Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

jirik_cz (34)|14.2.2012 16:03
Mne to porad nejde, pripojim flasku (sda1), zapnu prodigy, spustim xtreamer live, pise mi to please download bla bla bla, app loader tam nejspis neman, nikde jsem na nej nenarazil. Kdyz spusti ten odkaz, tak mi to napise, at resetnu prodigy a po resetu se nic nedeje. Jo a ten odkaz pro 3.0.4 nefunguje, takze tam apploader vazne neni. Poradis mi prosim killere :-(
JohnMetsn (45)|14.2.2012 16:27
A instalaci Apploaderu pomoci tohoto linku jste provedl (zmente IP)?

http://10.0.0.23/media/sda1/scripts/apploader/index.php
jirik_cz (34)|14.2.2012 16:33
Prave, ze tohle mi nejde a pise mi to not found. To by melo byt na te flashce nebo uz v prodigy? HDD tam nemam.
JohnMetsn (45)|14.2.2012 17:03
To by melo byt soucasti instalace fw 3.0.4/3.0.5...z meho amaterskeho hlediska bych odhadnul, ze tedy vase flashka je mountla nekde jinde nez na SDA1. Nevim, kam se tom kopiruje v pripade, ze tam neni HDD...
killerman27 (871)|14.2.2012 17:12
na flashce by mela by t slozka scripts a v ni apploader

pokud ji tam nemas jeste psali ze se musi nekde v menu potvrdit tlacitkem "1"
cituji z ofiko fora:

You will need to enable it from the settings/service menu by clicking 1 on your remote control and accepting the terms of the disclaimer. Just click 1 and you will be good to go . The firmware will create for you the /scripts folder and will deploy inside 2 packages. The Xtreamer live made by DsapacTV
(2) We added password to the XXX area. Use 8888 to enter.

pokud i tak nemas na flashce slozkus scripts tak si ji tam vytvor a primo do rooto flashky rozbal tohle:

http://dl.dropbox.com/u/20956652/prodigy/apploaderV3.zip

pote udelej tu instalaci:

http://10.0.0.23/media/sda1/apploader/index.php

pak po restartu xtreameru by jsi mel mit v APP-Aplikace-Aploader na prvnim miste

a pak uz pokracuj dle navodu
mabrma (3)|14.2.2012 18:50
Dobrý den, moc se omlouvám, ale nikde jsem nenašel, k čemu je dobrý NAS a jak se nastavuje v Prodigy? (výhody, nevýhody)

Děkuji moc.
Bruttus (28)|14.2.2012 22:03
to killermann: taky jsem formátoval hdd v prodigy mám verzi FW 3.0.3 a první instalace xlivecz byla tuším 3.6. Proběhla perfekteně a fungovala. Další verzi jsem instaloval 3.8 a od té doby mám popisované potíže.
jirik_cz (34)|15.2.2012 08:35
killer: ok diky, doma na to mrknu, snad to poslape.
jirik_cz (34)|15.2.2012 08:38
mabra: Nas je sitove uloziste, pouzivam ho samostatne a ne na prodigy. Princip je stejny, uvidis hdd prodigy v siti, muzes na nej kopirovat filmy z pc napr. Chce to mit ale propojene kabelen a nejlepe na gbit lanu. S wifinou to neni zadna slava.
jirik_cz (34)|15.2.2012 16:08
Asi me zabijes :-D Uz se mi podarilo spustit xtreame live, ale nemam v nem CZ a nedari se :-/ Updatoval jsem na posledni 3.0.5 betu.
killerman27 (871)|16.2.2012 13:03
v xlive xlivecz nenajdes, jedna se o jiny projekt, zkus tohle

na flashce by mela by t slozka scripts a v ni apploader

pokud ji tam nemas jeste psali ze se musi nekde v menu potvrdit tlacitkem "1"
cituji z ofiko fora:

You will need to enable it from the settings/service menu by clicking 1 on your remote control and accepting the terms of the disclaimer. Just click 1 and you will be good to go . The firmware will create for you the /scripts folder and will deploy inside 2 packages. The Xtreamer live made by DsapacTV
(2) We added password to the XXX area. Use 8888 to enter.

