Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

xblek (23)|14.12.2012 08:54
[QUOTE=mpegmail;436015]Byl bych rád, kdyby zařízení bylo upgradem stávájícího DVD rekordéru. Tj. aby mělo HD DVB-T tuner (Full HD TV máme, ale bohužel nemá HD tuner) a umělo nahrávat z TV, aby umělo přehrávat DVD, dále HDMI, optický audio výstup, USB.[/QUOTE]

= jakýkoli nový model HDD rekordéru s DVD mechanikou a DVB-T od jakýkoli renomovaný značky (sám bych volil Sony nebo Panasonic).
Mám přesně takový rekordér, 5 let starý Sony. Nahrává jak na HDD (160 GB, dnes jsou i větší) tak na DVD.
5 let funguje bez problémů, neřeším, jestli korejský milostpán konečně uvolní FW4 nebo jestli s vývojem Prodigy končí. Prostě kup normální značku s normálni kultůrou směrem k zákazníkovi.
KamilZ (10277)|14.12.2012 09:25
Koupit si dnes značkový klasický HDD/BD rekordér je pěkná hloupost.
xblek (23)|14.12.2012 09:39
[QUOTE=KamilZ;436043]Koupit si dnes značkový klasický HDD/BD rekordér je pěkná hloupost.[/QUOTE]
Tak jestli to je celý co napíšeš, tudle jednu větu, tak to jsi tazateli fakt pomoh.
Nesesmolil bys nějaký rozvitý věty? Souvětí? Kterými bys svoje "pěkná hloupost" vysvětlil.
Nebo to neumíš zdůvodnit?
KamilZ (10277)|14.12.2012 10:44
Původní tazatel je jistě inteligentní, aby si po tomhle varování např. zde na fóru vyhledat a zjistil potřebné informace. Je to zde několikrát psáno, není třeba to znovu a znovu popisovat. Namátkou zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32851-DVD-HDD-rekordery, https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33420-Vyber-MMC-pro-nahravani-TV-obsahu
xblek (23)|14.12.2012 11:08
[QUOTE=KamilZ;436054]Původní tazatel je jistě inteligentní, aby si po tomhle varování např. zde na fóru vyhledat a zjistil potřebné informace. Je to zde několikrát psáno, není třeba to znovu a znovu popisovat.[/QUOTE]

Jo, to máš pravdu, že na fóru se spousta věcí řeší stále dokola. Buď to mpegmail neměl čas hledat nebo chce aktuální informace, pomoc.
To tvoje "pěkná hloupost" bych ale od tebe chtěl vysvětlit. No nic.

Vždycky se na to (= na svoji případnou radu) musíš dívat z hlediska toho, o jakou cílovou skupinu jde.
Já mám oboje, klasický HDD rekordér a Prodigy. Takže vím, že každý z nich má nějaký výhody a každý má nějaký nevýhody.

A když mpegmail shání něco pro svého otce = cílovou skupinou je člověk středního či staršího věku u kterýho něpředpokládám jako koníčka šťourání se v softwaru nebo hardwaru
pak trvám na tom, že pro takovýho člověka a pro takový účel, pro jaký to chce, je klasický značkový HDD rekordér lepší a ušetří mu spoustu nervů a starostí.

Pokud by cílovou skupinou měl být mladší člověk, kterýmu nedělá problém se občas zavrtat šroubovákem do PC, nedělá mu problém instalce softu, systému atd. tak pak bych taky doporučil multimediální centrum, např. Prodigy.
hakmar (401)|17.12.2012 01:34
Nechcem zakladať novú tému, tak by som moju otázku dal sem. Mám Xtreamer SW3 a pri prehrávaní filmov mkv a m2ts sa mi na obrazovke vo vzdialenosti asi 10 cm od spodu aj od vrchu objavuje akási čiara, ktorá deformuje sčasti obraz, tak ako keby ho rozdeľovala. XTR mám zapojený cez AVR do TV. Fw. mám ver. 3.5 RC10. Skúšal som aj výmenu HDMI kábla aj priame prepojenie a stále nič, neviete niekto čo to môže byť, dík.
hakmar (401)|18.12.2012 20:21
Tak už som to opravil, nahodil som nový fw. ver. 4.0 betta a je po probléme. Inak aké máte skúsenosti s týmto fw. mne zatiaľ ide všetko v pohode.
killerman27 (871)|19.12.2012 07:46
FW4 je oficialne venku
jayd (117)|19.12.2012 09:13
Hm, a pořád stejný problém s MAC 00:11:22:33:44:55

