Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

blazom (27)|8.8.2012 13:03
[QUOTE=THeBaNDiT;419814]@ blazom: doplnil som informácie do svojho pôvodného príspevku vyššie...[/QUOTE]

ĎAKUJEM TI za ochotu.
whitesak (406)|9.8.2012 12:50
[QUOTE=killerman27;419506]/usr/local/etc/dvdplayer/favorite.xml[/QUOTE]
Diky !
ondra_t (68)|9.8.2012 16:21
[QUOTE=Mistrix;419778]
- z iternetu jsem stáhl a nainstaloval nejnovější Firmware 3.5 RC 10 a začal si s přístrojem hrát, během pár minut (5 - 10 min) se přístroj samovolně restartoval[/QUOTE]

Jak jsi postupoval při upgradu firmware? (Možná nepsrávný postup při upgradu?) Jinak reklamaci ti určitě uznají.
daka (4)|9.8.2012 18:28
Zdravím prečo mi nefunguje wifi klavesnica pri web prehliadači v Xtreamer prodigy ?
viem tam dostať aj iný web prehliadač ??

ďakujem za odpoved
blazom (27)|12.8.2012 00:23
zdravim...tak som sa stal cerstvym majitelom prodigy...
mam taky maly problem: pri pozerani filmov ma zvuk z telky oneskorenie oprodi zosiku (alebo opacne}
Zvuk chcem mat z obydvoch zariadeni, lebo z telky lepsie pocut dialogy.

TV (panak plazma) prepojena s prodigy cez HDMI - nastaveny v prodigy na 2ch PCM
Marantz zosik cez opticky SPDIF nastaveny na 2.1CH
surround off, nocny rezim of

poradte prosim..vdaka
blazom (27)|12.8.2012 00:33
asi ma uz aj napadlo riesenie...hdmi z prodigy do telky do portu s audio return chennel a z telky optikou do zosiku.

a potom zvlast optikou z prodigy do zosiku v pripade ze TV bude vypnuta...

vdaka...:-))) na co clovek nepride po polnoci
blazom (27)|12.8.2012 00:46
.....
eldorado09 (1441)|12.8.2012 09:27
Ahojte, mám taky trošku zvláštny problém s Prodigy: V posl. dobe keď kukám nejaky film (z USB, HDD) a počas prehrávania fimu si zatlačím na DO tlačítko "INFO" alebo si chcem zmeniť formát obrazu tiež na DO - Xtreamer sa mi z ničoho nič reštartuje. FW mám 3.5 RC10 (asi 1 mesiac, tento problém mám asi týždeň). Predtým som taky problém nemal... Aky máte názor? Viete mi poradiť? Ďakujem.
KamilZ (10277)|12.8.2012 09:34
[QUOTE=blazom;420246]je to lepsie ale stale tam je delay..:-([/QUOTE]
To je divné, jestli je jako vstup do zesilovače optika z TV, tak tam by to mělo být vykompenzované. Jaký je model TV a zesilovače?
blazom (27)|12.8.2012 11:19
TV Panasonic TX-P42GT30E rocnik 2011 a zosik Marantz SR4600 asi z roku 2005
KamilZ (10277)|12.8.2012 14:19
A v TV menu Zvuk/Zpoždění SPDIF jsi zkoušel? SR4600 bohužel asi zpozdit zvuk neumí (nemá Lip Sync, viz http://us.marantz.com/DocumentMaster/US/SR4600specsheet0506.pdf), ale na dálce vpravo dole tlačítko Lip Sync je, tak se na to raději ještě podívej.
neo001 (9)|12.8.2012 19:07
[QUOTE=eldorado09;420265]Ahojte, mám taky trošku zvláštny problém s Prodigy: V posl. dobe keď kukám nejaky film (z USB, HDD) a počas prehrávania fimu si zatlačím na DO tlačítko "INFO" alebo si chcem zmeniť formát obrazu tiež na DO - Xtreamer sa mi z ničoho nič reštartuje. FW mám 3.5 RC10 (asi 1 mesiac, tento problém mám asi týždeň). Predtým som taky problém nemal... Aky máte názor? Viete mi poradiť? Ďakujem.[/QUOTE]