pokud i tak nemas na flashce slozkus scripts tak si ji tam vytvor a primo do rooto flashky rozbal tohle:

http://dl.dropbox.com/u/20956652/prodigy/apploaderV3.zip

pote udelej tu instalaci:

http://10.0.0.23/media/sda1/apploader/index.php

pak po restartu xtreameru by jsi mel mit v APP-Aplikace-Aploader na prvnim miste


pokud tam je uz dle popisu apploader:

1)http://ip_adresa_prodigy/media/sda1/scripts/apploader/index.php

2)stahni a rozbal na disk:
http://dl.dropbox.com/u/44973024/scripts_3.0.4.zip

3)vjed do aplikaci a tam zvol apploader
mely by jsi videt xlivecz
vjedes do nej a budes ho mit prazdny obrazky jsem neprilozil, ale po stisku tlacitka "4" na DO by se mel spustit instalator


To ještě ale není vše

Jděte k PC, zapněte si internetový prohlížeč a do adresního řádku zadejte:

http://192.168.1.3/media/sda1/scripts/xLiveCZ/install/install_prodigy.php
Místo 192.168.1.3 dejte IP adresu vaseho Prodigy

Poté je nutné přehrávač vypnout a znovu jej zapnout.
majsoft (147)|16.2.2012 15:53
prosím prosím nesel by nejak udelat odkaz na xlivecz do oblíbených ?
majsoft (147)|16.2.2012 16:00
[QUOTE=majsoft;397893]prosím prosím nesel by nejak udelat odkaz na xlivecz do oblíbených ?[/QUOTE]

lepe receno odkaz na televizni archiv v xlivecz do oblibenych ????
Jumbo23 (25)|17.2.2012 09:39
Nazdar
Asi pred 2 dnami som kupil Prodigy black a mam malu otazku. Mozem do neho supnut HDD WD30EZRX - 3 TB - 64 MB - SATA III?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste], vdaka.
bandiit (160)|17.2.2012 12:25
[QUOTE=Jumbo23;398011]Nazdar
Asi pred 2 dnami som kupil Prodigy black a mam malu otazku. Mozem do neho supnut HDD WD30EZRX - 3 TB - 64 MB - SATA III?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste], vdaka.[/QUOTE]

Mám v něm ten samý jen 2TB a uplně v pohodě. Jelikož Prodigy podporuje do 3TB, tak bych se toho nebál.
Jumbo23 (25)|17.2.2012 13:17
[QUOTE=bandiit;398039]Mám v něm ten samý jen 2TB a uplně v pohodě. Jelikož Prodigy podporuje do 3TB, tak bych se toho nebál.[/QUOTE]

vdaka za radu, ihned ho objednavam
Stracena (2)|17.2.2012 22:04
Nemate nekdo zkusenosti s optickym pripojenim...bohuzel se mi povedlo ulomit kryt pro optiku. Neda se to nekde sehnat a pripadne vymenit. Momentalne pouzivam na zvuk koaxialni vstup. Diky za info
jirik_cz (34)|18.2.2012 10:14
Ahoj, tak jsem delal vse podle postupu, znovu jsem naformatoval flashku a jel od zacatku. Vlozim flash, hlasi se jako sda1, v menu pustim xtreamer live tlacidlem 1 potvrdim instalaci.
Na flashku se mi nakopiroval adr. scripts. Poustim instalaci apploaderu - installation of app loader failed, presto vidim apploader v aplikacich, na flashku do scripts rozbalim 3.0.4.rar pustim apploader a 404 not found. :-/ Zkousel jsem to asi 10x a porad to nejde :-/ apploader tam je videt, ale pokazde mi napise, ze instalace failed. Nevim, jestli to je kvuli tomu, ze uz tam je. Ale nikdy jsem nevidel, ze by to napsalo installation ok, done, complete.. nebo neco takoveho.
visa (44)|18.2.2012 13:00
[QUOTE=jirik_cz;398158]Ahoj, tak jsem delal vse podle postupu, znovu jsem naformatoval flashku a jel od zacatku. Vlozim flash, hlasi se jako sda1, v menu pustim xtreamer live tlacidlem 1 potvrdim instalaci.
Na flashku se mi nakopiroval adr. scripts. Poustim instalaci apploaderu - installation of app loader failed, presto vidim apploader v aplikacich, na flashku do scripts rozbalim 3.0.4.rar pustim apploader a 404 not found. :-/ Zkousel jsem to asi 10x a porad to nejde :-/ apploader tam je videt, ale pokazde mi napise, ze instalace failed. Nevim, jestli to je kvuli tomu, ze uz tam je. Ale nikdy jsem nevidel, ze by to napsalo installation ok, done, complete.. nebo neco takoveho.[/QUOTE]


