Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

matobo (4)|30.12.2012 21:24
Eraser07 (aj ostatni)
Ako mas zapojene audio z Prodigy? Podla popisu v profile zrejme cez digitalny vystup do receivra Pioneer WSX417. Ja si chcem kupit nieco na prehravanie mp3 hudby z NASu. Zatial som sa hlavne kvoli Music Jukeboxu priklonil k Extreamer Prodigy Black.
Nemam ziadny receiver, takze predpokladam ze cez analogovy stereo vystup z Prodigy pripojim aktivne repro (predbezne Creative Gigaworks T20 series II).
Mohol by si prosim vyskusat ako hraju mp3 cez analogovy vystup?
Ci tam nie je nejaky sum, pukanie, cokolvek.
Dakujem
Bruttus (28)|31.12.2012 17:25
[QUOTE=vuolerri;432688]
Prave som kupil remote s klavesnicou Measy RC11 air mouse, tak uvidim jak to funguje.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

jak jsi dopadl s výše zmíněnou klávesnicí. Máš nějaké pozitivní poznatky?
BystraR (39)|1.1.2013 14:16
Teď jsem si všiml že mě Prodigy místo "Ř" zobrazuje nějaký hovadiny v českých titulkách. Je to u filmu v MKV souboru. Prostě jakykoliv HD film s titulky. Mám 3.5.RC8. Dělá to někomu taky?
Bruttus (28)|2.1.2013 14:49
[QUOTE=BystraR;438664]Teď jsem si všiml že mě Prodigy místo "Ř" zobrazuje nějaký hovadiny v českých titulkách. Je to u filmu v MKV souboru. Prostě jakykoliv HD film s titulky. Mám 3.5.RC8. Dělá to někomu taky?[/QUOTE]

V nastavení titulků máš možnost různého kodování. Nutno vyzkoušet.
BystraR (39)|2.1.2013 16:49
Vyzkoušeno hned nazačátku a nezměnilo se nic. Proto se ptám jestli to někomu taky blbne. Jako ono se to mění podle toho jak to přepínám ale když mám tuším UNICODE (UTF8) tak jsem tomu nejblíže ale třeba Ř a Ě to nezobrazí. Jindy zase dám "středoevropský" a fonty jsou tak jak mají být jindy zase nejsou. Nechápu to :- /
KamilZ (10277)|2.1.2013 17:41
A máš určitě ty titulky v UTF-8?
Kai-Yin (6)|2.1.2013 17:50
Kdo jste válčili s podporou 3TB disku, zmenilo se neco po aktualizaci FW na verzi 4.0?
wencaS (853)|2.1.2013 18:15
[QUOTE=BystraR;438952]Vyzkoušeno hned nazačátku a nezměnilo se nic. Proto se ptám jestli to někomu taky blbne. Jako ono se to mění podle toho jak to přepínám ale když mám tuším UNICODE (UTF8) tak jsem tomu nejblíže ale třeba Ř a Ě to nezobrazí. Jindy zase dám "středoevropský" a fonty jsou tak jak mají být jindy zase nejsou. Nechápu to :- /[/QUOTE]
Podívej se v MediaInfo jaké tam máš titulky. Vypíše ti:[CODE]Text #1
ID : 4
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Title : Czech forced
Language : Czech
Default : Yes
Forced : Yes
[/CODE]
Eraser07 (53)|5.1.2013 18:34
[QUOTE=Kai-Yin;438969]Kdo jste válčili s podporou 3TB disku, zmenilo se neco po aktualizaci FW na verzi 4.0?[/QUOTE]




Tak mi to nedalo a kvoli tebe rozobral som ten 3TB hdd a dal do prodigy , no Prodigy mi ho nenacital
Neviem cim to je ci preto ze bol pouzivany cez usb a je dopolky plny ,alebo ako sa tu pisalo a neide to
aj ked v papieroch pisu ze podporuje 3TB. Mne vyhovuje ze ho mam cez USB ,lebo do neho pridavam
momentalne filmi a lahsie sa mi prenasa k Pc, kde mam nahradny siet. a usb kabel.
jayd (117)|7.1.2013 08:25
Eraser07 může tam být problém s tím, že je to zformátovano přes USB, taky jsem s tím trochu válčil, a nějak jsem se nedopracoval výsledku, protože jsem neměl chuť celý den formátovat disk a zkoumat. Ale vím, že pokud disk zformátuji v PC, tak ho Prodigy vidí a funguje to (jen se mi zdá, že je tam prodleva při načítání), ale nepřipojím disk přes USB redukci k PC...
pazravak (9)|7.1.2013 10:35
Zdravim vsechny, prodal jsem xtreamer PRO protoze pri sledovani xLive obcas zamrzaval nebo se vracel timeout, chtel bych si koupit xtreamer prodigy silver nebo black, tuner nepotrebuji tak zalezi co se mi podari sehnat.