Takisto mam ten problem, uz dlhsie som nemal problem, ked sa zacalo problem presne pred tyzdnom. Asi naplanovany sabotaz, hih. Na fore xtreamer.net raz polozil otazku o probleme a neodpovedal na tu otazku.
eldorado09 (1441)|13.8.2012 11:21
No aj ja som zvedavý čo to môže byť....
tom03 (29)|13.8.2012 11:56
Už jsem jednou můj problém s SW3 popisoval a byla mi doporučeno aktualizovat formware. Vyzkoušel jsem 3.5RC6, 3.5RC9, 3.5RC10 a problém stále přetrvává. Jde o to, že během přehrávání filmu nefunguje změna titulků, audia ani posun videa šipkami. Když např. vyberu druhou audio stopu (nebo titulky), tak se to v menu vybere, ale změna se neprojevý a když zmáčknu šipku pro posun videa menu posunu se zobrazí, ale posun se neprovede.

Nevěděl by někdo co s tím zkusit udělat? Dokáže to dost zásadně rozpoutat emoce :)
whitesak (406)|13.8.2012 16:14
Mel jsem jednou podobny problem. Tedy presne receno dvakrat - jednou s titulkama u jednoho filmu a podruhe zase s posunem videa u jineho filmu.
Ad titulky: pomohlo mi prevedeni na jiny format titulku (napriklad pomoci Subtitle Workshop).
Ad video: tady pomohlo premuxovani videa (napriklad pomoci mkvmerge).
Htichac (9)|13.8.2012 16:35
Ahojte možná jsem lama ale poradíte mi jak zapnout Youtube přes celou obrazovku?? Nikde jsme tuto možnost nenašel. V aplikaci XL youtube je sice lupa ale ta nefunguje. Dík..
THeBaNDiT (497)|13.8.2012 19:26
[QUOTE=tom03;420453]Už jsem jednou můj problém s SW3 popisoval a byla mi doporučeno aktualizovat formware. Vyzkoušel jsem 3.5RC6, 3.5RC9, 3.5RC10 a problém stále přetrvává. Jde o to, že během přehrávání filmu nefunguje změna titulků, audia ani posun videa šipkami. Když např. vyberu druhou audio stopu (nebo titulky), tak se to v menu vybere, ale změna se neprojevý a když zmáčknu šipku pro posun videa menu posunu se zobrazí, ale posun se neprovede.

Nevěděl by někdo co s tím zkusit udělat? Dokáže to dost zásadně rozpoutat emoce :)[/QUOTE]ja som stale na 3.5RC2 a nepozorujem ziaden z popisovanych problemov... na vyssi FW sa mi zatial nechce, a nakolko vidim, ze mozu po upgrade vzniknut popisovane problemy, tak ani ma to nelaka...
killerman27 (871)|13.8.2012 19:54
[QUOTE=Htichac;420483]Ahojte možná jsem lama ale poradíte mi jak zapnout Youtube přes celou obrazovku?? Nikde jsme tuto možnost nenašel. V aplikaci XL youtube je sice lupa ale ta nefunguje. Dík..[/QUOTE]

staci zmacknout na DO tlacitko zoom tedy "4"

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=eldorado09;420265]Ahojte, mám taky trošku zvláštny problém s Prodigy: V posl. dobe keď kukám nejaky film (z USB, HDD) a počas prehrávania fimu si zatlačím na DO tlačítko "INFO" alebo si chcem zmeniť formát obrazu tiež na DO - Xtreamer sa mi z ničoho nič reštartuje. FW mám 3.5 RC10 (asi 1 mesiac, tento problém mám asi týždeň). Predtým som taky problém nemal... Aky máte názor? Viete mi poradiť? Ďakujem.[/QUOTE]

taky se mi to stalo, ale jen kdyz jsem poustel film pomoci jukeboxu, kdyz jsem poustel normalne pres Zdroj media....... tak mi to kupodivu neudelalo, muze to byt ale jen nahoda
tom03 (29)|14.8.2012 11:22
[QUOTE=whitesak;420481]Mel jsem jednou podobny problem. Tedy presne receno dvakrat - jednou s titulkama u jednoho filmu a podruhe zase s posunem videa u jineho filmu.
Ad titulky: pomohlo mi prevedeni na jiny format titulku (napriklad pomoci Subtitle Workshop).
Ad video: tady pomohlo premuxovani videa (napriklad pomoci mkvmerge).[/QUOTE]

Na to bych to u mě nesázel, protože na SW1 to jede vše v pohodě. Achjo.
Konradek (47)|14.8.2012 13:12
Pořídil jsem si toto MMC a řeším pro mě důležité věci, poprosím tedy ostatní uživatele o potvrzení, nebo vyvrácení mnou zjištěných vlastností:

1) na aktuálním FW 3.5RC10 se nemohu připojit přes FTP, po přihlášení přes www v nastavení potvrdím start FTP serveru, ale FTP dále neodpovídá. Pomocí SSH, telnetu, NAS, www v pohodě, ale FTP prostě nic. Připojeno přes UTP, switch v místní síti - firewall vypnutý.