Ahoj, včera jsem ho koupil taky a měl jsem podobnej problém. Pak mi doklaplo, že nejsem připojený k netu. Myslím, že máš stejný problém. Po načtení nového systému z flash, se musí znovu nakonfigurovat net
jirik_cz (34)|19.2.2012 08:12
Net mi beha uplne v pohode :/
killerman27 (871)|19.2.2012 08:30
jirik_cz: kdyz me zkontaktujes online at uz na jabberu, ICQ nebo skypu tak se nejak domluvime a zkusim ti pomoct

skype: killerman27, jabber: [email]killerman@jabbim.cz[/email], ICQ: 176831645
jirik_cz (34)|20.2.2012 07:13
Super, po praci si te pridam. Je mi blby, te takhle porad otravovat, snad ti jeste nelezu na nervy :/ Zatim cau a diky
Kawex (69)|21.2.2012 12:15
Kluci nevíte někdo co mam napsat do kolonky ID a heslo pro připojení k mému PC? Prodigy ho normálně vidí ale když dam ok tak chce tohle zadat a ať zadávam cokoli napíše LOG failed :(
KamilZ (10277)|21.2.2012 12:35
Udělej si ve Windows uživatele s login name třeba "xtreamer" s nějakým heslem a toho pak použij.
Kawex (69)|21.2.2012 15:24
Díky vyzkoušim.. Akorát mi přišel hdd tak chci nainstalovat xLiveCZ ale nejdřív musim nainstalovat fw 3.0.3 a odkaz a betu fw 3.0.3 nefunguje http://www.hddplayer.cz/viewtopic.php?f=60&t=3621&p=15777#p15777
Nemáte někdo nějakou alternativu?

edit: tak fw 3.0.3 jsem stahl tady http://www.xtreamer.net/downloads/xtreamer-prodigy/prodigy-firmware/open-beta-3-0-3.aspx a nainstaloval ale menu je v angličtině a v nastavení se řeč vybrat nedá, neví nějaká dobrá duše jak jí tam vrátim?
killerman27 (871)|21.2.2012 17:49
v 3.0.3 cestina je, v settings je looks and fell nebo tak nejak a tam si dej menu language a vyber cestinu, mam 3.0.3 nainstalovanou a fakt tam cestina je
Kawex (69)|21.2.2012 18:22
Jéé no jo, jsem slepej jak patrona :) díky!

xLiveCZ uz taky funguje a je to vazne super, 51 HD programů, trailery k filmům, hudba, pohádky pro děti a kde si cosi.. prostě paráda! :D

Akorát kabel usb 2.0 dlouhej 5 metrů na propojení s pc nefunguje, je už asi moc dlouhej..
JohnMetsn (45)|22.2.2012 07:20
Mimochodem venku uz je nejakou dobu i [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]...
killerman27 (871)|22.2.2012 07:46
to my vime :-), pro me ale napriklad neprinasi vubec nic co bych vyuzil, neopravuje zadny z bugu krome HDD formatu, a ten mam naformatovany uz z 3.0.0
JohnMetsn (45)|23.2.2012 09:31
Ja vim, ze to vis :) Jen nejak nevidim smysl, proc Kawex upgraduje na betu 3.0.3, kdy je venku beta 3.0.5...
Kawex (69)|23.2.2012 13:09
Co přinesl novýho fw 3.0.5?
killerman27 (871)|23.2.2012 13:45
navic do konce unora ma byt venku FW 3.5, pokud dodrzi tentokrat slovo, a ja verim ze to snad i stihnou
JohnMetsn (45)|23.2.2012 14:29
[QUOTE=Kawex;399171]Co přinesl novýho fw 3.0.5?[/QUOTE]

Je to vsechno na foru Xtreameru. V zasade oprava chyb, implementace xLive, Transmission a AppLoader...

