Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

jarino1978 (8045)|2.1.2014 19:09
[QUOTE=JuraS.;477523]Jde mi poštou tento přehrávač. Prodigy Black. Protože to je de fakto mmc počítač tak mě napadlo, zdy by se nedal vyměnit 512MB RAM za něco většího. Dal bych tam 2GB. Nemáte s tím někdo zkušenosti ?[/QUOTE]

to ti nepomôže nič. Prodigy sa ti nespustí.
viliammmmm (19)|3.1.2014 17:27
Chlapci moze xtreamer prijat moj 4TB HDD? niekde som cital ze podpora je len do 3TB


Aký napr 4TB HDD byste do prodigy odporucali, rad by som to mal zapnute ako jednoduché NAS-ko

dakujem VILO.
yumm (39)|8.1.2014 10:11
prosím Vás viete niekto ako sa inštaluje xApp Installer z google play ? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xinstaller&hl=sk vďaka
Dire (19)|8.1.2014 14:03
[QUOTE=yumm;478822]prosím Vás viete niekto ako sa inštaluje xApp Installer z google play ? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xinstaller&hl=sk vďaka[/QUOTE]

Pres telnet musis nahrat do Prodigy nejakou databazi a pak se xApp spojis blizsi info je na forum Xtreamra ..

Jednou jsem to zkousel a ztratil se mi z nabidky Xlive tak jsem to vratil zpatky
yumm (39)|8.1.2014 19:14
no "pekne" - asi to radšej vzdám...ja som sa to pokúšal normálne cez browser v androide....to sa nepodarilo
viliammmmm (19)|8.1.2014 22:50
Mozem pripojit k Prodigy blueray mechaniku? a tak pozerat filmy? staci na usb2 alebo do modreho USB3

dik,
rado101k (298)|9.1.2014 08:17
BD mechanika ti moc dobre fungovat nebude..
aspon mne ju obcas Xtreamer Prodigy nevidi..obcas nevidi film..
ale z disku(NAS,usb flash a pod.) prehras vsetko...
charlieiv (8)|14.1.2014 07:34
[QUOTE]Původně odsláno od: THeBaNDiT
Mám SW3 (bez SE), a ešte som nemal problém s titulkami... nože daj nejaký odkaz na tie recenzie, nech si o tom prečítam(e). [/QUOTE]
Setkal jsem se s tím, že ačkoli se titulky zdály být v pořádku, nenačítaly se. Po otevření a uložení v Subtitle Workshopu se změnila velikost o několik B a titulky se už načetly. Třeba je to citlivé na znaky mimo sadu, které (i když by tam být neměly) nejsou v TEXTu vidět a pomůže to "přeuložení". Je to moje zkušenost, nicméně problém může být i jinde.
Bruttus (28)|16.1.2014 22:17
Dobrý den,
nevíte někdo jestli se dá zprovoznit Bluetooth klávesnice VG-KBD2000 určená pro TV Samsung, pro ovládání Xtreamer Prodigy? Není u ní BT dongle protože v TV Samsungu je BT modul integrovaný. Mám jiný BT dongle a zprovoznil jsem klávesnici s PC nebo se smatphone sGS2. Zkoušel jsem to s Prodigy a nic. Ptám se proto že mi odešel originální DO a než koupím nový, hledám nějakou náhradu.
chlebasadlem (34)|18.1.2014 14:47
Problém s FW 4.2.3.
Stalo se mi následující: po instalaci apploaderu xLiveCZ mi po najetí na APP Prodigy vytuhnul. Dal jsem defaultní nastavení a xLive vymazal a nepomohlo to. Tak jsem se rozhodl, že přehraju Firmware 4.2.3 (bylo tam původně). Teď Prodigy zůstává stát na úvodní obrazovce s každým FW, který jsem tam nahrál (4.0, 4.2.2, 3.0.5beta, 3.0 factory). Podle návodu od Vencas to až tak nefunguje (asi měl kliku) ani vyndaným diskem (mám pouze připojení HDMI do monitoru). Máte někdo nějakou radu??? Předem díky.
wencaS (853)|18.1.2014 15:01
Já taky ale nikdy nepsal, že je to zaručené a hned na první pokus. Psal sem že sem to trápil několik hodin než se zadařilo. V Principu jde o to, jakmile se ti podaří najet do menu se starším FW, musíš v nastavení přepnout do základního a pak přehrávat FW novějším.