2) nefunguje zde jako u starších zařízeních založených na Realteku editace programu pomocí dtvchanelmanager, pořadí v něm sice změním a nepotřebné vymažu, ale na číselné pořadí v zařízení to nemá vliv, stále zůstavají programy pod nesmyslnými čísly...

3) a sice to nejpodstatnější je, že při nastavení časového záznamu z DVBT se přístroj nedokáže na záznam probudit a po nahrání zase vypnout - prostě v režimu standby je časové nahrávání k ničemu - musí být stále zapnutý. Je toto chyba FW, nebo tahle zázračná škatulka neumí to, co zařízení za poloviční cenu a navíc založené na starším čipu Realteku (např. Sencor9600t)?

Díky předem za odpovědi
Konradek (47)|14.8.2012 22:41
Tak jsem zkoušel a zatím mám tyto závěry:

1) V případě, že nahraju neupravený FW Realteku, v menu je aktivace a zadání hesla pro FTP server a po tomto zadání funguje (tedy chyba v úpravě FW na straně Xtream)

2) ...zde jsem se neposunul

3) Na neupraveném SDK od Realteku je zapnutí zařízení a spuštění nahrávání plně funkční, na originálním FW 3.0.5 také. Můžete někdo vyzkoušet chování při jiné RC než 10, jestli máte nainstalováno? Netuším, jestli zároveň s verzi FW 3.5 nepoužili nové SDK, není tedy jisté, je-li chyba přímo v SDK, nebo vlastní úpravě Xtreamem...
Mistrix (2)|14.8.2012 23:23
[QUOTE=ondra_t;420024]Jak jsi postupoval při upgradu firmware? (Možná nepsrávný postup při upgradu?) Jinak reklamaci ti určitě uznají.[/QUOTE]

Na reklamaci jsem se ptal přímo v obchodě kde jsem to kupoval a naprosto v pohodě. Nicméně dneska jsem zazálohoval data z disku, na disku zrušil parttion a vytvořil novou, kterou jsem naformátoval na NTFS a vše funguje. Tj. mám vystaráno. Otázkou co bylo v původním nastavení disku špatně. Jsem se zapoměl podívat jestli disk náhodou nebyl Dynamic, ale teď už můžu jen hádat... Hlavní je, že to jede...
blazom (27)|14.8.2012 23:33
prosim vas ako skryjem priecinky na HDD ktore si tam prodigy vytvara..napr download, alebo mnou nakopirovane..xMRC, scripts
Htichac (9)|15.8.2012 13:24
To: killerman27 Dík asi jsem fakt ta LAMA :-D Před tím mi to nešlo zkoušel jsem všechny tlačítka na ovl. a kliknutí myši na lupu taky nešlo. Ale teď ta 4ka funguje. Fakt dík :-)
frixo (38)|15.8.2012 15:53
Ahojte, uz jsem psal muj problem o kousek vyse, ale zadna reakce. Hraje vam pres prodigy LPCM 5.1? V menu nastavim PCM multi a ani tuk. Spise naopak, zacnou mi bedny hucet vrcet, proste audio v haji. Diky za reakci
blazom (27)|15.8.2012 22:30
ahojte, mozno Vam toto pomoze zodpovedat par otazok ako toto zariadenie spracuvava zvuk:


[FONT=times new roman]If the Xtreamer is "directly connected" to a surround sound amplifier via HDMI. The "HDMI Output" option offers the following: [/FONT]

5.1CH/7.1CH
Passes 2Ch and multi-channel bit-stream audio formats, such as: Dolby Digital (AC3), DTS. Along with Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD HR and DTS-HD MA
Transcodes non bit-stream audio formats, such as: 2Ch and multi-channel AAC-LC/HE/PS, Cook, FLAC, MP2, MP3, Monkeys Audio, PCM, Vorbis, WMA to a 2Ch PCM audio stream

2.1CH
Transcodes all bit-stream audio formats to a 2Ch PCM audio stream.
Transcodes non bit-stream audio formats to a 2Ch PCM audio stream.