[QUOTE=killerman27;399178]navic do konce unora ma byt venku FW 3.5, pokud dodrzi tentokrat slovo, a ja verim ze to snad i stihnou[/QUOTE]

To uz sami odvolali na foru...budou asi jen dalsi bety, Jukebox jen tak nebude a pokud bude, bude fungovat jen pro integrovany disk...opravdu parada ;) Ja bych rekl ze timto tempem uz fw 4.0 letos nestihnou...a mozna ani nebude pro soucasne modely...

edit:

[quote=hisphano]
Sorry to bother you again asking about this but, I suppose release date is still within February?.

Thank you.
[/quote]

[quote=XtreamerAdmin]
Not for the release most probably but I am hoping we'll get a beta for you with a working jukebox soon.

***

Guys, I know how you feel but this is a delicate process. And if we are not always meeting our estimates it doesn't happen for the lack of hard work. In many cases we have to take the bugs you reported to Realtek and wait for them to release a patch.
[/quote]
Matousek63 (21)|23.2.2012 14:52
Jukebox už přidali do poslední beta verze z 22.2.2012:
Ke stažení na vyzkoušení zde:
ftp://ftp.skenery.cz/Prodigy/Prodigy_ver_3.0.5_beta_22022012.rar


Changelog:
[news]
1.Add search folder movie info.This version,user can search folder movies.But can search one folder at one time
2.Add source codes of jukebox setting.This is basic class.and save user settings to file.but I don't open it in this version.I need test it first.
[issues]
1.Some return form jukebox to home.home refresh error.
2.Some Jukebox screen refresh error.
3.Search folder can not insert to DB.
4.Search folder path not real.
5.Modification poster & fanart save name and show path.
6.Modification get path status function.If path is folder or video,show "GET_MOVIE_INFO".And reason it call different Rss.
7.Fix if movie name or path have specialness character.The info/poster/fanart can not save.
And any more...
killerman27 (871)|23.2.2012 14:56
aha to jsem necetl, tak ono i kdyby to vydali v bete tak je to jedno, to ze to bude jen z interniho disku jsem jaksi cekal, takze me to moc neprekvapuje, ale treba to jednou dotahnou do zdarneho konce :-)
ja ten jukebox zas tak nevyuziju, stejne vesmes kouknu na film a ten pak smaznu, a kdyz nevim co je to za film, tuknu si to v androidu do sfd a mam to hnedkom

[QUOTE=Matousek63;399191]Jukebox už přidali do poslední beta verze z 22.2.2012:
Ke stažení na vyzkoušení zde:
ftp://ftp.skenery.cz/Prodigy/Prodigy...a_22022012.rar[/QUOTE]

pozor, vytvorte si zalohu slozky scripts, protoze po update o ni jinak prijdete, tim by se vam smazali vase youtube playlisty, kanaly apod.
a xlivecz lze spustit jen pres apploader
JohnMetsn (45)|23.2.2012 15:38
[QUOTE=killerman27;399192]aha to jsem necetl, tak ono i kdyby to vydali v bete tak je to jedno, to ze to bude jen z interniho disku jsem jaksi cekal, takze me to moc neprekvapuje, ale treba to jednou dotahnou do zdarneho konce :-)
ja ten jukebox zas tak nevyuziju, stejne vesmes kouknu na film a ten pak smaznu, a kdyz nevim co je to za film, tuknu si to v androidu do sfd a mam to hnedkom[/QUOTE]