Jo a apploader fakt nepotřebuješ jenom kvůli xLiveCZ, dával sem tu návod jak xLiveCZ strčit přímo do menu, v září vyšel v Chipu. Kdyby se ti nechtělo ho tu lovit, tak na mým webu se k němu doklikáš rychlejš.
chlebasadlem (34)|18.1.2014 15:11
Dík za rychlou odpověď. xLiveCZ jsem zkoušel podle tvýho návodu přes telnet, ale asi jsem někde neco zvojtil, protože mi to psalo, že tvoje stránky nejsou dostupný, tak jsem zkusil druhou variantu podle Killermana s apploaderem a tim jsem skončil. Zmátlo mě, že i když jsem to všechno (xLive) z disku vyčistil a xLive vypnul (dal jsem defaultní nastavení v setupu) a nakonec jsem i ten disk vyndal, pořád mi to v hlavním menu tuhlo při přejetí položky APP. Jinak bych FW neflashoval. S těma FW už jedu "druhý kolo" a výsledek žádnej - teda pořád stejnej. Pomalu začínám uvažovat o reklamaci, protože to tuhnutí v hlavním menu mi nepříjde normální.
kmarty (81)|18.1.2014 16:10
A tohleto ti dela i pri recovery(rescue) flahovani firmwaru + nasledny reset to factory default?
Ja teda bral ze od FW3.5 je to jediny "ofiko" funkcni postup (flashovani FW pres menu v Xtreameru se prej nema delat), ale podle toho co ctu, tak mi to prijde ze flashujete prave pres to (nepodporovany) menu.
chlebasadlem (34)|18.1.2014 16:33
Přes menu jsem to nedělal. Psal jsem, že jsem před flashnutím v menu dal defaul reset do továrního nastavení, vypnul jsem Prodigy a vytáhnul napájení a teprve pak zapnul napájení, flashdisk s FW a tlačítko vpředu cca těch 10 vteřin. Všechny flashnutí skončily korektně restartem, ale ukazuje se jen startovací logo. Dál se nedostanu, takže nějaký následný reset to factory default se nekona...
kmarty (81)|18.1.2014 17:14
Aha. Tak v tom pripade jako bych nic nerek.
wencaS (853)|18.1.2014 18:00
Tohle jsem zažil už 2x. Poprvé mi to pěkně dožralo když jsem byl na chalupě a sebou měl jen flashku s tím nejnovějším FW. Tak sme celý víkend byli bez. řek bych že nezabíral kterýkoli FW, zkoušel jsem jich vždy víc. U tebe pomůže servis, ale do pondělka máš času dost to zkoušet. Mi se povedlo naposledy asi po 2 hodinách a tvrdím že ani HDMI, ani HDD uvnitř nemá na funkci živočicháře vliv.

chlebasadlem (34)|18.1.2014 20:23
Tohle video už jsi sem dával - prolez jsem tady asi deset stránek zpátky. Já zůstal viset jen u toho loga na začátku. Nicméně HEURÉKA !!! Stáhnul jsem si z fóra Xtreameru FW 4.2.5 a s ním se to rozběhlo! Flashování bylo trochu jiný: žádný zhasnutí LEDky u knoflíku a následný blikání se nekonalo, ale pořád svítila a na obrazovce se najednou objevil průběh instalace. Už ze zoufalství jsem měl Prodigy připojený jenom přes RGB - všechno ostatní, včetně disku a HDMI jsem vyrval.

Zlatej XtreamerPro, kterej mi v pohodě funguje už přes 3 roky (možná proto, že už na něj není a nebude žádný upgrade FW) :-)

Díky za Vaši podporu.
wencaS (853)|18.1.2014 21:09
Takže 4.2.5. hmmm, ani sem nevěděl že už je.

Návod na přidání xLiveCZ do menu je ale pro FW 4.2.3. Takže pokud jsou nějaké změny v tom menu tak ti něco nemusí fungovat korektně. Tak buď opatrnej.


Teď nemám čas se tomu moc věnovat, ale můžeš ho vytáhnout příkazem na HDD a vlož ho sem zabalený do zipu:
[CODE]cp /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/scripts/settings/menu/apps.xml /tmp/usbmounts/sda1/apps.xml.backup[/CODE]

Porovnám a dám ti vědět jestli je v pohodě.