Nechápu, serou se s tím rok, a pak je to stejně k ničemu..
killerman27 (871)|19.12.2012 09:36
tak nejak jsem necekal ze neco opravili :-D
jayd (117)|19.12.2012 09:44
Tak koukám, že je to verze 9681, co už tu pár lidí má, takže vlastně žádná novinka.
vladocigi (30)|19.12.2012 10:13
Mne to pride ako keby naozaj uplne vzdali vyvoj a na natlak verejnosti uvolnili posledne co mali. Je to skoda, lebo HW je podla mna podareny...
jayd (117)|19.12.2012 11:03
No vzhledem k tomu, co píšou oficiálně o dalších firmwarech, tak myslím, že tenhle bude poslední, a budou zase dělat firmware pro nějaké nové zařízení, co si vymyslí..
Konradek (47)|19.12.2012 13:01
Pánové, já jsem zděšen... To si snad opravdu dělají srandu, jsou tam stále stejné chyby... Jen tak od boku
1) Chyba s MAC adresou
2) Totálně nedořešené DVBT - jedna ze zásadních chyb je 50% úspěšnost nahrání pořadu, který se překrývá s jiným (tedy využití druhého tuneru)
3) V případě časového záznamu z DVBT a zároveň využití Prodigy na shlédnutí filmu se po časovém záznamu Prodigy bez varování začne vypínat a ve většině případů úplně zatuhne. Navíc po této akci nedokáže nahraný pořad přehrát, pouze v náhledovém okně ano, ale po zvolení hodí kříž a konec.
4) Černé pruhy nad a pod obrazem a tím deformaci obrazu.

Mám-li být upřímný, nečekal jsem, že tu uniklou beta verzi by mohl mít odvahu někdo oficiálně uvolnit... Tedy spíše drzost uvolnit...
buzzfuzz (30)|19.12.2012 15:39
Kratky prehlad userov na ofic fore hovori za vsetko:

It seems that the mac adress problems is back on this release.
It shows 00:11:22:33:44:55
And "Get Movie Info" doesn't work. I've tried with exicting movies and new,but no luck..

Favorites don't work for me anymore, audio choosen by language don't work, zoom (capital or not) by name and pasword don't work anymore. That's it for the first 5 minutes installing time, and 8 months wait, it's pretty sad.

Playlist not automatically advances to play the next song, it is marked only the first of the list and see the id3tag right, do it manually.
The artwork is not reflected right unless it is automatically creating a jpg file with the file name of music, despite being embedded in id3tag.
No duration displays flac or wav files in the playlist, not the artwork in flac

And still the same annoying bugs are existing...
- wrong time setting (independent from the setup)... always getting wrong time after restart
- embedded subtitles will be displayed by default - I didn't found a setting to disable that
- 24p mode enabled end up with micro stuttering

Xtreamer uz nikdy viac.
wencaS (853)|19.12.2012 16:52
A nejen to. Tenhle FW jsem měl k dispozici jako neveřejnou betu a video jsem tu dával (kdo neviděl nalistujte si zpět). Teď jsem ho zkusil v domění že snad se update podaří ale prd. Vidím jen logo xtreamer prodigy a do menu se prostě nedostanu.
Konradek (47)|19.12.2012 17:28
wencaS: Na druhou stranu, zase tě to ušetří následujícího zklamání po instalaci a odzkoušení. Prostě jsi zklamanej (nas**nej) už na začátku a zbytečně se to neprodlužuje :-)
wencaS (853)|19.12.2012 18:00
Ale takhle je to jen krám, kterým nepodložíš ani stůl. Leda tak někomu s nim rozbít hlavu když ho švíknu oknem. Smutné na tom je že mám kvůli xListPlay na skypu admina od kterýho jsem ten fw měl a hlásil jsem mu problémy. Stejně to pustili do světa.

