Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimediální centrum s DVB-T

Seidl (73)|1.3.2011 17:56
Dobrý den, mohl by někdo doporučit přehrávač s DVB-T tunerem a HDD. Chtěl bych přhrávat multimediální soubory, nejvíce asi MKV 1080p. Dále bych ho chtěl používat k nahrávání pořadů z TV, místo videa :-) Díky za doporučení.
arkij (540)|2.3.2011 12:16
Tady si to můžeš pročíst, třeba Tě to inspiruje:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25481
1hroch (865)|2.3.2011 12:44
V kvetnu vyleze Eaget M9
http://www.eaget.cz/m9-1080p-multimedialni-dvr-prehravac
Zatim vypada, ze chlapci zde v Cesku, co prekopavaji FW na mistni lokalizaci, jsou ochotni komunikovat a naslouchat uzivatelum pri modifikaci FW.
Original:
http://www.eaget.cn/ProductView.asp?ID=65
Seidl (73)|2.3.2011 18:54
[quote=1hroch;333190]V kvetnu vyleze Eaget M9
http://www.eaget.cz/m9-1080p-multimedialni-dvr-prehravac
Zatim vypada, ze chlapci zde v Cesku, co prekopavaji FW na mistni lokalizaci, jsou ochotni komunikovat a naslouchat uzivatelum pri modifikaci FW.
Original:
http://www.eaget.cn/ProductView.asp?ID=65[/quote]

Tak tento multimediální přehrávač vypadá dost zajímavě, ale o této značce jsem ještě neslyšel. Máte s ním osobní zkušennost? Zajímali by mě názory majitelů, plusy a mínusy.
Jenom mě trochu zaráží, že má mít duální DVB-T tuner, ale na zadním panelu není žádný anténí vstup. Jak tam dostanu signál z antény?
1hroch (865)|3.3.2011 07:03
Maji tam nejake sprasene fotky. V manualu uz se vyskytuje spravne - strana 15.
Dokonce vyhrozuji aluminiovou skatuli.
Predchudcem byl M8 postaveny na chipu Realtek 1283DD. Ten ma nahradit M9 s chipem
[COLOR=gray][FONT=Arial][COLOR=black]Realtek RTD1283DDC+.[/COLOR][/FONT][/COLOR]
M9.jpg
chima (15)|3.3.2011 09:19
Také uvažuji o koupí MMcentra s TVB-T.
Vybral jsem IAMM NTR83D-1.5TB,Dual DVBT.Nevím zda podporuje video formát MTS, uváději pouze TS nebo M2TS ??
Jako velikou výhodu beru displej, kde jde přehrávat hudbu bez zap.TV.
Škoda, že nemá gigovou síť - do budoucna by se mohla hodit.
Dále bych ocenil, kdyby šlo připojit klávesnici a myš a prohlížet NET - ale to mám dojem nepodporuje.
Má scart vstup - vlastním nějaké VHS, které si můžu zkopírovat.
Přehrávačů je veliké množství, je těžko si vybrat levný, bezproblémový s mnoha funkcemi.
Pro mne je důležité:tuner DBV-t,interní HDD,množství formátů (DVD-VOB,MTS,MKV...)samozřejmě HD,podpora titulků,display na přehrávači.
Pokud někdo má nějaký dobrý tip, ať dá vědět.
stw (14)|3.3.2011 09:55
DUNE HD MAX http://dune-hd.com/hd_players/135-dune-hd-max.html

Tu na fóre https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25652

som s ním velmi spokojný- trošku vyššia cena, ale vieš čo za to dostaneš.
chima (15)|3.3.2011 10:12
To DUNE je hodně drahé.V ceně není
tuner ani HDD takže se ještě prodraží.
Tu Blu-Ray mechaniku klidně můžu postrádat.
Nepředpokládám do budoucna využití optických BD disků u mne doma ani všeobecně.
Budoucnost je ve Flash,SSD disků a jiných novějších technologií.
Jinak dík za doporučení.
Seidl (73)|3.3.2011 14:33
[quote=stw;333371]DUNE HD MAX http://dune-hd.com/hd_players/135-dune-hd-max.html

Tu na fóre https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25652

som s ním velmi spokojný- trošku vyššia cena, ale vieš čo za to dostaneš.[/quote]

Jo, tak o ten jsem se také zajímal. Mě by nevadila až tak cena, ale spíše velice špatná podpora DVB-T (zatím, třeba se polepší). Jinak co se týká podpory formátů a výkonu je jeden z nejlepších.
stw (14)|3.3.2011 16:51
Vyšiel nový firmware a spomedzi opráv je aj :

- Bugfix: DVB-T channels scan failed in specific cases in some
countries/locations.