Soubor najdeš hned v rootu na HDD.
chlebasadlem (34)|18.1.2014 22:01
Zatím xLiveCZ nechám bejt (na XtreameruPro mi jede). Po tom napínavým odpoledni si dám pauzu... ;-)
Když budu mít zejtra málo dobrodružství, tak se na to mrknu.
yumm (39)|19.1.2014 09:56
Prosím Vás - ak niekto vie, mal by som dve otázky...Ako sa dá zaistiť aby si prístroj vždy zapamätal miesto v ktorom zastavím film a to aj po vypnutí a pokračoval potom v prehrávaní od toho úseku ? Niekedy si zapamätá ale častejšie skôr nie :-( Dalej - ako sa dá nastaviť formát na obrazovku TV ? Myslím v nastaveniach-obrazovka a ten červený kríž v strede ktorého je "OK" - nedá sa mi tým pohybovať žiadnym tlačítkom čo som skúšal....dakujem
whitesak (406)|19.1.2014 10:34
[QUOTE=chlebasadlem;479893] Stáhnul jsem si z fóra Xtreameru FW 4.2.5 [/QUOTE]
Zajimave info. Kdepak jsi to nasel? Ja to nikde nevidim. Ani na xtreamer webu ani na ofiko xtr foru...
wencaS (853)|19.1.2014 10:52
[QUOTE=yumm;479912]ako sa dá nastaviť formát na obrazovku TV ? Myslím v nastaveniach-obrazovka a ten červený kríž v strede ktorého je "OK" - nedá sa mi tým pohybovať žiadnym tlačítkom čo som skúšal....dakujem [/QUOTE]
Tam šipkama zúžíš/rozšíříš, nebo sníšíš/zvýšíš viditelný obraz. Pokud zmenšení přeženeš objeví se ti u okraje čevená linka.

Ale nějak se mi zdá že to moc nefunguje na HD ready zobrazovačích. Což je asi spíš problém zobrazovadla.
yumm (39)|19.1.2014 10:55
šípkama som samozrejme skúšal ako prvé ale ani sa to nehlo :-( ohladom toho navazovania filmov nemáš žiadny tip ? dík :-)
wencaS (853)|19.1.2014 11:25
To se zapíná někde v nastavení, jestli se má ptát nebo pokračovat.

---------- Doplněno v 11:25 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:24 ----------

[QUOTE=whitesak;479915]Zajimave info. Kdepak jsi to nasel? Ja to nikde nevidim. Ani na xtreamer webu ani na ofiko xtr foru...[/QUOTE]

Taky sem našel nejvejš 4.2.3.
yumm (39)|19.1.2014 11:47
budem to musieť teda celé prelúskať ešte :-)
chlebasadlem (34)|19.1.2014 13:24
FW 4.2.5 je na fóru xtreamer.net:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(musíš tam bejt regnutej)
whitesak (406)|20.1.2014 12:50
Zajimave, visi to na tom foru od 11.12.2013 a na ofiko strankach porad nic... Nicmene stahl jsem to to z toho fora a uvidime ...
Diky :-)
yumm (39)|21.1.2014 18:38
áno...pekná divočina - človek pozerá oficiálnu stránku, pritom inde je daleko vyššia verzia FW. Nič menej vyskúšal som a môžem povedať, že je to zatiaľ najlepší fw čo bol. Po roku (!) sa mi rozbehlo DVB-T predtým na žiadnom fw nenaladilo vôbec nič ! takže tak :-)
vladocigi (30)|21.1.2014 20:13
na 4.2.5-ke sa znovu objavil problem MAC adresy: 00:11:22:33:44:55. Zrejme ide o nejaku testovaciu verziu. Ako pozitívum ale hodnotim ze mi po dlhooooom case zasa bezi UPnP. Viac som este otestovat nestihol.
wencaS (853)|21.1.2014 21:47
Vytáhněte někdo ten soubor menu jak jsem žádal na předchozí straně. xListPlay mám plný dost závažných chyb které jsem objevil až po vydání nové verze takže každou chvíli věnuju opravám. Na flash FW nemám čas, přišel bych tím o možnost testovat, pokud by se něco zadrhlo, jak u mně bývá pravidlem. Na porovnání si čásek najdu.
whitesak (406)|22.1.2014 12:35
Dnes odpo-navecer flashnu firmware, kouknu na to, dam vedet zda se neco zmenilo, pripadne apps.xml poslu :-)
wencaS (853)|24.1.2014 16:24
Prodigy a SW 3 - FW v4.2.7 (open beta)


