frustrovaný... :-( Snad někdo pomůže, mám na to 12 dní, to všechno můžu ještě vrátit prodejci .. ale to bych nerad a mám to jako poslední možnost, protože třeba 3D film je z Prodigy efektově lepší než z TV a líbí se mi i xLive a dle videí i jukebox (zatím díky absenci sítě a interního disku mám prázdný) atd. atd.

Najde se prosím nějaká dobrá duše s radou?
KamilZ (10277)|19.7.2012 17:29
To nebude formátováním disku. Dej ho do PC, jestli pojede.

Sdílení - máš správně nastaveny Windows (zapnuto zjišťování sítě, vypnutou domácí skupinu (zapnuto používání jmen a hesel a vytvořen účet s heslem), nastaven správně firewall pro daný profil apod.)?
karry (10)|19.7.2012 18:44
sdílení - měl jsem všechno dle návodu z umax.cz, kromě "sdílení chráněné heslem" - tam jsem musel dát "vypnout" a už se proklikám do notebooku a vidím sdílené složky .. přehlédnul jsem se v návodu. Vše přehraje v pohodě, ale je problém s 3D videem.. když vyberu 3D film, tak se začne přehrávat, ale nejde přepnout - ani v prodigy ani v tv - na sloučení do jednoho 3D obrazu ... pořád se to přehrává jako dva 2D obrazy vedle sebe (SBS) nebo nad sebou. Ale to už bude asi opravdu neřešitelné. Pokud se povede rozběhnout ten HDD, tak to snad bude vyřešené - je to jediná možnost, jak přehrát to náročné 3D video, co se mi sekalo .. teď přes 1Gbps síť už se to neseká, ale nejde, jak jsem psal, přepnout do toho 3D :-)

HDD - nemám PC, do kterého bych ho mohl dát, mám pouze notebook. Ale po googlení jsem našel na foru pro xtreamer v singapuru, že je nutné HDD (úplně nový) naformátovat nejdříve v PC, což mě trochu překvapuje... každopádně zítra koupím redukci SATA - USB a vyzkouším ho naformátovat v notebooku.

Mockrát díky za snahu mi pomoct.
KamilZ (10277)|19.7.2012 19:11
HDD je nutné v PC formátovat, pouze pokud je > 2TB, což Tvůj případ není. Jestli jen cvaká a neroztočí se, tak to bude spíš vadný HDD nebo zdroj v XTreameru. Uvidíš, co bude dělat v PC.
THeBaNDiT (497)|19.7.2012 22:02
[QUOTE=killerman27;417260]zkus vypnout v nastaveni TV dopocitavani obrazu, u kazde se to jmenuje jinak, na mem panasonicu se to jmenuje : Převzorkování 16:9 je to v nastaveni obrazu [/QUOTE]funkcia Prevzorkovanie16:9 nie je o dopocitavani obrazu, ale o tom, ze ak je vypnuta, obraz sa zobrazuje cely, aky sa da... a ak je zapnuta, tak sa obraz malicko priblizi s tym, ze jeho okraje akoby zmiznu za ramom TV. Zapina sa to jednak preto, aby bola vyuzita cela obrazovka, a jednak preto, aby sa opotrebuvali aj tie malicke cierne pruhy po stranach, ak tam niekedy su (pozor, nehovorim o klasickych ciernych pruhoch pri 4:3 resp. sirokouhlejsom nez 16:9 obraze, ale o uzkych ciernych pruhoch, ktore tam televizne spolocnosti obcas nechaju...)
Pri sledovani 3D materialu je velmi osozne tuto funkciu vypnut, clovek potom vidi viac 3D sceny... :)
Fenous123 (2)|21.7.2012 10:50
Mam v prodigy 2,5 TB disk WD, vsechno bylo OK, ale obcas se mi ztracely filmy. Po pripojeni k pocitaci filmy na disku byly. Vetsinou pomohlo prejmenovat nektery z neviditelnych filmu, ale momentalne s tim bojuji a uz to nefunguje. Chybi mi 20 filmu, kdyz nektery prejmenuji, objevi se, ale zmizi 20 jinych. Kdyby to nebylo prakticky nemozne dokazat, bylo by to na reklamaci. Na Xtreamer foru se to resi, ale k uspokojivemu vysledku se nedobrali. Za me Prodigy durazne NEDOPORUCUJI a osobne uz bych si ho znovu nekoupil. Update na 3.5RC10 to pry neresi.
Spigi (3)|21.7.2012 11:43
[QUOTE=Fenous123;417719]Mam v prodigy 2,5 TB disk WD, vsechno bylo OK, ale obcas se mi ztracely filmy. Po pripojeni k pocitaci filmy na disku byly. Vetsinou pomohlo prejmenovat nektery z neviditelnych filmu, ale momentalne s tim bojuji a uz to nefunguje. Chybi mi 20 filmu, kdyz nektery prejmenuji, objevi se, ale zmizi 20 jinych. Kdyby to nebylo prakticky nemozne dokazat, bylo by to na reklamaci. Na Xtreamer foru se to resi, ale k uspokojivemu vysledku se nedobrali. Za me Prodigy durazne NEDOPORUCUJI a osobne uz bych si ho znovu nekoupil. Update na 3.5RC10 to pry neresi.[/QUOTE]