Chtel bych se zeptat vas kteri xtreamer prodigy mate:

- zlepsila se nejak doba bootovani po aktualizaci na firmware 4.0 nebo je to stale prilis dlouhe (minutu)?
- pada vam xlive cz nebo je to relativne bez problemu? (divam se hlavne na technika/zive.cz/tyden zive
- podarilo se nekomu rozchodit prodigy i s HDD naformatovanym v PC? (nechapu proc bych musel pretahovat vsechna data z HDD a pak formatovat v prodigy...)
- je moznost nastavit vypinati HDD kdyz se nepouziva? nebo ani ve firmware 4.0 toto jeste nejde, stary xtreamer PRO tuto moznost mel ve vsech firmwarech od 2.5

Diky za info at si pripadne rozmyslim koupi tohoto xtreameru...
Konradek (47)|7.1.2013 15:44
- zlepsila se nejak doba bootovani po aktualizaci na firmware 4.0 nebo je to stale prilis dlouhe (minutu)?
Nepozoruji žádné zlepšení, do té minuty naběhne, po zobrazení menu stejně nereaguje, dokud není připojen HDD v Linux systému
Naopak pozoruji u v4 poměrně dlouhé odezvy, např. při tlačítku stop čekám tak 5 vteřin, než se film zastaví...

- pada vam xlive cz nebo je to relativne bez problemu? (divam se hlavne na technika/zive.cz/tyden zive
Z mojí zkušenosti xlive nepadá, tedy zatím jsem pád nezaznamenal, používám hlavně archivy a dětské

- podarilo se nekomu rozchodit prodigy i s HDD naformatovanym v PC?
HDD mám formátovaný v PC (NTFS), v Prodigy byl naopak s formátováním problém a funguje OK

- je moznost nastavit vypinati HDD kdyz se nepouziva? nebo ani ve firmware 4.0 toto jeste nejde, stary xtreamer PRO tuto moznost mel ve vsech firmwarech od 2.5
Nelze, jistá možnost je přes rozšiřující balíčky, kde to teoreticky může fungovat s HDD připojeným přes USB. Druhá stránka věci je, že po instalaci těchto "fičur" byl můj Prodigy ještě více nestabilní...

Jsou to pouze moje poznatky, třeba má někdo i jiné/lepší zkušenosti :-)
pazravak (9)|7.1.2013 16:33
- je moznost nastavit vypinati HDD kdyz se nepouziva? nebo ani ve firmware 4.0 toto jeste nejde, stary xtreamer PRO tuto moznost mel ve vsech firmwarech od 2.5
Nelze, jistá možnost je přes rozšiřující balíčky, kde to teoreticky může fungovat s HDD připojeným přes USB.
- to je skoda ze nejde protoze mam HDD ktery je pomerne hlucny a kdyz bych poslouchal internetove radio tak by mi vadilo ze HDD se stale toci. Zvlastni ale je ze na http://www.xtreamer.co.uk/produkte/xtreamer-prodigy/features/ pisou

HDD SpinDown Support
Hard drive spin down every given minutes of inactivity will allow your HDD life to increase significantly while preserving power. Set your interval for HDD Standby from a various multiple choices.

mozna je to nekde utopeno v menu...
Konradek (47)|7.1.2013 17:22
Jo jo, také píšou podporu HDD 3TB... Poslední verze, kde se HDD vypínal byla 3.0.5 - tuším.
Následný FW 3.5RCxx už tuto funkci neměl, v menu není utopena, prostě tam není. Vím, že kdysi se skutečně vypínal - osobní zkušenost, ostatně se to řešilo na xtreamer fóru. V nových FW nikoli.
Tripper10 (23)|8.1.2013 11:29
[QUOTE=wencaS;437073]Jak nainstalovat, nebo doplnit do hlavní nabídky xLiveCZ a při tom se obejít bez [SIZE=4]Apploaderu.[/SIZE]

Návod a použití je pouze [SIZE=4]pro FW 4 !!![/SIZE]

xLiveCZ bude v hlavním menu v nabídce App → Community.

