Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xtreamer Prodigy

Jumbo23 (25)|28.2.2012 10:13
dosiel mi HDD WD30EZRX 3TB, ale prodigy black ho vobec nerospoznal, ja viem riesilo sa to tu uz asi na str.21. Skusal som formatovat priamo v prodigy aj sa tvaril ze nieco robi cca 10 min., ale aj tak nepomohlo. Mam to urobit cez PC? Formatovat na NTFS? Vdaka
killerman27 (871)|28.2.2012 10:33
brutus

souvislost mezi "neofiko" verzi a dalsimi upgrady je zcestna. Tu "neofiko" verzi jsem ti uplodnul primo z Prodigy, jen je tam hromada veci ktere tam byt nemaji, protoze bud nejsou dodelane a proste jde o veci ktere zkousim, proto se jen mirne lisi od vydanych verzi kde nejsou veci ktere nejsou dodelane apod.
JohnMetsn (45)|28.2.2012 11:15
killerman27

Po upgradu na verzi 4.0 se mi vice sekaji videa (pripominam ze jedu pres WiFi). U archivu CT musim zvolit nizsi rozliseni, ackoli predtim bezel bez problemu na nejvyssi. Dokonce i cizi HD programy mi vetsinou bezely bez problemu, ale ted jsou bez sance. Je mozne, ze se neco zmenilo ve verzi 4.0, nebo je to jen nahoda a zrovna byly nejake pomalejsi servery?

Je mozne pro WiFisty pridat take nejake streamy (BBC, National Geographic, ...) i s nizsim datovym tokem?

Dik :)
killerman27 (871)|28.2.2012 11:24
principiálně se nic na výsledném přehrávání neměnilo, neměnil se ani způsob přehrávání, jediné možné zpomalení by mohlo jít znát při procházení jednotlivých nabídek. Spíše se jedná tedy o shodu náhod. Nižší datové toky zkusím vyhledat nějaké zdroje.
JohnMetsn (45)|28.2.2012 11:39
Dik za bleskovou odpoved...pohraju si tedy s antenami, i kdyz mam pocit, ze zakopany pes bude v Prodigy samotne...
killerman27 (871)|28.2.2012 11:42
kabel je kabel, ja wifi krom notasu a telefonu uz na techto zarizenich vzdal
JohnMetsn (45)|28.2.2012 13:07
Ja vim, bohuzel Wi-Fi je v mem pripade no-go kvuli prilisne vzdalenosti od routeru k TV a strukture naseho bytu. A navic internet vlastne potrebuji na TV jen kvuli xLive/xLiveCZ/Transmission. Transmission jede pekne rychle, az 2 mega, tudiz mi prijde divne, ze to nezvlada streamy.
padavan3 (8)|28.2.2012 16:06
[QUOTE=Pytkin;399448]cize prodigy vie priamo z half SBS vyrobit 3D a poslat ho von po HDMI ?[/QUOTE]

Nemienim tu polemizovať s tebou (predpokladam podľa počtu príspevkov a reputacii) odborníkom o tom čo dokáže Prodigy, pretože ja som v tejto sfére len obyčajný užívateľ(začiatočník) a ešte sa stale učím a asi budem učiť dosť dlho. Ja som len napísal fakt, ako to robím ja, no tak pokiaľ maš možnosť si to overiť, tak si to over a napíš nam ty svoje skusenosti ako je to s Prodigy popripade nas začiatočníkov pouč. Určite ti budeme vďační
Pytkin (7947)|28.2.2012 16:36
ja s tebou nepolemizujem :) ja sa ta pytam ! prodigy som nemal v rukach , tak ma to zaujalo, co pises ..
padavan3 (8)|28.2.2012 22:57
Škoda, že ho nemaš, aby si to sam otestoval a tým padom si aj odpovedal na svoju otázku no možno sme sa nepochopili tak ešte raz vysvetlim, ako som to myslel ja. Na spustenie 3D filmu samozrejme na 3D TV su dve možnosti:
1.Spustiť ho cez samotne menu TV(navoliť možnosť spracovania 3D obrazu podľa daneho 3D filmu) čo uvadzaš aj ty.
2.Spustiť ho cez Menu(pod tlačítkom 6) v Prodigy- takisto navoliť možnosť spracovania 3D obrazu podľa daneho 3D filmu.
Bruttus (28)|29.2.2012 18:35
Nedávno tady byla zmínka o bezdrátové klávesnici originál k xtreamer Prodigy. Nepořídil jste si ji někdo? Jaké máte zkušenosti? Vyplatí se to?
Kawex (69)|1.3.2012 10:59
Kluci poradte někdo jak se připojim k PC.. Udělal jsem to jak mi radil KamilZ, ve windowsech vytvořit účet s heslem a to pak zadat v prodigy do kolonky ID a heslo ale když to dělam stejně mi píše "Logon Fail" :(
Jde mi to přes switch ale to by neměl bejt problém, ps3 mam taky tak propojenou..
killerman27 (871)|1.3.2012 11:57
mirio (22)|1.3.2012 12:04
Stává se vám taky někdy, že po vypnutí přes ovladač nejde (např. druhý den) Prodigy ovladačem, ale ani tlačítkem nastartovat? Pomůže až odpojení z elektrické sítě, pak už to zase běží...
JohnMetsn (45)|1.3.2012 13:12
Nestava, pouze kdyz zamrzne kvuli Transmission. Naopak se mi stava, ze nenastartuje, kdyz ji spustim pomoci tlacitka hlasitosti...protoze zustane zamackle...
tepich (1)|1.3.2012 21:19
Ahoj, jako nováček na poli MMC mám několik dotazů, které mi, doufám, někdo zkušenější z Vás může zodpovědět.
Vlákno jsem prošel zpět někam do ledna k FW 3.0.3, nevím jestli má smysl jít hlouběji do historie, protože to vypadá, že FW podléhá čas od času zásadním změnám.