Pozměnil jsem jména samozřejmě. ;-)
[QUOTE][11.11.2012 20:19:10] wencaS: Sorry for my bad English.
The installation runs fine.
After installing the prodigy does not boot to the menu. Just restart.
Please look at the video of what happens.
http://www.youtube.com/watch?v=kdfROnE8lio
[11.11.2012 20:19:25] xAdmin: kk
[11.11.2012 20:24:29] wencaS: I tried several times. I reinstall to fw 3.0.5.
Prodigy is OK.
I reinstall to fw 4 r 9681 and I have the same problem.
[11.11.2012 20:32:51] xAdmin: so please install to last FW 4
[11.11.2012 20:32:55] xAdmin: i will provide you another
[11.11.2012 20:34:04] wencaS: OK. i back install r9513[/QUOTE]
sybacus (17)|20.12.2012 20:40
Tak jsem zjistil,že jukebox na mém prodigy si žije vlastním životem.Dlouho předlouho se mně nedařilo do něj naládovat ani jeden film.Pak najednou tam byly všechny co mám na hdd.Asi za týden se objevily další,které mám na PC.No a teď už to zase nezobrazuje ani jeden!Nic jsem nepřeinstalovával ani neměnil v nastavení(kromě aktualizací xlivecz a xlistplay).Tak nevím... Jinak možná teď objevím Ameriku,ale taky mně to,jako ostatním, nezobrazí všechny filmy a hudbu a přitom vím,že tam na 100% jsou.Jednou jsem to zkusil přes vyhledávání na úvodní obrazovce a tam se objeví a dají se přehrát.
wencaS (853)|21.12.2012 11:03
Pokud by někdo další měl po instalaci FW 4 problém Prodigy zapnout, Prodigy se může sám od sebe restartovat stále dokola, nebo zůstane viset na logu Xtreamer Prodigy, a vůbec se nedostane do hlavního menu, tak tady je řešení, které mi pomohlo.


[LIST=1]
  • Prodigy vypnout kulatým tlačítkem na přístroji. Stisknout a držet dokud se nevypne. Jiná možnost vypnutí není.
  • Do rootu flashky zkopírovat FW 3.0.5 (možná by mohl být i jiný starší, ale mně se to povedlo až s tímto Prodigy 3.0.5).
  • Flashku zasunout do zadního USB.
  • Stisknout tlačítko na přístroji a držet ho dokud nezhasne kontrolka.
  • Počkat až se nainstaluje FW a Prodigy se restartuje (flashka je stále v zadním USB).
  • V nastavení Konfigurace systému (System Configuration) → Obnovit výchozí (Restore Default) → Obnovit (Restore)
  • Vypnout Prodigy, vytáhnout ze zásuvky, vyjmout flashku a zkopírovat do rootu flashky nový FW 4.
  • Zasunout do zásuvky, Prodigy se zapne, nedělat nic, počkat až se zase sám vypne.
  • Flashku zasunout do zadního USB.
  • Stisknout tlačítko na přístroji a držet ho dokud nezhasne kontrolka.
  • Počkat až se nainstaluje FW a Prodigy se restartuje (flashka je stále v zadním USB).
  • Pokud se povedlo a nabootoval do menu, můžete Prodigy vypnout, až nyní po vypnutí vyjmout flashku.
  • wencaS (853)|21.12.2012 19:12
    Jak nainstalovat, nebo doplnit do hlavní nabídky xLiveCZ a při tom se obejít bez [SIZE=4]Apploaderu.[/SIZE]

    Návod a použití je pouze [SIZE=4]pro FW 4 !!![/SIZE]

    xLiveCZ bude v hlavním menu v nabídce App → Community.