Připojte se k Prodigy pomocí telnet. Ve Vistách a vyšších je nutné si ho doinstalovat: Telnet nejčastější dotazy
Spustíte telnet a do černého okna napíšete příkaz ve tvaru malé o mezera IP (samozřejmě musíte změnit IP na vaší aktuální, kterou vypisuje Prodigy vpravo nahoře) a odentrujete. Např.: o 192.168.1.101
Vyskočí: Prodigy login:
Napíšete root a odentrujete. Nyní začnete zadávat příkazy. Kdo již používá xLiveCZ přes apploadder tak vynechá první sadu příkazů, ta je pro stažení a instalaci startovacího balíčku xLiveCZ od killerman27 (díky za tvoji práci).
Kdo již prošel jednou tímto postupem může vynechat příkaz pro zálohovaní původního souboru menu.
Třetí sada příkazů je pro všechny, tou se doinstaluje xLiveCZ do nabídky Community v hlavním menu, kde tedy přibude položka xLiveCZ na první místo a Xtreamer Live se přesune pod (mojí maličkost) xListnPlay Music.

Pro první sadu příkazů je nutné mít disk namountovaný jako sda1. Pokud ho nemáte změňte příkazy podle toho jak máte disk namountovaný.
První sada pro stažení a instalaci startéru xLiveCZ:
[CODE]wget http://xlivecz.googlecode.com/files/xLiveCZ_starter.zip -O /tmp/usbmounts/sda1/xLiveCZ_starter.zip
unzip -o /tmp/usbmounts/sda1/xLiveCZ_starter.zip -d /tmp/usbmounts/sda1/
rm /tmp/usbmounts/sda1/xLiveCZ_starter.zip [/CODE]

Příkaz pro zálohování původního souboru menu:
[CODE]mv /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/scripts/settings/menu/apps.xml /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/scripts/settings/menu/apps.xml.backup [/CODE]

Třetí sada příkazů pro stažení a instalaci upraveného menu se zabudovanou položkou na xLiveCZ:
[CODE]wget http://xtreamer.wencas.cz/xlivecz-prodigy/apps.xml.txt -O /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/scripts/settings/menu/apps.xml
wget http://xtreamer.wencas.cz/xlivecz-prodigy/xlivecz.jpg -O /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/scripts/settings/img/menu/apps/xlivecz.jpg [/CODE]

Snad jsem někde neudělal v příkazech překlep a bude vše funkční k vaší spokojenosti.
Poděkování potěší, stejně tak kliknutí na reputaci.

Věřím, že se najdou i spokojení lidé kteří dokážou práci ocenit a jsou ochotní přispět! PayPal mám na webu: xListPlay a v případě nemožnosti přispět PayPalem rád v PM poskytnu své číslo účtu.
Nezapomeňte ocenit také práci killerman27 na xLiveCZ! PayPal má na webu věnovaném xLiveCZ. Děkujeme.[/QUOTE]


Mám nový Xtreamer Prodigy Silver, updatoval jsem firmware na 4.0 (postupem z webu Xteameru), naformátoval HDD v Prodigy a pak provedl instalaci XLiveCZ bez apploaderu přes Telnet dle tohoto návodu. Instalace proběhla podle všeho v pořádku, jen při příkazu na zálohování původního menu nevyběhla žádná hláška (měla by?). Můžu sem dát nebo poslat kopii logu z Telnetu. XLiveCZ se pak objevila pod Community a byla funkční. Co jsem stihnul zkusit, nešly některé archivy ČT, zřejmě změnili odkazy (?) a nešlo mi nijak pauznout nebo rychle přetáčet pořady. Druhý den mi ovšem po najetí XLiveCz vyběhla hláška, že program není nainstalovaný, přitom v Menu odkaz zůstal. Stejný problém mám s Xtreamer Live, který je součástí FW. Co s tím?
wencaS (853)|8.1.2013 11:49
Jaká přesně vyběhla hláška při xLiveCZ?