Už delší dobu hledám MMC s nahráváním a teď to vypadá, že se našli kandidáti - Xtreamer Prodigy Black nebo Evolve Infinity TwinCorder. Nahrávání z DVB-T je jasné, ale chtěl bych se zeptat, jestli je možné ukládat streamovanou TV z xLiveCZ na disk? Bývám často na cestách mimo CZ a občas bych potřeboval, aby mi žena uložila např. stream německé TV, na který se právě dívá a já se na něj mohl podívat o víkendu. Většinu věcí půjde asi najít v archivu nebo na netu, ale takhle by to bylo bez hledání.

BTW ty streamy zahraničních TV, které jsou vidět ve videu xLiveCZ v tomto vláknu jsou streamy z archivu nebo live vysílání?

Díky předem za odpovědi.
lavdik (9)|3.3.2012 14:38
Zdravim,tak už pomalu týden se snažím rozchodit xlivecz a nedaří se, už nevím co dělám pořád špatně.Zkouším to jak z disku tak z flashky.Na disku vidím složku scripts a v ní je apploader a xlive.Když zmačknu apploader tak tam nic není nevím jestli tam má něco být.Dávám do prohlížeče v prodigy tento odkaz http://192.168.2.103/media/sda1/scripts/apploader/index.php a nic se neděje v prohlížeči to píše že se nepodařilo najít okaz.Jo a nevím jak mám do adresáře disku dostat SDA1.Prostě nemůžu nainstalovat apploader.Jestli by byl někdo tak hodný a napsal mi nějaký podrobný návod.Verzi FM mám 3.0.5 zatím předem díky.
visa (44)|3.3.2012 15:00
[QUOTE=lavdik;400537]Zdravim,tak už pomalu týden se snažím rozchodit xlivecz a nedaří se, už nevím co dělám pořád špatně.Zkouším to jak z disku tak z flashky.Na disku vidím složku scripts a v ní je apploader a xlive.Když zmačknu apploader tak tam nic není nevím jestli tam má něco být.Dávám do prohlížeče v prodigy tento odkaz http://192.168.2.103/media/sda1/scripts/apploader/index.php a nic se neděje v prohlížeči to píše že se nepodařilo najít okaz.Jo a nevím jak mám do adresáře disku dostat SDA1.Prostě nemůžu nainstalovat apploader.Jestli by byl někdo tak hodný a napsal mi nějaký podrobný návod.Verzi FM mám 3.0.5 zatím předem díky.[/QUOTE]

místo 192.168.2.103 mususíš zadat IP adresu přístroje. mě se někdy ukatuje jako 10.0.0.1 a někdy ajko 10.0.0.2
lavdik (9)|3.3.2012 16:13
myslíš jako ip adresa serveru DNS? nebo kde ji najdu IP přístroje
visa (44)|3.3.2012 16:29
[QUOTE=lavdik;400549]myslíš jako ip adresa serveru DNS? nebo kde ji najdu IP přístroje[/QUOTE]