Mam stejny problem s mizejicimi soubory. Da se to docasne spravit tim, ze v adresari o uroven vyse zmenite pohled na nahled, zpet na seznam a znovu na nahled. Pak kdyz vlezu zpet do adresare s filmama, vidim vse. Bohuzel jen do te doby, nez se vratim do menu. :(
Eraser07 (53)|21.7.2012 14:59
[QUOTE=Spigi;417722]Mam stejny problem s mizejicimi soubory. Da se to docasne spravit tim, ze v adresari o uroven vyse zmenite pohled na nahled, zpet na seznam a znovu na nahled. Pak kdyz vlezu zpet do adresare s filmama, vidim vse. Bohuzel jen do te doby, nez se vratim do menu. :([/QUOTE]



tento problem bol predsa na zaciatkoch,mal som ho aj ja, hned z prvym firmware sa to napravilo, ako je mozne ze sa vam to deje z novym Firmw. ja mam priamo v prodigy 2TB hdd ...a 3TB disk a 2TB cez USB a vsetko ok, nic sa nestraca a vsetko je tam
akurat mam net cez wifi a ten musim obcas restartovat ,v prodigy sa mi straca a neide sa pripojit ,tak musim restartnut router potom sa hned pripoji.
ondra_t (68)|21.7.2012 17:03
[QUOTE=karry;417284].. když vyberu 3D film, tak se začne přehrávat, ale nejde přepnout - ani v prodigy ani v tv - na sloučení do jednoho 3D obrazu ... pořád se to přehrává jako dva 2D obrazy vedle sebe (SBS) nebo nad sebou[/QUOTE]

To při přehrávání 3D SBS filmu na Prodigy vybereš na ovladači Menu - 3D - SBS a nic se nestane? Obrazy zůstanou vedle sebe?

PS: Mám sice SW3, ale má to stejný FW a 3D SBS mi funguje.
THeBaNDiT (497)|21.7.2012 20:02
[QUOTE=karry;417284]je problém s 3D videem.. když vyberu 3D film, tak se začne přehrávat, ale nejde přepnout - ani v prodigy ani v tv - na sloučení do jednoho 3D obrazu ... pořád se to přehrává jako dva 2D obrazy vedle sebe (SBS) nebo nad sebou[/QUOTE]len pre istotu sa pytam, ci mas telku, ktora 3D technologiou zobrazovania podporuje... (aby sme mohli vylucit jednu z moznosti, preco ti to nejde)
karry (10)|22.7.2012 14:03
Samozřejmě, že mám TV, co to podporuje, už jsem to tu psal (47LG660S) ... tohle se mi děje pouze pokud přehrávám film nasdílený v notebooku přes LANku ... pak mi nejde přepnout do 3D ani v prodigy (menu - 3D - SBS) ani v TV. Pokud si pouštím film ve 3D z HDD (v USB), tak to jde přepnout jak v prodigy, tak v TV.

add interní HDD - disk byl nejspíše vadný, nerozběhnul se ani po připojení přes redukci v notebooku, tak jsem ho vrátil a v pondělí koupím nový, pak dám vědět, jak je to s tím 3D z interního.
karry (10)|22.7.2012 19:39
Tak pokrok - nevím, co se stalo - já nic nepřenastavoval, neměnil - ale už se mi po přepnutí do 3D obraz sloučí a 3D tak funguje (myslím po té LANce). A to video, které se při přehrávání sekalo mělo L5.1 a datový tok 51Mbit/s, po převedení na L4.1 a m2ts už se neseká a jde přehrát v pohodě. Demo od Samsungu s 40Mbit je také L5.1 a to přehrát jde v pohodě... jiný rozdíl jsem v media info nenašel.