[LIST=1]
  • New Feature: press REC remote key to go directly into DVB-T from the Main Screen
  • Background music stopps when pressing HOME key - FIXED
  • 16:9 screen ratio - FIXED
  • Network Shares requesting a password on access - FIXED
  • Wget command - FIXED
  • Alsa binary files - FIXED
  • No audio for Android games - FIXED
  • MAC address - FIXED
  • USB Slave connection detection - FIXED

  • Xtreamer Prodigy
    Xtreamer SW 3
    kmarty (81)|24.1.2014 19:34
    Furt cekam kdy bude fungovat:
    • Kodovani titulku vlozenych v MKV kontejneru podle hlavicky, nikoliv podle nastaveni v menu (to beru ze je pro externi titulky). Alespon stara SW1 to umela. Ale to se snad driv lidi naucej pouzivat utf8 i v SRT titulcich.
    • [*]Prehrani jednoho jedineho filmu bez prehravani nasledujiciho filmu.
    A voni porad ne a ne :-)
    whitesak (406)|24.1.2014 22:23
    [QUOTE=wencaS;480152]Vytáhněte někdo ten soubor menu jak jsem žádal na předchozí straně. xListPlay mám plný dost závažných chyb které jsem objevil až po vydání nové verze takže každou chvíli věnuju opravám. Na flash FW nemám čas, přišel bych tím o možnost testovat, pokud by se něco zadrhlo, jak u mně bývá pravidlem. Na porovnání si čásek najdu.[/QUOTE]
    No dostal jsem se k tomu az ted. Uz jsi se k tomu asi dostal, tak jen pro jistotu a uz i s verzi 4.2.7. Menu apps.xml je stejne jako s 4.2.3, takze no problem....
    :-)
    majsoft (147)|28.1.2014 14:44
    Zdravím, nemá někdo tento externí disk - Western Digital My Book 4000GB (WDBFJK0040HBK-EESN) připojený k Prodigy ? Mám v plánu jej koupit, ale tak nějak se modlím aby to fungovalo v pohodě. Nemá někdo zkušenost ? Nebo můžete doporučit jiný 4TB externí disk ? Díky za nazory.

    Ještě přemýšlím nad Western Digital My Cloud 4000GB (WDBCTL0040HWT-EESN) bylo by to levnější než koupit NAS + 4TB disk. Potom bych to přehrával po LAN. Nemá někdo zkušenosti s tímto diskem ?
    wencaS (853)|28.1.2014 18:46
    whitesak
    Ještě jsem se k tomu nedostal. Dík za potvrzení. Upravím návod na přidání xLiveCZ že je použitelný i pro FW 4.2.5 a 4.2.7.
    whitesak (406)|30.1.2014 17:47
    Cairo (46)|2.2.2014 19:17
    Mám WD My Cloud 3TB a funguje dobře. Pouštím buď přes DLNA, anebo častěji přes Prodigy. Měl jsem NAS, ale u něho mi vadilo formátování RAID. WD My Cloud je normálně viditelný ve Windows, takže spokojenost. Jen dvě drobnosti mi na něm vadí
    1. Nemá možnost připojení k PC přes USB, data se musí natáhnout přes síť
    2. Nemá vypínač

    ---------- Doplněno v 19:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:16 ----------

    Moc prosím o informaci, jestli nový FW 4.2.7 opravuje v Prodigy chybu "neviditelných souborů" Díky
    majsoft (147)|2.2.2014 19:27
    Cairo: dik za info, takze normalne nasdilim adresar a prehraju v prodigy? Bez dlna? Super.Jakou rychlosti ti to koupiruje z pc na cloud? Ceka me 2tb dat . Dekuji
    majsoft (147)|2.2.2014 19:49
    A jeste jeden dotazek prosim, veskery sw toho cloudu je uvnitr krabicky nebo ma neco ulezeneho na tom disku?
    Cairo (46)|2.2.2014 20:57
    Majsoft: Jo, přesně tak. Jedině v čem mě přitom Prodigy zdržuje, že musím odklikat celou cestu: síť- workgroups- WDMycloud- video- sharred. Teda jde i vytvoření zkratky (tuším, že přes 6 na DO), ale to mi zase nějak chaoticky řadí složky. Ale už jsem si zvykl. DLNA používám jen jako alternativu, když se mi nechce čekat na 3 minutový start Prodigy. Trochu opruz bylo akorát to nakrmení WDMyCloud daty. Já mám už takový obstarožní router, takže 3TB dat se kopírovaly celý den a noc. Ale šlape to dobře a hlavně se mi kurwadrát už neztrácejí adresáře jako na interním HD v Prodigy :-)