    Připojte se k Prodigy pomocí telnet. Ve Vistách a vyšších je nutné si ho doinstalovat: Telnet nejčastější dotazy
    Spustíte telnet a do černého okna napíšete příkaz ve tvaru malé o mezera IP (samozřejmě musíte změnit IP na vaší aktuální, kterou vypisuje Prodigy vpravo nahoře) a odentrujete. Např.: o 192.168.1.101
    Vyskočí: Prodigy login:
    Napíšete root a odentrujete. Nyní začnete zadávat příkazy. Kdo již používá xLiveCZ přes apploadder tak vynechá první sadu příkazů, ta je pro stažení a instalaci startovacího balíčku xLiveCZ od killerman27 (díky za tvoji práci).
    Kdo již prošel jednou tímto postupem může vynechat příkaz pro zálohovaní původního souboru menu.
    Třetí sada příkazů je pro všechny, tou se doinstaluje xLiveCZ do nabídky Community v hlavním menu, kde tedy přibude položka xLiveCZ na první místo a Xtreamer Live se přesune pod (mojí maličkost) xListnPlay Music.

    Pro první sadu příkazů je nutné mít disk namountovaný jako sda1. Pokud ho nemáte změňte příkazy podle toho jak máte disk namountovaný.
    První sada pro stažení a instalaci startéru xLiveCZ:
    [CODE]wget http://xlivecz.googlecode.com/files/xLiveCZ_starter.zip -O /tmp/usbmounts/sda1/xLiveCZ_starter.zip
    unzip -o /tmp/usbmounts/sda1/xLiveCZ_starter.zip -d /tmp/usbmounts/sda1/
    rm /tmp/usbmounts/sda1/xLiveCZ_starter.zip [/CODE]

    Příkaz pro zálohování původního souboru menu:
    [CODE]mv /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/scripts/settings/menu/apps.xml /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/scripts/settings/menu/apps.xml.backup [/CODE]

    Třetí sada příkazů pro stažení a instalaci upraveného menu se zabudovanou položkou na xLiveCZ:
    [CODE]wget http://xtreamer.wencas.cz/xlivecz-prodigy/apps.xml.txt -O /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/scripts/settings/menu/apps.xml
    wget http://xtreamer.wencas.cz/xlivecz-prodigy/xlivecz.jpg -O /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/scripts/settings/img/menu/apps/xlivecz.jpg [/CODE]

    Snad jsem někde neudělal v příkazech překlep a bude vše funkční k vaší spokojenosti.
    Poděkování potěší, stejně tak kliknutí na reputaci.

    Věřím, že se najdou i spokojení lidé kteří dokážou práci ocenit a jsou ochotní přispět! PayPal mám na webu: xListPlay a v případě nemožnosti přispět PayPalem rád v PM poskytnu své číslo účtu.
    Nezapomeňte ocenit také práci killerman27 na xLiveCZ! PayPal má na webu věnovaném xLiveCZ. Děkujeme.
    xblek (23)|21.12.2012 20:46
    [QUOTE=wencaS;437073]kde tedy přibude položka xLiveCZ na první místo a Xtreamer Live se přesune pod (mojí maličkost) xListnPlay Music[/QUOTE]
    Ahoj a díky. Návod s příkazy je ok. Vše proběhlo.
    Ale nefunguje tvůj xListnPlay Music. Při jeho odmáčknutí mi to píše, že nemám nainstalovaný Xtreamer Live ať nejdřív nainstaluju.
    Ten ale nainstalovaný z pradávna mám. Tak jsem chtěl nechat u Xtreamer Live přeinstalovat balíčky, že by třeba pomohlo (tak jako u xLiveCZ, tam to bylo třeba), ale přeinstalovat nejdou. Píše to něco o nedostupným depac wencas… nebo co.
    Mačkám ještě něco někde špatně?
    díky
    wencaS (853)|21.12.2012 21:01
    xListPlay je nefunkční protože si ho musíš zapnout v menu. Ta hláška je záležitost FW a že je špatná nikoho nezajímalo.

    Po zprovoznění funkční nebude ... překopali source YT a já stále opravuju vzniklé problémy. Je dostupná beta (jakžtakž funkční): xListPlay 1.3.23RC9 ale zatím se musí doinstalovat ručně.