Multi CH
Transcodes all bit-stream audio formats to a 2Ch PCM audio stream.
Transcodes all supported non bit-stream audio formats to a 2Ch or multi-channel PCM audio stream.




[FONT=times new roman]If the Xtreamer is "directly connected" to a TV via HDMI. The "HDMI Output" option offers the following: [/FONT]


5.1CH/7.1CH
Transcodes all bit-stream audio formats to a 2Ch PCM audio stream**
Transcodes non bit-stream audio formats to a 2Ch PCM audio stream.

2.1CH
Transcodes all bit-stream audio formats to a 2Ch PCM audio stream.
Transcodes non bit-stream audio formats to a 2Ch PCM audio stream.

Multi CH
Transcodes all bit-stream audio formats to a 2Ch PCM audio stream.
Transcodes non bit-stream audio formats to a 2Ch PCM audio stream.

** HDMI v1.4 compliant TV's with "return channel" should be able to pass a viable 2Ch or multi-channel bit-stream via HDMI (or even via SPDIF) to a suitable surround sound amplifier.




[FONT=times new roman]If the Xtreamer is "directly connected" to a surround sound amplifier via SPDIF. The "SPDIF Output" option offers the following: [/FONT]
[FONT=times new roman]
[/FONT]

5.1CH
Passes 2Ch and multi-channel bit-stream audio formats, such as: Dolby Digital (AC3) and DTS [Not Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD HR and DTS-HD MA]
Transcodes 2Ch and multi-channel non bit-stream audio formats, such as: AAC-LC/HE/PS, Cook, FLAC, MP2, MP3, Monkeys Audio, PCM, Vorbis, WMA to a 2Ch PCM audio stream

2.1CH
Transcodes 2Ch and multi-channel bit-stream audio formats to a 2Ch PCM audio stream.
Transcodes 2Ch and multi-channel non bit-stream audio formats to a 2Ch PCM audio stream.
whitesak (406)|16.8.2012 10:13
Hmm, z toho se mi tedy zda, ze pokud mam spravny zdrojovy soubor (coz je napr. multichannel AAC a nebo nejlepe bezztratove multichanel FLAC), tak by to melo opravdu do receiveru davat multichanel PCM.
frixo: Zkus nekam hodit nejaky vzorek toho tveho audia, muzeme to nekteri zkusit na svych sestavach :-)
Spigi (3)|16.8.2012 15:44
[QUOTE=Konradek;420595]Pořídil jsem si toto MMC a řeším pro mě důležité věci, poprosím tedy ostatní uživatele o potvrzení, nebo vyvrácení mnou zjištěných vlastností:

1) na aktuálním FW 3.5RC10 se nemohu připojit přes FTP, po přihlášení přes www v nastavení potvrdím start FTP serveru, ale FTP dále neodpovídá. Pomocí SSH, telnetu, NAS, www v pohodě, ale FTP prostě nic. Připojeno přes UTP, switch v místní síti - firewall vypnutý.

2) nefunguje zde jako u starších zařízeních založených na Realteku editace programu pomocí dtvchanelmanager, pořadí v něm sice změním a nepotřebné vymažu, ale na číselné pořadí v zařízení to nemá vliv, stále zůstavají programy pod nesmyslnými čísly...

3) a sice to nejpodstatnější je, že při nastavení časového záznamu z DVBT se přístroj nedokáže na záznam probudit a po nahrání zase vypnout - prostě v režimu standby je časové nahrávání k ničemu - musí být stále zapnutý. Je toto chyba FW, nebo tahle zázračná škatulka neumí to, co zařízení za poloviční cenu a navíc založené na starším čipu Realteku (např. Sencor9600t)?

Díky předem za odpovědi[/QUOTE]

ad 3)
Na verzi FW 3.5 RC10 mi take nechodi planovane nahravani z DVB-T. Musel jsem se vratit k verzi RC8.
Konradek (47)|16.8.2012 16:33
Spigi: Díky za potvrzení, ke stejnému závěru jsem došel včera v noci také :-). Napsal jsem jim to na jejich fórum jako chybu, někdo se tam ptal předemnou, ale tomu vymluvili, že nemůže přístroj vypínat - tak to snad ani nevědí, že to tam Realtek v podpoře má...