Xtreamer Live si musíš zapnout v nastavení.
Tripper10 (23)|8.1.2013 12:32
Vyběhlo, že program XLiveCZ není nainstalovaný a že je nutné ho nainstalovat (odkaz v Community zůstal). K přístroji se dostanu až dnes večer. Mám zkusit instalaci přes apploader?
Xtreamer Live jsem po updatu FW zapínal, pak zmizel spolu s XLiveCZ. Zkusím ho zapnout znovu.
killerman27 (871)|8.1.2013 12:44
CT archiv by taky mel byt funkcni, dej konkretni priklad pro overeni.
wencaS (853)|8.1.2013 12:58
[QUOTE=Tripper10;439901]Vyběhlo, že program XLiveCZ není nainstalovaný a že je nutné ho nainstalovat (odkaz v Community zůstal). K přístroji se dostanu až dnes večer. Mám zkusit instalaci přes apploader?
Xtreamer Live jsem po updatu FW zapínal, pak zmizel spolu s XLiveCZ. Zkusím ho zapnout znovu.[/QUOTE]
Neměl jsi náhodou při instalaci něco v USB? Pak se ti to instalovalo na to medium a po vyjmutí to tam samozřejmě nebude.
Tripper10 (23)|8.1.2013 13:14
Je možné, že jsem tam zapomněl flasku s firmwarem, mrknu na ni, zatím díky :-)
To přetáčení a pauza v TV archivech (konkrétně ČT) vám funguje?
killerman27 (871)|8.1.2013 13:17
Pretaceni ani pauza nejde u vetsiny arcivu(u vsech co jsou na rtmp) na foru se to tady uz probiralo nekolikrat.
Tripper10 (23)|8.1.2013 19:21
Nešly hlavně bonusové materiály, např. Sanitka 2.
Tripper10 (23)|8.1.2013 19:27
Tak instalace na flashku neproběhla, problém bude jinde. Hláška po najetí na XLiveCZ je "XLiveCz není nainstalován! (2x). Prosím nejdřív nainstaluj xLiveCZ". Totéž v angličtině mi vybíhá pro Xtreamer Live.
Už mi nejde ani spustit instalace XtreamerLive, nereguje na OK.
Tripper10 (23)|8.1.2013 20:39
Zkoušel jsem postup přes apploader dle stránek https://sites.google.com/site/pavelbaco/multimedialni-centra/xlivecz/xlivecz-na-prodigy a zjistil jsem, že xLiveCZ je nainstalovaný a funguje v Premium Apps. Snad už to vydrží :-) Každopádně děkuji všem autorům programu za super program, který násobí užitnou hodnotu přístroje :-)
wencaS (853)|9.1.2013 11:08
[QUOTE=Tripper10;440001]Tak instalace na flashku neproběhla, problém bude jinde. Hláška po najetí na XLiveCZ je "XLiveCz není nainstalován! (2x). Prosím nejdřív nainstaluj xLiveCZ". Totéž v angličtině mi vybíhá pro Xtreamer Live.
Už mi nejde ani spustit instalace XtreamerLive, nereguje na OK.[/QUOTE]
Ta hláška pro xLiveCZ je vyvolaná že neexistuje soubor

/tmp/usbmounts/sda1/scripts/xLiveCZ/category/czech.php

Jak teď do toho koukám tak pro ten návod je nutné aby byl disk namountovaný jako sda1! Tak je to sestavené v editovaném menu které přidává xLiveCZ do nabídky menu.

Tady staré příspěvky už nejdou editovat, tak návod opravím jen na svém webu.
Tripper10 (23)|9.1.2013 13:31
Díky. A jak zajistím/zjistím, že je HDD namountovaný jako sda1? Formátováním v přístroji?
Co s tím nenainstalovaným Xtreamer Live? Zapnout nejde.
CanisAureus (92)|9.1.2013 15:22
[QUOTE=Tripper10;440155]A jak zajistím/zjistím, že je HDD namountovaný jako sda1?[/QUOTE]
vše už je tu pěkně popsáno, stačí hledat: https://sites.google.com/site/pavelbaco/multimedialni-centra/xlivecz/xlivecz-na-prodigy
Tripper10 (23)|9.1.2013 18:22
Zmíněný návod jsem už dřív studoval (jak píšu výše), až teď jsem pochopil, o co jde- ověřil jsem si, že mám HDD jako sda1. Já mám složku apploader na HDD v Prodigy (aniž bych ho instaloval, jel jsem postup instalace XLiveCz bez apploaderu) ve složce scripts spolu s XLiveCZ a Xtreamer Live. Aktuálně běhá oboje, tak doufám, že to konečně vydrží. Co je asi neřešitelný problém je stabilita připojen k TV serverům, když se to kousne a spadne, musí se pustit od začátku.
Pokoušel jsem se nastavit sdílení disků ve Win 7 dle návodu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , ale ničeho jsem nedosáhl. Chápu dobře, že cílem je dostat se na disky v PC z Xtreameru? Dosáhl jsem pouze toho, že se mi v PC už nezobrazuje disk c na Prodigy(který naštěstí asi nepotřebuju), jen d.
V internetovém prohlížeči na PC se dostanu přes IP adresu na Prodigy, vlezu do složky All, dál se dostanu do složky USB1, ale do jiných (např. Network Shares) se už nedostanu. To je asi normální (?)
Starostí nad hlavu, pro technické nadšence ideální hračka, ale pro ty, co chtějí jen zapojit a provozovat dost osekaná...
mic-hal (8)|9.1.2013 20:05
Zdravim,
mam xtreamer od Vanoc.. uz jsem se s nim pomerne zzil ale hrozne me stve jedna vec.. snazil jsem se hledat ale nikde jsem to tu nenasel.