    Xtreamer Live (xLive) jsem ukončil dsapacovi subdoménu kterou měl ode mně zapůjčenou. Ať si svoje hostuje kde chce. Xtreamer vyhazoval za blbosti killermana, zamkli diskuzi o xLiveCZ !!! Tak si můžou trhnout zadníma.



    EDIT:// jo a díky za reputaci
    jayd (117)|22.12.2012 15:27
    Chtěl bych se zeptat jak správně nainstalovat HDD.

    Mám WD20EURS, jsem ho zformátoval v Prodigy (FW4), ale mám pak problém s instalaci Xlive, píše to Time out, please check device...a i když Xlive nainstaluji ručně tak to pořád píše, že Xlive, popř. XliveCZ není naistalován. Další věc je, že když připojím Prodigy přes kabel tak NB s win7, píše, že ten disk není zformátovaný. Pokud HDD připojím k NB přes USB/ATAPI redukci, tak data na disku vidím. Když jsem ten disk zformátoval přes tu USB redukci na NB win7, tak pak ten disk zase neviděl Prodigy.

    Takže jsem to dočasně vyřešil tak, že jsem si na USB disk nainstaloval XLiveCZ, a pak teprv připojil HDD, takže teď vše víceméně funguje, ale ne tak jak bych si představoval..Připadá mně zbytečné mít připojený ten USB klíč a je divný, že nejde Prodigy připojit k PC přes usb kabel.

    Ještě jsem si všiml, že HDD se hlasí jako sda, popř sdb..nevím jestli je to tak dobře.
    Konradek (47)|22.12.2012 20:43
    Vyzkoušej naformátovat disk vložený do Prodigy a připojený přes USB3. Tímto způsobem jsem ho vždy naformátoval a bez problému. Při formátování pomocí menu jsem byl úspěšný až po několika pokusech, to není moc spolehlivý způsob... Nicméně i při formátování pomocí zmiňované redukce USB a win7 jsem neměl problém, před vypojením je potřeba zařízení ve win odpojit, jinak to dělalo blbiny v Prodigy - to platí i při připojení přes USB3 - Prodigy.
    matobo (4)|23.12.2012 00:43
    Zvazujem kupu Xtreamer Prodigy Black. Kvoli nahravaniu DVB-T na disk a hlave prehravaniu mp3 hudby z NAS. Mam par otazok:
    1. nahravanie z DVB-T sa da ukladat na lokalny disk a disk pripojeny cez USB. Ale da sa ukladat aj na NAS (mam v domacej sieti LAN pripojeny Dlink NAS)?
    2. funguje prehravanie hudby (mp3) z NASu korektne? V manuali k verzii 4 som nasiel zmienku o tom, ze novy Music Player funguje len pre lokalny disk a jeho adresar MUSIC.
    Dakujem
    KamilZ (10277)|23.12.2012 07:03
    Četl jsi si tohle vlákno (konkrétně např. #1019 )? Opravdu chceš Xtreamer kvůli nahrávání z DVB-T?
    jayd (117)|23.12.2012 15:14
    Tak disk už asi frčí, i se hlásí jako sda1 a ne jen sda, připojil jsem ho k NB přes USB3 kabel a znovu naformátoval,bylo tam asi 8 oddílů, které jsem nejdřív tedy zrušil a naformátoval to jako jeden oddíl:-)
    Tak jsem se unáhlil, když ho připojím přes redukci, tak je jeví jako nenaformátovaný..jdu zkoumat

    Tak jsem to dostal do stavu, kdy disk byl sda1, videl jsem ho i pres USB redukci, ale ted mi zase Prodigy půlu věcí nepřehraje, prý nepodporovaný formát..přitom předtím to šlo..boha jeho..