v základním menu je to vpravo nahoře, v menu nastavení je to vpravo dole
lavdik (9)|3.3.2012 18:05
visa: no a tam právě tohle IP 192.168.2.103
killerman27 (871)|3.3.2012 18:25
Upravil jsem trochu návod pro majitele prodigy jak zprovoznit xlivecz, hlavne pro ty kterym se disk ci flashka nechce prihlasit jako sda1

https://sites.google.com/site/pavelbaco/multimedialni-centra/xlivecz/xlivecz-na-prodigy
Bruttus (28)|3.3.2012 18:54
mám dotaz:
jaký je rozdíl ve verzích FW 3.0.5 beta z těchto odkazů:

ftp://ftp.skenery.cz/Prodigy/Prodigy_ver_3.0.5_beta_22022012.rar
a mezi verzí FW 3.0.5 beta uváděnou na stránkách UMAXu? Liší se velikostí souborů.
visa (44)|3.3.2012 19:00
[QUOTE=killerman27;400563]Upravil jsem trochu návod pro majitele prodigy jak zprovoznit xlivecz, hlavne pro ty kterym se disk ci flashka nechce prihlasit jako sda1

https://sites.google.com/site/pavelbaco/multimedialni-centra/xlivecz/xlivecz-na-prodigy[/QUOTE]

luxusní návod
killerman27 (871)|3.3.2012 19:35
[QUOTE=Bruttus;400568]mám dotaz:
jaký je rozdíl ve verzích FW 3.0.5 beta z těchto odkazů:

ftp://ftp.skenery.cz/Prodigy/Prodigy_ver_3.0.5_beta_22022012.rar
a mezi verzí FW 3.0.5 beta uváděnou na stránkách UMAXu? Liší se velikostí souborů.[/QUOTE]

ten z ftp skenery je neverjna beta kterou nam UMAX uvolnil
lavdik (9)|4.3.2012 11:41
Ahoj, tak dnes pokročil s instalací xlivecz podle killermanova27 návodu ale když najedu do app-aplikace-apploader a zmačknu tl. 5 tak se nic neděje, mohl by někdo poradit prosím.
Kawex (69)|4.3.2012 12:09
Tak asi po měsíci používání mi prodigy prvně zradil... Všechny složky na hdd jsou v pořádku ale najednou v nich nic neni, ani jeden film! Stalo se to taky někomu?
killerman27 (871)|4.3.2012 13:10
[QUOTE=lavdik;400646]Ahoj, tak dnes pokročil s instalací xlivecz podle killermanova27 návodu ale když najedu do app-aplikace-apploader a zmačknu tl. 5 tak se nic neděje, mohl by někdo poradit prosím.[/QUOTE]

kam jsi se dostal? vidis v apploderu xlivecz? ten musis otevrit a az pote mackat tlacitko 5.

kawex mi osobne jeste ne
JohnMetsn (45)|4.3.2012 13:37
[QUOTE=Kawex;400657]Tak asi po měsíci používání mi prodigy prvně zradil... Všechny složky na hdd jsou v pořádku ale najednou v nich nic neni, ani jeden film! Stalo se to taky někomu?[/QUOTE]

A opravdu tam nejsou, nebo jen v Prodigy nejsou videt?
lavdik (9)|4.3.2012 14:42
právě tam nic není a dole na obrazovce je nápis user mein
killerman27 (871)|4.3.2012 14:53
a mas stahnuty a rozbaleny ten soubor s xlivecz?

tedy mas neco ve slozce scripts na disku?
sirdo (1320)|4.3.2012 15:16
uvazujem o kupe Prodigy Silver a mam otazku ci niekde existuje nejaky BLACK/WHITE LIST HDD pre toto zariadenie...
lavdik (9)|4.3.2012 15:19
na disku mám na D scripts 3.0.5 pak další složku scripts a transmission,když otevřu scripts 3.0.5 tak tam je další složka scripts a v ní xlivecz
killerman27 (871)|4.3.2012 15:53
tak to ze slozky scripts 3.0.5 presun do slozky scripts a tu s tim cislem pak muzes smazat
lavdik (9)|4.3.2012 16:03
Už se stalo xlivecz je nainstalovaný teď se stím seznamuju a jak se v tom pohybovat.Je lepší si nainstalovat všechny ty balíčky nebo jen ty co využiju? A jinak díky za rady.
killerman27 (871)|4.3.2012 16:07
klidne muzes instalovat vsechno
lavdik (9)|4.3.2012 16:19
Prosim tě ještě otázka nevím jestli je rychlostí internetu ale když spustim je jedno jestli to je prima, čt... tak se to seká.
Bruttus (28)|4.3.2012 20:34
Kawex
Propoj Pc přes USB a zjistíš že tam ty soubory máš, jen prodigy je neviděl.Mě se to stalo taky. Nech Prodigy chvíli chroupat a on je najde.Musíš mít taky zapnuté skenování HDD. Většinou se mi to stává když přidám nebo umažu nějakou složku nebo soubor přes PC.
Kawex (69)|4.3.2012 20:46
[QUOTE=JohnMetsn;400673]A opravdu tam nejsou, nebo jen v Prodigy nejsou videt?[/QUOTE]
Ve skutečnosti tam jsou, koukal jsem v pc ale když najedu v prodigy na hdd tak jsou tam akorát prázdné složky. Nakonec jsem je tam našel ale musim přes vyhledávání/filmy a pak tam jsou ale všechny dohromady.. Je to divný..zkusim update na 3.0.5