Inak ja neužívam dvbt tak bližšie neviem k tomu niečo,ak treba nahrávam cez tv...
Seidl (73)|9.3.2011 02:39
Tak asi zkusím počkat na MMC s novými revizemi čipsetu. Mají být venku na konci března, začátkem dubna.
rado101k (298)|9.3.2011 23:19
Teraz som mal doma Tvix slim S1 Duo..a bol som s nim maximalne spokojny...ma vstavany tuner Dvb-t(sd/hd) a prehrava vsetky video,dvd a bluray formaty v iso(pretaca a nemrzne) nahrava aj cez EPG !! ...je to vyladena masinka....za tie peniaze dostanete naozaj plne funkcnu a nezamrzajucu masinu,na rozdiel od vselijakych Evolve a podobnych uzasnych masinach co vedia vsetko-ale len na polovicu s huciacim vetrakom!! :-)
Este je schopny hocijaky Dune cca od 280€ s tunerom..ale este nemaju plne vyladene EPG..ale v dalsom firmware to bude uz ok....Je tu este Egreat ale ten hra druhu ligu,aspon podla mna....a tie ostatne to je 3. a 4. liga...ak sa bavime sa o fullhd multimedialnych masinach co plne zvladaju z pevneho disku blu-ray s DTS HD a Dolby True HD cize najvyssia liga..asi tak...nic v zlom... :-)
doporucujem stranku
http://www.mpcclub.com alebo http://www.hdprehravace.cz alebo http://www.hdshop.sk
cize stranky zamerane vyhradne na multimedialne prehravace roznych vyrobcov...
rado101k (298)|9.3.2011 23:21
[quote=Seidl;334359]Tak asi zkusím počkat na MMC s novými revizemi čipsetu. Mají být venku na konci března, začátkem dubna.[/quote]

Tu novu verziu chipu Realtek 1283DD+ ma Tvix od septembra 2010 a rozdiel je v podpore DTS HD a Dolby True HD...samozrejme ak dokazuv Eagete napisat chlapci funkcny firmware..co nie kazdemu ide... :-)
Seidl (73)|9.3.2011 23:42
[quote=rado101k;334486]Tu novu verziu chipu Realtek 1283DD+ ma Tvix od septembra 2010 a rozdiel je v podpore DTS HD a Dolby True HD...samozrejme ak dokazuv Eagete napisat chlapci funkcny firmware..co nie kazdemu ide... :-)[/quote]

Tak to MMC vypadá také dost zajímavě, ale novými revizemi čipsetu jsem měl na mysli REALTEK 1185. Měl by mít vyšší frekvenci čipu, tudíž si myslím že i plynulejší přehrávání náročných HD videí.
maky1 (1)|9.3.2011 23:58
Dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit s výběrem multim. centra -potřebuji využití takřka na vše(nahrávání dualní dvb-t , přehrávání filmů, videí , fotek, využití wifi,..) a nejlépe ve stavu aby vše dobře šlapalo(aby nebyl problém s nastavením nahrávání a samotným nahráváním, trhaný obraz, sekání , funkčnost přenosu přes wifi).. máte zkušenosti s tímto výrobkem od EMTECU ??

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

zdál se mi dobrý tento také od emtecu, ale po přečtení některých recenzí-hrůza, že je hlučný:

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

..tak už nevím pro který se rozhodnout, všude je něco .. :-( , jako další ve výběru mám

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

jakým způsobem můžu vše dobře propojit??? - plazma Panasonic a dekoder se satelitní tv UPC

Děkuji moc za příspěvky a rady
Markéta
dawie (90)|7.9.2011 20:29
Trochu oživím toto téma....

Také plánuji k nové plasmě pořízení MMC v kombinaci s DVB-T Rec (pro rodiče - takže DUNE opravdu ne).
Požadavky jsou:
  • snadné (z EPG) a bezproblémové nahrávání DVB-T (náhrada videa)
  • přehrávání DVD ISO (záloha sbírky DVDček)
  • přehrávání .avi a .mkv (x264)(povětšinou stažených z netu či ahrávky ze SAT)
  • (možnost napojení ext. DVD/BluRay mechaniky)
Rozumných přehrávačů s integrovanými tunery není zas až toliko, tak je výběr poměrně zúžený...:[LIST=1]
  • EAGET M9 1080p Multimediální 3,5" HDD DVR přehrávač (Realtek 1283DD+)
  • EVOLVE Blade DualCorder HD (Realtek 1185)
  • IAMM NTR83D (Realtek 1283DD+)
  • A.C.Ryan Playon!DVR HD ACR-PV76120 (Realtek 1283DD+)

  • Jenže co v současnosti vybrat? Nebo počkat na novinky (nové chipsety) na sklonku roku?