    Hm, teď pro změnu vidím úplně jiné soubory v Prodigy a jiné přes USB redukci, jako kdyby Prodigy viděl partion formátovanou při připojení USB, a Win viděl partion formátovanou přes USB redukci..no děs :-))

    Formát v Prodigy je na nic, protože to udělá několik partions a řekl bych celkem zmateně a rozdělí to disk na několik menších. Když deisk naformátuji připojený v Prodigy, tak v Prodigy funguje, ale při připojení přes USB redukci, se jeví jako nenaformátovaný..
    whitesak (406)|23.12.2012 18:27
    [QUOTE=wencaS;437073]Jak nainstalovat, nebo doplnit do hlavní nabídky xLiveCZ a při tom se obejít bez [SIZE=4]Apploaderu.[/SIZE]
    [/QUOTE]
    Díky moc, pekna prace! A hezke svatky!
    lefik (1)|25.12.2012 15:37
    Mam problem se zprovoznenim DLNA. Na Umaxu me ubezpecovali, ze vse vyresi sw 4. Bohuzel na televizi Samsung vidim vsechna zarizeni podporujici DLNA, krome Prodigy... Castecne to resi nova funkce DLNAmini, kdy je na TV Prodigy videt, bohuzel po kazdem vypnuti a zapnuti Prodigy se funkce vypne v menu.
    Prosim o radu, MOC diky.
    BystraR (39)|25.12.2012 23:20
    Chci se zeptat jaky firmware by jste doporučili. Má cenu nahazovat 4.0? Nebo je lepsi 3.5. RC ..... ?
    Stanley (10)|26.12.2012 00:13
    fw4 si nepamatuje prihlaseni k synology jako guest, pri dalsim otevreni sdilene slozky se znovu pta na heslo, ktere neni,
    cili nefunguji oblibene zalozky :/
    takze jsem zpatky u 3.5rc10 ...
    hakmar (401)|26.12.2012 10:06
    Dá sa na Xtreamer SW3 zmeniť pozadie menu?
    xblek (23)|26.12.2012 10:07
    [QUOTE=BystraR;437604]Chci se zeptat jaky firmware by jste doporučili. Má cenu nahazovat 4.0? Nebo je lepsi 3.5. RC ..... ?[/QUOTE]

    FW 4 bych doporučil jen kvůli chvályhodné práci wencaS a spol.
    Jinak tento FW má snad ještě víc nedodělků než FW 3.5 RC 8. (RC9 byla nějaká blbost, RC10 mi zamrzával v Jukeboxu).
    Jestli se nepletu tak Prodigy je na trhu cca 2 roky. Musím konstatovat, že so se FW týká tak mi to připadá, že ve firmě Xtreamer na vylepšení FW pracuje tak maximálně uklízečka. Nic se nezlepšuje (až na práci mimofiremních zdarma-vývojářů), naopak se u FW4 opakují nedostatky z FW 3.5 v počátečních RC. Serou na to. Nic výstižnějšího mne nenapadá.
    THeBaNDiT (497)|26.12.2012 15:14
    a je to skoda, pretoze Prodigy/SW3 su dobre pristroje... skoda, ze nie je mozne robit neoficialne custom FW, isto by sa nasli odbornici, ktori by vyladili FW k dokonalosti, ak by to bolo otvorene... (vid Android scena s custom ROMkami)
    yumm (39)|26.12.2012 19:05
    dobrý den, prosím o radu, mám xtreamer prodigy black, dostal som ho práve teraz ako darček no povedal by som, že tak polovica toho prístroja je nefunkčná. Je ale aj možnosť, že ako nováčik robím niečo zle. Mám presne problém ako prispievatel v inom fóre kde mu žial nikto neodpovedal.citujem: - nefunguje mi DVB - po ladění nenajde ani jednu stanici , přitom přes DVB v TV je signal OK.
    - ani průchozí anténní signál přes Xtreamer nejde.
    - z HDMI výstupu nejde signál, napr. Playstation cez ten istý HDMI vstup v TV ide. Je to na reklámaciu ? Jedná sa o vadu HW? dakujem
    KamilZ (10277)|26.12.2012 20:07
    Problém antény a ladění - máš určitě v pořádku kabely? Když je vzájemně propojíš bez Xtreameru, tak je na TV signál OK? Jen ať se vyloučí případný zkrat v kabelu.