Kdyz se chci pripojit na wifi funguje mi jen prideleni IP adresy z DHCP serveru. Kdyz vyberu FIX IP a vyplnim adresy po kliknuti na save mi xtreamer na par vterin vytuhne a pak se vrati do tabulky s vybereme FIX IP, DHCP, STORNO

v tabulce kde nastavuju IP je nahore napsano Wired Network Static IP settings

Druhy problem je ze kdyz lizu IP z DHCP serveru z nejakeho duvodu se nelizne IP DNS takze mi nechodi WEB

ma s tim nekdo zkusenosti prosim? Nejde nastavit IP pres Telnet?
dosic (3)|10.1.2013 09:40
[QUOTE=Konradek;436769]Pánové, já jsem zděšen... To si snad opravdu dělají srandu, jsou tam stále stejné chyby... Jen tak od boku
1) Chyba s MAC adresou
2) Totálně nedořešené DVBT - jedna ze zásadních chyb je 50% úspěšnost nahrání pořadu, který se překrývá s jiným (tedy využití druhého tuneru)
3) V případě časového záznamu z DVBT a zároveň využití Prodigy na shlédnutí filmu se po časovém záznamu Prodigy bez varování začne vypínat a ve většině případů úplně zatuhne. Navíc po této akci nedokáže nahraný pořad přehrát, pouze v náhledovém okně ano, ale po zvolení hodí kříž a konec.
4) Černé pruhy nad a pod obrazem a tím deformaci obrazu.

Mám-li být upřímný, nečekal jsem, že tu uniklou beta verzi by mohl mít odvahu někdo oficiálně uvolnit... Tedy spíše drzost uvolnit...[/QUOTE]

Škoda že tvoje připomínka k DVB-T tu nebyla dříve. Já si pořídil černou verzi právě kvůli duálnímu DVB-T tuneru. Na přehrávání filmů a xliveCZ mi pořád ještě stačil starý SideW. Včera jsem nicméně zkoušel nahrávat a co je hlavní a nesmyslné, že pokud se dívám na film a má začít nahrávání, tak se mi film vypne a zapne se DVBT, takže já pak zas musím DVB vypnout a znouvu se proklikat k filmu, co jsem sledoval.
Další věc. Nikde jsem nepřišel jak si nastavit vlastní čas nahrávání, vždy jen můžu cvaknout v EPG, který pořad chci nahrát, ale už nemůžu manuálně upravit dobu nahrávání, což hlavně večer samozřejmě znamená, že nebudu mít konec pořadu.
No a jak to dopadlo?
z pěti nastavených pořadů se nahrál jen ten první v pořádku, ostatní byly posunuté o hodinu, nebo chyběly úplně, pokud se kryly přes sebe. To by ale přece u duálního tuneru neměl být problém, že?
Systémový čas se nastavil sám podle EPG, takže ta hodina navíc nevím čím by mohla být způsobena.
Dneska vyzkouším ještě jednou nahrát pár pořadů a pokud bude výsledek obdobný zkusím reklamaci. Mám šanci na úspěch, když se jedná o nedoladěný software?
Taky se mi dvakrát stalo, že při procházení EPG krabička zamrzla.a musel jsem provést restart knoflíkem.
Pak bych asi zkusil Evolve Infinity Twin corder, má s tím někdo zkušenosti? na Heurece píšou že po listopadovém firmware šlape výborně. Tak nevím.
díky
Konradek (47)|10.1.2013 15:26
O DVB-T tuneru jsem se tu již zmiňoval dříve, nicméně to přepnutí v okamžiku začátku nahrávání je skutečně nesmyslné, leč být to jedinou chybou tak by to bylo ještě dobré. Vlastní čas nahrávání lze vytvořit, upravit vytvořený přes EPG také, v dvbt režimu stiskneš pravé tlačítko (šipku doprava) a vybereš poslední položku, tuším nahrávání podle plánu a tam můžeš upravovat ty vytvořené pomocí EPG, nebo vytvořit vlastní. Jestli jsi opravdu chtěl krabičku na nahrávání a kupoval přes internet, zkus to rychle vrátit. Naprosto bez chyby mi funguje Sencor 9600, jen tam nejde xLive a ostatní, nicméně ohledně DVBT je opravdu vychytaný a vždy nahrál vše nastavené i při souběhu. U Prodigy postupně začneš přicházet na další chyby u DVBT, na to už ani nemám náladu je popisovat. Na Xtreameru mi na email s popsanou závadou ani neodpověděli a na fóru Extreameru jsem údajně jediný, kdo ty problémy má...
A když budeš zkoušet Evolve, moc mě bude zajímat jak funguje, tak se se mnou potom poděl o dojmy.