FTP podle jejich vyjádření žádné v základu v jejich FW není, lze ho tedy doinstalovat pomocí balíčků, takže řešení je.
daka (4)|16.8.2012 17:39
Zdravím prečo mi nefunguje wifi klavesnica pri web prehliadači v Xtreamer prodigy ?
viem tam dostať aj iný web prehliadač ??
THeBaNDiT (497)|16.8.2012 21:49
tak napokon mam aj ja jednu malu otazku: mam Xtreamer SideWinder3 s fw 3.5RC2 a teraz som don pripojil interny 2.5-palcovy HDD o velkosti 500GB. Naformatoval som ho, zapol som funkciu NAS a otazka znie - je mozne niekde v MENU nastavit, aby sa HDD po nejakom case necinnosti vypol? Alebo mi bude musiet bezat 24 hodin denne? (tak zbezne som hladal, ale zatial som nenasiel, tak sa pytam, ci na to nepozna niekto z vas nejaku skrytu fintu)
Goofy2 (1)|17.8.2012 01:38
Lze Na Prodigy Black ovlivnit zda se při použití App - DVB pustí rádio nebo dvbt? Resp jako defaultní se pouští rádio a chtěl bych to změnit na TV.
whitesak (406)|17.8.2012 10:41
[QUOTE=THeBaNDiT;420841]tak napokon mam aj ja jednu malu otazku: mam Xtreamer SideWinder3 s fw 3.5RC2 a teraz som don pripojil interny 2.5-palcovy HDD o velkosti 500GB. Naformatoval som ho, zapol som funkciu NAS a otazka znie - je mozne niekde v MENU nastavit, aby sa HDD po nejakom case necinnosti vypol? Alebo mi bude musiet bezat 24 hodin denne? (tak zbezne som hladal, ale zatial som nenasiel, tak sa pytam, ci na to nepozna niekto z vas nejaku skrytu fintu)[/QUOTE]

Mam stejnou konfiguraci a prokazatelne vim, ze se mi na nektere starsi verzi firmware HDD po nejake dobe necinnosti automaticky vypinal. Uz nevim na jake verzi to bylo, ale myslim, ze snad jeste na nejake stare 3.0.x. Na poslednich 3.5.RCx mi to taky nevypina. Jestli to jde nastavit nejak uvnitr linuxu nekde v /etc/... nebo nekde, jsem nezkoumal ...
THeBaNDiT (497)|17.8.2012 12:19
otazka znie, co je pre disk vhodnejsie... ci bezat 24/7, alebo sa trebars po 10 minutach vypnut a hotovo... pri neustalom behu sa na jednej strane nemina pocet parkovani hlaviciek, na druhej strane to zerie prud (i ked malo), vydava neustaly sum (i ked v obyvacke nespavam) a pri pasivne chladenom systeme (akym je aj moj SW3) je to teple... (ale nie horuce)



Mari sa mi, ze je tu niekto tu z fora v kontakte s programatormi firmweru pre Prodigy/Sidewinder3 (killerman? ale mozno si to pletiem), tak ak by som smel poprosit, aby im nahlasili poziadavku moznosti nastavenia vypinania HDD po nejakom case, ako tomu bolo v ktoromsi starsom FW a ako sa aj na NETe pise (autralska stranka Xtreamera - konkrente Prodigy, hladajte v lavom stlpci ikonu ): http://www.mediaconceptusa.com/xtreamersw3_feature.html [quote]Hard drive spin down every given minutes of inactivity will allow your HDD life to increase significantly while preserving power. Set your interval for HDD Standby from a various multiple choices [/quote]
michael.zeman.8 (10)|19.8.2012 22:32
Ahoj, měl bych dotaz, zda by nešlo do xLiveCZ nějak přidat nějakou televizi, která vysílá zápasy anglické fotbalové ligy? Digy Sport, Sky Sport .. To bch chtěl asi už moc, že ? :-) a ještě jeden dotaz xLiveCZ mi jede bez problemů, ale když chci spustit Xtreamer Live s anglickýma TV (nevím, jestli právě tam nějaká tato tv není), tk mi to napíše Xtreamering is not exist! atd.. nevíte co s tím? Díky :-)
michael.zeman.8 (10)|19.8.2012 23:22
Tak jsem našel v CZ v Mezinarodnich sortovnich tv je ESPN i Sky Sport, ale u obou Loading Failed.. co s tim? :-(