    Původně jsem byl rozhodnut pro EAGET M9...jenže jeho dostupnost se proti plánu o pár měsíců zpozdila...a mezitím se objevilo Evolve Blade Dualcorder s novějším chipsetem. Docela mě láká ten novější chipset, ale také vím, jak "výborná" je u Evolve podpora :-k
    Myslíte, že má cenu riskovat (Evolve) nebo vzít starší (Eaget...už konečně je v ČR) nebo počkat, co nového přinese sklonek roku (mají být nové chipsety).
    Nebráním se návrhům na jiné modely/značky...:-)-
    KamilZ (10277)|7.9.2011 21:14
    Pokud Ti nechybí konkrétní vlastnost, kterou by řešil nový chipset, tak nečekej, jinak budeš stále čekat a říkat si, "ještě počkám na tohle, ...". Vlastní zkušenost :-).
    dipol100 (104)|28.9.2011 18:53
    [quote=dawie;365412]Trochu oživím toto téma....

    Také plánuji k nové plasmě pořízení MMC v kombinaci s DVB-T Rec (pro rodiče - takže DUNE opravdu ne).
    Požadavky jsou:
    • snadné (z EPG) a bezproblémové nahrávání DVB-T (náhrada videa)
    • přehrávání DVD ISO (záloha sbírky DVDček)
    • přehrávání .avi a .mkv (x264)(povětšinou stažených z netu či ahrávky ze SAT)
    • (možnost napojení ext. DVD/BluRay mechaniky)
    Rozumných přehrávačů s integrovanými tunery není zas až toliko, tak je výběr poměrně zúžený...:[LIST=1]
  • EAGET M9 1080p Multimediální 3,5" HDD DVR přehrávač (Realtek 1283DD+)
  • EVOLVE Blade DualCorder HD (Realtek 1185)
  • IAMM NTR83D (Realtek 1283DD+)
  • A.C.Ryan Playon!DVR HD ACR-PV76120 (Realtek 1283DD+)

  • Jenže co v současnosti vybrat? Nebo počkat na novinky (nové chipsety) na sklonku roku?

    Původně jsem byl rozhodnut pro EAGET M9...jenže jeho dostupnost se proti plánu o pár měsíců zpozdila...a mezitím se objevilo Evolve Blade Dualcorder s novějším chipsetem. Docela mě láká ten novější chipset, ale také vím, jak "výborná" je u Evolve podpora :-k
    Myslíte, že má cenu riskovat (Evolve) nebo vzít starší (Eaget...už konečně je v ČR) nebo počkat, co nového přinese sklonek roku (mají být nové chipsety).
    Nebráním se návrhům na jiné modely/značky...:-)-[/quote]

    Stál jsem před stejným problémem a nakonec jsem pořídil Eaget M9, druhý den šel zpět do prodejny. Nezvládal totiž tuner DVB-T, jeho špatná citlivost neumožňovala spolehlivý příjem muxů na vyšších frekvencích - kanál 55 a 58, u kanálu 33 fungoval ostojně. Takže jsem opět na začátku a přemýšlím o Emtecu S850H. Už jsi něco funkčního pořídíl?
    bastlir (3245)|29.9.2011 00:39
    [quote=dipol100;368965]Stál jsem před stejným problémem a nakonec jsem pořídil Eaget M9, druhý den šel zpět do prodejny. Nezvládal totiž tuner DVB-T, jeho špatná citlivost neumožňovala spolehlivý příjem muxů na vyšších frekvencích - kanál 55 a 58, u kanálu 33 fungoval ostojně. Takže jsem opět na začátku a přemýšlím o Emtecu S850H. Už jsi něco funkčního pořídíl?[/quote]