Jo a pro vyřešení posunu nahrávání o hodinu musíš v nastavení Prodigy nastavit v časové zóně +1 hod, u auto se čas různě přehazuje +-1 hodina - dlouho známá chyba... a v létě změnit na +2 hod.
crysis81 (91)|10.1.2013 16:46
Chcel by som majiteľov Prodigy poprosiť o odskušanie prehrávania rádií z http://www.shoutcast.com a videí z http://www.dancetrippin.tv .TV ani PS3 to nezvládajú,tak ma napadlo že kúpim toto MMC,po ktorom už od vydania poškuľujem,len tieto 2 služby sú pre mňa základné kritérium pri kúpe.Ďakujem.
matobo (4)|10.1.2013 17:50
Radio zaujima aj mna. A tiez ci je moznost pridat si vlastne internetove radia napr. nejako importnut z http://www.radia.sk/www-live.html
A ci funguju nejake favorites v radio staniciach, alebo ako lahko/tazko sa treba preklikat k spusteniu oblubeneho radia.
dosic (3)|10.1.2013 19:33
[QUOTE=Konradek;440365]O DVB-T tuneru jsem se tu již zmiňoval dříve, nicméně to přepnutí v okamžiku začátku nahrávání je skutečně nesmyslné, leč být to jedinou chybou tak by to bylo ještě dobré. Vlastní čas nahrávání lze vytvořit, upravit vytvořený přes EPG také, v dvbt režimu stiskneš pravé tlačítko (šipku doprava) a vybereš poslední položku, tuším nahrávání podle plánu a tam můžeš upravovat ty vytvořené pomocí EPG, nebo vytvořit vlastní. Jestli jsi opravdu chtěl krabičku na nahrávání a kupoval přes internet, zkus to rychle vrátit. Naprosto bez chyby mi funguje Sencor 9600, jen tam nejde xLive a ostatní, nicméně ohledně DVBT je opravdu vychytaný a vždy nahrál vše nastavené i při souběhu. U Prodigy postupně začneš přicházet na další chyby u DVBT, na to už ani nemám náladu je popisovat. Na Xtreameru mi na email s popsanou závadou ani neodpověděli a na fóru Extreameru jsem údajně jediný, kdo ty problémy má...
A když budeš zkoušet Evolve, moc mě bude zajímat jak funguje, tak se se mnou potom poděl o dojmy.

Jo a pro vyřešení posunu nahrávání o hodinu musíš v nastavení Prodigy nastavit v časové zóně +1 hod, u auto se čas různě přehazuje +-1 hodina - dlouho známá chyba... a v létě změnit na +2 hod.[/QUOTE]

Díky za rady, vyzkouším ještě jednou s pevnou časovou zónou. Dneska půlka pořadů v pořádku, půlka posunutá. Jeden nahraný úplně jiný z jiného kanálu, než měl být. Ale neseklo se mi ani jednou. Ještě mě napadlo, co Timeshift, je tam nějaký?
Taky nechápu, podle časovače má být doba nahrávání např 1hod, ale nahraných je 59:44. Vždycky to vypne o šestnáct sekund dřív (nebo o 16sekund později zapne, to nevím)
Krabičku vrátit nemůžu, klasika, ježíšek obstarával už v prosinci, takže jedině reklamací.
Konradek (47)|11.1.2013 14:48
Timeshift tam je, opět šipka doprava a v menu vybrat Timeshift. Jinak je to psané v manuálu, na tomto odkazu - http://www.umax.cz/download/manualy/Prirucka_Prodigy_DVBT.pdf
rami6711 (1)|12.1.2013 18:29
Ahojte, mate niekto skusenosti s upravou/zmenou GUI v Prodigy Black?
Konkretne mi vadia velkosti textov v menu, nazvy filmov a podobne. Na nasom TV to zo sedacky nasi neprecitaju. Skusal som zmenit font, ale to malo len minimalny ucinok. Pripojenie mam cez HDMI, takze nie je problem v kvalite signalu - z blizka je citatelnost v poriadku.
zlesi (13)|15.1.2013 23:49
Ahoj, nemáte prosím někdo nějakou zkušenost s funkčností Airplay na XTR Prodigy? (Ipad 4th gen) Nejak mi to nefunguje, z youtube Playback Error, normalni ulozena videa se take neprehraji. diky.
longmatys (48)|16.1.2013 13:07
[QUOTE=buzzfuzz;436788]Kratky prehlad userov na ofic fore hovori za vsetko:

It seems that the mac adress problems is back on this release.
It shows 00:11:22:33:44:55
And "Get Movie Info" doesn't work. I've tried with exicting movies and new,but no luck..