Díky všem za snahu.
THeBaNDiT (497)|22.7.2012 20:54
tak som rad, ze uz ti to funguje... :)
spamoid (62)|23.7.2012 08:58
Zdravím,
měl bych dotaz na Blu-Ray navigaci - jakým způsobem si můžu udělat kopii BD disku, co mám doma abych ho mohl mít na disku v Prodigy? Zkoušel jsem přes DVDFab ISO i jen kopii disku (tzn. ponechání adresářové struktury) a nejsem schopen ani v jednom vyvolat menu. Disk se pustí, jde rovnou na hlavní "film" (je to koncert) a ani když dám 6, tak se mi tam neobjeví možnost jít do menu, o pop-up menu na BD ani nemluvím (mám ještě PS3, ve kterém vše funguje jak má).
Moc díky předem za radu
killerman27 (871)|23.7.2012 09:28
menu u BD disku(vcetne ISO obrazu) neni podporovano a nikdy nebude, lze pouzit jen jakesi BD lite menu
whitesak (406)|23.7.2012 13:46
Nazdar,
nevite nehodou nekdo, kde se da v Prodidy/SW3 rucne upravit (doplnit) favorites pro shoucast radio?
Proc se ptam: Vim ze je mozne si dat sve oblibene radia do radii v XLiveCZ nebo jako .pls soubory, ktere pak prehraje interni prehravac. Ale v zadnem z techto dvou moznosti se pak nezobrauje doprovodny text, ktere internetova radia vyslilaji (obvykle interpret, nazev songu, atd...). Toto umi a dela jen prave interni implementace shoucast radia, kde si mohu ulozit svoje oblibena radia do favorites, ale jen z tech co mi najde vyhledavani v ramci shoucast radia. Takze spouta mych oblibenych tam nenajdu :-(
Diky.
frixo (38)|24.7.2012 17:50
Zdarec,
nevim jestli se to tady uz neresilo, ale mam problem, ze mi extrem nechce prehravat PCM 5.1. V menu nastavim multi ch PCM, ale prehrava to tim zpusobem, ze to hraje potichu a v bednach to vrci. Ostatni audia jako napr DTS-HD atd jednou normal.
Kdyz to mam nastavene na ten multich PCM tak mi to chrci v bednach i pri prepinani v menu :( Uz jsem z toho nestastny. Koncert jsem vysmahl na placku a pres AV to PCM frci normalne ale v extremu ani tuk jen chrceni a tod vse
karry (10)|26.7.2012 13:30
Takže info o novém HDD (seagate barracuda green 2TB) - po zasunutí do prodigy / notebooku přes redukci se začal načítat, ale ani jedno zařízení ho nevidělo. Musel jsem ho najít v notebooku ve správci disků a naformátovat ho. Pak už ho Prodigy našlo a vše funguje bez problémů. Moje přenosová rychlost po 1Gbps při kopírování 12 GB mkv z notebooku na disk byla cca 110-120 Mbit/s, což tedy žádná sláva na to, že má mít 1Gbps síťovku ... v notebooku jí mám také a jede to přes 1Gbps switch cisco. Ale tak nemůžu od toho chtít přenosové rychlosti jako od NASu za 10k.
Jinak jen jako informaci - i to "sekající" se video z interního disku také bez problémů. Probém tedy pouze z externího HDD přes USB, což už mě netrápí.
Lime76 (1)|28.7.2012 17:40
ahojte, tak netusim co teraz kupit, precital som si forum a chcel som kupit Xtreamer Prodigy Black ale neviem uz sim rozmyslal aj bez disku kupit ASUS mini ale neviem ako sa to bude spravat ina s USB klucom, nechcem zapajat este ku telke vedla setoboxu aj Exter. HDD s vlastnym napajanim. Poradte nehaky dobry multiprehravac, prosim. a ten ASUS za 60€ je celkom vychvaleny len neviem ci to nebude pomale bez interneho disku iba s USB, ale necham si rad poradit nejaky dobry Multiprehravac. Dakujem
killerman27 (871)|5.8.2012 18:24
[QUOTE=whitesak;417949]Nazdar,
nevite nehodou nekdo, kde se da v Prodidy/SW3 rucne upravit (doplnit) favorites pro shoucast radio? [/QUOTE]

/usr/local/etc/dvdplayer/favorite.xml
blazom (27)|6.8.2012 20:58
ahojte, vážne rozmýšlam nad kúpou tohoto zariadenia ale mam pár otázok (ak by ste boli ochotní, bol by som vám vďačný)

1. je možnosť nastavnia intervalu slideshow fotografií aj menej ako 5 sekúnd?
2. má možnosť zmeny nasledovných funkcii titulkov: veľkosť fontu, farba fontu, typ fontu a posun vertikálnej pozície na obrazovke
3. Dá sa priamo z windows z WMP prehrať hudba cez DLNA - odoslať do Xtreamer?

dakujem
THeBaNDiT (497)|6.8.2012 22:46
Mam Xtreamer SW3 (firmver 3.5rc2), ale velmi pravdepodobne to plati aj pre Prodigy a vyssie FW.