    ---------- Doplněno v 20:57 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:55 ----------

    A ohledně toho softu si to už přesně nepamatuji. Ale na 99% bych řekl, že se vše nainstalovalo přes síť dle návodu. Jsem lama, ale tohle jsem zvládl bez problému.
    majsoft (147)|3.2.2014 18:40
    Jojo kdyz davam sitove slozky do oblibenych tak je musim zadavat v opacnem poradi nez je chci videt. Pak jsou v oblibenych videt spravne. Dodnes to FW taky nevyresil. Zakladni veci neresej na to uz si clovek musi zvyknout.
    Brtnik (40)|6.2.2014 22:07
    Ahoj, mam problem s get movie info v Prodigy FW 4.2.7.
    Mam natahly csfd scrapper podle navodu:

    cd /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/plugin/
    rm csfd
    wget http://xtreamer-prodigy-scraper-csfd.googlecode.com/svn/trunk/plugin/csfd
    chmod 755 /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/plugin/csfd
    exit

    Kdyz proscanuju celou slozku s filmy, tak se nestane nic. Kdyz dam get movie info primo na mkv soubor, tak mi to korektne najde info na csfd, dam save and return a pri jakmkoliv dalsim ukonu info opet zmizi.
    Jsem v tomhle celkem novacek, ale chtel bych si zprovoznit jukebox a tohle mi v tom brani. Nevite co delam spatne?

    Diky Brtnik

    EDIT: Vsechny filmy mam v PC na sdilenem disku, kazdy film v samostatne slozce. Ma to na to vliv?
    whitesak (406)|7.2.2014 10:59
    A mas pravo zapisu na ten sdileny disk? XTR moviejukebox si k tem filmum na do tech adresaru dava svoje soubory. Takze pokud tam nemuze zapisovat, tak smula ...
    Brtnik (40)|7.2.2014 11:33
    Hej diky, to by mohlo byt ono. Vecer az se k tomu dostanu tak vyzkousim
    BystraR (39)|16.2.2014 16:55
    Prosím o radu, nevíte někdo jak dostat do Prodigy Google play music?. Na Androida nainstalovat nejde, zkoušel jsem stáhnout apk soubor a nainstalovat ale házelo mě to chybu. Nevíte někdo jestli je ještě nějaká jiná cesta?
    UBiK (8)|17.2.2014 18:20
    no nakoniec bol zly HDD. Vyreklamovali mi ho (prišiel som o 2,8TB) s tým, že by som sa chcel opýtať, ako tam nahrávať filmy. Doteraz som pripojil usb kabel, xtreamer sa mi prepol so režimu prenosu a nakopiroval som. Nasledne som bezpečne odpojil z PC hdd a basta. No asi som to nerobil korektne, keď po roku mi zdochol. Vie mi niekto poradiť?

    [QUOTE=UBiK;475298]ahojte,
    mam dotaz, začal sa mi svojvoľne reštartovať xtreamer silver pri nečinnosti (uvodna obrazovka) každých cca 1-2min. nahodil som nový firmware (z 4.0. na 4.2.3.), no stale to pretrváva. počas filmu to ide v poho, aj keď je film pauznutý, no pri mp3 sa to reštartuje tiež. mám tam 3tb hdd. na lan ani wifi nie som pripojený (len elektrika a hdmi :) xtreamer mám cca 1,5roka, no začalo mi to robiť až teraz. (tv je panasonic tx-l42et5)
    vie mi prosím niekto poradiť? ďakujem.[/QUOTE]
    RoPo (6061)|17.2.2014 20:51
    Tímto postupem (pokud opravdu takový postup, jaký popisuješ byl) by určitě HDD nezdochol. Prostě vadný kus. To se stane.
    UBiK (8)|17.2.2014 21:11
    a ako je lepšie kopirovat? cez usb, alebo cez siet?
    RoPo (6061)|17.2.2014 21:27
    Já "plním" přes síť. Nechce se mě pořád něco odpojovat a připojovat... Nehledě na mechanické opotřebování konektorů.