Favorites don't work for me anymore, audio choosen by language don't work, zoom (capital or not) by name and pasword don't work anymore. That's it for the first 5 minutes installing time, and 8 months wait, it's pretty sad.

Playlist not automatically advances to play the next song, it is marked only the first of the list and see the id3tag right, do it manually.
The artwork is not reflected right unless it is automatically creating a jpg file with the file name of music, despite being embedded in id3tag.
No duration displays flac or wav files in the playlist, not the artwork in flac

And still the same annoying bugs are existing...
- wrong time setting (independent from the setup)... always getting wrong time after restart
- embedded subtitles will be displayed by default - I didn't found a setting to disable that
- 24p mode enabled end up with micro stuttering

Xtreamer uz nikdy viac.[/QUOTE]

Musím říct, že souhlasím, že Korejci moc dobrou práci neodvádí. Nicméně např. já jsem měl problém např. s fotkami - měl jsem jich několik tisíc nahraných (v různých adresářích) a některé se mi prostě nezobrazovaly (vše nahráno přes USB-klient). Po flash na nový fw se mi všechny objevují a přehrávají.
Pro mne je nepoužitelný jukebox, protože mám obraz mimo zobrazitelnou část (známý bug). Kromě toho mi to vůbec nevyhovuje - mám v xtr spousta pohádek a filmů pro dospělé, což mne nezajímají pohádky a děti nezajímají ty filmy. V jukeboxu se to bohužel vše sesype na jednu hromadu (když to teda vůbec zrovna zafunguje)
Pro mne byl argument na koupi to, že lze používat náhledy a tudíž v tom mají děti přehled a umí si to pustit samy.
DVB-T tuner naštěstí nemám a když čtu reakce na jeho programovou výbavu, tak si ho ani pořizovat nebudu.
spamoid (62)|18.1.2013 13:49
2 zlesi: ahoj,
Airplay mám rozchozený s iP4S a funguje bezvadně - sice to startuje asi 2 minuty (musel jsem do startovacího skriptu přidat čekání, jinak ten Airplay klient startoval dřív, než něco jiného - nepamatuju si co), ale muziku to přehraje. Video přehrávat neumí, to umí jen AppleTV (jablíčkáři jsem pochopil že neuvolnili ten protokol celý, jen jeho audio část). Ale když pustím video, tak mi jede zvuk přes Prodigy a obraz v telefonu o cca 0,5 sekundy dřív => nepoužitelné...
Tripper10 (23)|21.1.2013 18:40
Tak boj s novým Prodigy pokračuje a musím říct, že je dosti únavný. Přes XLiveCZ mi přestaly chodit TV archívy ČT a Novy (Prima aspoň zčásti šla, ostatní jsem nezkoušel), načtu seznam pořadů/dílů a pak už jen černé okno. Nemá někdo stejný problém? Určitě mi nejde např. seriál Vyprávěj, ale i další pořady. Ještě k tématu přetáčení a pauzy v archivech- v XBMC to jde, tudíž i s rtmp protokolem to jde a stálo by za to dost tento zásadní problém rozlousknout.
Bojuju i s YouTube- pod Premium Apps mi mi dvakrát seklo video uprostřed, podotýkám, že mám stabilní připojení. Nejde zde přetáčení. Při využití YouTube z Community nebo přímo z Menu (pozná se podle obrázku malé televize jako náhledu) se mi zase Prodigy opakovaně kousnul tak, že si vyžádal tvrdý restart.
Taky se mi zničeho nic přehrávač neobjevil v síťových připojeních na PC, další den opět ano.
Budu rád za jakékoli rady, za takové situace mám chuť přístroj vrátit, ale 14 dní je pryč a na reklamaci to asi není...
Pytkin (7947)|21.1.2013 18:59
Ano uz sme tu o tom pisali ... Xbmc podporuje rtmp protocol nativne.. Cize ide aj pretacat , a vsetko ostatne.. Realtek to nepodporuje, cize treba barlicku v podobe rtmpdump a preto to nejde.. Vyriesit sa to neda .. Hold lacny prehravac nemoze vediet to co drahy.. Resp platene veci su nikdy neni tak dobre, ako tie zadarmo .. kukni aky zly je windows oproti linuxu, kery je zadarmo.. To iste je aj pri mediaplayeroch..
Tripper10 (23)|23.1.2013 13:49
No dobře, s tímto problémem bych se byť nerad smířil, ale co funkčnost TV archívů, problémy s YouTube apod. - jsem jediný, komu to nejde a proč?
killerman27 (871)|23.1.2013 14:38
je tu cely topic venujici se xlivecz a tam se doctes i to proc nejede archiv ct....... linost nekterych lidi me neustale dokaze prekvapit :-(
Endrew (2)|23.1.2013 16:59
Zdravím,

koukám, že je venku nový FW. 4.0.1. První dojmy? Mě 4.0 celkem funguje, tak nevím zda se mi chce vše znovu nastavovat.