1.) interval SlideShow sa da nastavit takto: vypnute, 2s, 5s, 10s, 30s
2.) titulky maju plno moznosti nastaveni a to dost jednoducho menitelnych, je to bezproblemove (vratane velkosti, farby, posunu... font sa zrejme menit neda)
3.) neviem, neskusal som, nepouzivam
4.) všetky tri videa mi prehral bez najmensich problemov
vladocigi (30)|6.8.2012 23:02
Len doplnim: DLNA samozrejme funguje, a urcite funguje aj cez WMP (osobne to mam odskusane).
blazom (27)|7.8.2012 21:33
dakujem za odpovede, velmo ste ma potesili, este ak tie videa prehra tak mam vyhrate (su to domace videa z fotakov).

Inak aky server pouzivate na streamovanie hudby cez DLNA..okrem WMP?
Neviete o takom serveri, ktory vie priamo z win prieskumnika = z kontex menu na zlozke- prehrat do Xtreamer?

Este mam otazku ohladom format hdd. Treba hdd najprv formatovat v PC a vytvorit particiu, alebo musi byt do xtreameru vlozeny hdd bez particie?
Mistrix (2)|7.8.2012 22:41
Ahoj, mám prosbu. Je tomu pár dní co jsem koupil Xtreamer Prodigy Silver. Boužel k mému zklamání téměř nic nefunguje. Otázkou co je špatně? Špatný kousek, tj. vhodný k reklamaci, či může být problém i jinde? Zkusím popsat jaké problémi s ním mám. Předem děkuji za všechny reakce:

- s dodaným firmwarem 3.0 přístroj na první pohled fungoval, spouštění filmů, seriálů se zdálo stabilní, se softwarem jsem se teprve seznamoval, nevěděl jsem jak se přidávaj adresáře do favoritů a jak doinstalovat různé doplňky
- do přístroje jsem dal pevný disk (2TB s NTFS naplněný daty z HTPC), které mi dosloužilo (odešel Zdroj). Disk normálně v PC)
- z iternetu jsem stáhl a nainstaloval nejnovější Firmware 3.5 RC 10 a začal si s přístrojem hrát, během pár minut (5 - 10 min) se přístroj samovolně restartoval, tento problém se pravidelně opakoval, buď při nějaké konrétní nabídce, například 100% restart byl když jsem chtěl přidat složku do favoritů, ale byli i restarty při přehrávání, či pokusech zprovoznit nějaké funkce xtreameru
- myslel jsem, že výše uvedený chyby jsou nestabilním Firmwarem, a tak jsem zkusil několik verzí co jsou ke stažení na internetu, ale setkával jsem se s podobnými problémi, defakto ve všech se přístroj nespecifikovaně řádově po několika minutách restartoval a téměř nic krom přehrávání nefungovalo
- stáhnul jsem tedy firmware 3.0, ten který jsem měl v přístroji od výroby. S ním přístroj bez problémů a bez restartů přehrává jakékoliv data z HDD, nicméně dám-li přidat jakoukoliv složku z disku do favoritů, přístroj se opět restartne, zkoušel jsem promazávat adresáře na disku a opět se mi restartnul, k mému překvapení po restartu byli data opět na disku

Disk jsem testoval v počítači a nenašel jsem na něm žádné chyby. Napadají mě dvě věci co můžou být špatně:

1) Vadný kousek Xtreameru a v tomto případě by bylo nej. ho vrátit a využít zákoných 14 dní vrácení zboží nebo vyreklamovat (to bych pravděpodobně musel čekat měsíc na vyřízení reklamace)
2) Problém s diskem, možná Xtreameru vadí to, že jsem disk nenaformátoval? Či mu nevyhovuje NTFS file system? Disk jsem neformatoval, jelikož je téměř plný filmů a seriálů, které nemám kam nahrát, ale jestli je toto problém, zkusím si sehnat jiný disk, či data někam přesunout...

Máte nějaké rady, typy? Nepředpokládám, že toto je standartní chování Xtreameru. Obávám se, že kdyby byl takto nestabilní, nikdo by si ho nekoupil...
longmatys (48)|7.8.2012 23:50
No jestli to tam v té RC10 nedali, tak já jim můžu znovu napsat. Oni jsou fakt srandovní, musím jim posílat zkompilované bináry - prý nemají přístup na googlecode...
[QUOTE=neo001;416563]Pre Longmatys: co nove u CSFD scraper pre Xtreamer Prodigy (fw3.5RC9) - ze treba doladit na automaticke vyhladavanie a pridavanie FANARTu. - pretoze vacsina musim manualne vyhladat FANART cez TMDB. Ze este spolupracujete na dalsom RC ci finalnom FW - kde v predoslom FW je chybny - span class.... u rls 19 opravena.[/QUOTE]
THeBaNDiT (497)|8.8.2012 12:23
@ blazom: doplnil som informácie do svojho pôvodného príspevku vyššie...