Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dvb-c ? Dvb-s ?

Swep (142)|6.3.2011 20:47
Zdravím,
nevím jestli směřuji zde otázku správně (kdyžtak žádám o přesun) ale nevím jesti si mám pořídit satelit nebo "kabelovku".

Mám přístup ke kabelovému i satelitnímu signálu, co byste si pořídili vy? UPC nebo satelit(Skylink, Cs link) ? Preferuju objednávání jednotlivých programů takže bych si asi měl vybrat satelit jelikož upc nabízí pouze programové balíčky pokud vím.
jito (999)|6.3.2011 20:49
Pokud máš na mysli objednávku konkrétních programů,tak CSLink-Mých 6.
Pitomec (10211)|6.3.2011 20:58
Ani u CS Linku nejde v "Mých6" objednat cokoliv, ale pouze z několika programů.

Pokud jde o tu původní otázku, tak jednoznačně kabelovku, kde se Digital Standard dá pořídit za 302Kč/měsíc (a "napořád", pokud je člověk průměrně zdatný handlíř :D ), mimo jiné proto, že za jeden měsíční paušál to mám legálně na libovolný počet TV. Jistou výhodou je i zdarma dodávaný STB Handan, který když klekne, tak ho UPC vymění na svoje náklady. A pokud má člověk TV s DVB-C tunerem, tak stačí dokoupit CAM (www.dvb-c-shop.cz) a programy se sledují přímo v TV (u satelitního příjmu pravda taky existují TV s integrovaným DVB-S tunerem, ale jsou nepoměrně dražší). Jinak programová skladba je u kabelovky UPC na trochu jiném levelu, než jednotliví poskytovatelé CS Link nebo Skylink (jedině oba dohromady by mohli být jakousi konkurencí).
Swep (142)|6.3.2011 21:16
Tak televizi budu mít každopádně novou takže s případným dokoupením camu jak pro satelit nebo kabelovku by už nebyl problém :)
Pitomec (10211)|6.3.2011 21:25
To jistě ne, ale spíš jde o to, že zatímco DVB-C tuner najdeš už skoro v každém televizoru v základu, tak za DVB-S tuner pořád ještě připlácíš nehorázný prachy.
Swep (142)|6.3.2011 21:39
A upc má i satelitní programy nebo ne ? :/
Pitomec (10211)|6.3.2011 21:48
To sice má, ale kabelovka je lepší.