bruttus: skenování mam zaplé ale neukazujou třeba i po hodině
buzzfuzz (30)|5.3.2012 10:03
Ma niekto skusenosti s NTSC? pustil som tam full rip dvd ntsc a zda sa mi ze jemno trha, skusal som aj prepinat medzi 50/60 Mhz dal som aj auto hdmi, tak isto aj na ovladaci je pal/ntsc ale nezdalo sa mi ze je to ok. Podarilo sa to niekomu rozchodit ? mam tam fw3.0.3.
diki
Pytkin (7947)|5.3.2012 10:58
nastav vystup 60 .. ale obraz moze byt 59.9 , takze to jemne moze zatrhavat ..
JohnMetsn (45)|5.3.2012 22:56
[QUOTE=Kawex;400730]Ve skutečnosti tam jsou, koukal jsem v pc ale když najedu v prodigy na hdd tak jsou tam akorát prázdné složky. Nakonec jsem je tam našel ale musim přes vyhledávání/filmy a pak tam jsou ale všechny dohromady.. Je to divný..zkusim update na 3.0.5

bruttus: skenování mam zaplé ale neukazujou třeba i po hodině[/QUOTE]

To se stava i na 3.0.5. Je to zdokumentovane i na ofic. foru...ofic. podpora to ale klasicky ignoruje. U mne na to funguje maly trik - ve slozce, kde neco chybi zmacknout tlacitko 6 a zmenit na preview...objevi se pak vse, pak to klidne hodim zpatky na list view a "nalezene" soubory zustanou...
sybacus (17)|6.3.2012 21:23
Zdravím,jsem asi týden majitelem prodigy a díky tomuto fóru jsem se úspěšně popral s aktualizacemi i s xlive CZ.Jednu věc ale pořád nezvládám.Nejde mně zprovoznit bittorrent.Podle návodu napíšu do prohlížeče- http://www.IP mého prodigy/cgiuni,ale pořád to hlásí "not found".Můžete někdo poradit,co s tím?
dind (21)|7.3.2012 07:55
[QUOTE=JohnMetsn;400882]To se stava i na 3.0.5. Je to zdokumentovane i na ofic. foru...ofic. podpora to ale klasicky ignoruje. U mne na to funguje maly trik - ve slozce, kde neco chybi zmacknout tlacitko 6 a zmenit na preview...objevi se pak vse, pak to klidne hodim zpatky na list view a "nalezene" soubory zustanou...[/QUOTE]

Ahoj. Mám nové Prodigy black. Tředí den ho testuju.Natahal jsem po síti na intrerní HDD nějaký fotky a některé nevidím přes zobrazení HDD v Prodigy - respektive vidím prázdné složky. Tvoje finta mi nepomohla. Fotky tam jsou, jde to obejít když se podívám na síť, workgroup, Prodigy - pak se tam objeví.
Další podobná věc - nevidí fotky z SD karty. Složky ano ale prázdné. Tady nepomůže ani prohlídnutí přes síť.

A poslední dotaz z jiného - dají se nějak ovládat streamy? Hlavně mi nejde pauza. Někde mi pomohl stisk "1", ale většinou žádné tlačítko kromě přetáčení není aktivní.Díky za rady.
neo001 (9)|8.3.2012 10:36
[QUOTE=sybacus;400996]Zdravím,jsem asi týden majitelem prodigy a díky tomuto fóru jsem se úspěšně popral s aktualizacemi i s xlive CZ.Jednu věc ale pořád nezvládám.Nejde mně zprovoznit bittorrent.Podle návodu napíšu do prohlížeče- http://www.IP mého prodigy/cgiuni,ale pořád to hlásí "not found".Můžete někdo poradit,co s tím?[/QUOTE]

mal si preklep - spravne je http://IPadresa vasho prodigy/unicgi/
sybacus (17)|8.3.2012 12:33
[QUOTE=neo001;401149]mal si preklep - spravne je http://IPadresa vasho prodigy/unicgi/[/QUOTE]

Diky,dneska večer vyzkouším.Adresa,kterou jsem zadával je takto uvedena v manuálu na stránce Umaxu.