    Já jsem s Emtecek spokojený. Už mám druhý. Má i dobrou podporu.
    dawie (90)|29.9.2011 21:05
    [quote=dipol100;368965]Stál jsem před stejným problémem a nakonec jsem pořídil Eaget M9, druhý den šel zpět do prodejny. Nezvládal totiž tuner DVB-T, jeho špatná citlivost neumožňovala spolehlivý příjem muxů na vyšších frekvencích - kanál 55 a 58, u kanálu 33 fungoval ostojně. Takže jsem opět na začátku a přemýšlím o Emtecu S850H. Už jsi něco funkčního pořídíl?[/quote]

    Právě že jsem od jara :-I čekal na Eaget M9...a když konečně vylezl, tak příspěvky na jejich foru mě přesvědčily, že tudy cesta nevede. Teď jsem se tomu nevěnoval, nebyl čas. Jesli natrefíš na něco obstojného, tak se, prosím, poděl :BB: Nezbývá než hledat, číst...či čekat :-(
    dipol100 (104)|11.10.2011 11:44
    Koupil jsem Emtec S850H a na něm všechno funguje jak má :-) Někomu možná bude vadit, že nemá TV archivy, ale ty ja nepotřebuju (možná to nastavit jde, ale já to nevyužiju).
    bastlir (3245)|11.10.2011 11:50
    [quote=dipol100;371164]Koupil jsem Emtec S850H a na něm všechno funguje jak má :-) Někomu možná bude vadit, že nemá TV archivy, ale ty ja nepotřebuju (možná to nastavit jde, ale já to nevyužiju).[/quote]

    Jedinou achillovou patou Emteců je záruční servis. Tady to údajně nikdo neopravuje, a proto to posílají do Německa, což je zpravidla měsíc.
    Jinak tato značka vždy splňovala to, kvůli čemu jsem si ji koupil.
    dawie (90)|11.10.2011 15:00
    [quote=dipol100;371164]Koupil jsem Emtec S850H a na něm všechno funguje jak má :-) Někomu možná bude vadit, že nemá TV archivy, ale ty ja nepotřebuju (možná to nastavit jde, ale já to nevyužiju).[/quote]

    Tak TV archívy jsou mi taky ukradené...hlavně aby spolehlivě fungovalo nahrávání z DVB-T...hlavně z časovače přes EPG!
    A co se týká multimedií, tam strach nemám....bežná avička a mkv přehraje dneska snad cokoliv.

    Ještě v jiném vláknu byl náping na Dvico Tvix Slim S1 Duo...
    bastlir (3245)|11.10.2011 23:28
    Když jsem byl znova postaven před problém koupě nového MMC, ujasnil jsem si hned jednu věc. A to, že pod pět tisíc nekoupím nic, co by mně splňovalo představy.
    Pista86 (14)|22.11.2011 15:50
    Zdravím,
    sháním MMC s DVB-T, ale pořád nevím co vybrat. Hlavními kritérii při výběru je DVB-T tuner a WIFI (může být i s přídavným USB wifi adaptér). Jednoduše se potřebuji připojit na domácí síť pomocí wifi a zároveň potřebuji nahrávat.

    Zatím mě nejvíce zaujali tyto tři přehrávače:
    EVOLVE Blade DualCorder HD
    EMTEC Movie Cube D850H
    DUNE HD DUO (zde je ale vyšší cena a je potřeba dokoupit wifi adaptér a DVB-T tuner)

    Nestojím si pouze za těmito MMC můžete klidně doporučit i něco jiného.

    Díky moc za každou radu
    bastlir (3245)|22.11.2011 22:38
    [quote=Pista86;379546]Zdravím,
    sháním MMC s DVB-T, ale pořád nevím co vybrat. Hlavními kritérii při výběru je DVB-T tuner a WIFI (může být i s přídavným USB wifi adaptér). Jednoduše se potřebuji připojit na domácí síť pomocí wifi a zároveň potřebuji nahrávat.

    Zatím mě nejvíce zaujali tyto tři přehrávače:
    EVOLVE Blade DualCorder HD
    EMTEC Movie Cube D850H
    DUNE HD DUO (zde je ale vyšší cena a je potřeba dokoupit wifi adaptér a DVB-T tuner)

    Nestojím si pouze za těmito MMC můžete klidně doporučit i něco jiného.

    Díky moc za každou radu[/quote]

    Jsem spokojeným majitelem EMTEC Movie Cube D850H, který je dvoutunerový (s HDD a DVD) a s integrovanou wifinou. Ale tu bych obecně pro video moc nedoporučoval. Pro zajímavost - nevím, jak je to dnes, ale v minulosti Evolve mělo stejný HW jako Emtec (i krabičku), ale jiný a pomalejší FW.