    Co se týká HDMI - máš Xtreamer správně nastaven na režim, který podporuje TV?
    yumm (39)|27.12.2012 09:06
    áno ked prepojím káble ide všetko normálne, myslel som, že ked sa to isté stalo aj iným či to nie je nejaká známa vada týchto zariadení. Na HDMI som vyskúšal viac režimov a nejde vôbec - pri rovnakom režime ked ho prepojím cez ten druhý výstup tak to ide. Takže asi reklamácia :-(
    wencaS (853)|27.12.2012 09:16
    Sice se jedná o jiný model, ale evidentně problém s HDMI může být i na straně TV: http://www.hddplayer.cz/viewtopic.php?p=18730#p18730


    EDIT//: nevšim sem si že už to psal i KamilZ
    yumm (39)|27.12.2012 09:31
    cez to hdmi nejde ani obraz ani zvuk, možno ak by TV nepodporoval HDMI 1.4 ale to je asi blbosť. Viac ma štve ten DVB-T - ten sa tvári, že ladí ale ukazuje signál 0 a kvalita 0. Anténa je aktívna Hama, na všetkom ostatnom funguje v pohode.

    Tak nakoniec to dopadlo tak, že som prístroj zaniesol na reklamáciu, predpokladám, že to bude hardwarova chyba.
    KamilZ (10277)|27.12.2012 19:22
    HDMI - zkoušel jsi jiný kabel?

    Ladění - ta aktivní anténa co máš má vlastní napájení? Nespoléhá na napájení z TV? Pokud má napájení, tak asi opravdu reklamace.
    yumm (39)|28.12.2012 09:25
    iný kábel som nemal takže neskúšal a tá anténa nemá vlastné napájanie to nič nemení ale podla mna na tom, že signál medzi ant.in a ant out by mal prejsť aj ked je Prodigy vypnutý - ten sa tam vždy ale stratil. Ved počkám ako to dopadne nič iné už robiť aj tak nemôžem
    Ešte tak rozmýšľam - anténa by si ked tak potiahla napájanie z TV ktorá bola zapnutá...
    KamilZ (10277)|28.12.2012 09:45
    [QUOTE=yumm;437919]tá anténa nemá vlastné napájanie to nič nemení ale podla mna na tom, že signál medzi ant.in a ant out by mal prejsť aj ked je Prodigy vypnutý[/QUOTE]To jo, on projde. Ale jestli anténa nemá vlastní napájení a Xtreamer nemá napájení antény, tak jeho úroveň bude 0 :D

    [QUOTE=yumm;437919]Ešte tak rozmýšľam - anténa by si ked tak potiahla napájanie z TV ktorá bola zapnutá...[/QUOTE]
    Pro napájení průchozí nebude.
    yumm (39)|28.12.2012 10:20
    jeeešiši.....neni ten Prodigy celý nejaký divný ? Mal som Evolve set top box asi tak za 15 eur a ten šlapal na prvé zapojenie. Nie je mi teda jasné ako dostanem napájanie do tej antény.....asi teda samostatne na vstup Ant.In že?
    Prístroj za 200 eur a nevie základné veci....začínam pomaly ľutovať :-(
    KamilZ (10277)|28.12.2012 10:30
    Ale já nevím jestli mí Xtreamer napájení antény nebo ne. To si změř nebo se podívej do manuálu. Prostě pokud ho nemá tak ho musíš dodat. Rozhodně to není standardní věc. Stále je možné, že to je prostě závada, jen Ti dávám tipy jak pokračovat.
    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
    [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