BT/ Bittorrent
Povolte v případě, že chcete Prodigy použít jako Bittorrent klienta pro stahování z internetu.
Klient je dostupný v síti přes webový prohlížeč po zadání IP adresy/cgiuni (např. 192.168.1.10/cgiuni)
neo001 (9)|9.3.2012 09:56
[QUOTE=sybacus;401158]Diky,dneska večer vyzkouším.Adresa,kterou jsem zadával je takto uvedena v manuálu na stránce Umaxu.

BT/ Bittorrent
Povolte v případě, že chcete Prodigy použít jako Bittorrent klienta pro stahování z internetu.
Klient je dostupný v síti přes webový prohlížeč po zadání IP adresy/cgiuni (např. 192.168.1.10/cgiuni)[/QUOTE]

V manuale je zle napisane. Takto vam vysvetlim - ze najprv zistis v Prodigy v Nastavenia - System Service - daj zapnut BT. A v priehladaci si zadaj adresu http://xx.xx.xx.xx/unicgi.

staci si kuknut na navod z xtreameru: http://shop.xtreamer.net/Support/getattachment.php?data=MTE2MnxQcm9kaWd5IEJpdFRvcnJlbnQgQ2xpZW50LnBkZg%3D%3D

Ale to poviem ze je to pre torrent klient. Ak chces nieco prenasat-stahovat - staci si v priehladaci zadat ipadresu:9091 (nezabudni aj zapnut sluzbu v nastaveni/system service). Staci kuknut na navod : http://shop.xtreamer.net/Support/questions/1179/Open+Beta+3.0.3.+Transmission+installation.

:-)
Jumbo23 (25)|10.3.2012 10:24
Zdravim
neviem ci je to mojou neznalostou, ale mam Prodigy black a vacsi problem, este nemam interny HDD, cakam snad buduci tyzden pride, mam externy HDD a-data 750gb 2,5 a problem je,ze vacsina ci uz 3d filmov alebo aj v kavalite 1080p mi nejdu prehrat bez sekania, doslova je to nepozeratelne, seka to kazde 2 sekundy. Soft ma 3.0.5 beta nastavenia som siel normal podla navodu. Lerpsie mi to prehra rovno Panasonic 50VT30. Neviem ci je to na reklamaciu alebo sa to zlepsi ked pride interny HDD. Myslym si ze nie, viete niekto poradit? Vdaka
Eraser07 (53)|10.3.2012 14:55
[QUOTE=Jumbo23;401362]Zdravim
neviem ci je to mojou neznalostou, ale mam Prodigy black a vacsi problem, este nemam interny HDD, cakam snad buduci tyzden pride, mam externy HDD a-data 750gb 2,5 a problem je,ze vacsina ci uz 3d filmov alebo aj v kavalite 1080p mi nejdu prehrat bez sekania, doslova je to nepozeratelne, seka to kazde 2 sekundy. Soft ma 3.0.5 beta nastavenia som siel normal podla navodu. Lerpsie mi to prehra rovno Panasonic 50VT30. Neviem ci je to na reklamaciu alebo sa to zlepsi ked pride interny HDD. Myslym si ze nie, viete niekto poradit? Vdaka[/QUOTE]



Mam jeden v Prodigy 2TB a 2 externe HDD jeden 2TB a 500GB 2,5 a neseka ,sice nazaciatku aj mne trhalo po 2,3 sek. ale teraz uz nie, no neviem ja som hdd defragmentoval a v nastaveni mam zapnute na auto a 24fps a este som predtym som znova nahral firmwer ,neviem co vsetko s toho pomohlo ,ale uz neseka nic...
Jumbo23 (25)|10.3.2012 15:34
[QUOTE=Eraser07;401384]Mam jeden v Prodigy 2TB a 2 externe HDD jeden 2TB a 500GB 2,5 a neseka ,sice nazaciatku aj mne trhalo po 2,3 sek. ale teraz uz nie, no neviem ja som hdd defragmentoval a v nastaveni mam zapnute na auto a 24fps a este som predtym som znova nahral firmwer ,neviem co vsetko s toho pomohlo ,ale uz neseka nic...[/QUOTE]
kde presne nastavim 24 fps? HDMI som dal na auto, ale stale seka.