EDIT: Al Jazeera Sports to same.. nejde mi skoro žádná online zahraniční tv.. :-(
EDIT2: Tak nejedou ani jiné online tv.. spustil jsem asi 1 z 20 a to jsem zkousel i CZ.. :-( archiv jde..
killerman27 (871)|20.8.2012 07:58
[QUOTE=THeBaNDiT;420876]Mari sa mi, ze je tu niekto tu z fora v kontakte s programatormi firmweru pre Prodigy/Sidewinder3 (killerman? ale mozno si to pletiem), tak ak by som smel poprosit, aby im nahlasili poziadavku moznosti nastavenia vypinania HDD po nejakom[/QUOTE]

bohuzel se pletes, na offiko foru ignoruji vetsinu pozadavku nejen mych, ale i dalsich, nicmene s diskem v prodigy zatim nemam zadny problem i kdyz je pasivne chlazeny, teple to je, to zas jo, ale neni to zadna katastrofa

[QUOTE=michael.zeman.8;421190]Tak jsem našel v CZ v Mezinarodnich sortovnich tv je ESPN i Sky Sport, ale u obou Loading Failed.. co s tim? [/QUOTE]

no s tim nic, pokud vis o nejakych strankach kde jsou stabilni streamy tech TV kanalu co chces tak napis, ja kouknu zda to pujde zpracovat
michael.zeman.8 (10)|20.8.2012 08:04
"no s tim nic, pokud vis o nejakych strankach kde jsou stabilni streamy tech TV kanalu co chces tak napis, ja kouknu zda to pujde zpracovat[/QUOTE]"

Mě by se líbilo, kdyby šel zpracovat například program Sopcast nebo Veetle do Prodigy, to by bylo úžasný! :-) Protože tam jsou dobré streamy sportovních utkání.. u těch stanic co chci nevím, ale možná je problém u mě, protože mi nejde pustit skoro žádná online tv, ani česká..
nettopejr (20)|22.8.2012 01:05
přátelé, vím, že se zde HDD do Prodigy řešilo (někde kolem 45.str)- ale nejsem si jistý výsledkem: chci 2T disk (vím, že s 3T jsou problémy), ale řeším zda mi "projde" použití HDD Advanced format (někdo tvrdí, že AF=problém, jiní tvrdí že AF= NOprolem)... tak nevím jak to je.
který tedy vybrat? : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo jsem úplně mimo???
CanisAureus (92)|22.8.2012 12:18
[QUOTE=nettopejr;421487]přátelé, vím, že se zde HDD do Prodigy řešilo (někde kolem 45.str)- ale nejsem si jistý výsledkem: chci 2T disk (vím, že s 3T jsou problémy), ale řeším zda mi "projde" použití HDD Advanced format (někdo tvrdí, že AF=problém, jiní tvrdí že AF= NOprolem)... tak nevím jak to je.
který tedy vybrat? : [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
nebo jsem úplně mimo???[/QUOTE]