    PS: To je tak když se první kupuje a pak se teprve zjišťuje. Je snad jasné, že aktivní anténa potřebuje napájení.
    yumm (39)|28.12.2012 10:40
    Mna len štve, že lacné takmer hračky to majú. Máš myslím pravdu, bol som teraz schvalne pozrieť krabicu z tej DVB anteny - adaptér ja tam pribalený. Škoda, že sme na to neprišli už včera, nebol by som to možno reklamoval. Ale tak aspon pozru aj to HDMI, neviem či je obvyklé aby bol špatný kábel pribalený v príslušenstve, možné je ale všetko. Ináč - Vdaka za každú radu :-)
    Karfi (1)|29.12.2012 19:06
    [QUOTE=yumm;437931]Mna len štve, že lacné takmer hračky to majú. Máš myslím pravdu, bol som teraz schvalne pozrieť krabicu z tej DVB anteny - adaptér ja tam pribalený. Škoda, že sme na to neprišli už včera, nebol by som to možno reklamoval. Ale tak aspon pozru aj to HDMI, neviem či je obvyklé aby bol špatný kábel pribalený v príslušenstve, možné je ale všetko. Ináč - Vdaka za každú radu :-)[/QUOTE]

    Prodigy mám už půl roku. Při prvním zapojení mi také HDMI nefungovalo, pouze se zobrazilo logo, tak jsem měl přehrávač připojený přes AV kabel. Pak jsem přehrávač přenesl na zkoušku k bratrovi a u něj Hdmi šlo v pohodě. Donesl jsem tedy přehrávač domů zapojil přes hdmi a začalo fungovat i na mém Panasoniku . Myslím, že pomohlo úplné odpojení od sítě alespoň na 15 minut (cesta od bráchy ke mně :-)
    roastcz (1)|30.12.2012 00:26
    Ahoj,
    koupil jsem si prodigy black k vánocům a čekal jsem, že to bude boj, ale stejně mi dává zabrat :)
    Nahrál sem si fw 4.0 a nejdřív jsem měl problémy s ukládáním staženého infa a coverů od filmů - to vyřešil externí formát disku. Pak jsem zase narazil na problém, že se v jukeboxu zobrazovalo jenom pár filmů - přišel jsem na to, že při ukládání infa o filmu je potřeba vždycky použít volbu close, tlačítko na ovladači pro navrácení nestačí. Info sice zůstane uložené, ale do jukeboxu se film nepřidá (O_o). Pak už mi fungovalo všechno (krom DVB-T, ale to je u prodigy smutnej příběh), dokud mi teď nespadnul xLiveCZ (mimochodem super věc) a z disku se záhadně vymazalo info asi o půlce filmů a už zase nejde uložit.
    Nemáte s tím někdo zkušenosti? Budu muset zase formátovat disk a zálohovat tera dat pokaždé, když mi něco spadne? Nebo by pomohlo víc partitionů nebo jinej fs než NTFS?
    Případně starší fw? (někdo tu psal že 3.5 v8 je ok)
    Budu rád za každý tip, díky!
    yumm (39)|30.12.2012 11:24
    No-ja som nemal ani to logo, mal som to aj odpojené ale nič sa nestalo ani potom. Teraz čakám na vybavenie reklamácie, uvidím či niečo nájdu. Prodigy som si vybral po naozaj dôkladnom rozhodovaní medzi minimálne 20timi prístrojmi no ako sa zdá nič nie je dokonalé :-(
    Eraser07 (53)|30.12.2012 17:35
    Tak ja neviem,je tu strasne vela negativnych prispevkov na prodigy a zo strachom som nainstaloval firmware 4,00 po precitani ake problemy su snim .No neviem ci som tu jedinny,ale ja nemam ziadne problemy z prodigy
    az teda na zaciatky.Je to mozno preto, ze ho pouzivam len na filmi ,fotky a hudbu ,zatial mi bezproblemov prehral vsetko a to tam mam jeden 3TB a dva 2TB HDD plne HDfilmov, hudby a obrazkov.
    Wifi pripojenie pouzivam len na stiahnutie menu o filme.Nic ine nepouzivam a Prodigy mi funguje ako hodinky,aj z Fw 4,00 ziadne restarty, ziadne zamrzanie,ano na zaciatku som skusal vseliake CZ live,Youtube,Android
    a musel som potom obcas rucne vypinat Prodigy, prestal som a odvtedy som nezazil ani jeden restart ci zamrznutie,co som chcel mi to splnilo a ja teda som nadmieru spokojny a nemenil by som.