Mám Prodigy Black cca 14 dní a jsem s ním spokojený, i přes veškeré nedokonolasti, které má a že jich má.

Jediná věc která mi ale vrtá hlavou a doposud jsem na ni nenašel odpověd (a to jsem prošel celé vlákno) je jak nastavit čísla kanálů na DVB Tuneru. Jsou přiřazené v pořadí jak je vyhledám, přeházím je tak jak chci, ale ještě bych chtěl nastavit cislo kanalu tak, aby ct1 naskocila pri stisknuti 1 na DO. Mate nekdo reseni?
RulezZzOr (24)|23.1.2013 19:58
nemas link?
jinak me u airplay jede video, ale nejak blbne, pustim si novinky a video mi hraje z prodigy...ale je to tak 50 na 50 nekdy to jede, nekdy ne....
Konradek (47)|23.1.2013 20:15
Endrew: Řešení není, bohužel programy takto seřadit na prodigy nelze. FW pouze opravuje nefunkční oblíbené odkazující na ROOT složku v NASu a MAC adresu zařízení. Jinak se nevyplatí vůbec instalovat. Já mám nyní 4.0 r9290, je starší, ale na jediné není po nahrání z DVBT deformovaný obraz - tedy sražený o horní a spodní černý pruh a MAC adresa na ní je také v pořádku. Oblíbené v NAS jsem vyřešil vnořeným adresářem.
chooze (3)|29.1.2013 15:10
Ahojte,

Mam otazku a nepoznam riesenie...vie mi niekto poradit, prosím?

Ked naformatujem v PC (WIN7) disk ako NTFS a vložim do Xtreameru => nenajde ho,nenacita ho. Ked naformatujem disk v prodigy – xtreamer funguje ale po vytiahnuti a opatovnom pripojiní cez USB2+AC adaptér na PC sice disk najde ale registruje ho ako nenaformatovaný (fdisk vypisuje RAW).
Viem spominalo so to uz, napriek tomu prosím o pomoc: ako spravit aby disk bol vzájomne citatelny aj po pripojení do Xtreameru ako aj do pocitaca (ako exter.HDD /USB2).

Vopred dakujem za pomoc a za každú dobrú radu?

Mám:
• Xtreamer prodigy FW 4.1(skusal som aj starsiu verziu FW 4.0.x)
• interný HDD 3,5“ WD20EURS /2T SATA II
jayd (117)|30.1.2013 08:59
Mám i stejný disk a vzhledem k času (Vánoce) jsem se k řešení nedobral :-(
Vždy na jednom nebo druhém zařízení není vidět, teď to mám jako vy, disk zformátovaný přímo v PC a přetáhnutý sektory, v prodigy je vidět, ale asi není vidět přes USB redukci, jsem se s tím smířil a filmy kopírují přes LAN, pokud je toho víc, tak disk vložím do PC, i když jsem to samozřejmě plánoval dělat přes tu redukci,ale to se mi nepodařilo řádně zformátovat. Ale je pravda, že jsem nezkoušel, formátovat jako USB pod win XP a přetáhnout sektory na disk.

Jinak na formátu dost záleží, protože v jednu chvíli byl disk vidět jak v prodigy tak přes USB, ale zase to nepřehrávalo MKV soubory, a hlavně...se to chovalo jako dva disky, v prodigy jsem viděl úplně jiné soubory než pod WIN. Jakoby každý koukal na jinou partisnu

Jinak jsem se chtěl zeptat jak se vám pouští filmy, nevím jestli je to diskem, nebo novým firmware, ale pokud teď pustím film, tak dole se objeví točící se kolečko, zmizí, a já musím čekat ještě tak 5s než se objeví obraz. Dřív to podle mě bylo kratší domu, ale možná je to jen placebo efekt:-)
longmatys (48)|30.1.2013 13:36
Mne se taky dlouho spouští filmy. Rozhodně to v 3.x šlo rychleji.

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2
Htichac (9)|30.1.2013 15:25
Ahoj mám problém. Poslední dobou cca měsíc mi Prodigy nepíše název filmu v Jukebox movie. Informace najde normálmě ale nezobrazuje se mi název filmu. Zkoušel jsem i jiný FW a aplikovat nový plugin. Vše bez kladného výsledku. Pomůže někdo??