Mám tam přesně ten WD20EURS a fungoval hned po vybalení a zapojení, jen jsem ho musel v Prodigy Black zformátovat
karry (10)|22.8.2012 13:31
nettopejr: Já tam mám 2TB seagatte barracuda green - funguje bez problémů - ale musel jsem ho nejdřív zformátovat v pc.
mirio (22)|25.8.2012 16:25
Ahoj, testuju si zrovna možnosti DLNA v Prodigy (páruju se Samsungem Galaxy S3) a jsem dost zklamaný, když zjišťuju, že přehraju v podstatě jen mp3, fotky a avi soubory. Dá se někde najít, co všechno Prodigy skrze DLNA zvládne nebo má někdo vlastní "fintu", jak zprovoznit alespoň třeba mp4, ideálně mkv? :-) Díky.
THeBaNDiT (497)|25.8.2012 17:07
ja som toho nazoru, ze pustat mkv z mobilu cez wifi je celkom dost narocne trebars aj na bateriu... takze schodnejsia cesta je prepojit SGS3 s telkou cez hdmi kabel a prehravat to tak... na druhu stranu ak mas Prodigy, tak prehravat to klasicky cez Prodigy, trebars z USB kluca...
mirio (22)|26.8.2012 17:35
THeBaNDiT: Jasně, ale o tom to není. Když tam ta funkcionalita je, tak chci, aby to prostě běželo.
karry (10)|26.8.2012 20:13
mirio: DLNA je paskvil celkově. Vyzkoušel jsem s tím snad opravdu všechno a jako vítěz mezi media servery mi vychází Plex (nevím, jestli je verze pro mobil). Ale i v něm (jakožto nejoptimalizovanějším) přehraju pouze mkv v 720p do datového toku cca 4500-5000 kbit/s. Na puštění z notebooku na tv je to použitelné (samozřejmě to musí tv podporovat), ale použil bych to fakt tak maximálně na ty dvdripy nebo nenáročné (datově) mkv ripy - pro fotky a hudbu celkem bez problémů.
blazom (27)|27.8.2012 19:24
[QUOTE=mirio;422032]Ahoj, testuju si zrovna možnosti DLNA v Prodigy (páruju se Samsungem Galaxy S3) a jsem dost zklamaný, když zjišťuju, že přehraju v podstatě jen mp3, fotky a avi soubory.[/QUOTE]

to predsa zalezi od dlna serveru a nie od zariadenia do ktoreho to posielas!!! server to transkoduje.

ja som pouzival Wild Media server....osobne som vyskusal asi 10 softov a tento je bezkonkurencny..kupil som licenciu ked som este nemal prodigy...ale kvalitou sa dlna nevyrovna priamemu prehravaniu z prodigy...ten datovy tok jednoducho nepusti...napr videa mierne blikaju. Inak cez to prehras vsetko..Aj podpora titulkov je 100% - myslim tym font, farba, velkost, atd..
jval (38)|29.8.2012 18:28
Zdravím, nevím jestli se to tu už neřešilo, ale mám s prodigy problém.

Připojím externí hdd, zkopíruju dva filmy do určité složky na interním hdd a pak až do restartu když do složky vstoupím, tak se tváří jako by byla prázdná. Stejně tak když bych k nějakému filmu stáhnul info z csfd. Prostě když do složky jakýkoliv soubor přibude, tak pak musím prodigy vypnout a zase zapnout. Dělá to ještě někomu?

FW mám RC10
nettopejr (20)|30.8.2012 22:21
Myslím, že se to už řešilo dříve na starších FW, takže asi nic nového. Mám pocit, že někdo psal, že mu to dělá jen u souborů nahraných přez síť (přez usb prý v pořádku)... ale mám to jen vyčtené- neodzkoušené (prodigy mám ode dneška ;-) )
nettopejr (20)|30.8.2012 22:45
a teď se zeptám já: Dnes jsem koupil Prodigy, ale bohužel po rozbalení jsem zjistil, že to není "Silver" (jak prodávající inzeroval). Protože nemám kudy pořádně natáhnout kabel, potřebuji zprovoznit wifi. V podstatě mám tyto možnosti:
1) koupit anténu http://umax.cz/index.php?modul=shop&strana=detail&cislo=UMNP00075&skupina_zbozi=DH-XTR&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP00075
2)koupit nějaký router (nastavit jako klienta) strčit ho za prodigy a propojit kabelem např. http://www.i4wifi.cz/tl-wr543g-ap-klient-router-2-4-ghz-4x-lan-1x-wan_d486.html
3) využít jako klienta můj starý [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] "rozšiřovač wifi signálu"
...pouštění netu po síti 230V mi neraďte- to se mi nelíbí...
Htichac (9)|31.8.2012 11:27
Ahoj měl jsem taky problém s mizením souborů, ale problém jsem vyřešil ASI takto. Mám 2TB HDD [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] . Naformátovaný na NTFS v Prodigy. Router starý jako svět TP Link WR340G. Na síti zapnutý DHCP server(pro neznalé IP adresa se nastavuje automaticky) ALE PRO PRODIGY NASTAVENOU IP ADRESU NATVRDO. IP ADRESA SE PŘIŘAZUJE K MAC ADRESE. Od té doby mám klid. Vše tam mám i po kopírování po síti. Možná že to není řešení ale mě to takto funguje..


TO:nettopejr Kup anténu a máš klid. Vřazovat do sítě další směrovače je blbost.