Ja jsem na tom podobne. Sice tam mam pomerne slusnou sbirku filmu a hudby (zkopiroval jsem vsechny sve CD do flacu a DVD a Blu-ray do ISO), ale Jukebox mi nijak nechybi. Obecne mi prijde, ze ta historie kolem jejich "vyvoje fw" je zvlastni. Samotny zaklad je dany uz od Realteku a veci, co se daji doinstalovat, tvori chytri lide jako ty. Xtreamer tym to vetsinou jen "ponici" tim, ze nejakou doinstalovavanou polozku implementuje jiz do sveho fw vetsinou bez moznosti nejakeho rozumneho updatu techto komponent. Je to jen ma predstava, nebo tomu tak opravdu je?
visa (44)|23.2.2012 23:34
Dobrý den, mám prodigy asi týden. Stříbrnou verzi s wifi. Při softu 3.03 jsem měl docela problémy připojit se j wifi i když signál je stále na prodigy viditelný. Přeinstaloval jsem na 3.05 , teď se připojím rychleji, ale zase připojení pořád pořád padá. Na wifi má ještě připojený ntb a xbox a ty problémy s padáním nemají. Při napojení na lan jede prodigy v pohodě. Mám reklamovat?
Tytykalo (2)|24.2.2012 23:21
Zdravím, neviem si poradiť. Dnes som rozbalil Xtreamer a za toho svätého ho neviem presvedčiť, aby prehrával 3D súbory. Skúšal som aj vo fromáte SBS aj jeden ISO. Kde sa dá prosím nastaviť prehrávanie 3D. Menu mi pri prehrávaní vôbec neponúka nič, čo by sa tomu čo i len trochu blížilo. Mám tam FW 3.05
Ďakujem
Pytkin (7947)|25.2.2012 00:58
s SBS si mal aky problem ? ved to pustis , na telke zapnes 3D , povies ze SBS a je to ..
KamilZ (10277)|25.2.2012 07:03
U HALF SBS nemá Xtreamer ani ponětí o tom, že přehrává 3D, to je věc až TV, takže to musíš nastavit na ní.
Tytykalo (2)|25.2.2012 09:51
[QUOTE=KamilZ;399394]U HALF SBS nemá Xtreamer ani ponětí o tom, že přehrává 3D, to je věc až TV, takže to musíš nastavit na ní.[/QUOTE]

Ďakujem páni. Nevedel som zladiť ovládania, aby mi ponúklo správnu kombináciu :-)
padavan3 (8)|25.2.2012 17:00
[QUOTE=Pytkin;399387]s SBS si mal aky problem ? ved to pustis , na telke zapnes 3D , povies ze SBS a je to ..[/QUOTE]

Ja to 3D radšej zapinam v Prodigy(menu-6). Pri niektorych filmoch mi pri zapnuti v TV 3D niekedy malinko škubalo, ale cez Prodigy ide všetko v poho.
Pytkin (7947)|25.2.2012 17:15
cize prodigy vie priamo z half SBS vyrobit 3D a poslat ho von po HDMI ?
lavdik (9)|26.2.2012 11:44
Zdravim kluci,koupil sem nový prodigy silver s FW 3.0.3 a mám problem rozchodit xliveCZ.Stáhnul sem http://sites.google.com/site/pavelbaco/multimedialni-centra/xlivecz/xlivecz-na-prodigy na usb flash který sem zformátoval strčim do prodigy najedu na app-xtreamring a ukazuje to tohle "xtreamering is not exist please download xtreamering package to your HDD and put it inside/scriptr".Googl mi přeložil že to chce stáhnout nějaký balíček.Nevěděl by prosím někdo co mám dělat dál?
visa (44)|26.2.2012 23:23
dobrý den, stíví se vám taky, že se prodigy připíchne na net přes wifi až na potřetí zapnutí? Mě se kolikrát nechytne vůbec, nebo teba i naběhne IP adresa, ale nedokáže nic z netu načíst. A z toho to jede normálně
mephis (25)|27.2.2012 08:29
Tohle se mi včera taky stalo. Chvilku jsem si na něj úspěšně pingal a po restartu už ne. Znovu jsem ho restartoval a ping zase začal fungovat a přes webové rozhraní byl dostupný. Asi by to chtělo ještě doladit firmware. Mám v.3.0.5. Chtěl jsem se zeptat? Jak vypnout hdmi audio. Zvuk bych chtěl ven dostávat přes optiku. Na mém původním přehrávači se dalo hdmi audio vypnout. Receiver mi pak sám detekoval jaký zvuk jde z přehrávače a přepnul se buď na stereo či DTS. Jak to nastavit zde? Jde to vůbec? Děkuji za info.
killerman27 (871)|27.2.2012 08:44
brutus

pokud mas stale problem s tim tvym WD diskem tak jsem neco podobneho resil s jednim manikem pres mail. Vysledek je nasledujici:

Zdravím,

Podařilo se mi prolomit problém s nefunkčností Apploaderu po restartu XTR Prodigy a nutností jej znovu nainstalovat. Předpokládané závady byly nálseující:

(1) Předchozí verze FW 3.0.5 beta formátovala celý 2TB HDD (resp. 1TB) pouze na Linux FAT. Nepomohlo ani to, když jsem jej celý znovu formátoval na NTFS

(2) HDD WD CAVIAR GREEN WD20EARX 2TB SATA III/600 64MB cache (2TB) se při LowLevel formátu tvářil jako 2TB a LLF formátoval 2TB. Když se na HDD podíváte v DM a chcete ukazuje pouze 1TB. (dnes jej vracím jako reklamaci dodavateli).

Nová verze FW 3.05 formátovala nový HDD Seagate 2TB dobře – 133MB Linux swap, zbytek NTFS.

(konec příběhu)
visa (44)|27.2.2012 12:16
[QUOTE=mephis;399666]Tohle se mi včera taky stalo. Chvilku jsem si na něj úspěšně pingal a po restartu už ne. Znovu jsem ho restartoval a ping zase začal fungovat a přes webové rozhraní byl dostupný. Asi by to chtělo ještě doladit firmware. Mám v.3.0.5. Chtěl jsem se zeptat? Jak vypnout hdmi audio. Zvuk bych chtěl ven dostávat přes optiku. Na mém původním přehrávači se dalo hdmi audio vypnout. Receiver mi pak sám detekoval jaký zvuk jde z přehrávače a přepnul se buď na stereo či DTS. Jak to nastavit zde? Jde to vůbec? Děkuji za info.[/QUOTE]

aha, tak to s tím netem budu povaovat za vlastnost přístroje. I když problémy mám i přes wifi i lan. Do pátku bych jej ještě mohl vyměnit.
JohnMetsn (45)|27.2.2012 14:23
Tak za mne musim rict, ze se mi to jeste nestalo....jen kdyz kopiruji data z PC pres USB3, tak se uz zpatky nepripoji a je potreba restart.
Bruttus (28)|27.2.2012 14:39
killerman
Zajímavé poznání. Na reklamaci disku mám ještě čas s ohledem na to co už tam mám nahráno. Disk jsem formátoval ve verzi 3.03 beta, kterou tam mám pořád a je naformátován na NTFS a ukazuje předpokládám dobře kapacitu 2TB = 2 000 248 262 656 bajtů. Nevím jak velká část je pro Linux swap a jak to zjistit. Koukal jsem se na něj v programu AIDA64 a je rozdělen na 2 části akorát nevím jak velké.Z příspěvku jsem pochopil že se kolegovi vůbec xlivecz nenainstaluje na disk a je pouze v operační paměti a po restartu musí instalovat znova.
Já nemusím po restartu znova instalovat xlivecz. Trvale mi tam zůstává neoficielní verze xlivecz 3.8 s možností upgrade na verzi xlivecz 3.9, která se po restartu změní opět na xlivecz 3.8. Nahrál jsem na disk složku scripts z xlive 3.9 a protože nešla tato verze zprovoznit, tak jsem ve složce scripts vyměnil původní složku za složku xlivecz 3.8, kterou jsi poskytl neoficielně. Laicky řečeno: tvoje neofiko složka xlivecz 3.8 se nainstalovala a funguje a zbytek ze scripts 3.9 nabízí upgrade na verzi 3.9. Ale bohužel se nenainstaluje na disk a funguje jen do doby než provedu restart. Je tam zřejmě souvislost mezi tvojí neofiko verzí 3.8 a dalšími upgrady.Když chci nainstalovat ofiko složku scripts at už jakoukoliv verzi, tak se nenainstaluje a nejde vůbec spustit. První moje verze byla xlivecz 3.6 a ta fungovala normálně.